زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۴۷۵۱
۲۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۳:۳۵ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۳۶ ق.ظ)Saman نوشته شده توسط:  [تصویر:  475755_3b76_222.png]
خدمت شما.
باطل شد ولی هنوز که هنوزه داره منفی میخوره!!(فعلا ۳۵ تا از ۵۰ تا رو رفته بعد از باطل شدنش که با تماس های مکرر با بورس و زورکی باطلش کردن) وگرنه حقش همون منفی۵۰ بودBig Grin
بحث من سر نوسان گیری بود ولو از سهمی که EPS اون منفیه!!!!!

بله دیدم. البته چون حجم مبنا پر نکرده اون ۷ تا منفی ۵ شاید حدود ۱۰% بشه. در کل منظور این هست که برخلاف جو ایجاد شده در جامعه و اینجا هر چیزی خریدنی نیست. من فقط همین یک نکته رو میخواد بگم. هر چیزی در هر قیمتی خریدنی نیست و باید دانش داشت. حداقل تابلو خوانی که میشه با ۱۰ ساعت تا حد خوبی یاد گرفت.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۵۴۷۵۲
۲۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۷:۳۱ ب.ظ
بیشتر از همیشه فکر میکنم عقلم ده سال از سنم کوچیکتره /؛-:
امروز فلش بک میزدم به گذشته م و دیدم تفکرات الانو توی خیلی چیزا میبایست ده سال پیش میداشتم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , big cloud
ارسال: #۵۴۷۵۳
۲۵ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۲۱ ب.ظ
وقتی سردرد از چشم شروع میشه و با نبض همراه هست خیلی بده
کل امروز را درد کشیدم تازه یادم افتاد باید استامینافون بخورم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۵۴۷۵۴
۲۶ خرداد ۱۳۹۹, ۱۲:۰۵ ق.ظ
(۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۳۶ ق.ظ)Saman نوشته شده توسط:  [تصویر:  475755_3b76_222.png]
خدمت شما.
باطل شد ولی هنوز که هنوزه داره منفی میخوره!!(فعلا ۳۵ تا از ۵۰ تا رو رفته بعد از باطل شدنش که با تماس های مکرر با بورس و زورکی باطلش کردن) وگرنه حقش همون منفی۵۰ بودBig Grin

بله دیدم. البته چون حجم مبنا پر نکرده اون ۷ تا منفی ۵ شاید حدود ۱۰% بشه. در کل منظور این هست که برخلاف جو ایجاد شده در جامعه و اینجا هر چیزی خریدنی نیست. من فقط همین یک نکته رو میخواد بگم. هر چیزی در هر قیمتی خریدنی نیست و باید دانش داشت. حداقل تابلو خوانی که میشه با ۱۰ ساعت تا حد خوبی یاد گرفت.
مسعود عزیز دل، نگو جو،تنها کسی که حرف بورس اینجا زده من بودم ساعت شصتم آموزشمم تموم شد. بقران دیگه داره بهم بر میخوره.
ولی من با دانش صفری و فقط ورود سنگین به عرضه اولیه ها درآمدم ماهی بیش از ۸ میلیون بوده.باقی سهام و تحلیل هام بماند
امروز توی بازار منفی و تنها توی یه پروفایل ۱۴ میلیون سود ساختم.

چقدر خوبه دیدن مردمی که پول از دست بدن و تلنگری به افزایش دانش مالیشون باشه تا مردمی که یه میلیون رو با چنگ و دندون حفظ کنن و هر روز ببینن ارزشش صفر میشه.
دیگه هرگز حرف از بورس نمیزنمBig Grin
ارسال: #۵۴۷۵۵
۲۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۱:۳۲ ق.ظ
(۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ)Saman نوشته شده توسط:  چقدر خوبه دیدن مردمی که پول از دست بدن و تلنگری به افزایش دانش مالیشون باشه تا مردمی که یه میلیون رو با چنگ و دندون حفظ کنن و هر روز ببینن ارزشش صفر میشه.
من پیام‌های این فروم رو میخونم و میدونم شما آدم خوش قلبی هستین و این نقدی که میکنم فقط برای اینه که شاید از این زاویه به داستان نگاه نکرده باشید ..
من توی یکی از پست‌های قبلی گفتم که توی چندتا گروه عضوم و میبینم چه پیام‌های وحشتناکی رد و بدل میشه. فقر دانش وحشتناکه و من موافقم که خیلی ازین آدما باید ضرر کنن و حقشونه. طرف ی ویدئو‌ی ۱۵ دقیقه‌ای که دوستان فرستادن تا یاد بگیره افزایش سرمایه چیه رو نگاه نمیکنه و انتظار داره بقیه بهش توضیح بدن. یا ی کتاب ۵۰ هزارتومنی دلش نمیاد بخره ولی میخواد هر روز مثبت پنجی و شارپی بره جلو.
ولی خیلی از دوستانی که توی گروه‌ها هستن به بورس چنگ زدن که همین دارایی کمشون نابود نشه (که میدونم اشتباهه). و خیلی ازین دوستان با آموزش کارشون راه نمیفته. مثالش هم میزنم، اینکه من چندین بار با مثال و ساده سازی زیاد سعی کردم سهام عدالت رو به پدر و مادرم توضیح بدم تا اینکه تونستم مطلب رو جا بندازم. اینکه توقع داشته باشیم همه ی کتاب کیوساکی دستشون بگیرن و هوش مالیشون رو زیاد کنن اشتباهه. مشکل اصلی اینه که تلویزیون که رسانه ملیه و همه بهش دسترسی دارن اخبار و برنامه‌های جهت‌دار پخش می‌کنه و مردم رو زورکی هل میده به سمت بورس (نبود سواد رسانه). خیلی از مردم هم هیچ دیدی ندارن، وقتی رئیس جمهور یا آقای x و y میاد توی تلویزیون میگه ی سهم توی بورس توی ی ماه هفتاد درصد سود داده خیلیا میگن که ایول،ی بانکی هست ماهی ۷۰ درصد سود میده ... خب این بندگان خدا چیکار کنن؟ همه این توان رو ندارن که توی این زمینه فعالیت کنن ولی راه‌های دیگه به روشون بسته شده و میدونیم که آدما موقع سقوط به همه چی چنگ میزنن ...

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , Saman , Milad_Hosseini
ارسال: #۵۴۷۵۶
۲۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۳:۰۶ ق.ظ
این پلاگین تبلیغاته درست کار نمی کنه تا الان داشتم باهاش ور می رفتم اخر سر هم میگه ads رو نمیشناسم

think positive
ارسال: #۵۴۷۵۷
۲۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۰۵:۰۳ ق.ظ، توسط crevice.)
با اینکع فوتبالو پیگیری نمیکنم اصلا، ولی میثاقی چقد بیشرفه (:

(۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ)Saman نوشته شده توسط:  چقدر خوبه دیدن مردمی که پول از دست بدن و تلنگری به افزایش دانش مالیشون باشه تا مردمی که یه میلیون رو با چنگ و دندون حفظ کنن و هر روز ببینن ارزشش صفر میشه.
واقعا خوبه؟! Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman
ارسال: #۵۴۷۵۸
۲۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۹:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۵ ق.ظ، توسط codin.)
(۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ)Saman نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۳۶ ق.ظ)Saman نوشته شده توسط:  [تصویر:  475755_3b76_222.png]
خدمت شما.

مسعود عزیز دل، نگو جو،تنها کسی که حرف بورس اینجا زده من بودم ساعت شصتم آموزشمم تموم شد. بقران دیگه داره بهم بر میخوره.
ولی من با دانش صفری و فقط ورود سنگین به عرضه اولیه ها درآمدم ماهی بیش از ۸ میلیون بوده.باقی سهام و تحلیل هام بماند
امروز توی بازار منفی و تنها توی یه پروفایل ۱۴ میلیون سود ساختم.

چقدر خوبه دیدن مردمی که پول از دست بدن و تلنگری به افزایش دانش مالیشون باشه تا مردمی که یه میلیون رو با چنگ و دندون حفظ کنن و هر روز ببینن ارزشش صفر میشه.
سامان جان بورس ایران بازی zero-sum game هست. یک سری باید ببزارن که شما ببری. مثل قماربازیه. همه نمیتونن سود کنن. باید یه سری سود کنن و یه سری ضرر تا معادله بر قرار باشه. بنابر این این انتظار شما که همه با سواد بشن و در نتیجه سود کنن در تئوری اشتباهه.
شما ممکنه بگید بورس zeo-sum game نیست و واقعا اقتصاد مملکت داره هر سه ماه ۲۰ درصد رشد میکنه ولی من بعید میدونم شما همچین نظری داشته باشی Smile
ارسال: #۵۴۷۵۹
۲۶ خرداد ۱۳۹۹, ۱۰:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۸ ق.ظ، توسط Masoud05.)
(۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ)Saman نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  بله دیدم. البته چون حجم مبنا پر نکرده اون ۷ تا منفی ۵ شاید حدود ۱۰% بشه. در کل منظور این هست که برخلاف جو ایجاد شده در جامعه و اینجا هر چیزی خریدنی نیست. من فقط همین یک نکته رو میخواد بگم. هر چیزی در هر قیمتی خریدنی نیست و باید دانش داشت. حداقل تابلو خوانی که میشه با ۱۰ ساعت تا حد خوبی یاد گرفت.
...

من خواستم یک نکته مهم رو به دوستان مانشتی بگم که در حوزه مسائل مالی دقت کنند که دچار طمع نشوند و حساب شده عمل کنند. من چیز خاصی نگفتم که به شما بخواد برخوره!!
حرف من این هست که بدون دانش این حوزه خطرناک هست. همین و بس!
دوستان باید خودشون دقت کنند و منم در این خصوص دیگه چیزی نمیگم.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo , Saman , Milad_Hosseini
ارسال: #۵۴۷۶۰
۲۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۳۲ ب.ظ
من چندماهه کد بورسی گرفتم
ولی رغبت نمی کنم شروع کنم
یکی اش همین حس قمار بودن را برام داره چون مطمئنم پول من وارد صنعت و تولید نمیشه
انگار فقط ی مسابقه است
مگر اصل بورس این نیست که شما پولتون را توی ی شرکت یا کارخونه سرمایه گذاری می کنید و اونا با پول شما کار میکنن و شما توی سود و زیانش سهیم هستید

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۵۴۷۶۱
۲۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۳:۱۱ ب.ظ
خلاصه کتاب شعله شرق این بود :
یه مایه دار با پدری دیکتاتور توی سلیمانیه
۶ سالگی فرار میکنه بغداد با مادربزرگش از دست پدرش چون مادرش زندون میفته، چون با تفنگ به پدره شلیک میکنه
نون آور خانواده میشه و از ۶ سالگی سیگار میفروشه
۱۵سالگی میفته زندون بزرگسالان حدود ۶ ماه تا یه سال توو عراق
توی بدترین دوران در کودتاهای عراق و زندگی عشیره ای اونجا حضور داشته.چهار تا دختر رو جلوی چشمش سر میبرن

دیپلم رو توی عراق میگیره
به ایران فرار میکنه
میاد کلاس کنکور توی موسسه خوارزمی سال ۱۳۵۲ توی ایران
پزشکی تبریز قبول میشه
یه دوره ساواک شکنجه ش میکنه
یه دوره عراق شکنجه ش میکنه
یه دوره توی انقلاب ایران کمیته شکنجه ش میکنه
تخصصش رو میره شهید بهشتی و اخراج میشه
توی جنگ ایران و عراق حضور داره به عنوان پزشک و در خط مقدم
مجدد میره تخصصش رو میخونه و تموم میکنه
به تمام وقایع مارکسیستی مسلطه
از انقلاب کبیر فرانسه با خبر بوده کاملا
تمام تفکر ماکیاولیستی رو از بر بوده و هزاران مثال دیگه

توی ۵۳ سالگی بر اثر سکته قلبی به رحمت خدا میره
چطور وقت کرده؟!(منم نمیدونم)
--------------------------
هر شب با پسرش میرم بیرون!
-------------------------

یه جا توی کتابش خوندم :
ریسک کردن رکن اساسی تجارت است برای آن هایی که سرمایه ای ندارند.
فی البداهه این متن رو بهش تقدیم کردم :

چون شب رهسپاری
آهسته در سفر
اما
به انتهای روشن سحر

گویی بی انتهایی و ناتمام
به قامت متن های بی حاشیه

چگونه است رفیق؟!
"که در سینه ی خاک هم میتپی هنوز"

گویی تو نبض بیداری برای آغاز ما
سراسیمه تر از ما
نزدیک تر از ما به ما

به سان جنبش های
ذهن،
در عمق کهکشان

اخلاق،
درخلال جنگ

و تو

یک انقلابی در خرد

بر ترس بی پایان
و اضطراب از حسرت یک لبخند!

سوگند به قلم بی پروای تو
به باور های بیدارمان . . .

همیشه در خودم

چون تویی را به جستجو بوده ام . . .

"از سامان"
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , alma1988 , MarkLand
ارسال: #۵۴۷۶۲
۲۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۷:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۵۱ ب.ظ، توسط ezra.)
(۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۳۲ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  من چندماهه کد بورسی گرفتم
ولی رغبت نمی کنم شروع کنم
یکی اش همین حس قمار بودن را برام داره چون مطمئنم پول من وارد صنعت و تولید نمیشه
انگار فقط ی مسابقه است

اگه قرار باشه اسم هر ریسکی رو در زندگی بزاریم قمار که دیگه دنیا یه قمارکده بیشتر نیست!
زندگی در ایران خودش فی‌نفسه قماره
قمار قائم به شانسه ولی ریسک قائم به شهامت
شهامتی که اگه چاشنیش دانش باشه نونشو میخوری, هیجان باشه چوبشو میخوری.

شما باید در تناسب با ریسک‌پذیری شخصیت خودتون وارد هزارتوی اقتصاد بشید.
اگر ریسک پذیر نیستید یا دانش کافی ندارید حتماً لازم نیست خودتون معامله کنید و تریدر بشید. می تونید عضو صندوق‌های سرمایه‌گذاری بشید تا اونا سرمایتون رو در بورس مدیریت کنن؛ اتفاقاً پارسال گویا سود سالیانه ۴۰۰% هم داشتن. اگر ریسک پذیری کمتری دارید صندوق درآمد ثابت برید. اگه بازم کمتر سپرده‌های بانکی, اگه کمتر قُلک پول. شما تو این مملکت اگه پولتو قلکم بندازی از ریسک مبرا نیست. یه قلک سفالی بخری پرشم کنی تراول, وقتی شکستیش و تیکه شکستش پاتو زخم کرد مطمئن باش کل اون پول ارزشش به ارزش ۴ تا بخیه رسیده! یه بخیه‌شم باس قرض بگیری! اینجا باید پارو بزنی که غرق نشی نه اینکه به ساحل برسی

هیچکس نمیتونه منکر تبانی و بیلان ناقص و دله دزدی های رایج بشه, اما اتفاقاً بورس زمانی از این کثافات تزکیه میشه که شلوغ بشه و توده های مردم واردش بشن, مردم که بیان پشتبندش رسانه و تحلیلگر و قاضی و گزمه هم میاد و کار واسه تخلف سخت و سخت تر میشه. هزار تا دوربین زوم میشه, هزار و یک میکروفون روشن
از طرفی نقدینگی هم باید کنترل بشه, این سرمایه های وِل اگه برن سمت دلار مستقیماً بر توان خرید ملت تاثیر منفی میزاره اما اگه بره سمت بورس به طور مستقیم تاثیر نمیزاره و وارد سازندگی میشه, مقدمات پیشرفت استارتاپ‌ها رو فراهم میکنه. فراتر از اینها به نظر من اینه که مردم خودشون درگیر جزر و مد های اقتصادی میشن, کم کم با اون منش طلبکاری و غر زدن محض که سوغات نفتِ مفته فاصله میگیرن. خیلی از خودزنی های بی منطق کم میشه.
هیشکی شیشه‌ی کارخونه ای رو نمیشکنه که ازش سهم داره
به نظر من کورسوی امیدی هم از اقتصاد این مملکت مونده باشه اونم رونق گرفن بورسه

پ.ن: در پایان باید عرض کنم از بورس و معامله و کلاً دنیای اقتصاد متنفر بوده و هستم؛ لکن چاره چیست!؟

سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo , Doyle65.99 , RASPINA
ارسال: #۵۴۷۶۳
۲۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۵۹ ق.ظ
خوب خدا رو شکر اینم درست شد

think positive
ارسال: #۵۴۷۶۴
۲۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۱۳ ق.ظ
مزخرفترین رابطه ی عالم، دوست دختر پسریه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , RASPINA , Riemann , ezra , blackhalo1989
ارسال: #۵۴۷۶۵
۲۷ خرداد ۱۳۹۹, ۱۲:۲۰ ب.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۳ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  مزخرفترین رابطه ی عالم، دوست دختر پسریه!

همین مزخرف بودنشو عشقه Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , آذردخت

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۷۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۸,۷۴۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۲۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۲۶۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۲۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۴۶۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۲۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۲۶ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close