زمان کنونی: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۴۲۷۱
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۲:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۸ ب.ظ، توسط Javad Street.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
..........
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۵۴۲۷۲
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۳:۳۹ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۱ ب.ظ)so@ نوشته شده توسط:  حوزه کاریمو کلا عوض کردم و کامپیوتر و هوش مصنوعی و کد و برنامه نویسی و... گذاشتم کنار
خوش به حالت راحت شدی.....

این مدت که درگیر پایان نامه هستم ی کار طراحی وب هم بهم پیشنهاد شده با توجه به این که معلوم نیست کی شرایط عادی میشه و میشه دنبال کار رفت قبول اش کردم هم دوست دارم انجامش بدم هم ی وقتایی کلافه میشم اینکه ۱۰-۱۲ ساعت پای سیستم باشم و مدام در چلنج باشم تا وقتم را بین پایان نامه و کار تقسیم کنم

اصلا فریلنسری خوب نیست من ترجیح میدم توی ی شرکت کار کنم پروژه را تحویل بدم و تموم دیگه مسئولیت بعدی نداشته باشم

+کم خودمون روحیه نداشتیم و از زندگی عقب نمونده بودیم این کرونا بدتر زندگی امون را فلج کرد نمیدونم این ۲ ماه و نیم چ طور گذشته

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۴۲۷۳
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۵:۴۲ ب.ظ
دوستان به نظرتون من نباید پروژه را قبول می کردم؟
هم واقعا به کار احتیاج دارم و باید شروع کنم به یادگیری و کار عملی که این پروژه ی فرصت خوبه

از طرفی هم میگم ۲-۳ ماه فول وقت بذارم برای پایان نامه ام بعد که تموم شد برم دنبال کار که اون موقع باید از صفر شروع کنم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۵۴۲۷۴
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۶:۱۱ ب.ظ
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۵:۴۲ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  دوستان به نظرتون من نباید پروژه را قبول می کردم؟
هم واقعا به کار احتیاج دارم و باید شروع کنم به یادگیری و کار عملی که این پروژه ی فرصت خوبه

از طرفی هم میگم ۲-۳ ماه فول وقت بذارم برای پایان نامه ام بعد که تموم شد برم دنبال کار که اون موقع باید از صفر شروع کنم
کار کردن در شرکت مشکلات خودش را داره و فریلنسری هم همین طور. شما وقتی به عنوان برنامه نویس کارت را شروع میکنی، فکر میکنی قراره ۸ ساعت کار کنی، در صورتی که اصلا اینطوری نیست.
چون باید پروژه انجام بشه، مشکلات بررسی بشه، جلسات متمادی با مشتری و کارفرما تشکیل بشه. در کل همه زمانت میره.
اما نهایت حقوق همون ۸ ساعت را میگیری. مزیتش اینه که روی پروژه های بزرگ کار میکنی. از سنیورها میتونی کمک بگیری و حقوق منظم سر ماه را حتما داری.

برای فریلنسری یکم کار سخت تره. شما باید خودت را برند کنی، بعد از شناخته شده مشتریا خودشون میان دنبالت. اما این مشکل هست که مشتریا زیادن و شما هم تنهایی نمیتونی کار همشون را انجام بدی. پس مجبور به انتخابی.
مزایای فریلنسری اینه که تو خونت نشستی کار میکنی و مجبور نیستی تو روزهایی مثل الان که کرونا هست بری اداره.با توجه به زمانی که داری پروژه میگیری. تمام پول کار میره تو جیب خودت و این تو هستی که با مشتری سر قیمت توافق میکنی.

برای فریلنسر شدن باید تجربه کار در شرکت را داشته باشی. یه مقدار خاک کار را خورده باشی.
اما اگر یدفعه بخوای وارد دنیای فریلنسری بشی یکم سختی هات بیشتره و باید خودت را مطرح کنی.

من نمیدونم دانشت از طراحی سایت چقدره. اما برای جمع کردن کار اونم همزمان با پایان نامه باید شما دانشت از سطح متوسط به بالا باشه و حداقل چند تا پروزه آزمایشی کامل از صفر تا صد برای خودت کار کرده باشی.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , RASPINA , عزیز دادخواه , diligent , .:tarannom:.
ارسال: #۵۴۲۷۵
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۶:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۰۲ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۰۸ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  این قوانین فعلا تا ۱۰ آگوست ادامه داره (حدودا آبان ماه).
بد جور وارد new world order شدیم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent
ارسال: #۵۴۲۷۶
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۹:۲۸ ب.ظ
دوستان برای rephrase کردن ... جملات انگلیسی ابزار خوبی می شناسید؟
ارسال: #۵۴۲۷۷
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۰:۳۷ ب.ظ
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۲۸ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  دوستان برای rephrase کردن ... جملات انگلیسی ابزار خوبی می شناسید؟

https://www.paraphrase-online.com

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

I hope these will help you
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , gogooli , .:tarannom:.
ارسال: #۵۴۲۷۸
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۰:۴۳ ب.ظ
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۲۸ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  دوستان برای rephrase کردن ... جملات انگلیسی ابزار خوبی می شناسید؟

grammarly بهترین ابزار برای این کار میباشد.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۴۲۷۹
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۱:۱۵ ب.ظ
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۱۱ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  برای فریلنسر شدن باید تجربه کار در شرکت را داشته باشی. یه مقدار خاک کار را خورده باشی.
اما اگر یدفعه بخوای وارد دنیای فریلنسری بشی یکم سختی هات بیشتره و باید خودت را مطرح کنی.

من نمیدونم دانشت از طراحی سایت چقدره. اما برای جمع کردن کار اونم همزمان با پایان نامه باید شما دانشت از سطح متوسط به بالا باشه و حداقل چند تا پروزه آزمایشی کامل از صفر تا صد برای خودت کار کرده باشی.
بله واقعا نیازبه تجربه قبلی هست که متاسفانه این تجربه را ندارم

فریلنسری برای ی متخصص خوبه ک ازکار در شرکت خسته شده باشه

اگر بعد پایان نامه بتونم دل از درس خوندن بکنم و قید دکتری خوندن را بزنم مسلما وقتم را می ذارم تا ی برنامه نویس حرفه ای بشم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , khayyam , marvelous
ارسال: #۵۴۲۸۰
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۴۶ ق.ظ
ولی ی سوال برای شروع باید چ کار کرد ؟
قصدم این بود ب صورت کارآموزی وارد ی شرکتی بشم ک الان ب خاطر کرونا نمیشه
خودم ی سری فیلم دیدم و این چند روز ک درگیر این پروژه بودم هم واقعا دیدم نمیشه و همون طور ک گفتید نیاز ب راهنمایی ی سینیور دارم
شاید ب کسی ک سایت را خواسته بگم‌نمی تمونم باهاشون همکاری کنم
شاید در ابتدا ی فرصت خوبیه ولی فکر می کنم انجامش بیشتر سختی داره تا تجربه مفید ‌در حالی ک خودم هم میگم بذار ی چالش بزرگ را تجربه کنم بعد پروژه های بعدی برام خیلی راحت میشن از طرفی میبینم خودم را توی ی زحمت می اندازم و میشه یادگیری را ی جور دیگه تجربه کرد از آسون ب سخت
انگار ی سری حرفا شعاری هست توی عمل خیلی سخته یا شاید من آدم قوی نیستم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۵۴۲۸۱
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۱:۰۱ ق.ظ
(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۴۶ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  ولی ی سوال برای شروع باید چ کار کرد ؟
خودم ی سری فیلم دیدم و این چند روز ک درگیر این پروژه بودم هم واقعا دیدم نمیشه و همون طور ک گفتید نیاز ب راهنمایی ی سینیور دارم
شاید در ابتدا ی فرصت خوبیه ولی فکر می کنم انجامش بیشتر سختی داره تا تجربه مفید ‌در حالی ک خودم هم میگم بذار ی چالش بزرگ را تجربه کنم بعد پروژه های بعدی برام خیلی راحت میشن از طرفی میبینم خودم را توی ی زحمت می اندازم و میشه یادگیری را ی جور دیگه تجربه کرد از آسون ب سخت
تجربه کاری عملی با اونی که تو دانشگاه می خونیم یا حتی ویدیو آموزشی می بینیم تفاوت داره اینو وقتی مستقیم درگیر کار می شید به راحتی میشه فهمید ، قضیه تکرار و خطا و رفع خطا هست ، گشتن تو فروم ها و درگیر شدن با مسئله ، شاخه ها و حوزه های کاری کامپیوتر فرق داره مثلا کسی که بلده سرویس های سرور لینوکس رو پیکربندی کنه لزوما شاید نتونه حتما سرویس های سرور مایکروسافت رو تنظیم و پیکربندی کنه ،
اولین قدم وارد اون حوزه شدن هستش شما به عنوان برنامه نویس وارد یه شرکت می شید ماه های اول اصلا نمی فهمی داری چیکار می کنی ( تجربه واقی یکی از دوستام ) در ماه های بعد خودت دیگه راه افتادی ، قائدتا این موضوع تو طراحی سایت با زبان های مختلف هم هست اصلا تو هر گرایش و شاخه ای همینه به مرور که درگیر شدی با اون رشته خود به خود تجربه کسب می کنی یاد می گیری حقوقت میره بالاتر .

به نظر من اگه می تونید این پروژه که گرفتین ادامه بدین بلاخره به یه نتایجی می رسید و تجربه میشه براتون بازم بستگی به شرایط روحی خودتون داره و بهتره دوستانی که واقعا تو این زمینه صاحب سبک هستند و تجربه واقعی تو این حوزه دارند نظر بدن .
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , RASPINA
ارسال: #۵۴۲۸۲
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۱:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۲۶ ق.ظ، توسط marvelous.)
(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۴۶ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  ولی ی سوال برای شروع باید چ کار کرد ؟

راستش من و داداشم و خانمش، سه تایی کارمونو از پروژه های فری لنسری شروع کردیم، البته برای شرکت های خارجی، شروع کردیم از سایت های فری لنسری کوچیک، اون موقع به این شدت هم گسترش نداشت فعالیت های فری لنسری، بد نبود، خداییش خیلی عالی پول درمیاوردیم و اون موقع منم تو زمینه ی طراحی تیزر فعالیت داشتم و تیزرهای تبلیغاتی میساختم. خداییش اون موقع هیچکس به اون صورت تو ایران نمیدونست افترافکت رو با چه الفی مینویسن، داداشم اولین دوره های آموزشی افتر افکت رو تدوین کرد و کلی گل کرد. بعد که با همسرم آشنا شدم، کشیده شدم سمت شرکت های ایرانی و همینطور طراحی سایت رو دیگه با موج حرفه ای شروع کردم. ولی کم کم ما رفتیم پی کسب و کار سنتی خودمون در زمینه ی طراحی سایت و از فری لنسری نمیشه گفت فاصله گرفتم، یه جور دیگه بهش نگاه کردم.

اگه میخوای چیزی رو یاد بگیری، باید بهش گیر بدی، باید باهاش درگیر شی و با کارهای متفاوت خودتو مهک بزنی. من به خاطر درگیری ذهنی این روزها یه کم فراموشکار شدم، ولی اگه اشتباه نکنم چند روز پیش در مورد سئو کردن یه سایت ازم پرسیدی. برو دنبالش، انجامش بده و نه نگو. تردید نداشته باش. تو میتونی. خودتو با زندگی درگیر کن، فرصتها زود میگذرن و من اینو در سن ۴۲ سالگی فهمیدم و به نظرم خیلی دیره.

(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۱۱ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  
(02 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۵:۴۲ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  دوستان به نظرتون من نباید پروژه را قبول می کردم؟

کار کردن در شرکت مشکلات خودش را داره و فریلنسری هم همین طور. شما وقتی به عنوان برنامه نویس کارت را شروع میکنی، فکر میکنی قراره ۸ ساعت کار کنی، در صورتی که اصلا اینطوری نیست.
چون باید پروژه انجام بشه، مشکلات بررسی بشه، جلسات متمادی با مشتری و کارفرما تشکیل بشه. در کل همه زمانت میره.
اما نهایت حقوق همون ۸ ساعت را میگیری. مزیتش اینه که روی پروژه های بزرگ کار میکنی. از سنیورها میتونی کمک بگیری و حقوق منظم سر ماه را حتما داری.

برای فریلنسری یکم کار سخت تره. شما باید خودت را برند کنی، بعد از شناخته شده مشتریا خودشون میان دنبالت. اما این مشکل هست که مشتریا زیادن و شما هم تنهایی نمیتونی کار همشون را انجام بدی. پس مجبور به انتخابی.
مزایای فریلنسری اینه که تو خونت نشستی کار میکنی و مجبور نیستی تو روزهایی مثل الان که کرونا هست بری اداره.با توجه به زمانی که داری پروژه میگیری. تمام پول کار میره تو جیب خودت و این تو هستی که با مشتری سر قیمت توافق میکنی.

برای فریلنسر شدن باید تجربه کار در شرکت را داشته باشی. یه مقدار خاک کار را خورده باشی.

حرفهای شما کاملا متین و درست، ولی باید از یه جا شروع کرد، و این یه جا دقیقا همون فرصتیه که الان ممکنه سر راه آدم قرار بگیره، ولی فردا نه. فرصتها رو باید بهشون فکر کرد.
من خودم که میتونم با قدرت ادعا کنم که یه طراح و برنامه نویس سایت هستم، فکر میکنی از کجا شروع کردم؟ از یه شرایط سخت که اصلا حوصله ی جون خودمم نداشتم. دانش تخصصی هم در مورد طراحی سایت نداشتم، گیر دادم، مثل یه چلنج برای خودم بهش نگاه کردم، سایت شرکتی رو زدم که خداشاهده همین دیروز با رئیسش صحبت میکردم و به خاطر خدماتی که تا حالا بهشون دادم تشکر میکرد. الان بهش فکر کردم که من کی بودم اون موقع چی زدم، شبا تا صبح مینشستم گیر میدادم که یه کاری رو خودم انجام بدم، از کسی هم کمک نمیگرفتم. ولی اولین کارو انجام دادم. تو روزای سختی که از یه بیمار سرطانی هم مراقبت میکردم و هر لحظه منتظر مرگش بودیم.

میخوام بگم باید از یه جا شروع کرد. پس دلیلی نداره حتما چند تا تجربه ی حرفه ای پشتش باشه. به نظر من وقتو تنظیم کنه برای هم پایان نامه و هم این کار. بیشتر وقت رو هم برای کار بزاره چرا که پایان نامه کشک است، مال من الان دارن خاک میخورن زیر میز. چیزی که به دردم خورد کارهایی بود که تجربه کردم و بلد شدم.

راسپینا جان تو برو جلو هر کمکی خواستی رو من حساب کن.Smile

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۴۲۸۳
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۴:۰۲ ق.ظ
خدایا شکرت
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , SepidehP , RASPINA
ارسال: #۵۴۲۸۴
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۰:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ق.ظ، توسط khayyam.)
خدایا شکرت
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , RASPINA
ارسال: #۵۴۲۸۵
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۱:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳ ق.ظ، توسط big cloud.)
تجربه خرید از اسنپ مارکت خوب بود. فقط میوه هایی که فرستاده بودن خیلی کیفیت نداشت. میوه پلاس میوه هاش بهتره ولی گرونتره یه مقدار.
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , diligent

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۵۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۵۷۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۱ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۹۶۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۳ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۵۰ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close