زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۲۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۳۷۶۱
۱۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۰ ب.ظ، توسط Menrva.)
(۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۳ ق.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  از حس تنفر ب کسی ب حس علاقمندی بهش برررسی خیلی حس عجیبیه
کار دنیا همیشه بر عکسه من دلم همیشه میخواثت همسرم قد بلند باشه حالا قدش کوتاه!!! پول اصلا برام مهم نبود حالا بی نهایت پولداره
تحصیلات برام مهم بود که حتما از دانشگاه های خوب تهران باشه که دانشگاه ازادیه ؟؟؟ چرا همه چی برعکسه تنهادلخوشیم اخلاقشه
اینا خصوصیات خواستگارم هست نمیدونم چ جوایی بهش بدم ؟؟؟؟خیلسی مرددم .اخلاقش خوبه پولداره.کاریه .فقط دانشگاه ازادیه من عاشق این بودم همسرم یه دانشگاه توپ درس میخوند .قدشم بلند نیست.(از حرف هام داره خندم میگیره)چرا من این حرف ها رو اینجا میزنم!!!
قدکه مهم نیست عادی میشه مهم اخلاقشه..
چندسالشونه؟ پولدار بودنش پول خودشونه یا پول پدرشون؟( آخه پسرای کم سن و سال که پولدار نمیشن به این زودی...!!!)

" لطفا برای ادامه بیاید این قسمت..Big GrinTongue

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

멈추지 말고

My Dream is to fly
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: shayesteNEY
ارسال: #۲۳۷۶۲
۱۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۲:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۵۱ ب.ظ، توسط A L I.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۷ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  
(11 مهر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۳ ق.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  از حس تنفر ب کسی ب حس علاقمندی بهش برررسی خیلی حس عجیبیه
کار دنیا همیشه بر عکسه من دلم همیشه میخواثت همسرم قد بلند باشه حالا قدش کوتاه!!! پول اصلا برام مهم نبود حالا بی نهایت پولداره
تحصیلات برام مهم بود که حتما از دانشگاه های خوب تهران باشه که دانشگاه ازادیه ؟؟؟ چرا همه چی برعکسه تنهادلخوشیم اخلاقشه
اینا خصوصیات خواستگارم هست نمیدونم چ جوایی بهش بدم ؟؟؟؟خیلسی مرددم .اخلاقش خوبه پولداره.کاریه .فقط دانشگاه ازادیه من عاشق این بودم همسرم یه دانشگاه توپ درس میخوند .قدشم بلند نیست.(از حرف هام داره خندم میگیره)چرا من این حرف ها رو اینجا میزنم!!!
قدکه مهم نیست عادی میشه مهم اخلاقشه..
چندسالشونه؟ پولدار بودنش پول خودشونه یا پول پدرشون؟( آخه پسرای کم سن و سال که پولدار نمیشن به این زودی...!!!)

" لطفا برای ادامه بیاید این قسمت..Big GrinTongue

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
اصلا" پول که باشه مشکل قد حل میشه. مشکل تحصیلات حل میشه. اخلاقش خوب میشه. حس تنفر به علاقمندی تبدیل میشه . ببخشید ولی تو این روزگار ، همه مشکلات با پول حل میشه و مشکل بی پولی با هیچ چیزی حل نمیشه.Big GrinTongue
ولی پول اگه نباشه :
شما بگو از پیش دبستانی شاگرد اول بوده بعدشم همیشه تو شریف با معدل ۲۰ فارغ التحصیل شده.
قدش در حد صمد نیکخواه بهرامی باشه.
اخلاقش در حدی باشه که از گل نازکتر نگه.
چه فایده ای داره Big GrinTongue
آدم بی پول حس تنفر ایجاد میکنه ، قدش بمرور زمان آب میره اگه هم نره میگن آخه این قد دیلاق بچه دردی میخوره ، اخلاقش هم کم کم بد میشه ، مدارکش را هم باید بذاره دم کوزه آبش را بخوره Big GrinTongue

بعضی وقتا صداقت این دختر خانمهایی که میگن پول برای ما تو زندگی اصلا" مهم نیست حال من را بشدت خوب میکنه در حدیکه میخوام با کله برم تو دیوار چین ....Big GrinTongue از زندگی خودم را خلاص کنم Big Grin
یعنی پول باشه میشه اصلا" زندگی را جور دیگه ای دیدBig GrinCool
پ.ن: من به صداقت این خانم صد افرین میگم که اینقدر صادقانه حرف زده اند . فقط من نمیدونم چرا تا وقتی نمیدونستن پولداره ازش تنفر داشته اند. ؟ برای قد کسی که نمیشه ازش تنفر داشت میشه؟Huh
نمیدونم .
دنیای ما با دنیای خانمها فرق میکنه نمیتونم خودم را جاشون بذارم.Sad
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , Riemann , nanajoon
ارسال: #۲۳۷۶۳
۱۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۲:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۷ ب.ظ، توسط پوونه.)
(۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۳ ق.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  اینا خصوصیات خواستگارم هست نمیدونم چ جوایی بهش بدم ؟؟؟؟خیلسی مرددم .اخلاقش خوبه پولداره.کاریه .فقط دانشگاه ازادیه من عاشق این بودم همسرم یه دانشگاه توپ درس میخوند .قدشم بلند نیست.(از حرف هام داره خندم میگیره)چرا من این حرف ها رو اینجا میزنم!!!
پولدار بودن یا نبودنش مهمه قد بلند یا قد کوتاه بودنش مهمه و حتی تحصیلاتش هم مهمه ولی نه اونقدر که اخلاقش مهمه
اگه اخلاقش خوبه همه چیزایی که اهمیت دارن بی اهمیت میشن
فکر کن قدش بلند بود و تحصیلاتش هم به فرض شریف ولی اخلاااقش عینهو قذافی!!
فکر الان نباش فکر ده سال بعد باش .. ممکنه الان یکی بی پول باشه ولی ده بیست ساله پولدار بشه (که خوشبختانه خواستگار تو خودش پولداره ) و قد و قیافه یه معیاری هستش که بعد یه مدت بی اهمیت میشه (هرچند برا دخترا اولش تا حدودی مهمه این.. و اینو هم انکار نمیکنم ولی بعد ازدواج نه..اهمیتش رو از دست میده) دانشگاه توپ باشه یا نباشه هم زیاد مهم نیست چن سال بعد ولی چند سال بعد تنها چیزی که مهم میمونه واست همین اخلاقه. طرف چشم پاک باشه آدم حسابی باشه احترام به همسر آینده اش رو بلد باشه باقی مسائل همه بی اهمیت میشن. اگه خونواده ات و به خصوص پدرت تائیدش میکنه بله رو بگو باباها خیلی آدم شناس هستن.. و با یه نگاه میفهمن دخترشون با کدوم خواستگارش ازدواج کنه ازش مثل دسته گل مراقبت میشه و خوشبخت میشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parisa-SH , shayesteNEY , kora , Menrva
ارسال: #۲۳۷۶۴
۱۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۴:۰۲ ب.ظ
در زندگی مشترک اخلاق و اخلاق و اخلاق ...
همین را بس!

پ ن :
- هر انسانی یک روز پیر میشه و قیافه هم از بین می ره.
- یه سیب رو بندازی هوا هزار با می چرخه ، پس به پول توی این دنیا هم امیدی نیست چون نقطه اوج هر فواره سرآغاز سقوط است.

یک روز یک خانمی در اتوبوس جمله زیبایی گفت که آویزه گوشم قرارش دادم، میگفت زیبایی واسه دو یا سه روز اول زندگی هست، بعدش اخلاق و منش و آدمیت هست که زندگی رو می سازه! سعی کنید اصل زندگی رو دربابید نه در حاشیه باشید.

تندرست باشید.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: kora , ماه و خورشید , Pure Liveliness , Menrva , Bahar_HS , soheila-zd
ارسال: #۲۳۷۶۵
۱۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۴:۲۱ ب.ظ
(۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۳ ق.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  اینا خصوصیات خواستگارم هست نمیدونم چ جوایی بهش بدم ؟؟؟؟خیلسی مرددم .اخلاقش خوبه پولداره.کاریه .فقط دانشگاه ازادیه من عاشق این بودم همسرم یه دانشگاه توپ درس میخوند .قدشم بلند نیست.(از حرف هام داره خندم میگیره)چرا من این حرف ها رو اینجا میزنم!!!
خودت باید تصمیم بگیری تویی که باش زندگی میخوای بکنی ، ظاهر که همچین خیلیم بی اهمیت نیست ، بالاخره باید به هم بیاین تقریبا ،Big Grin پول هم حتی مهمه به نوبه خودش باید حداقل در حدی که خونه پدریت زندگی میکردی امکانات باشه Big Grin از همه اینا مهم تر اینه که یه مدت در ارتباط باشین با هم حالا هر جور که خانوادتون صلاح میدونن ، چون خیلی رفتارا حتی خیلی کوچیک ممکنه رو اعصابتون باشه ، این گزینه آخر خیلی مهمه به نظر من ، خلاصه دقت کن انشالله خوشبخت بشیWink

Stop talking. Start walking
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva
ارسال: #۲۳۷۶۶
۱۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۴:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۴:۵۱ ب.ظ، توسط shayesteNEY.)
(۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۱ ب.ظ)sanaz777 نوشته شده توسط:  
(11 مهر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۳ ق.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  اینا خصوصیات خواستگارم هست نمیدونم چ جوایی بهش بدم ؟؟؟؟خیلسی مرددم .اخلاقش خوبه پولداره.کاریه .فقط دانشگاه ازادیه من عاشق این بودم همسرم یه دانشگاه توپ درس میخوند .قدشم بلند نیست.(از حرف هام داره خندم میگیره)چرا من این حرف ها رو اینجا میزنم!!!
خودت باید تصمیم بگیری تویی که باش زندگی میخوای بکنی ، ظاهر که همچین خیلیم بی اهمیت نیست ، بالاخره باید به هم بیاین تقریبا ،Big Grin پول هم حتی مهمه به نوبه خودش باید حداقل در حدی که خونه پدریت زندگی میکردی امکانات باشه Big Grin از همه اینا مهم تر اینه که یه مدت در ارتباط باشین با هم حالا هر جور که خانوادتون صلاح میدونن ، چون خیلی رفتارا حتی خیلی کوچیک ممکنه رو اعصابتون باشه ، این گزینه آخر خیلی مهمه به نظر من ، خلاصه دقت کن انشالله خوشبخت بشیWink

اینجا ادامه بدید

حس مدیریتی بهم دست داد
خخخخخخخخ

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
ارسال: #۲۳۷۶۷
۱۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۵:۴۷ ب.ظ
روز جهانی Deutsche Wiedervereinigung رو به خودم تبریک میگم Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness
ارسال: #۲۳۷۶۸
۱۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۶:۰۷ ب.ظ
خدا جونم برای یکی از عزیزانم یه آرزو دارم یعنی میشه صدای دلم به آسمونت برسه و جوابم را با بهترین شکل اجابتش خیلی زود برسونی بی صبرانه منتظرم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness , kora , Bahar_HS
ارسال: #۲۳۷۶۹
۱۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۶:۵۶ ب.ظ
(۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۳ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  من فک می کنم دیگه این مواقع صبوری کردن فایده ای نداره باید بلند شد و هرچه که به دستت میاد بزنی بشکنی
بایدخرابشون کنی همه اون چیزی که رنگ ماتم و شکست داره هرچیزی که تو را محکوم به شکست میکنه محکوم به راکد ماندن
آب از سر گذشتن معنی نداره جلوی ضرر را هر وقت بگیری منفعته
فک کنم خودم الان تو این وضعیتم و الان این راه را انتخاب کردم
میخوام بعد از زمین خوردن پاشم و بدوم
هرچیزی برای ساخته شدن زمان میبره ،یه مدت یه فکرو تو ذهن خودت پرورش میدی ،صبوری میکنی موقعیت مناسب پیدا بشه و کلماتو جملاتتو کنار هم میچینی و مزه مزه میکنی ،درست زمانی که میخای بگی کل اون فکر در لحظه گفتن با یک جمله از طرف یکی دیگه محو و ناپدید میشه... تو یک آن همه چی خراب میشه و تو کاری نداری جز سکوت و خندیدن و شوخی کردن...
عیبی نداره اینا همه اش میشه خاطره و درس عبرت برای تصمیم گرفتنام...
فقط باید صبور بود و سکوت کرد..
آخرش میرسیم به جمله "شاید حکمتی در کاراست..."

پناه می آورم به تو...
بعد از هرباران،بعد از هر زخم ،قبل از هراتفاق ،بعد از هر حادثه
و بگو جز تو چه کسی می تواند مرهم باشد بردلم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS
ارسال: #۲۳۷۷۰
۱۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۸:۱۵ ب.ظ
ﺑﺎﯾﺪ ﯾﺎﺩ ﺑﮕﯿﺮﯾﺪ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﻣﺤﺒﻮﺏ ﻫﻤﮕﺎﻥ ﺑﺎﺷﯿﺪ . ﺷﻤﺎ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺁﻟﻮﯼ ﺩﻧﯿﺎ ﺑﺎﺷﯿﺪ، ﺭﺳﯿﺪﻩ، ﺁﺑﺪﺍﺭ، ﺷﯿﺮﯾﻦ ﻭ ﺧﻮﺷﻤﺰﻩ .
ﺍﻣﺎ ﯾﺎﺩﺗﺎﻥ ﺑﺎﺷﺪ، ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺁﻟﻮ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ.
 ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻔﻬﻤﯿﺪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﻣﺮﻏﻮﺑﺘﺮﯾﻦ ﺁﻟﻮ ﻫﺴﺘﯿﺪ، ﺍﻣﺎ ﺩﻭﺳﺖ ﺷﻤﺎ ﺁﻟﻮ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺭﺩ، ﺣﺎﻻ ﻣﯽ
ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﻣﻮﺯ ﺑﺸﻮﯾﺪ، ﺍﻣﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺑﮕﯿﺮﯾﺪ ﻣﻮﺯ ﺑﺸﻮﯾﺪ، ﻫﻤﯿﺸﻪ ﯾﮏ ﻣﻮﺯ ﺩﺭﺟﻪ ﺩﻭﻡ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺑﻮﺩ، ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯿﮑﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﯿﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺁﻟﻮﯼ ﺩﻧﯿﺎ ﺑﺎﻗﯽ ﺑﻤﺎﻧﯿﺪ.....

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , salam az ma , ts2927 , shayesteNEY , kora , Menrva , Bahar_HS , soheila-zd
ارسال: #۲۳۷۷۱
۱۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۹:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۱ ب.ظ، توسط shayesteNEY.)
دکتر هلاکویی

عزیزم :از " ترین" پرهیز کن ، چرا که خوشبختی جایی هست که خودت را با کسی مقایسه نکنی.
حتی نخواه خوشبخت ترین باشی .
بخواه که خوشبخت باشی و برای این خواستت تلاش کن.
همین.

یادمان هست که از وقتی به دنبال پسوند "ترین" رفتیم، خوشبختی از ما گریخت. از ۱۹/۷۵ لذت نبردیم چون یکی ۲۰ شده بود.

از رانندگی با پراید و ... لذت نبردیم چون ماشین های مدل بالاتری در خیابان ، در حال خود نمایی بود.

از بودن کنار عشقمان لذت نبردیم چون مدرک تحصیلی و پول توی جیب او ، کمتر از بسیاری دیگر بود.
همچنین ، از خانه مان ، از شغلمان ، از درآمدمان ، از خانواده و دوستانمان و....

می خواهم بگویم تحت تاثیر آموزه های غلط ، بسیاری از ما فقط به " بهترین ، بیشترین و بالاترین " چسبیدیم ، در نتیجه تبدیل به انسان هایی افسرده و همیشه نالان شدیم.
گاهی زندگی سخت است و گاهی ما سخت ترش میکنیم...
گاهی آرامش داریم, خودمون خرابش میکنیم,
گاهی خیلی چیزارو داریم اما محو تماشای نداشته هامون میشیم...
گاهی حالمون خوبه اما با نگرانی فردا خرابش میکنیم...
گاهی میشه بخشید اما با انتقام ادامه اش میدیم...
گاهی میشه ادامه داد اما با اشتیاق انصراف میدیم...
گاهی باید انصراف داد اما با حماقت ادامه میدیم.... و
گاهی.... گاهی.... گاهی...
تمام عمر اشتباه میکنیم و نمیدونیم یا نمیخوایم بدونیم...
کاش بیشتر مراقب خودمون, تصمیماتمون و گاهی... گاهی های زندگیمون باشیم... کاش یادمون نره.... که فقط :
یک بار زنده ایم و زندگی میکنیم....
برای خودت یک دایره اعتماد درست کن ...

آنهایی که مهم هستند را بگذار درون دایره، کم اهمیت ترها را روی خط
و باقی را بیرون از این دایره فرضی تصور کن
هر وقت کسی حرفی به تو زد که خاطرت رنجید ببین کجای دایره ات هستند؟؟
جزو افراد مهمند یا نه فقط هستند
آیا براستی ارزش دارد از کسانی که برایمان اهمیتی ندارند برنجیم !؟
چرا بگذاریم آدمهای کم اهمیت زندگیمان ، ما را نارحت کنند حتی برای ثانیه ای!؟
یادمان باشد وقتی دیگران بدانند که نمیتوانند ناراحتتان کنند، دیگر تلاشی هم برای ناراحت کردن شما نمی کنند

این راز آرامش هست دوست خوبم
یک دایره فرضی ....

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , kora , diligent , Menrva , fo-eng , Bahar_HS , ts2927
ارسال: #۲۳۷۷۲
۱۱ مهر ۱۳۹۴, ۱۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۲۴ ب.ظ، توسط salam az ma.)
(۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۰ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  دکتر هلاکویی

عزیزم :از " ترین" پرهیز کن ، چرا که خوشبختی جایی هست که خودت را با کسی مقایسه نکنی.
حتی نخواه خوشبخت ترین باشی .
بخواه که خوشبخت باشی و برای این خواستت تلاش کن.
همین.

یادمان هست که از وقتی به دنبال پسوند "ترین" رفتیم، خوشبختی از ما گریخت. از ۱۹/۷۵ لذت نبردیم چون یکی ۲۰ شده بود.

از رانندگی با پراید و ... لذت نبردیم چون ماشین های مدل بالاتری در خیابان ، در حال خود نمایی بود.

از بودن کنار عشقمان لذت نبردیم چون مدرک تحصیلی و پول توی جیب او ، کمتر از بسیاری دیگر بود.
همچنین ، از خانه مان ، از شغلمان ، از درآمدمان ، از خانواده و دوستانمان و....
....
برای خودت یک دایره اعتماد درست کن ...
وقتی دیگران بدانند که نمیتوانند ناراحتتان کنند، دیگر تلاشی هم برای ناراحت کردن شما نمی کنند

این راز آرامش هست دوست خوبم
یک دایره فرضی ....
سلام
از دایره و این جور چیزا من که چیزی دستگیرم نشد ولی اون قسمت ترین رو خوب اومدین
واقعا برام عجیبه بذارین من چیزی رو که تو اطرافیانم میبینم رو بهتون بگم وقتی میگین ترین یعنی فقط به اول شدن فکر میکنین در حالی حتی نیاز نیست به فکر حتی دوم و سوم شدن هم باشین من نظرم اینه اصلا چرا به موقعیت و جایگاه بقیه غبطه بخوریم ما با داشته هامون باید بلد باشیم زندگی کنیم و این ویژگی برای هیچ کست بدست نمیاد مگر با قناعت. شاید خیلی ها بگن قناعت جلوی پیشرفت رو میگیره اما به نظرم قناعت باعث میشه در هر لحظه از عمرت واقعا زندگی کنی.

«اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک ؛
خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداریت از نافرمانیت»
ارسال: #۲۳۷۷۳
۱۱ مهر ۱۳۹۴, ۱۱:۳۸ ب.ظ
از گوشه بامی که پریدیم،پریدیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva
ارسال: #۲۳۷۷۴
۱۲ مهر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۴ ق.ظ
زندگی = ضد
ضد

زندگی چیست به جز حیرانی؟
پوششی بین دو تا عریانی

حبس با چند نفر در دنیا
بابتِ وسوسه‌ای شیطانی

اختیاری که شبیه جبر است
همه آزاد؛ همه زندانی

جمع اضداد، خدا با خرما
بت پرستی مدلِ قرآنی

خودفروشی عوض بیکاری
جان‌گرانی وسط ارزانی

سعی باطل: هوسِ آرامش
در پریشانی و بی سامانی

حکمِ تبعید به صدرا دادن
ابن سینا شدنِ عرفانی!

نقل قول از دو سه تا روشنفکر
جهل‌هایی به نظر عقلانی

حسرتِ قبر و کفن پوساندن
خستگی از نفسِ رحمانی

زندگی چیست؟ بماند تا بعد
حرف، بسیار و هوا، بارانی...

::

بین این گلّه فقط اسماعیل
می‌شود آخر سر قربانی

{رضا احسان‌پور}
ارسال: #۲۳۷۷۵
۱۲ مهر ۱۳۹۴, ۱۲:۳۲ ق.ظ
من ار زان که گردم به مستی هلاک ... به آیین مستان بریدم به خاک
به آب خرابات غسلم دهید ... پس آنگاه بر دوش مستم نهید
به تابوتی از چوب تاکم کنید ... به راه خرابات خاکم کنید
مریزید بر گور من جز شراب ... میارید در ماتمم جز رباب
مبادا عزیزان که در مرگ من ... بنالد به جز مطرب و چنگ زن
تو خود حافظا سر ز مستی متاب ... که سلطان نخواهد خراج از خراب

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۸۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۰۴,۱۰۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۱۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۲۹,۸۰۶ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۵۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۲۹۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۲۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۱۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۱۷۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۵۳۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close