زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۱۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۱۸۴۱
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۰۴ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۲ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  خب دقیقا همین جایی که بحث توشه و مهریه مطرح میشه

به فرض یه خانومی هم داریم که به خاطر خونوادش شاغل نیست .. ولی به هر دلیلی الان داره طلاق میگیره.. زندگی بعد طلاق به نظرتون از نظر اقتصادی فاجعه نمیشه براش؟ یا باید مهریه بگیره که از نظر شما آقایون و حتی خیلی ها از خانوم ها مثل من درست نیست. یا هم باید کار داشته باشه که اگه یه روزی این اتفاق براش افتاد کاسه چه کنم چه کنم دستش نگیره.
و از این ها گذشته خب از بیت المال هزینه شده برای تحصیل خانوم ها... چرا باید چیزی رو یاد بگیرن که فقط میشه یه مدرک بی ارزش؟! (البته با این اوضاع بیکاری مدرک هممون بی ارزش شده) کشور هزینه کرده برای آموزشش که ازش استفاده کنه .. قبول دارید اینو؟
اول اینکه کسی با فرض طلاق ازدواج نمیکنه. این اشتباهی هست که تو این تاپیک زیاد تکرار شده. اگه کسی با این فرض ازدواج می کنه پس اصلا ازدواج نکنه بهتره.
دوم برای این قضیه راه های متفاوتی هست مثلا بیمه عمر. اتفاقا نقد پذیری مهریه از همه راه های دیگه کمتره.
سوم از نظر فردی، مگه آدم‌ها ۱۸ سالگی بر اساس عقل تصمیم گرفتن برن دانشگاه؟ چیزی که غالبه جوه. وقتی تصمیمی بر اساس جو گرفته میشه معلومه که در ادامه هم قابل دفاع نیست.
چهارم از نظر دولت متاسفانه منطق و محاسبه خاصی برای پذیرش وجود نداره که بشه برای بودجه بیت المالش توجیهی تراشید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۵۱۸۴۲
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۵ ب.ظ، توسط Autumngirl.)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ)dr.a_AI نوشته شده توسط:  اینقدر سریع به خودتون نگیرید دوست جان
اگه شما می گفتی به خودم نمی گرفتمBig Grin
توجه نکردین اشاره به تساوی حقوق و اینا بود
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI
ارسال: #۵۱۸۴۳
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۱۳ ب.ظ
اصلا من میگم همه پسرایی که اینجا هستن هم بگن حقوق زن عالی بهتر از مرد خیلی خیلییی... چه مشکلی از زندگی دختر خانم (هایی) که اینجا هستن حل میکنه؟ این مسائل رو بهتره با شریک زندگیتون یا کسی که قصد ازدواج دارین مطرح کنین تا حداقل اگه پیروز بحث شدین یه فایده ای داشته باشه

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , dr.a_AI
ارسال: #۵۱۸۴۴
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  استرالیا الان مدت زمان پروسه ی لاج کردن تا گرنت شدن بدلیل کرکتر چک رفتن رشته های مهندسی ویزاش طولانی شده (حدود ۵ تا ۶ ماه). اما اگر موضوع پروپوزالتون حساس باشه که عموم موضوعات کامپیوتری حساس نیست به sub-list check میره که اونموقع زمان گرنت شدن میره روی ۲۰ ماه به بالا... وگرنه ریت ریجکتشون بسیار کمه و یا میتونم بگم زیر ده تا در ساله.
آمریکا خوبی ای که داره شما حضوری میری سفارت و اکثر کسایی که قراره ریجکت شن زود ریجکت میشن.. ولی باز ممکنه بعد از چند ماه ریجکت شید.
اگر دنبال اقامتید، شرق آسیا و پرتقال رو ول کنید و تمرکز بزارید روی همون کانادا، آمریکا، استرالیا و خوبای اروپا. دانشگاههای استرالیا معدل ارشد واسشون مهمه و یکسر دانشگاههای امریکا و کانادا هم معدل دوسال تحصیل اخیرتون.
یکسری دانشگاه تاپ استرالیا مثل دانشگاه ملبورن صرفا با داشتن معدل خود (بالای ۱۸/۵) و ریکام خوب راحت اسکالرشیپو میشه برد به شرطی که سوپروایزرتون ظرفیتش پر نشه. ولی بقیه ی دانشگاههای جی ۸ نیاز به مقاله ی خوب Q1 داره. کلا استرالیا معدل ارشد خیلی واسش مهمه.

آمریکا بیشتر وسوسه ام میکنه اما یکم دردسره. یکی از اساتید مطرح ایرانی تو آمریکا از آشنایان ما هستن و ایشون هم خیلی تشویق میکنن که آمریکا رو برای دکترا انتخاب کنم اما مشکل ویزا و دردسرهای بعدش رو هم انکار نکردن و معدل لیسانسم هم از نظرشون اصلا جالب نبود و گفتن برای دانشگاه های خوب آمریکا شانسی ندارم و همین باعث شد زیاد جدی به آمریکا فکر نکنم و به کانادا یا شرق فکر کنم.

معدل ارشدم خیلی خوبه و همین شاید تنها نقطه قوتیه که دارم. چقدر خوب که هنوز هم میتونم امیدوار بمونم و معدل ارشد مهمتره برای خیلی از دانشگاه های خوب. واقعا امیدوار شدم.
پس دور شرق یه خط قرمز میکشیم چون هنوز شانس دارم برای جاهای بهتر : )

و چقدر اطلاعات خوبی دارید در این مورد.. چقدر الکی این مدت اینترنت رو زیرورو کردم اطلاعات جمع کنم کاش از همون اول از شما میپرسم. با اجازتون تو این یه سال در ادامه هم هر سوالی داشتم از شما میپرسم... اصلا هم پررو نیستم Big Grin

ممنون واقعا. خیلی کمک کردید

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

و چقدر ترس و استرس داره شروعش
هنوز هیچی جدی نشده .. هنوز اول راهم و با این حال میترسم و سوالای خیلی ساده و پیش پاافتاده ای تو ذهنمه و همین مسائل پیش پاافتاده هم استرس رو چند برابر میکنه
گاهی میگم میخوام برم گاهی میگم نمیخوام برم وقتی میگم میخوام برم به همه جا فکر میکنم وقتی میگم نمیخوام برم هم کلی تصمیم دیگه میگیرم.
میدونم باید سریع فکر کنم و بدونم چیکار میخوام بکنم که قدم های بعدی رو بتونم بردارم
خیلی بده .. هرلحظه یه فکری میکنم و یه تصمیمی میگیرم که همش هم دلیلش ترس و استرسه.
برا همه اولش همینقدر سخته یا من انقدر دارم سخت میگیرم و میترسم. Sad
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , Avril89
ارسال: #۵۱۸۴۵
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۷ ب.ظ، توسط big cloud.)
با این که شرکت های زیادی کار کردم به صورت حضوری و ریموت. اما هنوز هم وقتی برای یه پوزیشن شغلی اپلای میکنم دستام یخ میکنه و قلبم میزنه تا جواب بدن. مخصوصا وقتی شرکت به نام باشه و نسبتا بزرگ . نمیدونم این حالت طبیعیه یا من هنوز تو فاز بچگی و دوران دبستان موندمUndecided
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand
ارسال: #۵۱۸۴۶
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۳۵ ب.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۵ ب.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  با اجازتون تو این یه سال در ادامه هم هر سوالی داشتم از شما میپرسم.
خواهش میکنم. البته اگر اطلاعات محدودم بدرد بخوره
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۵۱۸۴۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۵۵ ب.ظ
خانم rangi rangi شما یه تایپیک بزن در مورد اپلای و سوالاتتون بپرس که وسط بحثها گم نشود تا ما هم استفاده کنیم

مانشت حق کسانی هست که دارن برای ارشد میخونن. وقتی میان مطالب مرتبط با ارشد میخونن برای تفریح هم میان این تاپیک سر میزنن. ما حق نداریم این حق را از اونها بگیریم که تمرکزشون به هم بریزه.

آقا مسعود هم تا چندساعت دیگر این تایپیک را میبندند.

از آقای مارکلند و big cloud و crevice , rangi rangi , و بقیه عزیزانی که مطالب مفیدی میگذارن میخواهیم تا در تاپیک مجزا در مورد شرایط کار و پوزیشن های کاری و دغدغه های کاری که دارند صحبت کنند. من و بقیه کسانی هم که نیاز داریم اطلاعاتمان بالا ببریم لذت خواهیم برد.
سپاس
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi , ezra , Avril89
ارسال: #۵۱۸۴۸
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۰۴ ب.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۵ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  آقا مسعود هم تا چندساعت دیگر این تایپیک را میبندند.
موافق نیستم باعث رکود مانشت میشه اینکه فعالترین تاپیک رو ببندیم جالب نیست کاش به جای بستن مدیریت کنیم. همه هم کارابرا هم مدیرا

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۵۱۸۴۹
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۰۸ ب.ظ
قدیما این تاپیک در کنار تاپیک های دیگه فعال بود. کاربرانی که میخواستن فعالیت درسی داشته باشند مثل جویباری تو تاپیک های درسی فعالیت می کردن. الان هم فعالیت زیاد این تاپیک ربطی به فعال نبودن بقیه بخشها نداره. کسی مانع نشده که کاربری تو بخش های درسی فعالیت کنه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , MarkLand , ezra
ارسال: #۵۱۸۵۰
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۱۰ ب.ظ
دوستانی که تصور میکنن مانشت صرفا یک شبکه اجتماعی هست و میان فقط یه چیزی توییت میکنن و جو به پا میکنن، به نظرم بهتره به سایر شبکه های اجتماعی که بستر فراهمه بپیوندن و با دوستانی که هدف مشترک با ایشان دارند به مذاکره بپردازن.
اگر نمیتونیم در رابطه با چیزی درست بحث کنیم کلا شروع نکنیم بهتره. با بسته شدن این تایپیک احتمال زیاد راه ارتباطی ما با هم قطع خواهد شد و مانشت از روی بوک مارک مرورگرمون پاک میشه. با وجود این موضوع، از همه بابات حرفایی که نسجیده زدم و خاطر کسی را مکدر کردم عذرخواهی میکنم و براتون آرزوی موفقیت و شادکامی دارم.Shy
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand
ارسال: #۵۱۸۵۱
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۱۳ ب.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۵ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  آقا مسعود هم تا چندساعت دیگر این تایپیک را میبندند.

چشم
درسته..جواب سوال هایی که در مورد کار و اپلایه دغدغه خیلی از ماست و تو این تاپیک گم میشه و باید یه تاپیک مجزا زد که کاربرای جدید هم بتونن تاپیک ها رو راحت پیدا کنن.
از این به بعد رعایت میکنم این مورد رو.

اما جسارت نباشه با بسته شدن تاپیک منم موافق نیستم. اینجا تنها تاپیکیه که هر روز پست میخوره و مانشتی ها رو به خصوص کاربرای قدیمی رو تو مانشت نگه داشته.
به قول دوستمون باید خودمون مدیریت کنیم. مثلا من خودم باید بیشتر حواسم باشه چه پستی میذارم از این به بعد و یا چه پستی رو نقل قول بگیرم و بحثی که به نتیجه ای نمیرسه رو ادامه ندم و جو رو بد نکنم.
ارسال: #۵۱۸۵۲
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۳۹ ب.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۴ ب.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ)dr.a_AI نوشته شده توسط:  اینقدر سریع به خودتون نگیرید دوست جان
اگه شما می گفتی به خودم نمی گرفتمBig Grin
توجه نکردین اشاره به تساوی حقوق و اینا بود

آخه من تصورم اول رفت به یکی. بعد یکی دیگه اومد گفت: «دیگه من چیزی نمیگم و حق با شماست». بعد شما اومدید گفتید: «چرا منو متهم می کنید». این وسط همه به خودشون گرفتن الّا اونی که فکر میکردم Big Grin
آخرشم احتمالا منظورشون خود من بودم. واسه همین میگم که این حرف احتماش هست به یه نفر خاص دیگه باشه یا اینکه پیامی به همه ما. منم دیگه هیشی میمیگم Smile

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
ارسال: #۵۱۸۵۳
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۱۷ ب.ظ
بدون شک با بسته شدن این تایپیک مانشتی دیگر در کار نخواهد بود . خود دانید
ارسال: #۵۱۸۵۴
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۲۸ ب.ظ
به نظر من باید یه کم در فضاهای جمعی دموکراتانه تر رفتار کرد.
اینجا و خصوصا این تاپیک یه جایی هست که هر کسی با هر تحصیلات و تفکر و درگیری های خاص خودش میاد و پست میکنه. من خودم اگه یاد داشته باشید روزای اول خیلی اینجا پست میکردم و هدفم هم دوست شدن با اعضا بود، ولی الان احساس میکنم یه جو خاصی اینجا حاکمه که آدم ترجیح میده نیاد و حرف نزنه. خداییش بدون شوخی، من همش احساس میکنم هر حرفی بزنم اینجا مورد انتقاد یا بی توجهی یا تمسخر قرار میگیره. بگی بالا چشم ابروئه یهو میبینی یکی پیدا میشه بهش برمیخوره.
این تاپیک جایی هست که ما از فرهنگهای مختلف میایم توش جمع میشیم و صحبت میکنیم. خیلی خوبه اگه هممون همدیگه رو با هر ویژگی که داریم قبول داشته باشیم، هر آدمی رو با درگیریهاش ببینیم و هیچوقت قضاوتش نکنیم. اینطوری هم خودمون راحت تریم هم دیگه بحث نمیشه.
خوبه اسم تاپیک داره میگه هر چه میخواهد دل تنگت بگو....
پس اینو بدونین که ممکنه واقعا یکی از روی دل تنگ بیاد اینجا بنویسه، بهتره همه باهم دوستانه برخورد کنیم و حتی اگه کسی جای اشتباهی پست کرد و یا براش سوءتفاهم ایجاد شد راهنماییش کنیم. اینطوری دیگه دعوا نمیشه و اینجا هم تا ابد پابرجا میمونه.
آدما باید به حریم همدیگه احترام بزارن و اصلا مهم نیست که آدمای دیگه مجازی هستن، بالاخره یه حضور حقیقی یه جای این دنیا دارن. پس برای هم و حریم همدیگه احترام قائل باشیم.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , عزیز دادخواه
ارسال: #۵۱۸۵۵
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۴۳ ب.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۸ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  به نظر من باید یه کم در فضاهای جمعی دموکراتانه تر رفتار کرد.
اینجا و خصوصا این تاپیک یه جایی هست که هر کسی با هر تحصیلات و تفکر و درگیری های خاص خودش میاد و پست میکنه. من خودم اگه یاد داشته باشید روزای اول خیلی اینجا پست میکردم و هدفم هم دوست شدن با اعضا بود، ولی الان احساس میکنم یه جو خاصی اینجا حاکمه که آدم ترجیح میده نیاد و حرف نزنه. خداییش بدون شوخی، من همش احساس میکنم هر حرفی بزنم اینجا مورد انتقاد یا بی توجهی یا تمسخر قرار میگیره. بگی بالا چشم ابروئه یهو میبینی یکی پیدا میشه بهش برمیخوره.
این تاپیک جایی هست که ما از فرهنگهای مختلف میایم توش جمع میشیم و صحبت میکنیم. خیلی خوبه اگه هممون همدیگه رو با هر ویژگی که داریم قبول داشته باشیم، هر آدمی رو با درگیریهاش ببینیم و هیچوقت قضاوتش نکنیم. اینطوری هم خودمون راحت تریم هم دیگه بحث نمیشه.
خوبه اسم تاپیک داره میگه هر چه میخواهد دل تنگت بگو....
پس اینو بدونین که ممکنه واقعا یکی از روی دل تنگ بیاد اینجا بنویسه، بهتره همه باهم دوستانه برخورد کنیم و حتی اگه کسی جای اشتباهی پست کرد و یا براش سوءتفاهم ایجاد شد راهنماییش کنیم. اینطوری دیگه دعوا نمیشه و اینجا هم تا ابد پابرجا میمونه.
آدما باید به حریم همدیگه احترام بزارن و اصلا مهم نیست که آدمای دیگه مجازی هستن، بالاخره یه حضور حقیقی یه جای این دنیا دارن. پس برای هم و حریم همدیگه احترام قائل باشیم.
البته یه سوالی همیشه بوده که آیا رابطه کاربرها با افراد حقیقی یک به یکه یا یک به چند Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand , big cloud

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۱۹۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۵۲۷ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۷۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۳,۳۶۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۱۵ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۱ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۹۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۱۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۱۲ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close