زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۱۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۱۸۱۱
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۸:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۸ ق.ظ، توسط Autumngirl.)
ی دوره آموزش قدرشناسی بزارن برای هردو، شاید دیگه این حرفا پیش نیاد .... دیگه هرکسی کارای خودش رو باارزشتر جلوه نده
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۵۱۸۱۲
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۹:۰۷ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۷ ق.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  ی دوره آموزش قدرشناسی بزارن برای هردو، شاید دیگه این حرفا پیش نیاد .... دیگه هرکسی کارای خودش رو باارزشتر جلوه نده
ریپلای بزنید که مشخص بشه با کی دارید صحبت میکنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra
ارسال: #۵۱۸۱۳
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۹:۲۲ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۷ ق.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  ی دوره آموزش قدرشناسی بزارن برای هردو، شاید دیگه این حرفا پیش نیاد .... دیگه هرکسی کارای خودش رو باارزشتر جلوه نده
۱. ایضا خودتون
۲. کلی گفتم
۳. منتظر اجازه شما بودم
ارسال: #۵۱۸۱۴
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۹:۳۶ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۲ ق.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۷ ق.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  ی دوره آموزش قدرشناسی بزارن برای هردو، شاید دیگه این حرفا پیش نیاد .... دیگه هرکسی کارای خودش رو باارزشتر جلوه نده
۱. ایضا خودتون
۲. کلی گفتم
۳. منتظر اجازه شما بودم
رفتارتون بچه گانه است.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , ezra
ارسال: #۵۱۸۱۵
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۹:۳۹ ق.ظ
ادب مثل عطره
ما واسه خودمون استفاده میکنیم
امابقیه هم ازش لذت میبرن.

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: elect
ارسال: #۵۱۸۱۶
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۹:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۴ ق.ظ، توسط Autumngirl.)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فتارتون بچه گانه است.
خیلی ممنون که گفتید. بررسی می کنم در صورت واردبودن سعی می کنم اشکالاتمو تصحیح کنم. یاد ضرب المثلی افتادم که نمیگم کش پیدا نکنه ....
ارسال: #۵۱۸۱۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۱۶ ق.ظ
Rainbow RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
امان از دست ماهای تحصیلکرده Undecided
یه دورانی اینجا از صحبتا نقل و نبات می ریخت. الان دیگه فقط توهین و تمسخر و خودخواهی

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avril89
ارسال: #۵۱۸۱۸
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۹ ق.ظ، توسط RangiRangi.)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۵۰ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  نسل در نسل مردای ایرانی وظیفه مسئولیت هزینه های خانواده را داشتن و ازش بر اومدن. نسل در نسل مردای ایرانی رفتن جنگین کشته شدن تا از شماها محافظت کنن. قدر شناسی هم چیز بدی نیست... نمک خوردن و نمک شکوندن هم حدی داره...
توی همین خارجی که میپرستیدش هیچ مردی وظیفه نداره یک ریال خرج یک زن کنه چه همسر،چه پدر چه هرچی... هرکی رفته جنگیده توی ارتش برای پولش رفته و هیچ مردی وظیفه نداره جونشو فدای بقیه خانما بکنه.
یه سری از قوانینه که باعث این سوتفاهم ها و درک نشدن دو طرف میشه
البته که ما ایرانیا استاد دور زدن قانونی قانونیم.
وقتی قانونی کامل نباشه این اتفاق میفته ..مثل همین حق طلاق زنان که قانون به زن نداده خب چه لزومی داره یه خانم زندگی مشترکی رو ادامه بده که دیگه نمیخواد.. حالا دلیل نخواستنش حتی میتونه خیانت خودش به همسرش باشه! یعنی نمیگم همیشه حق داره زنی که طلاق میگیره مظلومه بیچاره است و غیره! ممکنه دلیلش درست و منطقی باشه و ممکنه نباشه.
اینجاست که مهریه میشه همون راه قانونی برای دور زدن قانون عدم حق طلاق زن. بماند که خیلی از خانوم ها با مهریه هم حس بدی دارن.. حس خرید و فروش به خانوما دست میده.
مثلا تو دوره نامزدی و آشنایی قبل ازدواج که دختر و پسر باهمن و هر کدوم اختیار کات کردن رابطه رو دارن مشکلی پیش میاد مگه؟ هر کی نخواست تحمل کنه یا بی وفا بود و قصد خیانت داشت یا خیانت ببینه میذاره میره اینجوری زندگی طرف دومی که بهش ظلم شده جهنم نمیشه و میتونه از نو یه زندگی جدید رو شروع کنه. دیگه مهریه ای هم نیست که به اجرا گذاشته بشه.
لزوم این مهریه نداشتن هم اینه که زن خودش شاغل باشه و از پس زندگیش بربیاد و اجازه شاغل بودن به زن رو هم طبق قانون همسرش میده. همه چی زنجیروار به هم وصله.. اگه ریشه ای همه چی اصلاح بشه یا حداقل یه تبصره ای بزنن این مشکلات و سوتفاهم ها هم پیش نمیاد.

خود من قبول دارم علیه زن ها ظلم شده چون از دید یک زن دارم به همه چی نگاه میکنم و هیچ وقت طبیعتا مرد که نبودم درک کنم مردها چه مشکلاتی دارن تو جامعه و چه قوانینی علیه اوناست.. دقیقا همین مورد در مورد شما آقایون هم هست.. ممکنه شما هم چون زن نیستید تبعیض آمیز بودن بعضی قوانین رو متوجه نشید. که این هم نه وظیفه منه که شما رو قانع کنم ظلم شده و نه وظیفه شماست که قانع بشید( و برعکسش هم هست البته)بلکه باید یه خانومی توی دولت نماینده همه زنان بشه و حقشون رو بگیره که متاسفانه الان امور زنان فقط یه شغل فرمالیته است.

وگرنه از حق نگذریم مردهای ایرانی بامحبت و با احساسن و وقتی کسی رو دوست دارن حتی قانون هم مجبورشون نکنه همه تلاششون رو میکنند که همسرشون و بچه های همسرش راحت زندگی کنند.. از آسایش خودشون میزنن که همسرشون و بچه هاشون آسایش داشته باشه. مجرد باشیم هم پدر و برادر که داریم و دیدیم چقدر تلاش میکنند تا بدون هیچ دغدغه و استرسی به درسمون، کارمون و زندگیمون برسیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Autumngirl
ارسال: #۵۱۸۱۹
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۵ ق.ظ، توسط MarkLand.)
(۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۷ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  یه کوئری ساده sql دارم کسی هست که دوست داشته باشه مشارکت کنه؟ Big Grin
حل شد! ببخشید وسط بحثتون اومد Big Grin

think positive
ارسال: #۵۱۸۲۰
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۳۹ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ق.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  ادب مثل عطره
ما واسه خودمون استفاده میکنیم
امابقیه هم ازش لذت میبرن.
حرفتون خیلی درسته ادب خوبه در حالت کلی ولی اگه اینجا یعنی تو مانشت به نظرتون کسی تحصیلکرده بی شعوره یا آزاردهنده است یا ادب نداره و .. نقل قول بگیرید و به خودش مستقیم بگید خیلی بهتره به نظرم.
اینجوری شاید سوتفاهم پیش نیاد و به یه جمعی اهانت هم نشه.واقعیتش منم هر دو پست شما رو خوندم احساس کردم کل اون جمع هر دو طرف دعوا یعنی منظورتونه و اگه تو بحث بودم طبیعتا منم ناراحت میشدم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۵۱۸۲۱
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۴۱ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  وگرنه از حق نگذریم مردهای ایرانی بامحبت و با احساسن و وقتی کسی رو دوست دارن حتی قانون هم مجبورشون نکنه همه تلاششون رو میکنند که همسرشون و بچه های همسرش راحت زندگی کنند.. از آسایش خودشون میزنن که همسرشون و بچه هاشون آسایش داشته باشه. مجرد باشیم هم پدر و برادر که داریم و دیدیم چقدر تلاش میکنند تا بدون هیچ دغدغه و استرسی به درسمون، کارمون و زندگیمون برسیم
حرفاتون خیلی خوب و متین بود، یه چیز دیگه م واسه من خیلی جای سوال داره، آیا تو خارج هم بیشترین مسوولیت خونه و بچه بعهده زنه؟؟؟ واقعا خیلی دوس دارم بدونم اگه اینطوریه که خب اونم در نوع خودش ظلمه، بعد جالبه مردا فکر می کنن کار خونه و بچه خیلیم آسونه، واقعا فکر می کنن زن یه چوب جادو داره که باهاش در عرض چند ثانیه همه چیز رو انجام میده، اون وقت این قدرشناسیه؟!
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۵۱۸۲۲
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸ ق.ظ، توسط RangiRangi.)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱ ق.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  حرفاتون خیلی خوب و متین بود، یه چیز دیگه م واسه من خیلی جای سوال داره، آیا تو خارج هم بیشترین مسوولیت خونه و بچه بعهده زنه؟؟؟ واقعا خیلی دوس دارم بدونم اگه اینطوریه که خب اونم در نوع خودش ظلمه، بعد جالبه مردا فکر می کنن کار خونه و بچه خیلیم آسونه، واقعا فکر می کنن زن یه چوب جادو داره که باهاش در عرض چند ثانیه همه چیز رو انجام میده، اون وقت این قدرشناسیه؟!

من بقیه جاهای دنیا رو نمیدونم ولی بین کشورهای پیشرفته از کره جنوبی کمی اطلاع دارم.
اکثر خانوم ها شاغلن و اصلا عین آقایون ایرانی که شغل داشتن دغدغه است براشون دقیقا همینجوری و دغدغه شاغل بودن زن و مرد نداره و البته جنسیت هم تو گرفتن اون شغل نقشی نداره هر کسی شایسته تر باشه صاحب شغل میشه. برای زنان کره ای قانون براشون اجبار نکرده بلکه وظیفه خودشون میدونن پا به پای مردها کار کنند.
پدرها هم تو وظایف خونه و بچه داری شرکت میکنند و همکاری میکنند اما تربیت بچه و نگهداری ازش بیشتر به عهده مادره.
بیشتر وقت ها هم بیرون غذا میخورن و گاهی وقت ها فقط تو خونه غذا درست میکنند که مادری که شاغل هم هست فرصت کافی داشته باشه پیش همسرش و بچه هاش باشه.
اما بین کشورهای غیرپیشرفته هم از آذربایجان اطلاع دارم که اینجوری نیست.. حق حضانت و حق طلاق دارند و میتونند شاغل باشن و یا نباشند. اما بیشتر مسئولیت های بچه و تربیتش و خونه داری و.. با مادره و مادر نقش مهمی تو زندگی فرزندش داره. که اینم مشکلاتی داره مثلا یه خانومی بی خبر طلاق میگیره بچه رو برمیداره میره یه جای دیگه زندگی کنه و مرد وظیفه داره تا به اون زن و بچه خرجی بده که خب اینم عادلانه نیست و زندگی مرد تباه میشه.

غرب رو زیاد نمیدونم دوستانی که اونجان بهتر میتونن بگن ولی با توجه به چیزایی که شنیدم کلا من قوانین شرق آسیا رو بیشتر دوست دارم هم از زن به عنوان یه تحصیل کرده و عضوی از جامعه انتظار کار و خدمت به کشورشون رو دارن و هم ازش حمایت میکنند طوری که مجبور نشه بین شغل و خونواده یکی رو انتخاب کنه و به هر دو وظیفه اش به خوبی میرسه.

(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱ ق.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  بعد جالبه مردا فکر می کنن کار خونه و بچه خیلیم آسونه،
پشت میز نشینی که دمای هوای آفیس متناسب با فصل تنظیمه و هر چند دقیقه یه بار چایی هم بهشون داده میشه زیاد سخت نیست.. این کارها رو تو ممکلت ما بیشتر خانوم ها با وجود بچه و همسر انجام میدن و شکایت هم نمیکنند
ولی مردهایی که تو معدن کار میکنند، مردهایی که از چند طبقه ساختمون نیمه کاره میرن بالا که تکمیلش کنن، مردهایی که با برق سر و کار دارن، مردهایی که بار سنگین رو حمل و نقل میکنند، راننده هایی که هر روز تو جاده ان،آتشنشان ها و نظامی ها و ... هر چی بگن حق دارن! چون جونشون رو به خطر میندازن به خاطر یه لقمه نون و معلومه بچه داری در مقایسه با این شغل هیچی نیست.

+چرا انقدر طولانیه پست هام:/ به خدا من کم حرف میزنم ولی تایپ که میکنم میبینم شده یه کتاب : )))
 سپاس‌گزاری شده توسط: Autumngirl
ارسال: #۵۱۸۲۳
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۱ ق.ظ، توسط Saman.)
من بررسی میکنم:

کوچکترین توهین ها اخطار و تعلیق اکانت رو در پی داره!!
-----------
پیشنهادم اینه :

بهتره تمرکزمون رو بذاریم روی موضوعاتی که قدم به قدم باعث پیشرفت اینجا و خودمون بشه.
یه زمانی حل سوال خیلی مهم بود و واقعا فک کنم فقط سال های اخیر هست که حل نشده باقی مونده که من خودم قول حل بیشترشو در اولین فرصت میدم.

ولی یه چیز گمشده اینجا آموزش های کاربردیِ در خورِ سایت و رشته ی ما هستش.فک نکنم هیچ رشته ای هم اندازه کامپیوتر جا داشته باشه که مهارت کاربردی تووش یاد گرفته بشه.

اینجا واقعا یه جای فوق العاده س : (من هیچ جا ندیدم این همه مهندس کامپیوتر یک جا جمع بشن)

مثلا یه بخشی براآموزش لینوکس فلان توسعه درست بشه و سوالات و پاسخ ها مطرح بشه، کافیه ۴ نفر مثلا فدورا کار کنن یا رد هت همونا میتونن کلی چیز جدید یاد بگیرن از هم

یکی بیاد جاوا اسکریپت و باقی متعلقاتش رو بذاره!

یکی بیاد C# بذاره
یکی برنامه نویسی سمت سرور و هزاران تا کار دیگه

البته این کارا واقعا یه انگیزه جهادی میخواد و قول میدم اگر آدم نسبت به کاری که میکنه مسئولیت پذیر باشه خودش هزاران برابر بیشتر یاد میگیره.

بعد میشه پروژه های واقعی رو تعریف و راه های مختلف دستیابی به مسائل رو بررسی کرد.
اینا کارایی هست که کاربرا باید انجام بدن و انتظار اینکه کسی به صرف ارغوانی بودن رنگ اکانتش بیاد این همه کارو بکنه خیلی درست نیست.خیلی از مدیرای اینجا واقعا در حوزه خودشون تا جایی که تونستن کمک و کار کردن.
---------------
الان یکی میاد میگه اگر قرار باشه این کارو بکنم میرم آموزش میدم و پول در میارم و این حرفا،
منم میگم : دستت درد نکنه، ولی انصافا اوقات بیکاریت نیا اینجا رو بهم بریز.(اگرم اومدی و برخورد شد نرو به مدیرایی که رفیقت هستن بگو آزادت کنن)
تجربه ثابت کرده که هر موقع برخورد نشده اینجا بدتر و بدتر شده!
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , MarkLand , RangiRangi , marvelous , big cloud
ارسال: #۵۱۸۲۴
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۲۲ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۵ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  پشت میز نشینی که دمای هوای آفیس متناسب با فصل تنظیمه و هر چند دقیقه یه بار چایی هم بهشون داده میشه زیاد سخت نیست.. این کارها رو تو ممکلت ما بیشتر خانوم ها با وجود بچه و همسر انجام میدن و شکایت هم نمیکنند
ولی مردهایی که تو معدن کار میکنند، مردهایی که از چند طبقه ساختمون نیمه کاره میرن بالا که تکمیلش کنن، مردهایی که با برق سر و کار دارن، مردهایی که بار سنگین رو حمل و نقل میکنند، راننده هایی که هر روز تو جاده ان،آتشنشان ها و نظامی ها و ... هر چی بگن حق دارن! چون جونشون رو به خطر میندازن به خاطر یه لقمه نون و معلومه بچه داری در مقایسه با این شغل هیچی نیست.

+چرا انقدر طولانیه پست هام:/ به خدا من کم حرف میزنم ولی تایپ که میکنم میبینم شده یه کتاب : )))
خواهر من شغل اداری داره اما به گفته خودش از همکاران مردش خیلی بیشتر خسته میشه. طوری که وقتی میرسه خونه تا غروب خوابه.

سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۵۱۸۲۵
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۲۳ ق.ظ
میگم برای چی اومده بودم مانشت یادم رفت : ))))

دوستانی که اطلاع دارند یه سوال

خیلی ها به من میگن دو دانشگاه نانیانگ و NUS رو جزو اولویت های اولم در نظر بگیرم و احتمال پذیرش هم در مقایسه با مثلا کانادا بیشتره. هرچند با توجه به رنکینگ من فکر نمیکنم زیاد هم ساده باشه.
حالا به فرض یکی تونست تو nus بخونه آیا شانسی داره که بعدش بتونه کشورهای پیشرفته اروپا یا کانادا شغلی پیدا کنه و بتونه اقامت بگیره؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۷۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۰۴,۰۱۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۱۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۲۹,۷۵۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۵۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۲۹۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۲۱ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۱۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۱۷۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۵۳۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close