زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۱۸۲۶
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۳۴ ق.ظ، توسط crevice.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۳ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  میگم برای چی اومده بودم مانشت یادم رفت : ))))

دوستانی که اطلاع دارند یه سوال

خیلی ها به من میگن دو دانشگاه نانیانگ و NUS رو جزو اولویت های اولم در نظر بگیرم و احتمال پذیرش هم در مقایسه با مثلا کانادا بیشتره. هرچند با توجه به رنکینگ من فکر نمیکنم زیاد هم ساده باشه.
حالا به فرض یکی تونست تو nus بخونه آیا شانسی داره که بعدش بتونه کشورهای پیشرفته اروپا یا کانادا شغلی پیدا کنه و بتونه اقامت بگیره؟
بزرگترین مزیت اپلای امتیاز جمع کردن برای گرفتن اقامت از کشور مقصده. در اینکه nus,ntu دانشگاههای خوبین شکی نیس ولی سنگاپور کشوری نیس که بخواین ساده اونجا بمونین و عملا مثل سوییس باید بعد از دکتری دنبال کشور سوم باشی.(یجورایی دوباره از اول شروع کنی.
فرض کنیم بخاین بعدش برید کانادا یا استرالیا، بر اساس چارت امتیاز دهی اسکیل ورکر استرالیا و یا express entry کانادا، کسایی که کانادا و استرالیا دکتری شون رو گرفتن کلی امتیاز بابت تحصیل و اقامت موقت در کانادا و یا ۲۰ امتیاز تحصیل دکتری در استرالیا رو دارن و شما کلی داستان دارید که اون امتیاز مورد نظرو کسب کنین. جدا از بحث اقامت، بحث لینک هم هست، شما بعد از رفتن به کشور سوم احتمالا اکثر لینکهایی که زمان دکتری ت ساختی واست کاربردی نداره.
//
در کل بهتره کل انرژی ت رو برای کشور خاصی نزاری و کشورهای مختلفی اقدام کنی چون مثلا این روزا امریکا و استرالیا خیلی بد شده داستان ویزاشون.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۵۱۸۲۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۳۲ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  خواهر من شغل اداری داره اما به گفته خودش از همکاران مردش خیلی بیشتر خسته میشه. طوری که وقتی میرسه خونه تا غروب خوابه.
عجیب نیست که تا غروب استراحت میکنند چون بعدش کارهای خونه رو باید انجام بدن. فکر میکنم آقایون هم بعد از کار استراحت میکنند چون کار کردن کلا سخته و زن و مرد نداره. از نظر جسمی خانوم ها ضعیف تر از آقایونن پس طبیعیه که زودتر هم خسته بشن
از نظر روحی هم سرو کله زدن با همکار و ارباب رجوع واقعا خسته کننده است
خانوم های شاغل از جمله خواهر شما واقعا تحسین برانگیزن که میتونن پابه پای آقایون کار کنند و به زندگیشون هم برسن
به نظر من کسی که تحصیل کرده به خصوص توی دانشگاه روزانه باید کار کنه و همسرش هم قانون مجبورش کنه کار کردنش رو قبول کنه. چون با پول ملت درس خونده که به کشور خدمت کنه و نباید چیزایی که یاد گرفته بدون استفاده بمونه.
ارسال: #۵۱۸۲۸
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۳۷ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۳۲ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  خواهر من شغل اداری داره اما به گفته خودش از همکاران مردش خیلی بیشتر خسته میشه. طوری که وقتی میرسه خونه تا غروب خوابه.
عجیب نیست که تا غروب استراحت میکنند چون بعدش کارهای خونه رو باید انجام بدن. فکر میکنم آقایون هم بعد از کار استراحت میکنند چون کار کردن کلا سخته و زن و مرد نداره. از نظر جسمی خانوم ها ضعیف تر از آقایونن پس طبیعیه که زودتر هم خسته بشن
از نظر روحی هم سرو کله زدن با همکار و ارباب رجوع واقعا خسته کننده است
خانوم های شاغل از جمله خواهر شما واقعا تحسین برانگیزن که میتونن پابه پای آقایون کار کنند و به زندگیشون هم برسن
به نظر من کسی که تحصیل کرده به خصوص توی دانشگاه روزانه باید کار کنه و همسرش هم قانون مجبورش کنه کار کردنش رو قبول کنه. چون با پول ملت درس خونده که به کشور خدمت کنه و نباید چیزایی که یاد گرفته بدون استفاده بمونه.
همین خواهر من بابت اینکه به خاطر کار کردن نتونسته برای بچه اش وقت بذاره عذاب وجدان داره. کار کردن زن در شرایطی که باید والدین (مخصوصا مادر) بچه رو تربیت کنه درست نیست. لااقل بعد از اینکه بچه رفت مدرسه زن شروع به کار کنه. اگرچه باز هم مسایل دیگه ای پیش میاد که نمونه هاش رو دارم میبینم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۱۸۲۹
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۵ ق.ظ، توسط RangiRangi.)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  بزرگترین مزیت اپلای امتیاز جمع کردن برای گرفتن اقامت از کشور مقصده. در اینکه nus,ntu دانشگاههای خوبین شکی نیس ولی سنگاپور کشوری نیس که بخواین ساده اونجا بمونین و عملا مثل سوییس باید بعد از دنبال کشور سوم باشی.
فرض کنیم بخاین بعدش برید کانادا یا استرالیا، بر اساس چارت کسایی که کانادا و استرالیا دکتری شون رو گرفتن کلی امتیاز بابت تحصیل و اقامت موقت در کانادا و یا ۲۰ امتیاز تحصیل دکتری در استرالیا رو دارن و شما کلی داستان دارید که اون امتیاز مورد نظرو کسب کنین. جدا از بحث اقامت، بحث لینک هم هست، شما بعد از رفتن به کشور سوم احتمالا اکثر لینکهایی که زمان دکتری ت ساختی واست کاربردی نداره.
//
در کل بهتره کل انرژی ت رو برای کشور خاصی نزاری و کشورهای مختلفی اقدام کنی چون مثلا این روزا امریکا و استرالیا خیلی بد شده داستان ویزاشون.

آمریکا رو آره شنیدم ولی نمیدونستم استرالیا هم انقدر سختگیر شده. Sad
اتفاقا استرالیا هم یکی از کشورهایی بود که بهش فکر میکردم چقدر بد شده وضعیت
هرچند دانشگاه های پرتغال زیاد خوب نیستند ولی شنیدم خیلی از ایرانی هایی هم که قصد ادامه تحصیل تو پرتغال رو داشتن مشکل پیدا کردن و ویزا نمیده دیگه.

پس شما میگید از همون اول دنبال کشورهایی باشم که مجبور به نقل مکان نشم و بین چند تا کشوری که میتونم بعد دکترا بمونم فقط رو یکی تمرکز نکنم و چند جا رو در نظر بگیرم. یکم نگرانم که نتونم.. واقعیتش دانشگاه های خوب کانادا و استرالیا و آمریکا رزومه خیلی خوبی میخوان که شرایط دوره لیسانس من نگرانم کرده و برا همین میخواستم تو یکی از چند تا دانشگاه خوب شرق بخونم بتونم به خاطر رنگینگ خوبشون بعدا تو کشور سوم کار پیدا کنم و اقامت بگیرم. پس اشتباه بود فکرم و سخت میشه بعدش واسم.

ممنون توضیح دادید.
ارسال: #۵۱۸۳۰
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۴۵ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  خواهر من شغل اداری داره اما به گفته خودش از همکاران مردش خیلی بیشتر خسته میشه. طوری که وقتی میرسه خونه تا غروب خوابه.

بهش بگید مولتی ویتامین بخوره
خانوم دکتر هستم Big Grin

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۵۱۸۳۱
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۴۷ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۵ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  پشت میز نشینی که دمای هوای آفیس متناسب با فصل تنظیمه و هر چند دقیقه یه بار چایی هم بهشون داده میشه زیاد سخت نیست.. این کارها رو تو ممکلت ما بیشتر خانوم ها با وجود بچه و همسر انجام میدن و شکایت هم نمیکنند
ولی مردهایی که تو معدن کار میکنند، مردهایی که از چند طبقه ساختمون نیمه کاره میرن بالا که تکمیلش کنن، مردهایی که با برق سر و کار دارن، مردهایی که بار سنگین رو حمل و نقل میکنند، راننده هایی که هر روز تو جاده ان،آتشنشان ها و نظامی ها و ... هر چی بگن حق دارن! چون جونشون رو به خطر میندازن به خاطر یه لقمه نون و معلومه بچه داری در مقایسه با این شغل هیچی نیست.
کارای سخت رو موافقم، الان برادرم ناظر  یه پروژه سدسازیه، به عینه اینا رو دیدم، بحث سختی و آسونی یه طرف قضیه س، طرف دیگه قضیه زمانه، انجام کار خونه و بچه زمان می خواد حالا در مقایسه با یه سری از مشاغل آسونتر باشه، چند درصد این مشاغل رو دارن؟ پسرای اینجا که صددرصد ندارن. از طرفی حقوق اجتماعی ربطی به حوزه خانواده نداره
ارسال: #۵۱۸۳۲
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۴۸ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۰ ق.ظ)Saman نوشته شده توسط:  بهتره تمرکزمون رو بذاریم روی موضوعاتی که قدم به قدم باعث پیشرفت اینجا و خودمون بشه.
اصلا همین جا میشه حرفای تخصصی هم زد البته اگه یه نفر موتورش رو خاموش کنه و اجازه بده غیر از حقوق و تساوی زن و مرد که اصلا در تخصص ما نیست حرفای دیگه هم زده بشه کدوم زندگیه که عین قانون مو به مو ران بشه؟ این بحثا چه فایده داره؟

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , RangiRangi
ارسال: #۵۱۸۳۳
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۴۸ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۵ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  آذربایجان
آذربایجان یه جورایی درحد ایران خودمونه، البته فکر کنم مهریه به این صورت ندارن.
ارسال: #۵۱۸۳۴
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۲ ق.ظ، توسط RangiRangi.)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۳۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  همین خواهر من بابت اینکه به خاطر کار کردن نتونسته برای بچه اش وقت بذاره عذاب وجدان داره. کار کردن زن در شرایطی که باید والدین (مخصوصا مادر) بچه رو تربیت کنه درست نیست. لااقل بعد از اینکه بچه رفت مدرسه زن شروع به کار کنه. اگرچه باز هم مسایل دیگه ای پیش میاد که نمونه هاش رو دارم میبینم.

خب دقیقا همین جایی که بحث توشه و مهریه مطرح میشه

به فرض یه خانومی هم داریم که به خاطر خونوادش شاغل نیست .. ولی به هر دلیلی الان داره طلاق میگیره.. زندگی بعد طلاق به نظرتون از نظر اقتصادی فاجعه نمیشه براش؟ یا باید مهریه بگیره که از نظر شما آقایون و حتی خیلی ها از خانوم ها مثل من درست نیست. یا هم باید کار داشته باشه که اگه یه روزی این اتفاق براش افتاد کاسه چه کنم چه کنم دستش نگیره.
و از این ها گذشته خب از بیت المال هزینه شده برای تحصیل خانوم ها... چرا باید چیزی رو یاد بگیرن که فقط میشه یه مدرک بی ارزش؟! (البته با این اوضاع بیکاری مدرک هممون بی ارزش شده) کشور هزینه کرده برای آموزشش که ازش استفاده کنه .. قبول دارید اینو؟

(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۸ ق.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  آذربایجان یه جورایی درحد ایران خودمونه، البته فکر کنم مهریه به این صورت ندارن.
از چه نظر در حد ایران خودمونه؟
ارسال: #۵۱۸۳۵
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۵۶ ق.ظ
که نمیشه Big Grin

think positive
ارسال: #۵۱۸۳۶
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۵۶ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۸ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  اگه یه نفر موتورش رو خاموش کنه و اجازه بده غیر از حقوق و تساوی زن و مرد که اصلا در تخصص ما نیست حرفای دیگه هم زده بشه کدوم زندگیه که عین قانون مو به مو ران بشه؟ این بحثا چه فایده داره؟
دوست عزیز بهتره شروع کننده بحث رو متهم کنید وقتی یکی میاد هرچی دلش می خواد میگه ریپلای می خوره و ادامه پیدا می کنه ... اون یکیم میاد یه چیز دیگه میگه و یه چرخه ای که هی ادامه پیدا می کنه و خودشون هم اعلام کردند که علاقمند بحث ازدواج هستن اعتراضتون رو به ایشون اعلام کنین تاجاییکه یادمه من غیر از یک مورد (چند ماه پیش در مورد کتک خوردن یه خانم) آغازگر بحث نبودم
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi , elect
ارسال: #۵۱۸۳۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۹ ق.ظ، توسط RangiRangi.)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۶ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  که نمیشه Big Grin
: )))))
دیگه من در این مورد چیزی نمیگم Big Grin

حق با شماست : )
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI
ارسال: #۵۱۸۳۸
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۰۰ ب.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  آمریکا رو آره شنیدم ولی نمیدونستم استرالیا هم انقدر سختگیر شده. Sad
اتفاقا استرالیا هم یکی از کشورهایی بود که بهش فکر میکردم چقدر بد شده وضعیت
هرچند دانشگاه های پرتغال زیاد خوب نیستند ولی شنیدم خیلی از ایرانی هایی هم که قصد ادامه تحصیل تو پرتغال رو داشتن مشکل پیدا کردن و ویزا نمیده دیگه.

پس شما میگید از همون اول دنبال کشورهایی باشم که مجبور به نقل مکان نشم و بین چند تا کشوری که میتونم بعد دکترا بمونم فقط رو یکی تمرکز نکنم و چند جا رو در نظر بگیرم. یکم نگرانم که نتونم.. واقعیتش دانشگاه های خوب کانادا و استرالیا و آمریکا رزومه خیلی خوبی میخوان که شرایط دوره لیسانس من نگرانم کرده و برا همین میخواستم تو یکی از چند تا دانشگاه خوب شرق بخونم بتونم به خاطر رنگینگ خوبشون بعدا تو کشور سوم کار پیدا کنم و اقامت بگیرم. پس اشتباه بود فکرم و سخت میشه بعدش واسم.
ممنون توضیح دادید.
استرالیا الان مدت زمان پروسه ی لاج کردن تا گرنت شدن بدلیل کرکتر چک رفتن رشته های مهندسی ویزاش طولانی شده (حدود ۵ تا ۶ ماه). اما اگر موضوع پروپوزالتون حساس باشه که عموم موضوعات کامپیوتری حساس نیست به sub-list check میره که اونموقع زمان گرنت شدن میره روی ۲۰ ماه به بالا... وگرنه ریت ریجکتشون بسیار کمه و یا میتونم بگم زیر ده تا در ساله.
آمریکا خوبی ای که داره شما حضوری میری سفارت و اکثر کسایی که قراره ریجکت شن زود ریجکت میشن.. ولی باز ممکنه بعد از چند ماه ریجکت شید.
اگر دنبال اقامتید، شرق آسیا و پرتقال رو ول کنید و تمرکز بزارید روی همون کانادا، آمریکا، استرالیا و خوبای اروپا. دانشگاههای استرالیا معدل ارشد واسشون مهمه و یکسر دانشگاههای امریکا و کانادا هم معدل دوسال تحصیل اخیرتون.
یکسری دانشگاه تاپ استرالیا مثل دانشگاه ملبورن صرفا با داشتن معدل خود (بالای ۱۸/۵) و ریکام خوب راحت اسکالرشیپو میشه برد به شرطی که سوپروایزرتون ظرفیتش پر نشه. ولی بقیه ی دانشگاههای جی ۸ نیاز به مقاله ی خوب Q1 داره. کلا استرالیا معدل ارشد خیلی واسش مهمه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi , The BesT , SepidehP
ارسال: #۵۱۸۳۹
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۰۱ ب.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۶ ق.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۸ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  اگه یه نفر موتورش رو خاموش کنه و اجازه بده غیر از حقوق و تساوی زن و مرد که اصلا در تخصص ما نیست حرفای دیگه هم زده بشه کدوم زندگیه که عین قانون مو به مو ران بشه؟ این بحثا چه فایده داره؟
دوست عزیز بهتره شروع کننده بحث رو متهم کنید وقتی یکی میاد هرچی دلش می خواد میگه ریپلای می خوره و ادامه پیدا می کنه ... اون یکیم میاد یه چیز دیگه میگه و یه چرخه ای که هی ادامه پیدا می کنه و خودشون هم اعلام کردند که علاقمند بحث ازدواج هستن اعتراضتون رو به ایشون اعلام کنین تاجاییکه یادمه من غیر از یک مورد (چند ماه پیش در مورد کتک خوردن یه خانم) آغازگر بحث نبودم

اینقدر سریع به خودتون نگیرید دوست جان
عجله کار شیطونه Wink

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
ارسال: #۵۱۸۴۰
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۰۲ ب.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۸ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۶ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  که نمیشه Big Grin
: )))))
دیگه من چیزی نمیگم Big Grin

حق با شماست : )
من نیز
در مورد آذربایجان خب من آذری هستم و برنامه هاشون و اخبارشون رو نگاه می کنم، کلی گفتم. وضعشون از ما بهتر نیست

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۶۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۸,۷۴۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۲۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۲۶۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۲۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۴۶۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۲۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۲۶ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close