زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۶۳۸۱
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۵:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۶ ب.ظ، توسط H-Arshad.)
«طرح خدمت سربازی دخترها» در مجلس

برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون حقوقی و قضایی با مطرح کردن طرحی می‌گویند می‌خواهند خدمت سربازی را برای پسران و دختران اختیاری کنند و پسرانی که تمایلی برای رفتن به سربازی نداشته باشد می‌توانند با پرداخت ۳ برابر مبلغی که دولت برای یک سرباز هزینه می‌کند کارت معافیت خود را تحویل بگیرند، ولی این پایان ماجرا نیست. زیرا در این طرح پرحاشیه، بحث سربازی اختیاری دختران بار دیگر مطرح شده است. به گزارش برنا، هنوز مشخص نیست با تصویب احتمالی این طرح، دختران چگونه به خدمت سربازی اعزام خواهند شد. به نظر می‌رسد در این برهه تاریخی چنین طرحی می‌تواند مخالفان و موافقان بسیاری داشته باشد. لازم به ذکر است که بسیاری از مراجع تقلید هم با خدمت سربازی دختران مخالفت کرده‌اند و از همه مهمتر اینکه مطرح شدن این طرح در حالی صورت گرفته است که تصمیم در خصوص این امر باید حتما مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گیرد. در خصوص مطرح شدن این طرح و زوایای آن با طیبه سیاووشی، نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون زنان و از اعضای فراکسیون حقوقی، قضایی مجلس شورای اسلامی گفتگوگویی داشتیم. وی با تاکید بر اینکه هنوز ابعاد این طرح مشخص نشده، ولی می‌توان گفت که قرار نیست دختران در خدمت سربازی اسلحه به دست بگیرند گفت: این طرح هنوز در صحن مجلس شورای اسلامی مطرح نشده و مشخص است که اطلاع دقیقی از آن نداشته باشیم. باتوجه به اینکه در کمیسیون حقوقی قضایی عضویت دارم به صورت کلی با این طرح آشنایی دارم. لازم به ذکر است که این طرح هنوز برای تصویب و تبدیل شدن به قانون به مجلس نیامده است. وی در مورد اینکه نحوه خدمت سربازی دختران چگونه خواهد بود، ادامه داد: آنچه مشخص است قرار نیست دختران در بخش نظامی حضور داشته باشند و برای عملیات نظامی آماده شوند. به نظر باید از دختران در مسائل آموزشی و بهداشتی و همچنین رویکرد نرم افزاری استفاده شود. نماینده مردم تهران در پایان گفت: جزئیات این طرح به صورت کامل مطرح نشده، ولی آنچه مشخص است دختران در طول خدمت سربازی اسلحه به دست نخواهند گرفت.
منبع

(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  «طرح خدمت سربازی دخترها» در مجلس

برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون حقوقی و قضایی با مطرح کردن طرحی می‌گویند می‌خواهند خدمت سربازی را برای پسران و دختران اختیاری کنند و پسرانی که تمایلی برای رفتن به سربازی نداشته باشد می‌توانند با پرداخت ۳ برابر مبلغی که دولت برای یک سرباز هزینه می‌کند کارت معافیت خود را تحویل بگیرند، ولی این پایان ماجرا نیست. زیرا در این طرح پرحاشیه، بحث سربازی اختیاری دختران بار دیگر مطرح شده است. به گزارش برنا، هنوز مشخص نیست با تصویب احتمالی این طرح، دختران چگونه به خدمت سربازی اعزام خواهند شد. به نظر می‌رسد در این برهه تاریخی چنین طرحی می‌تواند مخالفان و موافقان بسیاری داشته باشد. لازم به ذکر است که بسیاری از مراجع تقلید هم با خدمت سربازی دختران مخالفت کرده‌اند و از همه مهمتر اینکه مطرح شدن این طرح در حالی صورت گرفته است که تصمیم در خصوص این امر باید حتما مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گیرد. در خصوص مطرح شدن این طرح و زوایای آن با طیبه سیاووشی، نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون زنان و از اعضای فراکسیون حقوقی، قضایی مجلس شورای اسلامی گفتگوگویی داشتیم. وی با تاکید بر اینکه هنوز ابعاد این طرح مشخص نشده، ولی می‌توان گفت که قرار نیست دختران در خدمت سربازی اسلحه به دست بگیرند گفت: این طرح هنوز در صحن مجلس شورای اسلامی مطرح نشده و مشخص است که اطلاع دقیقی از آن نداشته باشیم. باتوجه به اینکه در کمیسیون حقوقی قضایی عضویت دارم به صورت کلی با این طرح آشنایی دارم. لازم به ذکر است که این طرح هنوز برای تصویب و تبدیل شدن به قانون به مجلس نیامده است. وی در مورد اینکه نحوه خدمت سربازی دختران چگونه خواهد بود، ادامه داد: آنچه مشخص است قرار نیست دختران در بخش نظامی حضور داشته باشند و برای عملیات نظامی آماده شوند. به نظر باید از دختران در مسائل آموزشی و بهداشتی و همچنین رویکرد نرم افزاری استفاده شود. نماینده مردم تهران در پایان گفت: جزئیات این طرح به صورت کامل مطرح نشده، ولی آنچه مشخص است دختران در طول خدمت سربازی اسلحه به دست نخواهند گرفت.
منبع

اگر صحت داشته باشه . کار بسیار عالی هست
همین هم در جهت عدالت اجتماعی و برابری زن و مرد هست.
چطور است پسر باید دو سال مفت خدمت کند اما دختر نه؟
نمیخواد نگهبانی بده اما بسته به رشته شون و تخصص شون باید هم اندازه پسر ها خدمت کنند.
اتفاقا این باید مطالبه آقایان از حکومت باشه.
با این کار مدت سربازی پسرها هم کاهش پیدا خواهد کرد.
نمیشه شعار برابری زن و مرد را بدهیم اما در جاهایی که به نفع ما هست.
همانطور که باید حق داشته باشند در وزشگاه بروند یا حجاب اختیاری داشته باشند .
همین طور هم باید سربازی بروند البته به نوع و وضعیت خودشان
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۴۶۳۸۲
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۵:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۰۴ ب.ظ، توسط The BesT.)
(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  «طرح خدمت سربازی دخترها» در مجلس

اگر سربازی باشه من میخوام اسلحه بدست بگیرم .در غیر اینصورت نمیرم سربازی AngryShy

(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۱۴ ب.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  من با اینکه تهران بزرگ شدم اگه واسه کار نبود یک روز هم اینجا نمی‌موندم.
سلام. البته این موضوع هم هست که فرهنگ مردم تهران متفاوت از جاهای دیگه هست. منظورم این نیست که بقیه شهرها فرهنگ پایینی دارن ولی کسانیکه تهران بزرگ شدن کمتر میتونن در شهرهای دیگر زندگی کنن. این هم در نظر باید بگیرید Smile

(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۴۶ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  ولی به جاش پنجره رو باز گذاشتم؛ یه نسیم خنکی میاد داخل میچرخه مره بیرون [تصویر:  tongue.gif]

چقدر قشنگه و سرسبز Smile چندتا گلدون بخرید کنار پنجره بگذارید فضا رمانتیک و دلنشین میشه Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , nlp@2015 , diligent
ارسال: #۴۶۳۸۳
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۶:۰۵ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۱۴ ب.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  
(14 مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۰۴ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  به نظر شما زندگی در تهران بهتره یا شهرستان !؟

حاضرید در تهران بمونید با برگردید شهرستان ؟

اگر مثلا تهران بهتون ماهی ۴ میلیون بدن و جای پیشرفت هم که هست تهران رو قبول می کنید یا آب و هوای خوب و عاری بودن از ترافیک رو
من با اینکه تهران بزرگ شدم اگه واسه کار نبود یک روز هم اینجا نمی‌موندم.
امکانات تهران چی !؟ الان تقریبا بهترین ها تهران جمع شدن اینطور نیست !؟
الان یه کنسرت هم بخایی بری باید چقدر منتظر بمونی که اون خواننده مورد نظرت عایا در شهرستان کنسرت برگزار می کنه یا نه .

ولی مشکلات زیادی هم داره از ترافیک زیاد و الودگی هوا
ارسال: #۴۶۳۸۴
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۶:۰۶ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۸ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  چقدر قشنگه و سرسبز Smile چندتا گلدون بخرید کنار پنجره بگذارید فضا رمانتیک و دلنشین میشه Smile
تبعات داره! هوایی میشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , crevice
ارسال: #۴۶۳۸۵
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۶:۰۸ ب.ظ

منبع

منبع

اگر صحت داشته باشه . کار بسیار عالی هست
همین هم در جهت عدالت اجتماعی و برابری زن و مرد هست.
چطور است پسر باید دو سال مفت خدمت کند اما دختر نه؟
نمیخواد نگهبانی بده اما بسته به رشته شون و تخصص شون باید هم اندازه پسر ها خدمت کنند.
اتفاقا این باید مطالبه آقایان از حکومت باشه.
با این کار مدت سربازی پسرها هم کاهش پیدا خواهد کرد.
نمیشه شعار برابری زن و مرد را بدهیم اما در جاهایی که به نفع ما هست.
همانطور که باید حق داشته باشند در وزشگاه بروند یا حجاب اختیاری داشته باشند .
همین طور هم باید سربازی بروند البته به نوع و وضعیت خودشان
البته من در بحث کلی عرض کردم وگرنه میخواهند با طرح سربازی دخترها، دخترها رو راضی و قانع به وضعیت فعلی شون کنند .
چون در اعتراضات حضور پر رنگ دارند
و بگن دنبال ازادی حجاب نباشید و اینقدر هم تجمع نکنید
ارسال: #۴۶۳۸۶
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۶:۱۰ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۰۴ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اگر مثلا تهران بهتون ماهی ۴ میلیون بدن و جای پیشرفت هم که هست تهران رو قبول می کنید یا آب و هوای خوب و عاری بودن از ترافیک رو

فقط به چهارتومنش که نباید نگاه کرد. این پول یه بخشش میره برای خرج کرایه منزل و تاکسی و ... . ببینید چقدر براتون سود میمونه در طول یک ماه؟
من راستش تهران را با همه شلوغیها و ترافیکش دوست دارم. تهران مزیتی که نسبت به بقیه شهرها داره اینه که هرکسی سرش توی کار خودشه و کسی کاری به کار کسی نداره. من گاهی لازم دارم شلوغی را. ولی وقتی یک هفته تهران میمونم خسته میشم. از اینهمه رفت و آمد گاهی اضطراب و تنش بهم وارد میکنه گاهی سرزندگی بهم میده. Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , big cloud
ارسال: #۴۶۳۸۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۶:۱۷ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۱۰ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  
(14 مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۰۴ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اگر مثلا تهران بهتون ماهی ۴ میلیون بدن و جای پیشرفت هم که هست تهران رو قبول می کنید یا آب و هوای خوب و عاری بودن از ترافیک رو

فقط به چهارتومنش که نباید نگاه کرد. این پول یه بخشش میره برای خرج کرایه منزل و تاکسی و ... . ببینید چقدر براتون سود میمونه در طول یک ماه؟
من راستش تهران را با همه شلوغیها و ترافیکش دوست دارم. تهران مزیتی که نسبت به بقیه شهرها داره اینه که هرکسی سرش توی کار خودشه و کسی کاری به کار کسی نداره. من گاهی لازم دارم شلوغی را. ولی وقتی یک هفته تهران میمونم خسته میشم. از اینهمه رفت و آمد گاهی اضطراب و تنش بهم وارد میکنه گاهی سرزندگی بهم میده. Smile
من ۴ میلیون رو مثال زدم فقط چون این پولی نیست یعنی کفشو در نظر گرفتم برای مجردی حتی نه متاهلی در حالی که برای متاهل کمتر از ۵ میلیون نمیشه زندگی کرد . . .

این تنش و اضظراف ناخوادگاه اینجاد میشه دوستانی که تهران دانشجو هستن یا کار می کنند می دونن که بعد از ساعات کاری مترو و BRT چقدر شلوغ میشه و همه لب و لوچشون آویزان هست و مثل باروت منتظر دعوا هستن . اینطوری >>Angry
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال: #۴۶۳۸۸
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۶:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۵۲ ب.ظ، توسط nlp@2015.)
(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۰۵ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  امکانات تهران چی !؟ الان تقریبا بهترین ها تهران جمع شدن اینطور نیست !؟
الان یه کنسرت هم بخایی بری باید چقدر منتظر بمونی که اون خواننده مورد نظرت عایا در شهرستان کنسرت برگزار می کنه یا نه .

ولی مشکلات زیادی هم داره از ترافیک زیاد و الودگی هوا
بستگی به آدمش داره. من زیاد اهل کنسرت رفتن نیستم Smile ولی در کل یه مدت طولانی که یکی از شهرهای شمالی زندگی کردم به نظرم آرامش و کیفیت زندگی اونجا خیلی بیشتر از تهران بود و از نظر امکانات هم چیزهایی که می‌خواستم فراهم بودAngel فقط مشکل کار هست دیگه.

سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , blackhalo1989
ارسال: #۴۶۳۸۹
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۷:۴۰ ب.ظ
گر بر سر نفس خود امیری، مردی

بر کور و کر ار نکته نگیری، مردی

مردی نبود فتاده را پای زدن

گر دست فتاده‌ای بگیری، مردی

رودکی

think positive
ارسال: #۴۶۳۹۰
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۷:۴۵ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۸ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  اگر سربازی باشه من میخوام اسلحه بدست بگیرم .در غیر اینصورت نمیرم سربازی [تصویر:  angry.gif][تصویر:  shy.gif]
منم همینطور. سرباز بدون اسلحه معنی نداره Tongue

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال: #۴۶۳۹۱
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۷:۵۴ ب.ظ
کچل کردم. شماره ۲. Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , Milad_Hosseini , big cloud
ارسال: #۴۶۳۹۲
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۷:۵۵ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۴۵ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  
(14 مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۸ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  اگر سربازی باشه من میخوام اسلحه بدست بگیرم .در غیر اینصورت نمیرم سربازی [تصویر:  angry.gif][تصویر:  shy.gif]
دختر از سوسک می ترسه چطوری می خواد اسلحه بگیره Dodgy
ارسال: #۴۶۳۹۳
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۷:۵۹ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۵ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(14 مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۴۵ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  
(14 مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۸ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  اگر سربازی باشه من میخوام اسلحه بدست بگیرم .در غیر اینصورت نمیرم سربازی [تصویر:  angry.gif][تصویر:  shy.gif]
اون فرق داره

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
ارسال: #۴۶۳۹۴
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۸:۰۹ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۹ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  
(14 مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۵ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(14 مرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۴۵ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  
اون فرق داره
یه گروهی بسیج شدن تو تایپیک انجمن دختران مانشت دارن به شدت درباره ازدواج و پیشرفت و عدم پیشرفت اون حرف می زنن شما هم برو جا نمونی !
ارسال: #۴۶۳۹۵
۱۴ مرداد ۱۳۹۷, ۰۸:۲۰ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۹ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  یه گروهی بسیج شدن تو تایپیک انجمن دختران مانشت دارن به شدت درباره ازدواج و پیشرفت و عدم پیشرفت اون حرف می زنن شما هم برو جا نمونی !
شما لطفا سرت تو کار خودت باشه و برای کسی تعیین تکلیف نکن!

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια , NP-Cσмρℓєтє , nlp@2015 , Behnam‌ , Milestone , salam5 , SepidehP

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۷۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۹۶۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۱۴۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۴ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۶۰ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close