زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتشار نگارش ۰.۱ کتاب الکترونیکی «پرسش و پاسخ داده‌ساختارها»

ارسال:
۰۹ مهر ۱۳۹۳, ۰۴:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۱۵ ب.ظ، توسط mfXpert.)
داستان شروع نگارش کتاب
تقریبا اوایل ترم دوم کارشناسی ارشد بود که یکی از دوستام پیشنهاد داد یه کتاب داده‌ساختارها با سبک و سیاق متفاوت بنویسیم. کتابی که تو اون خبری از توضیح در مورد داده‌ساختارها نبود. کتابی شامل تعدادی سوال در مورد هر مبحث به همراه پاسخ‌های، به معنای واقعی، تشریحی برای سوالات. کار رو شروع کردیم و داشتیم رو روال پیش می‌رفتیم که بعد از چند ماه دوستم پذیرش گرفت و رفت به دیار یانکی‌ها!

قرار شد از راه دور کارها رو هماهنگ کنیم و پیش بریم. تا این دوست من بره اونجا و کاراشو انجام بده و به قول معروف با جو اون ور آب آشنا بشه یک چند ماهی گذشت و کم کم انگیزه برای ادامه نوشتن کتاب رو از دست داد. با این اتفاق انگیزه منم کم شد و کار خیلی کند پیش میرفت. می‌خواستم کار رو رها کنم اما اگر قرار بود من هم کار رو رها کنم یعنی اون همه وقت گذاشتن ختم به هیچ می‌شد. تصمیم گرفتم خودم تنهایی کار رو ادامه بدم. اولش قصد داشتم کتاب رو وقتی کامل کردم برم و براش ناشر پیدا کنم (البته اگر پیدا میشد). دو فصل اول کتاب رو آماده کرده بودم اما فصل‌های بعدی کار زیاد می‌بردن تا کامل بشن. در نهایت تصمیم گرفتم قید چاپ کتاب به صورت کاغذی رو بزنم و غلام و ارباب خودم باشم. این کتاب در این نگارش فقط شامل دو فصل هستش و تو نگارش‌های بعدی فصل‌های بعدی اضافه میشن.

سبک و سیاق کتاب
همونطور که گفتم کتاب از قالب کلی کتابهای معمول داده‌ساختارها پیروی نمیکنه. تو این کتاب فرض بر اینه که شما آشنایی مقدماتی با مفاهیم ساده‌ساختارهای مختلف دارید و قصد دارید با حل تعدادی سوال تشریحی تسلط خودتون روی مباحث مختلف رو بالا ببرید. سوال‌ها از کتابهای مختلفی جمع‌آوری شده و بخش اعظم جواب‌ها توسط خودم و اون دوستم نوشته شدن. باقی جواب‌ها هم از جاهایی مثل instructor’s manual کتاب CLRS نوشته شده.

پیشنهاد و انتقاد
اگر مشکلی تو کتاب پیدا کردید یا پیشنهاد و انتقادی دارید می‌تونید به آدرس
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
برید و موضوع رو مطرح کنید. سعی کنید توضیحتون ساده و واضح باشه تا اگر وقت داشتم به سرعت به موضوع رسیدگی کنم.

مواد لازم برای تهیه‌ی کتاب!
متن کتاب با استفاده از‏ ‎‏سیستم حروفچینی لاتک ‏، بسته‌ی ‎‏زی‌پرشین (XePersian)‏ و ویرایشگر ‎BidiTeXMaker آماده شده. برای متن پارسی از قلم ‏XB Niloofar‏‏ و برای کلمات انگلیسی و شبه‌کدها‎ از قلم‏ Computer Modern استفاده شده. طراحی جلد کتاب با استفاده از نرم‌افزار ‎‎‬Corel DRAW و شکل‌های کتاب با بسته‌ی PSTricks و نرم‌افزار LaTeXDraw رسم شدن.

تو نوشتن این کتاب سعی کردم هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ ظاهری یه کار تر و تمیز ارائه بدم. طبیعتا ممکنه کتاب دارای مشکل علمی باشه و من هیچ تضمینی در مورد ۱۰۰ درصد درست بودن تمام جواب‌ها نمیدم.

امیدوارم کتاب برای کسایی که می‌خوننش مفید باشه و بتونم نگارش‌های بعدی (که شامل فصل‌های بعدی کتاب هم خواهد بود) به صورت الکترونیکی منتشر کنم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , ppositiveenergy , happy07 , fatemeh69 , poldasht , aida! , IR.Sina , directline , sharifIT , tabassomesayna , miss msv66 , javad94 , M*Gh , pooyaa , zahra_ce87 , MShariati , hadi8963 , sand , ehsan69 , mcse2010 , sahar salehi , Lonely Palm , mahyamk , ehsansjs , m@hboobe , Nima Masghadi , mostafa122 , Mohammad-A , pasbag , احسان مومنی , delta , reza 11111 , tohidi4503 , farhud , mr_asadi , kaviresabz , anonetumer , mengan , gogooli , saeidkhan , FAM , iammiti , Pakniat , hamid2009 , hotmail , mk1992 , f2000 , mrm.sary , dezideria , alireza.ghp , بنفشه , mzha , RMO , Xilinx , shayesteNEY , artmiss , mslinkin001 , Milestone , syeedalireza , fulgent , ماه و خورشید , mina_1 , viase , MajidNasiri , Sadra.T
ارسال:
۰۹ مهر ۱۳۹۳, ۰۴:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مهر ۱۳۹۳ ۰۴:۴۰ ب.ظ، توسط Masoud05.)
RE: انتشار نگارش ۰.۱ کتاب الکترونیکی «پرسش و پاسخ داده‌ساختارها»
سلام. یه خبر داده بودید همکاری میکردیمااا Smile
هر چند من هم برا خودم یه همچین کتابی با سبک دیگه دارم تولید می کنم Cool

به هر حال بهت تبریک و خسته نباشید میگم رفیق Smile

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: mengan
ارسال:
۰۹ مهر ۱۳۹۳, ۱۱:۴۳ ب.ظ
جدا فدایی داری...

لذتی که توی خوابیدن با لباس مدرسه توی رختخواب بین ساعات ۷:۰۰ تا ۷:۱۵ وجود داشت توی هیچ چیزی دیگه وجود نداشت و ندارد و نخواهد داشتRolleyes
ارسال:
۱۰ مهر ۱۳۹۳, ۱۲:۱۷ ق.ظ
خسته نباشی برادر
چیز خوبی شده.دمت گرم

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
ارسال:
۱۰ مهر ۱۳۹۳, ۰۲:۴۵ ق.ظ
RE: انتشار نگارش ۰.۱ کتاب الکترونیکی «پرسش و پاسخ داده‌ساختارها»
(۰۹ مهر ۱۳۹۳ ۰۴:۲۳ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  داستان شروع نگارش کتاب
تقریبا اوایل ترم دوم کارشناسی ارشد بود که یکی از دوستام پیشنهاد داد یه کتاب داده‌ساختارها با سبک و سیاق متفاوت بنویسیم. کتابی که تو اون خبری از توضیح در مورد داده‌ساختارها نبود. کتابی فقط تعدادی سوال در مورد هر مبحث به همراه پاسخ‌های، به معنای واقعی، تشریحی برای سوالات. کار رو شروع کردیم و داشتیم رو روال پیش می‌رفتیم که بعد از چند ماه دوستم پذیرش گرفت و رفت به دیار یانکی‌ها!

قرار شد از راه دور کارها رو هماهنگ کنیم و پیش بریم. تا این دوست من بره اونجا و کاراشو انجام بده و به قول معروف با جو اون ور آب آشنا بشه یک چند ماهی گذشت و کم کم انگیزه برای ادامه نوشتن کتاب رو از دست داد. با این اتفاق انگیزه منم کم شد و کار خیلی کند پیش میرفت. می‌خواستم کار رو رها کنم اما اگر قرار بود من هم کار رو رها کنم یعنی اون همه وقت گذاشتن ختم به هیچ می‌شد. تصمیم گرفتم خودم تنهایی کار رو ادامه بدم. اولش قصد داشتم کتاب رو وقتی کامل کردم برم و براش ناشر پیدا کنم (البته اگر پیدا میشد). دو فصل اول کتاب رو آماده کرده بودم اما فصل‌های بعدی کار زیاد می‌بردن تا کامل بشن. در نهایت تصمیم گرفتم قید چاپ کتاب به صورت کاغذی رو بزنم و غلام و ارباب خودم باشم. این کتاب در این نگارش فقط شامل دو فصل هستش و تو نگارش‌های بعدی فصل‌های بعدی اضافه میشن.

سبک و سیاق کتاب
همونطور که گفتم کتاب از قالب کلی کتابهای معمول داده‌ساختارها پیروی نمیکنه. تو این کتاب فرض بر اینه که شما آشنایی مقدماتی با مفاهیم ساده‌ساختارهای مختلف دارید و قصد دارید با حل تعدادی سوال تشریحی تسلط خودتون روی مباحث مختلف رو بالا ببرید. سوال‌ها از کتابهای مختلفی جمع‌آوری شده و بخش اعظم جواب‌ها توسط خودم و اون دوستم نوشته شدن. باقی جواب‌ها هم از جاهایی مثل instructor’s manual کتاب CLRS نوشته شده.

پیشنهاد و انتقاد
اگر مشکلی تو کتاب پیدا کردید یا پیشنهاد و انتقادی دارید می‌تونید به آدرس
برید و موضوع رو مطرح کنید. سعی کنید توضیحتون ساده و واضح باشه تا اگر وقت داشتم به سرعت به موضوع رسیدگی کنم.

ابزار و ادوات!
متن کتاب با استفاده از‏ ‎‏سیستم حروفچینی لاتک ‏، بسته‌ی ‎‏زی‌پرشین (XePersian)‏ و ویرایشگر ‎BidiTeXMaker آماده شده. برای متن پارسی از قلم ‏XB Niloofar‏‏ و برای کلمات انگلیسی و شبه‌کدها‎ از قلم‏ Computer Modern استفاده شده. طراحی جلد کتاب با استفاده از نرم‌افزار ‎‎‬Corel DRAW و شکل‌های کتاب با بسته‌ی PSTricks و نرم‌افزار LaTeXDraw رسم شدن.

تو نوشتن این کتاب سعی کردم هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ ظاهری یه کار تر و تمیز ارائه بدم. طبیعتا ممکنه کتاب دارای مشکل علمی باشه و من هیچ تضمینی در مورد ۱۰۰ درصد درست بودن تمام جواب‌ها نمیدم.

امیدوارم کتاب برای کسایی که می‌خوننش مفید باشه و بتونم نگارش‌های بعدی (که شامل فصل‌های بعدی کتاب هم خواهد بود) به صورت الکترونیکی منتشر کنم.

لینک دانلود

پ.ن: فایل رو نمیتونم به این ارسال پیوست کنم. دلیلش رو نمیدونم. اما به هر حال لینک دانلود رو قرار دادم.

Heart همانا ذکات علم در یاد دادن آن است Heart
تورو خدا هرچی از ساختمان داده و الگوریتم حل المسایل(نه تست) دارین باز رو کنیدBlush
ارسال:
۱۹ مهر ۱۳۹۳, ۰۲:۵۱ ق.ظ
خدا قوت داداش تورو خدا ادامه بده.منتظر فصل های بعدیتم.ایولاااااا

نادانی گفت: "گذشته و حالم را ضایع کرده ام" عاقلی گفت: "امّا اینده هنوز،سالم مانده است."Heart

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۴۲ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۲۱۴ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست حل المسائل کتاب پایگاه داده پیشرفته سیلبرشاتس shahryar711 ۲ ۵,۸۱۰ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۵۵۵ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  تهیه کتاب یادگیری الکترونیکی هادی اسماعیلی lotuss ۰ ۱,۷۳۷ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۲۶ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۰۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نظریه زبانها و ماشینها (پیتر لینز) نگارش پنجم sina_r11 ۱۳ ۲۵,۶۱۲ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Z78khosrow_kh
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۳۷۸ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close