زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۱۱۱۱
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۷:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۳۶ ب.ظ، توسط Somayeh_Y.)
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
امیدوارم فقط یه چیز روشن شده باشه. اونم اینکه اونایی که طلاق می گیرن شاخ و دم ندارن. اولش با همین حرفا و سر یه مسئله کوچک شروع میشه.
من یکی به شخصه اگر سکوت کردم در این تاپیک بخاطر اینه که نظراتم مخالف حرفهای خانم هاست. و البته حس می کنم خانم ها هم دچار یک سوتفاهم شده اند که اینطور قضاوت می کنند و نظر می دهند.

اصلا من میگم اسلام و قران رو هم کسی قبول نداشته باشه بابا چهارتا کتاب روانشناسی بخونید،نویسنده اش هم غربی باشه.
با طبیعت و واقعیت می خوایم بجنگیم؟! اینکه مرد به دنبال تایید و اعتماد کامل همسرش هست، اینکه دوست داره عهده دار امور باشه اینا چیزی نیست که بشه کتمان کرد. بلکه باید یاد گرفت چطور باهاش مواجه بشی.

مگه مردی از لحاظ روانی دچار مشکل باشه که حسابش جداست. وگرنه مگه بیکاره که بخواد بعد از ازدواج کلیه امور شما رو چک کنه.
و اما این بحث تحکم و دلیل خواستن و اینا.مشکل اینه که خانم در همون لحظه دلیل میخوان. خب گاهی امکانش نیست.
سیستم مشورتی هم به این شکلی که شماها میگید من اصلا قبول ندارم. یعنی به نظرم جواب نمیدهد به همین سادگی Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , pezhman.m-AI , kingmax , sss , fatemeh69
ارسال: #۱۱۱۲
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۷:۳۰ ب.ظ
خوب همه پسر ها را از میدون بدر کردید آخه چند به چند؟!!؟!؟

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz
ارسال: #۱۱۱۳
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۷:۵۳ ب.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۷ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  
(13 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۶ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  میشه لطفا خانما بگن دقیقا حق و حقوقشون بعد از ازدواج چیه؟
حق دارن واسه بیرون رفتناشون مجردی بیرون رفتنشون بی حوصله بودنشون یه روز آشپزی نکردنشون برنامه های چتشون!! و اینستا و فیس بوک داشتنشون سرکار رفتنشون پوشش و حجابشون و خیلی چیزای دیگه مث یه آدم بالغ خودشون تصمیم بگیرن...و فقط با همسرشون مشورت کنن و تصمیم آخر بازم با خودشون باشه که بازم مشورت لطف خانوم رو میرسونه....

واقعا دهان همه مون بسته شد... بنده خدا فک کنم آقای تیمورپور هم هنگ کرده. میثم جان فهمیدی حق و حقوق بعد از ازدواج چیه؟؟؟؟!!!!!!!!Big GrinBig Grin

فایل‌(های) پیوست شده

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
 سپاس‌گزاری شده توسط: faza , codin , maryam.raz , kingmax , Riemann
ارسال: #۱۱۱۴
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۲۹ ب.ظ، توسط codin.)
(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۵۳ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  
(13 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۷ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  
(13 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۶ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  میشه لطفا خانما بگن دقیقا حق و حقوقشون بعد از ازدواج چیه؟
حق دارن واسه بیرون رفتناشون مجردی بیرون رفتنشون بی حوصله بودنشون یه روز آشپزی نکردنشون برنامه های چتشون!! و اینستا و فیس بوک داشتنشون سرکار رفتنشون پوشش و حجابشون و خیلی چیزای دیگه مث یه آدم بالغ خودشون تصمیم بگیرن...و فقط با همسرشون مشورت کنن و تصمیم آخر بازم با خودشون باشه که بازم مشورت لطف خانوم رو میرسونه....

واقعا دهان همه مون بسته شد... بنده خدا فک کنم آقای تیمورپور هم هنگ کرده. میثم جان فهمیدی حق و حقوق بعد از ازدواج چیه؟؟؟؟!!!!!!!!Big GrinBig Grin
آقا منم به لیست هنگ کرده ها اضافه کن بی زحمت... Huh
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz , pezhman.m-AI
ارسال: #۱۱۱۵
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰ ب.ظ، توسط maryam.raz.)
خخخخ
چی به سر پسرها آوردین خانم های گروه Smile

بنظر من اگر همه چیز دو طرفه باشه مشکلی پیش نمیاد
اگه قراره من بعضی جاها به خواسته همسرم عمل کنم نه به این خاطر که اون واسه من تصمیم گیرنده هست یا بیشتر از من میفهمه، بلکه به این خاطر که در زندگی مشترک باید احترام و از خود گذشتگی هم داشته باشیم، اونوقت همسر من هم باید اگه من به کاری راضی نیستم اونم به خواسته من احترام بذاره و از انجام اون کار صرف نظر کنه و خلاصه رضایت هم رو جلب کنیم حالا به هر روشی.

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , diligent , arefeh.hp
ارسال: #۱۱۱۶
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۰ ق.ظ، توسط kingmax.)
سلام دوستان در رابطه با نامه ۳۱ نهج البلاغه منظور از این که زن ناقص العقل هست یعنی:
اینجا عقل عملی مربوط به تامین معاش است که زنها نسبت به مردها ناقص تر است البته نسبی است همانطور که مردها احساساتشان ناقص تر است آن هم نسبی و این ها حکیمانه به نسبت به تامین نقش هاست وظیفه هر یک از زن و مرد اقتضا دارد ولی عقل نظری که مربوط به شناخت ها و معرفتهاست در زن و مرد مساوی است

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , Bahar_HS
ارسال: #۱۱۱۷
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۴ ق.ظ، توسط m.teymourpour.)
فقط همینا؟ Smile
من گفتم الان خانما چه حق و حقوق پیچیده ای دارن Smile Big Grin
اینا که مسائل پیش پا افتاده ای هستن که همون اول زندگی تکلیفشون مشخص میشه، وگرنه اگه کسی بخواد وقتشو صرف این دعواها کنه پس کی زندگی کنه و از زندگیش لذت ببره
در مورد آزادی های بعد از ازدواج هم آیا هر آنچه برای خوب میپسندید برای همسرتان هم می پسندید؟ Smile
بیچاره اگه ۱۰ دقیقه دیر کنه دادگاه خانوادگی براش تشکیل میدید آخرشم میگید ...
در مورد کار کردن هم بگم که اگه کار مناسب روحیه خانم باشه، خیلی هم خوبه. چون کار باعث میشه شاداب تر باشه و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشه، مطمئنا همسر و فرزندانشم از این شادابی بهره مند میشن
در مورد اینکه میگید آقایون دنبال خانمی چشم و گوش بسته و ترسو هستن، باور کنید درست نیست
دو روز دیگه همین خانم باید بچه ها رو تربیت کنه، بچه های این خانم به نظرتون چطور افرادی میشن؟ ( این فقط یه موردش بود)

قبول کنیم که دنبال بهونه میگردیم ازدواج نکنیم و مجردی خوش بگذرونیم Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz , Bahar_HS , elhamgh , balghoor
ارسال: #۱۱۱۸
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۱۵ ق.ظ، توسط maryam.raz.)
دوستان لطفا باز صحبت حدیث و مذهب رو راه نندازید!! حالا که همه سعی کردن موضوع تاپیک رو به حالت قبل برگردونن باز شما شروع می کنید!
لطفا ادامه ندید دیگه

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.girll , livefarshad , codin , dr.a_AI , Bahar_HS , RASPINA , tabassomesayna
ارسال: #۱۱۱۹
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۰۳:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۵۱ ق.ظ، توسط Menrva.)
با داشتن یک خانواده خوب و مهربان و پر ازعشق و محبت هیچ کس تنها نیست
[تصویر:  372106_2vkm5pu.jpg]

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , barabox , RASPINA , diligent , IT.girll , ziba_090 , arefeh.hp , abji22
ارسال: #۱۱۲۰
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۰۳:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۶ ب.ظ، توسط khordad.girl.)
(۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۶ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  فقط همینا؟ Smile
من گفتم الان خانما چه حق و حقوق پیچیده ای دارن Smile Big Grin
اینا که مسائل پیش پا افتاده ای هستن که همون اول زندگی تکلیفشون مشخص میشه، وگرنه اگه کسی بخواد وقتشو صرف این دعواها کنه پس کی زندگی کنه و از زندگیش لذت ببره
در مورد آزادی های بعد از ازدواج هم آیا هر آنچه برای خوب میپسندید برای همسرتان هم می پسندید؟ Smile
بیچاره اگه ۱۰ دقیقه دیر کنه دادگاه خانوادگی براش تشکیل میدید آخرشم میگید ...
در مورد کار کردن هم بگم که اگه کار مناسب روحیه خانم باشه، خیلی هم خوبه. چون کار باعث میشه شاداب تر باشه و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشه، مطمئنا همسر و فرزندانشم از این شادابی بهره مند میشن
در مورد اینکه میگید آقایون دنبال خانمی چشم و گوش بسته و ترسو هستن، باور کنید درست نیست
دو روز دیگه همین خانم باید بچه ها رو تربیت کنه، بچه های این خانم به نظرتون چطور افرادی میشن؟ ( این فقط یه موردش بود)

قبول کنیم که دنبال بهونه میگردیم ازدواج نکنیم و مجردی خوش بگذرونیم Smile
این فقط نظر شماست....البته همین مسائل به ظاهر پیش پا افتاده ببینین تو دادگاهای خانواده چه غوغایی میکنن...من یه خواستگار داشتم با این که همه شرایطش خوب بود میگف من حریم شخصی نمیشناسم بین زن و شوهر! گوشیو چک میکنم :-O مگه داریم؟؟؟ مگه میشه؟؟!!

(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۵۳ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  
(13 تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۷ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  

الان انتظار داشتین بگم نفقه و شیر بها و حضانت بچه ؟! یا بگم حق طلاق!!! خب همین چیزا که جدیش نمیگیرین باعث دردسر تو خانواده ها شده.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , tabassomesayna , IT.girll , shayesteNEY , Bahar_HS , ziba_090 , arefeh.hp
ارسال: #۱۱۲۱
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۰۴:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۱۹ ب.ظ، توسط A V A.)
در رابطه با چک کردن گوشی موارد خیلی زیادی هست
اقایی رو میشناسم از نزدیکان که متاهل هستن و خانومشون صب قبل از رفتن از خونه و شب بلافاصله موقع رسیدن گوشیشو چک میکن، این آقا وقتی میره سر کار توو اپلیکیشنای چتش جوین گروپای مورد نظرش میشه و شب موقع رفتن به خونه از همشون لیو میده، خانومشم خوشو خرم فکر میکنه کنترلش کارسازه، البته بماند که این اقا دوست دختر هم داره و دلیلش اینه خودش همسرشو انتخاب نکرده ولی چون همسرش دوسش داره دلش نمیاد طلاقش بده پس به کارهای متفرقه میپردازه!
ازون طرف خانومی از اقوامم میشناسم که همسرش کار با اندرویدو بلد نیس و قدغن کرده استفاده از اپلیکیشنای چت رو، ولی این خانوم یه فولدر ساخته چتاشو گذاشته اونجا همسرشم نمیدونه! به همه هم سپرده سوتی ندن!
خیلی وقتها کنترل کردن نتیجه معکوس میده، بنظرم دلیل یه سری از خیانتها نداشتن حریم شخصیه، حریمی که برای همه ارزشمنده و شاید عده ای در برابر سلب شدنش سکوت کنن، اما از یه راهی بدستش میارن، خودم تا چند سال پیش این مورد چک کردن گوشیو عادی میدونستم اما واقعا گرفتن حریم خصوصی یه آدم اونو داغون میکنه و تمام زورشو برای رفعش میزنه، حتی شده با خیانت
پ.ن: چک کردن گوشی به دلیل شکاکی و گشتنو اتو گرفتن درست نیست، اما اونی هم که صد تا لاک میزاره رو گوشیش میگه حریممه، اونم سروگوشش میجنبه

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
 سپاس‌گزاری شده توسط: barabox , shayesteNEY , diligent , tabassomesayna , IT.girll , khordad.girl , Mahsash , Bahar_HS , arefeh.hp , teraktor2003 , Menrva , farhad_vr32 , balghoor
ارسال: #۱۱۲۲
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۰۴:۲۸ ب.ظ
وای چیا مینویسین شماها
آدم عشقشو بخواد هیچی دیگه واسش مهم نیست جز طرفش
همه کاری بخاطرش میکنه
فکر نمیکنم بودن تو شبکه های اجتماعی انقدرام ارزش داشته باشه وقتی طرف آدم دوست نداشته باشه
بخاطر همدیگه باید از خیلی چیزا بگذریم و عوضش دلت خوش باشه جای همه این ها یه معشوق به دست آوردی که به همه چیز می ارزه
چک کردن هم چیز خاصی نیست و نباید نگرانش بود مگه کسایی که به خودشون شک دارن!!!!
نظرم اینه اون کسی هم که خیلی حساسه و چک میکنه خودش قبل ازدواجش یه مشکلی داشته و گرنه در حد معمولش فکر کنم غیرت مرده و حساسیت این که زنش فقط مال خودش باشه نه کسی دیگه
برام عا کنید بچه ها
این روزا شدیدا ملتمس دعاهاتونم
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , Bahar_HS , abji22
ارسال: #۱۱۲۳
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۱۲ ب.ظ
همین الانش وقتی دکتر بهمون میگه فلان غذارو نخور، بیشتر وسوسه میشیم، من از هویچ پخته متنفرم، وقتی دکتر ویتامین A رو برام ممنوع کرد، از دور هویچ پخته میدیدم دلم قنج میرفت!
دیگه تصور کنید وقتی توو عصر تکنولوژی ادمی رو محروم کنید، چجور خودشو بهشون میرسونه! این میشه کنترل و شک های الکی

سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , IT.girll , khordad.girl , fatemeh69 , Menrva
ارسال: #۱۱۲۴
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۴۰ ب.ظ
(۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۱۲ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  همین الانش وقتی دکتر بهمون میگه فلان غذارو نخور، بیشتر وسوسه میشیم، من از هویچ پخته متنفرم، وقتی دکتر ویتامین A رو برام ممنوع کرد، از دور هویچ پخته میدیدم دلم قنج میرفت!
دیگه تصور کنید وقتی توو عصر تکنولوژی ادمی رو محروم کنید، چجور خودشو بهشون میرسونه! این میشه کنترل و شک های الکی

تو رو از سایت memrise منع میکنیم ببینم با لایتنر کنار میای یا نه؟! Big Grin Tongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: shayesteNEY , Bahar_HS , fatemeh69
ارسال: #۱۱۲۵
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۰۷:۱۹ ب.ظ
Np-complete
;-)

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۵۳,۲۱۱ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۷۳۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۷۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۷۱ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۹۷ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۶۱ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close