زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۳۳۱
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۰۷ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۳۷ ق.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  به قول احسان علیخانی من دست میکنم توی جیبم میبینم چقدر پول دارم انوقت مهر میکنم.
اگه هزینه های عقد و عروسی و خونه رو ازش کم کنی شاید یه سکه هم نمونه تهش! یه سکه قبوله؟!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє
ارسال: #۳۳۲
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۱۱:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۳۵ ب.ظ، توسط shayesteNEY.)
(۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۳۰ ب.ظ)Faridfo نوشته شده توسط:  
(07 فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۲۵ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  
(07 فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۰۷ ب.ظ)Faridfo نوشته شده توسط:  گاهی به آقایون بر میخوره و نیاز به جوابدهی هست.
خواهشا" خانمها بخونن.
من تجربه دوستانی را میگم که خواستگاری رفته اند و این راه را طی کرده اند.
............
دوست عزیز صحبت های شما کاملا به جا ولی احساس میکنم نمیه خالی رو میبینید. خیلی ها هم هستند تو یه خونه یا سالن ساده جشن میگیرن . بدون ماشین چند سال زندگی میکنن. چند سال تو خونه استیجاری یا حتی خونه پدر دختر یا پسر زندگی میکنن!

خب شما هم باز دارید نظر خودتون را میگید.
آیا خواستگاری داشته اید که درس خونده باشه و در حین تحصیل یا قبل استخدام اومده باشه خواستگاری؟؟؟
اگه داشته اید بخاطر چی رد شده؟؟
صحبت و بحث همینه که خانواده ها میسخوان از نظر اقتصادی دخترشون بیمه بشه.
من از دید خودم گفتم که نمیگم خیلی از دخترا ولی میتونم به اطمینان بگم که هستند دخترایی که هم عقیده من هستند
بله بنده دقیقا دو تا خاستگار دانشجو داشتم که همکلاسم بودن که تقریبا همین شرایط رو داشتن
یکیش تو ۲۸ سالگی تازه میخاست شزوع بکنه به برنامه نویسی و چون همکلاسم بود میدونستم حتی مقدمات برنامه نویسی رو هم یاد نداره ! قبلا هیچکاری هم انجام نداده بود با خودم گفتم من که اون موقع ۲۲ سال سنم بود برنامه نویسی میکردم از ۱۹ سالگی کار میکردم چطور این تازه هنوز میخاد برنامه نویسی کنه بازم با خودم گفتم اشکال نداره با خانوادشون بیان . بابام خیلی صریح پرسید پسر شما قبلا کاری نمیدونم هنری حرفه ای صنعتی حتی شاگردی انجام دادی . خب مشخص شد که ایشون بعد از سربازی تقریبا هییچ کاری نکرده و بعدم رفته دنبال ادامه تحصیل . خب واقعا دیدم نمیتونم با این اوضاع منو ببره شهر غریب و شاید نتونه حتی اجاره خونمونو در بیاره (که البته پدر ایشون از نظر مالی مشکلی نداشتند و گفتن سرمایه اول کار رو به ما میدن و خرج ارشد ازاد ما رو تامین میکنه و ... )
یکی دیگه از همکلاسیهای منم دقیقا بعد از فارغ التحصیلی پیشنهاد داشت ایشون شغلی نداشت چیزی که به من گفت اینه که من دنبال کارم . فرزند جانبازم هستم و شرایط مساعدی برای استخدام دارم و الانم دارم کارای اخر وامم رو انجام میدم که کاری رو شروع بکنم میدونستم تبل تو خالی چون همکلاسم بود روش شناخت داشتم میدونستم تو ۲۹ سالگی کسی استخدام نمیشه اونم با این معدل داغونی که داشت و پارتی که براش وجود نداشت و کاری هم یاد نداشت و البته دلایل دیگه .......( یک سال و نیم از اون موقع میگذره و ایشون هنوز جایی مشغول نشدن حتی به صورت موقت یا پاره وقت )
خب واقعا من میتونم با این شرایط ازدواج کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابای من و امثال من هم با دست خالی زندگیشو شزوع کردن ولی جنم کار داشت. میدونست امشب که برگرده خونه چشم بچه اش به دست باباشه که حداقل دو تا نون و یه طرف ماست دستش باشه که بچش گرسنه نخوابه حتی شده مسافر کشی کنه چمیدونم شاگرد بنا شه و............. به هر حال به صورت موقت یه کاری رو شروع کنه
ولی پسرایی با این وضع که نه کار یاد دارن و نه اراده و انگیزه ای برای کار واقعا میشه بهشون اعتماد کرد ؟
بله درسته جنم تعریف متفاوتی داره بعضیا میگن پسری که تو ۳۰ سالگی خونه و ماشین نداره ========= بی جنم و..........

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nesyan , sahar salehi , Bahar_HS , tabassomesayna , RASPINA , نارین
ارسال: #۳۳۳
۰۹ فروردین ۱۳۹۴, ۱۲:۴۹ ق.ظ
(۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۲۰ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  من از دید خودم گفتم که نمیگم خیلی از دخترا ولی میتونم به اطمینان بگم که هستند دخترایی که هم عقیده من هستند
بله بنده دقیقا دو تا خاستگار دانشجو داشتم که همکلاسم بودن که تقریبا همین شرایط رو داشتن
یکیش تو ۲۸ سالگی تازه میخاست شزوع بکنه به برنامه نویسی و چون همکلاسم بود میدونستم حتی مقدمات برنامه نویسی رو هم یاد نداره ! قبلا هیچکاری هم انجام نداده بود با خودم گفتم من که اون موقع ۲۲ سال سنم بود برنامه نویسی میکردم از ۱۹ سالگی کار میکردم چطور این تازه هنوز میخاد برنامه نویسی کنه بازم با خودم گفتم اشکال نداره با خانوادشون بیان . بابام خیلی صریح پرسید پسر شما قبلا کاری نمیدونم هنری حرفه ای صنعتی حتی شاگردی انجام دادی . خب مشخص شد که ایشون بعد از سربازی تقریبا هییچ کاری نکرده و بعدم رفته دنبال ادامه تحصیل . خب واقعا دیدم نمیتونم با این اوضاع منو ببره شهر غریب و شاید نتونه حتی اجاره خونمونو در بیاره (که البته پدر ایشون از نظر مالی مشکلی نداشتند و گفتن سرمایه اول کار رو به ما میدن و خرج ارشد ازاد ما رو تامین میکنه و ... )
یکی دیگه از همکلاسیهای منم دقیقا بعد از فارغ التحصیلی پیشنهاد داشت ایشون شغلی نداشت چیزی که به من گفت اینه که من دنبال کارم . فرزند جانبازم هستم و شرایط مساعدی برای استخدام دارم و الانم دارم کارای اخر وامم رو انجام میدم که کاری رو شروع بکنم میدونستم تبل تو خالی چون همکلاسم بود روش شناخت داشتم میدونستم تو ۲۹ سالگی کسی استخدام نمیشه اونم با این معدل داغونی که داشت و پارتی که براش وجود نداشت و کاری هم یاد نداشت و البته دلایل دیگه .......( یک سال و نیم از اون موقع میگذره و ایشون هنوز جایی مشغول نشدن حتی به صورت موقت یا پاره وقت )
خب واقعا من میتونم با این شرایط ازدواج کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابای من و امثال من هم با دست خالی زندگیشو شزوع کردن ولی جنم کار داشت. میدونست امشب که برگرده خونه چشم بچه اش به دست باباشه که حداقل دو تا نون و یه طرف ماست دستش باشه که بچش گرسنه نخوابه حتی شده مسافر کشی کنه چمیدونم شاگرد بنا شه و............. به هر حال به صورت موقت یه کاری رو شروع کنه
ولی پسرایی با این وضع که نه کار یاد دارن و نه اراده و انگیزه ای برای کار واقعا میشه بهشون اعتماد کرد ؟
بله درسته جنم تعریف متفاوتی داره بعضیا میگن پسری که تو ۳۰ سالگی خونه و ماشین نداره ========= بی جنم و..........
اون موقع تکلیف پدر من که شرکت خصوصی رو جزو کار نمیدونه و منو علاف میدونه چیه؟! از دید پدرم احتمالا من جنم ندارم چون کار دولتی ندارم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar salehi , NP-Cσмρℓєтє , Riemann
ارسال: #۳۳۴
۰۹ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۳۷ ب.ظ
سخنوران چه بسیار و عمل کننده چه اندک!!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk , pezhman.m-AI , maryam.raz , سجاد۶۷
ارسال: #۳۳۵
۰۹ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۵۲ ب.ظ
(۰۹ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۳۷ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  سخنوران چه بسیار و عمل کننده چه اندک!!
چرا هر وقت من یه نظری می دم بعدش یه نفر می یاد این جمله رو می گه؟Big Grin
نمی دونم به نظر من مربوط می شد این پاسخ یا نه ولی واسم جالب بود کلا. Smile
ارسال: #۳۳۶
۰۹ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۵۴ ب.ظ
(۰۹ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۵۲ ب.ظ)IT Expert نوشته شده توسط:  
(09 فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۳۷ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  سخنوران چه بسیار و عمل کننده چه اندک!!
چرا هر وقت من یه نظری می دم بعدش یه نفر می یاد این جمله رو می گه؟Big Grin
نمی دونم به نظر من مربوط می شد این پاسخ یا نه ولی واسم جالب بود کلا. Smile
نه کاری به شما نداشتم و کلی گفتمSmile
جمله ی که گفتم خلاصه شده یکی جملات سعدی هست!!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar salehi
ارسال: #۳۳۷
۰۹ فروردین ۱۳۹۴, ۰۲:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۰۱ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
نمیشه گفت کار دولتی خوبه یا بد . بستگی به روحیه افراد داره.
...
من به آقای X86 هم میخواستم بگم برادر عزیز خوشحالم که کمی موضع تان متعادل تر شد نسبت به قبل عید.Smile
ولی ازدواج بنظرم مثل کار نیست که رزومه خوب داشته باشید و ظرف چند ماه انجام بشه.
بنظرم اگه شرایط مادیش را هم ندارید ولی سایر تطابقها وجود داره پیشنهاد بدین و به اینده واگذار نکنید. تلاشتون را بکنید . ازدواج اینجوری نیست که هر وقت شرایطش را داشتید یه چرخی تو شهرتون بزنید و یکی را مناسب خودتون پیدا کنید.
.همراه خوب شما را خوب میفهمه و شما هم او را خوب میفهمید. البته خوبه که تعادلهای اجتماعی هم باشه ولی نه اینکه این تعادلها ی ظاهری مقدم بر اصل باشه. نظر شخصی بود.
قبلنا اینقدر تطابق لازم نبود . آدمها انگار اینهمه فرقه نداشتند.اینهمه تنوع اخلاقی نبود. باور خیلی چیزها نبود یا کمتر بود.چون یک در میلیارد هم اتفاق نمی افتاد. الآن انگار همه چی ممکنه.
شما میبینید آقایی واسه همسرش تو تلویزیون شعر و غزل میگه. فردا روز خانمش عکس میزنه تو اینستا که زده پای چشمش را سیاه کرده(مثال بود یه وقت به مصداق نگیرید)SmileBig Grin
جایی دیگه می بینید واسه هم میمیرندو انگار یه لحظه هم را نبینن نفسشون قطع میشه و حلقه های آنچنانی و گران گران دست هم میکنن ولی یکسال بعدش برای مهریه تو کلانتری عروس خانم دستبند زده دست آقای داماد(البته اینجا روبرویش نشسته بجای کنارش)و خیلی هم احساس خشنودی میکنه از اینکارSmile انگار یه قاتل و جانی حرفه ای را دستگیر کردهSmile

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar salehi , abji22 , diligent , Nesyan , Bahar_HS , نارین , crevice , M4$0UD , mahyamk , x86 , mohaddeseh70 , shayesteNEY , Behzad TP , RASPINA , سجاد۶۷
ارسال: #۳۳۸
۰۹ فروردین ۱۳۹۴, ۰۲:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۳۵ ب.ظ، توسط abji22.)
منم بانظرات مدیر سابق راجب مدیر جدید x86کاملا موافقم
شما به هردختری حرف دلتو بزنی مطمین درکت میکنه ومیدونه اینده رو باید باهم بسازیدنه اینکه میگی ی نفردیگم بدبخت کنم

مثل اینکه تفکرات خانواده تاثیرشو گذاشته شمانگران گزینه ها نباش الان شورو شوق ازدواج رو داری اینده معلوم نیس چی میشه پس معطل نکن خودتو

به مصلحتم نبود
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , Bahar_HS , x86
ارسال: #۳۳۹
۱۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۲۶ ق.ظ
(۱۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۰۱ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  خب این سناریو دردناکه چون جوونی که کار نداره پس اندازه نداره حداقل پرایدم نه یه پیکان هم نداره پس بهتره"دست خالی و بدون سرمایه ی اولیه به هیچ وجه اقدام نکنه"...
همین پرایدی که شما میگید میدونید چنده؟ میدونید دستمزد تو شهرستان چنده؟ من بعد از ۱۱ ماه کار کردن و با یک عدد وام مهر ایران ۱۰-۱۲ تامن دارم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , mohaddeseh70 , sahar salehi , Autumn.Folio , سجاد۶۷
ارسال: #۳۴۰
۱۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۴:۲۹ ق.ظ
من یه اصلی برا خودم دارم نمیدونم چقدر درسته ولی خیلی بهش ایمان دارم. اونم اینه که :
اگه از یه دختر خانم خوشم بیاد و جواب ایشون به من مثبت باشه اگر وضع مالیم معمولی باشه خیالم راحت تره نسبت به وقتی که وضعم توپ باشه. احتمال اینکه رفتار و اخلاق منو ملاک جواب مثبتش قرارداده باشه بالا میره !
 سپاس‌گزاری شده توسط: shayesteNEY , maryam.raz , سجاد۶۷
ارسال: #۳۴۱
۱۱ فروردین ۱۳۹۴, ۱۱:۵۴ ق.ظ
Re: RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۱۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۴:۲۹ ق.ظ)sherkat نوشته شده توسط:  من یه اصلی برا خودم دارم نمیدونم چقدر درسته ولی خیلی بهش ایمان دارم. اونم اینه که :
اگه از یه دختر خانم خوشم بیاد و جواب ایشون به من مثبت باشه اگر وضع مالیم معمولی باشه خیالم راحت تره نسبت به وقتی که وضعم توپ باشه. احتمال اینکه رفتار و اخلاق منو ملاک جواب مثبتش قرارداده باشه بالا میره !

نود و نه درصد دخترها وضعیت مالی معمولی براشون اوکیه. موضوع اینه که وضعیت مالی پسرهای در سن ازدواج بنابه دلایلی که بارها روش صحبت شده غالبا پایینتر از معمولیه.

یا به اندازه آرزوهات تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , mohaddeseh70 , abji22 , crevice , mahyamk , x86 , maryam.raz , سجاد۶۷
ارسال: #۳۴۲
۱۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۵:۳۸ ب.ظ، توسط crevice.)
(۱۱ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۵۴ ق.ظ)farhud نوشته شده توسط:  نود و نه درصد دخترها وضعیت مالی معمولی براشون اوکیه. موضوع اینه که وضعیت مالی پسرهای در سن ازدواج بنابه دلایلی که بارها روش صحبت شده غالبا پایینتر از معمولیه.
به عبارتی اصلا مالی ندارن که بخوایم وضعش مالشو با پارامترهای آماری ارزیابی کنیم D;
مگر در مواردی که "پسر کو که دارد نشان از پدر" به کمک بیاد! D;
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , farhud , shayesteNEY , سجاد۶۷
ارسال: #۳۴۳
۱۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۹:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۵۱ ب.ظ، توسط amirhacker.)
(۱۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۰۱ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  به نظر من نیازی نیست که پسر خونه هم داشته باشه تا بتونه ادواج کنه همین که "شغل" داشته باشه و یه پس انداز و شرایط نسبی را داشته باشه کافیه .
گه تصمیم به تغییر شغل هم دارید مشکلی نیست، فقط یک سال رو حداقل یه جا بند بشید ببینید میتونید کار کنید، اهل کار هستید اصلا؟ میتونید دو قرون درآمد داشته باشید و از پس هزینه های خودتون بر بیایید، بعد به فکر بدبخت کردن یه نفر دیگه بیوفتید. دست خالی و بدون سرمایه ی اولیه به هیچ وجه اقدام نکنید. تو همین یه سالی که دارید کار می کنید اگه مرد عمل باشید حداقل ۱۵-۲۰ ملیونی میتونید جمع کنید، یکی دو سال هم که نامزدید اون موقع هم باز یه پس انداز خوبی خواهید داشت که میتونید از مخارج یه زندگی متوسط با خونه ی اجاره ای و ماشین پراید بر بیایید. همه ی این چیزایی که گفتم به نفع پسره.
سلام و درود.
قصد بی احترامی ندارم. اما جنم کاری که پسر باید داشته باشه به همین بر میگرده.
اگه کسی جنم داشته باشه از لای سنگ هم که باشه پول جور می کنه. کاری که متاسفانه داداش شما بلد نبوده.
موفق باشید.
ارسال: #۳۴۴
۱۱ فروردین ۱۳۹۴, ۱۰:۱۵ ب.ظ
(۱۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۵۴ ب.ظ)amirhacker نوشته شده توسط:  سلام و درود.
قصد بی احترامی ندارم. اما جنم کاری که پسر باید داشته باشه به همین بر میگرده.
اگه کسی جنم داشته باشه از لای سنگ هم که باشه پول جور می کنه. کاری که متاسفانه داداش شما بلد نبوده.
موفق باشید.
چی بگم. خب اونم تک پسر بود و همیشه همه چی براش فراهم بوده. هر چند الان هم مجبوری کار ساختمونی انجام میده ولی خب راست میگی
من می گم اگر برا ازدواج عجله نمی کرد و حداکثر تو ۲۸ یا اینکه ۲۵-۲۶ سالگی زن می گرفت الان خیلی وضعش خوب بود

به مامانم میگم اگه یه داداش دیگه داشتم Sad از همون راهنمایی دبیرستان تابستونا می فرستادیمش کار. کلا تک پسری هم بده .

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۳۴۵
۱۲ فروردین ۱۳۹۴, ۱۲:۲۷ ق.ظ
جای همه بچه های مانشت خالی!!!!!!!
دیروز عروسی دوستم بود و امشب کباب(گوسفندی که زیر پای عروس و داماد قربانی میکنند میرسه به دوستای داماد)داشتیم..........
جای همه شما خالییییییییییییییییی
ایشالله همه مجردهای مانشتی به زودی متاهل بشوند و خوشبخت...

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , RASPINA , sahar salehi , diligent , abji22 , سجاد۶۷

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۱ ۱۲,۹۴۹,۲۱۶ دیروز ۱۰:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: ezra
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۹۵۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۸۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۱ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۴۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۹۶۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۷۱۸ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۴۲ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۹۴ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close