زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درس خواندن هیچ ارزشی ندارد

ارسال: #۱۰۶
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۴۷ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۸ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  فنی حرفه ای برو کلاس،مجانی
من رفتم
بخش ICT فنی حرفه ای تو بعضی شهرا مثل اصفهان تعطیل شده. گفتن برید کلاسای بیرون

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۰۷
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۴۶ ب.ظ، توسط iwes.)
به نظر من اینها همش حرف های بیخود برای این که کمکاری خودمون رو توجیه کنیم .من و شما برای به مدرک لیسانش ۴ سال درس میخونیم ۴ سال میشه ۴*۳۶۵*۲۴=۳۵۰۴۰ ساعت خوب ما میگیرم ۱۵ هزار ساعت از این ۴ سال رو شما دانشگاه بودی و درس خوندی ۱۵ هزار ساعت هم به کار دیگه مشغول بودی(خواب+غذا... ) میمونه ۵۰۰۰ ساعت این اعدادی که گفتم upper bound هستن دیگه شما ۵۰۰۰ ساعت به صورت مینیمم وقت ازاد داشتی حالا شما اگه همین ۵۰۰۰ ساعت رو برنامه نوسی چمیدونم شبکه هر کاری که دوست دارید رو انجام میدادید الان یه کسی بودی تو اون زمینه چه از لحاظ علمی چه از لحاظ پولی!!!! پس هرچی هستیم حاصل تلاش خودمون هستیم فرقی نداره که ازاد دولتی و یا..... چه بسا اون کسی که کارکرده و حتی مدرک هم نداره از من و شما سرتر باشه .

پ.ن:و این رو هم در نظر داشته باشید شما اگه یه فرد رو با ضریب هوشی متوسط رو به پایین رو ۲ سال بزارید پای یکسری کتاب قطعا یه چیزی حالیش میشه تا ارشد قبول شه پس ارشد قبول شدن یا نشدن معیاری برای هوش و یا .... اصلا نیست لذا ایم که من ارشد دارم پس فلانم و بهمان خیالی بیش نیست.
۵
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , d_felfelak , emahii
ارسال: #۱۰۸
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۰۸ ب.ظ
RE: درس خواندن هیچ ارزشی ندارد
(۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۴۵ ب.ظ)iwes نوشته شده توسط:  به نظر من اینها همش حرف های بیخود برای این که کمکاری خودمون رو توجیه کنیم .من و شما برای به مدرک لیسانش ۴ سال درس میخونیم ۴ سال میشه ۴*۳۶۵*۲۴=۳۵۰۴۰ ساعت خوب ما میگیرم ۱۵ هزار ساعت از این ۴ سال رو شما دانشگاه بودی و درس خوندی ۱۵ هزار ساعت هم به کار دیگه مشغول بودی(خواب+غذا... ) میمونه ۵۰۰۰ ساعت این اعدادی که گفتم upper bound هستن دیگه شما ۵۰۰۰ ساعت به صورت مینیمم وقت ازاد داشتی حالا شما اگه همین ۵۰۰۰ ساعت رو برنامه نوسی چمیدونم شبکه هر کاری که دوست دارید رو انجام میدادید الان یه کسی بودی تو اون زمینه چه از لحاظ علمی چه از لحاظ پولی!!!! پس هرچی هستیم حاصل تلاش خودمون هستیم فرقی نداره که ازاد دولتی و یا..... چه بسا اون کسی که کارکرده و حتی مدرک هم نداره از من و شما سرتر باشه .

پ.ن:و این رو هم در نظر داشته باشید شما اگه یه فرد رو با ضریب هوشی متوسط رو به پایین رو ۲ سال بزارید پای یکسری کتاب قطعا یه چیزی حالیش میشه تا ارشد قبول شه پس ارشد قبول شدن یا نشدن معیاری برای هوش و یا .... اصلا نیست لذا ایم که من ارشد دارم پس فلانم و بهمان خیالی بیش نیست.

آفرین دوست من مشکل مملکت ما همینه دیگه همش دانشجو پذیرش می کنن فقط کمیت بالا میره کیفیت صفر دلم برای امثال خودم می سوزه ارشد بخونیم باز همین میشه اونحا هم یه سری جزوه می دن می خونیم و شاید آخرش تونستیم دو تا مقاله بدیم اونم شاید آره راس می گی ما کم کاری کردیم ولی من بیشتر مقصر رو دانشگاه می بینم نه دانشجو خودت دانشجو بودی دیگه خوب می دونی که بچه ها تو طول ترم علاقه ای به درس نشون نمی دن حق هم دارن بیچاره دانشجو چه کنه همش دانشحو رو می فرستن دنبال نخود سیاه آخه چرا بعد از چهار سال درس خوندن تو دانشگاه نتونیم یه برنامه نویس بشیم اگه قرار بر این بود که خودمون می رفتیم دنبال یاد گیری اصلا چه نیازی به دانشگاه بود چند بار تو دانشگاه درس شبکه خوندیم ولی بگن بیا یه کافی نت راه انداری کن نمی تونیم من الان هر چی شبکه بلدم نه از دانشگاه بلکه از دوره های تخصصی شبکه یاد گرفتم برای نظام آموزشی کشورم متاسفم خیلی
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۱۰۹
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۴۳ ب.ظ، توسط kingmax.)
دوست عزیز khayyam بستگی به رشتت داره خیلی از رشته های فنی ما توی دبیرستان کار یاد میگیرن و خیلی از رشته ها هم نمیشه و اینکه شما میگی شبکه همیچین اگه همچین بود خوب پس چرا دوره های سیسکو توی سراسر جهان هست یعنی همه دانشگاهها مشکل داشتن که سیسکو خودش اقدام کرده الان شما میگی کار بلد نیست این که میشه فنی در حالی که ما مهندسی هستیم و باید کیفیت شبکه را تعیین کنیم یا نظریه جدید در این زمینه بدیم الآن مهندسی عمران توی تمام جهان بنایی بلده؟گچکاری بلده؟
در ضمن نمیخوام بگم که دانشگاههای ما خوبه ولی میخوام بگم به اون بدی که شما میگی نیست که اگه بد بود ظرف سی سال با این همه تحریم (منظورم علمیش کار به چیزای دیگه اش ندارم) همچین پیشرت نمی کردیم

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
۱
۱
ارسال: #۱۱۰
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۵ ب.ظ، توسط ahoo_vahshi93.)
یک سوال دیگه واسم پیش اومده
این دوستانی که عرض می کنند کسی که مدرک ارشد داره و اسمش شده مهندس، باید برنامه نویسی یا شبکه یا ... رو به صورت حرفه ای بلد باشه
من مخالف حرفشون نیستم
ولی یک سوال واسم پیش اومده
پروفوسورها و اساتید دانشگاه های داخل کشور و خارج کشور
آیا برنامه نویسی و شبکه و ... را به صورت حرفه ای بلدند؟؟؟؟
یقینا علم و دانش همه این زمینه ها را دارند
اما آیا به صورت کاربردی و عملی توانایی دارند؟؟

پ.ن: دو وجه آکادمیک و تجربی، دو مقوله جدا از هم هستند، تمام اساتید از نظر آکادمیک عالی و فوق العاده هستند ولی تعداد کمی از آنها در حوزه تجربی توانایی خواهند داشت.
۸
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , Masoud05 , Mänu
ارسال: #۱۱۱
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Iman_k26.)
(۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۰۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  آفرین دوست من مشکل مملکت ما همینه دیگه همش دانشجو پذیرش می کنن فقط کمیت بالا میره کیفیت صفر دلم برای امثال خودم می سوزه ارشد بخونیم باز همین میشه اونحا هم یه سری جزوه می دن می خونیم و شاید آخرش تونستیم دو تا مقاله بدیم اونم شاید آره راس می گی ما کم کاری کردیم ولی من بیشتر مقصر رو دانشگاه می بینم نه دانشجو خودت دانشجو بودی دیگه خوب می دونی که بچه ها تو طول ترم علاقه ای به درس نشون نمی دن حق هم دارن بیچاره دانشجو چه کنه همش دانشحو رو می فرستن دنبال نخود سیاه آخه چرا بعد از چهار سال درس خوندن تو دانشگاه نتونیم یه برنامه نویس بشیم اگه قرار بر این بود که خودمون می رفتیم دنبال یاد گیری اصلا چه نیازی به دانشگاه بود چند بار تو دانشگاه درس شبکه خوندیم ولی بگن بیا یه کافی نت راه انداری کن نمی تونیم من الان هر چی شبکه بلدم نه از دانشگاه بلکه از دوره های تخصصی شبکه یاد گرفتم برای نظام آموزشی کشورم متاسفم خیلی

khayyam عزیز من هم دقیقا با صحبت هایی که کردی موافقم و من هم تاکید میکنم که نظام آمورشی ما مشکلات خاص خودش رو داره و باید اصلاحاتی روش صورت بگیره اما از این جنبه هم باید به این قضیه نگاه کنیم که همه ی ما تقریبا از دوران دبیرستان زیاد شنیدیم ( و زیاد گفتیم ) که نظام آموزشی ما خوب نیست و باید عوض بشه و... و همینطور این قضیه رو با خودمون به دانشگاه هم کشوندیم و باز هم توی دوران دانشجویی گفتیم " این چه وضعشه، چرا اساتید میپیچونن، چرا ما نمیتونیم بعد از ۴ سال درس خوندن یه برنامه بنویسیم، چرا بعد از این همه مدت که زبان خوندیم نمیتونیم یه جمله انگلیسی حرف بزنیم و خیلی از این چراهای دیگه!!! " اما هیچوقت یه تلنگر به خودمون نزدیم ( شاید بعضیا زده باشن ) که حالا که ما میدونیم با این شرایط نظام آموزشی و تدریس اساتید و خیلی عامل دیگه نه برای کارهای آکادمیک از قبیل تحقیق و مقاله نویسی و ... و نه برای بازار کار ( برنامه نویسی، شبکه و... ) آماده نمیشیم و چیزی یاد نمیگیریم پس باید خودمون بریم دنبالشو به قولی دستارو رو زانو بزنیم و یه یا علی بگیم و شروع کنیم خودمون برای آیندمون یه فکری کنیم. واقعا چرا ما ( جسارت من رو دوستان ببخشن ) چنین کاری نکردیم؟چرا به امید سیستم معیوبی که خروجیش رو هممون دورو برمون دیدیم نشستیم و دست روی دست گذاشتیم؟؟ به نظر من نقشِ اساسی خودمون رو توی این بحث نباید فراموش کنیم...

(۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۴ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  پ.ن: دو وجه آکادمیک و تجربی، دو مقوله جدا از هم هستند، تمام اساتید از نظر آکادمیک عالی و فوق العاده هستند ولی تعداد کمی از آنها در حوزه تجربی توانایی خواهند داشت.

دقیقا این جمله شما درسته. کسی که ارشد ( و احتمالا بعدش دکتری ) میخونه دنبال کارای تحقیقی - پژوهشیه وگرنه برای بازار کار لیسانس هم زیادش هست.

«یا الهی، اِرحَم مَن رأسُ مالِهِ الرِّجآءُ، وَ سِلاحُهُ البُکآء...»
پروردگار من، رحم کن بر کسیکه سرمایه اش امید و ساز و برگش گریه است.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۱۱۲
۱۸ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۱۱ ق.ظ
دوستان ممنون که قبول کردید که نظام آموزشی کشورمون مشکل داره من واقعیتو گفتم حداقل پس از اینکه تو دو تا دانشگاه (کاردانی و کارشناسی ) درس خوندم این موضوع رو فهمیدم الانم نمی گم که ارشد نخونیم اون دیگه بستگی به فرد داره مثلا خود من الان کلاس کنکور می رم تو تهران و فقط هم اگه شبکه قبول شدم می رم دانشگاه اونم تهران اونم به خاطر فیلد کاریم یعنی اگه دانشگاه تهران بدون کنکور هم منو تو رشته نرم افزار قبول کنه نمیرم باور کنید خوبه دیگه این عقیده منه !!! راستی دوستان خیلی از این رشته هایی که تو ایران ما داریم مثل سخت افزار تو هیچ جای دنیا نیست چیزی که تو خارج از ایران داریم با نام علوم کامپیوتر (computer sience) شناخته می شه پس یه خورده به قضیه منطقی نگاه کنید خواهشا اگه تهران باشید حرفمو راحت تر درک می کنید اگه هم نیستید تو آینده نزدیکی متوجه می شید . موفق باشید Wink
۰
۰
ارسال: #۱۱۳
۱۳ دى ۱۳۹۳, ۰۴:۰۱ ق.ظ
(۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۰۵ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  درس خواندن هیچ ارزشی ندارد
پس از اینکه ارشد رو تموم کردم
تا الان توی چندتا دانشگاه رفتم واسه تدریس
هرجا رفتم، شروع کردم به معرفی خودم به این شکل:
سلام
من ... هستم
ارشد خودم رو از دانشگاه شیراز با رتبه ... گرفتم
کارشناسی خودم رو هم از دانشگاه با رتبه گرفتم
معدل کارشناسی و ارشدم هم ... است

همه ی جاهایی که رفتم اولین کاری که بهم کردن، خندیدن
گفتن ما کاری نداریم از کجا مدرک گرفتی و رتبت چند بوده، فقط بگو فارغ التحصیل شدی یا نه؟؟ منم می گفتم بله
بعدش یه فرمی بهم میدادن و میگفتن برو این رو پر کن اگه تونستیم بهت دو تا سه واحد میدیم :|

همه ی این جاها، خورد می شدم، پشیمون می شدم از تمام زحمات و تمام بیدار بودن هامو تمام ...
اینطوری بود که فهمیدم هیچ ارزشی واسه درس خوندن و سطح علمی قائل نمیشن
فهمیدم که فقط باید مدرک بگیری و تمام
اینجا بود که به حرف خونوادم رسیدم
ولی واقعا انصاف نیست، بی عدالتی محضِ

اینجا بود فهمیدم اگه پول داشته باشی و بری دانشگاه آزاد، خیلی موفق تر میتونی باشی
دلیلش میدونین چیه؟
دلیلش اینه که زیاد قرار نیست زحمت بکشی، فقط دو روز میری دانشگاه و بقیه روزا در خدمت خودت هستی و هر کاری بخوای می تونی انجام بدی

در نهایت دو پ.ن
پ.ن .۱ : درس خواندن و زحمت کشیدن هیچ ارزشی ندارد
پ.ن.۲ : به همه دوستانی که در دانشگاه های دولتی و آزاد و ... درس می خوانند، احترام میذارم
شما دوست عزیز، فکر کنم جوانی هستی که فکر کردی باید مدارج تحصیلی را یکی پس از دیگری طی کنی پیشنهاد میکنم حتما اینو بخون:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015
ارسال: #۱۱۴
۱۳ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۱۰ ق.ظ
وقتی کنکور میشه ملاک واسه درس خواندن اینم میشه وضع ارشد. طرف ۱۲ ترم طول کشید لیسانس گرفت با معدل ۱۳ حدودا ... بعدش ارشد شریف قبول شد... طرف که میگم منظور نه اینکه شنیده باشم، از دوستای خودم بود... ولی خب واقعا راه دیگه ای هم واسه گزینش نیست خدایی...
۴
۴
ارسال: #۱۱۵
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط ali0281.)
Lightbulb درس خواندن هیچ ارزشی ندارد
ما که با خوندن این تاپیک امیدمون به ارشد از دست دادیم
البته واقعیت اینکه تا وقتی که بین صنعتو اقتصاد مریض ما و دانشگاه اینقدر فاصله باشه که حتی بعد از گرفتن ارشد هم هنوز دربه در دنبال کار تو شرکتی یا سازمانی باشیم اونم با کلی مصاحبه سوالات فنی و عقیدتی... البته مهمتر از همه پارتی این مشکلات بیشتر و بیشتر میشه…
مشکل ما اینه که تو دانشگاه فقط تو کارشناسی ۱۴۰ واحد پاس میکنیم به صورت تئوری و شب امتحانی با کلی کلانجار بالاخره مدرک میگیریم حالا میام تو بازار کار میبینیم اصلا باید دنبال چیز دیگ هایی مثل مدرک سیسکو یا مثلا طراحی سایت یا برنامه نویسی ... می بودیم که متاسفانه نرفتیم دنبالشون چون نمیدونسیتم اینقدر بازار کار واقعی با ۴ سال درس خوندن ما متفاوته ....
بعد میگیم حالا بریم ارشد همه دارن ارشد میگیرن الان حتما وضعیت فرق داره و به یه شغل خوب میرسیم میریم بازم ۱ سال پشت کنکور شایدم ۲ سال بعد دوباره ۲ سال درس میخونیم یعنی باز ۴ سال دیگه که البته این بار واحدها پژوهشی شده و از حالت تئوری کمی درومده میگیریم باز میایم بازار کار میبینیم باید کلی تخصص مهارت برنامه نویسی شبکه... تو همین مدت یاد میگرفتیم یا مثلا این همه مقاله تو ارشد نوشته میشه همش برای ارتقای مقام و یا خارج رفتن و پلی برای فرار از این وضعیت قفل شده .
اخه به چی باید دلمونو خوش کنیم الان بعد از ۲۴ سال زندگی که از وقتی چشم واکردیم همش درس خوندیم نزدیک ۱۸ سال درسDodgy هنوز نشده یه کسب کار درست حسابی راه بندازیم و باز میریم جلوتر جالبش اینه جلوترشم هنوز در ابهامه البته واسه خودم Ideaکه آیا با جلوتر رفتن وضعیت فعلی بهترمیکنه واقعا ؟... بعضی دوستان هستن درس تا همون دیپلم خوندن به توسط یه شغل آزاد همین الانش کلی از لحاظ مالی و زندگی از من جلوترن تو زندگیشون و هر چی خواستن رسیدن
البته ما عاشقیم عاشق درس و باید جرشو بکشیم ولی تا حالا نشده کاری کنیم واسه خودمون امیدمون به آیندست ولی آینده ایی گنگ و ابهام دار ...Huh
۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: BaHar1 , gunnersregister , nlp@2015 , nazanin1
ارسال: #۱۱۶
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۴۱ ب.ظ
من پارسال بود فکر می کنم این پست رو گذاشته بودم
اون موقع تازه فارغ التحصیل شده بودم و دنبال کار بودم و شاید خیلی داغ بودم که این پست رو گذاشتم
اما الان که آروم شدم و دیگه داغ نیستم تمامی این حرفام رو کاملا تایید می کنم
هدف من نا امیدی دوستان از ارشد نبود
هدف من آگاهی از آینده بود
هدف من عدم ناراحتی از عدم قبولی ارشد بود
هدف من پایین آوردن توقع پس از ارشد بود
الان بعد از یک سال با قدرت بیشتری میگم مدرک هیچ ارزشی نداره
قدرت بیشتر حرفم بخاطر اینه که:
توی دانشگاه دولتی (روزانه و شبانه) الان فارغ التحصیل ارشد دانشگاه آزاد ( کارشناسی پیام نور) داره تدریس می کنه!
بعد به منِ فارغ التحصیل دولتی میگن واحد واسه ارائه ندارن که بدن به من Smile)
والا دیگه واسم مهم نیست و منم مثل خودشون میخندم بهشون به کاراشون
البته من تا رئیس دانشگاه اعتراض خودم رو پیش بردم و بهشون گفتم که دیگه دانشگاه دولتی رو خراب نکنید!
جواب رئیس: خب ناراحت نباش و من خودم این ترم برنامه نویسی دارم بیا میدمش به تو که تو تدریس کنی!!
جواب من: من قصد تدریس توی دانشگاه شما رو ندارم و فقط اومدم که اعتراض خودم رو اعلام کنم. خدانگهدار
همین
همه دوستان موفق موفق موفق موفق باشین
۴
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , targol , tohidi4503 , d_felfelak , Raha_H
ارسال: #۱۱۷
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۳۰ ب.ظ، توسط ali0281.)
(۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۱ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  من پارسال بود فکر می کنم این پست رو گذاشته بودم
اون موقع تازه فارغ التحصیل شده بودم و دنبال کار بودم و شاید خیلی داغ بودم که این پست رو گذاشتم
اما الان که آروم شدم و دیگه داغ نیستم تمامی این حرفام رو کاملا تایید می کنم
هدف من نا امیدی دوستان از ارشد نبود
هدف من آگاهی از آینده بود
هدف من عدم ناراحتی از عدم قبولی ارشد بود
هدف من پایین آوردن توقع پس از ارشد بود
الان بعد از یک سال با قدرت بیشتری میگم مدرک هیچ ارزشی نداره
قدرت بیشتر حرفم بخاطر اینه که:
توی دانشگاه دولتی (روزانه و شبانه) الان فارغ التحصیل ارشد دانشگاه آزاد ( کارشناسی پیام نور) داره تدریس می کنه!
بعد به منِ فارغ التحصیل دولتی میگن واحد واسه ارائه ندارن که بدن به من Smile)
والا دیگه واسم مهم نیست و منم مثل خودشون میخندم بهشون به کاراشون
البته من تا رئیس دانشگاه اعتراض خودم رو پیش بردم و بهشون گفتم که دیگه دانشگاه دولتی رو خراب نکنید!
جواب رئیس: خب ناراحت نباش و من خودم این ترم برنامه نویسی دارم بیا میدمش به تو که تو تدریس کنی!!
جواب من: من قصد تدریس توی دانشگاه شما رو ندارم و فقط اومدم که اعتراض خودم رو اعلام کنم. خدانگهدار
همین
همه دوستان موفق موفق موفق موفق باشین
ببخشید ولی به نظر من شما کاملا اشتباه میکنید که به تدریس فکر می کنید من با اساتید خودمون دانشگاه آزاد قزوین صحیت می کردیم میگفتن تدریس واسه ما یه تفریح محسوب میشه (کلی کارای پروژه ایی به صورت آزاد انجام میدن ) میگفتن شما باید آخرین دری که میزنی تدریس باشه که اونم الان با ارشد ساعتی ۸ تومن میدن با دکترا ساعتی ۱۵ اگه استخدام شی (البته با دکترا دیگه میشه) که واقعا خیلی خیلی کمه نسبت به زحمات چندین ساله ...
به نظرم شما حین تحصیل باید دنبال کار تخصصی مثل شبکه طراحی سایت برنامه نویسی (با توجه به علاقتون)... اینا میرفتید . مدرک خالی گرفتن بدون کسب هیچ تخصصی کنارش خوب معلومه فایده ایی نداره و هیچ شرکتی سازمانی مدرک خالی شما به دردش نمیخوره و این باعث میشه شما فقط محدود شید به تدریس که وضعیتش خیلی داغونه چون متقاضیش بسیار زیاده
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin1 , d_felfelak , BaHar1 , balghoor
ارسال: #۱۱۸
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط barabox.)
(۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۱ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  بعد به منِ فارغ التحصیل دولتی میگن واحد واسه ارائه ندارن که بدن به من Smile)
بزرگترین اشتباه بچه های کامپیوتر همینه که دنبال تدریسن
هیچ فکر کردین چجوری میخواین جواب بچه های رو تو دانشگاه بدین
باید روز به روز خودتون اپدیت کنین وگرنه سر کلاس بهتون میخندن بچه ها بخاطر معلومات تاریخ مصرف گذشته
کاری که تو کارشناسی خیلی اتفاق افتاد سر کلاس واسه ما
سر همین موضوع استاد ما دو ساعت تموم کلاس رو فقط صحبت کرد و درددل کرد
تدریس باید اخرین گزینه باشه
بنظر من اصلا نباشه بهتره تو گزینه ها
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali0281 , d_felfelak , Raha_H , Bahar_HS , RASPINA
ارسال: #۱۱۹
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۲۸ ب.ظ
دوستان من هدفم رو تدریس قرار ندادم!
صحبت من چیز دیگه است!
دارم میگم با توجه به زحمتی که توی دانشگاه های دولتی به دانشجوها تحمیل میشه، هیچ ارزشی واسه زحماتشون و ارزشی برای مدرکشون قائل نمیشن!
خب تخصص رو میشه بدون دانشگاه و زحمت دانشگاهی و با رفتن به کلاس های تخصصی کسب کرد! پس چرا دیگه دانشگاه دولتی درس بخونیم؟
حرف من رو کسانی بیشتر میتونن درک کنن که الان فارغ التحصیل ارشد یا دکتری باشن!
من یک سال واسه سابقه تدریس کردم اما هدفم رو تدریس نگذاشتم و رویه درس خوندنم رو به زودی تغییر میدم و با توجه به جامعه سازگارش می کنم
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol , barabox , غضنفری
ارسال: #۱۲۰
۱۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۴۱ ب.ظ، توسط ali0281.)
(۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۸ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  دوستان من هدفم رو تدریس قرار ندادم!
صحبت من چیز دیگه است!
دارم میگم با توجه به زحمتی که توی دانشگاه های دولتی به دانشجوها تحمیل میشه، هیچ ارزشی واسه زحماتشون و ارزشی برای مدرکشون قائل نمیشن!
خب تخصص رو میشه بدون دانشگاه و زحمت دانشگاهی و با رفتن به کلاس های تخصصی کسب کرد! پس چرا دیگه دانشگاه دولتی درس بخونیم؟
حرف من رو کسانی بیشتر میتونن درک کنن که الان فارغ التحصیل ارشد یا دکتری باشن!
من یک سال واسه سابقه تدریس کردم اما هدفم رو تدریس نگذاشتم و رویه درس خوندنم رو به زودی تغییر میدم و با توجه به جامعه سازگارش می کنم

من درک میکنم کلا شرایط ادامه تحصیل تو ایران جالب نیست و با توجه به کلی زحمات آدم واسه درس میبینی موقع کار پیدا کردن مزد زحماتت پوچ شده... این شرایط برای همه فارغ تحصیلان وجود داره و متاسفانه روز به روزم بدتر میشه مشکل از ریشه نظام آموزشی کشور هست و ما فقط قربانی میشم ولی چی کنیم آیا همش دست رو دست بذاریم و از ناامدی دم بزنیم و حرکت نکینم !؟ به هر حال یا باید رفت خارج کشور اگه تونستید و شرایط همه جوره اوکی بود یا باید با این شرایط ساخت و کنار اومد و یه جوری گلیم خودمون از آب بکشیم بیرون ...
بعد به نظرم برای این باید مدرک از دانشگاه دولتی گرفت که به واسطه اعتبار اون دانشگاه دولتی بتونید تو یه سازمان یا شرکت استخدام شید حالا این وسط اگه کنار این مدرک شما کاربلدی شما یعنی تخصص تو رشتتون و فیلد مورد علاقتون باشه نور علی نور میشه و واقعا فکر نمیکنم به موفقیت نرسید و کار مربوطه پیدا نکنید(یه بنده خدا تو همین سایت نوشته بود دانشجو ارشد شریف بودم هر جا رفتم واسه استخدام خداشکر به اعتبار دانشگاهم قبول کردن زمانی که دانشجو بودم هنوز و تخصصی بلد نبودم زیاد ...)
رشته ما یه جوره خداشکر کلی توش سرنح داره هرکدومو بگیری وارد یه دنیای بزرگ جدید میشی که اگه واقعا متخصص اون فیلد بشدید کارتون اوکی میشه (من دوستام هستن مثلا برنامه نویسی اندروید میکنن بسیار بسیار راضی هستن از درآمدش یا چنتا دوستام دورهای شبکه رفتن الان تو مخابرات یکشون یکی هم تو ایرانسل با حقوق مزایا خوب..)
ولی فرضا اگه مدرک شما از دانشگاه های غیر معتبر مثل دانشگاه X و Y ... باشه نمیشه تو یه سازمان شرکت خوب استخدام شد یا مثلا همین الانش نمیتونستید همین چند ساعتی تدریس هم که دادن بهتون انجام بدین همین کارو فقط به واسطه مدرکتون میتونید و انجام دادید (البته بهتر میدونید خودتون که اونایی که میفرمایید با مدرک آزاد دانشگاه های دولتی تدریس میکنن بدون شک یه پارتی خوب داشتن و مهارت هم داشتنا البته وگرنه اینقدرم همین جوری نیست...)
به هر حال زیادن کسایی که تو دولتی تحصیل میکنن و به موفقیت های شغلی خوبی میرسن من خودم زیاد دیدم از آشنایان ولی عکشم هست خوب به هر حال دست بالای دست بسیار است و رقابت تو این رشته و کار عملیش شدید اگه انتظار کار خوب داشته باشی نباید به مطالب دانشگاهی بسنده کنید باید مداوم تو فیلد تخصصی مربوطه خودتون علم تونو به روز کنید و ازش استفاده کنید و کاراهای عملی انجام بدین
۹
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin1 , nlp@2015 , kingmax , d_felfelak , mostafa122 , Raha_H , BaHar1 , Bahar_HS , غضنفری , nanajoon

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۶۵ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۲۹ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۶۱۰ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  خواندن گروهی برای استخدامی خرداد ۹۷ delnian ۱۸ ۱۲,۳۱۶ ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  درخواست جزوه ساختمان داده مفید برای خواندن سریع parisa74103 ۰ ۱,۸۹۰ ۰۵ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  خواندن گروهی برای دکتری هوش مصنوعی Mehdi37_mehdi ۶ ۶,۰۵۳ ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  معرفی اپلیکشن برای خواندن و گوش دادن کتاب روی موبایل و تبلت H-Arshad ۰ ۱۶ ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  امنیت در فضای مجازی وجود ندارد ! itzeroone ۱ ۲,۰۹۹ ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  منبع مناسب برای خواندن مهندسی نرم افزار mehran.hzd ۰ ۱,۴۲۱ ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mehran.hzd
  خواندن برای دکترا هوش maryam_en ۰ ۱,۹۰۵ ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: maryam_en

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close