زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هفته آخر و نکات ریز و درشت لازم!

ارسال: #۳۱
۱۲ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۵۴ ب.ظ
RE: هفته آخر و نکات ریز و درشت لازم!
من از وقتی با خووکار مینویسم سرعتم بیشتر شده. مداد تراشیدن میخواد. اگه نوکی باشه ممکنه نوکش بشکنه. خودکار روان تره. وقتی سرعت نوشتن بیشتر باشه، مغز هم سریع تر جواب میده.
بعدشم انقدر توی دفترچه جا هست که نخواد پاک کنی. روی کارت هم میشه نوشت. روی برگه روی صندلی هم میشه

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent
ارسال: #۳۲
۱۲ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ ب.ظ، توسط mojimbn.)
سلام به همگی انشا الله که موفق باشید (در زندگی نه فقط در کنکور)
یه نکته که خودم خیلی توی کنکور چوبشو خوردم اینه که اگه توی یه در مسلط هستین وفکر میکنین تو کنکور خیلی خوب میزنید اما تو جلسه کنکور اون درسو نتونستین خوب پاسخ بدین اصلا ناراحت نشین و به کار خودتون ادامه بدین چون صد در صد اون درس سوالاتش سخت هست وبرای همه همینطوریه
من خودم تو در س ریاضی مهندسی سرمایه گزاری کرده بودم تو کنکور نتونستم سوالاتش جواب بدم از سر عصبانیت سه تا سوالاتش رو ۶۰ ، ۴۰ زدم در صورتی که میدونستم احتمال اشتباه بودنش زیاده همون سه سوال هم غلط در اومد و خیلی رتبمو کشوند بالا

دست از طلب ندارم تا کام من براید
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , mehran666 , minami , shazde kuchulo , zander , tayebe68 , tarane1992
ارسال: #۳۳
۱۲ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۰۶ ب.ظ
سر کنکور به گذشته و آینده و زحمتامونو و کم کاریامون فکر نکنیم. برای یکبار در زمان حال باشیم و فکرای مزاحم و استرس بمونه برا بعد.......که وقت بیکاری زیاد داریم....اون لحظه فقط رو سوالا متمرکز شیم اما گیر سه پیچم ندیم بهشون
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , ka arman , killerphp , sand , Riemann , frZne , neda_Network , minami , shazde kuchulo , zander , tayebe68 , tarane1992
ارسال: #۳۴
۱۲ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۰۹ ب.ظ
Re: RE: هفته آخر و نکات ریز و درشت لازم!
(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۶ ب.ظ)master of net نوشته شده توسط:  سر کنکور به گذشته و آینده و زحمتامونو و کم کاریامون فکر نکنیم. برای یکبار در زمان حال باشیم و فکرای مزاحم و استرس بمونه برا بعد.......که وقت بیکاری زیاد داریم....اون لحظه فقط رو سوالا متمرکز شیم اما گیر سه پیچم ندیم بهشون

دقیقا. بارها شده توی یک آزمون مثلا زبان رو که گذاشتم برای درس سقف، نتونستم خوب بزنم. اما وقتی بقیه سوالای دیگر درسا رو حل کردم، روحیه گرفتم و حتی تونستم زبان رو هم حل کنم.
هیچ وقت نباید نا امید شد. نا سلامتی چند ساعت وقت هست!

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: minami , Iranian Wizard , master of net , zander , tayebe68 , tarane1992
ارسال: #۳۵
۱۲ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۰۲ ب.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۴ ب.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  من از وقتی با خووکار مینویسم سرعتم بیشتر شده. مداد تراشیدن میخواد. اگه نوکی باشه ممکنه نوکش بشکنه. خودکار روان تره. وقتی سرعت نوشتن بیشتر باشه، مغز هم سریع تر جواب میده.
بعدشم انقدر توی دفترچه جا هست که نخواد پاک کنی. روی کارت هم میشه نوشت. روی برگه روی صندلی هم میشه

حرفتو قبول دارم ولی این روش برای اونایی خوبه که جوابای مثلا مشترک رو با هم وارد پاسخ برگ می کنن در غیر اینصورت ریسکش خیلی بالاس، چون باید حواست به اینم باشه که ی وقت با خودکار پاسخ برگ رو پر نکنی...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , fulgent , tayebe68 , tarane1992
ارسال: #۳۶
۱۲ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۲۱ ب.ظ
Re: RE: هفته آخر و نکات ریز و درشت لازم!
(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ب.ظ)ka arman نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۴ ب.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  من از وقتی با خووکار مینویسم سرعتم بیشتر شده. مداد تراشیدن میخواد. اگه نوکی باشه ممکنه نوکش بشکنه. خودکار روان تره. وقتی سرعت نوشتن بیشتر باشه، مغز هم سریع تر جواب میده.

حرفتو قبول دارم ولی این روش برای اونایی خوبه که جوابای مثلا مشترک رو با هم وارد پاسخ برگ می کنن در غیر اینصورت ریسکش خیلی بالاس، چون باید حواست به اینم باشه که ی وقت با خودکار پاسخ برگ رو پر نکنی...

یه راه حل دیگه برای افزایش سرعت اینه که صفحه صفحه کلیدا رو وارد کنید. اینطوری وقت برای سوویچ کردن فقط یه باره.
یه چیز دیگه اینکه من با مداد عادی وقت گرفتم، پر کردن هر کلید ۲ ثانیه طول میکشه اما با مداد آزمون ۱ ثانیه. خودش یک دقیقه صرف جوییه که میتونی یه سوال بیشتر جواب بدی.
یه نکته اینکه توی در اول فقط اونایی که مطمینید میتونید حل کنید و زمان کم میبره حل کنید.
اونایی که زمان بیشتر میبره یا باسد روش فکر کنید A,B, C, D براساس اهمیت بزنید کنارشون که توی دوره های بعدی بر اساس این اولویت پاسخ بدید.

- استیو جابز
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hosshah , fulgent , Iranian Wizard , tayebe68
ارسال: #۳۷
۱۲ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۴ ب.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۰ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۰ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  ...میگفت وقتی سوال رو حل کردی و به جواب رسیدی بگو خب پس این جواب غلطه Big Grin
مسئله اینه که وقت ما بی نهایت نیست، ایشون اشتباه فرمودند چون اینکار وسواس میاره
از اون حرفها بودا.....
جدا از همه اینها واقعا کارت ملی قضیه بسیار مهمیه.... یادتون نره.
یکی از کارهای مهمی هم که سرکنکور باید بکنید اینه که ایده از خودتون نزنید... با همون روشی که همیشه کنکور میدادی کنکور بده. مثلا اگر همیشه با مداد حل میکردی با مداد حل کن. یا اگر همیشه با یهدرس خاص شروع میکردی با همون شروع کن... کلا هشت تا ازمون ازمایشی دادی عادت کردی بعد یهو نرید سر جلسه کنکورچون فلانی گفته این خوبه همون کار رو بکنید... کنکور جای امتحان کردن نیست.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hosshah , Mohammad.K , AEM4949 , fulgent , mehran666 , deadly_s2 , minami , tayebe68 , Sector
ارسال: #۳۸
۱۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۰۳ ق.ظ
آقا ساعت یادتون نره..مواظب باشید خوابش نبره..پارسال من نفر آخر ردیفم بودم..بغل دستیم ساعت نیورده بود ..ماهم ساعتو باز کردیم که مشترکا چک کنیم.. نیم ساعت بعد کنکور خسته شدن خوابشون برد.ساعتو میگم..هیچی دیگه هی از مراقبه بنده خدا سوال میکردیم..اصن ی وضعی..دی:..
کلا این که کنکور صرفا بار علمی داشتن نیست خیلی درسته..مدیریت زمان..مدیریت فضای برگه ..مدیریت استرس..مدیریت محیط ..مدیریت تغذیه حتی ..دی:
*
موفق باشید

مارا که تو منظوری/ خاطر نرود جایی...(سعدی )
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hosshah , good-wishes , fulgent , fatemeh69 , minami , shazde kuchulo , zander
ارسال: #۳۹
۱۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۱۶ ق.ظ
همه نکات درسی رو گفتن ، من ی نکته متفاوت بگم:
هر چند هوا سرده ، ولی سعی کنین لباس زیر کاپشنتون خنک باشه.
سال قبل من ژاکت پوشیدم ، خدانصیبتون نکنه شرشر عرق میریختمSmile

ایشالا همگی موفق باشید

"چشم اندازها" پس از "دست اندازهاست"... هر "چاله ای" ... "چاره ای" به من آموخت. "دوباره" فکر کن .... فرصت ها "دوباره" نمیشوند. "بکوش" .... ناامیدی را "بکش"... برای جلوگیری از "پس رفت" ... "پس باید رفت".
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hosshah , good-wishes , fulgent , fatemeh69 , frZne , lotus , deadly_s2 , Iranian Wizard , shazde kuchulo , zander
ارسال: #۴۰
۱۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۷ ق.ظ، توسط Riemann.)
(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ب.ظ)ka arman نوشته شده توسط:  که ی وقت با خودکار پاسخ برگ رو پر نکنی...
اونوقت راحت بلند شو بدون استرس پاشو برو خونه :دی

ولی یه نگته ای که من از بچه های پارسال زیاد شنیدم این بود که اگه دیدید ۵ تا سوال پشت سرهم نزدید، کپ نکنید! و داغون بشید که ... بدونید شمایی که درس خوندی واست سخته، پس واسه بقیه ژاپنی هست!

نکته دوم این که حتما پاسخنامه رو چک کینید که یه دفعه سوالا رو با یه شیفت به پایین وارد نکرده باشید!
نکته مهم اینه که مثلا توی کامپیوتر اگه سما همه درسا رو ۵۰ بزنی احتمال این که رتبه ۱ بشی خیلی بالاست! نتیجه اخلاقی اینه که جو گیر نشی و همه سوالا رو درو کنی واسه خودت تحلیل بلغور کنی و از ۲۷ تا ۲۰ تاش رو بزنی! ۱۴ تا بزن درست بزن تهران قبولی!

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۹ ب.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  هیچ وقت نباید نا امید شد. نا سلامتی چند ساعت وقت هست!
و ۶۰- %سوالا با دانش معمولی حل میشن! و ۳۰ الی ۴۰ درصد سوالا جدید هستن که از خیرش بگذر!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , Sakura , frZne , neda_Network , minami , zander , tayebe68
ارسال: #۴۱
۱۳ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۵ ق.ظ، توسط eh3an2010.)
اقا بیاین اینجا بهتون یاد بدم کنکور بدین!!
کاملا ریلکس هر سوالی و نمیتونم بیخیال میشم خداییش اینم یه جور هنره صورت سوال رو نگا کنی بگی نمیتونم بزنم! اینو استاد یوسفی گفت که باید از صورت سوال متوجه بشی میتونی بزنی یا نه!!
اخه یکی نیس بگه رو چه حساب تو هر کنکور ازمایشی صد درصد میدونستی عالی زدی و یک میشی ولی هیچ وق نشدی!! اصلا داغون اعتماد بنفسم!
اها اینم بگم ازمون اخری یه استراتژی توپ ریختم برنامه حسابی حتی نکتههاشم رو کاغذ نوشتم قبل جلسه مرور کردم بدتررررررررررین آزمونی شد که دادم آقا همون خودتون باشین ریلکس بدون برنامه عجیب غریب !!

(۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  اونوقت راحت بلند شو بدون استرس پاشو برو خونه :دی
اینجاشو چه خوب اومدی!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hosshah , fulgent , Sakura , zander , tayebe68
ارسال: #۴۲
۱۳ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۲۳ ق.ظ
مراقب گزینه اول باشیم.............. سال قبل چند تا سوال آمار حل کردم با یه بی دقتی کوچیک کوچیک ب گزینه یک رسیدم و طراح عزیز هم حواسش بود و تو گزینه یک جواب منو گذاشته بود
منم خوشحـــــال میزدم گزینه یک در حالیکه ............
جواب هایی رو ک مطمعنن ما با بی دقتی دست میاریم دقیقا میذارن گزینه یک Sad Smile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , frZne , zander , tayebe68
ارسال: #۴۳
۱۳ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۵۶ ق.ظ
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۲۷ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  ۱/ پاک کنی که از نماز واجب هم واجب تره
۲/ خط کشیدن زیر نکات صورت سوال و یه علامت واضح کنار شماره سوال زدن
اوووووف . الان زدم صفحه اصلی مانشت دیدم سخنان من جزو پرتشکرهای هفته بوده Big Grin
من اگه میدونستم اینقدر این دو تا نکته ای که گفتم ، تشکر میخوره ،یا اصلا نمیگفتم یا چند تا بیشتر میگفتم Cool

New LifeHeart
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: izadan11 , fulgent , deadly_s2 , Mänu
ارسال: #۴۴
۱۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۴۱ ق.ظ
یه قرآن کوچولو هم با خوتون ببرید قبل آزمون چند آیه از روی قرآن بخونید
هم خوندنش و هم نگاه کردنش حافظه رو زیاد می کنه

ای آموزنده ی توانا به من علمی بیاموز که سودمند باشد و مبارک
تا از آن چراغی بسازم که راه را به من نشان دهد ودر آن راه تو را بجویم و دیگران را به سوی تو بخوانم
ای راهنمای گمراهان.
محمد مهدی رسولی
۱۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: masume_ml , Mohammad.K , masoud67 , good-wishes , frZne , kd110 , itmanesh , tabassomesayna , deadly_s2 , hnarghani , mint07 , 0X00412E49H , minami , M@A , Mänu , Iranian Wizard , Sakura , shazde kuchulo , zander , tarane1992 , Sector
ارسال: #۴۵
۱۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۰۵ ق.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۴ ب.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  من از وقتی با خووکار مینویسم سرعتم بیشتر شده. مداد تراشیدن میخواد. اگه نوکی باشه ممکنه نوکش بشکنه. خودکار روان تره. وقتی سرعت نوشتن بیشتر باشه، مغز هم سریع تر جواب میده.

موافق خودکار اصلا نیستم! به شخصه خودم بعضی وقتا که خودکار استفاده کردم ناخوداگاه خود صورت سوال هم کمی خط خطی کردم باعث میشه خود سوال رو از دست بدم! ولی وقتی با مداد باشه مطمئنم حواسم هم که نباشه خود صورت سوال رو از دست نمیدم
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , masoud67 , lotus , deadly_s2 , zander , tayebe68

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۶ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۳۵۶ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نکات کنکوری روز خواستگاری Fardad-A ۳۷ ۳۲,۳۵۴ ۰۵ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  رتبه لازم برای قبولی داده کاوی امیرکبیر dataloverz ۵ ۴,۴۳۸ ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: dataloverz
  نکات کتاب طراحی الگوریتم نارنجی پوران پژوهش(نوشته ی خود آقای یوسفی) Milad_Hosseini ۱ ۴,۶۷۴ ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: asdasdasdasd
  نکات کلیدی در چاپ کاتالوگ (قسمت اول) melinaa ۰ ۱,۷۸۲ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: melinaa
Lightbulb نکات کاربردی جهت پایان نامه/مقاله نویسی αɾια ۱۳ ۸,۱۱۱ ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: nlp@2015
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۰۲ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  [نکات زندگی] مـرا همـانگـونه کـه هستـم دوسـت داشتـه بـاش! good-wishes ۶ ۹,۳۱۱ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: royka
  [نکات زندگی] زبانش را بشناسید تا حرف دلش را بفهمید good-wishes ۱ ۳,۲۴۴ ۰۶ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close