زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هفته آخر و نکات ریز و درشت لازم!

ارسال:
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۱۶ ب.ظ
سلام
به نظرم وجود این تایپیک می تونه مفید باشه تا نکات ریز درسی و غیر درسی که لازمه این هفته آخر یادمون بمونه رو یاد آوری .
خب خودم شروع می کنم:
۱- سر جلسه آزمون به جای وقت گذاشتن روی سوالاتی که غلط هستن و بعد از دوبار حل کردن باز جواب توی گزینه ها نیست، برگردیم یه بار دیگه سریع راه حل های سوال هایی که حل کردیم رو چک کنیم، یه جمع و تفریق اشتباه ممکنه ما رو به گزینه نادرست برسونه!
۲- نفر بعد نکته ۲ رو اضافه کنهSmile

چشم نابیناست

با دل باید جستجو کرد ...
۱۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: masoud67 , ka arman , iammiti , hosshah , zahra2012 , hnarghani , neda_Network , Saoshiyant , good-wishes , Aref Safari , asiehmohammadian , Pegasus , kh.jafarzade , احسان مومنی , e.shrm , minami , hanie13 , tabassomesayna , frZne , ENGii , tayebe68 , zander
ارسال:
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۲۷ ب.ظ
RE: هفته آخر و نکات ریز و درشت لازم!
۱/ پاک کنی که از نماز واجب هم واجب تره
تو آزمون های قبلی من شدیدا اشتباهات محاسباتی مخصوصا توی ریاضیها انجام میدادم چون وقتی یه جای محاسبات را اشتباه میکردم همون جا خط خطی میکردم و کنارش مینوشتم ولی این آزمون پاک کن بدست بودم و هر جا اشتباه میکردم همون جایی که اشتباه کردم را پاک میکردم، نه خط خطی
با این کار درصد اشتباهاتم خیلی پایین اومد

۲/ خط کشیدن زیر نکات صورت سوال و یه علامت واضح کنار شماره سوال زدن
معمولا اکثر اشتباهات بخاطر اینه که صورت را درست نمیخونیم و موارد خاصی که میگه را توجه نمیکنیم و بعضی از سوالات یه موردی تو صورت سوال میگه که شما اول باید سوال را به صورت عادی حل کنید و آخر کار اون نکته یا مورد را با جواب ادغام کنید که معمولا داوطلبا آخر کار یادشون میره. وقتی کنار شماره سوال اون علامت واضح و عجیب را بذارید ، وقتی جواب را بدست میارید و میخواهید گزینه را بزنید ، به شماره سوال نگاه میکنید. اگه تو این نگاه کردن چشمتون به اون علامت بیافته متوجه میشید که یه نکته ای تو صورت سوال بوده که باید در جواب بیارید و این باعث میشه حواستون جمع باشه

New LifeHeart
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , ka arman , Riemann , iammiti , sand , m..ch , hosshah , zahra2012 , hnarghani , neda_Network , Aref Safari , asiehmohammadian , 30noohe , AI. , Pegasus , kh.jafarzade , احسان مومنی , hosein_khoshdel , e.shrm , minami , hanie13 , Abrekhoshhal , ENGii , zander , tayebe68 , d_felfelak
ارسال:
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰ ق.ظ، توسط ka arman.)
۳/شدیدا مواظب سوالاتی باشید که مثلا گزینه ۳ جوابه و جوابی که تو گزینس ۲ هست و شما میزنید ۲ در حالیکه ۳ درسته...
من خودم چند بار اشتباه کردم...
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , iammiti , sand , hosshah , zahra2012 , hnarghani , nazanin_sh , neda_Network , 30noohe , Pegasus , kh.jafarzade , e.shrm , minami , hanie13 , tabassomesayna , ENGii , zander , tayebe68 , d_felfelak
ارسال:
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۳۶ ب.ظ
۴- همیشه قرار نیست جواب کامل یه سوال رو بلد باشیم و جواب بدیم بعضی موقع ها سه گزینه ی سوال رو مطمئنیم که غلطه هر چند از مفاهیم گزینه درست هیچ اطلاعی نداریم.(حل کردن سوال با رد گزینه )

۵- اگر ابتدای یه سوال رو خوندیم و ناآشنا اومد فورا رهاش نکنیم....شاید در ادامه با توجه به صورت سوال و گزینه ها جواب رو پیدا کردیم، مثلا من خودم آزمون اخر مدرسان تا اول سوال دیدم نوشته درخت ۲-۳ ادامه سوال رو نخوندم و گفتم من که این مبحث رو بلد نیستم! غافل از اینکه تعریف این درخت رو صورت سوال داده بود!

چشم نابیناست

با دل باید جستجو کرد ...
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iammiti , hosshah , soheila2012 , neda_Network , Aref Safari , kh.jafarzade , minami , hanie13 , zander , tayebe68 , d_felfelak
ارسال:
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۴۵ ب.ظ
صورت سوال رو کامل بخونید وقتی که میدونید یک نکته رو خوب فهمیدین و یک سوال از همون نکته هست سریع ذوق زده نشین و بزنیدش شاید است ی نیست شده باشه و ... تا پایان سوال رو بخونید.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , iammiti , hosshah , neda_Network , minami , hanie13 , Abrekhoshhal , zander , tayebe68
ارسال:
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۴۸ ب.ظ
کنکور جای حل کردن مساولی که بلد هستید نه جای شکافتن مساولی که تا حالا حتی شبیهش رو هم ندیدید پس وقت بذارید رو داشته های خودتون نه نداشته ها!!! در ضمن بین ۲تا گزینه شک دارید نزنید!!!! دکتر حقیقت هم حرف زد واسه ما Smile)) شوما نزنید غلط درمیادااا!! از ما گفتن بودSmile)

تمرکزCool
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , iammiti , sand , zahra2012 , neda_Network , ka arman , kh.jafarzade , minami , hanie13 , Abrekhoshhal , frZne , mahdiazadbar , zander , tayebe68
ارسال:
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۵۲ ب.ظ
مشکلی که خودم دارم این که وقتی یه مبحث نخوندم وسوالی از اون میبینم دیگه سوال ول می کنم..در صورتی که شاید حلش خیلی اسون باشه..بهتر تمام سوالارو حداقل یه بار بخونین و حتما به توصیه اقا مسعود گوش بدید علامت بزنید سوالارو

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , hosshah , neda_Network , minami , hanie13 , tabassomesayna , zander , tayebe68 , Riemann
ارسال:
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۲ ب.ظ، توسط zahra2012.)
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۲ ب.ظ)iammiti نوشته شده توسط:  مشکلی که خودم دارم این که وقتی یه مبحث نخوندم وسوالی از اون میبینم دیگه سوال ول می کنم..در صورتی که شاید حلش خیلی اسون باشه..بهتر تمام سوالارو حداقل یه بار بخونین و حتما به توصیه اقا مسعود گوش بدید علامت بزنید سوالارو

خب تو این جور سوالا باید خیلی دقت بشه چون مثلن منی که این مبحث رو نخوندم و روش تسلط نداشته باشم ، ممکنه تله ای توی سوال باشه و من متوجهش نشم
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , neda_Network , tayebe68
ارسال:
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۲۲ ب.ظ
این نکته هم فکر کنم مهم باشه :قبل از رفتن سر جلسه کنکور یه زمانبندی حدودی برای جواب دادن به دروس داشته باشیم که یه وقت سر جلسه وقت کم نیاریم.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , kh.jafarzade , hosein_khoshdel , minami , hanie13 , zander , tayebe68
ارسال: #۱۰
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۴۰ ب.ظ
یه نکته هست که من خودم هم نمیتونم انجامش بدم ولی اگه انجام بدیم به طرز عجیبی درصد میره بالا
همیشه فرض کنید اولین جوابی که به دست میارید اشتباهه
دکتر اجلالی میگفت وقتی سوال رو حل کردی و به جواب رسیدی بگو خب پس این جواب غلطه Big Grin

یه نکته دیگه هم هست همون نزدیکای کنکور میگم که یادتون نره (یه قلم جنس که اگه نبرید فاتحه خوندست. راهنمایی: تو جیب جا میشه. عکستون روش هست. مشخص میکنه که شهروند ایران هستید Wink )
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , AEM4949 , kh.jafarzade , Mänu , hanie13 , tabassomesayna , zander , tayebe68
ارسال: #۱۱
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۵۳ ب.ظ
قبل از هر آزمون ۵ دقیقه ورزش کنید. مثلا بدوید. این کار کمک میکنه خون بیشترى به سلول هاى مغزى برسه.
سوالات ساده خیلى خطرناک هستند. خیلى از این سوالات بترسید. تا آخر سوال رو بخونید. این جور سوالا طراحى شدن تا قدرت تمرکز و صبر ما رو بسنجن. هر وقت این جور سوالا دیدید ژست بدنتون رو تغییر بدید و خیلى دقت کنید.

کار، تلاش، امید، صبر ....
۶
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: hosshah , fulgent , minami , hanie13 , tabassomesayna , Abrekhoshhal , neda_Network , zander , tayebe68 , Sector
ارسال: #۱۲
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۴ ب.ظ، توسط sonia1990.)
من با بعضی نظرات شما مخالفم

مثلا استفاده از پاک کن کلی وقت آدم رو میگیره یکم تمرکز کنید و به محیط اطراف توجه نداشته باشید میون خط خطیها گم نمیشید (من که ایجورم)

یا مثلا اینکه سوالی که دوبار حل می کنی جواب تو گزینه ها نیس باید بگذری بری معلوم نیس تا بار دهم می خوای چک کنی و همه راه ها رو امتحان کنی؟

یا اینکه مبحثی که نخوندین می دونید بلد نیسین ازش سریع بگذرید چون معلوم نیس که به نظرتون اون سوال ساده هست ولی نکته ای داره که نمی دونی!

فرض اینکه جوابی که بدست میارید غلطه مساوی هست با کلی چک کردن سوال و وقت هدر دادن

حرفاتون درست بود اگه زمان داشتیم من که همیشه آخرین سوال زبان رو دقیقه ۹۰ جواب میدم وقت مرور هم ندارم
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fulgent , ashkan_d13 , tayebe68
ارسال: #۱۳
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۱ ب.ظ، توسط hosseini2012.)
البته ما که کنکور رو خوب یا بد پشت سر گذاشتیم. معمولا حرف های کلیشه ای هم زیاد زده میشه ولی مهم اینه که به حرفهایی که میزنید اعتقاد داشته باشید و با اون حرف زندگی کنید! من فقط تجربه پارسال خودم رو میگم. اگر یک نگاهی به سوالات ریاضی پارسال انداخته باشید خیلی راحت و زود متوجه میشید که سطح سوالات ریاضی کنکور ۹۲ نسبت به سالهای قبل کمی متفاوت تر و سخت تر بود. (ریاضی ۹۱ رو خیلی از بچه ها راحت بالای ۴۰-۵۰ زدن در صورتی که ریاضی پارسال رو خیلی از بچه ها درصدشون با زحمت به ۱۰ میرسید!) خیلی از بچه ها رو بعد امتحان میدیدم که میگفتن ما که دیگه ریاضی رو دیدیم دنیا پیش چشمامون سیاه شد (مخصوصاً اینکه خیلی ها زبان رو گذاشته بودن کنار و مستقیم رفتن سر ریاضی که به نظر من کاملا اشتباهه!) و خودمون رو باختیم و نه تنها ریاضی بلکه کل امتحان رو خراب کردیم! در صورتی که بعد ریاضی وقتی به سوالات مشترک و اختصاصی میرسیدید میدیدید که چقدر سوالات بهتر هستن و میشه واقعا با یک آمادگی خوب تست ها رو زد و سوالات با اینکه غلط زیاد داشت ولی زدنی بود!
خلاصه کلام اینکه یک لحظه هم خودتون رو نبازید حتی یک لحظه! این حرف رو قبلا هم شنیدید خیلی ها هم بهتون زدن اما تاکید میکنم که اعتقاد داشتن به اون و عملی کردنش بسیار مهمتره! چون همه ی آدم ها حرف های قشنگ قشنگ خیلی بلدن ولی تو عمل باز میمونند! خصوصا برای ما پسرها که یک پامون لبه سربازی بود خیلی سخت تره که تو امتحان یه دفعه ببینیم که مثلا از ۱۶ تا سوال ریاضی حتی ۱ دونه رو هم نمیتونیم حل کنیم! من به شخصه تو اون لحظه تو کمتر از یک دقیقه با خودم کنار اومدم و گفتم که الان دیگه فرصت استخاره کردن نیست و واقعا هم اینکار رو انجام دادم! و حالا در نهایت نتیجه ای که گرفتم خیلی عالی و خوب نبود ولی باز شکر خدا نسبت به زمانی که برای آمادگی صرف کردم چندان بد هم نبود!
به هر حال امیدوارم که هر کی نتیجه زحماتش رو بگیره. اونایی که واقعا خوندن و زحمت کشیدن نگران نباشن. فرق خراب کردن و خیلی خوب دادنتون اگر واقعا زحمت کشیدید زیاد نخواهد بود و به هر حال خیلی خوب یا نسبتا خوب، همتون نتیجه خواهید گرفت.
صمیمانه برای همه بچه ها آرزوی موفقیت دارم و ایشالا همیشه سلامت باشید

Effort is only effort when it begins to hurt - Jose Gasset
۱۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin_sh , zahra2012 , master of net , alirezad , shine , deadly_s2 , انرژی مثبت , Saoshiyant , fulgent , AI. , Pegasus , Nolan , Engineer , kaviresabz , amends92 , احسان مومنی , kh.jafarzade , ایزدی , n_amiry70@yahoo.com , minami , frZne , neda_Network , Onix , El@he , zander , tayebe68
ارسال: #۱۴
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۳۳ ب.ظ
سلام بر خانمها و آقایون مهندس ارشد : )
این تاپیک مشابه رو هم دوستان سال قبل دم کنکور درست کردند
شاید نکاتش به دردتون بخوره

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iammiti , hosshah , hamid88 , fulgent , Good! , Sakura , هاتف , احسان مومنی , minami , tabassomesayna , frZne , neda_Network , abji22 , zander , tayebe68
ارسال: #۱۵
۱۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۳۹ ب.ظ
(۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۲ ب.ظ)hosseini2012 نوشته شده توسط:  البته ما که کنکور رو خوب یا بد پشت سر گذاشتیم، معمولا حرف های کلیشه ای هم زیاد زده میشه ولی مهم اینه که به حرفهایی که میزنید اعتقاد داشته باشید و با اون حرف زندگی کنید! من فقط تجربه پارسال رو میگم. اگر یک نگاهی به سوالات ریاضی پارسال انداخته باشید خیلی راحت و زود متوجه میشید که سطح سوالات ریاضی کنکور ۹۲ نسبت به سالهای قبل کمی متفاوت و سخت تر بود. (ریاضی ۹۱ رو خیلی از بچه ها راحت بالای ۴۰-۵۰ زدن در صورتی که ریاضی پارسال رو خیلی از بچه ها درصدشون با زحمت به ۱۰ میرسید!) خیلی از بچه ها رو بعد امتحان میدیدم که میگفتن ما که دیگه ریاضی رو دیدیم دنیا پیش چشمامون سیاه شد (مخصوصا اینکه خیلی ها زبان رو گذاشته بودن کنار و مستقیم رفتن سر ریاضی که به نظر من کاملا اشتباهه!) و خودمون رو باختیم و نه تنها ریاضی بلکه کل امتحان رو خراب کردیم! در صورتی که بعد ریاضی وقتی به سوالات مشترک و اختصاصی میرسیدید میدیدید که چقدر سوالات بهتر هستن و میشه واقعا با یک آمادگی خوب تست ها رو زد و سوالات با اینکه غلط زیاد داشت ولی زدنی بود!
خلاصه کلام اینکه یک لحظه هم خودتون رو نبازید حتی یک لحظه! این حرف رو قبلا هم شنیدید خیلی ها هم بهتون زدن اما تاکید میکنم که اعتقاد داشتن به اون و عملی کردنش بسیار مهمتره! چون همه آدم ها حرف های قشنگ قشنگ خیلی بلدن ولی تو عمل باز میمونند! خصوصا برای ما پسرها که یک پامون لبه سربازی بود خیلی سخت تره که تو امتحان یه دفعه ببینیم که مثلا از ۱۶ تا سوال ریاضی حتی ۱ دونه رو نمیتونیم حل کنیم! من به شخصه تو اون لحظه تو کمتر از یک دقیقه با خودم کنار اومدم و گفتم الان دیگه فرصت استخاره کردن نیست و واقعا هم اینکار رو انجام دادم! حالا نتیجه ای که گرفتم خیلی عالی و خوب نبود ولی باز شکر خدا نسبت به زمانی که برای آمادگی صرف کردم بد هم نبود!
به هر حال امیدوارم که هر کی نتیجه زحماتش رو بگیره. اونایی که واقعا خوندن و زحمت کشیدن نگران نباشن. فرق خراب کردن و خیلی خوب دادنتون اگر واقعا زحمت کشیدید زیاد نخواهد بود و به هر حال خوب یا نسبتا خوب نتیجه خواهید گرفت.
صمیمانه برای همه بچه ها آرزوی موفقیت دارم و ایشالا همیشه سلامت باشید
مرسی اقای حسینی (پ )
منم هم دانشگاهیت بودم اما ۸۸ Smile
دعا کن بترکونم / نتیجه تلاشمو ببینم .سوالای چرت وغلط ندن که رو اعصاب باشه
موق باشی با میرروشندل Shy
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hosseini2012 , tarane.68

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۳۵۸ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نکات کنکوری روز خواستگاری Fardad-A ۳۷ ۳۲,۳۵۵ ۰۵ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  رتبه لازم برای قبولی داده کاوی امیرکبیر dataloverz ۵ ۴,۴۳۸ ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: dataloverz
  نکات کتاب طراحی الگوریتم نارنجی پوران پژوهش(نوشته ی خود آقای یوسفی) Milad_Hosseini ۱ ۴,۶۷۵ ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: asdasdasdasd
  نکات کلیدی در چاپ کاتالوگ (قسمت اول) melinaa ۰ ۱,۷۸۵ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: melinaa
Lightbulb نکات کاربردی جهت پایان نامه/مقاله نویسی αɾια ۱۳ ۸,۱۱۱ ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: nlp@2015
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۰۳ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  [نکات زندگی] مـرا همـانگـونه کـه هستـم دوسـت داشتـه بـاش! good-wishes ۶ ۹,۳۱۷ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: royka
  [نکات زندگی] زبانش را بشناسید تا حرف دلش را بفهمید good-wishes ۱ ۳,۲۴۵ ۰۶ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close