زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۱۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سمهیه ای مثل شاگرد اولی آیا بی عدالتی است!؟

ارسال: #۷۶
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۴۸ ب.ظ
قضیه چیه بحث خرید سبزی خرد کن خوبه!؟Big Grin
اگه بخواید ما تو خونمون یکیشو خریدیم خوب جواب داده میتونم تو خریدش راهنمایی کنمBig Grin
۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۷۷
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۲۹ ق.ظ
RE: سمهیه ای مثل شاگرد اولی آیا بی عدالتی است!؟
(۰۷ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۲۶ ب.ظ)hosseini2012 نوشته شده توسط:  
(07 شهریور ۱۳۹۲ ۰۷:۲۲ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  دوستان چرا به این سهمیه اینطوری نگاه میکنین؟؟اگر یکی در دانشگاه سبزی خرد کن سفلی به قول دوستمون رتبه اول میشه در بین ورودیهای خودش نسبت به قانون و سطح اون دانشگاه اول شده..یعنی توی اون شرایط ایشون بهترین بوده...چرا بی عدالتیه به نظرتون؟؟
خب البته بازم با احترام، پاداشی هم که میگیره باید در حد و سطح همون دانشگاه سبزی خرد کنی باشه دیگه!

کاملا با شما موافق هستم دوست عزیز
۲
۰
ارسال: #۷۸
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۵۶ ق.ظ، توسط eng_majid.)
(۰۷ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۵۹ ق.ظ)aminn123 نوشته شده توسط:  
(05 شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  آیا اگه منطقی باشیم سهمیه های علمی بی عدالتی است؟!

حالا این بی عدالتیه یا خیر ؟!
قطعا بی عدالتی نیست زیرا من معتقدم کسی که شاگرد اول هر دانشگاهی شده باشد، باید یک مزیتی نسبت به دیگران داشته باشد و این حق طرف هست که مزیتی بیشتر داشته باشد.

مزیت شاگرد اول گروه ما نسبت به بقیه بچه ها اینه که برادرش تو گروه کامپیوتره دانشگاهمونه
همه استادا هم رفیق فابریک داداشش
نمره ها هم همه پشت سرهم ۲۰
آیا این است مزیت شاگرد اولی نسبت به دیگران!!!Confused
۲
۱
ارسال: #۷۹
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۳۰ ق.ظ
با احترام.فکر می کنم کسی که به یک دانشگاه سبزی خرد کنی میگه.هر چقدر هم رتبه خوبی در کنکور آورده باشه.لیاقت حضور در مقاطع عالی کشور رو نداره.چون معلوم میشه در تمام طول تحصیلش یک مساله ساده یعنی احترام به دیگران رو یاد نگرفته.این فرد اگر فردا روزی استاد بشه و برفرض استاد یک دانشگاه به قول خودش سبزی خرد کنی بشه،مسلما به صورت تحقیرامیز با دانشجوهاش برخورد خواهد کرد.موارد خیلی زیادی هست که باعث میشه یک نفر رتبه بالایی بیاره و فقط لیاقت اون فرد نیست.سهمیه شاگرد اولی شاید ناعادلانه باشه ولی شما حق توهین به دانشجویان دانشگاه های به قول خودتون سطح پایین رو ندارید.اگر مثل من پیام نوری برای هر امتحانت مجبور بودی ۶۰۰ - ۷۰۰ صفحه کتاب رو یاد بگیری.خط به خط،جمله به جمله،بعد نمره یک درس مثلا عمومی رو که تو همون شریف هم به همه با یه جزوه ساده ۲۰ میدن رو بگیری ۱۳/۸۶ اون وقت میتونی دم از عدالت بزنی.تو همون کنکورش هم که عادلانه میدونی ۲۰ درصدش معدله.تازه همون معدل هم با ضریب بالاتر برای دانشگاه های تاپ اعمال میشه.اتفاقا دانشگاه های کوچک تر به خاطر این که خودشون رو ثابت کنند خیلی سختگیرانه تر با دانشجوها برخورد می کنند.همین طور چون پولی هستند و افتادن دانشجو به نفعشون تموم میشه.پاس کردن درس ها خیلی سخت تر انجام میشه.بگذریم از مواردی مثل این که دانشجوهای دانشگاه های کوچکتر به خاطر این که خرج تحصیلشون رو در بیارن مجبور هستند کار کنند و مثل دانشجوهای دانشگاه های خوب دولتی که مجانی درس میخونند،با خیال راحت و وقت آزاد فرصت برای کنکور خوندن رو ندارند.در پایان هم بگم من هم اعتقاد دارم هم کنکور و هم سهمیه شاگرد اولی ناعادلانه ست ولی بحثم سر توهین به دانشجویان بعضی از دانشگاه ها بود.به خدا تحصیل در اکسفورد و پرینستون و ام ای تی هم ارزش اینو نداره که دل کسی رو بشکنید.
۲۰
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: yasemi , Aurora , arash.software , fatemeh_eb , white bird , ADELZX , Engineer , فوژان , nina69 , H0ney , tabassomesayna , fa_shinobi
ارسال: #۸۰
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۴۸ ق.ظ
(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۳۰ ق.ظ)سجاد۶۷ نوشته شده توسط:  با احترام.فکر می کنم کسی که به یک دانشگاه سبزی خرد کنی میگه.هر چقدر هم رتبه خوبی در کنکور آورده باشه.لیاقت حضور در مقاطع عالی کشور رو نداره.چون معلوم میشه در تمام طول تحصیلش یک مساله ساده یعنی احترام به دیگران رو یاد نگرفته.این فرد اگر فردا روزی استاد بشه و برفرض استاد یک دانشگاه به قول خودش سبزی خرد کنی بشه،مسلما به صورت تحقیرامیز با دانشجوهاش برخورد خواهد کرد.موارد خیلی زیادی هست که باعث میشه یک نفر رتبه بالایی بیاره و فقط لیاقت اون فرد نیست.سهمیه شاگرد اولی شاید ناعادلانه باشه ولی شما حق توهین به دانشجویان دانشگاه های به قول خودتون سطح پایین رو ندارید.اگر مثل من پیام نوری برای هر امتحانت مجبور بودی ۶۰۰ - ۷۰۰ صفحه کتاب رو یاد بگیری.خط به خط،جمله به جمله،بعد نمره یک درس مثلا عمومی رو که تو همون شریف هم به همه با یه جزوه ساده ۲۰ میدن رو بگیری ۱۳/۸۶ اون وقت میتونی دم از عدالت بزنی.تو همون کنکورش هم که عادلانه میدونی ۲۰ درصدش معدله.تازه همون معدل هم با ضریب بالاتر برای دانشگاه های تاپ اعمال میشه.اتفاقا دانشگاه های کوچک تر به خاطر این که خودشون رو ثابت کنند خیلی سختگیرانه تر با دانشجوها برخورد می کنند.همین طور چون پولی هستند و افتادن دانشجو به نفعشون تموم میشه.پاس کردن درس ها خیلی سخت تر انجام میشه.بگذریم از مواردی مثل این که دانشجوهای دانشگاه های کوچکتر به خاطر این که خرج تحصیلشون رو در بیارن مجبور هستند کار کنند و مثل دانشجوهای دانشگاه های خوب دولتی که مجانی درس میخونند،با خیال راحت و وقت آزاد فرصت برای کنکور خوندن رو ندارند.در پایان هم بگم من هم اعتقاد دارم هم کنکور و هم سهمیه شاگرد اولی ناعادلانه ست ولی بحثم سر توهین به دانشجویان بعضی از دانشگاه ها بود.به خدا تحصیل در اکسفورد و پرینستون و ام ای تی هم ارزش اینو نداره که دل کسی رو بشکنید.

آفرین واقعا عالی بود

و ندایی که به من می گوید گرچه شب تاریک است
دل قوی دار سحر نزدیک است...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: didar , white bird , سجاد۶۷ , naeem92 , فوژان , fa_shinobi
ارسال: #۸۱
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۴۶ ق.ظ
از یک نگاه میشه گفت این سهمیه بی عدالتیه به دلایل مختلفی که دوستان گفتن
ولی از نگاه دیگه باید توجه کرد که دانشگاهها نمیان از تعداد صندلی های تعریف شده خودشون تعدادی رو به این افراد اختصاص بدن بلکه تعدادی دانشجو را اضافه بر سازمان جذب میکنن که فک میکنم اجحاف در حق بقیه نیست
بعدشم خداوکیلی هرچی فک میکنم میبینم این سهمیه هرچقدر هم بی عدالتی باشه مث سهمیه ایثارگران و جانبازان و ... نیست
از یه جنبه دیگه باید قبول کنیم که اگه سیستم ارزشیابی یه دانشگاه قوی هم نباشه بازم شاگرد اولی توش به این راحتی ها نیست
پس به دوستان خودمون احترام بگذاریم
قبولی ۲۰% کاره،۸۰% کار تازه میخاد شروع بشه
همگی تلاش کنید شاگرد اول بشید واسه دکتری انشالاWink

اگر باور داری که روزی پروانه میشوی بگذار روزگار هرچه میخواهد پیله کند.
۵
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz , fa_shinobi
ارسال: #۸۲
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۱۱ ق.ظ
(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۳۰ ق.ظ)سجاد۶۷ نوشته شده توسط:  با احترام.فکر می کنم کسی که به یک دانشگاه سبزی خرد کنی میگه.هر چقدر هم رتبه خوبی در کنکور آورده باشه.لیاقت حضور در مقاطع عالی کشور رو نداره.چون معلوم میشه در تمام طول تحصیلش یک مساله ساده یعنی احترام به دیگران رو یاد نگرفته.این فرد اگر فردا روزی استاد بشه و برفرض استاد یک دانشگاه به قول خودش سبزی خرد کنی بشه،مسلما به صورت تحقیرامیز با دانشجوهاش برخورد خواهد .
.
.
.
.
.

البته دوست عزیز، من خودم چون از این عنوان یه بار استفاده کردم (البته فقط به عنوان نقل قول)، باید توضیح عرض کنم که این اصطلاح از دوست دیگه ای بوده (که از قضا خودشون موافق با سهمیه شاگرد اولی بودن) و فقط یک مثال و من اون رو بدون هیچگونه قصد و نیتی استفاده کردم و اون مطلب اصلیم انتقاد به نحوه امتیاز دهی به شاگرد اول ها بوده و نه خدای ناکرده تمسخر یک دانشگاه و یا یک دانشجویی که در این دست دانشگاها درس خونده. البته فکر نمیکنم شما خطابت به من بوده باشه، اما اگر درصدی از این حرف من ناراحت شدی، من ازین بابت ازت عذر میخوام چون اصلا قصدم این نبوده.

Effort is only effort when it begins to hurt - Jose Gasset
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , fa_shinobi
ارسال: #۸۳
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۱۱ ق.ظ، توسط aminn123.)
(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۴۶ ق.ظ)netsupport نوشته شده توسط:  از نگاه دیگه باید توجه کرد که دانشگاهها نمیان از تعداد صندلی های تعریف شده خودشون تعدادی رو به این افراد اختصاص بدن بلکه تعدادی دانشجو را اضافه بر سازمان جذب میکنن که فک میکنم اجحاف در حق بقیه نیست

خب بحث سر این است که چرا این دانشجویان اضافه بر سازمان که میگیرند نباید از همان افرادی باشد که کنکور داده اند و سهمیه خاصی هم ندارند.

اساسا اضافه بر سازمان تعریف شده است تا بتوانند سهمیه ای ها رو جا بدهند، در صورتیکه اگر سهمیه ای درکار نباشد، این جاهای رزرو شده به سایرین اختصاص پیدا میکند.

بنده در صفحات قبلی کامنتی قرار دادم که می توانید بهش رجوع کنید.
مخالف سهمیه نیستم ولی معتقدم می تواند به شیوه ای دیگر اجرا شود.
و بر این باور هستم که شاگرد اولی ها حتما و قطعا باید مزیت ویژه ای داشته باشند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۵۴ ق.ظ)eng_majid نوشته شده توسط:  مزیت شاگرد اول گروه ما نسبت به بقیه بچه ها اینه که برادرش تو گروه کامپیوتره دانشگاهمونه
همه استادا هم رفیق فابریک داداشش
نمره ها هم همه پشت سرهم ۲۰
آیا این است مزیت شاگرد اولی نسبت به دیگران!!!Confused

دوست عزیز وقتی یک قانون قرار میدهند، فرض رو بر این نمیگذارند که عده بسیار بسیار کمی میخواهند و یا میتوانند از این قانون سواستفاده کنند و آنرا دور بزنند.
درصورتی میتوان به قانون ایراد گرفت که آن قانون به شدت باگ داشته باشد و راه را برای سو استفاده کنندگان به راحتی باز کند.
قانون سهمیه به همین شکل فعلی اصلا قانونی نیست که انقدر باگ داشته باشد که به راحتی قابل سو استفاده باشد.
این مثالی که شما زدید یک مثال بسیار نادر است و خواستید آنرا تعمیم بدهید به تمام شاگرد اولی ها.

مثالی بزنم که موضوع روشن شود:
الان در تهران طرح زوج و فرد ماشین ها رو داریم ولی خب همانطور که دیده شده عده ای قبل از ورود به این مناطق برای اینکه بتوانند از دست دوربین های نظارتی و پلیس در بروند، میگیرند پلاکشون رو میپوشونند.
حالا این کار خلاف رانندگان ربطی به قانون و قانون گذار دارد ؟! آیا این یعنی قانون گذار اشتباه کرده است و قانون درستی وضع نکرده است ؟!
و در نهایت بدانید بهترین قانون، بازهم راهی بوجود می آورد که بتوان از آن سواستفاده کرد، مهم این است که این راه سواستفاده چقدر سخت باشد و چگونه بتوان با آن مقابله کرد.
۲
۰
ارسال: #۸۴
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۴۰ ق.ظ
خب ظاهرا" اگر این تاپیک بهمین روند ادامه پیدا کند ممکنه کار به زد و خورد بکشه Smile
یعنی از همدیگه حسابی ناراحت بشید.
حالا شما دو سال دیگه هم بحث کنید این رویه برقراره.

اولا" بگم که بعضی دوستان اشتباه میگویند:
ضمن احترام بهمه شاگرد اولای درسخون و باسواد ،اینکه بعضی میگن یه مزیت هست و باید امتیازی بهش تعلق بگیره. میشه گفت وقتی مزیته که ثابت بشه دانشجوی محترم واقعا" در حد نمراتی که گرفته اطلاعات و دانش داره.معیاری واسه امتحانات و نمرات نیست و اساتید واقعا" درصدیشون میلی نمره میدن. اگه یه چیزی مهمه باید معیار و ضابطه داشته باشه. ثانیا" مگه همه مزیتها باید تو کنکور ارشد داده شود. ؟ مزیت شاگرد اولی وقتی مزیت است که شخص بتونه حفظش کنه . نه اینکه با این مزیت میان بالا بعد دیگه تو دانشگاههای خوب اثری از اون نمرات نیست.بنظرم اگه شخص با سهمیه شاگرد اولی اومد و در همان ترم اول شاگرد اول نشد معلومه که این سهمیه غلطه. حالا بماند که معاون آموزشی دانشگاه شریف میگه سی درصد این دوستان مشروط و اخراج میشن.

آنچه مهم است این است که این یک قانون مثل سهمیه ها نیست.(سهمیه جانبازان و غیره قانون است و ابطالش بسادگی و در کوتاه مدت میسر نیست) یک آیین نامه است و قابل ابطال. بنابراین قانونگذار آنرا وضع نکرده. اگه قانون بود ابطالش خیلی سخت میشد.

من که داوطلب کنکور ارشد نیستم ولی اگه مایل بودین یه کمپین ایجاد کنید من راه قانونی لغوش را راهنمایی میکنم و میشه از مراجع قانونی دستور لغوش را گرفت ولی باید متن مناسبی تهیه شود و تعداد امضاء کنندگان خیلی زیاد باشه و البته در هر دانشگاهی یه نفر نماینده باشه که امضائ ها را جمع کنه. از همه رشته ها میتونن باشند ولی بهتره امضاء کنندگان حتما" داوطلب ارشد باشند .همه باید مشخص باشند و شماره دانشجویی داشته باشند. فارغ التحصیلان هم با شماره ملی.

بهرحال حرف زدن و بحث کردن فایده ای نداره و فقط حرص میخورید. اگه کسی یا کسانی در هر شهر یا دانشگاه داوطلب لغوش میشه باید بتونه حداقل هزار نفر امضاء از افراد واجد شرایط بگیره . از هر رشته ای هم باشند مهم نیست فقط کارشناسی داشته باشند یا دانشجوی کارشناسی و داوطلب ارشد.
بنابراین دیگه لطفا" نظر ندین . فقط افرادی که واقعا" میخوان کار اجرایی کنند در این تاپیک اعلام آمادگی کنند.
اگر هم داوطلبی نبود بگید تا تاپیک بسته بشه که حرص نخورید و اعصابتون خراب نشه.
ضمنا" دانشگاهها هم بسیار مایلند این آیین نامه لغو شود . مثال بارزش شریف هست که هر سال این دوستان را با چک و چانه و وساطت سنجش ثبت نام میکند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: roshanak_sh , MSZ , reza_dev , nazibahar , maneshty , nina69 , fa_shinobi
ارسال: #۸۵
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۳۹ ق.ظ
"....من که داوطلب کنکور ارشد نیستم ولی اگه مایل بودین یه کمپین ایجاد کنید من راه قانونی لغوش را راهنمایی میکنم و میشه از مراجع قانونی دستور لغوش را گرفت ولی باید متن مناسبی تهیه شود و تعداد امضاء کنندگان خیلی زیاد باشه و البته در هر دانشگاهی یه نفر نماینده باشه که امضائ ها را جمع کنه. از همه رشته ها میتونن باشند ولی بهتره امضاء کنندگان حتما" داوطلب ارشد باشند .همه باید مشخص باشند و شماره دانشجویی داشته باشند. فارغ التحصیلان هم با شماره ملی......."

امضاکنندگان حتما باید دانشجو یا فارغ التحصیل دانشگاه های دولتی باشن؟
۰
۰
ارسال: #۸۶
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۱۰ ب.ظ، توسط mohsen f.)
واسه ی ادامه تحصیل دانشگاه آزاد که از شاگردای ممتاز خودش بدون کنکور دانشجو میگیره
دانشجوهای ممتاز غیر انتفاعی و پیام نورم فوقش اینه که دانشگاه خودشون میمونن یا یه دانشگاه تو همین سطح قبول میشن.

بعد از اینکه مدرک گرفتینم
هیچ فرقی نداره کجا مدرک گرفته باشین..همه باهم آزمون استخدامی میدن و تو مصاحبه شرکت میکنن.

فقط کافیه یکی از این پارامترها رو داشته باشین
سرمایه مالی -پارتی - تخصص شغلی - (به ترتیب اهمیت)

با فاکتور اول میشه شریف هم درس خوند بدون کنکور آنچنانی!

اگه هم این سه تا فاکتور رو ندارین بهترین جا هم که درس خونده باشین واستون تره هم خورد نمیکنن پس زیاد حرص نخورینSmile

خیلی از اینایی که توی بهترین دانشگاهای ایران درس خوندن در نهایت بعد از اینکه مدرک گرفتن باید برن تو شرکت خصوصی همون دانشجویی کار کنن که با پول مدرک خریده و با پول استاد رو خریده و ...Smile)

خیلی تو این تاپیک توهین کردین...
هرچی دلتون میخواد میگین بعدم میگین منظوری نداشتیم !
متاسفم واسه این جامعه تحصیل کرده ای که فقط تحصیل کردن !
۲
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: mgshervin , pershang
ارسال: #۸۷
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ ب.ظ، توسط mgshervin.)
با کمال احترام
جناب فرداد فقط مشروطی ها از ثبت نام کنندگان شاگرد اول هستند ؟
چون شریف را مثال زدید عرض میکنم
یه حساب بکنید سالی چند نفر مشروطی داره ؟
چند درصد شاگرد اول هستند و با سهمیه اومدن چند نفر نفرات برتر کنکور هستن ؟
خودکشی های دانشگاه شریف و ... هم سهمیه ای بودن یا نفرات اول کنکور؟
الان اینجا یه جوی راه افتاده که فقط با سهمیه شاگرد اول ها مخالفت میکنن
چرا یه نفر از سهمیه های دیگه حرف نمیزنه که تاثیرش تو دانشگاه و ۱۰۰۰ جای دیگه ۱۰۰ برابر بیشتر از شاگرد اول هاست
ایا شاگرد اول ها تو استخدام و ادارات و نظام وظیفه و امریه و گرفته تا نون وایی سر کوچه هم سهمیه دارن ؟
اگه واقعا اونایی که مخالف هستن خودشون تا حالا جایی با پارتی وارد نشدن یا از رانت استفاده نکردن واقعا دمتون گرم
ولی اگر خودتون هم جایی که تونستید با پارتی و پول و رشوه و سهمیه کار خودتون را راه انداختین پس نامردی الان گیر دادین به این
بنده خدا ها که طبق قانون از سهمیه استفاده کردن

چطور کسی که چند ماهی درس خونده و رتبه اورده حق داره اونی که ۴ سال درس خونده حق نداره ؟
سهمیه شاگرد اولی تا اونجایی که من میدونم طرف باید زیر ۵۰۰ باشه تا با سهمیه بتونه شریف یا امیر کبیر بیاره
پس ادم بی سوادی نیست

در کل تا جایی که من دیدم دوستان با این سهمیه در غیر انتفاعی مشکل دارن نه با همه دانشگاه ها البته بماند دانشگاه های دولتی در برخی از شهرستان ها هم با غیر انتفاعی زیاد فرقی نداره استاد گرامی طبق سلیقه نمره میده
تنها این امتیاز میتونه سهم پیام نوری ها باشه چون همه ی دانشجو ها یه امتحان را هم زمان امتحان میدن و سلیقه ی استاد کاری از پیش نمیبره حتی برگه های تشریحی اسکن میشه و بایگانی و بازرسی میشه

مشروطی و ترک تحصیل که فقط به افراد سهمیه ای مربوط نیست
خیلی از رتبه های تک رقمی بودن که تو همین دانشگاه ها به پوچی رسیدن
خیلی ها هم به خاطر دوری از شهر و خانواده هاشون دچار افسردگی شدن
خیلی ها هم تو هزینه های زندگی و دانشگاه پایتخت نشین ها موندن
و ....

جناب فرداد اگه با کمپین میشه بی عدالتی ها را حذف کرد که خوبه
یه کمپین بزنید (چرا فقط شاگرد اولی) تمام سهمیه تو کشور حذف بشه مگه اسلام نمیگه شرط برتری فقط تقوا است اونم نزد خدا نه نزد مردم
پس دین مبین اسلام میگه هیچ جایی سهمیه نباید باشه

قضاوت را واگذار میکنم به وجدان های بیدار شما
با سپاس

و خدایی که همین نزدیکی است ...Heart
۹
۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , pershang , fa_shinobi
ارسال: #۸۸
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۲۳ ب.ظ
من نمیدونم چرا بعضی دوستان سوالاتشون را مسائل جاری که تاپیک دارد در ایمیل یا پیام خصوصی میکنن.

در پاسخ به دوستان اینموارد را متذکر میشوم:
۱- من نه ذینفع و نه ذیضرر این موضوع هستم ولی اگر حس کنم که در جایی بیعدالتی است راهنمایی لازم و همکاری لازم را جهت رفع آن خواهم کرد حتی اگر مدیر این سایت نباشم.
۲- در مورد اینکه بقیه هم مشرو.ط میشوند باید بگویم بله ولی مشروطی بقیه ارتباطی به دیگران نداره. ولی کسیکه با شاگرد اولی وارد شده و نسبت به بقیه برایش تبعیض قائل شده اند مشروط شدنش یعنی این تبعیض ناحق بوده است. واسه همین هم دانشگاهها مخالف این ایین نامه هستند.
۳- دوست گرامی من که مسئول رفع تمام بیعدالتیهای عالم نیستم. من اونی که از دستم برمیاد انجام میدهم. بعضی اش را نمیتونم.

ضمنا" برای چندمین بار عرض میکنم : اختصاص ظرفیت به شاگرداولها آیین نامه است نه قانون.
تغییر قانون فقط از طریق مجلس شورای اسلامی یا حکم حکومتی رهبری میسر است و اگر احتمالا" اعتراضی هم به قانونی باشد خارج از توان است ولی لغو آیین نامه سخت نیست .
بموجب اصل یکصد و هفتاد و سوم قانون اساسی:
بمنظور رسیدگی به شکایات،تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مامورین یا واحدها یا آیین نامه ها دولتی و احقاق حقوق آنها،دیوانی بنام دیوان عدالت اداری زیر نظر رئیس قوه قضائیه تاسیس و ......"
(دیوان عدالت اداری هم اکنون فعال است و بسیاری از آیین نامه ها تا کنون توسط این دیوان لغو شده است. محل آن هم در تهران ضلع جنوبی پارک شهر و مجاور شورای اسلامی شهر تهران است)
پس لطفا" کسی جو سازی نکند. معترضین در چارچوب قانون شکایتی به دیوان عدالت اداری تقدیم و با توجه به دلایل و مستندات موجود درخواست لغو آیین نامه را میدهند. دیوان عدالت اداری موضوع را بررسی و در صورتیکه درخواست را درست بداند آیین نامه را لغو و این موضوع را به سازمان سنجش ابلاغ مینماید . پس لطفا" کسی برداشت میتینگ و جنجال نداشته باشد . هدف احقاق حق داوطلبان در چارچوب قوانین جاری مملکت است.
۴- هر کس ذینفع از لغو این آیین نامه است میتواند در این موضوع دخالت و امضاء نماید.دانشجوی دولتی ،آزاد، غیر انتفاعی ، مجازی و ....

۵- سایر سهمیه ها مطابق قانون مجلس شورای اسلامی است و لغو آن مستلزم درخواست از کمیسیون مربوطه و تایید کمیسیون ،طرح در صحن مجلس و رای گیری و تایید شورای نگهبان است که چنانکه مشخص است خارج از توان عادی ماست و چون قانون است رعایت میشود و من هم هیچ کمکی در مورد اونها نمیتونم بکنم.

یا حق

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: roshanak_sh , reza_dev , maneshty
ارسال: #۸۹
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۴۹ ب.ظ
اگه بحث تبعیضه که کل نظام اموزشی کشور باید جمع بشه

چون از همون اول ابتدایی من میرم تو کلاس یه معلم که فقط برای پول میاد سر کلاس و شما میری کلاس کناری که معلمش با عشق به تدریس میاد سر کلاسش چه فرقی بین من و شمایی که پشت دیوار کلاس ما رو نمیکت نشسته ای وجود داره ؟
تو با رفتار معلمت عاشق درس خوندن میشی و من به خاطر معلمم متنفر از درس
حالا از اول ابتدایی بگیر برو تا آخر دکترا
پس جایی که شرایط را ما تعیین نمیکنیم همیشه تبعیض هست

کنکور هم که از همه بدتر

بازم به شاگرد اول ها که با آیین نامه رسمی و جلو چشم همه میرن دانشگاه و از دسترنج خودشون حداقل استفاده میکنن . خیلی شرافت مندانه تر از کسانیه که با استفاده از قوانین نانوشته ای که افراد خاص میدونن و با استفاده از روابط به جای ضوابط کنار صندلی رتبه برتر ها میشینن و کسی هم جرات نفس کشیدن نداره چه برسه بخواد داد بزنه تبعیضههههههههههه
چه بسا افرادی که از دانشگاه ... انتقالی گرفتن به دانشگاه های تاپ کشور هیچ کس صداش در نیومد

الخیر فی ما وقع
وخدایی که همین نزدیکی است...

و خدایی که همین نزدیکی است ...Heart
۲
۲
ارسال: #۹۰
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۲ ب.ظ، توسط roshanak_sh.)
مثل اینکه دوستان دچار سوء تفاهم شدن. اینجا موضوع، ارزیابی دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور نیست. مسئله اینه ک چرا رتبه ۲۰۰ باید بره شبانه شهرستان ولی کسی که رتبش بالای ۱۰۰۰ شده به لطف سهمیه ای ک توش شک و شبهه هست به هزار دلیل (نه فقط صرفا برچسب نوع دانشگاه) باید بره یکی از بهترین دانشگاه های تهران.
قصد هم توهین به دانشجوهای دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور نبوده یا به قبولی های این سهمیه. من ک به شخصه بهشون تبریک گفتم. این امکان وجود داشته و استفاده کردن. ولی میخوام اگه بشه کمک کنیم تا این آئین نامه لغو بشه.
دوستانی ک مخالف بودن نمیخوان برای پیگیری و کار اجرایی اعلام آمادگی کنن؟

واقعا دست اون کسی که اومد منفی داد درد نکنه. حداقل میرفتی برای ی پستی بهم منفی میدادی ک توش نظرمو گفته باشم ک یعنی شما مخالف بودی!
واقعا میشه دلیل منفی دادن به پستی ک توش فقط شفاف سازی و دلجویی و سواله رو توضیح بدی؟
منفی مهم نیستا، ولی واقعا میخوام بدونم خیلی برام جالبه.
۵
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza_dev

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۴۴ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۴۰۳ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۲۵۹ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۸۷ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۹۴ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Smile ۱۰ مدل آدم نخاله که به نفع خودتان است قیدشان را بزنید! αɾια ۱۷ ۹,۶۰۵ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sarasadati
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۷۸ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۷۷ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close