زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سمهیه ای مثل شاگرد اولی آیا بی عدالتی است!؟

ارسال: #۶۱
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۵۶ ب.ظ، توسط f2000.)
به نظرم این سهمیه ها واقعا بی انصافیه , یکی خیلی راحت میاد دانشگاهی درس میخونه که استاد ۲۰ صفحه جزوه میده و همونو امتحان میگیره و میشه رتبه اولی اما یکی میاد دانشگاه پیام نور برا هر درس کتاب ۷۰۰-۸۰۰ صفحه ای میخونه که بیشتر دروسش از دروس مرجع هستن میشه معدل ۱۴ !
من فکر میکنم این معدل ۱۴ بیشتر از رتبه اولی مستحق سهمیه نباشه کمترش نیست !!!
به نظرم ااین سهمیه ها محدود بشه عادلانه تره

هر که به من می رسد بوی قفس می دهد،

جز تو که پر میدهی تا بپرانی مرا ..
۷
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , bahman2000
ارسال: #۶۲
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۲۲ ب.ظ
دوستان چرا به این سهمیه اینطوری نگاه میکنین؟؟اگر یکی در دانشگاه سبزی خرد کن سفلی به قول دوستمون رتبه اول میشه در بین ورودیهای خودش نسبت به قانون و سطح اون دانشگاه اول شده..یعنی توی اون شرایط ایشون بهترین بوده...چرا بی عدالتیه به نظرتون؟؟
۱
۶
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi
ارسال: #۶۳
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۲۶ ب.ظ
RE: سمهیه ای مثل شاگرد اولی آیا بی عدالتی است!؟
کلا معدل خیلی به شانس برمیگرده؛ این که با چه استادایی درس برداری(بعضی ها درس میدن/بعضی ها نمره) خیلی موثره.
شرط معدل تویه ۱ دانشگاه هم نمیشه ۱۰۰% معیار مقایسه باشه* چه برسه در سطح وسیع کشوری!

پ.ن
* مثلا من تنها واحدی که تا حالا افتاده داشتم ؛ درس تنظیم خانوادست!
دلیلشم مشخصه دیگه ! نه ؟
فک کنم کاملا ۱ نمره ی ۷/۵ تاثیره مشخصی روی معدل بزاره.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۶۴
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۳۲ ب.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۲ ۰۷:۲۶ ب.ظ)IT93 نوشته شده توسط:  کلا معدل خیلی به شانس برمیگرده؛ این که با چه استادایی درس برداری(بعضی ها درس میدن/بعضی ها نمره) خیلی موثره.
شرط معدل تویه ۱ دانشگاه هم نمیشه ۱۰۰% معیار مقایسه باشه* چه برسه در سطح وسیع کشوری!

پ.ن
* مثلا من تنها واحدی که تا حالا افتاده داشتم ؛ درس تنظیم خانوادست!
دلیلشم مشخصه دیگه ! نه ؟
فک کنم کاملا ۱ نمره ی ۷/۵ تاثیره مشخصی روی معدل بزاره.

تاثیر معدل که ربطی به سهمیه شاگرد اولی نداره
۱
۳
ارسال: #۶۵
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۴۳ ب.ظ
بی عدالتی محض
یکی از دوستان گفتن که خب زحمت کشیده و بین هم کلاسی هاش و توی اون موقعیت شاگرد اول شده دیگه!!!!
در جوابشون باید بگم بله درست میگین شما!! ولی چرا داره با بقیه مقایسه میشه و از امتیازی که به بقیه داده میشه استفاده می کنه!!

من با یک مثال این بی عدالتی رو نشان می دهم:
بدون شک دانشجویان دانشگاه شریف در سطح بالایی هستند، ۲دانشجو در شریف را در نظر بگیرید که در رقابت برای شاگرد اولی هستند و در نهایت شاگرد اول با معدل ۱۸ و شاگرد دوم با معدل ۱۷/۸۰ فارغ التحصیل می شوند. این دو در کنکور شرکت کرده و شاگرد دوم رتبه ی ۴۰۰ رو بخاطر اتفاقات روز کنکور و بدشانسی هایی می آورد.

حال دانشجوی دیگری را در دانشگاه غیرانتفاعی ... در نظر بگیرید که این دانشگاه نه سطح علمی دارد و نه رقابتی در آن وجود دارد و صرفا دانشجویان آن برای کسب مدرک و با پرداخت شهریه فارغ التحصیل می شوند و در میان آنها یکی هم شاگرد اول می شود. این شاگرد اول در کنکور رتبه ی ۱۰۰۰ می آورد و جای هیچ تعجبی هم نیست، زیرا اصلا از لحاظ علمی قوی نبوده است.

حال نتیجه ای که خواهیم گرفت این است که دانشجویی که شاگرد اول دانشگاه غیرانتفاعی بوده است با توجه به این سهمیه در یکی از دانشگاه های تهران قبول خواهد شد و دانشجوی شاگرد دوم شریف در هیچ جایی قبول نخواهد شد.

آیا این عدالت است؟
شاید معنی عدالت را به ما بد آموخته اند
شاید معنی عدالت را خوب نفهمیده اند
شاید ...
۴
۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: biniyaz2009
ارسال: #۶۶
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۲۱ ب.ظ
قربان همه تون برم که سراسری درس میخونید و ماشاالله چقدر هم باسواد هستید!
خدا رو شکر من هیچ سهمیه ای ندارم تو کنکور ارشد . اما امروز با این حرف ها نتیجه گرفتم غرور خیلی ها مانع موفقیتشون میشه نه سهمیه های شاگرد اولی و منطقه و غیره ی بقیه.
واقعا به من دانشجو برمیخوره این حرفا. من پول نمیدم که از غیرانتفاعی مدرک بگیرم بعد بشینم خونه بابام ور دل مامانم که پز مدرکم رو به این و اون بدم! و خدا رو شکر میکنم که کاری کرد سر کنکور سراسری که جا به جا بزنم همه چیو و الان تو یه دانشگاه غیرانتفاعی درس بخونم و مغرور نباشم به هیچ چیزی و بدونم تنها با تلاشم میتونم نتیجه بگیرم نه با اسم یه دانشگاه سراسری که معلوم نیست کجای ایرانه و چه سطح علمی داره. یهو بفرمایید بچه های غیرانتفاعی درس نخونن که مبادا جای بقیه رو تو ارشد بگیرن.
یعنی این حرف ها توهین به بچه های غیرانتفاعی نیست؟! توهین باید مستقیم به یک شخصی باشه تا توهین حساب بشه؟! دوستان ببخشید که عرضه سراسری قبول شدن نداشتیم ببخشید که همه تلاشمون رو میکنیم تا به بچه های سراسری برسیم. ببخشید که شاگرد اول دانشگاه های ما انقدر به چشم میاد ولی کسی به مدرک شاگرد الف سراسری های دیگه توجه نمیکنه که با رتبه نجومی تهران قبول میشه. ببخشید ما رو که برای جامعه علامه این کشور آفت هستیم و وجودمون انقدر مضره.
فکر کنم کمتر از این مانشت بیام بهتره روحیه ام برای ادامه تحصیل تو دانشگاه خراب میشه چه برسه به ارشد دو سال بعد چون اینجا حق درس خون بودن رو هم خیلی ها ازم میگیرن.امروز انرژی نگرفتم که هیچ خیلی هم توی ذوقم خورد و از ظهر دارم به کتاب هام نگاه میکنم که اگه من و کسانی مثل من سواد نداریم و پول میدیم مدرک میگیریم پس درس خوندنمون چیه؟!
ایشالا که همه تون موفق باشید سراسری ها پیام نوری ها آزادی ها.
۵
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , fa_shinobi
ارسال: #۶۷
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۴۰ ب.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۲۱ ب.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  قربان همه تون برم که سراسری درس میخونید و ماشاالله چقدر هم باسواد هستید!
خدا رو شکر من هیچ سهمیه ای ندارم تو کنکور ارشد . اما امروز با این حرف ها نتیجه گرفتم غرور خیلی ها مانع موفقیتشون میشه نه سهمیه های شاگرد اولی و منطقه و غیره ی بقیه.
واقعا به من دانشجو برمیخوره این حرفا. من پول نمیدم که از غیرانتفاعی مدرک بگیرم بعد بشینم خونه بابام ور دل مامانم که پز مدرکم رو به این و اون بدم! و خدا رو شکر میکنم که کاری کرد سر کنکور سراسری که جا به جا بزنم همه چیو و الان تو یه دانشگاه غیرانتفاعی درس بخونم و مغرور نباشم به هیچ چیزی و بدونم تنها با تلاشم میتونم نتیجه بگیرم نه با اسم یه دانشگاه سراسری که معلوم نیست کجای ایرانه و چه سطح علمی داره. یهو بفرمایید بچه های غیرانتفاعی درس نخونن که مبادا جای بقیه رو تو ارشد بگیرن.
یعنی این حرف ها توهین به بچه های غیرانتفاعی نیست؟! توهین باید مستقیم به یک شخصی باشه تا توهین حساب بشه؟! دوستان ببخشید که عرضه سراسری قبول شدن نداشتیم ببخشید که همه تلاشمون رو میکنیم تا به بچه های سراسری برسیم. ببخشید که شاگرد اول دانشگاه های ما انقدر به چشم میاد ولی کسی به مدرک شاگرد الف سراسری های دیگه توجه نمیکنه که با رتبه نجومی تهران قبول میشه. ببخشید ما رو که برای جامعه علامه این کشور آفت هستیم و وجودمون انقدر مضره.
فکر کنم کمتر از این مانشت بیام بهتره روحیه ام برای ادامه تحصیل تو دانشگاه خراب میشه چه برسه به ارشد دو سال بعد چون اینجا حق درس خون بودن رو هم خیلی ها ازم میگیرن.امروز انرژی نگرفتم که هیچ خیلی هم توی ذوقم خورد و از ظهر دارم به کتاب هام نگاه میکنم که اگه من و کسانی مثل من سواد نداریم و پول میدیم مدرک میگیریم پس درس خوندنمون چیه؟!

اگه روی سخنتون با من بود پس باید جواب بدم
من قصد جسارت به شما رو نداشتم
شما با مثال من مخالفید؟ باشه می تونین نظر خودتون رو بگید
کسی جلوی درس خوندن شما رو نگرفته
اتفاقا توی همین سایت خودم دیدم که یکی از کاربرا از یکی از دانشگاه های کوچیک تر رتبه ی ۲رقمی آورده که من واقعا بهشون خسته نباشید می گم
حرف من چیز دیگس
حرف من اینه که رتبه ی ۱۰۰۰ آوردن چقدر زحمت می خواد؟؟؟ شاگرد اول شدن توی یک دانشگاه سطح پایین چقدر زحمت می خواد؟؟ شاگرد دوم شدن توی شریف چقدر زحمت می خواد؟؟
ما دانشگاه های غیرانتفاعی خیلی خوبی مثل مشهد و اصفهان و ... داریم که من منظورم به اون ها نیست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: biniyaz2009
ارسال: #۶۸
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۴۲ ب.ظ
نقل قول: امروز انرژی نگرفتم که هیچ خیلی هم توی ذوقم خورد و از ظهر دارم به کتاب هام نگاه میکنم که اگه من و کسانی مثل من سواد نداریم و پول میدیم مدرک میگیریم پس درس خوندنمون چیه؟!

بی خیال خیلی سخت می گیرید. فکر کردی چرا ما ۲ تا گوش داریم؟! بعضی حرفا را باید از این گوش بشنوی از اون گوشت خارج کنی.
نذار حرف و سرزنش بقیه روی فکرت تاثیری داشته باشه، شما تلاشت را بکن سال دیگه همه میان کلی به به و چهچه می کنند بهشون نشون بده که اشتباه می کردند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: white bird
ارسال: #۶۹
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۴۴ ب.ظ
هر کس به طریقی دل ما میشکند ...........
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: white bird , fa_shinobi
ارسال: #۷۰
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۵۵ ب.ظ
مگه اینجا انجمنی واسه ی بیان نظرات خودمون نیست؟؟
پس چرا دل کسی شکسته شه یا کسی ناراحت شه؟؟
@پونه شما می تونین نشون بدید که لیاقت دارید که توی دانشگاه های برتر کشور درس بخونید
@didar شما یک مثالی هستید که نشون دادید که زحمت کشیدید و رتبه ی ۴۹ آوردید و روی سخن من به هیچ وجه با شما و امثال شما نیست دوست عزیز
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: M4$0UD , maneshty , didar , پوونه
ارسال: #۷۱
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۵۵ ب.ظ
اینکه شما پول نمیدین که فقط مدرک بگیرین واقعا کار خوبیه. ولی متاسفانه خیلی‌ها هستن که فقط دنبال مدرکن. فکر می‌کنم اگه یک مقدار بگردین می‌تونین نمونه‌هاش رو ببینین. شما یک مقدار موضوع رو بد متوجه شدین. فکر نمی‌کنم اینجا کسی مخالف این باشه که یکی از دانشگاه غیرانتفاعی کنکور رتبش خوب بشه بره بهترین دانشگاه‌های کشور و اونجا هم موفق باشه. کسی هم در مورد عرضه و این چیزها هم حرفی نزده. یک مسابقه علمی هست به اسم کنکور، تا یه حدی هم سعی کردن استاندارد باشه هر کسی هم یه رتبه‌ای میاره. تنها بحث اینجا اینه که رتبه ۱۰۰۰ که شاگرد اول یک دانشگاه مثلا غیرانتفاعی هست بهتره بره ارشد یا رتبه مثلا ۲۰۰ که شاگرد اول نیست و حالا می‌تونه مال هر دانشگاهی باشه. این الان کجاش توهین به کسیه یا عرضه کسی رو زیر سوال برده؟ تنها حرفی که زده شده اینه که به طور میانگین سطح دانشگاه‌های غیرانتفاعی از سطح دانشگاه‌های سراسری پایین‌تره. بازم تأکید می‌کنم به‌طور میانگین.

(۰۷ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۲۱ ب.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  قربان همه تون برم که سراسری درس میخونید و ماشاالله چقدر هم باسواد هستید!
۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: sharareh_moradi
ارسال: #۷۲
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۰۲ ب.ظ
پوونه عزیز حق با شماست شاید بعضی دوستان زیاده روی کردند من هم خودم با این سهمیه ها مخالفم ولی به کسانی که تو دانشگاه های مختلف درس میخونند توهین نمیکنم من میگم حتی تو یک دانشگاه هم دو دانشجو رو نمیشه با معدل مقایسه کرد (به خاطر تفاوت استادها) من خودم دانشگاه آزاد درس خوندم تو دانشگاه ما بودند کسانی که اونقدر معلومات بالایی داشتند که من تعجب میکردم البته منظورم معلومات کتابی نیست بلکه معلومات عملی بود یعنی برنامه نویسی و شبکه و .... شاید خیلی از دوستان تو دانشگاه های برتر کشور فقط معلومات تئوری داشته باشند که بدرد کسی نمیخوره.
خلاصه اینکه نه دانشگاه دلیل بر برتر بودن کسی بر دیگریست (ممکن است بعضی ها به خیلی دلایل کنکورشون رو در عین لیاقت خراب کرده باشند) نه معدل!
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , پوونه
ارسال: #۷۳
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۴۸ ب.ظ، توسط nazibahar.)
(۰۷ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۴۴ ب.ظ)didar نوشته شده توسط:  هر کس به طریقی دل ما میشکند ...........

شما ثابت کردی که خیلی زحمت کشیدی.رتبتون گویای این موضوع هست.اگر هم پست ها رو خونده باشین میبینین که همه میگن چرا رتبه ۵۰۰و۶۰۰و... و۱۰۰۰و... باید با این سهمیه برن به یه دانشگاه خوب؟دیدین کسی بگه یه رتبه زیر ۱۰۰ به جای امیرکبیر چرا رفت شریف؟
شما با این رتبه اگه شریف قبول نمیشدی،امیرکبیر که قبول میشدی.امیرکبیر نه،علم و صنعت.به هر حال یه دانشگاه سطح بالا قبول میشدی.

موضوع دیگه اینکه من فکر نمیکنم هیچ یک از دوستانی که از این سهمیه انتقاد کردن،با شما دوستانی که سهمیه داشتین دشمنی داشته باشن.باور کنید همه دارن به اصل موضوع و قانون انتقاد میکنن.قانون بوده و شما هم استفاده کردین.

به دل نگیرید، مخصوصا شما Wink

و ندایی که به من می گوید گرچه شب تاریک است
دل قوی دار سحر نزدیک است...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: didar
ارسال: #۷۴
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۳۸ ب.ظ، توسط roshanak_sh.)
همه اونایی ک با سهمیه قبول شدن مبارکشون باشه.(از ته دل گفتما!)
طبق آئین نامه بوده دیگه! میشده، استفاده کردن. اگه نخوام بگم همه، اکثر ما هم اگه جای اونا بودیم استفاده میکردیم.
ولی من دوست دارم این قانون برداشته بشه. با اعمال هر سهمیه ای در کنکور مخالفم. اصلا اسم سهمیه ک میاد ناخودآگاه بی عدالتی میاد تو ذهنم.
۱- این ک ظرفیت استعدادهای درخشان مازاد بر ظرفیت دفترچه هست درست ولی مازاد بر ظرفیت و کشش دانشگاه های کشور ک نیست. از ظرفیت دفترچه کم میشه ک اون ظرفیت ب اصطلاح مازاد ب وجود میاد دیگه.
۲- فکر نمیکنم با معدل حتی بشه دانشجو های یک دانشگاه رو هم با هم مقایسه کرد چ برسه ب دانشجوهای دانشگاه های کل کشور . خود من شاگرد دوم بودم ولی خوب با چند تا از استادایی ک نمره های پایین میدادن هیچ وقت درس بر نمیداشتم. مثلا ی استاد ق. بود که بالاترین نمره کلاسش میشد ۱۱/۵ . چند روز بعد از تصحیح اوراق همه رو جمع میکرد توی ی کلاس برگه هاشونو نشون میداد نمره ها رو میبرد روی نمودار، نهایتا ۳۰-۵۰% به لطف این روی نمودار بردن پاس میشدن. اگه منم چند تا واحد با این استادا میگرفتم شاید یکی دیگه به جای من شاگرد میشد. چون دانشگاه آزاد برای شاگرد اول و دوم سهمیه میذاره من با همین شاگرد دومی علوم تحقیقات قبول شدم. منم اون موقع از سهمیه خودم استفاده کردم.
۳- بر فرض ک بشه دانشجوهای یک دانشگاه رو با معدل مقایسه کرد و اونی ک شاگرد اول شده واقعا بهترین دانشجوی اون دانشگاه باشه، چ جوری میشه دانشجوهای دانشگاه های مختلف رو با هم مقایسه کرد. مساله فقط دانشگاه شریف و دانشگاه های غیرانتفاعی نیست، حتی نمیشه دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان رو با دانشجوی دانشگاه ی شهر کوچیک تو همون استان اصفهان مقایسه کرد. مساله فقط اسم و بزرگی دانشگاه نیستا، منظورم کلی بود ولی اینو مثال زدم.
۴- چرا سهمیه نباشه جامعه علمی دچار رخوت میشه! خیلی از دانشجوها ک نمره های خوبی میگیرن و برای شاگرد اول شدن تلاش میکنن اصلا از سهمیه خبر ندارن! من ک دانشگاه آزادی بودم برای سهمیه و تخفیف شهریه در س نمیخوندم چ برسه ب دانشجوهای دانشگاههای دولتی! اون جامعه علمی ک میخواد ب خاطر نبودن سهمیه دچار رخوت بشه اصلا نباشه بهتره! اتفاقا همین سهمیه ها بیشتر باعث رخوت و دلسردی میشه.

ولی در کل کسی ک بخواد چ این سهمیه ها باشه و چ نباشه ب چیزی ک براش تلاش میکنه میرسه.
۴
۰
ارسال: #۷۵
۰۷ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۲۶ ب.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۲ ۰۷:۲۲ ب.ظ)NOOSHIN61 نوشته شده توسط:  دوستان چرا به این سهمیه اینطوری نگاه میکنین؟؟اگر یکی در دانشگاه سبزی خرد کن سفلی به قول دوستمون رتبه اول میشه در بین ورودیهای خودش نسبت به قانون و سطح اون دانشگاه اول شده..یعنی توی اون شرایط ایشون بهترین بوده...چرا بی عدالتیه به نظرتون؟؟
خب البته بازم با احترام، پاداشی هم که میگیره باید در حد و سطح همون دانشگاه سبزی خرد کنی باشه دیگه!

Effort is only effort when it begins to hurt - Jose Gasset
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: sharareh_moradi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۴۴ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۴۰۷ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۲۶۱ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۸۹ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۹۴ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Smile ۱۰ مدل آدم نخاله که به نفع خودتان است قیدشان را بزنید! αɾια ۱۷ ۹,۶۰۸ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sarasadati
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۷۹ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۷۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close