زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سمهیه ای مثل شاگرد اولی آیا بی عدالتی است!؟

ارسال: #۹۱
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۶ ب.ظ، توسط MSZ.)
چرا اینقدر با خشونت برخورد میکنین؟!
ایجاد کننده تاپیک یه سوال پرسیده که آیا این سهمیه عادلانه هست یا نه؟ نظر خواسته
یه عده گفتن آره ... یه عده گفتن نه ... یه عده گفتن باید تغییرات زیادی توش داده بشه...
ما هم میگیم عادلانه نیست ... تو همین تالار یه نفر ۱۲۰۰ شده و با سهمیه اش دانشگاه تهران قبول شده ولی دوست من با رتبه ۷۹ نتونسته دانشگاه تهران قبول بشه! اصولا به این میگن یک نمونه بارز از بی عدالتی ... ولی طبیعیه که اونایی که با این سهمیه دارن وارد دانشگاه میشن باید ازش دفاع کنن چون در غیر اینصورت قبولی خودشون رو دارن زیر سوال میبرن!

جناب فرداد هم گفتن با نامه نوشتن و امضا گرفتن میتونه لغو بشه ... پس اصلا بعید نیست که یه همچین حرکتی حتی از طرف دانشگاه های خوب شروع بشه (چون اکثر مواقع همین دانشگاه ها قبل از هر کس دیگه ای با سهمیه ای ها مشکل دارن) و بعد از مدتی هم این سهمیه لغو بشه... حالا ما اینجا هی بزنیم تو سر همدیگه یکی بگه خوبه یکی بگه بده، دیگه اهمیتی نداره

مثلا همین پارسال رو که همه مون شاهد بودیم ... بعد از کلی منت کشی و نامه و درخواست و خواهش، شریف قبول کرد اینا رو ثبت نام کنه ... شاید امسال اصلا دیگه ثبت نامشون نکنه ... شایدم بدون هیچ صحبت و اذیتی ثبت نام بکنه ... ولی همین حرکت پارسال نشون میده که اون دانشگاه علاقه ای به تحمیل شدن این دانشجو ها نداره

هر سال دانشگاه های خوب اطلاعیه میدن و میگن یه عده از دانشجو های ممتاز رو بدون کنکور قبول می کنیم ... ولی میگه که فقط از فلان دانشگاه ها ... این معنی اش چیه؟ معنی اش اینه که اونها اهمیتی نمیدن که من تو دانشگاه خودم بهترین هستم ... چون از نظر اونها دانشگاه من در حد و اندازه ای نیست که بشه روی من اسم درخشان گذاشت ... این حرکت شاید خیلی دردناک باشه ... ولی به نظر من درسته! من هم درخشان بودنم رو تو کنکور ثابت می کنم...

ایشالا که حقی از کسی ضایع نشه و کسی هم به ناحق صاحب چیزی نشه
۸
۲
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza_dev , omidranjbar , roshanak_sh , maneshty
ارسال: #۹۲
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۰۵ ب.ظ
کسی که تو شریف اول میشه ۹۹% بار علمی بیشتری نسبت به شاگرد اول دانشگاه های سطح پایینتر داره اما در نظر بگیرید این بار علمی همش حاصلش تلاش خودش نیست امکانات فضای علمی و البته استادای شریف تو اون دانشگاه غیرانتفاعی یا... نیستند
این یه راه حل سنجشه که آدم های با استعداد و پرتلاش در واقع تراز بالای کشور را که توی آزمون کارشناسی به هر دلیلی از راهیابی به جاهایی که حقشونه باز موندن تا ابد از چرخه نخبگانی کشور حذف نشن....
البته اینم فقط یه نظره...

الهی آمدم ردم مکن,آتشینم کرده ای سردم کن
۴
۶
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۹۳
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۱۱ ب.ظ
RE: سمهیه ای مثل شاگرد اولی آیا بی عدالتی است!؟
(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۵ ب.ظ)hamide93 نوشته شده توسط:  کسی که تو شریف اول میشه ۹۹% بار علمی بیشتری نسبت به شاگرد اول دانشگاه های سطح پایینتر داره اما در نظر بگیرید این بار علمی همش حاصلش تلاش خودش نیست امکانات فضای علمی و البته استادای شریف تو اون دانشگاه غیرانتفاعی یا... نیستند
این یه راه حل سنجشه که آدم های با استعداد و پرتلاش در واقع تراز بالای کشور را که توی آزمون کارشناسی به هر دلیلی از راهیابی به جاهایی که حقشونه باز موندن تا ابد از چرخه نخبگانی کشور حذف نشن....

دلیل کلملا خوبیه آدمایی رو میشناسم که تنها سال درس نخوندنشون همون آزمون کارشناسی بود آیا اینا کلا باید پرت بشن یا مثلا اونایی که رفتن هنرستان!!!

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
۵
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۹۴
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۲۰ ب.ظ
(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۱۱ ب.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  
(08 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۵ ب.ظ)hamide93 نوشته شده توسط:  کسی که تو شریف اول میشه ۹۹% بار علمی بیشتری نسبت به شاگرد اول دانشگاه های سطح پایینتر داره اما در نظر بگیرید این بار علمی همش حاصلش تلاش خودش نیست امکانات فضای علمی و البته استادای شریف تو اون دانشگاه غیرانتفاعی یا... نیستند

دلیل کلملا خوبیه آدمایی رو میشناسم که تنها سال درس نخوندنشون همون آزمون کارشناسی بود آیا اینا کلا باید پرت بشن یا مثلا اونایی که رفتن هنرستان!!!

منم با نظر شما دوستان تا حدی موافقم و خودم هم از اون دست افرادی هستم که بیشتر همون دو سال آخر دبیرستان درس نخوندم و رفتم دانشگاه آزاد. ولی خوب این سهمیه هم راه حل خوبی برای برگردوندن این دسته افراد به سطح اول علمی نیست. (البته اگه ملاک سطح علمی رو دانشگاه محل تحصیل فرض کنیم). من چند ترم شاگرد اول و در کل شاگرد دوم شدم ولی واقعا مثال اون دوستمون خیلی خوب بود احساس میکنم چراغ کوچولو و ضعیفی بودم که نورم فقط وسط ال ای دی ها (هم دانشگاهی های خودم) ب چشم میومد.Big Grin
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ
ارسال: #۹۵
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۳۱ ب.ظ
نمیدونم شما چرا هی بر میگیردین سر بحث بی نتیجه اول.

اصلا" بفرض سهمیه شاگرد اولی درست و عادلانه. ولی یک عده ای اعتراض دارند . شما که در حد پاسخگویی به اعتراضشان نیستید.
قانون مرجعی را برای این امر تعیین کرده.

بنابراین ما به حسب سوالی که شد به دوستان عرض کردیم میشود یک متن حقوقی تهیه کرد و در چارچوب قانون به دیوان عدالت داد و درخواست لغو آیین نامه را کرد. حتی یک نفر هم میتواند اینکار را بکند فقط هدف از تعداد بیشتر اینه که دیوان زودتر مجاب شود و سرعت رسیدگی سریعتر شود. چون تعداد درخواستها زیاد است و معمولا" روند رسیدگی کمی کند است.

دیوان عدالت اداری در زمینه های مختلفی که بهش شکایت میشه از کارشناسان بی طرف اون حوزه دعوت میکند و نظرخواهی کارشناسانه میکند. مثلا" در اینمورد قطعا" از اساتید دانشگاهها و بعضی مراکز مرتبط با آموزش عالی دعوت بعمل میآورد.از سنجش هم احتمالا" سوال مینماید. پس از جمع بندی حکمش را صادر میکند . حکم البته قابل اعتراض و بررسی مجدد است. ولی پس از قطعیت اگر حکم بر لغو آیین نامه داد آیین نامه لغو میشود.
اینکه سوال میکنید سنجش اسامی معترضین را میگیره و بعدا" قبولشون نمیکنه باید عرض کنم چنین چیزی محال است. چون لغو یک آیین نامه بمعنای درگیری با سازمان سنجش نیست. کسی از سازمان سنجش شکایت نمیکند فقط در عنوان دادخواست در محل "خواسته" نوشته میشود مثلا": لغو ایین نامه ایجاد ظرفیت مازاد برای شاگرد اولها.

من خواهش میکنم دیگه دوستان دو طرف به طرفداری یا مخالفت چیزی نگن و درصورت عملی شدن موضوع اختیار را به دیوان عدالت اداری بدن تا تصمیم مقتضی را اتخاذ کند.
بعضی میپرسند چرا دانشگاهها اعتراض نمیکنن جوابش ساده است چون دانشگاهها عملا" ذینفع یا ذی ضرر نیستند .
ولی چون آیین نامه است هر سال مخالفت میکنن. اگر قانون بود مثل سهمیه های دیگر دانشگاهها اجازه مخالفت نداشتند.
از طرفی سازمان سنجش یه سازمان دولتی است و دولت به آییننامه های خودش که اعتراض نمیکنه. قانون این مسیر را گذاشته که افراد خارج از دولت به آیین نامه های دولتی اعتراض کنن. نه یه سازمان دولتی(مثل دانشگاه شریف) به سازمان دولتی دیگر(مثل سازمان سنجش). سازمانهای دولتی اگه با هم اختلافی داشته باشند از طریق ریشه که همان دولت است حل میکنن.البته اگه زورشان بهم دیگه برسهBig Grin
البته در اینمورد نظرات مکتوبی اگه دانشگاههای سطح اول بدهند و ضمیمه دادخواست شود میتواند کمک شایانی نماید.

پاسخ به سایر سوالها مثل اینکه فلانی در شریف است و امکانات داره و ما نداریم . دوست عزیز خب او یه موقعی تلاش کرده و رفته شریف. مادرزاد که تو شریف بدنیا نیومده.
اینکه هنرستانیها نمیتونن برند . خب چرا نمیتونن. در کنکور ارشد تلاش کنند و رتبه بیارن و برن.
پس لطفا" خواهشا" نظرات و سوالات تکرار ی ندین . اگر احساس شود اراده ای برای کار عملی نیست و مجددا" دو طرف فقط نظر میدن تاپیک بسته خواهد شد.چون معمولا" این بحثهای دو طرفه در نهایت به بعضی مسائل میکشه که نمیخوایم به آنجا برسد.
در پناه خدا باشید.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ , ADELZX , roshanak_sh , omidranjbar , maneshty , reyhaneh64
ارسال: #۹۶
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۳۶ ب.ظ
بی عدالتی محضه. چرا باید بین من شاگرد دوم با شاگرد اول اینقدر فرق گذاشته بشه!!!
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ
ارسال: #۹۷
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۴۲ ب.ظ
اینایی که الان خیلی ناراحتن که سهمیه شاگرد اولی باشه
همونایی هستن که تو دانشگاه کلاسا رو میپیچوندن و معدل کارنامشون خیلی درخشانه
اینا با حذف تاثیر معدل هم موافقنSmile
۰
۱۱
ارسال: #۹۸
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۴۸ ب.ظ
(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۳ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  چرا اینقدر با خشونت برخورد میکنین؟!
ایجاد کننده تاپیک یه سوال پرسیده که آیا این سهمیه عادلانه هست یا نه؟ نظر خواسته
یه عده گفتن آره ... یه عده گفتن نه ... یه عده گفتن باید تغییرات زیادی توش داده بشه...
ما هم میگیم عادلانه نیست ... تو همین تالار یه نفر ۱۲۰۰ شده و با سهمیه اش دانشگاه تهران قبول شده ولی دوست من با رتبه ۷۹ نتونسته دانشگاه تهران قبول بشه! اصولا به این میگن یک نمونه بارز از بی عدالتی ... ولی طبیعیه که اونایی که با این سهمیه دارن وارد دانشگاه میشن باید ازش دفاع کنن چون در غیر اینصورت قبولی خودشون رو دارن زیر سوال میبرن!

جناب فرداد هم گفتن با نامه نوشتن و امضا گرفتن میتونه لغو بشه ... پس اصلا بعید نیست که یه همچین حرکتی حتی از طرف دانشگاه های خوب شروع بشه (چون اکثر مواقع همین دانشگاه ها قبل از هر کس دیگه ای با سهمیه ای ها مشکل دارن) و بعد از مدتی هم این سهمیه لغو بشه... حالا ما اینجا هی بزنیم تو سر همدیگه یکی بگه خوبه یکی بگه بده، دیگه اهمیتی نداره

مثلا همین پارسال رو که همه مون شاهد بودیم ... بعد از کلی منت کشی و نامه و درخواست و خواهش، شریف قبول کرد اینا رو ثبت نام کنه ... شاید امسال اصلا دیگه ثبت نامشون نکنه ... شایدم بدون هیچ صحبت و اذیتی ثبت نام بکنه ... ولی همین حرکت پارسال نشون میده که اون دانشگاه علاقه ای به تحمیل شدن این دانشجو ها نداره

هر سال دانشگاه های خوب اطلاعیه میدن و میگن یه عده از دانشجو های ممتاز رو بدون کنکور قبول می کنیم ... ولی میگه که فقط از فلان دانشگاه ها ... این معنی اش چیه؟ معنی اش اینه که اونها اهمیتی نمیدن که من تو دانشگاه خودم بهترین هستم ... چون از نظر اونها دانشگاه من در حد و اندازه ای نیست که بشه روی من اسم درخشان گذاشت ... این حرکت شاید خیلی دردناک باشه ... ولی به نظر من درسته! من هم درخشان بودنم رو تو کنکور ثابت می کنم...

ایشالا که حقی از کسی ضایع نشه و کسی هم به ناحق صاحب چیزی نشه

اگر این مطلبی که شما فرمودید واقعیت داشته باشد واقعا بی عدالتی است که کسی با رتبه ۱۲۰۰ بتونه بره دانشگاه تهران !
در پاسخ به شما و هم چنین جناب فرداد باید عرض کنم لغو کردن این آیین نامه ( به قول جناب فرداد) به طور کلی اشتباه است و به نظر بنده
باید تغییراتی درش بدهند که فرد شاگرد اولی هم مزیتی بیشتر داشته باشد و هم این مزیت بیش از اندازه نباشد.

در مورد گفته ی آقای فرداد که چرا این مزیت باید در کنکور ارشد داده شود :
فرد شاگرد اولی در یک محیط علمی نتیجه کسب کرده، باید در همان محیط علمی هم پاداشی بگیرد.
اگر قرار باشد به صورت کلی سهمیه را از بین ببریم، یک سوال اساسی پیش می آید که اصلا چرا المپیادی ها که در هر مقطعی(دبیرستان یا دوره کارشناسی) مقامی بدست می آورند، باید مورد پاداش قرار بگیرند و برای ادامه تحصیل(کارشناسی یا کارشناسی ارشد) به راحتی هرجا بخواهند تحصیل کنند.
چرا استدلال مشابهی برای اینان صورت نگیرد که اگر واقعا سطح علمی شان انقدر بالاست، بسم الله بیایند کنکور بدهند !
کسی که المپیاد شیمی طلا گرفته است، چه ربطی دارد که تمام درس هایش خوب باشد ! و از پس کنکور برآید !

در تمام کشورهای پیشرفته برای نخبگان، مزیت هایی درنظر میگیرند و این هم کاملا منطقی و درست است.
فقط بحث سر این باید باشد که آیا شاگرد اولی ها نخبه هستند یا خیر و اینکه این مزیت چگونه باید اعمال شود که به عدالت نزدیک تر باشد.

به نظر بنده همانطور که جناب فرداد فرمودند بیش از این بحث کردن سر این موضوع بی فایده است و باید کار عملی صورت بگیرد.
فقط امیدوارم در این کار عملی، به عدالت نزدیک شویم نه اینکه یکدفعه شاگرد اولی ها رو به کل نادیده بگیریم.
به هر حال کسی که چهارسال با جون و دل درس خونده ، فرق دارد با کسی که ۶ ماه برای ارشد نشسته خونده !
۶
۰
ارسال: #۹۹
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۴۸ ب.ظ
دیگه اقا محسن عزیز و سایر موافقین یا مخالفین گرامی اگه ادامه بدید ناچارم نظراتتون را با عرض پوزش حذف کنم.
شعار دادن و حرف زدن دیگه بنظرم کافی باشه و جز تنش و ایجاد عصبانیت و نهایتا" توهین چیزی عاید کسی نمیشه.

همه مخالفین و موافقین نظراتشون را گفتند. بهتره اگه کسی مخالف روند فعلی است بسپاریم موضوع را به یک جای رسمی و قانونی.

بهر حال این روند فعلا" جاریست و با حرف هم نمیشه مخالفین را متقاعد کرد . بنابراین مخالفین با روند فعلی فقط اعلام آمادگی برای نمایندگی در هر شهر یا دانشگاه کنند.
موافقین هم بنظرم چون کار اجرایی ندارند \ منتظر باشند تا ببینیم نتیجه چه میشود.
سپاس

.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen f , omidranjbar
ارسال: #۱۰۰
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۵۴ ب.ظ، توسط sybarite.)
(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۴۲ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  اینایی که الان خیلی ناراحتن که سهمیه شاگرد اولی باشه
همونایی هستن که تو دانشگاه کلاسا رو میپیچوندن و معدل کارنامشون خیلی درخشان
اینطور نیست دوست عزیز . من نمی دونم تو دانشگاه جامع امکان استفاده از سهمیه شاگرد اولی هست یا نه ؟ اما اگر باشه من می تونم ازش استفاده کنم . آخرین مشورت با خانوادم هم این بود که توصیه اکید می کنن اگر امکانش برات بود ، شما استفاده نکن . میگن حق کیه که دارن میدن به تو ؟ می تونی جوابگوش باشی !!! حالا واقعا سال دیگه که ایشاللا مجاز میشم استفاده نخواهم کرد . من اولین موافق و حاضر در تجمیع اعتراض بصورت قانونی هستم .
۳
۰
ارسال: #۱۰۱
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۵۴ ب.ظ
میخواهید ببندیمش که خیال همه بخصوص شاگرد اولهای عزیز راحت شود.؟Smile

اگه کسی مایل هست که در دانشگاهش اگرفرمی تهیه شد برایش فرستاده شود تا امضا ء جمع کنه و برگرداند اینجا فقط اسم دانشگاهش را بگه.

فعلا" هنوز همه چی در حد حرف هست.

.
۰
۰
ارسال: #۱۰۲
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۰۸ ب.ظ، توسط mohsen f.)
(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۵۴ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  میخواهید ببندیمش که خیال همه بخصوص شاگرد اولهای عزیز راحت شود.؟Smile

اینجا فک کنم فقط من ضرر کنم
بقیه شاگرد اولا که قبول شدن دانشگاهSmile
ببندین این تاپیکو من دارم ذره ذره آب میشمSmile)
۰
۱
ارسال: #۱۰۳
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۰۹ ب.ظ
بی عدالتی است.
تعداد کسایی که با چرب زبونی از استاد نمره میگیرن و شاگرد اول میشن کم نیست.
اگر کسی واقعا شاگرد اوله و درس ها رو خوب بلده، یاعلی، بیاد توی میدون کنکور و رقابت کنه و خودشو نشون بده.
اینجوری حق کسی ضایع نمیشه.
اگرم به نظر بعضی ها کنکور عادلانه نیست و توش حق ضایع میشه، اینجوری همه مثل هم میشن.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: f2000 , sybarite
ارسال: #۱۰۴
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۲۶ ب.ظ
خدا لعنت کنه کسایی رو که این قوانین رو تصویب میکنن و بچه ها رو به جون هم میندازن
همین کنکور لعنتی چقدر سرنوشت بچه ها رو عوض میکنه
۳
۱
ارسال: #۱۰۵
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۲۷ ب.ظ
گل ریزان را شروع کنم.
دانشگاه علم وصنعت
البته دانشگاه علم و صنعت خیلی بزرگه و من تنها کم هستم. چند نفر دیگه را هم میخواد . من تا هزار تا امضاء را میگیرم.
۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , roshanak_sh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۴۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۴۱۲ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۲۶۳ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۹۰ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۹۹ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Smile ۱۰ مدل آدم نخاله که به نفع خودتان است قیدشان را بزنید! αɾια ۱۷ ۹,۶۱۳ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sarasadati
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۸۳ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۸۶ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close