زمان کنونی: ۱۸ آذر ۱۳۹۸, ۰۳:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آثار ایة الکرسی

ارسال:
۰۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ، توسط Lantern.)
Star شروع یک روز زندگی

سلام مانشتی های عزیز!
فایلی که لینکش رو گذاشتم یک قرائت بسیار زیبا و دلنشین از " آیة الکرسی " هستش.یه تصویر زیبا هم از این آیات ابتدای ارسال فرستادم.
حقیقتاً آیة الکرسی یکی از عظیم ترین و شگفت انگیز ترین آیات الهی در قرآن کریم هستش و پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) آثار و برکات فراوانی رو برای این آیه شریف ذکر کرده اند.من خودم هر روز این آیات شریف را می خونم و عمیقاً به اثرات شگفت انگیز اون توی زندگیم اعتقاد دارم.
بعنوان یه برادر کوچکتر پیشنهاد می کنم که برای شروع هر روز زندگیتون این آیات مبارک (۲۵۵-۲۵۷ بقره) رو قرائت کنید یا اینکه به این تلاوت بسیار زیبا گوش بدید.


مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , f_a , انرژی مثبت , - rasool - , mosaferkuchulu , ronaldo , وفاخانومی , iMohammad , مهشاد , baran , kashir , Aurora , The BesT , Pegasus , sahar121 , mhd3 , IT.setareh91 , fo-eng , maryam parvini , lotus , Xilinx , newuser-1393 , diligent , آرمین , هرمان , احسان مومنی , RASPINA , salam az ma , ziba.O , dr.a_AI , fas , good arman , Ms. Saba
ارسال:
۲۹ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۱۸ ق.ظ
Rainbow آثار ایة الکرسی
امام محمد باقر(ع) از امیرالمؤمنین(ع) روایت فرموده: هنگامی‌که آیه‌‌الکرسی نازل شد، رسول خدا(ص) فرمود: آیه‌الکرسی، آیه‌ای است که از گنج عرش نازل شده و زمانی‌که این آیه نازل گشت، هر بتی‌که در جهان بود با صورت به‌زمین خورد.
در این زمان ابلیس ترسید و به قومش گفت: «امشب حادثه‌ای بزرگ اتفاق افتاده‌است؛ باشید تا من عالم را بگردم و خبر بیاورم.»
ابلیس عالم را گشت تا به شهر مدینه رسید. مردی را دید و از او سؤال کرد: «دیشب چه حادثه‌ای اتفاق افتاد؟»
مرد گفت: «رسول خدا(ص) فرمود: آیه‌ای از گنج‌های عرش نازل شد که بت‌های جهان به خاطر آن آیه، همگی با صورت به زمین خوردند.» ابلیس بعد از شنیدن حادثه به نزد قومش رفت و حادثه را به آن‌ها خبر داد.

آیه‌الکرسی؛ سید آیات قرآن

پیامبر(ص) به حضرت علی(ع) فرمودند: « یا علی! من سید عربم، مکه سید شهرهاست، کوه سینا سید همه کوه‌هاست، جبرئیل سید همه فرشتگان است، فرزندانت سید جوانان اهل بهشتند، قرآن سید همه کتاب‌هاست، بقره سید همه سوره‌های قرآن است، و در بقره یک آیه است که آن آیه۵۰ کلمه دارد و هر کلمه ۵۰ برکت دارد و آن آیه‌الکرسی است.»

پاداش کسی که آیه‌الکرسی را زیاد می‌خواند

عبدالله‌بن‌عوف گفته است: «شبی خواب دیدم که قیامت شده است و من را آوردند و حساب من را به آسانی بررسی کردند. آن‌گاه مرا به بهشت بردند و کاخ‌های زیادی به من نشان دادند. به من گفتند: درهای این کاخ را بشمار؛ من هم شمردم ۵۰ درب داشت.
بعد گفتند: خانه‌هایش را بشمار. دیدم ۱۷۵ خانه بود. به من گفتند این خانه‌ها مال توست. آن‌قدر خوشحال شدم که از خواب پریدم و خدا را شکر گفتم.
صبح که شد نزد ابن‌سیرین رفتم و خواب را برایش تعریف کردم.
او گفت: معلوم است که تو آیه‌الکرسی زیاد می‌خوانی. گفتم: بله؛ همین‌طور است. ولی تو از کجا فهمیدی. گفت برای این‌که این آیه ۵۰ کلمه و ۱۷۵ حرف دارد. من از زیرکی حافظه او تعجب کردم. آنگاه به من گفت: هر که آیه‌الکرسی را بسیار بخواند، سختی‌های مرگ بر او آسان می‌شود.

آیه‌الکرسی برای حفظ چشم

بعد از هر نماز دستان را روی چشم بگذارید و بعد از خواندن آیه‌‌الکرسی بگویید:«اللهم احفظ حدقتی بحق حدقتی علی‌بن‌ابی‌طالب(ع)».

امان‌نامه الهی

امام کاظم(ع) فرمودند: از بعضی پدران بزرگوارم شنیدم که کسی داشت سوره حمد را می‌خواند پس حضرت فرمود: هم شکر خدا را به‌جای آورد و هم به پاداش رسید. بعد حضرت شنید که سوره توحید می‌خواند فرمود: ایمان آورد و ایمنی به‌دست آورد و سپس شنید که سوره قدر می‌خواند فرمود: راست گفت و آمرزیده شد و بعد شنید که آیه‌الکرسی می‌خواند فرمود: خداوند خالق، امان‌نامه برایش فرو فرستاد.

قرآن برتر است یا تورات؟
روایت شده که از پیامبر(ص) پرسیدند: قرآن برتر است یا تورات؟ فرمودند: در قرآن آیه‌ای است که از تمام کتابهایی‌که خداوند بر پیامبرانش نازل فرموده بهتر و برتر و والاتر است و آن آیه‌الکرسی است.

* پیامبر(ص) فرمودند: با فضیلت‌ترین آیه‌ای که بر من نازل شد آیه‌ا‌لکرسی است.

و نیز فرمودند: آیه‌الکرسی و سوره توحید، عظیم‌تر از همه چیزهایی است که دون و پست‌تر از خداست.

* پیامبر(ص) فرمودند: دانش بر تو گوارا باد. سوگند به کسی که جان محمد در دست اوست این آیه دارای دو زبان و دو لب است که در عرش الهی تسبیح و تقدیس خدا می‌گوید.

* رسول خدا (ص) فرمودند: در شب معراج دو لوح را دیدم، که در یک لوح سوره حمد و در لوح دیگر کل قرآن قرار داشت که سه نور از آن می‌درخشید. پس گفتم: ای جبرئیل این نورها چیست؟ جبرئیل در جواب گفت: آن سه نور یکی سوره توحید و یکی سوره یاسین و دیگری آیه‌الکرسی می‌باشد.

* پیامبر(ص) فرمودند: در معراج در آسمان هفتم دیدم که ملائکه حجب سوره نور را می‌خوانند، خزان کرسی، آیه‌الکرسی و حمله عرش سوره مؤمن را می‌خوانند.

* امام صادق(ع) فرمود: همانا من از آیه‌الکرسی برای بالارفتن درجات استفاده می‌کنم.

* امام صادق(ع) فرمودند: هرگاه سوره حمد و توحید و قدر را با آیه‌الکرسی بخوانید و بعد از آن برخیزید و رو به قبله حاجات خود را از خدا بخواهید، حاجاتتان بر آورده خواهد شد، زیرا اسم اعظم هستند.

* امام علی(ع) فرمودند: اگر شما از آثار معنوی آیه‌الکرسی آگاه بودید، در هیچ‌حال، خواندن آن را ترک نمی‌کردید.


* امام محمد باقر(ع) فرمودند: هر کس یک بار آیه‌الکرسی را بخواند، خداوند هزار ناراحتی از ناراحتی‌های دنیا و هزار سختی آخرت را از او دور می‌کند که کمترین ناراحتی دنیا فقر و کمترین سختی آخرت فشار قبر است.

* رسول خدا(ص) در خواب به دختر خویش فرمودند: ترازوی اعمال خویش را با آیه‌الکرسی سنگین گردان. زیرا هرکس آن را قرائت نماید آسمان و زمین با فرشتگانش به جنبش و حرکت در آیند و خداوند را با صدای بلند به پاکی یاد کنند و او را بزرگ بدارند و تسبیح گویند. پس از آن تمامی فرشتگان از خداوند می‌خواهند که گناه خواننده آیه‌الکرسی را ببخشد و از خطا و لغزشش در گذرد.

* رسول خدا (ص) فرمودند: هرکس آیه‌الکرسی را یک بار بخواند اسم او از دیوان اشقیا و انسان‌های بد محو می‌شود.

* امام رضا (ع) به نقل از پیامبر فرمودند: هر کس ۱۰۰ مرتبه آیه‌الکرسی را بخواند چنان باشد که همه عمر خود را عبادت کرده باشد.

بعد از نماز

* پیامبر(ص) فرمودند: هر کس آیه‌الکرسی را بعد از نماز بخواند، هفت آسمان شکافته گردد و به‌هم نیاید تا خداوند متعال به‌سوی خواننده آیه‌الکرسی نظر رحمت افکند و فرشته‌ای را برانگیزد که از آن زمان تا فردای آن کارهای خوبش را بنویسد و کارهای بدش را محو کند.
* رسول اکرم (ص) فرمود: یا علی بر تو باد به خواندن آیه‌الکرسی بعد از هر نماز واجب؛ زیرا به غیر از پیغمبر و صدیق و شهید کسی به خواندن آن بعد از هر نماز محافظت نمی‌کند و هرکس بعد از هر نماز آیه‌الکرسی را بخواند به جز خداوند متعال کسی او را قبض روح نمی‌کند و مانند کسی باشد که همراه پیامبران خدا جهاد کرده تا شهید شده است.
* در روایتی از امام باقر(ع) آمده است: «هرکس آیه‌الکرسی را بعد از هر نماز بخواند، از فقر و بیچارگی در امان شود و رزق او وسعت یابد و خداوند به او از فضل خودش مال زیادی بخشد.»
* رسول اکرم(ص) فرمودند: هرکس آیه‌الکرسی را بعد از هر نماز واجب بخواند، نمازش قبول درگاه حق می‌شود و در امان خدا باشد و خداوند او را از بلاها و گناهان نگه دارد.
جهت نور چشم بعد از هر نماز دست بر چشم بگذارد و آیه‌الکرسی بخواند و بگوید :«اعیذ نور بصری بنور الله الذی لا یطفی».

زیادی علم وحافظه

پیامبر(ص) روایت کرده است که فرمودند: ۵ چیز حافظه را قوی می‌گرداند: خوردن شیرینی، گوشت نزدیک گردن، عدس، نان سرد و خواندن آیه‌الکرسی

عالمی گوید: هر که علم می‌خواهد بر پنج چیز مواظبت می‌کند:
۱ _ پرهیزکاری در آشکارا و پنهان ۲- خواندن آیه‌الکرسی ۳- همیشه باوضو بودن ۴- نماز شب خواندن حتی اگر دو رکعت باشد. ۵- غذاخوردن به منظور نیروگرفتن نه شکم پرکردن.
سفر
* امام صادق(ع) فرمود: سفر را با دادن صدقه و یا با خواندن آیه‌الکرسی آغاز کنید. کسی‌که در سفر هر شب آیه‌الکرسی را بخواند هم خودش در سلامت باشد و هم چیزهایی که همراه اوست.
حاجت
* رسول اکرم(ص) فرمودند: هرگاه برای حاجتت از خانه خود بیرون آمدی آیه‌الکرسی را بخوان که حاجتت به خواست خدا برآورده گردد.
* امام علی(ع) فرمودند: هرگاه یکی از شما اراده حاجتی کند، پس صبح روز پنج‌شنبه در طلب آن بیرون رود و در وقت بیرون‌رفتن آخر سوره آل‌عمران (آیه ۱۹۰تا آخر) و آیه‌الکرسی و سوره قدر و حمد را بخواند، زیراکه در خواندن این‌ها حوائج دنیا و آخرت برآورده می‌شود.

* در روایت آمده است هرکس آیه‌الکرسی را در وقت غروب بخواند، حاجتش برآورده شود.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , LORD0098 , عاصفه , elhameli , Pakzad , Parva , equilibrium , Fardad-A , sherkat , shima_24 , yasermrz , ماه بانو , Pegasus , sahar121 , diligent , Lantern , mgshervin , mhd3 , fo-eng , abji22 , ag13 , Xilinx , آرمین , لهمشد , هرمان , Sadi_gh , احسان مومنی , RASPINA , salam az ma , ziba.O , dr.a_AI , fas
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۳۸ ب.ظ، توسط simorghsimorgh.)
آثار ایة الکرسی
بسیار خوب و زیبا بود

پیشنهاد : اگر منبع مطالب مذهبی (که از بقیه ی مطالب حساس تره) ذکر بشه بهتر نیست ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۴۹ ق.ظ
RE: آثار ایة الکرسی
بسیار خوب و زیبا بود

با حضرت شیطان سرمان گرم گناه است
ما بهر ملاقات خدا وقت نداریم
چون فرد مهمی شده نفس دغل ما
اندازه ی یک قبله دعا وقت نداریم
(مردم این جور نباشید)


عزم من بشکافد اقیانوس را
تنبلی دزد آرزوهاست...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۰۲ ب.ظ
آثار ایة الکرسی
اینو هر روز رادیو جوان راس ساعت ۷ صبح پخش میکنه Smile
قبلا دنبالش بودم پیداش نکردم Smile
باتشکر از آپلود کننده Wink

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۵۶ ب.ظ
آثار ایة الکرسی
ممنون از کاره قشنگتون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۵۱ ق.ظ
آثار ایة الکرسی
خدا خیرتون بده انشالله،تشکر می کنم.خیلی عالی بود.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۴, ۰۶:۵۹ ب.ظ
آثار ایة الکرسی
سلام خیلی ممنونم ازتون واقعا دستتون درد نکنه

«اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک ؛
خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداریت از نافرمانیت»
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۴, ۰۶:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ ۰۶:۵۴ ب.ظ، توسط persiansong.)
آثار ایة الکرسی
درود و عالی

ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آثار مال حرام salam az ma ۱ ۸۳۸ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: banihashem
  آخرین مهلت ارسال آثار به کنفرانس های کامپیوتر و رسانه‌های دیجیتال good-wishes ۰ ۱,۰۷۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: good-wishes

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?


نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?


نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close