زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۲۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۹۹۰۶
۲۹ بهمن ۱۳۹۷, ۱۰:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۳۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  اتفاقا بنده هم در جریان ازدواج بودم و هستم کاربر Raspina منظورش این هست که این فشار رو دخترا هم هست مثلا جهازیه...
اگه منظور این بوده که قابل مقایسه با فشار به پسر نیست. این فشارش روی پدر دختر خیلی بیشتره تا خود دختر.

(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۳۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  خب هر انسان بعد از بلوغ جنسی و قبل از اون نیاز عاطفی داشته و شدیدتر میشه، تو دوران نوجوانی و جوانی با مسائلی مثل انتخاب رشته، مفاهیمی مثل تلاش و هدف گذاری و مباحث انگیزشی در طرف هست که خلع های عاطفی و جنسی کلی تو راه و سختی رسیدن به اهدافش ممکنه لطمه بزنه! از سمتی هم یک جوان نمی تونه تو دوره کالج به صراحت تو این جامعه ما وارد رابطه ازدواج بشه ... پس این خودش یه چالش بزرگ هست و چیز کمی نیست(!)

بحث بعدی هم اینجاست همه ما وقتی می خوایم ازدواج کنیم باید بتونیم راهی که رفتیم ترسیم کنیم به فرد مقابل و ترسیم کنیم راه اینده رو
تو این شرایط فعلی هر کسی مسیر ذهنی خاصی داره، ولی واقعا بعد ۳۰ سالگی چقدر از مسیر باقی میمونه؟ رشته و شغل چطور؟
فاصله بین بلوغ و ازدواج زیاده. همه هم میدونن (و اگر نمیدونن به نظرم اصلا با مشکلات جامعه آشنا نیستن). جامعه هیچ راه حل عملی ای برای این مشکل نداره و توقع (بیجای) پیشه کردن تقوای الهی رو دارن!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , Riemann
ارسال: #۴۹۹۰۷
۲۹ بهمن ۱۳۹۷, ۱۱:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۸ ب.ظ، توسط خانه سبز.)
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۳۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  اتفاقا بنده هم در جریان ازدواج بودم و هستم کاربر Raspina منظورش این هست که این فشار رو دخترا هم هست مثلا جهازیه...
اگه منظور این بوده که قابل مقایسه با فشار به پسر نیست. این فشارش روی پدر دختر خیلی بیشتره تا خود دختر.

(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۳۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  خب هر انسان بعد از بلوغ جنسی و قبل از اون نیاز عاطفی داشته و شدیدتر میشه، تو دوران نوجوانی و جوانی با مسائلی مثل انتخاب رشته، مفاهیمی مثل تلاش و هدف گذاری و مباحث انگیزشی در طرف هست که خلع های عاطفی و جنسی کلی تو راه و سختی رسیدن به اهدافش ممکنه لطمه بزنه! از سمتی هم یک جوان نمی تونه تو دوره کالج به صراحت تو این جامعه ما وارد رابطه ازدواج بشه ... پس این خودش یه چالش بزرگ هست و چیز کمی نیست(!)

بحث بعدی هم اینجاست همه ما وقتی می خوایم ازدواج کنیم باید بتونیم راهی که رفتیم ترسیم کنیم به فرد مقابل و ترسیم کنیم راه اینده رو
تو این شرایط فعلی هر کسی مسیر ذهنی خاصی داره، ولی واقعا بعد ۳۰ سالگی چقدر از مسیر باقی میمونه؟ رشته و شغل چطور؟
فاصله بین بلوغ و ازدواج زیاده. همه هم میدونن (و اگر نمیدونن به نظرم اصلا با مشکلات جامعه آشنا نیستن). جامعه هیچ راه حل عملی ای برای این مشکل نداره و توقع (بیجای) پیشه کردن تقوای الهی رو دارن!

اصلا بحث مذهبی یا اخلاقی یا روش پاسخگویی نیست
راه خودشکوفایی این هست که به این نیاز پاسخ داده بشه وقتی خلع بزرگی هست این وسط خیلی جوان ها دچار لطمه و فشار و هجمه میشن البته نه همه به یه اندازه چرا که در هرکس درصد و شدت نیاز متفاوته برای همین ممکن فرد A مشکلی نداشته باشه اما برای B لطمه روحی و روانی بیاره نتونه تو تحصیلات یا شغل موفق عمل بکنه...
متاسفانه اینا که می نویسیم همش حرفه ولی در کل بخوام بگم طبق این خلع ایجاد شده ازدواج تو ۳۰ سالگی به بعد احتمال زیادی طلاق عاطفی رخ میده بخاطر لطمه هایی که به فرد از قبل خورده

اگه من پسری داشته باشم فرضی
هیچ وقت یا اجازه نمیدم تو سن بلوغ به بعد تقوای الهی این مدلی پیش کنه یا نمیزارم بمونه این کشور یا نمیزارم اصلا متولد بشه...

متاسفانه عده زیادی فکر می کنن موفقیت در زندگی بیشتر به تلاش و ضریب هوشی هست و نمی دونن درصد بالایی انگیخته های و انگیزه های پیدا و پنهان در روان ما هست که باید ازاد بشه به موقع ... مثل نفس کشیدن دم با باز دم
متاسفانه من خودم تو این مورد باختم بازی رو و ای کاش تا قبل ۲۰ یا ازدواج می کردم یا راه بهتری انتخاب می کردم
ارسال: #۴۹۹۰۸
۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۱۲:۰۰ ق.ظ
جای خالی بعضیا عجیب احساس میشه...
و گاهی اوقات یه ایموجی هم عجیب تر به دل میشینه...

+ آره تو رو پیدا میکنم ،این شهرو شیدا میکنم ،آره غوغا میکنم.... Heart

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avril89
ارسال: #۴۹۹۰۹
۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۰۱:۲۶ ق.ظ
سایت دیوار چرا آگهی فروش فیش حج قبول نمیکنه؟ -_- خب چطوری بفروشیم پس؟ کد رهگیری هم داره، طرف میتونه از حج و زیارت پیگیری کنه و مطمئن شه دیگه. ای بابا

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال: #۴۹۹۱۰
۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۱۰:۲۴ ق.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۲۶ ق.ظ)diligent نوشته شده توسط:  سایت دیوار چرا آگهی فروش فیش حج قبول نمیکنه؟ -_- خب چطوری بفروشیم پس؟ کد رهگیری هم داره، طرف میتونه از حج و زیارت پیگیری کنه و مطمئن شه دیگه. ای بابا
شاید چون معنویات فروشی نیست [تصویر:  Nerd.png]
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avril89 , Riemann
ارسال: #۴۹۹۱۱
۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۰۲:۳۴ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۲۴ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۲۶ ق.ظ)diligent نوشته شده توسط:  سایت دیوار چرا آگهی فروش فیش حج قبول نمیکنه؟ -_- خب چطوری بفروشیم پس؟ کد رهگیری هم داره، طرف میتونه از حج و زیارت پیگیری کنه و مطمئن شه دیگه. ای بابا
شاید چون معنویات فروشی نیست [تصویر:  Nerd.png]
واقعا چی شد که ما اینقدر مادی گرا شدیم : ))

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۴۹۹۱۲
۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۰۳:۲۸ ب.ظ
به پیپرای دو سه سال پیشم نگا میکردم، چه حالی داشتم اون موقع‌ها [تصویر:  466438_39.gif] الان باشه میگم کی میره این همه راه رو [تصویر:  466438_21.gif][تصویر:  466438_21.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avril89 , crevice
ارسال: #۴۹۹۱۳
۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۰۴:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۰۰ ب.ظ، توسط Milestone.)
چند روز پیش دیدم یکی خیلی ناراحته، بعد که بیشتر وارد جزئیات شدیم دیدم گویا یه مشکل بدنی داره که باعث می‌شه همش خودش رو با افراد سالم قیاس کنه، بعد گفتم بابا چی مـــی‌گی! این که چیزی نیست که انقدر خودت رو نابود کردی، بعد واسش یه مثال تعریف کردم که دوست داشتم اون رو اینجا هم بنویسم:

تو بلوکی که من تو دانشگاه هستم ۲ تا دانشجوی نابینا حضور دارن که یکیشون دکتری ادبیات فرانسه و یکی دیگه دکتری روان‌شناسی می‌خونه. تاحالا چند بار این دو نفر رو تو محیط دانشگاه دیدم. دو تا چیز واسه من خیلی عجیبه، یکی اینکه اینا چقدر مسیریابی خوب و خطای کمی دارن، خیلی هم مستقل هستن و زیاد علاقه‌ای به کمک دیگران ندارند. یک بار خیلی دیرم شده بود داشتم تو یک مسیر غیرمستقیم و سربالایی با بالاترین سرعت راه می‌رفتم ولی بازم نمی‌تونستم بهش برسم! Dodgy یک بار هم ساعت ۱۱ شب داشتم از آزمایشگاه برمی‌گشتم و هوای خیلی سردی هم بود، دیدم یکیشون داره از باشگاه میاد! تو مسیر برگشت یه کم با هم صحبت کردیم، جدا از اینکه خیلی آدم محترمی بود و اخلاق خوبی داشت، خیلی هم خوش‌تیپ بود! من فقط محو اون اتو و تافت موهاش شدم! SmileWink

جدا از امید به زندگی، موضوع دوم اینه که بررسی کردم و فهمیدم اینا از نظر علمی - پژوهشی هم در قیاس با افراد عادی اون رشته‌ها تو سطح خوبی قرار دارن، واقعا هم حدود ۱۰ سال تحصیلات دانشگاهی تو چنین سطحی و با چنین وضعیتی کار آسونی نیست. من به عنوان کسی که هیچ مشکلی ندارم، شاید نتونم درک کنم که این نوع افراد تو چه موقعیتی قرار دارن اما حداقلش اینه که وقتی می‌بینم چنین آدم‌هایی با چنین نقص بزرگی انقدر خوب و عالی هستن که کسی جرات نداره جز احترام بهشون به چیزهای دیگه مثل دل‌سوزی فکر کنه، پس چرا بقیه نتونن، نه فقط اون فردی که باهاش صحبت می‌کردم که مطمئنم مشکلی که داره اصلا نزدیک این هم نیست، حتی بقیه آدم‌ها که هیچ مشکلی هم ندارن اما شاید تو جایگاهی که باید باشن و توانایی و لیاقتش رو دارن (و خدا هم دوست داره که باشن)، نیستند. به نظرم اینا انگیزه‌های خوبیه واسه افرادی‌که دنبال تغییر عملکرد خودشون هستند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , big cloud , Avril89 , Saman , khayyam , SepidehP , negarin_ , diligent , RASPINA , ele , anne.shirley
ارسال: #۴۹۹۱۴
۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۰۴:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۴۷ ب.ظ، توسط big cloud.)
شدم مثل یه ماهی که تو یه تنگ گیر افتاده و دائم نقشه میکشه ببینه کدوم مسیر به دریا، دریاچه یا حتی یه برکه میرسه.

(یک لحظه بسیار شادم و یک لحظه غم عالم تو دلمه. یکبار اشک شوق میریزم و یکبار زانوی غم بغل میکنم.... در کل شدم یک موجود سرشار از پارادوکس های عجیب غریب. نمیدونم چی شد که به اینجا رسید اما هر چی هست از وقتی شروع شد که نوسان بازار ایران اوج گرفت. همش با خودم گفتم ولش کن به درک بهش فکر نکن. اما یه لحظه به خودم میام میبینم وسط کار دو ساعته مطلق فکرم درگیر بوده اونم سر یه موضوع عجیب که هیچ کاری از دست من ساخته نیست.
تمرکزم که بزرگترین نقطه قوتم بود الان شده بزرگترین نقطه ضعفم. واقعا نمیدونم باید چطوری مشکلم را حل کنم. سعی کردم پیش روانشناس برم اما برای هر ۴۰ دقیقه ۱۴۰ تا ۲۵۰ تومن حق مشاوره یک مقداری غیر منصفانه و غیر عقلانیه.در ضمن روانشناسا را مطلقا قبول ندارم چون به نظرم فقط سعی میکنن جو را متشنج کنن و پول در بیارن. به همین خاطر فعلا سپری میکنم تا ببینم چی میشه.)

ماهی قصه ما یادش رفته رها شدن از تنگ دست خودش نیست اون این جا زندانی شده ....
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , Riemann , SepidehP , negarin_ , RASPINA , anne.shirley
ارسال: #۴۹۹۱۵
۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۰۷:۳۴ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۴۶ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  همش با خودم گفتم ولش کن به درک بهش فکر نکن. اما یه لحظه به خودم میام میبینم وسط کار دو ساعته مطلق فکرم درگیر بوده اونم سر یه موضوع عجیب که هیچ کاری از دست من ساخته نیست.

راستشو بگو، نکنه دوباره هندرفری گذاشتی تو گوشِ‌ت و تو خیابون آهنگای غمگین گوش می‌دی؟ Big GrinTongue
شخصا کلا دلیلی برای خوشحال نبودن ندارم ولی تمام مشکلاتم وقتی شروع می‌شه که سر یه موضوع حاشیه‌ای که به من مربوط نیست و کاری هم از دستم ساخته نیست، زیاد فکر می‌کنم یا خیلی بی‌دلیل یه آهنگ عاشقانه غمگین (مثل آهنگ‌های شادمهر) گوش می‌دم! دیگه اون روزم نابوده! البته شاید سالی یکی دو روز بیشتر اتفاق نیفته اما وقتی دقت کردم دیدم، دقیقا زمانی پیش اومده که از اهمیت زمان غافل شدم و به حال خودش رهاش کردم. عملا و ۱۰۰ درصد به این نتیجه رسیدم که وقتی DeadLineهای دقیق، فشرده و ضمانت‌شده تنظیم کنیم، دیگه هیچ فرصتی برای فکرهای حاشیه‌ای و بد باقی نمی‌مونه و انقدر آدم درگیر کاری می‌شه که حتی اگه بخواد هم نمی‌تونه جز اون به چیز دیگه‌ای فکر کنه. به نظرم حتی اگه کاری هم نباشه، باید یه چیزی تعریف کرد، یک پروژه فوق برنامه، یک برنامه کتاب‌خونی فشرده، گوش دادن به یک سخنرانی خوب، یک فیلم یا سریال جذاب، وبلاگ‌نویسی یا اصلا همینجا یه چیزی گفت، همون نوشتن می‌تونه تا حد خیلی زیادی باعث جلوگیری از فکر کردن بشه؛

از طرف دیگه یه چیز دیگه هم که خیلی بهش باور دارم اینه که باید از تنهایی فاصله گرفت، خصوصا اگه با بی‌کاری مخلوط بشه دیگه بدتر. واسه همینه که هی می‌گم ازدواج کنید دیگه! Smile))) اون موقع خیلی این مشکلات کمتر می‌شه، حالا اونم فعلا نشد، تا فکر آدم سمت یه چیز غیرخوب می‌ره، بهتره بره پیش خانواده و یه بحث دیگه رو باز کنه، یه تماس تصویری با یه آدم خنده‌رو و مثبت بگیره، به یه دوستی زنگ بزنه یا یک قرار ملاقاتی رو تو خیابون یا رستوران یا سینما و جاهای دیگه ترتیب بده، کلا می‌خوام بگم اجتماعی بودن هم تا حد زیادی فرصت فکرهای اضافه رو از آدم می‌گیره. اینا یه سری کلیات بود در مورد چیزهایی که خودم در موردشون به نتیجه رسیده بودم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , big cloud , SepidehP , negarin_ , diligent , RASPINA , Avril89 , ele , anne.shirley
ارسال: #۴۹۹۱۶
۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۰۸:۵۸ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۷:۳۴ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  راستشو بگو، نکنه دوباره هندرفری گذاشتی تو گوشِ‌ت و تو خیابون آهنگای غمگین گوش می‌دی؟ Big GrinTongue
شخصا کلا دلیلی برای خوشحال نبودن ندارم ولی تمام مشکلاتم وقتی شروع می‌شه که سر یه موضوع حاشیه‌ای که به من مربوط نیست و کاری هم از د
این بار دقیقا فازم با همیشه فرق داره. نه تحمل فیلم دیدن دارم نه تحمل موزیک گوش دادن.شاید تنها بودن این حادثه را برام رقم زده. تا حالا این اتفاق را تجربه نکرده بودم.پیشنهادت خوب بود، مثل همیشهHeart. باید برم تو جمع .... نمیدونم شاید از کافه رفتن شروع کنم...
فقط میخوام هر جوری شده برگردم تو حالت همیشگیم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال: #۴۹۹۱۷
۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۱۰:۱۷ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۵۹ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۴۶ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  سعی کردم پیش روانشناس برم

روانشناس همون جلسه اول تا میایید خودتونو معرفی کنید و ویژگیها و هرچی که لازمه بگید وقت تمام میشه.برای مشاوره از یکسری افراد که توی بستگان هستن و معتمد هستن استفاده کنید. پدر و مادر هم تا حدودی مشاور خوبی هستن برای یکسری مشاوره ها.البته بستگی داره سوالتون چی باشه و در تخصصشون باشه یا نه.

تکمیل ظرفیت فروش ایران خودرو در کمتر از نیم ساعت!! حرفی برای گفتن نیست جز سخن مارتین لوترکینگ؛ گرفتن آزادی از مردمی که نمی خواهند برده باشند سخت است. "اما آزادی دادن به مردمی که میخواهند برده بمانند سخت تر است"

درک نمیکنم کسانی را که رفتن ثبتنام کردن. اگر شما درکشون میکنید یا خودتون جزیی از اون افراد هستید بیایید توضیح دهید.

تو سایت سافت ۹۸ دنبال یه نرم افزار بودم .... تو قسمت خبر های تکنولوژیشBig GrinBig Grinیه دفعه دیدم پراید مرز ۴۸ رو رد کرده..HuhHuh
ارسال: #۴۹۹۱۸
۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۱۰:۴۱ ب.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  پدر دختر خیلی بیشتره تا خود دختر.
دقیقا ! یادمه پدر بیچارم که اون موقع تنها نان اور خونه بود با قرض و وام جهازیه و سیسمونی و هزینه ازدواج رو یک تنه هندل میکرد!
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فاصله بین بلوغ و ازدواج زیاده. همه هم میدونن (و اگر نمیدونن به نظرم اصلا با مشکلات جامعه آشنا نیستن). جامعه هیچ راه حل عملی ای برای این مشکل نداره و توقع (بیجای) پیشه کردن تقوای الهی رو دارن!
قبلا هم گفتم، راه حلش سرکه هست!
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۰۰ ق.ظ)αɾια نوشته شده توسط:  جای خالی بعضیا عجیب احساس میشه...
و گاهی اوقات یه ایموجی هم عجیب تر به دل میشینه...

+ آره تو رو پیدا میکنم ،این شهرو شیدا میکنم ،آره غوغا میکنم....
شما مخاطب خاص داری اینجا یا چی؟
ارسال: #۴۹۹۱۹
۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۱۱:۳۶ ب.ظ
کدوم روش بهترین مدل زندگی کردنه؟
هر جا شخمات تورو کشوند، دنبالشون بری. نترسی از "برچسب"ها (بیکار، مجرد، بی برنامه، تحصیل نکرده، اسکل و ...).
ارسال: #۴۹۹۲۰
۰۱ اسفند ۱۳۹۷, ۱۲:۰۷ ق.ظ
اصلا مگه زندگی غیر از اینه؟

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۷۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۸۶۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۰۷۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۳ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۵۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۲ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close