زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۲۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۱۹۸۱
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۴۸ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۳ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  من که چیزی نمی بینم.دوستان شما مشاهده بفرمایید ببینید شاید چیزی داشته باشند
خدا کنه ایرانی باشه ...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
اینکه کلا دو سه تا کامیت داره تو این ریپو:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بعد این ریپو کلا هیچی استار نداره. Smile)

(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۳ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  فهمیدم برای پست من نبود. کلی پرسیدم.
regex از اون چیزایی هست که وقتی آدم بلد باشه یه وقتایی با یه مقدار خلاقیت میتونه تو وقتش صرفه جویی کنه. regex زمان هایی کاربرد داره که میخواید یه replace یا find یا delete انجام بدید اما کاری که میخواید انجام بدید یه replace یا find یا delete ساده نیست بلکه ساختار داره.
مثال: یه فایل html‌ دارید. میخواید تمام تگ هایی که دارای فقط یک class هستند را انتخاب کنید. برای انتخاب اینها میتونید از این regex استفاده کنید:
کد:
class=\"[\w-]+\"
این regex این رو انتخاب می کنه:
کد:
class="html-attribute-value"
اما این رو انتخاب نمی کنه:
کد:
class="html-attribute-value html-resource-link"
میبینید که تو این مثال دنبال یه ساختار هستیم (قسمت بولد شده) نه صرفا یه find ساده (یه عبارت ثابت).

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , fo-eng , Skyrim
ارسال: #۳۱۹۸۲
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۴۹ ق.ظ
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۳ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  من که چیزی نمی بینم.دوستان شما مشاهده بفرمایید ببینید شاید چیزی داشته باشند
خدا کنه ایرانی باشه ...

سپاس‌گزاری شده توسط: fo-eng
ارسال: #۳۱۹۸۳
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۲۸ ق.ظ، توسط sara9009.)
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۵۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  طبق این دو تا مقاله استفاده نکردن از DRY باعث code duplication میشه نه code redundancy:

ابتدا عذر میخوام که دیر پاسخ میدم (پاسخ که نه توضیح ) میدم ، نشد زودتر بیام.
مقاله هایی که لطف کردید قرار دادید فقط توضیحی برای افزونگی کدها (کامل نبود) و کدهای مشابه و تکراری بود. طبق سواد من :
redundant code is made of duplicated code and dead code
اصل DRY : تاکید این اصل بر روی حذف تکرار و افزونگی می باشد.
اولین برخوردم با اصل DRY : وقتی برنامه ام رو داشتم برای اصلاح نشون میدادم شخصی که داشت برنامه ام رو بازبینی میکرد وقتی مشاهده کرد که من تمام کدهای اصلی(کدهایی که میدونم میخوام چندین بار تکرار کنم) رو در یک فایل main کلاس بندی و... کردم تا کدهای تکراری به کار نبرم و هر جا نیاز شد فقط فراخوانی داشته باشم گفت اصل DRY رو رعایت کردی که من گفتم چی هست گفت برای رفع redundancy به کار میره و من بعدش پیگیری نکردم که این اصل چی میگه تا امروز .
و نکته ی دیگه شما فرمودید: " تا جایی که من دیدم «افزونگی» برای دیتا استفاده میشه اما DRY برای کده. "
طبق این تعریف از Dave Thomas (اصل DRY، برای اولین بار توسط اینشون و Andy Hunt ارائه شده است) اصل DRY فقط برای کد نیست.
Dave Thomas: Most people take DRY to mean you shouldn't duplicate code. That's not its intention. The idea behind DRY is far grander than that
DRY says that every piece of system knowledge should have one authoritative, unambiguous representation. Every piece of knowledge in the development of something should have a single representation. A system's knowledge is far broader than just its code. It refers to database schemas, test plans, the build system, even documentation
منبع :

سپاسگزارم برای معرفی این اصل ، علاقه مند شدم بیشتر درموردش یاد بگیرم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , SepidehP
ارسال: #۳۱۹۸۴
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۲:۰۷ ق.ظ
این سایت نورس واقعاً حقیقت داره ؟

آخه مگه میشه همچین چیزی !!!

ارسال: #۳۱۹۸۵
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۲:۵۶ ق.ظ
#امنیت

? #اطلاعات من کجاست؟ جایش مطمئن است؟

?آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چقدر از اطلاعات شخصی شما روی سرورهای #فیسبوک هست؟

?یک روز مکس شرمس، فعال حقوق مدنی اتریشی به این فکر افتاد.
او از فیسبوک خواست هرچه اطلاعات شخصی از او روی سرورهای #فیسبوک هست برایش بفرستند. مسئولان فیسبوک هم یک سی‌دی برایش فرستادند، با ۱۲۲۲ صفحه اطلاعات؛ شماره تلفن و نشانی ایمیل دوستان و اقوامش، فهرست همه دستگاه‌هایی که روی‌شان فیسبوک را باز کرده بود، برنامه‌هایی که دعوتش کرده بودند، کسانی که "دوست" او شده بودند، و البته آرشیوی از همه پیام‌های خصوصی‌، حتی آن‌ها که پاک کرده بود/BBC

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۳۱۹۸۶
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۳۱ ق.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۲۶ ق.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  ابتدا عذر میخوام که دیر پاسخ میدم (پاسخ که نه توضیح ) میدم ، نشد زودتر بیام.
مقاله هایی که لطف کردید قرار دادید فقط توضیحی برای افزونگی کدها (کامل نبود) و کدهای مشابه و تکراری بود. طبق سواد من :
redundant code is made of duplicated code and dead code
اصل DRY : تاکید این اصل بر روی حذف تکرار و افزونگی می باشد.
اولین برخوردم با اصل DRY : وقتی برنامه ام رو داشتم برای اصلاح نشون میدادم شخصی که داشت برنامه ام رو بازبینی میکرد وقتی مشاهده کرد که من تمام کدهای اصلی(کدهایی که میدونم میخوام چندین بار تکرار کنم) رو در یک فایل main کلاس بندی و... کردم تا کدهای تکراری به کار نبرم و هر جا نیاز شد فقط فراخوانی داشته باشم گفت اصل DRY رو رعایت کردی که من گفتم چی هست گفت برای رفع redundancy به کار میره و من بعدش پیگیری نکردم که این اصل چی میگه تا امروز .
و نکته ی دیگه شما فرمودید: " تا جایی که من دیدم «افزونگی» برای دیتا استفاده میشه اما DRY برای کده. "
طبق این تعریف از Dave Thomas (اصل DRY، برای اولین بار توسط اینشون و Andy Hunt ارائه شده است) اصل DRY فقط برای کد نیست.
Dave Thomas: Most people take DRY to mean you shouldn't duplicate code. That's not its intention. The idea behind DRY is far grander than that
DRY says that every piece of system knowledge should have one authoritative, unambiguous representation. Every piece of knowledge in the development of something should have a single representation. A system's knowledge is far broader than just its code. It refers to database schemas, test plans, the build system, even documentation
منبع :

سپاسگزارم برای معرفی این اصل ، علاقه مند شدم بیشتر درموردش یاد بگیرم.
البته فکر نمی کنم این اصل انقدرا هم مهم باشه که وقت بذارید راجع بهش. چیزهای مهمتری هم هست مثل بحث تست یا الگوهای طراحی.

سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009
ارسال: #۳۱۹۸۷
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۳۰ ب.ظ
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۲۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  regex یه پست دیگه بود. ربطی به پست شما نداشت.
فکر کنم مال پست من بود Big GrinCool . چند وقت پیش همینجا بهم معرفی کردی. البته هنوز کامل یاد نگرفتم چطور ازش استفاده کنم.
تشکر بابت معرفیش Heart

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۳۱۹۸۸
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۱۰ ب.ظ
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۴۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  regex از اون ابزارهایی هست که هر برنامه نویسی (و حتی غیربرنامه نویس ها) باید بدونن. یه وقتایی کار آدم رو خیلی سریع راه میندازه.
از لایبری‌ش استفاده می‌کنی یا مستقیم با Perl کار می‌کنی؟
ارسال: #۳۱۹۸۹
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۳۰ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۱۰ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(05 شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۴۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  regex از اون ابزارهایی هست که هر برنامه نویسی (و حتی غیربرنامه نویس ها) باید بدونن. یه وقتایی کار آدم رو خیلی سریع راه میندازه.
از لایبری‌ش استفاده می‌کنی یا مستقیم با Perl کار می‌کنی؟
بسته به موقعیت داره. اگه چیز روتینی باشه براش سرچ می کنم. اگه نباشه خودم درستش می کنم و با یه چیزی مثل
تستش می کنم. بعد بازم بسته به نیاز تو یه ادیتور یا تو کد ازش استفاده می کنم. فقط این وسط یه نکته هست که هر کتابخانه/زبان ی امکانات مختلفی رو پشتیبانی می کنه مثلا بعضی ها look ahead assertionها رو کامل ندارن.

سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim
ارسال: #۳۱۹۹۰
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۴:۱۵ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۱ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  البته فکر نمی کنم این اصل انقدرا هم مهم باشه که وقت بذارید راجع بهش. چیزهای مهمتری هم هست مثل بحث تست یا الگوهای طراحی.

نهایت یکساعت وقت گذاشتم که به نظرم مفید بود ولی کافی نه. مهم که هست ، توی هر شاخه و رشته و کار حداقل باید با اصطلاحات (حتی غیر کاربردی) اشنا بود.
بله به مباحث design patterns و کلا طراحی و تحلیل و تست علاقه مند هستم .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva
ارسال: #۳۱۹۹۱
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۴:۴۸ ب.ظ
پر رو بودن خودش نعمتیه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , SepidehP
ارسال: #۳۱۹۹۲
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۵:۲۸ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۴۸ ب.ظ)jazana نوشته شده توسط:  پر رو بودن خودش نعمتیه
والا به خداSleepyامان امان از کم روییDodgy

{ دلمان قدری قند میخواهد..Angel

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , sara9009 , ts2927
ارسال: #۳۱۹۹۳
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۶:۲۵ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۲۸ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۴۸ ب.ظ)jazana نوشته شده توسط:  پر رو بودن خودش نعمتیه
والا به خداSleepyامان امان از کم روییDodgy

{ دلمان قدری قند میخواهد..Angel
پررویی تو وجود همه هست مگه داریم کسی رو پر رو نباشه؟

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , Menrva
ارسال: #۳۱۹۹۴
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۶:۴۷ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۲۸ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  والا به خداSleepyامان امان از کم روییDodgy

والا آخه!

امروز پر رو بودم حسابی، خودمم زدم به بیخیالی، حال داد.Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva
ارسال: #۳۱۹۹۵
۰۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۷:۲۹ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۴۷ ب.ظ)jazana نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۲۸ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  والا به خداSleepyامان امان از کم روییDodgy

والا آخه!

امروز پر رو بودم حسابی، خودمم زدم به بیخیالی، حال داد.Big Grin
کم رو بودن برابر با مورد اجحاف قرار گرفتنه.

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , Menrva

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۶۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۰۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close