زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۱۹۵۱
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۰۲ ق.ظ
(۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۱۳ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  در پژو و چند نوع ماشین دیگه تو چند ثانیه مثل اب خوردن با سیم مفتول باز میشه ، مثل اب خوردن هاا .
صارا چه پسرهمساده خفنی داریناBig Grin.

(۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۲۶ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  [quote='sss' pid='18642' dateline='' pid='418645' dateline='147214
جواب مسأله:
پیش از همه باید گفت که "هست" خود یک فعل مستقل است‌، از مصدر "هستن"، به معنی "وجود داشتن" و بنابراین‌، به تنهایی قابل استفاده است‌. ولی "است" فقط یک رابطه است در جملات اسنادی و اسناد دادن چیزی به چیزی دیگر را نشان می‌دهد.

مثلا ما می‌گوییم "خدا هست" یعنی "خدا وجود دارد." و این جمله کامل است. فعل و فاعل خود را دارد. اما اگر بگوییم "خدا است." عبارت ناقص به نظر می‌آید و این پرسش را به میان می‌کشد که‌ خدا چه چیزی است‌؟ یا در کجا است‌؟ این‌جا مثلا باید گفت "خدا کریم است." یا "خدا با ما است."

از سوی دیگر، "هست" بر "وجود" چیزی دلالت می‌کند و "است" بر "چگونگی" آن. وقتی می‌گوییم "آب هست." یعنی این‌جا آب وجود دارد. اما وقتی می‌گوییم "آب سرد است." دیگر بحث از وجود آب نیست‌، از چگونگی آن است.

اما این قضیه گاهی کمی پیچیده می‌شود، وقتی که از عبارت‌، هم وجود چیزی را بتوان استنباط کرد و هم چگونگی آن را. به‌راستی کدام ‌یک از این دو عبارت درست است‌؟ "آب در کوزه هست" یا "آب در کوزه است."
به‌واقع هر دو عبارت درست است‌، ولی هر یک در جای خود و معنای خود. در جمله "آب در کوزه هست." هدف این است که وجود آب را روشن کنیم. گویا کسی صرف بودن یا نبودن آن را از ما پرسیده است و ما به این پرسش پاسخ می‌دهیم که "در کوزه‌، آب هست‌؟" یعنی "آب وجود دارد؟"

اما وقتی می‌گوییم "آب در کوزه است." به‌واقع موقعیت آب را روشن می‌کنیم و به این پرسش پاسخ می‌دهیم که "آب در کجاست‌؟" گویا
حاااااالااااااااا علی کجاس؟ Big Grin علی کی هست؟
حالا هست شد یا است شد
بیرونه یا خونس بلاخره کجاس علی

멈추지 말고

My Dream is to fly
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009
ارسال: #۳۱۹۵۲
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۱۰ ق.ظ
از فردا انتخاب واحد شروع می‌شه اما هنوز نمی‌دونیم اون درسی که نمره‌اش نیومده رو میفتیم یا پاس می‌شیم. نمی‌دونیم هم از کجا باید پیگیری کنیم. به خود استاد هم که کسی جرئت نداره ایمیل بزنه.
ارسال: #۳۱۹۵۳
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۴۵ ق.ظ
کسی اینجا آموزشگاه زبان سفیر نرفته ؟

ارسال: #۳۱۹۵۴
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۴۹ ب.ظ، توسط kilookiloo.)
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۱۰ ق.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  از فردا انتخاب واحد شروع می‌شه اما هنوز نمی‌دونیم اون درسی که نمره‌اش نیومده رو میفتیم یا پاس می‌شیم. نمی‌دونیم هم از کجا باید پیگیری کنیم. به خود استاد هم که کسی جرئت نداره ایمیل بزنه.
ما فردا انتخاب واحد داریم ولی برای ورودی ما فعلا فقط مهندسی اینترنت ارائه شده! یکی از درس ها هم نمرش نیومده . شما باید برید خدارو شکر کنید که درسی ارائه شده که بردارید
من تربیت بدنی اصلا برنداشتم ترم ۷ که این ترمه میخوام بردارم ولی چون درس هامون ارائه نشده نمیدونم چه ساعتی بردارم و درس تربیت هم میدونید که اولش برنداریم دیگه نمیرسه. حالا موندم این ترم نتونم بردارم میشه ترم ۸ تربیت و ورزش رو هم نیاز کرد؟ Big Grin

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۳۱۹۵۵
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۰۳ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۱۱ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  جلدش کن خب
دقیقا دیشب ساعت حدود ۳ بود که به این نتیجه رسیدم و خوشحال از اینکه بالاخره یه راهی پیدا شد، با خیال راحت رفتم خوابیدم...Big GrinBig GrinBig Grin

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۳۱۹۵۶
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۱۲ ب.ظ
اصل DRY هم اصل جالبیه. این خارجیا برای همه چیز اسم میذارن. من خودم این اصلو قبول داشتم اما نمیدونستم اسم هم داره. اما مشکلی که این اصل داره اینه که موقع استفاده باید حواس آدم به ارور کدهای متدی که فراخوانی می کنه باشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۳۱۹۵۷
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۳۰ ب.ظ، توسط SepidehP.)
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۴۲ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ضمناً عکسی که گذاشتید رو ادیت نکردید!؟ یه خودکار صورتی (که امیدوارم لااقل با اون ننوشته باشید!) سمت راست بود که البته الان هم یه خورده مشخص هست، بعلاوه‌ی هولوگرام لپتاپتون زیر number padش که الان crop شده!

ممنونم واسه معرفی برنامه خوب و کاربردی Microsoft Word!!!!... بله، منم همیشه از این راه برای نوشتن گزارشام و... استفاده می کنم ولی این دفعه به دلایلی مجبور شدم از دفتر باب اسفنجی به جای این راه عاقلانه (!!!) استفاده کنم... و فکر می کنم ناشی گری در انتخاب نوع دفتر مورد استفاده گویای این مطلب هست...Big GrinBig GrinBig Grin

ضمنا بله عکس رو crop کردم (edit دیگه ای انجام ندادم!!) و پست ویرایش شد... دلیلش هم این بود که بار اول همون عکسی رو که همون موقع گرفتم سریع پیوست کرده بودم بعد که پست رو دیدم به نظرم رسید بعضی چیزا تو عکس مشخصه و لزومی نداره مشخص باشه و به دلیل دقت کاربرایی مثل شما بهتره که crop شه!!Smile (البته یه چیز دیگه هم بود که احتمالا بهش دقت نکردین...Big Grin)

+ با اون خودکار صورتیه ننوشتم (واسه خط کشیدن زیر بعضی چیزا ازش استفاده کرده بودم)... تا بیک آبی هست، owner صورتی حرفی برای گفتن ندارهTongue

+ کاش با خودکار صورتی نوشته بودم ولی تو این دفتره نمی نوشتم!!!!Sad

(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۱۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اصل DRY هم اصل جالبیه. این خارجیا برای همه چیز اسم میذارن. من خودم این اصلو قبول داشتم اما نمیدونستم اسم هم داره. اما مشکلی که این اصل داره اینه که موقع استفاده باید حواس آدم به ارور کدهای متدی که فراخوانی می کنه باشه.

یه توضیح می دید که اصل DRY چیه؟؟

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
ارسال: #۳۱۹۵۸
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۳۹ ب.ظ
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۲۶ ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  یه توضیح می دید که اصل DRY چیه؟؟

فکر کنم برای از بین بردن افزونگی هست ولی روشش رو نمیدونم
ارسال: #۳۱۹۵۹
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۴۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۲۶ ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  
(05 شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۱۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اصل DRY هم اصل جالبیه. این خارجیا برای همه چیز اسم میذارن. من خودم این اصلو قبول داشتم اما نمیدونستم اسم هم داره. اما مشکلی که این اصل داره اینه که موقع استفاده باید حواس آدم به ارور کدهای متدی که فراخوانی می کنه باشه.

یه توضیح می دید که اصل DRY چیه؟؟

(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۳۹ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  
(05 شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۲۶ ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  یه توضیح می دید که اصل DRY چیه؟؟

فکر کنم برای از بین بردن افزونگی هست ولی روشش رو نمیدونم
تا جایی که من دیدم «افزونگی» برای دیتا استفاده میشه اما DRY برای کده.

ارسال: #۳۱۹۶۰
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۴۷ ب.ظ
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۴۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تا جایی که من دیدم «افزونگی» برای دیتا استفاده میشه اما DRY برای کده.

تا جایی که من میدونم تکرار کد هم جزء افزونگی محسوب میشه
ارسال: #۳۱۹۶۱
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۵۶ ب.ظ
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۴۷ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  
(05 شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۴۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تا جایی که من دیدم «افزونگی» برای دیتا استفاده میشه اما DRY برای کده.
تا جایی که من میدونم تکرار کد هم جزء افزونگی محسوب میشه
طبق این دو تا مقاله استفاده نکردن از DRY باعث code duplication میشه نه code redundancy:

سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , m450ud
ارسال: #۳۱۹۶۲
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۵۶ ب.ظ
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۰۳ ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  
(05 شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۱۱ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  جلدش کن خب
دقیقا دیشب ساعت حدود ۳ بود که به این نتیجه رسیدم و خوشحال از اینکه بالاخره یه راهی پیدا شد، با خیال راحت رفتم خوابیدم...Big GrinBig GrinBig Grin

نه! نیازی به جلد نیست، من یه لحظه خودم رو جای استاد گذاشتم دیدم همونطوری با حضور باب اسفنجی قشنگ‌تره! Big Grin و حتی می‌تونه از نظر نوستالوژیکی هم روی اون فرد تاثیر مثبت بزاره! Big Grin جلد دفتر باید روح داشته باشه! Big GrinTongue

پی‌نوشت: یادم میاد دوره دبستان هر سال دو بار به ما از طرف آموزش و پرورش یک بسته لوازم و تحریر می‌دادن که من هیچ وقت شکلشون رو نمی‌تونستم ببینم! Big Grin یعنی همیشه از دیدن دفترهای بازرگانی زرد و صورتی یا اون دفترهای جلد لاستیکی و تک‌رنگ "نوری" و همچنین اون پاک‌کن‌های دو رنگ نابودگر (Big Grin) فراری بودم! Smile))) بعد همش می‌گفتم واسه من از اون دفتر فانتزی‌های برجسته و کارتونی قشنگ بخرین، که نهایتا هم نمی‌خریدند! Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , ele , codin , diligent , virtual girl , sara9009
ارسال: #۳۱۹۶۳
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۵۹ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
پست قبلی رو هم تصحیح می کنم: redundancy‌ هم برای کد هست و هم داده.

(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۵۶ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  نه! نیازی به جلد نیست، من یه لحظه خودم رو جای استاد گذاشتم دیدم همونطوری با حضور باب اسفنجی قشنگ‌تره! Big Grin و حتی می‌تونه از نظر نوستالوژیکی هم روی اون فرد تاثیر مثبت بزاره! Big Grin جلد دفتر باید روح داشته باشه! Big GrinTongue

پی‌نوشت: یادم میاد دوره دبستان هر سال دو بار به ما از طرف آموزش و پرورش یک بسته لوازم و تحریر می‌دادن که من هیچ وقت شکلشون رو نمی‌تونستم ببینم! Big Grin یعنی همیشه از دیدن دفترهای بازرگانی زرد و صورتی یا اون دفترهای جلد لاستیکی و تک‌رنگ "نوری" و همچنین اون پاک‌کن‌های دو رنگ نابودگر (Big Grin) فراری بودم! Smile))) بعد همش می‌گفتم واسه من از اون دفتر فانتزی‌های برجسته و کارتونی قشنگ بخرین، که نهایتا هم نمی‌خریدند! Big Grin

اون دفتر های فانتزی که جزو مصادیق پولدار بودن محسوب میشد.Smile

سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , codin , stateless
ارسال: #۳۱۹۶۴
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۲:۳۵ ب.ظ
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  
(05 شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۱۰ ق.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  از فردا انتخاب واحد شروع می‌شه اما هنوز نمی‌دونیم اون درسی که نمره‌اش نیومده رو میفتیم یا پاس می‌شیم. نمی‌دونیم هم از کجا باید پیگیری کنیم. به خود استاد هم که کسی جرئت نداره ایمیل بزنه.
ما فردا انتخاب واحد داریم ولی برای ورودی ما فعلا فقط مهندسی اینترنت ارائه شده! یکی از درس ها هم نمرش نیومده . شما باید برید خدارو شکر کنید که درسی ارائه شده که بردارید
من تربیت بدنی اصلا برنداشتم ترم ۷ که این ترمه میخوام بردارم ولی چون درس هامون ارائه نشده نمیدونم چه ساعتی بردارم و درس تربیت هم میدونید که اولش برنداریم دیگه نمیرسه. حالا موندم این ترم نتونم بردارم میشه ترم ۸ تربیت و ورزش رو هم نیاز کرد؟ Big Grin

یادش بخیر. مهندسی اینترنت. درس دوست داشتنیه من. Smile
آخه همینائی که ارائه شدن هم رو اعصابه. چون ما گروه دوم انتخاب واحد هستیم. از طرفی بیشتر ظرفیت کلاس ها رو هم از اول گذاشتن. طبق معمول ورودی های ۹۳ و ماقبل ظرفیتا رو پُر می کنن و ما باید سر ظرفیتای خالی یا نهایت چندتا دونه ای، تو سر و کلۀ هم بزنیم و با هم وارد جنگ بشیم. (به قول همون اُستاد مهندسی اینترنتم: جنگ سخت یا نرم؟ جنگ نرم، چون شما نرم افزارید. Big Grin )

اما از من می شنوید اگر خودتون ورزشکار نیستید این دو تا درس رو با هم برندارید.
من خودم موقعی که تربیت بدنی ۱ داشتم از همون هفته اول پا درد شدید گرفتم. تا چند روز می گذشت و یه کم دردم آروم می شد دوباره جلسۀ بعدی از راه می رسید و روز از نو روزی از نو. تربیت بدنی ۱ یکسره دویدن و دراز نشست (انواع و اقسام) و ... بود. امتحان آخرشم که چند تا آیتم مختلف از همۀ اینا بود از همه وحشتناک تر. :|
حالا دارم فکر می کنم که اگه تربیت بدنی ۱ با تربیت بدنی ۲ (همون ورزش شماست فکر کنم) پشت سر هم بیفتن دیگه چه شود!
ارسال: #۳۱۹۶۵
۰۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۳:۴۳ ب.ظ
(۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۲۶ ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  البته یه چیز دیگه هم بود که احتمالا بهش دقت نکردین...[تصویر:  biggrin.gif]
عوضش یه چیز دیگه هم بود که اونم شما بهش دقت نکردید: گوشی سونی‌تون Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , Pure Liveliness

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۷۳۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۶۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۷ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close