زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۸۱۴۱
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۵:۱۳ ب.ظ
اینجا هر وقت صحبت یک شهر دیگه غیر از تهران می شه یک عده می آیند می گن دوره جوک های قومی قبیله ای و ... تموم شده...ولی راجع به تهران هرکی هرچی خواست بگه دیگه مشکلی نیست. Smile
واقعا نمی خواستم جواب بدم چون معتقدم نظرات آدم ها باهمدیگه مختلفه.
ولی فکر می کنم استفاده از کلماتی مثل لجن زار تهران و تهرانی هایی که هنجارها رو زیر پا گذاشتن و ... واقعا قشنگ نیست. من فکر می کنم دوری از خانواده بهتون فشار آورده.Smile
من چون خودم هم در شهرستان درس خوندم درک می کنم آدم با مردمی روبرو می شه که فرهنگشون باهاش فرق داره سخته.
ولی در همین تهران من در خانواده خودم و دوستان و ... می بینم کسایی رو که نماز می خونن. اینکه شما ندیدین دلیل نمی شه که اکثریت اونجوری باشن. خیلی ببخشید دوست ندارم این حرف رو بزنم آن چه اعتقادی است که با رفتن به محلی که چند کیلومتر با شهر خودتون فاصله داره از بین می ره. من کسایی رو می شناسم خارج از کشور می رن و اگه قبلا نماز می خونده نمازش سرجاشه،...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009 , **sara** , mahyamk , codin
ارسال: #۲۸۱۴۲
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۵:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۳۹ ب.ظ، توسط sara9009.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
.........
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , **sara** , codin
ارسال: #۲۸۱۴۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۶:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۶:۱۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
بهتره سعه صدر داشته باشیم و زود از کوره در نریم.
سعی کنیم واکنش های احساسی سریع نداشته باشیم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , pezhman.m-AI
ارسال: #۲۸۱۴۴
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۶:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۶:۲۰ ب.ظ، توسط khayyam.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۵:۱۳ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  اینجا هر وقت صحبت یک شهر دیگه غیر از تهران می شه یک عده می آیند می گن دوره جوک های قومی قبیله ای و ... تموم شده...ولی راجع به تهران هرکی هرچی خواست بگه دیگه مشکلی نیست. Smile
واقعا نمی خواستم جواب بدم چون معتقدم نظرات آدم ها باهمدیگه مختلفه.
ولی فکر می کنم استفاده از کلماتی مثل لجن زار تهران و تهرانی هایی که هنجارها رو زیر پا گذاشتن و ... واقعا قشنگ نیست. من فکر می کنم دوری از خانواده بهتون فشار آورده.Smile
من چون خودم هم در شهرستان درس خوندم درک می کنم آدم با مردمی روبرو می شه که فرهنگشون باهاش فرق داره سخته.
ولی در همین تهران من در خانواده خودم و دوستان و ... می بینم کسایی رو که نماز می خونن. اینکه شما ندیدین دلیل نمی شه که اکثریت اونجوری باشن. خیلی ببخشید دوست ندارم این حرف رو بزنم آن چه اعتقادی است که با رفتن به محلی که چند کیلومتر با شهر خودتون فاصله داره از بین می ره. من کسایی رو می شناسم خارج از کشور می رن و اگه قبلا نماز می خونده نمازش سرجاشه،...

من یه پست گذاشتم و هیچ وقت همه رو اسیر یه تعداد نمی کنم اگه مایلید یک بار دیگر پستم رو بخونید تا متوجه منظورم بشوید ماید نیستید خواهشا نصیحت ندید .

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۵:۳۴ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  وقتی نمیتونمیم خودمون رو تو محیط های مختلف کنترل کنیم و ثبات شخصیت نداریم و نمیتونیم در هر شرایطی پای خط قرمزامون بمونیم ،تهران و شهرستان بودن ساده ترین عامل در انحراف و عدم انحراف هر شخصی هست.
تهران لجن زار نیست تا وقتی که فقط خودمون رو بی گناه و بهشتی و غیر خودمون رو گناهکار و جهنمی ندونیم .
افتخار میکنم تهران متولد شدم و تهران زندگی میکنم ، تهران اگه فقط این نکته که فقط برای خودم زندگی کنم و معیار همیشه خودم و خدام باشه( نه حرف مردم !) رو به من یاد داده باشه برای تمام زندگیم بسه.
پ.ن: عادت کردیم تو همه چیز دخالت کنیم از لباس پوشیدن مردم ، طرز زندگیشون وانتخاباشون و اعتقادشون و...
عادت کردیم فیلم بازی کنیم و فقط ادای ادمای خوب و فرهیخته و با شخصیت و مذهبی و مودب و محترم رو در بیاریم.

چرا عصبانی شدید کسی به شما چیزی گفته تهرانی محترم !
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI
ارسال: #۲۸۱۴۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۶:۵۲ ب.ظ
تهران یا شایدم طهران!
تجربه من از تهران اینه که یه سری هستن باد می اندازن تو گلوشون می گن ببین دادش...انگار هفت نسلش تو پیچ شمرون زادو ولد کرده یهو وسط ببین دادش گفتن تلفنش زنگ می زنه می زنه کانال بین الملل اصن خط رو خط میشه بد رقم! Big Grin
گذشته از شوخی تهران شهریه که با طیف گسترده ای از افکار سروکار داری چون از همه جای ایران هستن تفاوت بالاشهر پایین شهرش وحشتناک زیاده. من کلن راضی بودم کلن لهجه ندارم ولی بعضی وقتا ناخوداگاه یه چیزی میگم طرف میفهمه کجایی هستم کلی از شهرمون تعریف میکنه یه سری خاطرات تو مترو از دست فروشا و برخورد مردم دارم دیگه با این فونت جدید باید در چند جلد بگمشون Tongue

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , crevice , pezhman.m-AI
ارسال: #۲۸۱۴۶
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۷:۰۲ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۶:۵۲ ب.ظ)barca نوشته شده توسط:  تهران یا شایدم طهران!
تجربه من از تهران اینه که یه سری هستن باد می اندازن تو گلوشون می گن ببین دادش...انگار هفت نسلش تو پیچ شمرون زادو ولد کرده یهو وسط ببین دادش گفتن تلفنش زنگ می زنه می زنه کانال بین الملل اصن خط رو خط میشه بد رقم! Big Grin
گذشته از شوخی تهران شهریه که با طیف گسترده ای از افکار سروکار داری چون از همه جای ایران هستن تفاوت بالاشهر پایین شهرش وحشتناک زیاده. من کلن راضی بودم کلن لهجه ندارم ولی بعضی وقتا ناخوداگاه یه چیزی میگم طرف میفهمه کجایی هستم کلی از شهرمون تعریف میکنه یه سری خاطرات تو مترو از دست فروشا و برخورد مردم دارم دیگه با این فونت جدید باید در چند جلد بگمشون Tongue
با فونت قبلیم که حال نداشتی Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۲۸۱۴۷
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۷:۱۱ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۷:۰۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  با فونت قبلیم که حال نداشتی Big Grin
امو ای فونتو دیگه خیلی سخت شده Big Grin
یه چیز دیگه که یادم اومد اینه که هات داگ اینجا با هات داگ شهر ما خیلی فرق فوکوله! این چه وضشه دوستان تهرانی رسیدگی کنن یه هات داگ تنوری با پنیر پیتزا و سیب زمینی ما رو دعوت کنن دسشون درد نکنه جبران میشه Big Grin

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
ارسال: #۲۸۱۴۸
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۷:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۷:۴۸ ب.ظ، توسط aamitis.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۰۰ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۵ ق.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  
بله من می دونم چون یه چیزی خوشحالتون کرده حالا اون یه چیز چیه هیچ کس نمی دونه جز خودت !

البته که یکی از مغازه خوشحالی فروشی برام خوشحالی خریده بودBig Grin
اما اصل قضیه این نبودWink

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۳۰ ق.ظ)dr.a_AI نوشته شده توسط:  هوای اردیبهشت هواییت کرده Wink Big Grin
چه بهاری؟ چه اردیبهشتی؟
اینجا خیلی گرمه
خیلیییییییییUndecided

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
ارسال: #۲۸۱۴۹
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۸:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۵۵ ب.ظ، توسط Pure Liveliness.)
خوبه که دوستای دبیرستان آدم کم کم عکس پروفایلشون بشه عکس جشن فارغ التحصیلی شون.
و خوب تر اینه که انقدر مهربون باشن که یادشون باشه تو نمیری توی جشن راحتی از خرابشده ای که تووش درس خوندی و دعوتت کنن بری باهاشون خوش بگذرونی. البته کلاس داشتم از صبح تا غروب.

پی نوشت: والله که شهر بی‌تو مرا حبس می‌شود *** آوارگی و کوه و بیابانم آرزوست
طهران غیر قابل تحمل ترین شهر جهانه، زمانی که بعضی آدما تووش نباشن.

پی تر نوشت: شهرزاد رو ندیدم. چند روز پیش رفتم بخرم، فروشنده گفت نداریم. یعنی انگار جمع می کنن بعد از اتمامش. توی سایتش میفروشن. یه کار خوبی هم میکنن اینه که امکان رد دِین قرار دادند، یعنی اگه کسی این فیلم رو دانلود کرده، حالا میتونه پولش رو به حساب تهیه کننده بریزه. خوبه دیگه.
*پیش از دیدن پستای قبلی نوشتم طهران. ماشالا دوستانی هستن همه چی رو به همه چی ربط میدن!

وَه که جدا نمی شود، نقش تــو از خیال من
ارسال: #۲۸۱۵۰
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۸:۵۶ ب.ظ
بعد ۴ سال اومدم خودم رو به خودم ثابت کنم....ان شاالله رسیدن به قله موفقیت ...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , RASPINA , Pure Liveliness , sara9009
ارسال: #۲۸۱۵۱
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۹:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۲۹ ب.ظ، توسط salam az ma.)
سلام
یه جک آبادانی:
جاسم: سلام کا خوبی؟
کا: سلام جاسم نوکرتم خوبم از این ورا پیدات نیس؟
جاسم: رفته بودم آمازون سی شکار. که یه هو دیدم میون برفا ۱۴ تا گرگ دارن نگام میکنن. برفا ایقه قشنگ و سفید بو گولا برف سفید همیطو میخورد تو صورتت چه صحنه زیبا و قشنگی بود.
کا: خب تریف کو بینم گرگا چی شد؟
جاسم: ها کا داشتم میگفتم گرگا گذاشتن دنبالم حالا مو بودو گرگا بودو. رفتم رفتم تا رسیدم به یه جنگل سر سبز و قشنگ چه درختا سبز و بزرگی. ایتو میومد آفتاب میافتاد تو ای درختا ایقه قشنگ شده بود.
جاسم: ها کا داشتم میگفتم گرگا همیطو دنبالم بودن دوییدم دوییدم تا رسیدم به یه آبشار چه آبشار قشنگی بو ای قطرات آب از او بالا میومد میافتاد رو ای صخره ها پو پخش میشد جات خالی خیلی قشنگ بو.
جاسم: ها کا داشتم میگفتم گرگا همیطو دنبالم بودن دوییدم دوییدم تا رسیدم به یه بیابون برهوت خشک پر ای ماسه بادیا یه آفتاب سوزناکیم بو خدا نصیب گرگ بیابون نکنه.
جاسم: ها کا داشتم میگفتم گرگا. همیطو دنبالم بودن دوییدم دوییدم تا رسیدم به یه دریا چه دریایی عظمت خدا تا چش کار میکرد آب بود آبی و زلال جات خالی چه دریای قشنگی بو.
جاسم: اّه ه ه ه ه ... تونم گرگا ول کردن تو ول نمیکنی.

میخواستم تو قسمت جک و طنز بذارم که برداشتین. نمیدونم چرا اینکارو کردین به نظرم برای کسانی که دارن درس میخونن میتونه اوقات فراغت خوبی باشه.

«اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک ؛
خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداریت از نافرمانیت»
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx , sara9009 , samaneh@90 , Skyrim , pezhman.m-AI , RASPINA
ارسال: #۲۸۱۵۲
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۹:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۳۷ ب.ظ، توسط samaneh@90.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۴:۳۴ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  البته به نظرم محیط هم خیلی مهمه از وقتی که اومدم تهران کلی عوض شدم و اون خیام سابق نیستم حتی منی که هیچ یک از نمازهامو قضا نمی دادم چرا نمی تونم نماز بخونم با اینکه می دونم دارم اشتباه می کنم پس من خودم رو مقصر نمی دونم محیطی که ارزش های اسلامی از بین رفته چه بخوای چه نخوای آدم تحت تاثیر قرار می گیره حالا ممکنه این تاثیرپذیری کم باشه یا زیاد ولی هست .

شما الان نماز نخوندنتون انداختین گردن تهران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عادت کردیم برای خطاهامون بهانه بیاریم؟؟؟؟

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
ارسال: #۲۸۱۵۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۰:۲۲ ب.ظ
امروز کلا حسسسسسش نیست!
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A
ارسال: #۲۸۱۵۴
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۲۳ ب.ظ، توسط salam az ma.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۵۶ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  البته به نظرم محیط هم خیلی مهمه از وقتی که اومدم تهران کلی عوض شدم و اون خیام سابق نیستم حتی منی که هیچ یک از نمازهامو قضا نمی دادم چرا نمی تونم نماز بخونم با اینکه می دونم دارم اشتباه می کنم پس من خودم رو مقصر نمی دونم محیطی که ارزش های اسلامی از بین رفته چه بخوای چه نخوای آدم تحت تاثیر قرار می گیره حالا ممکنه این تاثیرپذیری کم باشه یا زیاد ولی هست .

سلام
به شخصه به محیط به عنوان یه فرصت برای یک شروع دوباره نگاه میکنم که گاهی میتونه باعث بدتر شدن فرد یا بهتر شدنش بشه بستگش داره چه طور ازش استفاده کنیم.
برای مثال خیلی دیدم که افرادی تو محیط دانشگاه چقدر از ارزشهای اخلاقی رو کنار گذاشتن و بر عکس کسانی هم که خیلی از عادت های بد اخلاقیه گذشتشونه تو همین دانشگاه ترک کردن.
در مورد تاثیر پذیری و تاثیر گذاری در یک محیط هم اینطور متوجه شدم که انسان ها اصولا دو دسته اند یا افرادی که روی محیط اطرافشون بیش از تاثیری که میگیرن تاثیر میذارن (شخصیت های کاریزماتیک) یا افرادی که تاثیر پذیریشون بیش از تاثیر گذاریشون هست. دونستن این مساله در مورد خودمون به دور از اینکه هر کسی دوست داره یه شخصیت کاریزماتیک باشه میتونه برای انتخاب افراد اطرافمون خیلی مهم باشه.
در مورد این مساله در دوران کارشناسی خیلی درگیرش بودم.
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۵:۳۴ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  وقتی نمیتونمیم خودمون رو تو محیط های مختلف کنترل کنیم و ثبات شخصیت نداریم و نمیتونیم در هر شرایطی پای خط قرمزامون بمونیم ،تهران و شهرستان بودن ساده ترین عامل در انحراف و عدم انحراف هر شخصی هست.
تهران لجن زار نیست تا وقتی که فقط خودمون رو بی گناه و بهشتی و غیر خودمون رو گناهکار و جهنمی ندونیم .
افتخار میکنم تهران متولد شدم و تهران زندگی میکنم ، تهران اگه فقط این نکته که فقط برای خودم زندگی کنم و معیار همیشه خودم و خدام باشه( نه حرف مردم !) رو به من یاد داده باشه برای تمام زندگیم بسه.
پ.ن: عادت کردیم تو همه چیز دخالت کنیم از لباس پوشیدن مردم ، طرز زندگیشون وانتخاباشون و اعتقادشون و...
عادت کردیم فیلم بازی کنیم و فقط ادای ادمای خوب و فرهیخته و با شخصیت و مذهبی و مودب و محترم رو در بیاریم.

به نظرم نگاه از این دید که افراد فیلم بازی میکنند و با نقابی که به صورت دارند خودشون رو دارن نشون میدن نگاهی هست که فقط فردی رو که این نگاه رو داره از پا در میاره در حالی اون افراد دارن به زندگیشون به روال خودش ادامه میدن و این فرد با این دید خودش رو با این بد بینی ها آزار میده.
یکی از دلایلی هم که افراد مومن آرامش رو بیش از انسانی مثل من تو زندگیشون وجود داره همین هست.

امام علی‏ - علیه السلام - فرمود: بدگمانی کارها را تباه می‏کند و باعث روی آوردن به انواع بدیها می‏شود.
امام علی‏ - علیه السلام - فرمود: سوء ظن و بدبینی نسبت به یکدیگر را دور افکنید؛ زیرا خدای عزوجل از این امر نهی فرموده است.

البته این به این معنی نیست که ساده لوح باشیم این دو تا با هم متفاوتند.
موفق باشید

«اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک ؛
خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداریت از نافرمانیت»
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009 , pezhman.m-AI , blx , ele
ارسال: #۲۸۱۵۵
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۳۳ ق.ظ
من خودم به شخصه از شلوغی تهران خوشم نمیاد. بیشتر وقت آدم‌ها تو تهران توی ترافیک و مسائلی تلف می‌شه که شاید دغدغه شهرهای دیگه نباشه. بیشتر ترافیک و شلوغی تهران مربوط به خدماتی هست که تنها اختصاص به تهرانی‌ها نداره. به عبارتی از اونجا که بیشتر امکانات ایران تو تهران جمع شده، شلوغی سایر شهرها مثلا در زمینه دکتر، وزارت‌خونه و ... می‌افته گردن تهران.
من خودم به هیچ وجه تهران رو برای زندگی انتخاب نمی‌کنم.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , pezhman.m-AI , blx , IT.girll , khayyam , A V A

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۴۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۱۷۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۸۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۶۸۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۵۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۸۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close