تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد 95
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
(19 اردیبهشت 1395 09:39 ب.ظ)farahdsa نوشته شده توسط: [ -> ]البته مطئنم نظریشو اشتباه کرده.

ولی واقعا نیست. چون اگه قاعده A در شرط چهارم صدق کنه باعث میشه لزوما حداقل یک قاعده تو گرامر پیدا بشه که شرط first/follow نقض بشه توش.
شما یه مثال بیار LL1 باشه. من یه گرامر نوشتم برای استاد فرستادم که اونم LL1 نبود!

البته خودم تناقض است زدم :|
(19 اردیبهشت 1395 07:47 ب.ظ)abolfazl pepco نوشته شده توسط: [ -> ]خروجی مدار؟؟؟؟

xnor
سوال 85 76 87 84 ؟ لطفن هر کسی زده نظر بده
(19 اردیبهشت 1395 09:39 ب.ظ)farahdsa نوشته شده توسط: [ -> ]
(19 اردیبهشت 1395 09:28 ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط: [ -> ]
(19 اردیبهشت 1395 08:21 ب.ظ)farahdsa نوشته شده توسط: [ -> ]آقای شاپوری جواب نظریه رو دادن،
من فقط همین منظم بودن رو اشتباه کردم، اشتراک این ۲ زبان مستقل از متن قطعی است ، اما منظم هم میشه، نمیدونم چرا گفته منظم نیست؟
کسی میتونه با استدال بگه چرا منظم نیست؟

زبان دوم قسمتی که c داره، a ها زوج میزنه، و b ها فرد میزنه، زبان اول ، a و b ها برابر هستن، بنابراین اشتراک این تا میشه aاستار و b استار.
به این دلیل مستقل از متن قطعی است ،ولی منظم نیست که :
اشتراک زبان های L1 و L2= [tex]\{a^m\: \: d\: \: b^{2m}\: \: :\: \: m=2k 1\}[/tex]
توضیح:
بخش هایی از دو زبان که حرف c دارند،که به هیچ وجه اشتراک ندارند.
ولی بخش هایی از دو زبان که حرف d دارند،اشتراکشون میشه [tex]a^m\: d\: b^{2m}[/tex] ولی به شرطی که m فرذ باشه.

خوب درسته، اون قسمت c اشتراک ندارن، ولی a استار هم شاملش میشه، اون قسمت d مطمئنی a با b وابسته میشه؟
اگه اشتراکی باشه،تو قسمتی هست که d دارن.

در زبان اول،قسمتی که d داره،میشه : mتا حرف a ، سپس یه d، و بعدش ۲m تا حرف b بیاد.
در زبان دوم،قسمتی که d داره،میشه :رشته هایی که تعداد aها فرد باشه،سپس یه d بیاد و بعدش تعداد bها زوج باشه.
خب حالا اشتراکشون میشه چی؟
اشتراکشون میشه زیرمجموعه ای از هردو زبان که:
تعداد aها فرد،یه d،و بعدش تعداد bها زوج ، ولی به شرطی که تعداد bها دوبرابر تعداد a ها باشند.
که نیاز به حافظه داره.پس منظم نیست
کسی این سوال ها رو جواب داده ؟
۹۵ - ۹۶ - ۹۷ الگوریتم هوش مصنوعی
(19 اردیبهشت 1395 10:34 ب.ظ)arezoo_a نوشته شده توسط: [ -> ]سوال ۸۵ ۷۶ ۸۷ ۸۴ ؟ لطفن هر کسی زده نظر بده

84-2
85-4
86-3
(19 اردیبهشت 1395 09:39 ب.ظ)farahdsa نوشته شده توسط: [ -> ]شاپوری کامپایلرشو اصلاح کرد
LL1 نیست!!!!!

به نظر من باید تا روز ۴ شنبه صبر کنیم،اینطوری فایده نداره، منم کامپایلر زدم LL1 نیست. ولی جواب این دوست گرامی IranianWizard
کاملا با اثبات اثبات کردن که گرامر مشخص نیست چی هست.

من خودم با استاد شاپوری حرف زدم.ایشون میگن که درسته A ، شرط LL(1) بودن گرامرو نقض نمیکنه. ولی شرط چهارم باعث میشه که حتما تو قواعد دیگر گرامر(نه A) شرط LL(1) بودن گرامر نقض بشه،پس LL(1) نیست!!

ولی خب اگه یه مثال نقضی واسش پیدا بشه، این حرفشون رد میشه.
دیگه بستگی داره به اینکه نظر طراح سوال چیه.هرچند من فک میکنم نظر طراح سوال همون ۳ باشه.
(19 اردیبهشت 1395 10:42 ب.ظ)sam037 نوشته شده توسط: [ -> ]کسی این سوال ها رو جواب داده ؟

سلام

95 - نظری ندارم!
96- نظرم گزینه 1 بود.
97- گزینه 1 رو زدم.
(19 اردیبهشت 1395 10:44 ب.ظ)samsung نوشته شده توسط: [ -> ]
(19 اردیبهشت 1395 10:34 ب.ظ)arezoo_a نوشته شده توسط: [ -> ]سوال ۸۵ ۷۶ ۸۷ ۸۴ ؟ لطفن هر کسی زده نظر بده

۸۴-۲
۸۵-۴
۸۶-۳

84 رو منم گزینه با افزایش دما ... رو زدم ولی 85 رو nor رو انتخاب کردم . 86 هم نزدم .نظرتون درباره 76 و 87 چیه؟
سلام دوستان
آقای شاپوری جواب سوالات نظریه رو دادن که از لینک زیر قابل دانلود است

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ولی متاسفانه با تمام احترامی که برای جناب آقای شاپوری قائل هستم باید عرض کنم که در مورد سوال اول نظریه اشتباه کردند. (سوال ۵۳)
در این سوال زبان L1 با زبان ماشین LM برابر نیست
میتونید خودتون رشته ۰۱۰۱۱۰۱۰ رو امتحان کنید که توسط ماشین پذیرفته میشه ولی توسط L1 قابل تولید نیست
لطفاً به آقای شاپوری هم اطلاع بدید تا اصلاح کنند
در واقع پاسخ صحیح گزینه ۱ است
(19 اردیبهشت 1395 10:59 ب.ظ)axarsu نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ولی متاسفانه با تمام احترامی که برای جناب آقای شاپوری قائل هستم باید عرض کنم که در مورد سوال اول نظریه اشتباه کردند. (سوال ۵۳)
میتونید خودتون رشته ۰۱۰۱۱۰۱۰ رو امتحان کنید که توسط ماشین پذیرفته میشه ولی توسط L1 قابل تولید نیست
من خودم نه ۱ رو زدم.نه ۳Big Grin
ولی این رشته ای که شما گفتید،با L1 تولید میشه.
[تصویر:  403052_111.jpg]
(19 اردیبهشت 1395 10:49 ب.ظ)digicom نوشته شده توسط: [ -> ]
(19 اردیبهشت 1395 10:42 ب.ظ)sam037 نوشته شده توسط: [ -> ]کسی این سوال ها رو جواب داده ؟

سلام

۹۵ - نظری ندارم!
۹۶- نظرم گزینه ۱ بود.
۹۷- گزینه ۱ رو زدم.

میشه نظرات خودتون در مورد سوالات الگوریتم و هوش از گروه هوش مصنوعی بگید؟

ممنون
(19 اردیبهشت 1395 10:56 ب.ظ)arezoo_a نوشته شده توسط: [ -> ]
(19 اردیبهشت 1395 10:44 ب.ظ)samsung نوشته شده توسط: [ -> ]

۸۴-۲
۸۵-۴
۸۶-۳

۸۴ رو منم گزینه با افزایش دما ... رو زدم ولی ۸۵ رو nor رو انتخاب کردم . ۸۶ هم نزدم .نظرتون درباره ۷۶ و ۸۷ چیه؟

85 رو منم بین nor و nand مونده بودم, 10 بار هم حل کردمش ولی اخرین بار عدد گزاری که کردم nand شد , راستش خودم هم شک دارم کدومش درسته...
87 که سواله سختی بود من به هیچ وجه نتونستم حلش کنم ولی 76 چندان سواله سختی نبود فقط طولانی بود که من با توجه به شرایط استرسه امتحان نتونستم سر جلسه حلش کنم...
نظرتون راجع به 89 چیه؟ من گزینه 2 زدم...
(19 اردیبهشت 1395 10:59 ب.ظ)axarsu نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان

رشته با L1 قابل تولید است، به نظر من با L1 برابر است اما در مورد اینکه چطور L4 زیر مجموعه آن هست نظری ندارم!
من خودم به همین دلیل گزینه 4 زدم.
(19 اردیبهشت 1395 09:39 ب.ظ)farahdsa نوشته شده توسط: [ -> ]
(19 اردیبهشت 1395 09:28 ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط: [ -> ]
(19 اردیبهشت 1395 08:21 ب.ظ)farahdsa نوشته شده توسط: [ -> ]آقای شاپوری جواب نظریه رو دادن،
من فقط همین منظم بودن رو اشتباه کردم، اشتراک این ۲ زبان مستقل از متن قطعی است ، اما منظم هم میشه، نمیدونم چرا گفته منظم نیست؟
کسی میتونه با استدال بگه چرا منظم نیست؟

زبان دوم قسمتی که c داره، a ها زوج میزنه، و b ها فرد میزنه، زبان اول ، a و b ها برابر هستن، بنابراین اشتراک این تا میشه aاستار و b استار.
به این دلیل مستقل از متن قطعی است ،ولی منظم نیست که :
اشتراک زبان های L1 و L2= [tex]\{a^m\: \: d\: \: b^{2m}\: \: :\: \: m=2k 1\}[/tex]
توضیح:
بخش هایی از دو زبان که حرف c دارند،که به هیچ وجه اشتراک ندارند.
ولی بخش هایی از دو زبان که حرف d دارند،اشتراکشون میشه [tex]a^m\: d\: b^{2m}[/tex] ولی به شرطی که m فرذ باشه.

خوب درسته، اون قسمت c اشتراک ندارن، ولی a استار هم شاملش میشه، اون قسمت d مطمئنی a با b وابسته میشه؟

شاپوری کامپایلرشو اصلاح کرد
LL1 نیست!!!!!

البته مطئنم نظریشو اشتباه کرده.

به نظر من باید تا روز ۴ شنبه صبر کنیم،اینطوری فایده نداره، منم کامپایلر زدم LL1 نیست. ولی جواب این دوست گرامی IranianWizard
کاملا با اثبات اثبات کردن که گرامر مشخص نیست چی هست.

من به جواب این موسسات و اساتید زیاد قبول ندارم.

موفق باشین.

گرامر LL(1) نیست

[تصویر:  403057_546786655751634960_1072651733.jpg]
لینک مرجع