زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۴۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ارشدی های ۹۲ در چه مرحله ای هستند؟

ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۲ ق.ظ
من سال گذشته خیلی زحمت کشیدم واسه کنکور ،ولی نتیجه ای که میخواستم نگرفتم
خیلی ناامید شدم،ولی دیروز دوباره شروع کردم
به امید خدا امسال یه رتبه ی تک رقمی
بقیه ارشدی های ۹۲ در چه حالی هستند؟؟؟؟؟؟؟؟

چقدر دیر متوجه میشویم که زندگی یعنی همان روزهایی

که زود گذشتن ان را ارزو میکردیم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: xani , H3NGAM3H
ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۶ ب.ظ
سلام منم ۹۲ ای هستم.....
امسال اصلا نخونده بودم یعنی آمادگی رو نداشتم ....خیلی بد امتحان دادم .......۹۵۰ شدم...
ولی هنوز جدی شروع نکردم چون پروژه پایانیم مونده .....
من هدفم دانشگاه تهرانه انشالله....البته اگر خدا بخاد وخیر وصلاحمون در این راه باشه......
برا همه آرزوی موفقیت دارم
من فقط تکیم به خداست فقط...... خیلی اتفاقا برام افتاده .......ولی فهمیدم که دیگه نباید به حاشیه ها چسبید هدف ما بالاتر ازاین حرفاست......... حرفم هم اینه: کسانی که با گریه تو شادند برخیز تا بگریند...

ازاین آدمهادلگیر نشو،نیش زدن طبیعت آنهاست..../سالهاست به هوای بارانی می گویند خراب!......
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gh elham , pita
ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۳ ب.ظ
موضوع منتقل شد.

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
۰
۰
ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۷ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
RE: ارشدی های ۹۲ در چه مرحله ای هستند؟
(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ق.ظ)nina69 نوشته شده توسط:  من سال گذشته خیلی زحمت کشیدم واسه کنکور ،ولی نتیجه ای که میخواستم نگرفتم
من چند روزی میشه که با این سایت آَشنا شدم. انگیزه ام هم اینه که تا جایی که ازم بر میاد کمک کنم. خواستم بگم بچه هایی که از تابستون شروع میکننداگه هدف گذاری خوبی نداشته باشند برای تابستونشون به بن بست میرسند و عملا مطالعات تابستونشون به هدر میره بنابراین اگه الان شروع کردید اولین کاری که بکنید اینه که برای تا آخر تابستون یه هدفی برای خود تعیین کنید که به اون برسید. جون از مهر ماه معمولا بچه ها درگیر کنکورهای آزمایشی میشن دیگه به همین خاطر با برنامه اونا جلو میرند ولی این که تو تابستون جی کار کنند مهمه.

خ

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313 , Mohammad-A , kerm , nomad:D , nina69 , Xilinx , maryami , gh elham , pita , xani
ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۲ ب.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  
(16 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ق.ظ)nina69 نوشته شده توسط:  من سال گذشته خیلی زحمت کشیدم واسه کنکور ،ولی نتیجه ای که میخواستم نگرفتم
من چند روزی میشه که با این سایت آَشنا شدم. انگیزه ام هم اینه که تا جایی که ازم بر میاد کمک کنم. من مشاور آی تی و کامپیوتر هستم. خواستم بگم بچه هایی که از تابستون شروع میکننداگه هدف گذاری خوبی نداشته باشند برای تابستونشون به بن بست میرسند و عملا مطالعات تابستونشون به هدر میره بنابراین اگه الان شروع کردید اولین کاری که بکنید اینه که برای تا آخر تابستون یه هدفی برای خود تعیین کنید که به اون برسید. جون از مهر ماه معمولا بچه ها درگیر کنکورهای آزمایشی میشن دیگه به همین خاطر با برنامه اونا جلو میرند ولی این که تو تابستون جی کار کنند مهمه.

خ
ممنون و امیدوارم با این انجمن ارتباط مستمر داشته باشین
شما چه رشته ای میخونید؟
با چه درصدهایی رتبه یک آوردید؟
میشه کارنامتونو بذارید تو سایت؟

خدا کافیست...
۰
۰
ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۳ ب.ظ
سلام منم ۹۲ هستم البته از مهر ماه هم باید برم دانشگاه و ترم اخرمو بگذرونم ولی از اول تیر شروع کردم ت الان که دارم تایپ میکنم خیلی برام سخته که یک ضرب قبول بشم ولی بخدا دارم تلاش میکنم سیستم عامل و ساختمان داده و الانم معماری رو تموم کردم ولی دروس دانشگاه دستو پا گیره نمیشه تمرکز کرد واسه ارشد ولی امیدوارم
۰
۰
ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۱ ب.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ب.ظ)viona نوشته شده توسط:  
(16 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  
(16 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ق.ظ)nina69 نوشته شده توسط:  من سال گذشته خیلی زحمت کشیدم واسه کنکور ،ولی نتیجه ای که میخواستم نگرفتم
من چند روزی میشه که با این سایت آَشنا شدم. انگیزه ام هم اینه که تا جایی که ازم بر میاد کمک کنم. من مشاور آی تی و کامپیوتر هستم. خواستم بگم بچه هایی که از تابستون شروع میکننداگه هدف گذاری خوبی نداشته باشند برای تابستونشون به بن بست میرسند و عملا مطالعات تابستونشون به هدر میره بنابراین اگه الان شروع کردید اولین کاری که بکنید اینه که برای تا آخر تابستون یه هدفی برای خود تعیین کنید که به اون برسید. جون از مهر ماه معمولا بچه ها درگیر کنکورهای آزمایشی میشن دیگه به همین خاطر با برنامه اونا جلو میرند ولی این که تو تابستون جی کار کنند مهمه.

خ
شما چه رشته ای میخونید؟

من تجارت الکترونیک میخونم دانشگاه امیر کبیر. سال ۸۹ کنکور دادم کارنامه ام راستش رو بخواین نمیدونم کجا هست. درصدا هم مهم نیست. جون سال به سال با توجه به درحه سختی کنکور تغییر میکنند. مثلا کنکور ۸۹ ای تی درس پایگاه آسون بود و میانگین حدود ۴۰ ۵۰ بود ولی کنکور ۹۰ یهو به قدری سوالای این درس سخت شد که میانگینش شد -۸ در صد. کلا سیستم کنکور این طوریه که تو کنکور آیتی هر سال یکی از دروس مشترک خیلی سخت میشه و یکی از درسهای دیگه. زبانم یه سال در میون معمولا بین کامپوتر و آیتی سویچ میکنه و یکی سخت میشه یکی آسون. من چند تا توصیه کلی میکنم ان شا الله که به دردتون بخوره
اول این که زمان اماده سازی برای کنکور به سه بخش مهم تقسیم میشه. مرحله اول تابستون میشه مرحله دوم مهر ماه تا اواسط دی ماه و مرحله سوم از اواسط دی ماه تا آخر بهمن یعنی تا زمان کنکور
در مرحله اول باید اشکالات عمده خود را بر طرف کنید. یعنی باید عادات مطالعه خود را شناسایی کنید در صورت نیاز آنها را بهبود بخشید. باید اشکالات پایه ای خود تو درسهای مختلف را به طریقی بر طرف کنید (یا کلاس خوب پیدا کنید یا جزوه خوب یا کتاب خوب یا...) همچنین باید به یه نظم مناسبی برای برنامه ریزیتان برسید. بدونید چه ساعت هایی میتونید بهتر مطالعه کنید. خلاصه تمام اطلاعات جانبی مورد نیاز را باید در این مرحله به دست بیارید. از طرف دیگه کاری که باید بکنید اینه که سعی کنید یه برنامه یا سقف برای خودتان تعیین کنید که تا آخر تابستان به آن برسید. قرار نیست در این مرحله به سطح تسلط برسید. صرفا باید مطالبی که میخونید رو درک کنید و به فهم خوبی از آنها برسید. پیشنهاد من اینه که درسهای حفظی رو تو این مرحله نخونید لا اقل. و بیشتر درسهای فهمیدنی رو بخونید. همچنین پیشنهاد دیگم اینه که اگه میخواین شروع کنید با درسها یا فصل هایی شروع کنید که بیشترین علاقه رو به آنها دارید این طوری انگیزه مناسبی برای درس خواندن دارید و این باعث میشه کم کم به درس خواندن عادت کنید.
مرحله دوم که از مهر ماه شروع میشه مرحله رسیدن به آمادگیه. اکثر بچه ها تو آزمون های آزمایشی شرکت میکنند و به همین خاطر یه برنامه ریزی خوبی برای درسهایشان دارند.در واقع تو انی مرحله باید تمام تلاشتان این باشد که بتوانید بیشترین تطابق را با برنامه ی آزمونتان داشته باشید و بتونید اونا رو کامل انجام دهید. تست زنی هم در این مرحله باید انجام بشه. هر چه تو مرحله قبلی اطلاعات بیشتری کسب کرده باشید این مرحله راحت تر خواهید بود.
مرحله ی سوم مرحله جمع بندیه. از هفته دوم دی ماه باید شروع کنید به جمع بندی و برطرف کردن نواقص . اونجاست که باید تمام مطالبی که در این چند ماه اخیر خوندید به طریقی جمع بندی کنید. همچنین باید بیشترین تمرکزتان بر روی تست زنی و روشهای آن و نیز حل مسئله باشد. تو انی مرحله ترجیحا کمتر باید مطلب جدید یاد بگیرید هر چند که اگر خیلی از برنامه تان عقب هستید و مطالب زیادی مونده که نخوندید تو این مرحله باید جبران کنید. تو این مرحله میتونید از خلاصه برداری هایی که تو مرحله قبلی تهیه کردید کلی استافده کنید پس پیشنهاد میکنم تو مرحله دوم خلاصه برداری رو حتما انجام بدید.
برای خلاصه برداری هم پیشنهادم اینه که از ساختار درختی استفاده کنید. به صورت یک درخت سلسله مراتبی مطالب مربوط به هر فصل را دسته بندی کنید و کنار هر کدام از برگ ها خلاصه های خود را بنویسید. بیشتر سعی کنید تو خلاصه هاتان برچسب بزنید تا جمله کامل بنویسید. همچنین خلاصه هاتون باید حتما آدرس داشته باشه. مثلا کنار برگ بزنید این مطلب مال صفحه فلان فلان کتابه... این طوری دسترسی شما به مطلب رو آسون تر میکنه. و نیز نیازی نیست که کل مطلب رو تو خلاصه بنویسید. میتونید یه برچسب ساده بزنید و یا یک فرمول رو بنویسید بعد اگه نیاز داشتید برید به مرجع اصلی مراجعه کنید. همچنین تو این ساختار درختی تون میتونید شماره تستهایی که زدید و احساس میکنید تست های بسیار خوبی بودند رو بزنید که بعدا بتونید هنگام مرور اینارو یه نگاه بشون بندازید.
امیدوارم این توضیحات به درد بخوره

۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Mahbanoo313 , sir_ams , Mohammad-A , fateme_68 , fatemeh85 , Xilinx , maryami , moha , mis masi , sulduz , r.sh69 , Mänu , EMT , sh_it , ghazal_ , xani , fatemesoleimani , elynn66 , fa_karoon
ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۶ ب.ظ، توسط sir_ams.)
سلام.
والا من چی بگم؟من در حال حاضر سال آخر کارشناسیی آی تی هستم
من یه کم خوندم که خوردم به ماه مبارک برنامم برا ماه رمضون خوبه شبا تا صبح و بعد سحری هم تا ۷ وبعدشم خواب!
اما یکروز مونده به ماه مبارک داییم فوت کرد(یه دایی بشتر نداشتم) و هنوز تو شک بودم که جمعه همین هفته پدر خانوم داداشم (که من باهاش خیلی رفیق بودم با هم جاهای زیادی می رفتیم و.....) فوت کرد هر دو در اثر بیماری بودن!
و این شک من بیشتر و بیشتر شد الانم که نیمه مرداد گذشته و من هنوز هیچ کاری نکردم !
موندم که چگونه و چطوری از این شک بیرون بیام و بتونم مثله گذشته باشم؟؟؟؟ تو این مدت همش این تو ذهنمه که یذارم برای سال بعد اما از طرفی هم یک سال موندن رو دوس ندارم چون یه سال در کل عقب میوفتم.!!!
و اگه این مرحله تموم تازه مرحله بعدی که شروع شدن دانشگاه هست شروع میشه که حداقل ۱۲ و حداکثر ۱۴ واحد درس دارم و استادایی که اجازه نمیدن غیبت کنم(که اگر هم بدن وجدان خودم راضی به غیبت نمیشه!) واسه اون موقع چکار کنم؟؟؟
ممنون اگه راهنماییم کنید.
مهمترین بخش این شک هست که باید حل بشه اما چطوریش رو نمیدونم!:گریه

Blushخدا یـــــــــــا شکــــــــــــــــرتAngel

هر چی که خدا بخواد همون میشه

آرامش سهم قلبیست که در تصرف خداست؛
۰
۱
ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۰ ب.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۳ ب.ظ)sir_ams نوشته شده توسط:  سلام.
من یه کم خوندم که خوردم به ماه مبارک برنامم برا ماه رمضون خوبه شبا تا صبح و بعد سحری هم تا ۷ وبعدشم خواب!
اما یکروز مونده به ماه مبارک داییم فوت کرد(یه دایی بشتر نداشتم) و هنوز تو شک بودم که جمعه همین هفته پدر خانوم داداشم (که من باهاش خیلی رفیق بودم با هم جاهای زیادی می رفتیم و.....) فوت کرد هر دو در اثر بیماری بودن!
و این شک من بیشتر و بیشتر شد الانم که نیمه مرداد گذشته و من هنوز هیچ کاری نکردم !
موندم که چگونه و چطوری از این شک بیرون بیام و بتونم مثله گذشته باشم؟؟؟؟ تو این مدت همش این تو ذهنمه که یذارم برای سال بعد اما از طرفی هم یک سال موندن رو دوس ندارم چون یه سال در کل عقب میوفتم.!!!
و اگه این مرحله تموم تازه مرحله بعدی که شروع شدن دانشگاه هست شروع میشه که حداقل ۱۲ و حداکثر ۱۴ واحد درس دارم و استادایی که اجازه نمیدن غیبت کنم(که اگر هم بدن وجدان خودم راضی به غیبت نمیشه!) واسه اون موقع چکار کنم؟؟؟
اول این که خدا رفتگانت رو بیامرزه. کلا کنکور بخشی از زندگی میباشد و تو این زندگی ممکنه اتفاق های مختلف بیفته. اولین کاری که باید بکنی اینه که کنکور هم مثه مراحل دیگه زندگیت نگاه کنی. مثلا اگه قرار بود بری خدمت سربازی چون داییتون فوت کرده بود نمی رفتین؟باید فکر کنید کنکور هم مجبورید که بخونید و بدید اتفاقا کنکور باعث میشه کلی ذهنتون پرت بشه و به موضوعات دیگه فکر کنید. اما یک سری پیشنهادمیکنم امیدوارم به دردتون بخوهر
چیزی که الان شما نیاز دارید اینه که از درس خواندن لذت ببرید و به وسیله این لذت از رنج وارد آمده بر شما دوری بگیرید. اصولا هر انسانی اساس زندگیش اینه که از رنج فرار کنه و به لذت برسه. تمام فعالیت های روزمره ما هم همیننه. مثلا اگه درس نمیخونیم برای اینه که رنجش برامون بیشتره تا لذتش. و اگه شب امتحان درس میخونیم دلیلش اینه که رنج درس نخوندن برامون بیشتره تواون لحظه تا لذت.
حالا چی کار کنی گه درس خواندن برات لذت بشه: اول از همه باید هدف تعیین کنی برای خودت فعلا با هدف های کوتاه مدت شروع کن بعد سعی کن این هدف ها رو ارضا و برآورده کنی. لذت برآورده کردن این هدفها میتونه کمکت کنه که از درس خوندن لذت ببری. مثلا هدف بزار که تاآخر هفته چهار تا مبحث رو بخونی. اولش هم هدف هاتو کوچیگ بگیر و کم کم بزرگشون کن. این هدفها میتونه عامل انگیزش خوبی برات باشه. هدفهاتو ترجیحا رو کاغذ بیار و سعی کن جلو چشمات باشه از طرفی دیگه هر وقت هدفت ارضا شد خودتو تشویق کن و اگه نتونستی برآورده کنی جا این که خودت رو تنبیه کنی سعی کن سراغ هدفهای دیگه بری. یعنی نوع هدفهاتو عوض کنی. مثلا اگه میبینی تو هدفهات داشتی معماری بخونی بعد نمی تونستی معماری بخونی تو هدفت معماری نزار و ساختمان داده بزار.
کار بعدی که باید بکنی اینه که یه برنامه برای رسیدن به هدفهات باید بریزی برنامه ای که میریزی باید شامل دو بخش باشه رسیدن به هدف و اطمینان از رسیدن به هدف. مثلا اگه هدفت این بوده که ساختمان داده فصل درخت ها رو بخونی یه برنامه باید بزاری برای این که مباحثش رو بخونی و یه برنامه بزاری که مرورش کنی آن جه که خوندی. این طوری میتونه کمک زیادت کنه.
پیشنهاد من اینه که از الان تا آخر تابستون دو تا برنامه سه هفته بزار که تو هر کدوم دو هفته ی اولتو درس بخون و هفته سوم بزار جبران عقب ماندگی و مرور دو هفته ی اول. یه هدف گذاری هم از قبلش بکن بلکه کمکت کنه. به هر حال مهم ترین قسمت درس خواندن شروع به درس خواندنه. یه مثالی میزنم امیدوارم به درد بخوره
یه چیزی هست به اسم سندروم نیاگارا. این سندروم میگه آدما تو مسیر زندگیشون میفتند تو یه رود اولش تلاش میکنند پارو میزنند تا مسیر رو انتخاب کنند اما بعد کم کم خودشون رو تو مسیر رودخانه قرار میدن و این باعث میشه که بی هدف هرچا که زندگی میبرشون برن. بعد موقعی که چهار پنج متر مانده تا ابشار به خودشان میان و اون موقع به فکر پارو زدن میفتند. که اون موقع پارو زدن خیلی به درد نمیخوره چون دیگه میفتند تو آبشار. پس تا قبل این که بیفتی تو آبشار نیاگارا سرنوشتتو به دست خودت بگیر نزار زندگی مسیر زندگیتو تعیین کنه....امیدوارم که اینا که گفتم به دردت بخوره

۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Mohammad-A , sir_ams , jameshenas , zeinab , maryami , EMT , sh_it , sahar salehi
ارسال: #۱۰
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۲۳ ب.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  خواستم بگم بچه هایی که از تابستون شروع میکننداگه هدف گذاری خوبی نداشته باشند برای تابستونشون به بن بست میرسند و عملا مطالعات تابستونشون به هدر میره بنابراین اگه الان شروع کردید اولین کاری که بکنید اینه که برای تا آخر تابستون یه هدفی برای خود تعیین کنید که به اون برسید. جون از مهر ماه معمولا بچه ها درگیر کنکورهای آزمایشی میشن دیگه به همین خاطر با برنامه اونا جلو میرند ولی این که تو تابستون جی کار کنند مهمه.

سلام. ممکنه یکم بیشتر در اینباره توضیح بدید؟ ممنون میشم

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۶ ب.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۳ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(16 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  خواستم بگم بچه هایی که از تابستون شروع میکننداگه هدف گذاری خوبی نداشته باشند برای تابستونشون به بن بست میرسند و عملا مطالعات تابستونشون به هدر میره بنابراین اگه الان شروع کردید اولین کاری که بکنید اینه که برای تا آخر تابستون یه هدفی برای خود تعیین کنید که به اون برسید. جون از مهر ماه معمولا بچه ها درگیر کنکورهای آزمایشی میشن دیگه به همین خاطر با برنامه اونا جلو میرند ولی این که تو تابستون جی کار کنند مهمه.

سلام. ممکنه یکم بیشتر در اینباره توضیح بدید؟ ممنون میشم

تو مرحله پاییز به دلیل وجود آزمون های آزمایشی عملا بچه ها مطالعاتشان برای پوشش دادن این آزمونها سوق داده میشه. حالا اگه یکی تو تابستون بیاد دو تا فصل اول هر کتاب را بخونه اون وقت تو مهرماه که آزمونهای آزمایشی شروع میشه با مشکل مواجه میشه. زیرا اگه بخواهد با برنامه آزمون جلو بره که دوباره باید همونایی که تو تابستون خونده رو دوباره بخونه و اگه نخوادم با برنامه آزمون پیش بره آزمونش سوخت میشه. پس تو تابستون باید جوری هدف گذاری کنی که بیشترین سود رو از مطالعاتت ببری. برای این کار میشه چند تا کار تو تابستون کرد.
یکیش اینه که بیای اون قسمت هایی رو بخونی که بدونی تو آزمونهای آزمایشی بهش نمیرسی بخونی. یعنی برنامه آزمونت رو نگاه کنی ببینی کجاهاش خیلی سنگینه شروع کنی اونارو خوندن.
کار دیگه اینه که تابستون رو بزاری برای مطالعه و خیلی درگیر تست نشی و مهرماه درگیر تست زدن و حل کردن تست بشی.
کار دیگه اینه که تو تابستون بیای خلاصه برداری و جزوه برداری کنی یا بری کلاس حتی. بیای با خوندن کتاب ها اون جاهایی که فکر میکنی به دردت میخوره رو برای خودت به طریقی که خیلی ازت وقت نگیره خلاصه برداری کنی. حالا اگه خواستی نحوه خلاصه برداری هم بعدا میگم بهت.
به هر حال باید توجه کنی که مرحله تابستون مثل ساختن زیر بنا میمونه تو مرحله زیر بنا نمیان خودشون رو درگیر سیم کشی و برق کشی و رنگ خونه چی باشه و .... اینا کنند. تو این مرحله این که تو چه سالی تست ها سخت بوده و یا جواب تست کنکور ۹۰ چیمیشه یا این که با چند میشه کجا قبول شد ویا چرا نمیتونم تست بزنم مهم نیست. تو این مرحله مهم اینه که یه زیربنا بسازی که بعدا بتونی ازش بهترین استفاده رو کنی.

۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pegasus , SaMiRa.e , Mohammad-A , fateme_68 , makalo , Donna , zeinab , Hamed92 , maryami , Mänu , gh elham , EMT
ارسال: #۱۲
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۴۸ ب.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  

خ

آقای جهانی مرس که مارو کمک میکنید. آقای جهانی من ترم بعد رو هم دارم. اما واحد کم میگیرم و سر کلاس نمیرم. الانم حدود ۴۰% ویس های استادا رو گوش دادم و البته از رو مراجع خوندم.(تمرین حل نکردم و تست نزدم). برنامه ام همینه که این ۷ تا درس رو که گوش میدم تا آخر تابستون تموم کنم و بعد واسه آزمون ها همگام شم. به نظر شما برنامه ریزی درستی داشتم؟
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۰۸ ب.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ)maziyar.grami نوشته شده توسط:  

خ

آقای جهانی مرس که مارو کمک میکنید. آقای جهانی من ترم بعد رو هم دارم. اما واحد کم میگیرم و سر کلاس نمیرم. الانم حدود ۴۰% ویس های استادا رو گوش دادم و البته از رو مراجع خوندم.(تمرین حل نکردم و تست نزدم). برنامه ام همینه که این ۷ تا درس رو که گوش میدم تا آخر تابستون تموم کنم و بعد واسه آزمون ها همگام شم. به نظر شما برنامه ریزی درستی داشتم؟

کلا اگه بخوای ببینی برنامت خوبه باید معیار داشته باشی و خروجی برنامه ات رو اندازه بگیری. این که ۷ تا درس رو گوش بدی معیار خوبی نیست. باید بگردی معیار بهتر و کاملتری پیدا کنی. مثلا معیارت این میتونه باشه که تا آخر تابستون تو هر درس چه مباحثی رو تو چه سطحی بلد باشی. مثلا چهار تا سطح تعریف کنی برای هر درس که اینا باشه:
سطح ۱ : سطح آشنایی در این سطح شما این مطالب رو میفهمید و یه کلیاتی راجع بهش میدونید. تو این سطح اگه یه مطلب رو ببینی یادت میاد چی بوده ولی حالت عادی یادت نمیاد. بهش میگن یادآوری فکر کنم
سطح ۲: سطح فهم:تو این سطح شما مطالب رو میفهمید و شاید حتی بتونی به باید بیاری. یعنی اگه بهت بگن فلان چیز چیه میتونی توضیح بدی که چیه. ولی قادر به حل مسئله نیستی. فقط میفهمی که چیه
سطح ۳: تو این سطح علاوه بر این که قادری به یاد بیاری میتونی مثالهایی را هم حل کنی. اگه چند تا مثال بدن قادر به حل و به کار بردن فرمولها یا روشهایی که بلدی هستی.
سطح ۴ به بعد دیگه میره به سمت این که مثال های سخت حل کنی و میره به سمت نقد و .... اینا. الان خیلی حضور ذهن ندارم که سطحهای یادگیری چی هستند. اما کاری که میتونی بکنی اینه که تو هر درس و هر فصل بگی که در چه سطحی تا آخر تابستون یاد بگیری. مثلا فصل درخت ساختمان داده تا سطح ۲ یاد میگیرم.یه سری این طوری اگه هدف گذاری کنی و یه چک لیست در بیاری میتونه کمکت کنه. البته نباید یادت بره که یه روشی هم برای تست کردن و مطمئن شدن از رسیدن به اون مرحله باید داشته باشی.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , maryami , fateme66 , siloi , nejatezamin
ارسال: #۱۴
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۱۴ ب.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۱ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  
(16 مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ب.ظ)viona نوشته شده توسط:  

خ
شما چه رشته ای میخونید؟

من تجارت الکترونیک میخونم دانشگاه امیر کبیر. سال ۸۹ کنکور دادم کارنامه ام راستش رو بخواین نمیدونم کجا هست. درصدا هم مهم نیست. جون سال به سال با توجه به درحه سختی کنکور تغییر میکنند. مثلا کنکور ۸۹ ای تی درس پایگاه آسون بود و میانگین حدود ۴۰ ۵۰ بود ولی کنکور ۹۰ یهو به قدری سوالای این درس سخت شد که میانگینش شد -۸ در صد. کلا سیستم کنکور این طوریه که تو کنکور آیتی هر سال یکی از دروس مشترک خیلی سخت میشه و یکی از درسهای دیگه. زبانم یه سال در میون معمولا بین کامپوتر و آیتی سویچ میکنه و یکی سخت میشه یکی آسون. من چند تا توصیه کلی میکنم ان شا الله که به دردتون بخوره
اول این که زمان اماده سازی برای کنکور به سه بخش مهم تقسیم میشه. مرحله اول تابستون میشه مرحله دوم مهر ماه تا اواسط دی ماه و مرحله سوم از اواسط دی ماه تا آخر بهمن یعنی تا زمان کنکور
در مرحله اول باید اشکالات عمده خود را بر طرف کنید. یعنی باید عادات مطالعه خود را شناسایی کنید در صورت نیاز آنها را بهبود بخشید. باید اشکالات پایه ای خود تو درسهای مختلف را به طریقی بر طرف کنید (یا کلاس خوب پیدا کنید یا جزوه خوب یا کتاب خوب یا...) همچنین باید به یه نظم مناسبی برای برنامه ریزیتان برسید. بدونید چه ساعت هایی میتونید بهتر مطالعه کنید. خلاصه تمام اطلاعات جانبی مورد نیاز را باید در این مرحله به دست بیارید. از طرف دیگه کاری که باید بکنید اینه که سعی کنید یه برنامه یا سقف برای خودتان تعیین کنید که تا آخر تابستان به آن برسید. قرار نیست در این مرحله به سطح تسلط برسید. صرفا باید مطالبی که میخونید رو درک کنید و به فهم خوبی از آنها برسید. پیشنهاد من اینه که درسهای حفظی رو تو این مرحله نخونید لا اقل. و بیشتر درسهای فهمیدنی رو بخونید. همچنین پیشنهاد دیگم اینه که اگه میخواین شروع کنید با درسها یا فصل هایی شروع کنید که بیشترین علاقه رو به آنها دارید این طوری انگیزه مناسبی برای درس خواندن دارید و این باعث میشه کم کم به درس خواندن عادت کنید.
مرحله دوم که از مهر ماه شروع میشه مرحله رسیدن به آمادگیه. اکثر بچه ها تو آزمون های آزمایشی شرکت میکنند و به همین خاطر یه برنامه ریزی خوبی برای درسهایشان دارند.در واقع تو انی مرحله باید تمام تلاشتان این باشد که بتوانید بیشترین تطابق را با برنامه ی آزمونتان داشته باشید و بتونید اونا رو کامل انجام دهید. تست زنی هم در این مرحله باید انجام بشه. هر چه تو مرحله قبلی اطلاعات بیشتری کسب کرده باشید این مرحله راحت تر خواهید بود.
مرحله ی سوم مرحله جمع بندیه. از هفته دوم دی ماه باید شروع کنید به جمع بندی و برطرف کردن نواقص . اونجاست که باید تمام مطالبی که در این چند ماه اخیر خوندید به طریقی جمع بندی کنید. همچنین باید بیشترین تمرکزتان بر روی تست زنی و روشهای آن و نیز حل مسئله باشد. تو انی مرحله ترجیحا کمتر باید مطلب جدید یاد بگیرید هر چند که اگر خیلی از برنامه تان عقب هستید و مطالب زیادی مونده که نخوندید تو این مرحله باید جبران کنید. تو این مرحله میتونید از خلاصه برداری هایی که تو مرحله قبلی تهیه کردید کلی استافده کنید پس پیشنهاد میکنم تو مرحله دوم خلاصه برداری رو حتما انجام بدید.
برای خلاصه برداری هم پیشنهادم اینه که از ساختار درختی استفاده کنید. به صورت یک درخت سلسله مراتبی مطالب مربوط به هر فصل را دسته بندی کنید و کنار هر کدام از برگ ها خلاصه های خود را بنویسید. بیشتر سعی کنید تو خلاصه هاتان برچسب بزنید تا جمله کامل بنویسید. همچنین خلاصه هاتون باید حتما آدرس داشته باشه. مثلا کنار برگ بزنید این مطلب مال صفحه فلان فلان کتابه... این طوری دسترسی شما به مطلب رو آسون تر میکنه. و نیز نیازی نیست که کل مطلب رو تو خلاصه بنویسید. میتونید یه برچسب ساده بزنید و یا یک فرمول رو بنویسید بعد اگه نیاز داشتید برید به مرجع اصلی مراجعه کنید. همچنین تو این ساختار درختی تون میتونید شماره تستهایی که زدید و احساس میکنید تست های بسیار خوبی بودند رو بزنید که بعدا بتونید هنگام مرور اینارو یه نگاه بشون بندازید.
امیدوارم این توضیحات به درد بخوره
خیلی مفید بود
خدا کافیست...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nina69 , dasthayekhaly
ارسال: #۱۵
۱۷ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۲ ق.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۳ ب.ظ)sir_ams نوشته شده توسط:  سلام.

سلام.
تسلیت میگم.Sad
هرگز این اشتباهو نکنید که بزارین واسه سال دیگه!!!!! هرگز!!!
درسارو سعی کن ۲ روز در هفته بصورت فشرده بگیرین که ۵ روز دیگه خونه باشین و مطالعه کنید.
خیلیا دیرترم شروع میکنن اما با اراده و نتیجه خوب میگیرن. الانم دیر نیست. اکثرا از الان یا اول شهریور شروع میکنن. زیاد زود شروع کردن هم هنر نیست ، هنر اینه که تا شب کنکور انرژی داشته باشی. بعضیا که زود شروع میکنن از زمستون کم کم خسته میشنو شل میگیرنو ناامید میشن!!!شاید شما از این دسته بودینو خدا مسیرتونو اینجوری عوض کردو قسمت اینوری رفت...Undecided
اهل نصیحت نیستم، اما کسیایی رو دیدم که تو شرایط بدترم تحمل کردنو توکل به خدا کردنو نتیجه خوبی گرفتن...شما به هدفتون فکر کنید به نتیجه ای که دوست دارین بگیرین! اون وقت انرژی میگیرین.. فقط به خدا توکل کن اگه حالت بده یکم استراحت کن و کم کم شروع کن به خوندن. با روزی ۱ ساعت شروع کن، ۱ هفته ۱ ساعته بخون حتی. کم کم خود به خود ساعت مطالعت بالا میره. نگران نباشین.
اینو به خاطر بسپاریدو یا علی بگینو ۱ درس مورد علاقتونو شروع کنید
خدایا
یادم بده
یادم باشد
که همیشه به یادت باشم
BlushAngel

چرااا.... چرا....
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sir_ams , Donna , zeinab , jameshenas

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دوستانی که مایل به حل و تحلیل سوالات سال های اخیر الگوریتم هستند پیام بدن تحلیل کنیم robin ۱ ۲,۴۲۲ ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: h@3!n
  معرفی منابع و گرایش های مرتبط با فایل های صوتی و تصویری و پخش کننده های صوت و تصویر R.g- ۴ ۳,۶۱۷ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  شیوه‌نامه اجرایی آزمون دکتری ۹۶- امتیازات مرحله مصاحبه shahmorteza ۶ ۴,۷۹۰ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: damash
  سوال در مورد زمان ثبت نام مرحله دوم دکتری دانشگاه آزاد پری ۱ ۱,۹۶۱ ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shailin
  ۴ مرحله آزمون جامع مدرسان شریف کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر ۱۲۷۷ MahmoudK ۰ ۲,۱۱۱ ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: MahmoudK
  چه کسانی پشت (عقب مانده از) تحولات اینترنت هستند؟ ali139084 ۰ ۲,۰۷۰ ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ali139084
  اطلاعاتی درمورد رشته های سیستم های تکنولوژی اطلاعات ، سیستم های چند رسانه هایی و... elahehma ۰ ۱,۸۳۳ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: elahehma
  خزندگان وب چه هستند و چگونه کار میکنند؟ shivap ۱ ۱,۳۹۹ ۰۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
Information مراحل انجام یک پروژه تحقیقاتی چه هستند؟ Mr.Raeisi ۰ ۲,۶۸۷ ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr.Raeisi
  اگر وزن یال ها مجزا باشند درخت تولیدی پریم و کروسکال یکسان هستند؟ post98 ۱ ۱,۶۶۷ ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amiriahmad

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close