زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۵۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سلامت مو

ارسال: #۳۱
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۴۱ ق.ظ، توسط aatwo.)
RE: بهترین و موثرترین پزشک برای درمان ریزش مو
دوست عزیز اول باید دلیل ریزش موی سر خودتون رو بدونید
ما به صورت طبیعی حدود ۵۰ تا ۱۰۰ تا مو را در روز از دست میدهیم
انواع ریزش موهای سر

ریزش موی دائمی

- کچلی شکل مردانه (آلوپسیا آندروژنیک) : برای مردان، طاسی زود شروع می شود، حتی زمانی که نوجوان و یا اوایل ۲۰ سالگی هستند. به طور معمول، ریزش مو در شقیقه ها و بالای سر، نشان‌دهنده این نوع کچلی می باشد. نتیجه نهایی شامل طاسی کل و یا جزئی می باشد.

- کچلی شکل زنانه ( آلوپسیا آندروژنیک) : زنان مبتلا به ریزش موی دائمی دارای موهای نازک در جلو، کناره ها و بالای سر می باشد. زنان معمولا موهای جلویی خود را حفظ می کنند و به ندرت ممکن است زنی طاس شود.

- آلوپسیای زخمی ( Cicatricial) : وقتی عفونت موجب زخمی شدن فولیکول های مو شود، ریزش موی دائمی رخ می دهد. در برخی مواقع، ریزش موی ناحیه ای باعث خارش و درد می شود.

ریزش موی موقتی

- آلوپسیای آره‌آتا ( Alopecia Areata) : ریزش مو معمولا کوچک، تکه های گرد و صاف می باشد. معمولا، این بیماری بیشتر از چند تکه خالی از مو را شامل می شود، اما می تواند باعث ریزش مو در هر ناحیه ای باشد از جمله: ابرو، مژه و ریش. در موارد نادر، این بیماری پیشرفت می کند و کل بدن را درگیر می کند.

- جریان تلوژن : این نوع ریزش مو به طور ناگهانی و بعد از یک بیماری و یا استرس رخ می دهد. هنگامی که موها را شانه می زنید و یا می شویید و یا دست به موهایتان می زنید، موهای زیادی در دستانتان پیدا می شود. این نوع، باعث نازک شدن مو می شود و تکه های طاسی در سرتان بوجود می آید.

- کشش آلوپسیا : این نوع طاسی تکه ای هنگامی رخ می دهد که شما موهای خود را در معرض کشش قرار دهید، مانند: دم اسبی کردن موها و یا فر کردن موها. ریزش مو بین ردیف ها و یا محل هایی که موها محکم کشیده می شود، روی می دهد.

دلایل ریزش مو

- طاسی (آلوپسیای آندروژنیک) : در مردان و زنان طاس، دوره رشد مو کوتاه‌تر و موها نازک‌تر می شوند. ارث در این نوع، نقش اصلی را بازی می کند.

- آلوپسیای زخمی : این نوع ریزش موی دائمی، هنگامی که عفونت باعث تخریب و زخم شدن فولیکول های مو شود، رخ می دهد و جلوی رشد موی جدید نیز گرفته می شود. این شرایط در برخی بیماری های پوستی دیده شده است، از قبیل: لوپوس اریتماتوز یا لیکن پلان. هنوز مشخص نیست که چه موادی موجب شروع و یا علل این التهاب می باشند.

- آلوپسیای آره‌آتا : این جزو بیماری های خودایمنی می باشد، اما هنوز علت آن مشخص نشده است.

تعداد کمی از مبتلایان، از بیماری های خودایمنی از قبیل بیماری تیروئید رنج می برند.

برخی از دانشمندان بر این باورند که برخی افراد از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به آلوپسیا آرتا می باشند.

- جریان تلوژن : این نوع ریزش مو درنتیجه تغییرات در مراحل رشد و استراحت موها رخ می دهد.

ممکن است، شوک یا استرس روحی یا جسمی باعث شود ریشه موها وارد مرحله استراحت شوند؛ استرس های روحی (مانند مرگ یکی از عزیزان) و استرس های جسمی (مانند تب بالا، کاهش وزن ناگهانی، رژیم لاغری افراطی، جراحی و یا اختلالات متابولیک). بعد از درمان این استرس ها، موها دوباره رشد می کنند.

در طی ۱ تا ۲ ماه، فولیکول های مو دوباره فعال می شوند و موهای جدید شروع به رویش می کنند.

- کشش آلوپسیا : اگر قبل از ظهور زخم در سر و تخریب ریشه مو، کشش متوقف شود، دوباره موها رویش می کنند.

دیگر دلایل ریزش مو

- کمبود تغذیه ای : کمبود پروتئین و آهن در رژیم و یا سوءتغذیه باعث ریزش مو می شود.

- داروها : در برخی افراد داروهای نقرس، آرتریت، افسردگی، مشکلات قلبی و فشار خون بالا؛ موجب ریزش مو می شوند. داروهای ضد بارداری نیز موجب ریزش مو می شود.

- بیماری : دیابت و لوپوس باعث ریزش مو می شوند.

- درمان های پزشکی : شیمی درمانی و رادیوتراپی باعث ریزش مو می شوند. بعد از اتمام درمان، رشد موها آغاز می شود.

- تغییرات هورمونی : این تغییرات ناشی از بارداری، وضع حمل، مصرف قرص های ضد بارداری، یائسگی و پرکاری و یا کم کاری غده تیروئید می باشد. ریزش مو ممکن است سه ماه بعد از تغییرات هورمونی رخ دهد و سه ماه بعد، موهای جدید شروع به رویش کنند.

drink 8 glasses of water a day

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: farahnaz , hkarimi , diligent , ronaldo , alirrrrrr , fatemeh85 , tiger2012
ارسال: #۳۲
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۵۶ ب.ظ
بهترین و موثرترین پزشک برای درمان ریزش مو
از شامپوی ضد ریزش استفاده کردید؟ نتیجه نداشته؟

ما مانشتیا خودمون یه پا دکتریم :دی

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , Xilinx
ارسال: #۳۳
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۳۳ ب.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۵۶ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  از شامپوی ضد ریزش استفاده کردید؟ نتیجه نداشته؟

حالا که بحث به اینجا کشید بزار بپرسم که:
من پوست سرم چربه اما موهام که بلنده پایین هاش خشک و شکننده شده و موخوره هم زده و براقی خودش رو از دست داده.
یه شامپوی خوب چیه ؟Huh
ارسال: #۳۴
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۳۳ ب.ظ
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  من وقتی سرم چرب میشه ریزش زیاد میشه.
دلیلش رو نمی دونم. به نظرم هرمونیه
ارثی هم به نظرم دلیل منطقی نیست.
شما یه بیماری نام ببر که ارثی نباشه!!!

یکی از دوستان من هم مثل شما بود
از شامپوی Alpecin Double Effect و مایع Alpecin C1 استفاده میکنه , چون کافئین داره خیلی براش موثر بوده و ریزشش کم شده
امیدوارم به دردتون بخوره.

خفته بودیم و شعاع آفتاب / بر سراپامان به نرمی می خزید
روی کاشی های ایوان ، دست نور / سایه هامان را شتابان می کشید

"فروغ فرخزاد"
ارسال: #۳۵
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰ ب.ظ، توسط ف.ش.)
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۳۳ ب.ظ)mamani نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۵۶ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  از شامپوی ضد ریزش استفاده کردید؟ نتیجه نداشته؟

حالا که بحث به اینجا کشید بزار بپرسم که:
من پوست سرم چربه اما موهام که بلنده پایین هاش خشک و شکننده شده و موخوره هم زده و براقی خودش رو از دست داده.
یه شامپوی خوب چیه ؟Huh

برای موخوره میتونید از ماسک موی فولیکا که مخصوص موهای آسیب دیده است استفاده کنید و فقط به ساقه مو بزنید.
البته بهتره قبل از شروع درمان، کمی موهاتون رو کوتاه کنید و بعد ته موها رو با روغن زیتون چرب کنید.چرب کردن مو با روغن زیتون،بادام،نارگیل برای جلوگیری از خشکی و موخوره مفیده.

یه ماسک موی خانگی هم از ترکیبی از زرده تخم مرغ،روغن زیتون،عسل،کره، هست که باید یک ساعت روی مو بمونه و بعد با آب ولرم شسته بشه. البته موز و آووکادو هم میتونید اضافه کنید.(این قسمتشو خودم امتحان نکردم)

یا ترکیب عسل و روغن زیتون از شب تا صبح روی موهاتون بمونه (مو رو با پلاستیک یا روسری بپوشانید) و بعد شسته بشه.

شامپوی ضدریزش کرولان KLORANE with quini & vitamin B هم توسط پزشکها تجویز میشه.

شامپوی اکوفن به همراه قرصش که قرص باید توی یک دوره ۶۰ روزه (روزی یک عدد) استفاده بشه هم خوبه که قرصش حاوی ویتامین و موادمعدنی گیاهی است.

برای کسانی که موهای شکننده دارند کپسول zinc تجویز میشه یا قیمت پایین تر اون قرص سولفات روی.

تزریق مزوتراپی و prp هم برای ریزش مو انجام میشه اما پایه علمی قوی نداره.

که مزوتراپی چندین بار تزریق موادمعدنی و ویتامین ها و ماینوکسیدیل و ... در پوست سر هست (توسط دستگاه و گفته میشه که درد هم نداره)
خوردن نان سبوس دار و دم کرده شلتوک برنج و عرق شلتوک (البته عرق شلتوک چاق کننده هم است) نیز باعث تقویت مو میشه.

البته با افزایش قیمت دلار و مسائل دیگه گفته میشه که شامپوی خارجی نخرید چون دراصل ایرانیه!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , ssjj , انرژی مثبت , fatima1537
ارسال: #۳۶
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۲۶ ب.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۳۳ ب.ظ)mamani نوشته شده توسط:  خشک و شکننده شده و موخوره هم زده و براقی خودش رو از دست داده
تنها راهش کوتاه کردنه.هرچند ممکنه آدم دوست نداشته باشه ولی وقتی مو رطوبت و نرمی خودش رو ازدست بده و خشن بشه دیگه برنمیگرده چون از سلولهای مرده تشکیل شده.
ارسال: #۳۷
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ ب.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۲۶ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۳۳ ب.ظ)mamani نوشته شده توسط:  خشک و شکننده شده و موخوره هم زده و براقی خودش رو از دست داده
تنها راهش کوتاه کردنه.هرچند ممکنه آدم دوست نداشته باشه ولی وقتی مو رطوبت و نرمی خودش رو ازدست بده و خشن بشه دیگه برنمیگرده چون از سلولهای مرده تشکیل شده.

وای نه.الان نمیشه آخه.اگه بشه درمان کنم تا بعد.Tongue
ارسال: #۳۸
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۰۹ ب.ظ
بعضی اوقات علت ارثیه که باید در فامیل و خانواده جستجو کرد . اگر افرادی بااین مشخصات هستند که کاریش نمیشه کرد فقط میشه شدتش را کمتر کرد
میتونه علت استرس و فشارهای عصبی و روانی و مسائل روحیه ای باشه که باید منشا اثر رفع بشه
یا اینکه اگر مشکل در کمبود ویتامینهاست(خانواده B) که باید رفع بشه
مطلبی هم که خودتون اشاره کردید میتونه عامل دیگه ای باشه
به هرحال اگر بخواید از متخصص کمک بگیرید حتما در زمینه "مو" تخصص داشته باشه.چون هستند افرادی که در زمینه زیبایی ،پوست و ... تخصص دارند که به درد شما نمیخوره
ارسال: #۳۹
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۱۱ ب.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۱۱ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  برای موخوره میتونید از ماسک موی فولیکا که مخصوص موهای آسیب دیده است استفاده کنید و فقط به ساقه مو بزنید.
البته بهتره قبل از شروع درمان، کمی موهاتون رو کوتاه کنید و بعد ته موها رو با روغن زیتون چرب کنید.چرب کردن مو با روغن زیتون،بادام،نارگیل برای جلوگیری از خشکی و موخوره مفیده........

کف کردم Big Grin چه اطلاعات جامعی شما داریدSmile

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال: #۴۰
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۰۳ ق.ظ، توسط banou.)
یکی از عوامل ریزش مو استرس هست.وقتی استرس قطع میشه،ریزش مو هم برطرف میشه.من معجون فیلم نسخه سحرآمیز رو تجویز می کنم.Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Tongue

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
ارسال: #۴۱
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۱۱ ق.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ب.ظ)mamani نوشته شده توسط:  وای نه.الان نمیشه آخه.اگه بشه درمان کنم تا بعد.Tongue
ایشون مشکوک می زنند Big GrinBig GrinBig Grin

ماشالله افاق خانوم چقدر خوب توضیح دادند. Smile

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , Xilinx , Parva
ارسال: #۴۲
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۵۳ ق.ظ، توسط ف.ش.)
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ب.ظ)mamani نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۲۶ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۳۳ ب.ظ)mamani نوشته شده توسط:  خشک و شکننده شده و موخوره هم زده و براقی خودش رو از دست داده

وای نه.الان نمیشه آخه.اگه بشه درمان کنم تا بعد.Tongue
در اون حدی که موخوره ها از بین بره کوتاه کنید اگر هم نمی خواهید کوتاه کنید فقط اون موهایی که سرش دوشاخه شده کوتاه کنید.بعد هم قسمت های خشک ساقه موهاتون رو همیشه چرب نگه دارید.

برای براق شدن به اون ماسکی که گفتم (عسل و زرده تخم مرغ و کره و روغن زیتون و ... )سس مایونز اضافه کنید.(البته من خودم سس مایونز رو استفاده نکردم).

سرم کریستال هم فکر کنم خوب باشه.
حالا من دیدم توی بعضی داروخانه ها با یه دستگاه مخصوص تار موی شما رو بررسی میکنند و نوع مو و مشکلاتش رو متوجه میشن و بهتون میگن چی خوبه . هزینه اش هم ۵۰۰۰ تومان هست ولی من خودم مراجعه نکردم.

(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۱۱ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ب.ظ)mamani نوشته شده توسط:  وای نه.الان نمیشه آخه.اگه بشه درمان کنم تا بعد.Tongue
ایشون مشکوک می زنند Big GrinBig GrinBig Grin

ماشالله افاق خانوم چقدر خوب توضیح دادند. Smile

البته از قدیم گفتن کوزه گر از کوزه شکسته آب می خوره.

من به مشاوره در زمینه محصولات آرایشی و پوست و مو علاقه دارم و واسه خیلی از دوستام هم تا حالا محصول معرفی کردم و راضی بودن.
حالا اگه دوست داشتید یه تاپیک هم در مورد جوش صورت بزنید چون خیلی ها با جوش صورت مشکل دارن، مثلا از نظر من یه راه پیشگیری از جوش از استفاده از رویه بالشت با رنگ روشن و شستن مرتب اون هست،شستن صورت روزی دوبار با محلول شستشوی صورت (بسته به نوع پوست برای پوستهای چرب یا خشک و معمولی) و استفاده از روغن زیتون برای قسمتهایی مثل دورچشم که نباید چربیش رو از دست بده.( یا قبل از استفاده از محلول شستشوی صورت ،صورت رو با پنبه آغشته به روغن زیتون پاک کنید.)
(البته در طول روز که در معرض آفتاب هستید روغن زیتون روی پوستتون نباشه چون برنزه میکنه)
استفاده از یک ضد آفتاب مناسب در طول روز و دستکاری نکردن جوش هاست.

کسانی که پوست خشک دارند با پنبه شیرگاو به صورت بزنند و بعد از چند دقیقه بشورند.شبها روی پوست روغن زیتون بمالید.

(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , انرژی مثبت , Mansoureh , diligent , fatima1537 , zeinab
ارسال: #۴۳
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۲۴ ب.ظ، توسط ف.ش.)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(Anna Quindlen)
ارسال: #۴۴
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۲۰ ق.ظ، توسط ف.ش.)
RE: ریزش مو
(۰۵ آذر ۱۳۹۰ ۰۴:۳۵ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  خوب حالا که بحث مو داغه دوستان و اطبا محترم بفرمایند واسه جلوگیری (ویادم رفت بگم رفع Big Grin) سفیدی مو باید چیکار کرد؟(روش های طبیعی مثلا نگید رنگ کردن مو Big Grin)
دم کرده شلتوک برنج.

(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال: #۴۵
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
RE: ریزش مو
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  دم کرده شلتوک برنج.
شلتوک برنج رو شنیده بودم دم کنم بخورم؟! بد مزه است فکر کنم Undecided یا بزنیم به مو؟! Tongue

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام موضوع رو به عنوان موضوع پایان نامم انتخاب کنم؟؟؟؟؟؟؟؟ elsaa ۲ ۲,۲۰۰ ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: fereshtok
  کارت سلامت - کارت بهداشت skytower_19 ۷ ۲,۹۶۹ ۰۹ مهر ۱۳۹۴ ۰۶:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: skytower_19
  تفاوت انفورماتیک پزشکی و فناوری اطلاعات سلامت چیه؟ srj ۸ ۱۴,۶۶۶ ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: parya67
  ارتباط ۱:N موجودیت X و موجودیت ضعیف Y explorer ۷ ۲,۵۵۸ ۲۱ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: happy07
  انتخاب موضوع بیوانفورماتیک به عنوان موضوع پایان نامه Bahar-AI ۲ ۵,۲۷۷ ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: saturn2200
  برگزاری نخستین همایش بازی‌های رایانه‌ای و ارتقای سلامت (آذر ۹۲) good-wishes ۰ ۱,۹۴۰ ۲۳ آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: good-wishes
  کنکورهای آزمایشی موسسات کنکور ،چقدر بنفع داوطلبان؟،چقدر بنفع موسسات؟ Ali_Abdolmaleki ۰ ۱,۹۹۳ ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali_Abdolmaleki
  سلامت دندان ف.ش ۹ ۵,۰۱۳ ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: barankhanom
  اطلاعات تحصیلی موجود در پروفایلها و کارنامه های موجود در مانشت چقدر قابل اعتماد است؟ Fardad-A ۰ ۳,۴۵۷ ۰۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Fardad-A
  یک برنامه نویس موفق، یک میلیونر موفق است -Ali- ۱ ۲,۵۷۶ ۱۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mfXpert

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close