زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا خوابیدن هنگام ظهر درسته؟

نظرسنجی: آیا خوابیدن ظهر درسته؟؟
بله
خیر
[نمایش نتایج]

ارسال: #۱۶
۱۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۹ ق.ظ
خوابیدن هنگام ظهر بهتر از خوابیدن تا لنگ ظهر هست Big Grin

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Masoud05 , zeinab , Mänu , Pegasus , mhkpnu , leila taghizade , baran , LORD0098 , Hera , ریحان
ارسال: #۱۷
۱۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۵ ق.ظ
RE: آیا خوابیدن هنگام ظهر درسته؟
(۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۹ ق.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  خوابیدن هنگام ظهر بهتر از خوابیدن تا لنگ ظهر هست Big Grin
تکبیر،

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , Donna , bagion , Hera , ریحان
ارسال: #۱۸
۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۱ ق.ظ
چیزی که من دیدم و به تجربه هم بهم ثابت شده اینه که باید شب زود خوابید (که امروزا دیگه زودتر از ۱۱ نمیشه Sad) و صبح قبل از طلوع آفتاب بیدار شد و ظهر هم یه خواب کوتاه داشت... البته خواب ظهر نباید بلافاصله بعد از ناهار و با شکم پر باشه. چون عوارضش همونایی میشه که دوستان توی پستای قبلی گفتن...
من که خودم نمیتونم این اصولو همیشه رعایت کنم. اما مامان و بابام که اینطورین، به نظرم هیچ مشکلی ندارن و خیلی خوبه. خودمم هر وقت رعایت کنم، راضی ام...
پس نتیجه: خواب هنگام ظهر خوبه؛ به شرطی که کم باشه و با شکم پر نباشه

أَینَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقتولِ بِکَربَلاء...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pakzad , s.sadri , Mänu , Pegasus , zeinab , sadeghb , ف.ش , baran
ارسال: #۱۹
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۶ ق.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Mänu
ارسال: #۲۰
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۷ ب.ظ
خواب نیمروزی اگر ۱۵ الی ۲۰ دقیقه باشه کل خستگی روز را در میاره اگر بیشتر باشه انسان کسل تر میشه

از آهسته رفتن نترس، از اینکه ندانی ایستاده ای بترس
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , baran
ارسال: #۲۱
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۸ ب.ظ، توسط mahdi20.)
خواب بعدازظهر اونم بطور متوسط ۲ ساعت در روز تو ایام کنکور یه اشتباه محض هست ، تصور کنید از اول مهر ماه تا زمان کنکور حدود ۱۵۰ روز فرصت باشه که در کل میشه ۳۰۰ ساعت خواب یعنی تقریبا دو هفته از این ۵ ماه را خوابیده باشید !!! خواب بعدازظهر هم ناشی از پرخوری ما موقع ناهار هست بخصوص غذاهای چرب .
من خودم وقتی یکی دوساعت بعدازظهر ها میخوابیم تا شب کسل هستم از طرفی هم شب موقع خواب یکی دوساعت با خودم کلنجار میرم تا خوابم ببره ولی برعکس وقتی تنها ۲۰ الی ۳۰ دقیقه یه خواب کوتاه میرم بعدش سرحال تر هستم.

.... Loading
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , ف.ش , baran
ارسال: #۲۲
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۲ ب.ظ
یه جایی می خوندم که خواب نیمروزی خوبه به شرطی که خواب شما وارد مرحله خواب سنگین نشه.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , انرژی مثبت , uniquegirl , Mänu , ف.ش , Pegasus , baran
ارسال: #۲۳
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۷ ب.ظ
چطور میشه ۲۰ دقیقه خوابید؟؟فقط ۱ساعت باید صبر کنی تا خوابت ببره بعدش حداقل ۲۰ دقیقه بخوابی میشه ۱ساعت و۲۰ دقیقه.تازه این حالت خوبشه.ولی میشه ۲۰ دقیقه استراحت کرد دیگه نخوابید

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Payam92 , Hera , ریحان
ارسال: #۲۴
۳۰ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۰۱ ق.ظ
خواب ظهر بیش از ۱۵ دقیقه مضر و موجب مرگ سلول های مغزی میشود
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , ف.ش , baran
ارسال: #۲۵
۰۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۱۴ ب.ظ، توسط ف.ش.)
خواب پیش از ظهر خوبه که بهش میگن خواب قیلوله :

خواب قیلوله یا خواب نیمروزی، خواب کوتاه نیم روزه است. از نظر پزشکی برای برای تجدید قوا و سلامتی ذهن و روان مفید است و موجب تقویت حافظه‌است. مدت این خواب بین بیست دقیقه تا نیم ساعت دانسته شده‌است. این خواب برای مناطق گرم ضروری تر بنظر می‌رسد. در بین عوام این خواب قبل از ظهر دانسته می‌شود.
زمان خواب قیلوله [ویرایش]

در فرهنگ معین خواب قیلوله معادل خواب نیمروز و یا خواب پیش از ظهر عنوان شده[۱]، از طرف دیگر برخی محققین اسلامی مطابق برخی روایات خواب قیلوله را در فاصله پس از نماز ظهر و پیش از وقت نماز عصر می دانند. خواب قیلوله در روایات بعنوان امری مستحب برای تقویت حافظ و زمینه شب زنده داری و عبادت در شب توصیه شده‌است و خواب در طول روز نهی شده‌است مگر خواب قیلوله که مایه نعمت است.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , azad_ahmadi , white bird , Mänu , ریحان
ارسال: #۲۶
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ، توسط esi.)
من که شنیدم خواب ظهر زیاد خوب نیست اما استراحت در حد ، حداکثر نیم ساعت خیلی مفیده اما خوبیدن چند ساعته خوب نیست؛ برای من که خواب نیم ساعته معنی نداره یعنی اصلا نمی تونم نیم ساعت بخوایم و من بهش میگم استراحت، خواب من بالای ۲ ساعت تعریف میشه !!!!
البته ما که وقتشم نداریم اما روزهای تعطیلم ظهر اصلا نمی خوابم ، شاید به همین خاطر که هوش درست و حسابی نداریم !!!
به نظرم اگه ظهر هم بخوابیم که ساعت خوابمون میره بالای ۱۰ ساعت و این اصلا خوب نیست، حداکثر روزی ۸ ساعت خواب نیازه و بیشتر باعث تنبلی میشه

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera
ارسال: #۲۷
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ب.ظ
من عادت دارم بعدازظهر ها رو بخوابم

وقتی از خواب بیدار میشم بهتر درس میخونم یعنی مثل همون که صبح از خواب بیدار شده باشی و سرحال هستم

............خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهای که کوبیدم و خانه ی تو نبود..............
ارسال: #۲۸
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط k_111.)
RE: آیا خوابیدن هنگام ظهر درسته؟
ای دوستانی که میگوئید خواب بعداز ظهر وقت تلف کردنه
شما فقط جنبه کمی رو در نظر می گیرید و اصلا به جنبه کیفی توجهی ندارید
مهم این نیست که چقدر می خونید مهم این هست که چطوری می خونید
مغز آدم که ماشین نیست توش بنزین بریزی بعدش دکمه بزنی یه سره کار کنه مغز یه ظرفیتی داره به هیچ عنوان امکان نداره که کسی از صبح ساعت ۸ شروع کنه و تا ساعت ۱۱ شب یه سره درس بخونه البته می تونه این کار رو بکنه ولی از ساعت ۲ بعد از ظهر به بعد توانائی مغز کم میشه و آدم فقط یه کتاب رو جلوش میبینه که داره متنش رو بدون هیچ هدف و فهمیدنی می خونه
من خودم اگر روزی نمی تونستم حداقل ۴۵ دقیقه بخوابم نمی تونستم اون روز از بعد از ظهر تا شبش بیشتر از ۲ ساعت مفید درس بخونم
ولی با ۴۵ دقیقه تا ۹۰ دقیقه خواب اون روز بعد از ظهر تا ساعت ۹ شب ۴ ساعت مفید درس می خوندم و تمام درسها رو هم قشنگ متوجه می شدم
به نظر من تو کارهائی که توانائی مغز و فکر کردن خیلی لازمه آدم باید یه خواب کوتاهی در وسط روز داشته باشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar bano , Mänu , ریحان

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۰۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۸۸۳ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۶۷۹ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
Wink آیا امکان جایگزین شدن داوطلب باتغییرمشخصات برای آزمون ارشد۹۸وجود دارد؟ p.daliri ۰ ۲,۷۹۷ ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: p.daliri
  تغییر عملیات لب تاپ هنگام باز کردن درب آن انرژی مثبت ۴ ۱۱,۸۲۴ ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: manafzadeh_a@yahoo.com
  آیا امکان ارسال مجدد ایمیل مربوط به پذیرش مقاله در یک ژورنال isi وجود دارد؟ Autumngirl ۴ ۳,۷۹۹ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Autumngirl
Question آیا مهاجرت کنیم؟ deuxshiri ۴ ۱۴۷ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mrsz.mrsz.mrsz
  آیا کسایی که رشته شرایط خاص قبول شدن شانس قبولی برا رشته های انتخابی قبل اونو ندارن؟؟ mahyar12 ۱۹ ۱۲,۲۲۸ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Mokhtar021
  آیا رتبه ۲۹۱ نرم افزار شانس قبولی در روزانه دانشگاه تبریز دارد؟ لیلاجون ۶ ۴,۱۴۲ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  آیا با مدرک لیسانسی که آنلاین گرفتیم میشه برای ارشد اپلای کرد؟ saeid4x ۴ ۳,۷۳۷ ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۲:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close