زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۰۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هوش مصنوعی

ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۲:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۳:۰۵ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
هوش مصنوعی
توی این درس سوالات ارشد این چند ساله مشکل زیاد داشته چون و نمی شه فهمید چی می خواد (در بعضی موارد) منابع هم باید کتاب راسل زبان اصلی رو خود ولی حجمش خیلی زیاده.
یه کتاب ترجمه شده هم هست که ۱۲ فصل اول کتاب راسل رو ترجمه کرده جلدش قرمز رنگه و مترجمش سعید راحتی که دکتر منجمی استاد هوش مصنوعی دانشگاه اصفهان می گفت از ۲۰ به ترجمش ۸ میدم کتاب جعفر نژاد رو ۲ می داد و می گفت اصلا خوب نیست.
از کتاب های کنکوری هم کتاب پوران پژوهش کپی کتاب راسل هست البته نمی دونم خوب گفته یا نه و جزوه پارسه رو هم میگن خوبه.
من خودم کتاب راسل ترجمه شده و کتاب پارسه رو می خونم کسی منبع بهتر سوراغ داره یا دوستانی که این درس رو خوب زدن لطفا نظراتشون رو اعلام کنند.
امسال هم که ظرفیت هوش ۴۰ تایی بیشتر شده و جمعا فکر کنم بیشتر از ظرفیت نرم افزار+ سخت افزار باشه(البته منهای پیام نور و مجازی) برای همین سرمایه گذاری رو هوش خیلی بهتره البته بچه هایی که نرم افزاری اند مدار رو کنار می زارن و سخت افزاری‌ها هم الگوریتم رو و تو هوش هم شرکت می کنن.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: razma88 , mohamaduis , FremderJunge , mahdieh67 , Avicenna
ارسال:
۲۲ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۱۴ ب.ظ
هوش مصنوعی
ترجمه‌ی سعید راحتی ترجمه‌ی نسبتاً خوبیه
من یه جزوه از پارسه خوندم که تعریفی نداشت، فکر کنم تالیف رهنما بود
پوران هم دقیقاً راسلو ترجمه کرده، البته یه کم خلاصه تره
ترجمه های جعفرنژاد هم که دیگه...
من منبع تست خوبی هم ندیدم تا حالا!

*****شکست پله های موفقیت است*****
ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۴۸ ب.ظ، توسط montazer.)
RE: هوش مصنوعی
سلام، من برای هوش کتاب هوش مصنوعی نوشته محمدرضا حسنی آهنگر و محمدرضا کنگاوری، انتشارات دانشگاه امام حسین رو گرفتم. تا جایی که خوندم به نظرم بد نیست. نسبت به کتاب راسل، راسل کامل‌تر گفته، ولی این کتاب روونتر. دوستان کسی این کتاب رو داره؟خوشحال میشم نظرتون رو راجع به آن بدونم.
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۴۴ ب.ظ، توسط ss252.)
با نظر دوستان موافقم، اما جزوه پارسه ای که من خوندم فکر کنم ۲۰ یا ۳۰ برگ بود اصلا خوب نبود.من هم ترجمه خوبی پیدا نکردم .البته من گاهی وقتا که مطلبی رو از اصلا از راسل متوجه نمی شدم از بن کوپین می خوندم(مثل بیزین که تو ترجمه های راسل مطلبشو ندیدم) خیلی سطح پایین گفته اما واسه استارت زدن بد نیست .البته پیشنهاد نمی کنم که بخریدش چون رو دستتون باد میکنه فقط واسه یه نگاه انداختن خوبه.

Ideaسخت ترین راه همیشه بهترین راه نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: marziyeh
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۸۹, ۰۲:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۶ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
اینم دو کتاب خیلی عالی برای اونایی که با درس هوش مشکل دارند.
نکته جالب کتاب لینک اول اینه که مترجم نیومده یک کتاب رو ترجمه کنه اومده جزوات درسی دانشگاه های مختلف آمریکا - آسیا و اروپا رو جمع آوری کرده و اونا رو ترجمه و به صورت یک کتاب درآورده و بعضی مباحث که تو کتاب های دیگه نیست توی این کتاب وجود داره از جمله شبکه بینز و...... و طراحی کتاب هم خیلی چشم نواز هستش و لذت می برید از خوندن اون.
و لینک دوم هم مربوط به کتاب درسی هوش مصنوعی پیام نوره که مباحث رو خیلی ساده بیان کرده.
فقط سریع دانلود کنید که لینک‌ها محدودیت زمانی داره تا سر یه فرصت همشو توی سایت خوب و بدون محدودیت آپلود کنم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ویرایش‌: هر دو کتاب با توجه به محدودیت زمانی حذف شده اند کتاب اول رو از لینک زیر دانلود کنید.

وبلاگ مترجم

/

سپاس‌گزاری شده توسط: saeed_it , Afra , montazer , ملیکا , ramezanpour.r , mohamaduis , shobair87 , SarahArshad , Sinax , ayfer.a11 , m_ok , pita , d_felfelak , arefeh.hp , Sadra.T
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۸۹, ۰۶:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۸۹ ۰۷:۵۷ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
(۰۸ تیر ۱۳۸۹ ۰۶:۲۲ ب.ظ)Afra نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۸۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  اینم دو کتاب خیلی عالی برای اونایی که با درس هوش مشکل دارند.
نکته جالب کتاب لینک اول اینه که مترجم نیومده یک کتاب رو ترجمه کنه اومده جزوات درسی دانشگاه های مختلف آمریکا - آسیا و اروپا رو جمع آوری کرده و اونا رو ترجمه و به صورت یک کتاب درآورده و بعضی مباحث که تو کتاب های دیگه نیست توی این کتاب وجود داره از جمله شبکه بینز و...... و طراحی کتاب هم خیلی چشم نواز هستش و لذت می برید از خوندن اون.
و لینک دوم هم مربوط به کتاب درسی هوش مصنوعی پیام نوره که مباحث رو خیلی ساده بیان کرده.
فقط سریع دانلود کنید که لینک‌ها محدودیت زمانی داره تا سر یه فرصت همشو توی سایت خوب و بدون محدودیت آپلود کنم.

پسورد:"www.manesht.ir"

ضمن تشکر از High_Voltage بابت آپلود این دو کتاب،
من نمی تونم توی Adobe Reader لینک اول، یعنی فایل "AI.pdf" را ببینم. دوستان هم این مشکل رو دارند؟!

من خودم این مشکل رو روی چند کامپیوتر دوستام دیدم که باز نمی شد ولی با adobe reader 9 و Foxit که خودم چک کردم جواب می ده با این دو تا چک کنید.
موفق باشید

سپاس‌گزاری شده توسط: Afra
ارسال:
۱۵ شهریور ۱۳۸۹, ۰۹:۵۹ ب.ظ
(۱۵ شهریور ۱۳۸۹ ۰۶:۵۰ ب.ظ)sina_n نوشته شده توسط:  جزوه پارسه بهتره یا پوران پژوهش یا کدوم موسسه دیگه؟
هر دو ارزش خوندن دارن. تقریبا مکمل هم هستند و گاهی اوقات تست های پارسه بهتر از پوران هست

و هر چه را که بدان امید می رود نزدیک است که برسد.
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۸۹, ۰۱:۳۷ ق.ظ
هوش مصنوعی
کتاب پوران تا اونج که کتاب راسل رو ترجمه کرده عالیه
در کل من هم به نتیجه خاصی نرسیدم و البته کتاب اقای فهیمی هم هست
اما مطلب انچنان خاصی نگفته فقط چسبیده به منطق
در کل‌: جزوات کنکوری و کتب درس و کنکور+راسل+بن کوپن

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
ارسال:
۰۴ مهر ۱۳۸۹, ۰۸:۱۵ ب.ظ
هوش مصنوعی
سلام
شما اطلاعاتی راجع به این کتاب دارید؟ حل مسله است یعنی به درد ارشد می خوره؟

ارسال: #۱۰
۰۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۱۱ ق.ظ
هوش مصنوعی
من سال قبل برای این دس خیلی وقت گذاشتم و به نتیجه خوبی رسیدم که میتونی ببینی
معمولا کتاب راسل خیلی مهمه و دانشگاه امام رضا اقای راحتی خوب ترجمه کرده و همچنین کتاب تست پوران (مهدیه شادی)
که عینا کتاب راسل رو تا آخر منطق ترجمه کرده هم البته با اندکی خلاصه هم خیلی خوب و روان ترجمه کرده میتونین موازی با راسل یا اول راسل(راحتی) رو بخونین بعد از این کتاب بعنوان منبع درس و کنکور استفاده کنی. اما خوب فصل هایی مثل برنامه ریزی و ... دیگه کتاب پوران نیاورده توصیه میکنم این فصول رو اول بن کوپن رو بخونین تا رب کلام رو بگیرین بعد بیا برنامه ریزی رو از راسل بخونی‌، در ضمن کتاب بن کوپن شبکه های بیزین رو هم کامل گفته که سال قبل یه سوال اومده بود و حتی منطق رو هم اول میتونین با بن کوپن شروع کنین و بعدش برین سراغ راسل(البته بن کوپن منطق رو خیلی ساده گفته) خیلی از فصل های بن کوپن برا ارشد سراسری نیست اما خوب منبع تکمیلی خوبیه در کنار راسل
نتیجه گیری من این شد:
راسل ترجمه راحتی و حل تمریناتش+بن کوپن ترجمه داور پناه+ ۲ تا کتاب تست پوران(۱-رهنمون ۲-شادی) و اگه وقت داشتی مثلا برنامه نویسی پرولوگ رو حتما از اینترنت و متفرقه یاد بگیرین و هرچی نمونه سوال بیشتر حل کنین یا مطلبی که بدرد بخوره بهتره
سال قبل من خودم دقیقا همین طور پیش رفتم اما عدم تسلط به موضوعاتی مثل برنامه ریزی و ... موفق نشدم الان که نگاه میکنم به سوالات کنکور میبینم به راحتی میتونستم ۵ سوال هوش رو حل کنم امسال هم دقیقا همین کار رو میکنم اما با دقت بیشتر روی مطالب راسل و مرور و تست زنی

سپاس‌گزاری شده توسط: admin , ROZA , SarahArshad , fateme66 , Sinax , mahdieh67 , aatwo , ayfer.a11 , saeid1389 , m_ok , Pegasus , jameshenas , sajaddandy
ارسال: #۱۱
۰۶ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۲۹ ب.ظ
(۰۶ آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۲۰ ب.ظ)ROZA نوشته شده توسط:  سلام بچه‌ها کتاب هوش پوران ۸۹ با ۸۸ چه فرقی داره؟

تستا بیشتر شده + یک فصل اضافه شده شده ۹ فصل + نکات مهم هر فصل رو هم آخر اون فصل آورده

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: ROZA
ارسال: #۱۲
۰۹ آبان ۱۳۸۹, ۰۷:۵۳ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۸۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  اینم دو کتاب خیلی عالی برای اونایی که با درس هوش مشکل دارند.

پسورد:"www.manesht.ir"
سلام در توضیح جواب این دوستمون باید بگم منبع درسی پیام نور برای درس هوش مصنوعی این فایل که گذاشتند نیست .کتاب زیر هست:

هوش مصنوعی: مفاهیم بنیادی
پدیدآورنده: استوارت جاناتان راسل، سعید راحتی (مترجم)، محمد بهداد (مترجم)، زهره اشرفی (ویراستار)

پروردگارا
به من آرامش ده
تا بپذیرم آنچه را نمیتوانم تغییر دهم
دلیری ده
تا تغییر دهم آنچه را میتوانم تغییر دهم
بینش ده
تا تفاوت این دو رابدانم
مرا فهم ده
تا متوقع نباشم دنیا و مردم آن مطابق میل من رفتار کنند جبران خلیل جبران
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahdieh67
ارسال: #۱۳
۲۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۰۶ ق.ظ
هوش مصنوعی باید از روی پوران بخونید بعدش برید از روی بن کوپین شبکه های باور رو بخونین و در نهایت تست زیاد چه کنکوری و چه تالیفی.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: juyaye danesh
ارسال: #۱۴
۲۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۵۶ ق.ظ
البته کمی دیره برای گفتن این مطلب اما خوب کتاب حل مسائل هوش اقای رهنمون جالبه و مسائل زیادی حل کرده دید بهتری میده اکثرا هم سولات دانشگاهای خارج کشور و تمرینات راسل رو حل کردند و پرسش های کوتاه و ارشد سال های قبل رو با جواب های تشریحی متفاوت و کامل تری گفتند واقعا ایشون از اساتید خوب کلاس کنکور هوش ارشد هستند.
کلا شبکه های باور و استدلال احتمالاتی و نظریه بیز و... در جلد دوم کتاب راسل بصورت خفن و وسیع بررسی شده که البته همون بهتر که بن کوپن رو بخونیم واقعا روان و ساده گفته و در حد سوال کنکور سال قبل کفایت میکنه.

سپاس‌گزاری شده توسط: mahdieh67 , ayfer.a11 , juyaye danesh
ارسال: #۱۵
۲۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۷:۰۸ ب.ظ
(۱۶ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۲۱ ق.ظ)راجر پرسمن نوشته شده توسط:  دوستان در مورد هوش مصنوعی یه راهنمایی قطعی بفرمایید . دوتا منبع برا هوش وجود داره ؟
کتاب اول راسل و نوروینگ

کتاب دوم راسل

لطفا بگید کدوم کتاب و ترجمه چه کسی
ممنون

سوالات کنکور از ویرایش دوم کتاب راسل هست!
بنابراین اصلاً ویرایش اول رو نخونید
(این توصیه بهترین مترجم این کتاب جناب آقای مهندس رهنمون بود)
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: pos

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۳ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۸۴۳ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۷۲۱ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۲۲ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۱۴ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۲۲ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close