زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۵۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۴۹۰۱
۱۰ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۲۰ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۴ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(09 تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۲ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(07 تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۴۲ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  متاسفانه وضعیت من وخیمه [تصویر:  undecided.gif]
تو که وقتش رو داری چرا جای دوربین مخفی این فیلمای آموزش بورس و ... نگا نمی‌کنی یا زبانت رو تقویت کنی بتونی فرصت‌های بیشتری داشته باشی؟
حق باشماست شاید مشکل خیلی از بچه ها هم این باشه من فکر می کنم دلیلش اینه که گلیپ های فانی مثل دوربین مخفی باعث لذت و راحتی ذهن هست در مقابل خوندن زبان هر چند خیلی کاربردی و مفید هست ولی ذهن در وهله اول لذتی ازش نمی بره !
شاید نگاه کردن به یه فیلم کمدی و یا تماشای یه فوتبال خیلی راحت تر و جذاب تر از نگاه کردن به یه فیلم اموزشی زبان باشه

این درسته. البته برای بعضی مهارت ها میشه ترکیبی زد. مثلا فیلم ها را به زبان اصلی ببینی ترکیب لذت دیدن فیلم و سختی فهمیدن زبان اصلی. نرم افزارهای فلش کارد هم جالبن و لذت بخش برای این که مثلا وقتی میبینی معنی یک کلمه را درست تشخیص دادی یه حس لذتی میده. به قول این خارجیا باید یادگیریتو gamify کنی که خودش خیلی بحث عمیقیه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۴۹۰۲
۱۰ تیر ۱۳۹۹, ۱۱:۴۲ ق.ظ
(۰۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۵ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(09 تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۵ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  خیلی بدموقع وارد شدی
الان تتر گرفتم فقط. یه گوشه نشستم تا زمان موعود واسه حرکت فرا برسه Smile

(۰۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۰ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  منم یه هفته میشه که برای دست گرمی یکم بورس رو شروع کردم. فعلا ۲۰۰۰ یورو گذاشتم که در طی ۷ روز شده ۱۹۰۰ تا Big Grin
امیدوارم در درازمدت این ضرره جبران شه یه سودی هم بده Confused
اگ خوب بود و راه افتادی، منو هم راه بنداز ((:

سایت tradingview رو ببینید حتما.
به نظرم برای بازار cryptocurrency خیلی باید تکنیکالیست حرفه‌ای باشید و من خیلی باهاش حال نمیکنم Big Grin

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini
ارسال: #۵۴۹۰۳
۱۰ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۱۹ ب.ظ
بقیه: تحلیل‌های تکنیکال و بنیادی آینده‌ی خوبی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک نشون نمیده، همان‌طور که برون‌یابی سهام شناور آزاد و هکذا سود تقسیمیِ صورت‌های مالی بازارِ خارج از بورس در این سه ماه اخیر حاکی از اینه که شاخص‌کل با افت آربیتراژ فاحشی مواجه خواهد شد، فلذا عقل سلیم حکم می‌کنه دارایی‌ها رو به سوی تتر و کریپتو سوق بدیم. البته فرامش نکنیم که تمامی ریزفاکتورهای اقتصاد ایران در انتها زیرمجموعه‌ی فاکتور بزرگ‌تری به اسم انتخابات سوم نوامبر آمریکا است.
من: اَبَ بَ بَبَ اَبَبَ ببب

من: TSMC موور و دِنارد حالیش نیست داره فین‌فت ۳ نانو میزنه.
بقیه: اَبَ بَ بَبَ اَبَبَ ببب
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , SepidehP , ezra
ارسال: #۵۴۹۰۴
۱۰ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۳۸ ب.ظ
اگر‌ در اطراف خودتون کودکی دارید (برادرزاده یا خواهرزاده یا حتی کودک خودتان) که برنامه‌ کودک خارجی‌ میبینه حتما به سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
سر بزنید و از کالکشن برنامه کودک‌های موجود لذت ببرید و کودک خود را خوشحال و خرسند کنید با این برنامه‌های خوب. چقدرم واسه تقویت زبان انگلیسی کودک خوبه

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
ارسال: #۵۴۹۰۵
۱۰ تیر ۱۳۹۹, ۰۶:۰۸ ب.ظ
درست است که من
همیشه از نگاه نادرست و طعنه‌ی تاریک ترسیده‌ام
درست است که زیرِ بوته‌ی باد سر بر خشتِ خالی نهاده‌ام
درست است که طاقتِ تشنگی در من نیست
اما با این همه گمان مَبَر که در بُرودتِ این بادها خواهم بُرید!

سید علی صالحی
کاملِ شعر

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۴۹۰۶
۱۰ تیر ۱۳۹۹, ۰۶:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۶:۱۲ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  موور و دِنارد حالیش نیست داره فین‌فت ۳ نانو میزنه.
نایس، البته ما که از سیلیکون چیزی سر در نمیاریم البته حدس میزنم که اون چیزی هست که باهاش کارت گرافیک و سی پی یو میسازن، در این صورت سی‌پی‌یوهای رایزن ۸۰۰۰ چیزای خفنی خواهند بود. و playstation 6
apple silicon هم میاد که بزنه همه رو ناکار کنه
ارسال: #۵۴۹۰۷
۱۰ تیر ۱۳۹۹, ۰۸:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۵ ب.ظ، توسط MarkLand.)
(۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۶:۰۹ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  ، البته ما که از سیلیکون چیزی سر در نمیاریم
حالا دونستنش هم خیلی دردی دوا نمیکنه چه بسا همون اطلاعات بورسی خیلی بیشتر کمک کنه البته واسه کسی که میخواد اطلاعاتش غیر از تخصص خودش چیزای دیگه هم باشه. من خودم چند سال مجله های کامپیوتری رو می خردیم اکثر بخشهای سخت افزاری رو هم می خوندم ولی تهش اونی که پول داره میره اخرین نسل پردازنده رو میخره! سایت zoomit پر این چیزاست.
حالا که حرف این چیزا شد این مقاله هم جالبه:
اوج‌گیری آرم و AMD و خسارتی که اینتل از فناوری ۱۰ نانومتری متحمل می‌شود

think positive
ارسال: #۵۴۹۰۸
۱۰ تیر ۱۳۹۹, ۰۹:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط Riemann.)
دوستان من یک مشورت با شما داشتم، به نظر شما چقدر مهمه این مسئله که شرکت، دورکاری کارمنداش رو در اولویت قرار بده‌ ؟ من الان مثلا با دوتا شرکت در حال مصاحبه هستم، یکیش داره دور کاری رو تموم میکنه و اصرار داره که کارمندا برگردن شرکت، یه شرکت دیگه دورکاری اولویتش هست ( و تمامی مراحل مصاحبه انلاین انجام شده) حالا این وسط مثلا در حد ۱ تمن حقوق بالاتر بده اون شرکتی که دورکاری نمیکنه.
ارسال: #۵۴۹۰۹
۱۱ تیر ۱۳۹۹, ۱۲:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶ ق.ظ، توسط codin.)
(۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  دوستان من یک مشورت با شما داشتم، به نظر شما چقدر مهمه این مسئله که شرکت، دورکاری کارمنداش رو در اولویت قرار بده‌ ؟ من الان مثلا با دوتا شرکت در حال مصاحبه هستم، یکیش داره دور کاری رو تموم میکنه و اصرار داره که کارمندا برگردن شرکت، یه شرکت دیگه دورکاری اولویتش هست ( و تمامی مراحل مصاحبه انلاین انجام شده) حالا این وسط مثلا در حد ۱ تمن حقوق بالاتر بده اون شرکتی که دورکاری نمیکنه.
ببین به نظرم بستگی به آدمش داره. مثلا یکی که توی یه خونه بدون شرایط مناسب کاری هست خب فرق میکنه با یکی که home office خفن برای خودش داره. یه بخشیش هم به خانواده بر میگرده. مثلا اگر بچه داشتم میرفتم سراغ دور کاری که حواسم بهش باشه ولی خب وقتی مجردم ترجیح میدم با همکارام دور هم کار کنیم که احساس تنهایی نکنم.
ولی همه اینا برای من در درجه دوم هست. در سن فعلی من- پول حرف اول را برای من میزنه و میبینم کدومش از نظر مالی بهتره. البته صرف یک میلیون تومن حقوق بیشتر هم دلیل نمیشه خب. مثلا ممکنه با شرکت اول شما بتونی بری با خانوادت شهرستان زندگی کنی و کلی پول صرفه جویی کنی. منظورم اینه کلا معیار مالی برای من مهمترین معیاره در شرایط حاضر

اگر صرفا به خاطر کرونا میگی که داستان دیگه ایه و باید ببینی چقدر ریسک برات هست
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , Riemann , crevice , big cloud , SepidehP
ارسال: #۵۴۹۱۰
۱۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۱ ق.ظ، توسط khayyam.)
(۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  دوستان من یک مشورت با شما داشتم، به نظر شما چقدر مهمه این مسئله که شرکت، دورکاری کارمنداش رو در اولویت قرار بده‌ ؟ من الان مثلا با دوتا شرکت در حال مصاحبه هستم، یکیش داره دور کاری رو تموم میکنه و اصرار داره که کارمندا برگردن شرکت، یه شرکت دیگه دورکاری اولویتش هست ( و تمامی مراحل مصاحبه انلاین انجام شده) حالا این وسط مثلا در حد ۱ تمن حقوق بالاتر بده اون شرکتی که دورکاری نمیکنه.
دورکاری هزینه های خودت رو میاره پایین الان تو این اوضاع خطرناک با BRT یا مترو نمیشه رفت سرکار مجبوری اسنپ بگیری رفت و برگشت که الان قیمت تاکسی ها خیلی رفته بالا علاوه بر این تو محیط کار تو شرایط حاضر استرس داری که نکنه خدایی نکرده کرونا بگیرم هی مجبوری محیط دور و اطراف خودت رو ضدعفونی کنی و ...
ولی از بحث کرونا بگذریم به نظر من اولویت اصلی برای من پوله عشق و علاقه وقتی پول میاد وسط تقریبا می چربه پوله به علاقه به عنوان مثال اگر بهتون بگن شما بیا یه کارمند ساده باش تو شرکت ولی بهت ۱۰ میلیون میدیم از اونطرف یه شرکت بگه بیا برنامه نویسی کنی ولی بهت ۵ تومن میدیم خدایش کدومتون حاضر هستید کار کارمندی رو ول کنید !
+ ما اگه تو ناز و نعمت بودیم چندین سال از شهر و خانه و خانواده خود دور نبودیم ...
+ من چند ماهه پیش شرکتمون دورکاری رو انتخاب کرده بود تو این شرایط حتی یک ماه رفتم شهرستان ولی کارم رو هم انجام میدادم صرفا نیاز به یه لپ تاپ و اینترنت داری واقعا دورکاری خیلی خوب بود حیف که شرکتمون لغوش کرد شرکت ما با سیاست های روحانی میره جلو روحانی ماسک رو اجباری کرد شرکت ما هم اجباری کرد Smile
+ خداوکیلی نیا ، نیا اونطور جاها : ) ) )
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , Riemann , big cloud
ارسال: #۵۴۹۱۱
۱۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۲:۰۲ ق.ظ، توسط Riemann.)
(۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  اگر صرفا به خاطر کرونا میگی که داستان دیگه ایه و باید ببینی چقدر ریسک برات هست
صرفا کرونا، ریسک هم اینطوریه که به قولی با اسنپ میریم و میایم و به هیچ وجه سوار حمل و نقل عمومی حتی تاکسی نمیشم. ولی
همونم باز استرس اضافه میکنه که هر روز حداقل با چند نفر باید در تعامل باشی، سرویس بهداشتی مشترک و ....
هرچقدر هم اون شرکت رعایت بکنن باز نمیشه جلوی انتقال رو گرفت ...

من شرایط کار تو خونم خیلی خوبه، بهترین میز و صندلی و مانتیور و ... رو دارم.

یه جورایی mindset شرکت هم اینجا معلوم میشه به نظر من ...

(۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  ببین به نظرم بستگی به آدمش داره. مثلا یکی که توی یه خونه بدون شرایط مناسب کاری هست خب فرق میکنه با یکی که home office خفن برای خودش داره. یه بخشیش هم به خانواده بر میگرده.

حالا home office خیلی خفن هم لازم نیست، میز و صندلی و مانیتور و کیبرد و ... رو من دارم و سال‌ها پیش به این نتیجه رسیدم که اینا برای کار توی خونه لازمه.
(۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۱۷ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  + خداوکیلی نیا ، نیا اونطور جاها : ) ) )
اون جاهایی که دورکاری رو تعطیل کردن؟

واقعا برای من سواله که چی توی کله این شرکتا میگذره، وقتی شرایط تقریبا مثل روزای اول شده، چه اصراری دارن؟
(۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۱۷ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  لی از بحث کرونا بگذریم به نظر من اولویت اصلی برای من پوله عشق و علاقه وقتی پول میاد وسط تقریبا می چربه پوله به علاقه به عنوان مثال اگر بهتون بگن شما بیا یه کارمند ساده باش تو شرکت ولی بهت ۱۰ میلیون میدیم از اونطرف یه شرکت بگه بیا برنامه نویسی کنی ولی بهت ۵ تومن میدیم خدایش کدومتون حاضر هستید کار کارمندی رو ول کنید !
من توی این چند مدت شرکت‌های زیادی مصاحبه رفتم، تفاوت پرداختی بین شرکتا حدود ۵۰۰ تومن هست، یعنی این عددای عجیب غریب اصلا مطرح نیست، یه جا مثلا ۵ تومن میگه، یه جا ۵۲۰۰.

هرچی فکرش رو میکنم اون شرکتی که دورکاری میکنه، فارغ از اینکه چقدر پرداخت داره، بیشتر به فکر کارمنداش هست ...

باید بیشتر روی این فکر کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , crevice
ارسال: #۵۴۹۱۲
۱۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۴۲ ق.ظ
بعضی از این پیجهای فارسی اینستاگرام در نوع خودشون شاهکارن. یکی از اینا که صدا گذاری، شخصیت سازی، انیمیشن، و داستان همگی شاهکارن tv.mez هست. هر بار میرم تو پیجش یه سری کل کلیپاشو میبینم و کیف میکنم Smile
واقعا واسم جالبه بدونم که توی مغز نویسنده اش چی میگذره که نتیجه ش میشع خلق یه همچین آثاری. خیلی به گل مشکوکم!! Big Grin
ارسال: #۵۴۹۱۳
۱۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۵:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۳ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  حالا دونستنش هم خیلی دردی دوا نمیکنه چه بسا همون اطلاعات بورسی خیلی بیشتر کمک کنه البته واسه کسی که میخواد اطلاعاتش غیر از تخصص خودش چیزای دیگه هم باشه. من خودم چند سال مجله های کامپیوتری رو می خردیم اکثر بخشهای سخت افزاری رو هم می خوندم ولی تهش اونی که پول داره میره اخرین نسل پردازنده رو میخره! سایت zoomit پر این چیزاست.

من همیشه ترجیح دادم راه امن‌تر و مطمئن‌تر رو جلو برم. اینجا هم بورس خودش رو داره ولی برآیند سبک سنگین کردن‌هام اینه که روی تخصص خودم اگه وقت بیشتری بذارم و مزایای حاصل از ارتقای شغلی رو بدم به یه صندوق سرمایه‌گذاریِ کم‌خطر، از نظر مالی شاید بهترین تصمیم نباشه اما حداقل یه دل‌مشغولی کمتری خواهم داشت تا بشینم نمودارای مختلف رو مقایسه کنم؛ هم این که عمرم رو پای کاری که علاقه دارم صرف می‌کنم. اما در ایران که نیاز هست لحظه‌ای از اموالت مراقبت کنی، به نظر همین بورس و اینا بهتر جواب بده.

در مورد مقاله، چند تا موضوع هست.
در مورد AMD یه کم بزرگ‌نمایی شده. اونا تجربه و توانایی طراحیِ اینتل رو ندارند و بهبودهایی که دارند بیشتر به خاطر جلو بودن توو تکنولوژی هست چون AMD از TSMC استفاده می‌کنند، بر خلاف اینتل که فب خودش رو داره (و یکی از دلایلی که از AMD همیشه جلوتر بود همین بود). ما هنوز از معماری‌های جدیدی که اینتل طراحی کرده خبر نداریم چون سر ۱۰نانو گیر کرد یه مدت. همین معماری جدیدش Ice Lake که با ۱۰ نانو داد و ۱۸% نسبت به قبلی سریع‌تره، واسه ۲۰۱۷ طراحی شده بود و دو سال دیرتر اومده اما صرفا همین رو اگه با آخرین تکنولوژی TSMC بزنه، AMD نمیتونه باهاش رقابت کنه به نظرم. ظاهرا یه سری تغییر سیاست هم دادند. مثلا نائب رئیس قبلی تسلا (که ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ واسه AMD هم کار کرد) رو استخدام کردند، که اثرش رو دو سه سال دیگه می‌بینیم، همینطور که اثرش روی AMD رو الان می‌بینیم. بعضی متریک‌های عجیب غریبی هم AMD سرش مانور میده، مثلا Performance per Watt. یعنی مثلا به ازای ۱۵ وات مصرف توان، کاراییش چقدر میشه. این خیلی مزخرفه که حتی صدای
! که انتظار نداشتم از این چیزا سر در بیاره رو هم در آورده بود. شما کافیه یه پردازنده (یا هر چی) طراحی کنید. همون رو بردارید ولتاژش رو بیارید پائین، فرکانسش (کارائی) هم پائین میاد ولی مصرف توانش بیشتر پائین میاد. در نتیجه Performance per Wattش بهتر میشه. یعنی من میتونم به AMD بگم همون پردازنده‌ت رو بده به من، به سادگی برات اون متریکی که مد نظرت هست رو یه ۱۰% بیشتر هم بهبود بدم. این وقتی خوبه که شما مثلا باتری خیلی محدودی داشته باشی و بخوای یه task معین رو با کمترین مصرف انرژی انجام بدی و اینکه چقدر طول میکشه برات اهمیت نداشته باشه (
این جانب، شکل هفت) که خب توو کلاسِ سرور و لپتاپ با همچین کاربردی مواجه نیستیم.
در مورد اپل، کلا از قدیم می‌خواست از معماری ARM به جای اینتل استفاده کنه چون هم قیمتش ارزون‌تره هم وقتی طراحی دست خودشون باشه، بیشتر به مارموز بودنشون میتونن ادامه بدن (محیط کاری سخت‌گیری هم دارند به همین خاطر، کسی نمیدونه اون یکی داره چیکار میکنه. بر خلاف نظر اغلب آدما، من کلا از این شرکت و استیو جابز خوشم نمیومد/نمیاد). اما انتظار نمیره اپل بیاد توو دسکتاپ جای اینتل (یا AMD) رو بگیره. در عوض اینتل هم قصد داره GPUی خودش رو بزنه تا توو این بازار هم دست باشه، که با توجه به ایده‌های نویی که همیشه دارند احتمالا چیز جالبی از آب در میاد.

(۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  هرچی فکرش رو میکنم اون شرکتی که دورکاری میکنه، فارغ از اینکه چقدر پرداخت داره، بیشتر به فکر کارمنداش هست ...
تا وقتی واکسنی دارویی چیزی نیومده، به نظرم برو همینی که دور کاری داره مگه از جونت سیر شدی. اولا اون یه میلیون اختلاف، به خاطر هزینه‌های رفت و آمد، یه مقدار سرشکن میشه. تازه یه ساعت رفت یه ساعت برگشت در زمان صرفه‌جویی می‌کنی، اگه خیلی واجبه از پونیشا پروژه بگیری تایپ کنی هم در میاد! (مِن باب مثال). من اگه حتی کارش دل‌نشین نبود هم همینو میرفتم (هر چند از دورکاریِ طولانی‌مدت اونم توو خونه و تنهایی که کسی دور و برت نیست حالت رقابت پیش بیاد، یا کلا کار کردن توو یه محیط ثابت واسه مدت طولانی خوشم نمیاد و کاراییم پائین میاد). یه پیشنهادم اینکه سری بعدی هم میخواستی شغلت رو عوض کنی، اول یه جایگزین پیدا کن. اینجا اینطوریه که صبح میری سر کار، میبینی لپتاپی که بهت دادند بالا نمیاد چون خدافظی کردند باهات (همیشه اینطوری نیست، اما اینطوری هم داریم). متقابلا تو هم حق داری در آنِ واحد بری یه جا دیگه کار کنی. البته من سعی می‌کنم بدتر از رفتاری که باهام میشه رفتار نکنم.

(۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۲:۴۲ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  واقعا واسم جالبه بدونم که توی مغز نویسنده اش چی میگذره که نتیجه ش میشع خلق یه همچین آثاری. خیلی به گل مشکوکم!! [تصویر:  biggrin.gif]
منم دیدم اینا رو. آره فاز عجیب غریبی دارن، یه چیزی میزنن فک کنم. باید دو بار نگا کنی بفمی چی به چی شد. یکی دیگه هم هست عنی‌میشن، اونم بعضیاش باحاله مخصوصا این آخری دو تا اومده "قیمتِ خون" و "کوبیده ۱۹" (گروه سه نفره بودند ولی ظاهرا مث بقیه کارای مشارکتی ایرانی که اولش بدون قرار مدار و داش‌مشتی‌وار شروع می‌کنند اما بعدش اختلاف بینشون پیدا شده، الان شدند دو تا کانال، یکی تنهایی، یکی دو نفره).
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , MarkLand , Riemann
ارسال: #۵۴۹۱۴
۱۱ تیر ۱۳۹۹, ۱۱:۵۰ ق.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۳۵ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(10 تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  حالا دونستنش هم خیلی دردی دوا نمیکنه چه بسا همون اطلاعات بورسی خیلی بیشتر کمک کنه البته واسه کسی که میخواد اطلاعاتش غیر از تخصص خودش چیزای دیگه هم باشه. من خودم چند سال مجله های کامپیوتری رو می خردیم اکثر بخشهای سخت افزاری رو هم می خوندم ولی تهش اونی که پول داره میره اخرین نسل پردازنده رو میخره! سایت zoomit پر این چیزاست.

من همیشه ترجیح دادم راه امن‌تر و مطمئن‌تر رو جلو برم. اینجا هم بورس خودش رو داره ولی برآیند سبک سنگین کردن‌هام اینه که روی تخصص خودم اگه وقت بیشتری بذارم و مزایای حاصل از ارتقای شغلی رو بدم به یه صندوق سرمایه‌گذاریِ کم‌خطر، از نظر مالی شاید بهترین تصمیم نباشه اما حداقل یه دل‌مشغولی کمتری خواهم داشت تا بشینم نمودارای مختلف رو مقایسه کنم؛ هم این که عمرم رو پای کاری که علاقه دارم صرف می‌کنم. اما در ایران که نیاز هست لحظه‌ای از اموالت مراقبت کنی، به نظر همین بورس و اینا بهتر جواب بده.
منم موافقم و بیشتر تمرکزم روی کار خودم قرار دادم معتقدم کاری که ادم این همه زمان و انرژی براش هزینه کرده باید ثمر بده و به قولا به سر منزل مقصود (این دفعه اقتصادی) برسه بعد زمان واسه مطالعه و رفتن زمینه های دیگه هست

think positive
ارسال: #۵۴۹۱۵
۱۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۲:۳۳ ب.ظ
یه بار چندین سال پیش توی پایانه مسافربری منتظر اتوبوس بودم. روز جمعه هم بود. تعطیل بود و شهرم خلوتِ خلوت. اتوبوسم سر راهی بود. ترمینالم کسی نبود جز چندتا پیرمرد و یکی دوتا آدم میانسال که داشتن باهم صحبت میکردن و چایی میخوردن و سیگار میکشیدن.
یهو دیدم یه مرده خارجی دوچرخه سوار، نفس نفس زنان اومد سمت ما، با خوشحالی پیاده شد و اومد از ما پرسید
که "Where is train station"
لحظه ای که شروع کرد به خارجی صحبت کردن همه پیرمردا زدن زیر خنده و با خودشون به زبان مازندران گفتن: "مَردی خارجی گَب زَنده : ))))) معلوم نیِه چی گُنِه"
هیچی دیگه. طرفم دوباره هی میگفت TRAIN، TRAIN و با دستم نشون میداد که مثلا قطار چجوریه. همه داشتن میخندیدن و انگار دیگه ignore کرده باشن طرف رو. من اینقدر داشتم میخندیدم که اصن حتی نشد که برم یه چیزی بگم بهش : )))) آخرش چندین بار پرسید و یه آدم میان سالی رفت دست انداخت دور شونش و با دستش چهارتا جهت بهش نشون داد و با اشاره بهش گفت مستقیم برو و بعد برو راست. معلوم نیست حالا طرف شاید گم شده باشه حتی : )))))) ولی هیچ وقت یادم نمیره این اتفاق. من هنوزم گهگاهی توریست میبینم توی شهرمون خندم میگیره : ))

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۵۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۰۳,۸۵۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۰۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۲۹,۶۶۷ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۵۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۲۹۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۲۱ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۰۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۱۷۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۵۳۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close