زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۴۳۴۶
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۱:۳۸ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۶ ق.ظ)hanie_M نوشته شده توسط:  یه سوالی داشتم ممنون میشم دوستان در صورت صلاحدید راهنمایی کنن.
به نظر شما آقایونی که دوره کارشناسی و ارشد فقط درس میخونن و کار نمیکنن یعنی درس رو بهونه کار نکردن شون بیان می کنند و در واقع از پدرشون پول تو جیبی می گیرن، میشه گفت آدمای بی جربزه ای هستن؟ کاری نیستن؟ به کم قانع هستن؟
میدونم شاید بگین مگه دخترا همزمان کار میکنن، ولی من اون چیزی که تو جامعه عرف هست رو منظورمه. از دخترا خیلی انتظار نمیره.
حالا لااقل درس‌اش رو درست حسابی می‌خونه و هدف خاصی داره؟ بعضی از کسایی که از دانشگاهای ضعیف‌تر به جایِ قوی‌تر میرن، ممکنه بسته به هدف و استعدادشون نیاز داشته باشند زمانِ زیادی روی درس صرف کنند، اما درس رو بهونه کنی و یه معدل ۱۴ بیاری و دو تا ابزار و زبون برنامه‌نویسی هم یاد نگرفته باشی دو سر باخت هست.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , big cloud , hanie_M , marvelous
ارسال: #۵۴۳۴۷
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۱:۴۶ ق.ظ
أوصیکُم بِالبیت‌کوین.

ارسال: #۵۴۳۴۸
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۶:۰۱ ق.ظ
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۶ ق.ظ)hanie_M نوشته شده توسط:  یه سوالی داشتم ممنون میشم دوستان در صورت صلاحدید راهنمایی کنن.
به نظر شما آقایونی که دوره کارشناسی و ارشد فقط درس میخونن و کار نمیکنن یعنی درس رو بهونه کار نکردن شون بیان می کنند و در واقع از پدرشون پول تو جیبی می گیرن، میشه گفت آدمای بی جربزه ای هستن؟ کاری نیستن؟ به کم قانع هستن؟
میدونم شاید بگین مگه دخترا همزمان کار میکنن، ولی من اون چیزی که تو جامعه عرف هست رو منظورمه. از دخترا خیلی انتظار نمیره.
همه جای دنیا درس خوندن کار فول تایمه. بعدشم هیچکسی حق نداره کس دیگه ای را قضاوت کنه و بگه بی جربزه و فلان. هیچکی توی شرایط فرد دیگه ای نیست تا اونو قضاوت کنه
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , hanie_M , marvelous , Amir V , قاصدک۲۳ , Riemann , Soldier's life
ارسال: #۵۴۳۴۹
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۶:۳۶ ق.ظ
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۰۱ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  همه جای دنیا درس خوندن کار فول تایمه. بعدشم هیچکسی حق نداره کس دیگه ای را قضاوت کنه و بگه بی جربزه و فلان. هیچکی توی شرایط فرد دیگه ای نیست تا اونو قضاوت کنه

صراحت کلام تون رو دوست داشتم Shy
بنظرم طرز نگرش فرد هم مهمه. من خودم سعی کردم از ترم سوم ارشد که درس نداشتم هفته ای حدود ۱۵ ساعت برای کار بزارم کنار تا پول توجیبی خودم رو تامین کنم. البته خانواده کاملا کاملا حامی بودن اما این خودم بودم که دوست داشتم نسبتی از استقلال رو تجربه کنم.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , hanie_M , marvelous , Amir V , RASPINA , قاصدک۲۳ , yagmur0022 , Soldier's life
ارسال: #۵۴۳۵۰
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۶:۵۹ ق.ظ
زندگی یعنی اینکه منتظر پایان طوفان نمونی، بلکه یاد بگیری زیر همون طوفان برقصی...

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , RASPINA , قاصدک۲۳ , Soldier's life
ارسال: #۵۴۳۵۱
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۹:۵۲ ق.ظ
یه پسر همزمان نمی تونه هم کار خیلی خوب با درامد بالا انجام بده و هم همزمان خیلی خوب و عالی درس بخونه اگرم کار کنه نهایت بتونه خرج خودشو دربیاره چع انتظاراتی هست خدایش از پسرا !
 سپاس‌گزاری شده توسط: hanie_M , قاصدک۲۳ , Riemann
ارسال: #۵۴۳۵۲
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۱:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۲۰ ق.ظ، توسط hanie_M.)
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۰۱ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  [quote='hanie_M' pid='475121' dateline='1588190183']
یه سوالی داشتم ممنون میشم دوستان در صورت صلاحدید راهنمایی کنن.

[quote='codin' pid='475126' dateline='1588210260']
شما درست می فرمائید ولی یوقتایی مجبوریم که قضاوت کنیم وقتی باید تصمیم بگیریم. من با توجه به اون چیزی که تو همکلاسیام دیدم که آقایون تو ارشد لااقل خیلی دغدغه کار داشتن و حتی دفاع شون رو عقب مینداختن این ذهنیت رو دارم.
از نظر شما چطوری میشه فهمید کسی مسئولیت پذیر و باعرضه هست و دیگه برای حل مشکلاتش به خونواده اش پناه نمیبره و خودش تلاش میکنه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۵۴۳۵۳
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۱:۲۲ ق.ظ
کسی میدونه اینجا چطور میشه کسی رو از لیست دوستان حذف کرد؟
ارسال: #۵۴۳۵۴
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۱:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۳۱ ق.ظ، توسط hanie_M.)
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۰۹ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(11 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۶ ق.ظ)hanie_M نوشته شده توسط:  یه سوالی داشتم ممنون میشم دوستان در صورت صلاحدید راهنمایی کنن.

نمیشه گفت افراد تنبل و یا بی عرضه ای هستند اما حداقل خودم نمیپسندم یکی که داره ارشد میخونه کاملا وابسته باشه. نمیگم مستقل باشه، اما حداقل پول تو جیبی خودش رو از ترم ۳ یا ۴ که دیگه درس نداره باید در بیاره.

من از بعد کارشناسی و قبل ارشد جایی پاره وقت کار میکردم. ارشد که قبول شدم دو ترم اول رو کار نکردم که به درسم برسم اما از ترم ۳ شروع به کار کردم. البته خیلی زیاد نبود که به درس نرسم اما پول تو جیبیم تامین میشد.
ممنونم از پاسخ تون
شما این نوع زندگی رو نشونه چی می بینید؟ چطوری میشه فهمید آقایی مسئولیت پذیر و با عرضه هست؟ من فقط دنبال نشونه هاش هستم.

(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۳۸ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(11 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۶ ق.ظ)hanie_M نوشته شده توسط:  یه سوالی داشتم ممنون میشم دوستان در صورت صلاحدید راهنمایی کنن.
حالا لااقل درس‌اش رو درست حسابی می‌خونه و هدف خاصی داره؟ بعضی از کسایی که از دانشگاهای ضعیف‌تر به جایِ قوی‌تر میرن، ممکنه بسته به هدف و استعدادشون نیاز داشته باشند زمانِ زیادی روی درس صرف کنند، اما درس رو بهونه کنی و یه معدل ۱۴ بیاری و دو تا ابزار و زبون برنامه‌نویسی هم یاد نگرفته باشی دو سر باخت هست.
ممنونم
دانشگاه های خوبی بودن و درسخون ولی به نظر نمیاد به اون صورت هدفی رو دنبال میکردن چون در حال حاضر کلا تحصیلات شون رو کنار گذاشتن و استفاده ای ازش نمیکنن. البته میگن بعد فارغ التحصیلی تلاش شون رو کردن ولی کار درخوری پیدا نکردن.

(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۵۲ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(11 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۶ ق.ظ)hanie_M نوشته شده توسط:  
یه پسر همزمان نمی تونه هم کار خیلی خوب با درامد بالا انجام بده و هم همزمان خیلی خوب و عالی درس بخونه اگرم کار کنه نهایت بتونه خرج خودشو دربیاره چع انتظاراتی هست خدایش از پسرا !
بله متوجهم . منم فقط گفتم در حد پول تو جیبی . اصلا قصد جسارت نداشتم
ارسال: #۵۴۳۵۵
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۰ ب.ظ، توسط Amir V.)
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۶ ق.ظ)hanie_M نوشته شده توسط:  میدونم شاید بگین مگه دخترا همزمان کار میکنن، ولی من اون چیزی که تو جامعه عرف هست رو منظورمه. از دخترا خیلی انتظار نمیره.
و نکته دیگه اینکه شما به عنوان یک زن نباید به این ظلم و تبعیض علیه زنان دامن بزنی. یعنی چی از دخترا انتظار نمیره؟ خیلی هم انتظار میره مگر دخترا چشونه؟ Smile

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: hanie_M , khayyam , big cloud , codin , Soldier's life
ارسال: #۵۴۳۵۶
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۴ ب.ظ، توسط RASPINA.)
جربزه ی پسر خیلی مهمه
ولی لزوما نیاز نیست دوران دانشجویی سر کار رفته باشن مخصوصا دوران کارشناسی که تقریبا کل هفته در گیرن
ولی من ب شخصه نظرم اینه کسی که دانشجوی ارشد هست میتونه ی شغل نیمه وقت داشته باشه در حد پول تو جیبی خودش

والا من ک دخترم از خانواده ام پول تو جیبی نمی گیرم الان هم ک بیکارم و ی وقتایی مامانم بهم پول میده حالم بد میشه دوست ندارم لنگ ۵۰ تمن و ۱۰۰ تمن خانواده باشم ولی اگه پسری کار نداره و تقلا و تلاشی برای پیدا کردن کار نمی کنه ی کم منطقی نیست

البته ی نکته هم هست پسرا بعد ارشد باید برن سربازی شاید برای همین دنبال کار نیستن .من از اطرافیان ندیدم کسی دوران سربازی سرکار برن چون اونا دیگه هیچ وقت خالی ندارن

ولی کار چ قدر خوبه

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: hanie_M
ارسال: #۵۴۳۵۷
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۱:۰۳ ب.ظ
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ)hanie_M نوشته شده توسط:  
(11 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۰۹ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
نمیشه گفت افراد تنبل و یا بی عرضه ای هستند اما حداقل خودم نمیپسندم یکی که داره ارشد میخونه کاملا وابسته باشه. نمیگم مستقل باشه، اما حداقل پول تو جیبی خودش رو از ترم ۳ یا ۴ که دیگه درس نداره باید در بیاره.

من از بعد کارشناسی و قبل ارشد جایی پاره وقت کار میکردم. ارشد که قبول شدم دو ترم اول رو کار نکردم که به درسم برسم اما از ترم ۳ شروع به کار کردم. البته خیلی زیاد نبود که به درس نرسم اما پول تو جیبیم تامین میشد.
ممنونم از پاسخ تون
شما این نوع زندگی رو نشونه چی می بینید؟ چطوری میشه فهمید آقایی مسئولیت پذیر و با عرضه هست؟ من فقط دنبال نشونه هاش هستم.

ببینید ممکنه یک نفر مجبور باشه بخاطر اهدافش، یا ضعفش در مباحث و یا سطح دانشگاه و یا هر چیز دیگری، وقت زیادی برای درس بزاره و اصلا نتونه کار کنه. بنظر من میشه مسئولیت پذیری در این فرد رو در جنبه های دیگر زندگی ش بررسی کرد. مثلا آیا مسئولیت اجتماعی رو بر عهده میگیره؟ آیا مسئولیت انجام پروژه هاش رو به خوبی قبول میکنه؟ اصلا اگر قرار شد کاری انجام بشه نسبت به اون حس مسئولیت داره یا خیر؟
شاید بشه از میزان مسئولیت پذیری اون شخص در حوزه های دیگه تا حدی مسئولیت پذیری اونو در کار حدس زد، که البته قطعیتی نداره ولی بنظر میرسه شاید بهترین راه باشه.

یکم اینا رو بررسی کنید و بعدش با اون شخص جدی بشینید صحبت کنید و دغدغه تون رو بهش بگید.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: hanie_M
ارسال: #۵۴۳۵۸
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۲:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۴۶ ب.ظ، توسط khayyam.)
از دو حالت خارج نیست یا اون دانشجو در طول دوران دانشجویی نگران رسیدن و تامین مالی از سمت پدر یا خانواده نبوده و در واقع خیالش راحت بوده تامین مالی میشه یا کلا هیچ راهی برای تامین مالی نداشته و باید خودش هم کار می کرده و هم درس می خونده اگر گروه اول با اینکه می دونسته از سمت خانواده تامین مالی میشه باز سعی کرده مستقل بشه حالا به هر روشی پول دربیاره ( کارگری ، انجام پروژه ، فروشندگی و ... ) در کنار درس خوندنش واقعا این افراد آدم های مسئولیت پذیری هستند مگر نه که با پول ددی که همه می تونن درس بخونن ، ماشین بخرن یا مسافرت برن ....

نمونه واقعی یکی از دوستام که اتفاقا همین ۱۰ دقیقه پیش تو تلگرام باهام صحبت می کرد این آقا از مدرسه با من همکلاس بود بعد که رفت دانشگاه آزاد باباش تمام هزینه هاش رو تامین کرد و اصلا نگران نبود تا دانشگاه رو تموم کرد باباش یه واحد خونه بهش داد با یه ماشین بعد براش زن هم گرفت و تمام وسایل خونش هم آماده الان به مشکل پیدا کردن کار خورده ، هیچ کس رو قضاوت نمی کنم ولی اگه بعضی وقتا خانواده ها حمایت رو کمتر کنند فرزند مسئولیت پذیری به جامعه تحویل میدن این نظر شخصی منه شاید کاملا هم اشتباه باشه .

+من فکر نمی کنم کسی درس می خونه برای عشق و حال حتما دوست داره این درس خوندن تاثیری در پیدا کردن شغلش داشته باشه تا کار و شغل و درامد خوب نداشته باشی این مدرک به درد نمی خوره هر چقدر هم علمت در زمینه اون رشته خودت بالا باشه نتونی به سرمایه تبدیلش کنی ارزشی نداره ( نظر شخصی من )

راحت طلبی تو خون اکثر ما ایرانی ها در جریان هست ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: hanie_M , big cloud , yagmur0022
ارسال: #۵۴۳۵۹
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۴:۱۱ ب.ظ
مسئولیت پذیری کلا مقوله ی پیچیده ایه. به نظرم آدم همیشه تو هر دوره ای از زندگیش با توجه به شرایطی که داره باید تعیین کنه با خودش کنار بیاد که کدوم مسئولیت ها رو میتونه بپذیره و کدوما رو نه بعد دست به انتخاب یا رفتن به مرحله بعد بزنه.

حالا گاهی یه شرایطی پیش میاد که آدم باید خودشو تامین کنه، مجبوره کار کنه و از کار گریزی نیست. ولی اگه از نظر مالی تامینه، دلیلی نمیبینم که برای پول کار کنه و وقت زیادی رو برای کار بزاره. اینجاست که میتونه یه پلی بزنه بین درسی که داره میخونه و فعالیت های جنبی و بره سر یه کاری که یه تجربه ای به تجربیاتش اضافه کنه.

حالا چرا من این دو تا بحث رو باهم قاطی کردم. واسه این بود که اگه کسی میزنه به سرش که ازدواج کنه، باید بدونه که دیگه عروسک بازی نیست، باید خرج تامین کنه، مسئول باشه، حالا چه زن باشه چه مرد. اینجاس که دیگه باید سر کار بره، درس خوندنو فراموش کنه. حالا من فقط در مورد درس خوندن حرف نمیزنم، آدم وقتی ازدواج میکنه، خیلی چیزا رو باید فراموش کنه. دیگه سی خودت نیستی. این یه مسئله ی روتینه و یهو میبینی که تمام مدت داری برا یکی دیگه وقت میزاری. گاهی ازدواج خیلی آدمو از خودش غافل میکنه. خصوصا اونایی که عادت دارن دنیای خاص خودشونو داشته باشن، زیر مسئولیت های جدیدی که می افته به دوششون له میشن. پس برای ازدواج حتما باید طرف همه چی رو در نظر بگیره.

تو دخترا خیلی اتفاق می افته که طرفشونو هم دوس دارن، ولی مجبوری ازدواج کردن. فقط واسه این ازدواج کردن که از یه قید و بندهایی رها بشن. مثلا من خودم یه دوستی دارم که بعد از ازدواجش یه بار به من گفت که همیشه دوس داشته کسی بهش نگه کی بیا خونه کی نیا. واسه همین رفته یه شوهر کارگردان کرده که بتونه به بهانه های مختلف همیشه برای خودش باشه و به تفریحات خودش برسه. که البته این دیگه خیلی زیرکانه بوده. یه بازیگری داشتم که توی دوران کار همیشه واسه خونه رفتن بعد از تمرین مشکل داشت و خلاصه همش باید زنگ میزدیم به باباش و قانعش میکردیم و بساطی شده بود. دیگه هر دفه نوبت یکی از عوامل بود با بابای این حرف بزنه و مسخرش درومده بود. همش میترسید دیر برسه خونه. چند وقت گذشت و اینم ازدواج کرد و بعد از مدتی یهویی ساعت دوازده شب بود دیدم گوشیم زنگ میزنه دیدم اینه. برداشتم همین که سلام کردم دیدم با قاه قاه خنده میگه " باورت میشه ساعت دوازده شبه من تو میدون انقلاب تئاتر دیدم دارم تازه برمیگردم خونه؟ آزاد شدم!"

ازدواج اصلا راه فرار نیست. آزادی نیست. هیچکس تا ازدواج نکرده خبر نداره. مسئولیتش کمر آدمو میشکنه. آدم خیلی باید با دقت دست به انتخاب راهش بزنه. بنابراین اگه کسی به اینکه آماده هست برای این کار یا نه فکر کرده، به نظرم کاملا آمادس. و وقتشه که ازدواج کنه!

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۴۳۶۰
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۴:۲۶ ب.ظ
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۹ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  
(11 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۶ ق.ظ)hanie_M نوشته شده توسط:  میدونم شاید بگین مگه دخترا همزمان کار میکنن، ولی من اون چیزی که تو جامعه عرف هست رو منظورمه. از دخترا خیلی انتظار نمیره.
و نکته دیگه اینکه شما به عنوان یک زن نباید به این ظلم و تبعیض علیه زنان دامن بزنی. یعنی چی از دخترا انتظار نمیره؟ خیلی هم انتظار میره مگر دخترا چشونه؟ Smile
فکر میکنم من منظورمو از سوالی که پرسیدم به اندازه ی کافی رسوندم.
این چیزی هم که درباره ی دخترا گفتم چیزی هست که در دین مون هم گفته شده، اینکه ، وظیفه مرد هست که خرجی خونه رو تامین کنه. و عرف کشورمون هم این هست. حالا احتمالا چون شما نوع دیگه ای از جامعه هارو دیدین مخالف این موضوع شدین.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۱۶۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۵۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close