زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۱۷۶۶
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۰۳ ب.ظ، توسط elect.)
.....

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soldier's life
ارسال: #۵۱۷۶۷
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۵۷ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
به نظرم دوستانی که در مورد مهریه و... میگن زن بودن خیلی بهتر از مرد بودن هست حتی اگر مخاطبشون زن های خانه دار و تحصیل نکرده(منظورم از نظر فکری هست نه تحصیلات دانشگاهی هست) باشه هم درست نیست چون کارهای خونه اگر بخواد به درستی انجام بشه خودش واقعا خسته کننده و تکراری هست و تازه چون در قبالش هیچ حقوقی هم دریافت نمی کنی... حالا چه برسه به اینکه زن شاغل هم باشه. شماها یک چیزهایی را در مورد زن و مرد بودن با هم قاطی کردین میدونین مثلا چی؟ مثلا اینکه دخترها و زن های بیرون که شبیه مدلینگ هستن را می بینید و خب مشخصه که اونا از صبح تا شب نه سر کار میرن(که اگه برن اینقد وقت آزاد برای بیرون موندن و تبدیل به این قیافه را ندارن) نه دانشگاه خوب درس میخونن(که اگه دارن درس میخونن که زیر چشمهاشون همش گود افتاده ها و چشم هاشون عینک های درشت) بلکه همون قدری که مردان الاف دارن خیابون ها را متر می کنن اینها هم جزء زنهای الاف تشریف دارن. به قول یک استادمون میگفت اگه دنبال زن و مرد برای زندگی هستی وقتی بیرون میری توی خیابون دنبالش نباش چون زن و مرد اهل زندگی وقت آزاد خودشون را با دور زدن های الکی و تیپ زدن های انچنانی هدر نمیدن(البته منظور به بچه های سن پایین که مقتضی سن شون هست نیست که مسلما اونا زیر سن ازدواج هستن).نمیدونم چقدر شغل هاتون ایجاب کرده که توی محیط کارخانه ها وشرکت ها رفته باشین و ببینین این کارگرهاشون، منشی هاشون اغلب زن هستن و با حقوق های خیلی پایین ولی واقعا دارن کار میکنن.
بیایید بی انصاف نباشیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soldier's life , dr.a_AI
ارسال: #۵۱۷۶۸
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۰۵ ب.ظ، توسط elect.)
......

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soldier's life , Autumngirl
ارسال: #۵۱۷۶۹
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۱۷ ب.ظ
اونایی که هی میان می گن مهریه رو کسی نمی گیره و غیره همین امروز صبح به من خبر رسید زن داداشم مهرشو به اجرا گذاشته من هی دارم از نمونه واقعی براتون می گم شما هی بگید نه هیچ قانونی از زن ها حمایت نمی کنه ...
ارسال: #۵۱۷۷۰
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۲۰ ب.ظ
[من یک زن شاغل هستم که رتبه کنکور و ارشدم خوب بوده و در دانشگاه دولتی درس خوندم و از سن۲۲سالگی خرج خودما که از حقوق خودم میدادم یک طرف به پدر و م
[/quote]
شمااا و مثل شمااا نامریی هستینن یا ایرانیی نیستسن Smile)
[/quote]
نه جانم فقط همیشه سعی کردم مانند حرف هام و عقاید خودم زندگی کنم طوری که خودم آرامش داشته باشم. ولی در مورد اینکه میگید ایرانی نیستم Coolخیلی از اطرافیان و اقوام بهم میگن عقاید خارجی دارم ولی ایرانی هستم.Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soldier's life
ارسال: #۵۱۷۷۱
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۰۵ ب.ظ، توسط elect.)
......

ارسال: #۵۱۷۷۲
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۲۵ ب.ظ
(۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۱۷ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اونایی که هی میان می گن مهریه رو کسی نمی گیره و غیره همین امروز صبح به من خبر رسید زن داداشم مهرشو به اجرا گذاشته من هی دارم از نمونه واقعی براتون می گم شما هی بگید نه هیچ قانونی از زن ها حمایت نمی کنه ...
آخه دوست گرامی ما هم داریم توی این جامعه زندگی می کنیم و حرف شما کاملا صحیح هست ولی زنی که مهریه شو اجرا میگذاره دو حالت داره یکی اینکه اصلا به دنبال زندگی کردن نیومده و با گرفتن مهریه میخواد حال مرد را بگیره ها ی جوری زورش فقط توی همینه و دومی هم اینکه بخاطر جنبه مالیش بهش نیاز داره و یک جورایی استقلال مالی نداره.
شما اگر واقعا از این می ترسید و می خواهید ازدواج کنید با کسی ازدواج کنید که به جای مهریه حقوق برابر مانند حق طلاق بخواد و اگر این از نظر شما مشکلی نداره مطمئن باشید طرفتون اگر فهمیده و به روز باشه از نظر اون هم مشکلی نخواهد داشت و توی زندگی مشترک هم سرمایه هایی که با هم بدست آوردید و حاصل زندگی مشترکتون هست کلا به اسم مشترک باشه.

(۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۲۳ ب.ظ)elect نوشته شده توسط:  
(27 مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۱۷ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اونایی که هی میان می گن مهریه رو کسی نمی گیره و غیره همین امروز صبح به من خبر رسید زن داداشم مهرشو به اجرا گذاشته من هی دارم از نمونه واقعی براتون می گم شما هی بگید نه هیچ قانونی از زن ها حمایت نمی کنه ...
همونن قبلی؟

حالا ا اگهه گرف بعدد بیان بگینن فلن ک خبری نیس
(۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۲۰ ب.ظ)متینا۲۰۲۰ نوشته شده توسط:  نه جانم فقط همیشه سعی کردم مانند حرف هام و عقاید خودم زندگی کنم طوری که خودم آرامش داشته باشم. ولی در مورد اینکه میگید ایرانی نیستم [تصویر:  cool.gif]خیلی از اطرافیان و اقوام بهم میگن عقاید خارجی دارم ولی ایرانی هستم.[تصویر:  smile.gif]
شوخیی بود اخهه اینجاا کسی ندیدهه مث شما
یعنی اینقدر خلاصمSmileSmileفعلا توی مرخصی هستمHuh
ارسال: #۵۱۷۷۳
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۵ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۴ ب.ظ)متینا۲۰۲۰ نوشته شده توسط:  دوست گرامی همه چیزهایی که نوشتی کاملا درست چون دقیقا توی فرهنگ ما اینجوری تعریف شده. ولی همه مسئولیت هایک طرف، این مسئولیت بچه داری یک طرف. ببین من یک زن شاغل هستم که رتبه کنکور و ارشدم خوب بوده و در دانشگاه دولتی درس خوندم و از سن۲۲سالگی خرج خودما که از حقوق خودم میدادم یک طرف به پدر و مادرم هم کمک می کردم و بعد ازدواج هم همین طور، یعنی به شوهرم گفتم من و تو یک نفریم و داریم یک زندگی مشترک را شروع می کنیم پس زن و مردی از نظر مالی وجود نداره و خیلی وقتا واقعا وسط ماه همسرم مشکل مالی بر میخوره و از حساب مشترک هامون می گیره و بر عکس. از این جهات من هیچ وقت مشکلی نداشتم فقط از وقتی مادر شدم این مادر شدنه برام یک مسئولیت خیلی سخت و سنگینه. اینکه بچه ات همش داره تو را می بینه از تو یاد می گیره مسئول تربیت و سلامتش هستی و کل شبانه روز چه توی خونه چه توی محیط کار حواست باید بهش باشه واقعا سخته مخصوصا اینکه کل شبانه روز۵ساعت بخوابه و من همش باید کنارش باشم چون مادرشم و اون منو میخواد و بیشتر از هر کسی به من نیاز داره. و هیچ جایی به این مساله نگاه نمیکنن که منِ مادر با این همه بیخوابی و مسئولیت روزی۱۴ساعت باید Developer بانک باشم.
نوشته همه دوستان را قبول دارم چون ما در کشوری زندگی می کنیم که وسایلش مدرن شده ولی قوانین آن سنتی و قدیمی هست. ولی توی همین کشور هم خودمون می تونیم انصاف داشته باشیم.
اتفاقا به همین دلیل هست که همیشه سعی کردم جوری پول در بیارم که بتونم یه نفری خرج یه خانواده رو بدم و موفق هم شدم. ولی باز هم موقع خواستگاری باید بشنوم که ما می‌خواهیم کار کنیم و...
به جرات میگم دخترهایی که روبه‌روی من میشینن اصلا نه می‌دونن جامعه چه شکلیه نه کار یعنی چی. فقط خوردن و خوابیدن و یه کم درس خواندن. دنیاشون تخیلیه. بعضا حرفاشون به حدی از واقعیت دور بود که خنده دار بود. معلوم بود برای مشخص کردن اهدافش حتی نرفته با یه نفر مشورت کنه.

سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , ezra
ارسال: #۵۱۷۷۴
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۲۹ ب.ظ
اومدههب ودممم اینو بگم

۳تا پسر بچهه بودنن حدوداای ۱۰/ از فوتبال برگشتتهه بودن ماشین پارکک بود ص=داشونو میشنیدم
یکشیون میگف پلاک این عجیبهه مگه مگهه بعد عدد نباید ب ت اینا باشه
اون ک بزرگترر بود خندید بش گاگول این ینی معلولهه
بعدش ۳تایی باهمم خندیدنن حسابیی Smile

سپاس‌گزاری شده توسط: Soldier's life , Autumngirl
ارسال: #۵۱۷۷۵
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۴۰ ب.ظ، توسط salam5.)
من تو این روزا به دنیا اومدم، دلیل اسمم همینه

+چون فایل های ضمیمه رو نشون نمیده، منظورم آزادی اسرا‌ی جنگ بود

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: elect
ارسال: #۵۱۷۷۶
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۳۶ ب.ظ
[quote='salam5' pid='470193' dateline='1566126312']
من تو این روزا به دنیا اومدم، دلیل اسمم همینه

Smile
ارسال: #۵۱۷۷۷
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۳۷ ب.ظ
(۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۶ ب.ظ)متینا۲۰۲۰ نوشته شده توسط:  
(27 مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۵ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  من تو این روزا به دنیا اومدم، دلیل اسمم همینه
تولدت مبارک.

مرسی، فایل های ضمیمه رو نشون نمیده؟

"یارب نظر تو برنگردد"
ارسال: #۵۱۷۷۸
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۰۶ ب.ظ، توسط elect.)
.....

سپاس‌گزاری شده توسط: salam5
ارسال: #۵۱۷۷۹
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۳۹ ب.ظ
سلام
خیلی وقت بود به این تاپیک سرنزده بودم که اومدم و دوباره با یک سری بحث تکراری رو به رو شدم البته که قصدندارم بحث را به درازا بکشم چون نه حوصله و وقتش را دارم و حقیقتا ظرفیت پذیرشش را هم نمیبینم
ببینید دوستان این حد از نظرات افراطی و مغرضانه نسبت به جمعیت نصف جامعه واقعا یعنی چی ؟؟؟
اینکه نصف جامعه را یک اکثریت غیرمفید بدانیم و بنامیمم که فقط دنبال راحت طلبی هستند
اینکه زنان جوامع جهان اول که امکانات زیادی در جهت رشد و شکوفایی در اختیار دارند با این جامعه مقایسه کنیم ( که صد البته این مقایسه بی پایه و اساس و کودکانه هست ) و بادی به غبغب انداخته و با ژست طلبکارانه اظهار کنیم که ای بابا چه نشسته اید که زنان ان سرزمین ها چه کارها که نمی کنند و پا به پای مردان برای ساختن زندگی چه تلاش ها که نمیکنند و متهم کردن زنان جامعه به اینکه در این باره هیچ تلاشی نمیکنند و تنها موجودات سرباری هستند که کوچکترین زحمتی برای ساختن اینده و زندگی خود نمیکشند و اتفاقا بستن چشمان کور خود روی واقعیت یعنی تمام زحماتی که انها فارغ از جنسیت برای ساختن زندگی خود متحمل میشوند که حتی در صورت دیدن این تلاش ها با طعنه و کنایه و مسخرگی و لودگی هر چه تمام تر تلاش انها را بی ارزش جلوه دهیم

اینکه ابراز کنیم که ای بابا شما چه میدانید که مردان باید با چه مشکلاتی برای امرار معاش دست و پنجه نرم کنند و هرروز باید کلاه خود و زره جنگی را به تن کرده و با نیزه و گرز به شکار اژدها بروند درحالی که زنان موجودات بی فکر و ناز پرونده هستند که در خانه لم داده اند و تنها به فکر سرخاب و سفیدابشان هستند همین قدر اغراق امیز و مسخره

اینکه با نگاهی بسیار سطحی نگر و برداشت سلیقگی و شخصی که احتمالا ناقص هم هست و با خواندن چندتا جمله در شبکه های اجتماعی و اینور و اون ور حس دانشمند بودن به ما دست دهد و از پایه واساس یک تفکر را مسخره کنیم و طرفداران ان را ناقص قلمداد کنیم ان هم با چه سطع از اغراقی درحالی که معمولا هر چیزی درکنار معایبی که دارد حتما نقاط قوتی هم دارد البته بگذریم از اینکه در اکثر موارد رد کردن تمام وکمال یک چیز به این شکل کار عاقلانه ای نیست و نشانه بی خردی است

اینکه کارهای مربوط به امور داخلی خانه و تربیت فرزند را بی ارزش بدانیم و از یک طرف این امور را فقط مربوط به جنس خاصی قرار دهیم و از طرف دیگر انها را برای انجام دادن انها مسخره کنیم و این کارها را بی ارزش جلوه دهیم و تاجایی در جهالت و بی خبری و عقب ماندگی به سرببریم که حتی ندانیم که در دنیای امروز این امور جز مهارت هایی هستند که همه فارغ از جنسیت باید انها را بلد باشند و انجام دهند و این سطح از تناقضات را در تفکرات موهوم خود داشته باشیم که واقعا مضحک و خنده دار هم هست

و مواردی از این دست که از حوصله بحث خارج هست همه وهمه وهمه یک واقعیت را نشان میدهند ان هم تفکری سرشار از عقده که متاسفانه شامل حال بسیاری از مردان میشود که البته مسبب ان هم تفکرات غلط مردسالاری هست چون علی رغم امتیازات پرشماری که به ظاهر برای مردان به ارمغان اورده و لی اگر قدری عمیق تر به مسئله نگاه کنیم ضربه های مهلکی را به انها زده و مشکلات زیادی را برای انها به وجود اورده
پس خواهشا این عقده ها را کنار بگذارید و تمامش کنید و عقده ای نباشید
واقعا خسته نشدید از ادعای برتری فقط وفقط به دلیل مضحک جنسیت مرد بودن در حالی که خود خداند متعال هم در قران فرمودند هیچ ملاک برتری بین انسانها نیست مگر از نظر تقوا پس به جای اینکه به یک سرعت گیر برای پیشرفت خانم ها تبدیل شوید و دائم در حال نق زدن باشید طرز فکر خود را تعدیل و تصحیح بفرمایید و حداقل یک کار مفید انجام دهید و به رشد وپیشرفت انها کمک کنید و این را به عنوان یک تلنگر همیشه در گوشه ذهن خود داشته باشد که اگر خداوند متعال شما را لایق دانست و منت برسر شما گذاشت و فرزند دختر به شما عطا کرد ایا دوست دارید که همین طرز تفکر و رفتاری که نسبت به سایر زنان دارید را بقیه نسبت به فرزند شما داشته باشند

در کل جو مانشت خیلی خوشایند نیست و بیشتر حالت تخریبی داره تا کمک کننده و علی رغم اینکه تاپیک ازاد هست ولی واقعا خیلی از چیزی که هدف اصلی این انجمن هست یعنی درس و کنکور فاصله گرفته که واقعا حیف هست صفحات قدیمی تر را که ادم میخونه بیشتر بچه ها در خصوص چالش هایی که در درس خواندن دارند صحبت کردند که حداقل برای من جذابتر هست و بیشتر حس همذات پنداری دارم شاید اگر بامن بود این تاپیک را تعطیل میکردم پس خدا را شکر کنید که با من نیست Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: elect , Autumngirl , dr.a_AI
ارسال: #۵۱۷۸۰
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۰۶ ب.ظ، توسط elect.)
.....

سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۳۵ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۷۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close