زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۵۱۲۱
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۰۹ ب.ظ
اینقدر بدم میاد از آدمای بد غذا! مثلا زرد چوبه داره من نمیخورم، یا دارچین داره من نمیخوام، یا بادمجون دوست ندارم،‌کدو دوست ندارم و ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۴۵۱۲۲
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۵:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۱۶ ب.ظ، توسط James Sullivan.)
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۰۹ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  اینقدر بدم میاد از آدمای بد غذا! مثلا زرد چوبه داره من نمیخورم، یا دارچین داره من نمیخوام، یا بادمجون دوست ندارم،‌کدو دوست ندارم و ...
من خودم از غذاهای که طعم شیرین دارن خوشم نمیاد و البته خورش فسنجان .
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , ele
ارسال: #۴۵۱۲۳
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۵:۵۲ ب.ظ
من تحقیق کردم اونایی که میگن نمی‌خوام اذیت بشی، بیشتر از همه اذیتت می‌کنند!!

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , Avril89 , Riemann , RangiRangi , NP-Cσмρℓєтє , diligent , SepidehP
ارسال: #۴۵۱۲۴
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۶:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ، توسط Amir V.)
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۵۷ ب.ظ)^_^ نوشته شده توسط:  ++ روزه گرفتن یا نگرفتن هر فرد به خودش و خدای خودش مربوطه، نه هیچ‌کس دیگه. اما، وقتی این روزه‌خواری در ملاء عام صورت بگیره، اونوقت جنبه عمومی پیدا می‌کنه و مشمول یکی دیگه از احکام الهی می‌شه.
مسئله همینه دیگه. همه باید مسلمون باشن! اگر نباشن هم گور پدرشون، باید از قوانین مسلمونا تبعیت کنن!

خفقان یعنی همین. اگر مثلا من مسیحی باشم و ایرانی، حق غذا خوردن در ملع عام رو ندارم، چون مسلمونا اذیت میشن؟ به من چه که کسی از آب خوردن من اذیت میشه؟؟ آب خوردن حق طبیعی منه و کسی نمیتونه بگه نخور!

اگر روزی یک دینی آمد که میگفت راه رفتن در ملع عام حرامه، اون وقت چی؟؟ مردم اون جامعه که به اون دین اعتقادی ندارن نباید راه برن؟؟ ممنوع کردن آب خوردن به اندازه ممنون کردن راه رفتن احمقانه است برای من. همین مسئله رو به حجاب و بقیه مسائل خصوصی تعمیم بدین.

اصولا قوانینی که بر اساس ایدئولوژی باشه همین میشه دیگه. "شهروند" در اون جامعه تعریف نشده است! مردم بر اساس باور به اون ایدئولوژی میشن خودی و غیر خودی که غیر خودی ها از یک سری حقوق برخوردار نمیشن. مسلمونا خودی، بقیه غیر خودی و گور پدرشون و هیچ حقی ندارن. چرا؟ چون از ایدئولوژی ما تبعیت نمیکنن. تازه مسلمونا هم خودی نیستن تو ایران Smile)) فقط شیعه ها خودی ان!

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , nlp@2015 , Milad_Hosseini , kilookiloo
ارسال: #۴۵۱۲۵
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۷:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۳۰ ب.ظ، توسط ^_^.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
هر کس در هر کشوری زندگی کنه ملزم به تبعیت از قوانین اون کشور هست. قوانین این کشور هم بر اساس دین اکثریت مردم یعنی اسلام نوشته شده و همه ملزم به تبعیت از قوانین کشور هستند.

+ قرار هم نیست تمام قانون کشور به‌خاطر بی‌قانونی یک عده در عمل به بعضی قوانین زیر پا گذاشته بشه. باید فرد خاطی (حالا هر کس که می‌خواد باشه) مجازات شه. نقص برخورد با افراد خاطی باید برطرف بشه، نه اینکه قانون عوض بشه.

تو هیچ‌وقت تنها نبودی!
بهم برمی‌خوره وقتی که می‌گی تنهایی...

امضاء:
خدا Heart
ارسال: #۴۵۱۲۶
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۷:۱۲ ب.ظ
سلام دوستان من برای یه نفر انتخاب رشته دکترا آزاد رو انجام دادم ولی فقط یکی از انتخاباشون ثبت شده بقیه رو ثبت نکرده الانم نمیتونم درستش کنم تو رو خدا راهنماییم کنید راهی وجود داره درستش کنم

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا
ارسال: #۴۵۱۲۷
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۷:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۲۷ ب.ظ، توسط big cloud.)
در پاسخ به دوستان که فرمودن طبق اسلام و عرف جامعه روزه خوای جرمه، باید عرض کنم که طبق قانون اسلام سن ازدواج زن از ۹ سالگی شروع میشه! آیا شما به عنوان یک دختر ۹ ساله میتونستید یک زندگی را بچرخونید؟ فرامین دینی بر اساس زمان وشرایط اون موقع جامعه نازل شدن! اون زمان شاید حکم این بوده که زن را سنگسار کنن یا دست دزد را قطع کنن و...
اگر قرار بود طبق قانون اسلامی پیش بره همه چیز الان ۹۹% درصد ابرقدرت های مملکت ما دست نداشتن به دلیل دزدی های فراوون. اگر کشوری طبق اصول اسلامه همه چیزش باید اسلامی باشه. چطور میگن آقایون جهاد اکبر کنن و زن را دیدن سرشون را بندازن پایین، خوب روزه دار هم غذا را دید سرش را بندازه پایین و تمام!
بسیاری از مادران سالها است روزه میگیرن و در کنارش برای تمام اعضای خانواده غذا حاضر میکنن، حکم این افراد چیه پس!
کشور ما تنها پوسته اسلامی داره و هیچ شباهتی به یک کشور اسلامی نداره، کمتر خودمون را گول بزنیم و مطالعمون را بیشتر کنیم، کل مشکلات جهان حل میشه .
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , Amir V , Riemann , khayyam , Skyrim , diligent , shenia_mana
ارسال: #۴۵۱۲۸
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۷:۵۱ ب.ظ
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۴۹ ب.ظ)ACM نوشته شده توسط:  لازم نیست که دلیل همه ی دستورات الهی رو بدونیم تا به اونها عمل کنیم، وقتی خدا رو قبول داری و خودت رو بنده ی او میدونی به صورت تعبدی از دستوراتش اطاعت میکنی

همه بدبختی های ما ازینجا شروع میشه . خدا به آدم عقل داده که تفکر کنه و راه درست و غلط رو پیدا کنه و انتخاب کنه که چه مسیری رو دوست داره بره (بعضی اوقات راه درست رو میدونیم و به خاطر منفعتمون جاده خاکی میریم ). اینکه چشم بسته عملی رو انتخاب کنیم به نظر من (بر اساس عقلی که خدا به من داده ) خود خود جهالته. اینکه ی ملت به خاطر تعدادی از افراد مجبور بشن یک ماه از زندگی "عادی" محروم بشن نه تنها از دید من و خیلیا برای اون عده ثواب نداره بلکه خود ظلم و دیکتاتوریه.
در آخر هم چیز خیلی جالبی که هست اینه در اکثر مواقع (برای خود من ۱۰۰ درصد مواقع) افرادی که روزه میگیرن خودشون با این مساله مشکلی ندارن و اطرافیان و مسلمان نماها کاسه داغتر از آش میشن
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Amir V , nlp@2015 , Skyrim , diligent
ارسال: #۴۵۱۲۹
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۷:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۰۱ ق.ظ، توسط RangiRangi.)
/////
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , big cloud , nlp@2015 , diligent , SepidehP
ارسال: #۴۵۱۳۰
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۷:۵۴ ب.ظ
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۱۶ ب.ظ)James Sullivan نوشته شده توسط:  من خودم از غذاهای که طعم شیرین دارن خوشم نمیاد و البته خورش فسنجان .
فسنجون به اون خوبی ! پرسی ۲۷ تومن باید بخری از رستورانا !
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια
ارسال: #۴۵۱۳۱
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۷:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۰۰ ب.ظ، توسط Amir V.)
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۰۵ ب.ظ)^_^ نوشته شده توسط:  هر کس در هر کشوری زندگی کنه ملزم به تبعیت از قوانین اون کشور هست. قوانین این کشور هم بر اساس دین اکثریت مردم یعنی اسلام نوشته شده و همه ملزم به تبعیت از قوانین کشور هستند.

+ قرار هم نیست تمام قانون کشور به‌خاطر بی‌قانونی یک عده در عمل به بعضی قوانین زیر پا گذاشته بشه. باید فرد خاطی (حالا هر کس که می‌خواد باشه) مجازات شه. نقص برخورد با افراد خاطی باید برطرف بشه، نه اینکه قانون عوض بشه.
مسئله اصلی قانونه نادرستیه که حقوق بشر رو زیر پا میزاره و اتفاقا قانونه باید تغییر کنه. قانون نباید بر اساس ایدئولوژی دینی باشه! فرق نداره اون دین اسلام باشه یا هر چیز دیگه!

اگر روزگاری بر کشوری یک عده گاو پرست مسلط شدند و در قانون اساسی اون کشور آوردند که شما هر روز باید پیشونی ۱۰ تا گاو رو ماچ کنی، وگرنه زندانی میشی، شما چیکار میکنی؟ بازم همین حرفا رو میزنی؟ میگی باشه چون قانونه انجام میدم اون کارو؟

یا اگر روزی عده ای آتئیست (بی خدا) اومدن بر کشوری مسلط شدن و قانون گذاشتن که هر کس مسلمان یا مسیحی باشه، حق تحصیل، حق رفتن به مسجد و کلیسا رو نداره، و در هیچ اداره ای هم استخدام نمیشه. شما در این شرایط چیکار میکنی؟ تبعیت میکنی؟ میگی چون قانونه ایرادی نداره؟

این مثالها دقیقا ایران رو نشون میده، ولی از منظر دیگه ای.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۴۵۱۳۲
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۸:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۰۸ ب.ظ، توسط ^_^.)
من می‌گم حرف سر "حرام بودن حرمت‌شکنی احکام الهی در جامعه" برای گسترده نشدن "عدم انجام احکام دینی در جامعه" و نابود نشدن دین هست، دوستان کماکان می‌گن مردم سرشون رو بندازن پائین.
ضمن اینکه قدرت اختیار وجود داره و لازم هم هست، اما در عین حال خداوند که آفریننده انسان هست و از ضعفش باخبره این قانون رو وضع کرده تا به تمام بنده‌هاش در حفظ دین‌شون کمک کنه.

+ بله. بعضی احکام بر اساس شرایط زمانه باید اجرا بشن اما مثلاً حرمت‌شکنی قانون الهی در جامعه الآن چه فرقی با زمان پیامبر داره؟ اگر الآن پیروان ادیان دیگه در جامعه هستند، اون زمان هم زیاد بودند. مسلمان‌ها هم که تکلیف‌شون مشخصه.

++ نقص در اجرای قوانین مختلف کشور باید اصلاح بشه و ربطی به خود قانون نداره. همه باید همت کنند در مبارزه با افراد خاطی و پاک‌سازی جامعه.

+++ بعید می‌دونم بعضی قوانین تخیلی هیچ‌جای دنیا موجود باشه. هر چیزی رو به هر چیزی ربط ندیم.

++++ من، حرفم رو واضح زدم. چشم و گوش بسته هم نپذیرفتمش و به درستیش هم ایمان دارم. می‌خواد توسط حاضرین قبول بشه می‌خواد رد بشه. همین.

تو هیچ‌وقت تنها نبودی!

امضاء:
خدا Heart
ارسال: #۴۵۱۳۳
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۸:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۱۲ ب.ظ، توسط Amir V.)
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۰۲ ب.ظ)^_^ نوشته شده توسط:  من می‌گم حرف سر "حرام بودن حرمت‌شکنی احکام الهی در جامعه" برای گسترده نشدن "عدم انجام احکام دینی در جامعه" و نابود نشدن دین هست، دوستان کماکان می‌گن مردم سرشون رو بندازن پائین.
عجب... شما مسلمون باش، جلوی مسلمون های دیگه روزه خواری نکن تا دینتون حفظ شه. اما این وسط تکلیف کسی که دین شما رو نداره چیه؟ اون اعتقادی نداره به روزه. اون چرا باید قاطی این بازی بشه؟

فکر کن توی غرب همه ی مسیحی ها موظف اند یکشنبه ها برن کلیسا، شمایی که مسلمون هستی رو هم اجبار کنن که بری کلیسا! بعد تو میگی آقاااا من مسلمونم اصلا کلیسا به من ربطی نداره!! اونا هم میگن نه همینی که هست، باید طبق قانون مسیحیت رفتار کنی و گرنه شلاق میزنیم بهت! Big Grin

من میگم قوانین باید طوری باشه که حقوق شهروندی و انسانی افراد جامعه رعایت شه، نه فقط حقوق خودی ها و مسلمونای اون جامعه! به هر حال امیدوارم بیشتر تفکر و تعقل کنی. مسئله خیلی ساده هست و من سعی کردم شفاف توضیح بدم.

موفق باشی.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۴۵۱۳۴
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۸:۱۱ ب.ظ
از رقابت متنفرم! چون از مقایسه شدن با بقیه متنفرم! به شدت فشار میاره رو اعصاب و روانم! کاش یه آزمونی هم بود که خودم با خودم مقایسه میشدم و توانایی هام از نظر مفید بودن و نبودن و کارایی و ... ارزیابی میشد.
هر بار که برا یه امتحان، آزمون یا هر رقابتی آماده میشم دوست دارم همه آدم و عالم رو ول کنم و برم تو یه غار تک و تنها زندگی کنم و دغدغه ام شکار کبک و خرگوش باشه و روشن کردن آتیش با سنگ چخماقBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια
ارسال: #۴۵۱۳۵
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۸:۱۷ ب.ظ
الکی مغلطه نکنید. این قوانین تخیلی رو از کجا میارید؟ مگه اینجا که قانون بر مبنای اسلامه مسیحی‌ها ملزم به رفتن به مسجد هستند؟

اونی که شما می‌گید یعنی همه ملزم به انجام تمام احکام دین حاکم باشند. در صورتی اینطوری نیست. فقط جاهایی که شئونات عمومی جامعه مطرح هست همه ملزم به حفظ شئونات هستند.

+ جالبه! هر کس مثل شما فکر کنه اهل مطالعه‌ست، اما اونی که نظرش با شما متفاوت باشه آدم بی‌دانشیه که چشم و گوش بسته یک سری مسائل رو که در ذهنش کردند بیان می‌کنه! Smile

++ شما هم موفق باشید.

تو هیچ‌وقت تنها نبودی!

امضاء:
خدا Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۲۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۸۹۵ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۵۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۴ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۹ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close