زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۲۵۹۶
۲۴ شهریور ۱۳۹۵, ۰۸:۴۱ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۵۲ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  میخوام یه کتاب فرهنگ لغت فارسی بخرم دهخدا بهتره یا معین یاغیرانها؟ کدوم بهتر و کامل تره؟

خب مسلماً دهخدا کامل تره !

اما به نظر میرسه شما از قیمت ها خبر نداری ها Cool

همین دهخدا دوره ی کاملش اگه اشتباه نکنم ۵۰ جلد هست که یه جورایی دایرة المعافه دیگه !
البته چیزی که بیشتر تو بازار هست دوره ی ۱۶ جلدیش هست ! که حداقل ۲۰۰ تومن پولشه !
فکر کنم یه خلاصه ی ۲ جلدی هم داشته باشه !

فرهنگ معین هم ۶ جلده که احتمالاً اونم کمتر از ۴۰ تومن نباشه !

من خودم یه معین تک جلدی دارم که راضیم ازش ! Tongue

حالا چرا اصلاً میخوای بخری ؟ مگه اینترنت نداری ؟ برو سایت واژه یاب هر لغتی خواستی از چندتا لغت نامه واست معنیش رو میاره ! و حتی مترادف هاش و استفاده هاش در شعر و ...

من خودم واژه یاب رو بوکمارک کردم !
اپ هم واسه اندروید داره !

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , Menrva
ارسال: #۳۲۵۹۷
۲۴ شهریور ۱۳۹۵, ۰۸:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۰۴ ب.ظ، توسط diligent.)
(۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۲۱ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  
نقل قول: کسانی که حساس و زود رنج هستن و زود ناراحت میشن و دست خودشونم نیست (ممکنه جلوی دیگران هم نتونن ناراحتیشون رو پنهان کنن، مثلا اشکشون در بیاد!). اینا باید چیکار کنن؟؟ چطوری میتونن کمی پررو تر و قویتر باشن؟
به نظر من منطقی تر شدن، از زوایای عقلانی به قضایا نگاه کردن (تمرینی تا ملکه بشه) و کلا کنترل هیجان. افسار رفتار رو به دست عقل دادن و نه احساس.
همین حرف به نظرم یکم توام با هیجان است. زود ناراحت شدن و اشک زود در اومدن متضادش نمیشه پر رویی. پر رویی از جنس بی ادبیه ولی اون دو تای اول ویژگی شخصیتیه. به نظر من متضادشون میشه عقل گرا بودن و محکم تر بودن.
تحلیل روانشناسی کردین Smile درست میگین ولی خیلی خیلی کار سختیه. نمیدونم آدم های احساسی چطور به موقع هیجاناتشون رو هم کنترل میکنن! فکر میکنم یه آدم احساسی و زودرنج که روی هیجاناتش هم کنترل خوبی داره، خیلی خوب بتونه راهنمایی کنه.

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: karbar
ارسال: #۳۲۵۹۸
۲۴ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۰۸ ب.ظ، توسط karbar.)
(۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۵۹ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۲۱ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  
نقل قول: کسانی که حساس و زود رنج هستن و زود ناراحت میشن و دست خودشونم نیست (ممکنه جلوی دیگران هم نتونن ناراحتیشون رو پنهان کنن، مثلا اشکشون در بیاد!). اینا باید چیکار کنن؟؟ چطوری میتونن کمی پررو تر و قویتر باشن؟
به نظر من منطقی تر شدن، از زوایای عقلانی به قضایا نگاه کردن (تمرینی تا ملکه بشه) و کلا کنترل هیجان. افسار رفتار رو به دست عقل دادن و نه احساس.
همین حرف به نظرم یکم توام با هیجان است. زود ناراحت شدن و اشک زود در اومدن متضادش نمیشه پر رویی. پر رویی از جنس بی ادبیه ولی اون دو تای اول ویژگی شخصیتیه. به نظر من متضادشون میشه عقل گرا بودن و محکم تر بودن.
تحلیل روانشناسی کردین Smile درست میگین ولی خیلی خیلی کار سختیه. نمیدونم آدم های احساسی چطور به موقع هیجاناتشون رو هم کنترل میکنن!

زندگی به من ثابت کرده انسان بنده عاداته. تمرین! هیچ چیزی نشد نداره، توکل، خواستن، باور، اراده رمز موفقیت تو هرکاریه. از ته قلبم میگم.
به نظرم تغییر ویژگی ها فرموله و یک شبه نیست. برای همین گفتم عقل گرا و ملکه. از جزئیات و مسائل پیش پا افتاده باید رویکرد عقلانی رو شروع کرد و در اثر تمرین این رویکرد در جان آدم می شینه و چون ملکه میشه ناخودآگاه در رفتار و تصمیمات اصلی خودشو نشون میده. فرمول نداره که بگیم در فلان موقعیت و شرایط اینگونه باید رفتار کرد، به نظر بنده.
------------------------
یه چیز بی ربط، من صد سال پیش تو این تاپیک یک نقل قولی کردم، هر سری می خوام الان نقل قول کنم اونم میاد تو پاسخم، مجبورم پاکش کنم. حتی پست رو پیدا کردم یکم با نقل قولش ور رفتم، ولی فایده نداره! کسی ایده ایی داره؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , shahlaj , SepidehP
ارسال: #۳۲۵۹۹
۲۴ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۲۵ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۴۱ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  کسانی که حساس و زود رنج هستن و زود ناراحت میشن و دست خودشونم نیست (ممکنه جلوی دیگران هم نتونن ناراحتیشون رو پنهان کنن، مثلا اشکشون در بیاد!). اینا باید چیکار کنن؟؟ چطوری میتونن کمی پررو تر و قویتر باشن؟
تقریبا کاری از دستشون برنمیاد نباید توفضایی قرار بگیرن که ناراحت بشن ولی میشه آدم روی خودش کار کرد که کمتر ناراحت شد
دنیا به آدمای احساساتی نیاز داره

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , stateless
ارسال: #۳۲۶۰۰
۲۴ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۴۲ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۲۵ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۴۱ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  کسانی که حساس و زود رنج هستن و زود ناراحت میشن و دست خودشونم نیست (ممکنه جلوی دیگران هم نتونن ناراحتیشون رو پنهان کنن، مثلا اشکشون در بیاد!). اینا باید چیکار کنن؟؟ چطوری میتونن کمی پررو تر و قویتر باشن؟
تقریبا کاری از دستشون برنمیاد نباید توفضایی قرار بگیرن که ناراحت بشن ولی میشه آدم روی خودش کار کرد که کمتر ناراحت شد
دنیا به آدمای احساساتی نیاز داره

مسئله فقط ناراحتی خودشون نیست، معمولا ناراحتی این افراد اطرافیانشون رو ناراحت می کنه. برقراری ارتباط باشون به نظر من یکم سخته. و آسیب هایی که از این نقطه ضعفشون بشون وارد میشه هم خودشونو ناراحت می کنه و هم اطرافیانشون رو.
و به نظر من دنیا به آدم هایی احتیاج داره که بلدند کنترل هیجان کنند. کنترل هیجان و منطقی بودن ربطی به بی احساس بودن و لطیف نبودن نداره. به موقعش لطیف و احساساتی و به موقع اش محکم. کنترل.
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , mahyamk
ارسال: #۳۲۶۰۱
۲۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۰۱ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۴۱ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  کسانی که حساس و زود رنج هستن و زود ناراحت میشن و دست خودشونم نیست (ممکنه جلوی دیگران هم نتونن ناراحتیشون رو پنهان کنن، مثلا اشکشون در بیاد!). اینا باید چیکار کنن؟؟ چطوری میتونن کمی پررو تر و قویتر باشن؟
سوال خوبیه.
به نظر می آد با اعتماد به نفس رابطه داشته باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۳۲۶۰۲
۲۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۲۲ ب.ظ، توسط diligent.)
(۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۰۱ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۴۱ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  کسانی که حساس و زود رنج هستن و زود ناراحت میشن و دست خودشونم نیست (ممکنه جلوی دیگران هم نتونن ناراحتیشون رو پنهان کنن، مثلا اشکشون در بیاد!). اینا باید چیکار کنن؟؟ چطوری میتونن کمی پررو تر و قویتر باشن؟
سوال خوبیه.
این خصوصیت ناجور توی خانواده ی خود آدم زیاد اذیت نمیکنه چون اونجا اطرافیانت با این خصلت آشنا هستن و به هر حال نازت خریدار داره. ولی مثلا توی محیط کار فاجعه ست اگه نتونی خودتو کنترل کنی!! نمیدونم چقدر با اعتماد به نفس رابطه داره

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال: #۳۲۶۰۳
۲۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۲۳ ب.ظ

به نظرم تمرین و تحلیل رفتار
واقعا تغییر دادن یک عادت، یک خو... کار خیلی مشکلی هست. خیلی زیاد.
ولی میشه شروع کرد به تمرین.. و هر موفقیت کوچیکی رو ثبت کرد.
توی اینجور مسیر ها تشویق راه چاره هست نه سرکوفت زدن به خودمون. هر بار موفق شدی تشویق کن خودتو. اگر دفتر روزانه نویسی داری بنویس برای خودت آفرین ایول. وقتی شکست خوردی.. ناراحت شدی... اشتباه کردی... گریه هاتو بکن بلند شو بگو اشکال نداره حالا دوباره از اول.

من خیلی زود اشکم در میومد. هنوزم میاد. ولی با پرروی سعی میکنم مقاوم تر بشم.

بعضی از ناراحتی ها از اشتباه برداشت کردن حرف بقیس. اگه بتونیم از هر حرفی بهترین برداشتو بکنیم خیلی مشکلا حل میشه.
بعضی هاش سر انتظار و توقع زیاد داشتن از دیگرانه... اگه اینم میشد درست کرد خیلی خوب بود Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , SepidehP , stateless , mahyamk , sss
ارسال: #۳۲۶۰۴
۲۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۴۷ ب.ظ، توسط codin.)
من شنیدم با هورمون ها و .. هم در ارتباطه مثلا بیشتر خانم ها احساساتی هستند. جدای این مسائل اگر دقیق وضعیتی که موجب ناراحتیتون میشه رو توضیح میدادید شاید بیشتر میشد کمک کرد مثلا در قالب یک مثال. در کل فکر میکنم بیشتر وقت ها وقتی ما از یک چیزی ناراحت میشیم از این که اون طرف مثلا به ما توهین کرده ناراحت نمیشیم بیشتر از این ناراحت میشیم که حس میکنیم "شاید واقعا اون ویژگی که گفت را داریم " . منظورم اینه ریشه اش در درونه نه در بیرون.
به همه دوستان توصیه میکنم کتاب های self-help را که به وفور یافت میشه(و به لطف ایرانی بودن میشه مفت دانلود کرد Smile ) از دست ندن. خیلی از این موضوعات قابل حل هستن اگر دید آدم به جهان و زندگی تغییر کنه
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , SepidehP , ele
ارسال: #۳۲۶۰۵
۲۴ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۴۹ ب.ظ
خواستم بگم «لعنت به تو و ذات خرابت»، دیدم یکی بهتر از من قبلاها بهتر نواخته این نوا را Smile

ای زاده هفت پشت اصالت
در مکتب عشاق اگر این بود جوابت
لعنت به تو و عشق تو و ذات خرابت
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۳۲۶۰۶
۲۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۲۵ ق.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۰۱ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
سوال خوبیه.

دقیقا... نظر منم همینه... البته با اعتماد به نفس درست و راست نه کاذب... اگه اعتماد به نفس کاذب باشه که دقیقا زمینه ای میشه واسه زودرنج بودن چون تحمل شنیدن هیچ حرف و رفتاری برخلاف اون چیزی که دوست داره رو نداره... حالا اگه اعتماد به نفس درست و بجا باشه یکی از نتیجه هاش سعه ی صدره... چون آدم خودشو با تمام نقطه های ضعف و قوتش قبول داره و این باعث میشه یه دید واقع بینانه به همه حرفا و برخوردای اطرافیانش داشته باشه.

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , gogooli , codin , Aurora , mahyamk , diligent
ارسال: #۳۲۶۰۷
۲۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۳۱ ق.ظ
شاید بهتر باشه بگیم عزت نفسBlush
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , stateless , gogooli , diligent , sss
ارسال: #۳۲۶۰۸
۲۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۳۳ ق.ظ
یادم رفت بگم یکی از راه هایی که میشه پیشنهاد کرد اینه که خودتو برای هر حرف و رفتاری از طرف هر شخصی آماده کنی...یا یه جور دیگه ش میشه اینکه انتظارتو از همه بیار پایین... (یکی از راز و رمزای فکری آدمای خوشحال و آرومم همینه:coolSmile

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , diligent , sss
ارسال: #۳۲۶۰۹
۲۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۳۶ ق.ظ
آخرین خوابم با وجود ترسناک بودنش، ی نکته ی خنده دار هم داشت.Smile
البته این نکته ی خنده دار رو حین خواب متوجه نشدم.Undecided
نکته ی خنده دارش این بود:Smile
آخر خوابم، قبل از اینکه بیدار بشم، کتاب تعبیر خواب و از اتاق آوردم بیرون که، خوابی را که هنوز ازش بیدار نشده بودم را تعبیر کنم.Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , stateless
ارسال: #۳۲۶۱۰
۲۵ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۵۲ ق.ظ
زمان عجب چیز عجیبی است چهره واقعی افراد رو نشان می دهد فقط باید صبر کنی ...

همیشه افراد همون چیزی که می گن نیستند ! به مرور زمان میشه به این قضیه فکر کرد و بهش رسید

دیگر بماند بقیه صحبت ها ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , SepidehP , sss , ele

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۸۵ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۲۷ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۷ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close