زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۰۰۳۱
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۱۰ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۹ ق.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  نباید بگیم عقل ما محدوده، ما میتونیم مطالعه کنیم و تفسیر کنیم. چطور یک شخص روحانی هرچیزی میتونه بگه اما من نتونم. اون از کجا میگه اینا رو . از غیب !!! اون داره یک چیزی رو که وجود نداره واسه من توجیح میکنه که هست اما من نتونم چیزی رو که نیست بگم نیست..

منظورم این هست که همونطور که میشه گفت خدا هست همونقدر هم میشه گفت نیست. اینکه درک پایینه قابل قبول نیست کافی منابعی رو که وجود داره رو بخونیم نه اینکه با قاطعیت بگیم ما محدودییم

اسلام نه تنها کامل نیست بلکه پر از شبهست، اسلام میتونه ساخته دست بشر باشه، مثه همه ادیان دیگه، اسلام میتونه دروغ باشه، خدا میتونه نباشه،
خدا میتونه باشه، میتونه ب حضرت محمد(ص) حرف زده باشه میتونه راست باشه
اما هر دواحتمالن و کسی که دم از دین میزنه فقط نظر خودشه که همه چی راسته نه بقیه چون میتونه همه چی باشه و نباشه کسی که نرفته اون دنیا و برگرده همه چیز تفسیر آدمهاست
همونقدر که دلیل واسه بودن هست دلیل واسه نبودن هم کم نیست
دوست عزیز تمام منابعی که برای رد کردن خدا و در واقع قسمت مخالف قران هستن نوشته ذهن محدود ما انسان ها هست ولی صحبت هایی که از دین میشه کتابی نیست که ما انسان ها اونو خودمون تفسیر کنیم قران کتابی نیست که بشر اونو با ذهن محدود خودش نوشته باشه شاید خیلی ها به این مسئله ایراد وارد کنن و کاملا هم این اختیار رو دارن که این مسئله رو به چالش بکشن و از قران و دین خدا تناقض بکشن بیرون ولی آیا تا حالا کسی تونسته !؟؟
کل آدم های جهان جمع بشن آیا می تونن آیه ای مثل قران بیارن تو زمان پیامبر هم خیلی این کار رو کردن ولی آیا تونستن ؟
همون کسانی که دین رو محدود به این دنیا می کنن آیا می تونن ۱۰۰ درصد با خیال راحت زندگی کنن آیا ذره ای ترس تو وجودشان برای اشتباه برداشت کردن ندارن حتما دارن !

دوستان خواهش می کنم اگه بحثی هم میشه دوستانه باشه اینجا نه من کارشناس دینی هستم و نه شما ولی می تونیم دوستانه و مانشتی با هم در مورد مبحثی بحث کنیم .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parisa-SH
ارسال: #۳۰۰۳۲
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۴ ب.ظ، توسط saeidkhan.)
آره وقتی حس کنی که هیچ چیزی نسیت جز اینکه ما اومدیم دنیا که بمیریم بعدش بریم بهشت خب دیگ همه چیز ساده و مسخرس!!!!!!!
اما برادر من چرا باید زندگی رو اینطور بگذرونیم به امیده رفتن به بهشت همه چی مسخره باشه.

(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۰ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  دوست عزیز تمام منابعی که برای رد کردن خدا و در واقع قسمت مخالف قران هستن نوشته ذهن محدود ما انسان ها هست ولی صحبت هایی که از دین میشه کتابی نیست که ما انسان ها اونو خودمون تفسیر کنیم قران کتابی نیست که بشر اونو با ذهن محدود خودش نوشته باشه شاید خیلی ها به این مسئله ایراد وارد کنن و کاملا هم این اختیار رو دارن که این مسئله رو به چالش بکشن و از قران و دین خدا تناقض بکشن بیرون ولی آیا تا حالا کسی تونسته !؟؟
کل آدم های جهان جمع بشن آیا می تونن آیه ای مثل قران بیارن تو زمان پیامبر هم خیلی این کار رو کردن ولی آیا تونستن ؟
همون کسانی که دین رو محدود به این دنیا می کنن آیا می تونن ۱۰۰ درصد با خیال راحت زندگی کنن آیا ذره ای ترس تو وجودشان برای اشتباه برداشت کردن ندارن حتما دارن !

دوستان خواهش می کنم اگه بحثی هم میشه دوستانه باشه اینجا نه من کارشناس دینی هستم و نه شما ولی می تونیم دوستانه و مانشتی با هم در مورد مبحثی بحث کنیم .

شما همش میگی ذهن محدود، محدود منو شما هستیم که وقتمون رو با فکر کردن به مسائلی که ممکنه اصلا نباشه گذروندیم . اون دانشمندانی که دارن ماهواره میفرستن سیاره های دیگه محدودن؟؟ محدودیتی واسه بشر نیست.
قرآن رو نمشه تفسیر کرد! چرا نشه! چرا یه روحانی میتونه! کاری به تفسیر قرآن ندارم حالا اما با عقل خیلی از مسائلشو میشه رد کرد. عقل که داریم.
نمونه سادش اینه که مردها میتونن ۴ تا زن داشته باشن،پس حقوق زن چی میشه! مرد میتونه آزاد بچرخه اما زن اگه تار موش بیرون باشه باید تو جهنم از مو آویزونش کنن!! کدوم منطقی این رو میپذیره جز اسلام!!
آوردن آیه مثل قرآن نیازی نیست کافیه فکر کنیم.

بحث کاملا دوستانه هست داداشHeartHeartHeartHeartHeart
ارسال: #۳۰۰۳۳
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۶ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۳ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  آره وقتی حس کنی که هیچ چیزی نسیت جز اینکه ما اومدیم دنیا که بمیریم بعدش بریم بهشت خب دیگ همه چیز ساده و مسخرس!!!!!!!
اما برادر من چرا باید زندگی رو اینطور بگذرونیم به امیده رفتن به بهشت همه چی مسخره باشه.
من سوالی ازت دارم دین کجای زندگیت رو سخت کرده ؟؟؟

دوست من هدف رفتن به بهشت نیست رفتن به بهشت یه پاداشه به انسان نه هدف !
بله هدف همون رسیدن به معبود هست که الان این جمله برای خیلی ها مسخره میاد

کسانی که دین واقعی رو درک کنن هم تو این دنیا پیروز و موفق و بهترین زندگی رو خواهند داشت و هم تو اون دنیا
خوشبختی و موفقیت این نیست که طرفی که نماز و پایبند اصول قرانی خدا باشه پول دار باشه بلکه همین افراد بیشتر از طرف خدا به سختی گرفتار میشن ولی اگه این باور رو تو خودش داشته باشه که بعد از هر سختی آسانی هست دیگه می دونه قضیه از چی قراره . حتی اگه تا آخر عمر هم از لحاظ مالی و مادی ضعیف باشه ولی اگه خدا یه چیزی رو از آدم بگیره به جاش یه چیز دیگه رو می ده

به نظرم کلا آدم ها دو دسته اند آدم هایی که همه چیز رو محدود به این دنیا می دونن و تمام تلاش خودشون رو می کنن برای به چالش کشوندن این دین آخرم به نتیجه ای نمی رسن
و ادم هایی که این دنیا را فانی و مسخره میشمارن و تمام رفتار زندگیشون رو هم بر اساس اون هدف اخروی خود می چینن و عمل می کنن

هر دو راه موجود و هر انسانی کاملا اختیار داره که کدوم مسیر رو بره
ارسال: #۳۰۰۳۴
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۳۳ ب.ظ
اینهایی که شما میگین اخلاقیات هستن. داشتن اخلاق نیاز به اسلام نداره . همون ژاپن که گفتین مگر دین دارن . حقشون نیست برن بهشت!!
باید به خاطر روزه نگرفتن برن جهنم ! نمیشه که برادر من !!...

من رد نمیکنم این مسائل رو اما همه چیزایی که هست درست نیست
اگه خدایی هست مهربونتره . اگه عالم غیب هست نباید بذاره این همه آدم بمیرن
چطور میشه قدرت داشت و جلوی این همه خونریزی رو نگرفت
 سپاس‌گزاری شده توسط: artmiss
ارسال: #۳۰۰۳۵
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۰ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۶ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  هر دو راه موجود و هر انسانی کاملا اختیار داره که کدوم مسیر رو بره

همین دیگه
میگن لا اکراه فی الدین
ولی اگه مسلمون نباشی....

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
ارسال: #۳۰۰۳۶
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۰ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۳ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  شما همش میگی ذهن محدود، محدود منو شما هستیم که وقتمون رو با فکر کردن به مسائلی که ممکنه اصلا نباشه گذروندیم . اون دانشمندانی که دارن ماهواره میفرستن سیاره های دیگه محدودن؟؟ محدودیتی واسه بشر نیست.
قرآن رو نمشه تفسیر کرد! چرا نشه! چرا یه روحانی میتونه! کاری به تفسیر قرآن ندارم حالا اما با عقل خیلی از مسائلشو میشه رد کرد. عقل که داریم.
نمونه سادش اینه که مردها میتونن ۴ تا زن داشته باشن،پس حقوق زن چی میشه! مرد میتونه آزاد بچرخه اما زن اگه تار موش بیرون باشه باید تو جهنم از مو آویزونش کنن!! کدوم منطقی این رو میپذیره جز اسلام!!
آوردن آیه مثل قرآن نیازی نیست کافیه فکر کنیم.

بحث کاملا دوستانه هست داداشHeartHeartHeartHeartHeart
من می گم محدوده چون تاریخ اینو نشون داده و خیلی ها خواستن که دین اسلام رو به چالش بکشن ولی نتونستن دین برای همه ی سوالات شما جواب داره مرد نمی تونه آزاد بچرخه والا چیزی که الان ما می بینیم زن ها بیشتر از مردان آزاد می چرخن
اشتباه به ما رسوندن اگه تار موی زن پدیدار بشه به جهنم نمی ره اگه هدفش جلب کردن جنس مخالف برای ارضای نفس خودش باشه بله ممکنه براش گناه نوشته بشه ولی با این یه دونه کار جهنم نمی ره جهنم رفتن یا بهشت رفتن سیگما تمام اعمال ما تو این دنیاست

اینکه مرد حق گرفتن تا ۴ زن رو داره اجبار نیست بستگی به شرایط داره همین جوری هم نیست و چون مرد سرپرست خانواده میشه و زن بهش وابسته این دلیل هست که زن ها نمی تونن با هر مردی باشن ولی الان قضیه تو کشورمون داره برعکس میشه این موضوع ربطی به وارد کردن ایراد به اسلام نیست بازم مشکل خودمون هستیم .

از دوستان دیگر مانشتی هم خواهشمندیم در این بحث شرکت کنن و نظرات خودشون رو بگن ولی دوستانه پیش بره تا آخر
ارسال: #۳۰۰۳۷
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۳ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۷ ق.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  جرات انتقاد به دین رو ندارین؟!!!
میترسین عذاب بیاد!!!! یا اینکه نمیخاین قبول کنید دین پر از شبهست!!
یا اینکه یه سری چیزا رو واسه خودتون ساختین و نمیخاین باور کنید ممکنه نباشن.
امیدوارم از حرفام سوء برداشت نشه.. من بی دین نیستم اما کنجکاوم و از انتقاد نمیترسم، از اینکه عذاب هم بیاد نمیترسم.

بنظرم اگر دنبال حل شبهه تان هستید، اینجا جای خوبی نیست. به سایت های تخصصی مراجعه کنید و اونجا در این خصوص سوال پرسیده و بحث کنید. لینک سوال و شبهه تون هم اینجا بزارید تا هر کس دوست داره اونجا این بحث رو دنبال کنه.
تقریبا هر بحث اینطوری که توی مانشت میشه بدون نتیجه تمام میشه چون هیچ یک از طرفین بحث توانایی کافی پاسخگویی ندارن و ضمنا دید همه مون بایاس هست و کامپیوتری فکر میکنیم.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Skyrim
ارسال: #۳۰۰۳۸
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۰۰ ب.ظ
«قومی زپی مذهب و دین می‌سوزند
قومی زبرای حورعین می‌سوزند

من شاهد و می‌دارم و باغی چو بهشت
ویشان همه در حسرت این می‌سوزند»

- عبید زاکانی
 سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim
ارسال: #۳۰۰۳۹
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۰۱ ب.ظ
ولی من بیشتر نظرم بر اینه که ابهامات قرآن بسیار بیشتر از ابهامات دین هستش.

چرا باید این همه تفسیر برای قرآن باشه؟
چرا هرکس نظر خودشو در رابطه با آیه های قرآن اعلام میکنه و به عنوان تفسیر چاپ می کنه؟

مگر غیر از اینه:
« وَلَقَدْ یَسَّرْنَا الْقُرْآنَ لِلذِّکْرِ فَهَلْ مِن مُّدَّکِرٍ » (القمر، ۱۷)

ترجمه: و قطعاً قرآن را براى پندآموزى آسان کرده‏ایم، پس آیا پندگیرنده‏اى هست؟

اگر آسانه چرا تفسیر؟

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: artmiss
ارسال: #۳۰۰۴۰
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۰۵ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۳ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  اینهایی که شما میگین اخلاقیات هستن. داشتن اخلاق نیاز به اسلام نداره . همون ژاپن که گفتین مگر دین دارن . حقشون نیست برن بهشت!!
باید به خاطر روزه نگرفتن برن جهنم ! نمیشه که برادر من !!...

من رد نمیکنم این مسائل رو اما همه چیزایی که هست درست نیست
اگه خدایی هست مهربونتره . اگه عالم غیب هست نباید بذاره این همه آدم بمیرن
چطور میشه قدرت داشت و جلوی این همه خونریزی رو نگرفت

ژاپنی ها قسمت حق الناس رو رعایت می کنن ولی حق الله رو نه هیچ کس نمی تونه بگه ژاپنی ها بهشت می رن یا جهنم ولی چیزی که مشخصه اونا حق الله را نادیده می گیرن می تونی برای یه کارفرما که تو رو استخدام کرده بگی من اصلا برات کار نمی کنم ولی مزد می خوام ! ؟چطور خدا ژاپنی ها رو خلق کرده ولی حاضر نیستن معبود خودشون رو پرستش کنن و بهش ایمان بیارن ! بعد انتظار مزد هم دارن !

بله همینه خدا نقشه راه رو تعیین کرده اگه کسی فکر می کنه ناقصه می تونه راحت انکار کنه و قبول نکنه و هر طور که دوست داره زندگی کنه
بعد به اعتقاد ما وقتی که تو اون دنیا ازش سوال و جواب کردن با عقل خودش مسائل رو برای خدا تشریح کنه و خدا رو توجیح کنه ! اصلا حق داره بگه حرفاشو و خدا و دین خدا رو به چالش بکشونه ولی در نهایت کدوم برنده می شن ؟
ارسال: #۳۰۰۴۱
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۰۶ ب.ظ
با اجازه از مدیر محترم
The Varieties of Truth
In this paper I intend to focus on various conceptions of truth relevant for understanding religion. My question is: Should a philosophical notion of religion restrict itself to a concept of truth as a property of propositions irrespective of the specific contents of belief or should it take other concepts of truth into account as well? In suggesting possible outlines for a dialectics between a semantic and a pragmatic conception of truth, I shall claim that there are other vitally important aspects of religion available to our understanding than the propositional content of belief.
Thus, the study of religion might benefit from a pragmatic view on meaning while realizing, at the same time, that this view already draws on semantic presuppositions of its own. The question is if it is possible to draw from both sides in a conceptually clarifying way.

انواع حقیقت
در این نوشتار من به دنبال تمرکز بر این روی انواع مختلفی از درستی فهم دین می باشم. سوال من این است: آیا باید دین را صرفنظر از محتویات اعتقادی یا لزوم در نظر گرفتن دیگر مفاهیم از حقیقت؛ تنها به یک ویژگی از حقیقت محدود ساخت؟
در مقایسه با درون مایه های گزاره ای اعتقاد، میتوان یک طرح کلی برای بحث منطقی میان معنا و مفهوم عملی حقیقت، از دیگر جنبه های مهم و حیاتی از فهم دین که در دسترس قرار دارند ؛ پیشنهاد داد
بنابراین، تنها زمانی مطالعه ی دین از دیدگاه واقع گرایانه بهره مند می گردد که متوجه این نکته باشد که این دیدگاه بر پیش فرض های معنایی خاص خود استوار است. سوال این است که آیا میتوان مفهوم هر دو طرف را به یک شیوه توضیح داد؟

Everyone has duty to pursue his/her aspirations. Seeking your dreams in your future spouse or your children's destination will result in nothing but regrets.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman
ارسال: #۳۰۰۴۲
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۹ ب.ظ، توسط saeidkhan.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۳ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  [
بنظرم اگر دنبال حل شبهه تان هستید، اینجا جای خوبی نیست. به سایت های تخصصی مراجعه کنید و اونجا در این خصوص سوال پرسیده و بحث کنید. لینک سوال و شبهه تون هم اینجا بزارید تا هر کس دوست داره اونجا این بحث رو دنبال کنه.
تقریبا هر بحث اینطوری که توی مانشت میشه بدون نتیجه تمام میشه چون هیچ یک از طرفین بحث توانایی کافی پاسخگویی ندارن و ضمنا دید همه مون بایاس هست و کامپیوتری فکر میکنیم.

باشه. حالا صب کن شما
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman
ارسال: #۳۰۰۴۳
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۰ ب.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۱ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  ولی من بیشتر نظرم بر اینه که ابهامات قرآن بسیار بیشتر از ابهامات دین هستش.

چرا باید این همه تفسیر برای قرآن باشه؟
چرا هرکس نظر خودشو در رابطه با آیه های قرآن اعلام میکنه و به عنوان تفسیر چاپ می کنه؟

مگر غیر از اینه:
« وَلَقَدْ یَسَّرْنَا الْقُرْآنَ لِلذِّکْرِ فَهَلْ مِن مُّدَّکِرٍ » (القمر، ۱۷)

ترجمه: و قطعاً قرآن را براى پندآموزى آسان کرده‏ایم، پس آیا پندگیرنده‏اى هست؟

اگر آسانه چرا تفسیر؟

چند تا تفسیر خوندی تفاوت دیدگاه ازشون دیدی ؟
چند تا تفسیر از یه مذهب دیگه مثل شافعی خوندی ؟
ارسال: #۳۰۰۴۴
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۳ ب.ظ
هممون به مطالعه نیاز داریم.
بابت شبهاتی که به ذهنمون میرسه چندتا کتاب خوندیم تا حالا؟
خیلی از شبهاتی ذهنی ما جواب دارن، گذشتگان بهشون جواب دادن، درموردش کتاب نوشتن، ما نرفتیم دنبالشون، ما کتابا رو نخوندیم.
خیلیاشونم جواب ندارن البته.(مثلا من این ازدواج موقت و هرچی استدلال راجع بهش می خونم تو کتم نمیره)

+به نظرم تا بحث بالا نگرفته می تونیم به بحث ادامه بدیم.هر وقت بالا گرفت تمومش می کنیمSmile(این نظر منه البته بازم هرچی صلاحه)

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: clint , Paraande , pezhman.m-AI
ارسال: #۳۰۰۴۵
۰۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۸ ب.ظ، توسط saeidkhan.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۵ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  ژاپنی ها قسمت حق الناس رو رعایت می کنن ولی حق الله رو نه هیچ کس نمی تونه بگه ژاپنی ها بهشت می رن یا جهنم ولی چیزی که مشخصه اونا حق الله را نادیده می گیرن می تونی برای یه کارفرما که تو رو استخدام کرده بگی من اصلا برات کار نمی کنم ولی مزد می خوام ! ؟چطور خدا ژاپنی ها رو خلق کرده ولی حاضر نیستن معبود خودشون رو پرستش کنن و بهش ایمان بیارن ! بعد انتظار مزد هم دارن !

بله همینه خدا نقشه راه رو تعیین کرده اگه کسی فکر می کنه ناقصه می تونه راحت انکار کنه و قبول نکنه و هر طور که دوست داره زندگی کنه
بعد به اعتقاد ما وقتی که تو اون دنیا ازش سوال و جواب کردن با عقل خودش مسائل رو برای خدا تشریح کنه و خدا رو توجیح کنه ! اصلا حق داره بگه حرفاشو و خدا و دین خدا رو به چالش بکشونه ولی در نهایت کدوم برنده می شن ؟

خدا انقدری که بنده هاش دنبال حاشیه هستن خودش نیست. همون حق الناس اصله. فک نمیکنم خیلی واسش مهم باشه ما ازش تشکر کنیم یا مکه بریم خونش یا روزه بگیریم. آدم بودن کافیه. شما میگی:
"چطور خدا ژاپنی ها رو خلق کرده ولی حاضر نیستن معبود خودشون رو پرستش کنن"
خلق کرده دستش درد نکنه من نمیخام لطفشو جبران کنم! باید منو تو آتیش بسوزونه!!؟ خلق نمیکرد؟ ( اینا رو هم میشه گفت دیگه)
من پرستش نمیکنم انتظار مزد ندارم انتظار آتیش هم ندارم! این معقول تر باید باشه نه اینکه یا پرستش کن اگه نکردی پدرتو در میارم!!!

کسایی که میگن خدا هست ، میگن خدا مهربونه اما نیست. منی که بنده خدام شبا خوابم نمیبره واسه کودکایی که هر روز دارن بی گناه میمیرن
خدا واسه خودش نشسته کاری نمیکنه که باشه بعدا که مردن من اینا رو میبرم جهنم!!!! نمیشه که ...
قرآن رو خدا به حضرت محمد گفته یا ایشون با توجه به مسائلی که براشون پیش میومده گفتن!!! اینا رو کسی نمیدونه که بگی خدا گفته. نمیگم نیست میگم جای سوال داره. ... فک نمیکنم خدا انقدر بیکار باشه که اینهمه با ما بازی کنه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande , Saman , ts2927

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۶۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۸۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close