زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۴۰۶۱
۱۴ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۱۱ ق.ظ
چ خوب که دوستان اراده کردند و سیگار را ترک کردند با احترام به همه پسرهای مانشت ی سوالی ذهنم را درگیر کرده امیدوارم کسی ناراحت نشه

چند درصد پسرا سیگار می کشن؟
من قبلا فکر می کردم تعداد کمی سیگار می کشن ولی انگار این طور نیست
آیا سیگار کشیدن برای پسرها عادی هست؟

(خواهشا نگید دخترها هم سیگار می کشن کار به دخترا ندارم )

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۵۴۰۶۲
۱۴ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۳۰ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  چ خوب که دوستان اراده کردند و سیگار را ترک کردند با احترام به همه پسرهای مانشت ی سوالی ذهنم را درگیر کرده امیدوارم کسی ناراحت نشه

سیگار کشیدن چیز عجیب و غریبی نیست من فکر نمی کنم پسری پیدا بشه تو عمرش اصلا سیگار نکشیده باشه ( شاید قبلا کشیدن ولی الان نمی کشن )
اینکه چند درصد پسرا سیگار می کشن هیچ کس اینجا نمی تونه به این سوال جواب بده معلوم نیست جامعه آماری که دست ما نیست
سیگار کشیدن برای بعضی پسرا عادی هست برای بعضی ها مثل من یه چیزی هست که فقط شاید تو مسافرت های دوستانه چند نخ بکشم بستگی به شرایط زندگی پسر ، میزان فشاری که روش هست و ارتباطاتی که با دوستان پسر و دختر داره
ارسال: #۵۴۰۶۳
۱۴ فروردین ۱۳۹۹, ۰۲:۳۲ ق.ظ
(۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۳۰ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  سیگار کشیدن چیز عجیب و غریبی نیست من فکر نمی کنم پسری پیدا بشه تو عمرش اصلا سیگار نکشیده باشه ( شاید قبلا کشیدن ولی الان نمی کشن )
اینکه چند درصد پسرا سیگار می کشن هیچ کس اینجا نمی تونه به این سوال جواب بده معلوم نیست جامعه آماری که دست ما نیست
سیگار کشیدن برای بعضی پسرا عادی هست برای بعضی ها مثل من یه چیزی هست که فقط شاید تو مسافرت های دوستانه چند نخ بکشم بستگی به شرایط زندگی پسر ، میزان فشاری که روش هست و ارتباطاتی که با دوستان پسر و دختر داره

با این قسمت صحبتتون که میفرمایید نمیشه دقیق گفت، موافقم اما در این خصوص که میگید فکر نمی کنید کسی هست که سیگار نکشیده باشه، مخالفم. خودم و غالب دوستان صمیمیم که شناخت دارم ازشون اصلا اهل سیگار نبوده و نیستن (آینده رو خدا میدونه).

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: Javad Street , Amir V , RASPINA , big cloud , ele , MarkLand , SepidehP
ارسال: #۵۴۰۶۴
۱۴ فروردین ۱۳۹۹, ۱۰:۳۷ ق.ظ
(۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۲:۳۲ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(14 فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۳۰ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  سیگار کشیدن چیز عجیب و غریبی نیست من فکر نمی کنم پسری پیدا بشه تو عمرش اصلا سیگار نکشیده باشه ( شاید قبلا کشیدن ولی الان نمی کشن )

با این قسمت صحبتتون که میفرمایید نمیشه دقیق گفت، موافقم اما در این خصوص که میگید فکر نمی کنید کسی هست که سیگار نکشیده باشه، مخالفم. خودم و غالب دوستان صمیمیم که شناخت دارم ازشون اصلا اهل سیگار نبوده و نیستن (آینده رو خدا میدونه).
یعنی می خواین بگین تا به این سن یه نخ سیگار هم نکشیدید !؟
ارسال: #۵۴۰۶۵
۱۴ فروردین ۱۳۹۹, ۱۱:۳۴ ق.ظ
(۱۳ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۵۱ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(13 فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۳۶ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  این روزا حالم هیچ خوب نیست، سردرد ها هم ولم نمیکنن و حتی نمیتونم راحت بخوابم. نمیخوام جو منفی پراکنده کنم ولی دلم میخواد با یکی حرف بزنم، توان اینم ندارم. خیلی بده حتی وقتی که همه تو خونه باشن، تو تنها ترین آدم باشی. خیلی بده که احساس مرگ به آدم دست بده، شاید الان بگید اینا به خاطر شرایطه و این وضعیت قرنطینس. ولی نه، فقط شاید این قرنطینه بهش شدت داده باشه. گاهی دلم میخواد فرار کنم، ولی نمیدونم به کجا. واقعا نمیفهمم من تو این هفت هشت سال اخیر با خودم چه کردم؟ بازم میرم عقب تر، شاید پونزده سال پیش .... شاید قبل تر. احساس میکنم بدجوری خودمو گم کردم. واقعا نمیدونم چرا دارم از درون نابود میشم.

من وقتایی که خیلی فکرم درگیر افکار منفی میشه و استرس میگیرم یک موسیقی طبیعت گوش میکنم (از اینهایی که فقط صدای باران و پرنده و چیزای طبیعی هست). برای من خوبه اما برای شما نمی دونم.

یک کاغذ بردارید و هر چی غم و ناراحتی و حرف نگفته هست روی اون بنویسید. به خودتون خوب فرصت بدید که هر چی میخواین بنویسید. بعدش کاغذ رو ریزریز کن و بریز دور!!

یک وقت که حال و حوصله داشتی بیا ریشه ای بررسی کن مشکلت چیه. چی باعث شده اون مشکل به وجود بیاد. آیا اون مشکلات خودشون معلول مشکل دیگه هستند؟ اگر آره این مشکلات که در لایه زیرین هستند ایا بخاطر مشکلات عمقی تر هست؟ ادامه بدید که به ریشه اصلی که احتمالا مخفی از نظرتون مونده برسید.

ممنونم ازت مسعود جان، کاملا درست میگی باید همین کارو بکنم. منتهی فکر میکنم هم بیماری من و هم وضعیت قرنطینه دست به دست هم دادن و این بلا رو سر من آوردن. یه اخلاق بدی هم دارم و چند سالی هم هست گریبان منو گرفته و اون اینه که حرفهام خیلی تو دلم میمونن. فکر میکنم باید همین کارو بکنم و روی کاغذ بنویسم. از بس بلا سرم میاد همیشه منتظر شکست هستم.
ممنونم ازت و از راهنمایی های خوبتHeart

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۴۰۶۶
۱۴ فروردین ۱۳۹۹, ۱۱:۳۶ ق.ظ
داور مقاله چقدر می تونه برای زمان داوری ریوایز درخواست اکستند بدهد؟
ارسال: #۵۴۰۶۷
۱۴ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۳۰ ب.ظ
(۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۶ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  داور مقاله چقدر می تونه برای زمان داوری ریوایز درخواست اکستند بدهد؟

داورها درخواست نمیدن. معمولا Editor بعد از تعیین داور صبر میکنه تا جواب بده. غالبا یک بازه ۲۸ الی ۴۲ روزه به عنوان بازه متداول به داور وقت داده میشه اما اگر داور پاسخ نداد معمولا مثلا هر ۲ هفته یک بار بهش یک ایمیل یادآوری میزنن. اگر خیلی دیگه دیر بشه و یا از روی نظر سایر داورها بشه جواب مقاله را داد (غالبا ریجکت) ممکن هست بدون دریافت نظر اون داور (البته بعد از چندبار یاآوری) نتیجه اعلام بشه.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۵۴۰۶۸
۱۴ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۱۷ ب.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
(۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۷ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(14 فروردین ۱۳۹۹ ۰۲:۳۲ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(14 فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۳۰ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  سیگار کشیدن چیز عجیب و غریبی نیست من فکر نمی کنم پسری پیدا بشه تو عمرش اصلا سیگار نکشیده باشه ( شاید قبلا کشیدن ولی الان نمی کشن )

یعنی می خواین بگین تا به این سن یه نخ سیگار هم نکشیدید !؟
کلن که سیگار کشیدن چیز بد و عجیب غریبی نیست.
من تا حالا یک نخ سیگار رو کامل نکشیدم، ولی تا دلت بخواد قلیون کشیدم : ) هیچوقت یادم نمیاد به قلیون نه گفته باشم. قبلن سر چاق کردن قلیون خیلی اذیت میشدم، الان ولی اگر بیرون نباشیم و توی خونه (منظورم سمت ییلاق مون هست) باشم معمولا با جارو برقی چاق میکنم قلیون رو : )
یادمه فقط یک بار سر کَل کَل با یه نفر مجبور شدم یک نخ "مگنا قرمز" رو بکشم : )) مگنا گچ‌کاری هم معروفه : ). هرچی کام بگیری تموم نمیشه. قشنگ چوب بود به جای توتون. تقریبا نصف بیشترش رو کشیدم و شرط رو بردم.

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , marvelous
ارسال: #۵۴۰۶۹
۱۴ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۴۹ ب.ظ، توسط WILL.)
(۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  چ خوب که دوستان اراده کردند و سیگار را ترک کردند با احترام به همه پسرهای مانشت ی سوالی ذهنم را درگیر کرده امیدوارم کسی ناراحت نشه

نه عادی نیست
درصدش خیلی کمه

همینطور قلیون که منفورتر از سیگاره

هر کسی با توجه به مشاهده اطرافش میتونه آمار بده

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۵۴۰۷۰
۱۴ فروردین ۱۳۹۹, ۰۲:۱۳ ب.ظ
(۱۳ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۳۱ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  
(13 فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۰۳ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(13 فروردین ۱۳۹۹ ۰۳:۵۸ ق.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  کرونا یه خوبی که داشت واسه این بود که از استرسش سیگارو گذاشتم کنار.
فعلا ۳ هفته است که پاکم [تصویر:  biggrin.gif]
دقیقا! من از ۱ اسفند تا حالا حتی بوی سیگار هم به مشامم نرسیده چه برسه به اینکه بکشم.
چجور تونستید؟ منم خواستم اما هر کاری کردم نشد که نشد. اراده داشته باشم هم که یه جمله دستوریه بدون هیچ ذکر جزئیات مفیدی! مثل اینه که آدم به یکی که قدش به جایی نمیرسه بگی داداش قدت بلند باشه! خب چجوری؟! رفتم داروخونه قرص بخرم یه بسته قرص ترک سیگار صد و هشتاد تومن!! اونوقت یه بسته سیگار هشت تومن! خب یه تقسیم سر انگشتی کردم دیدم همون سیگار بهتره Big Grin

ما هم یه امتحانی کنیم ببینیم شاید شد؟ آخه صبح رفتم یه بسته خریدم اونو چکارش کنم؟

یه جمله بگید که هر بار خواستم سیگار بکشم کوفتم بشه Big Grin .
به کاربردی ترین جمله جوایز نفیس اهدا خواهد شد Cool
فقط نیاید بگید اراده داشته باش Dodgy یا لااقل اگه راهش فقط همینه یه ذره توضیحی دستور کاری چه میدونم جزئیاتی چیزی بگید که بدرد بخوره Huh

(۱۳ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۱۱ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  طرف اومده تو تلگرام با نام «---»، بدون هیچ تصویر پروفایلی نیست.
میدونی مشکل من چیه. من اشخاص اینجوری یادم نمیمونن. مثلا توی همین مانشت اسما آشناست اما هیچ سابقه ای از کسانی که اسمشون رو بلد نیستم توی ذهنم نیست. مطلقا هیچی. ناراحت نشی ها مثلا شما یا بقیه بجز دو سه نفر که اسمشون رو میدونم اصلا یادم نیست که نظریاتتون چی بوده چجور آدمی بودید توی نوشته های قبلی نظراتتون چی بود؟ با خیلی ها توی مقاطعی دوست بودیم حرف زدیم پیام دادیم به همدیگه اما الان هیچی یادم نیست. فقط کسانی که اسم مشخصی دارن. مثل بهنام یا سامان یا امیر یا میلاد. بقیه بدون اینکه خودم بخوام با وجود اینکه روابطی داشتیم لااقل یه جا من کامنتی دادم اومده گفته خوبه یا بده اما چیزی یادم نیست. همین چند وقت پیش یه کسی از بچه های مانشت اومد کلی بد و بی راه گفت و رفت الان یادم نیست کی بود فقط موضوع یادمه. اصلا ذهنم هویت های نامعلوم رو ذخیره نمیکنه. یا توی تلگرام توی گروه اونایی که اسم و عکسشون مشخص نیست اصلا تو ذهنم نمیمونه. مثلا میبینی با طرف سال گذشته ساعتها حرف زدیم اما یادم نیست کی بود چی گفت.

آیا میشه این امکان رو به مانشت اضافه کرد که کسی که پیامت رو نقل قول میکنه یا بهت مثبت و منفی میده یا سپاس یا واکنشی به حرفت نشون میده یه پیامی چیزی برات بیاد؟

ببین تا ترس نباشه سیگار ترک نمیشه. تازه آدم سیگاری که ترک میکنه همیشه به بوی سیگارم احترام میزاره ولی الکی میگه اه پیف حالم بهم خورد....
میخوام بگم که ترک سیگار کار خیلی سختیه. اگه کسی میخواد سیگار رو ترک کنه باید سعی کنه با فکر و منطق پیش بره و اول از همه یه جایگزین مثبتی براش پیدا کنه، یه انگیزه ای برای ترک سیگار پیدا کنه که خیلی قوی باشه. وگرنه تا سیگار تو این مملکت ارزونه، همینه که هست.
بیا بشین همون تقسیم سرانگشتی رو بکن ببین با این هشت تومن به غیر از یه پاکت سیگار دیگه چی میشه خرید؟ یا اصلا میشه جمعش کرد و بعد با مجموعش یه کار بهتری کرد؟
ولی اینو میدونم که اگه کسی میخواد سیگار رو ترک کنه، پسته بهترین چیزیه که میتونه جایگزینش کنه. با پسته یه چیزی درست میکنن برای ترک اعتیاد حتی. واقعا موثره. پسته خیلی جوابه، حتما امتحان کن و هر زمان دلت خواست که یه نخ سیگار بکشی به جاش یه چند تا دونه پسته بخور. اگه هوای سیگار از سرت نپرید بیا اینجا هر چی خواستی بارم کن.
سیگار کلا جز اینکه خودش ضرر و زیان زیاد داره، الان تو این شرایط ریه ها رو آماده میکنه برای جلوس ویروس کثیف کرونا. برای همین اگه میخوای دور از جونت بمیری، و به فکر پسر خوشگلت نیستی، به سیگار کشیدن ادامه بده.

این پسته که گفتم جایگزینی میشه برای نیکوتین سیگار، و بعد از یه مدت بدن رو کاملا پاکسازی میکنه. و اما برای ترک عادتش باید دستتو عادت بدی که یه کار دیگه بکنه جای سمت دهان رفتن و دود کردن.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه
ارسال: #۵۴۰۷۱
۱۴ فروردین ۱۳۹۹, ۰۹:۴۳ ب.ظ
سلام بر همگی دوستان
دلمان بسی تنگ شده بود!
 سپاس‌گزاری شده توسط: WILL , big cloud , Milestone , Milad_Hosseini , عزیز دادخواه , RASPINA , SepidehP , ele
ارسال: #۵۴۰۷۲
۱۴ فروردین ۱۳۹۹, ۰۹:۵۱ ب.ظ
خب دوستان عزیزم
به نیت همگی یه فال گرفتم گفتم بزارم اینجا. اتفاقا فال خوبی هم هست و بیشتر تکیه بر این داره که باید دست به کمر همت بزنیم و خودمون دست به کار بشیم و مشکلاتمون رو حل کنیم. به قولی میگن کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من

[تصویر:  474611_x1c0_91.gif]

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
 سپاس‌گزاری شده توسط: WILL , pioneer01 , عزیز دادخواه , ele
ارسال: #۵۴۰۷۳
۱۵ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۲۵ ق.ظ
(۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۳۰ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(14 فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۶ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  داور مقاله چقدر می تونه برای زمان داوری ریوایز درخواست اکستند بدهد؟

داورها درخواست نمیدن. معمولا Editor بعد از تعیین داور صبر میکنه تا جواب بده. غالبا یک بازه ۲۸ الی ۴۲ روزه به عنوان بازه متداول به داور وقت داده میشه اما اگر داور پاسخ نداد معمولا مثلا هر ۲ هفته یک بار بهش یک ایمیل یادآوری میزنن. اگر خیلی دیگه دیر بشه و یا از روی نظر سایر داورها بشه جواب مقاله را داد (غالبا ریجکت) ممکن هست بدون دریافت نظر اون داور (البته بعد از چندبار یاآوری) نتیجه اعلام بشه.
یکی از داورها طول داده برای دومین بار میل دادیم گفت به خاطر شرایط موجود داور دوم درخواست کرده تا آخر march مهلت داشته باشه ... هنوز نیومده برای همین می خواستم بدونم تا کی می تونه تمدید کنه ٥ ماه شده ...سابمیت زیر دو ماه طول کشید ... ریوایز رو میانگین ١٤ هفته زده بودند ... اون یکی داور احتمالا اکسپت کنه ... این یکی رو نمی دونم
ارسال: #۵۴۰۷۴
۱۵ فروردین ۱۳۹۹, ۰۲:۳۰ ق.ظ
(۱۵ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  یکی از داورها طول داده برای دومین بار میل دادیم گفت به خاطر شرایط موجود داور دوم درخواست کرده تا آخر march مهلت داشته باشه ... هنوز نیومده برای همین می خواستم بدونم تا کی می تونه تمدید کنه ٥ ماه شده ...سابمیت زیر دو ماه طول کشید ... ریوایز رو میانگین ١٤ هفته زده بودند ... اون یکی داور احتمالا اکسپت کنه ... این یکی رو نمی دونم
احتمالا ادیتور بهش پیام داده و اینطور گفته والا درخواست وقت بیشتر متداول نیست. همه چیز به ادیتور بستگی داره. معمولا اگر مقاله فقط ۲ داور داشته باشه احتمالا براش صبر میکنن که جواب بده. البته اگر این داور قبلا کامنت خاصی نگذاشته باشه که شاید بیشتر براش صبر نکنند. اگر باز هم جواب نداد اونوقت سراغ یک داور جدید میرن.

اولین مقاله ISIمن حدود ۱۴ ماه طول کشید داوری بشه (۲ بار ریوایز خورد) که برای ریوایز دوم صرفا یکی از داورها یک پیشنهاد داده بود و منم اعمال کردم اما خیلی دیر تایید کرد و برای همین اینقدر فرایند داوری ش طول کشید.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۵۴۰۷۵
۱۵ فروردین ۱۳۹۹, ۰۴:۱۰ ق.ظ
سیه هنگام است و من به دنبال روشنی!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , marvelous , SepidehP , pioneer01

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۲۴۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۷۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close