زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۴۴۱۱
۲۷ آذر ۱۳۹۵, ۰۴:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۶ ب.ظ، توسط Behnam‌.)
(۲۷ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۵ ق.ظ)mostafaheydar1370 نوشته شده توسط:  منظورم اینه که دانشگاه شریف شده عملا اماده کننده نیرو برای دانشگاه های امریکا واینکه مریکا تونسته همچنین سیستمی دیزاین کنه که از دشمنش هم نیرو برا پیشبرد اهداف شومش جذب کنه دستمریزاد داره و باید بهش افرین گفت

در مورد نفوذ عقاید هم فکر می کنید کسی که می ره اونجا چقد می تونه عقایدش رو حفظ کنه بعد هم بتونه اون ها رو نشر بده

اتفاقا دم جمهوری اسلامی هم نه گرم برا اینکه عرضه ی حفظ کردن ۴ تا دانشجویی که ۱۰۰ درصد به درد خودش و هدف های ارمانی ش و غیرو می خوره رو نداره یا حداقل ادم های که پرورش داده براش سودمند نبوده ونتونسته اونا را نگه داره و ازشون استفاده درجهت اهدافش بکنه و به اصطلاح پرشون داده !!!

ولی خیلی از این واقعیت ناشی میشه از این مثال که "مرغ همسایه غازه " یعنی که فکر می کنند که شهر ارمانیشون اونجاقرار داره یا شهر ارمانیشون رو منطبق بر اون شهر هاساختن وفکر میکنن همه ی ارزوهاشون اونجا براورده میشه. یعنی اینجا اونقدر تو خفقان رشدکردند که نتونستند کشوری مثل امریکا رو درک کنند@

تعداد افرادی که از دانشگاه شریف میرن رو تقسیم کنید به تعداد کل افرادی که هر سال مهاجرت تحصیلی می‌کنند، شاید ۱ درصد باشه. شاید بگید نیروهایی که از دانشگاه شریف میرن یه کم استعداد بیشتری دارند که اون هم در مقابل تعدادی که میرن سرشکن می‌شه، هم اینکه حتی کسایی که از دانشگاه‌های معمولی میرن هم با درصد بالایی اونور موفق میشن چون از سیستم آموزشی اونجا کمک می‌گیرن. پس صرفِ بحث دانشگاه شریف یا آزاد نباید باشه.

خیلی می‌تونه حفظ کنه. شاید آدم دچار روزمرگی بشه گاهاً ولی عقیده از بین نمیره. اساتید ایرانی هستند که ۳۰ سال هست آمریکا تدریس می‌کنند ولی سیاست‌های ضدامپریالیسم رو تبلیغ می‌کنند. ربطی هم به دین و مسلک نداره ممکن هست کسی لامذهب باشه ولی ضداستعمار هم باشه. کسایی که الان میرند رو با سلطنت‌طلب‌هایی که قبل از انقلاب فرار کردند رو مقایسه نکنید. خیلی‌ها قطعاً از سیاست داخلی حکومت خودمون خوششون نمیاد ولی مخصوصاً اتفاقات ۶-۵ سال اخیر که در دنیا اتفاق افتاده چشم و گوش خیلی‌ها رو باز کرده. من چون وقتم پره اغلب، تفریحاتم به خوندن اخبار ورزشی و تحلیل‌های سیاسی محدود میشه. ابداً نباید فکر کنید یک ایرانی که با شلوارک عکس انداخته رفته که دو دستی کشورش رو به تاراج بده.
یکی از کاربران، صفحه‌ی قبل طوری گفته بود کسایی که میرن میدونن چیکار میکنن که من فکر کردم نکنه واقعاً قتل می‌کنند. یک ایرانی که خارج از کشور ولی دارای پول و علم باشه، نفعش برای کشور بیشتر از یه ایرانی هست که داخل کشور بمونه ولی بیکار باشه.

نه این نه اون. قطعاً کسایی که رفتند روشون برنامه‌ریزی نشده که برن افکار ضدامپریالیسم انتشار بدن ولی اون هشداری که گفتم سناتورهای آمریکایی و مشاوران رئیس جمهور آمریکا در مورد کسانی که در محیط اسلامی و یا افکار کنفسیوس (چین) رشد کردند جدی بود. کسایی که میرن اصلاً کبریت بی‌خطر نیستند.

شما هم توو همون محیطی رشد کردید که اونا رشد کردند. پس چطور خفقان باعث شده دید اونا نسبت به غرب اشتباه باشه ولی شما دیدتون درست هست و تونسته باشید آمریکا رو درک کنید؟ خودتون رو دست بالا و بقیه رو دست کم نگیرید؛ بقیه هم کتاب و مجله و تحلیل می‌خونند و اخبار می‌بینند. گمون گنم حتی بهشت هم آرمان‌شهر نباشه چون به نظر حوصله‌بر میرسه! اما این افرادی که میرن فکر کنم بیشتر از شما در مصاحبت با کسانی بودند که رفتند چون حداقل ۴ سال قصدش رو داشتند و اینطوری هم نمیشه که یهو چمدون بردارن برن. کسایی که میرن حداقل دو تا فامیل یا چار تا دوست که چند سال هست اونجا زندگی می‌کنند دارند، چشم بسته و به امید آرمان‌شهر نمی‌رن.
از سمت دیگه، شما به خروجی نگاه کنید. از یه طرف، کسایی رو میبینیم که ۵-۴ سال بعد از فارغ‌التحصیلی در داخل کشور کار کردند ولی به این نتیجه میرسند که جای موندن نیست و می‌رن. از طرف دیگه، افرادی با سلایق و فرهنگ‌های مختلف، از شمال تهران تا شهر کوچیک و دورافتاده، اپلای کردند و رفتند ولی برنمی‌گردند. کسی که به اینا نگاه می‌کنه، میبینه ۲۰ نفر با شرایط مشابه من رفتند ولی هیچ کدوم برنگشتند (حتی به امید آرمان‌شهر رفته باشند ولی آرمان‌شهری نباشه)، ۵ نفر هم با شرایط مشابه من موندن ولی همه ناراضی هستند، من نوعی هم گمون نمی‌کنم استثنای خاصی باشم، پس منم میرم.

خلاصه‌ی کلام اینکه افراد، کر و کور نیستند.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421 , Pure Liveliness , s90211006 , sss , RASPINA , kilookiloo
ارسال: #۳۴۴۱۲
۲۷ آذر ۱۳۹۵, ۰۹:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۶ ب.ظ، توسط Pure Liveliness.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
پاستای مرغ و فک کنم آخرین آشپزی من توی امسال. Sleepy
مرغ رو تفت دادم. فلفل دلمه ای و قارچ اضافه کردم. بعدش پیاز و ادویه (نمک و فلفل سیاه و قرمز، آویشن، زیره که نداشتم البته و پودر سیر) بعدش که خوب تفت داده شد و از خامی در اومد بهش تقریبا دو و نیم برابر مواد شیر اضافه کردم و پاستا. بعدشم ۲۰-۳۰ دقیقه که آروم پخت پنیر چدار و پنیر پیتزا. البته یه کمی دیر برداشتم :|

غذای قبلی که همبرگر گیاهی بود. سویای خیس شده+پیاز رنده شده+فلفل دلمه ای رنده شده+نمک+فلفل+آویشن+تخم مرغ رو هم میزنید میذارید سرخ بشه : )

وَه که جدا نمی شود، نقش تــو از خیال من
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behnam‌ , diligent , stateless , SepidehP , moslem73421
ارسال: #۳۴۴۱۳
۲۷ آذر ۱۳۹۵, ۰۹:۲۲ ب.ظ
یه سوال فنی
حالا که کنکور ارشد سراسری و آزاد یکی شده، قبولی سخت تر میشه یا آسون تر ؟

Sent from my iPad using Tapatalk

Learn From Yesterday
Live For Today
Hope For Tomorrow

یه معلم
mahmoudi_vahid71@
ارسال: #۳۴۴۱۴
۲۷ آذر ۱۳۹۵, ۰۹:۲۳ ب.ظ
به نظرم که آدم باید جایی بره دنبال علم و کار و زندگی که به نفعشه.والا خیلی از همین اونریا دعا ندبه ودعا کمیلشون را هیچ وقت ترک نمیشه چ برسه به نماز.
مدام شعار شعار که نخبه های ما میرن اونور که نقشه های دشمن را عملی کنن
شما هم امکاناتی فراهم کنید که برنامه های شما عملی بشه
بیکاری یه نخبه خیلی سخته .یا اینکه نخبه کشور فقط دنبال یه شغل کارمندی باشه که آخر ماه گرسنه نمونه
والا وضعی که ما داریم خیلی از نخبه ها اصلا رشد نمیکنن ماشاالله از بس تضاد طبقاتی داریم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: s90211006 , khayyam , stateless , moslem73421 , sss
ارسال: #۳۴۴۱۵
۲۷ آذر ۱۳۹۵, ۱۱:۰۳ ب.ظ
از روزی که تو تلویزیون اعلام کردن که هر کس کارتنخواب دید با شماره ۱۳۷ تماس بگیرید من کارتنخوابی ندیده بودم ولی دو ساعت پیش یه کارتنخواب دیدم که نبش پارک خوابیده بود زنگ زدم آدرس ازم گرفتن که بیان ببرن اونو حالا نمی دونم چی بشه هوا هم خیلی سرد بود !
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , jazana , SepidehP
ارسال: #۳۴۴۱۶
۲۷ آذر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۵ ب.ظ
(۲۷ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۳ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  به نظرم که آدم باید جایی بره دنبال علم و کار و زندگی که به نفعشه.والا خیلی از همین اونریا دعا ندبه ودعا کمیلشون را هیچ وقت ترک نمیشه چ برسه به نماز.
مدام شعار شعار که نخبه های ما میرن اونور که نقشه های دشمن را عملی کنن

شما هم امکاناتی فراهم کنید که برنامه های شما عملی بشه
بیکاری یه نخبه خیلی سخته .یا اینکه نخبه کشور فقط دنبال یه شغل کارمندی باشه که آخر ماه گرسنه نمونه
والا وضعی که ما داریم خیلی از نخبه ها اصلا رشد نمیکنن ماشاالله از بس تضاد طبقاتی داریم

بحث نمیکنم که باز متهم بشیم، فقط برام سواله که این "خیلی ها" در جریان هستن که دارن به کیا خدمت میکنند دیگه؟ حتماً هستن! چون اون دعای ندبه و کمیل، درس توش زیاد داره. یه اعمالی تأثیر مستقیم دارن، اعمالی هم تأثیر غیر مستقیم. اینکه بگم برم یه گوشه برای خودم درس بخونم و کار کنم و مقید به حضور در جلسات مذهبی باشم خیلی خوبه، همه هم بهم میگن بچه مذهبی، ولی اینا ظاهر قضیه است، باید ببینم اون گوشه ای که هستم، تحت پرچم کجاست.

کار به تفکرات خاص ندارم، چون وقتی از پایه اعتقادات متفاوته بحث بی فایده است، ولی دوستمون بحث دعا و شعار رو مطرح کردن برام سوال پیش اومد! وگرنه ما که در حال مطالعه ی جزییات جلسات دفاع هستیم که البته بحثِ "تعداد داور" نبوده و "ساعت و زمان" بوده!!! و اینکه هرچقدر هم کارمون درست باشه همین که در بحث، به جای پاسخ، شخصیت گوینده رو تحلیل (بخوانید قضاوت) میکنیم نقص بزرگیه! اگه حرفی بی پایه و اساسه میتونیم اصلا جواب ندیم!

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۳۴۴۱۷
۲۸ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۲ ق.ظ، توسط ۸_۸.)
(۲۷ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۵ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  بحث نمیکنم که باز متهم بشیم، فقط برام سواله که این "خیلی ها" در جریان هستن که دارن به کیا خدمت میکنند دیگه؟ حتماً هستن! چون اون دعای ندبه و کمیل، درس توش زیاد داره. یه اعمالی تأثیر مستقیم دارن، اعمالی هم تأثیر غیر مستقیم. اینکه بگم برم یه گوشه برای خودم درس بخونم و کار کنم و مقید به حضور در جلسات مذهبی باشم خیلی خوبه، همه هم بهم میگن بچه مذهبی، ولی اینا ظاهر قضیه است، باید ببینم اون گوشه ای که هستم، تحت پرچم کجاست.

کار به تفکرات خاص ندارم، چون وقتی از پایه اعتقادات متفاوته بحث بی فایده است، ولی دوستمون بحث دعا و شعار رو مطرح کردن برام سوال پیش اومد! وگرنه ما که در حال مطالعه ی جزییات جلسات دفاع هستیم که البته بحثِ "تعداد داور" نبوده و "ساعت و زمان" بوده!!! و اینکه هرچقدر هم کارمون درست باشه همین که در بحث، به جای پاسخ، شخصیت گوینده رو تحلیل (بخوانید قضاوت) میکنیم نقص بزرگیه! اگه حرفی بی پایه و اساسه میتونیم اصلا جواب ندیم!

شما در جریان هستید اگر بمونن به کیا خدمت می‌کنن؟ والا خدمت به ترامپ بهتر از خدمت به آقایون هست. ما کلی کد بزنیم وربات درست کنیم که بره خرابی لوله های نفت رو تشخیص بده، اونوقت پولشو وزیر نفت بزاره تو جیبشون کلی پوزشو بده؟ نباید اسلام رو تو ایران خلاصه کنیم. چرا، اگه الان اوایل دهه هفتاد بود منم حرف شما رو میزدم، ولی الان اوضاع فرق کرده. شما یه آدم مُخلص به من معرفی کن، تا من برم نوکریشو کنم. دست رو هر کی میزاری هزار تا پرونده براش بازه. حالا سیاسیش نکنم، منم دوست دارم که بمونمو در خدمت رهبر و جامعه اسلامی باشم، ولی اگه یه گلابی سالمو بزاری کنار یه گلابی گندیده اونم میگنده. یا باید مثل اونا بشی، یا سرتو از تنت جدا میکنن. اینهمه رهبرمون داد میزنه آقا فلان کارو کنید، فلان برخورد رو کنید، کیه که حرفشو گوش بده؟ همش فیلم، همش صحنه سازی. همش دروغ و تزویر و ریا.

شما کتاب مصطفی رو بخونید، میخواسته ازدواج کنه رفته یه خانمی که همسر شهید که سادات هم بوده رو گرفته. الان شما بخوای یه همچین کاری کنی کلی حرف پشت سرت میزنن. به خدا قسم من الان یه حرفایی رو به زور میتونم به خونواده و دوستانم بزنم، بس که مسخره میشم. نه اینکه دوستانم مسلمان نباشن نه، همه اهل نماز و روزه و کربلا و... هستن. ولی نمیشه حرف بعضی چیزا رو زد. باور کنید اگه الان من بخوام با یه خانمی که قبلا ازدواج کرده و شوهرش حالا یا فوت کرده یا طلاق گرفتن از هم، ازدواج کنم، همه جلوم وای میستن. نگید نه. البته مثال دارم میزنما. دارم میگم جامعه اسلامی ما اون جامعه آرمانی که امام دنبالش بود نیست و کلی ازش فاصله گرفتیم. بلکه با یه لایه‌ی اسلامی پوشونده شده که اگه این لایه رو برداریم چیزی جز مارکسیسم و متریالیسم باقی نمیمونه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۳۴۴۱۸
۲۸ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۴ ب.ظ، توسط moslem73421.)
.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۳۴۴۱۹
۲۸ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۹ ق.ظ
(۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۴ ق.ظ)۸_۸ نوشته شده توسط:  شما در جریان هستید اگر بمونن به کیا خدمت می‌کنن؟ والا خدمت به ترامپ بهتر از خدمت به آقایون هست. ما کلی کد بزنیم وربات درست کنیم که بره خرابی لوله های نفت رو تشخیص بده، اونوقت پولشو وزیر نفت بزاره تو جیبشون کلی پوزشو بده؟ نباید اسلام رو تو ایران خلاصه کنیم. چرا، اگه الان اوایل دهه هفتاد بود منم حرف شما رو میزدم، ولی الان اوضاع فرق کرده. شما یه آدم مُخلص به من معرفی کن، تا من برم نوکریشو کنم. دست رو هر کی میزاری هزار تا پرونده براش بازه. حالا سیاسیش نکنم، منم دوست دارم که بمونمو در خدمت رهبر و جامعه اسلامی باشم، ولی اگه یه گلابی سالمو بزاری کنار یه گلابی گندیده اونم میگنده. یا باید مثل اونا بشی، یا سرتو از تنت جدا میکنن. اینهمه رهبرمون داد میزنه آقا فلان کارو کنید، فلان برخورد رو کنید، کیه که حرفشو گوش بده؟ همش فیلم، همش صحنه سازی. همش دروغ و تزویر و ریا.
البته لزوماً طرف حسابِ ما دولت و حکومت نیست. بدنه‌ی حکومت حتی با حساب نیروهای مسلح (چون یه بخشی‌شون داره برای خودش حکمرانی میکنه جزو حکومت آوردم) ۳ میلیون نفر نمیشه. اصلاً ۱۰ میلیون. باز ۷۰ میلیون آدم عادی میمونه که آدم شاید بتونه کاری بکنه برای اونا (که خانواده‌ی ما هم جزوی از اونا هست).
ولی حقیقتش این هست که آیا ارزشش رو داره؟ منِ نوعی توو خیابون در حال جون دادن باشم انصافاً کسی یه تف میندازه توو دستم؟ دو نفر توو خیابون یقه‌ی هم رو گرفته باشند، یکی میره از هم جداشون کنه؟ همون حرفِ شما، اگه صدر اسلام بود و مهاجرین و انصار در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی کنند آره اون موقع ارزش داشت منِ انصار نصف مالم رو بدم به یه مهاجر اونم به وقتش من رو کمک میکرد. الان ملت خیلی دَله شدند. یه جا خوندم که علتش جنگ‌ها و قحطی‌های دائمی بوده که گریبان‌گیر این کشور بوده، باعث شده فرصت‌طلبی و دله‌بازی جزویی از ژنتیکِ تک تکِ ما بشه که فوقش چیزایی مثل جنگ تحمیلی بتونه یه چند ماه اولش متحدمون کنه ولی بعدش دوباره روز از نو روزی از نو. ملت خیلی نامهربان هستند باعث میشن آدم احساس تعلق نکنه و به نظرم کشورِ آدم جایی هست که در اونجا احساس مهم بودن و صمیمیت کنه. دوستم از تگزاس آستین قسم میخورد اینجا برخوردی که با منِ مهاجر میکنند خیلی بهتر از برخوردی هست که داخل کشور خودم میکردند (البته همه‌ی شهرهاش و بقیه‌ی کشورها مثل هم نیستند و ممکنه یه جا رفتار بدی هم بکنند). از قدیم گفتند برای کسی بمیر که لااقل برات تب کنه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421 , khayyam , sss , Pure Liveliness
ارسال: #۳۴۴۲۰
۲۸ آذر ۱۳۹۵, ۰۲:۴۰ ق.ظ
(۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۴ ق.ظ)۸_۸ نوشته شده توسط:  شما در جریان هستید اگر بمونن به کیا خدمت می‌کنن؟ والا خدمت به ترامپ بهتر از خدمت به آقایون هست. ما کلی کد بزنیم وربات درست کنیم که بره خرابی لوله های نفت رو تشخیص بده، اونوقت پولشو وزیر نفت بزاره تو جیبشون کلی پوزشو بده؟ نباید اسلام رو تو ایران خلاصه کنیم. چرا، اگه الان اوایل دهه هفتاد بود منم حرف شما رو میزدم، ولی الان اوضاع فرق کرده. شما یه آدم مُخلص به من معرفی کن، تا من برم نوکریشو کنم. دست رو هر کی میزاری هزار تا پرونده براش بازه. حالا سیاسیش نکنم، منم دوست دارم که بمونمو در خدمت رهبر و جامعه اسلامی باشم، ولی اگه یه گلابی سالمو بزاری کنار یه گلابی گندیده اونم میگنده. یا باید مثل اونا بشی، یا سرتو از تنت جدا میکنن. اینهمه رهبرمون داد میزنه آقا فلان کارو کنید، فلان برخورد رو کنید، کیه که حرفشو گوش بده؟ همش فیلم، همش صحنه سازی. همش دروغ و تزویر و ریا.

شما کتاب مصطفی رو بخونید، میخواسته ازدواج کنه رفته یه خانمی که همسر شهید که سادات هم بوده رو گرفته. الان شما بخوای یه همچین کاری کنی کلی حرف پشت سرت میزنن. به خدا قسم من الان یه حرفایی رو به زور میتونم به خونواده و دوستانم بزنم، بس که مسخره میشم. نه اینکه دوستانم مسلمان نباشن نه، همه اهل نماز و روزه و کربلا و... هستن. ولی نمیشه حرف بعضی چیزا رو زد. باور کنید اگه الان من بخوام با یه خانمی که قبلا ازدواج کرده و شوهرش حالا یا فوت کرده یا طلاق گرفتن از هم، ازدواج کنم، همه جلوم وای میستن. نگید نه. البته مثال دارم میزنما. دارم میگم جامعه اسلامی ما اون جامعه آرمانی که امام دنبالش بود نیست و کلی ازش فاصله گرفتیم. بلکه با یه لایه‌ی اسلامی پوشونده شده که اگه این لایه رو برداریم چیزی جز مارکسیسم و متریالیسم باقی نمیمونه.

دست شما درد نکنه... یعنی ۸۰ میلیون جمعیتِ این مملکت دزد و کلاهبردارن و ملت و دولت امریکا پاک و منزه؟ واقعاً دست شما درد نکنه. شما میگید یک نفر مخلص؟ من میگم هزاران شهید. شما میگید یک نفر، من میگم خانواده ی شهدا. اگه میگید برای دهه ۶۰ بوده، من میگم شهدای مدافع حرم، میگم شهدای امر به معروف. اینا کجان؟ حتما فرشته اند و از آسمون اومدن، چون من خودم هم باورم نمیشه که جوون ۲۰ ساله اونقدر اعتقادات محکمی داره که از تمام خوشی و آمال و آرزوی جوونیش میزنه میره برای دفاع از حرم. حتماً با ماها فرق دارن. اینا هم حتما دروغ و تزویر و ریا ست؟ یا شاید شما هم مثل خیلیها فکر میکنید خانواده ی شهدا و جانبازان هم دستی در سفره ی نفت دارند و... اصلاً از این قشر هم بگذریم و انقدر ازشون خرج نکنیم. استاد میشناسم امکان تدریس تو بهترین دانشگاههای دنیا رو داره ولی میاد اینجا و همون بلاهایی که دوستان مدام اشاره میکنند که بر سر نخبگان میاد هم سرش اومده با چندین سال سابقه و داشتن شرایط هنوز استخدام رسمیش هم نمیکنن ولی مونده و خونِ جگری که این آدم میخوره برای تدریس (بهتره بگم انسان سازی) و برای اصلاح جزئی ترین مسائل شهر و کشور اونقدر زیاده که قابل بیان نیست. فرصت بشه حتماً بیشتر میگم ازشون. و این یه مورده که به عینه هر هفته دارم میبینمشون وگرنه که زیادن از این موارد. پس جسارتاً اجازه بدید بگم که بی انصافی میکنید.
راجع به پولِ نفتی که با کد زدن شما فراهم شده. که اینجا میره تو جیب فلان وبهمان (داستان بخور بخورها دیگه این روزا بر همگان روشنه، نیاز نیست انقدر روش مانور بدیم) ولی اگه امریکا باشید حتماً میره تو جیب مستمندان و گرسنه های آفریقایی و سیل زده های کجا و در راه ترویج اسلام و انسانیت خرج میشه و... نمیدونم الان کدومش واقعیت و کدوم شعاره؟ ایران با لایه ی اسلامی پوشیده شده و امریکا حتما مغز استخونش اسلامیه؟؟!!! ایران اساسش مارکسیسمه و امریکا آرمان شهر جهانیان!

اصلاً بیایم فرض کنیم صحبتهای شما صحیح و اینجا یک نفر مخلص هم پیدا نمیشه! امریکا پیدا میشه؟ به شخصه ترجیح میدم وایستم و برای دزدهای مملکت خودم کاری کنم تا دزدهای بیگانه!!! و افتخار میکنم اگر در راه عقایدم سرم از تنم جدا بشه. (البته اینها هم شعاره!)

در مورد پاراگراف دوم صحبتهاتون هم خودتون میگید دهه ۶۰-۷۰ با الان قابل مقایسه نیست، بعد اتفاقی که اون موقع افتاده رو الان مثال میزنید. شرایط خاص دهه ۶۰ (جنگ و غیره) باعث شده که امام سفارشهایی رو داشته باشند، دلیلی نداره الان هم اجرا بشه. که حتما اگر خود ایشون هم بودند با توجه به شرایط امروز جامعه توصیه های دیگه ای داشتن.
خواهشاً برای دفاع از عقیدمون جوری حرف نزنیم که هیزم بشه به آتیش عده ای.

در آخر هم چون اسم مقام رهبری رو آوردید، یه بخشی از صحبتهاشون با نخبگان رو در همین سال گذشته میارم که احتمالاً قبلاً خوندیم و شنیدیم:
" ... این افتخار دارد؛ این شرف است؛ برای کشورتان کار کنید. میتوانید شما کشورتان را بسازید، میتوانید ضعفهایش را برطرف کنید؛ ما ضعفهای زیادی داریم. من خیلی ستایش میکنم از وضع کشور امّا شاید کمتر کسی به قدر من اطّلاع دارد از ضعفهایی که در کشور وجود دارد. میدانیم خیلی ضعف داریم؛ این ضعفها را باید برطرف کنیم؛ شما باید برطرف کنید. میتوانید شما آن کسی باشید که هندسه‌ی صحیح سلامت این کشور را طرّاحی کنید؛ میتوانید بخشی‌اش را پیش ببرید. وقتی رفتید یک‌جایی، حالا گیرم یک پولی هم گیرتان آمد، امکانات رفاهی هم -فرضاً اگر واقعیّت داشته باشد- گیرتان آمد، امّا شما آنجا در معده‌ی آزمندِ اجتماعهای بیگانه هضم خواهید شد؛ [ولی‌] اینجا میتوانید منشأ اثر باشید..."

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

البته اینها همه شعاره! باید بر اساس واقعیات زندگی کرد!

سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , shahlaj
ارسال: #۳۴۴۲۱
۲۸ آذر ۱۳۹۵, ۰۲:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۵۵ ق.ظ، توسط ۸_۸.)
(۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۰ ق.ظ)stateless نوشته شده توسط:  دست شما درد نکنه... یعنی ۸۰ میلیون جمعیتِ این مملکت دزد و کلاهبردارن و ملت و دولت امریکا پاک و منزه؟ واقعاً دست شما درد نکنه. شما میگید یک نفر مخلص؟ من میگم هزاران شهید. شما میگید یک نفر، من میگم خانواده ی شهدا. اگه میگید برای دهه ۶۰ بوده، من میگم شهدای مدافع حرم، میگم شهدای امر به معروف. اینا کجان؟

منظورم از یه آدم مخلص این بود که من کارشناسی ارشد یا من دکترای نرم افزار شریف بتونم برم زیر دستش کار کنم و یه خدمتی به ممکلت کنم و مطمئن باشم که خدمته.

التماس دعا
ارسال: #۳۴۴۲۲
۲۸ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۰۴ ق.ظ
(۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۵۴ ق.ظ)۸_۸ نوشته شده توسط:  
(28 آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۰ ق.ظ)stateless نوشته شده توسط:  دست شما درد نکنه... یعنی ۸۰ میلیون جمعیتِ این مملکت دزد و کلاهبردارن و ملت و دولت امریکا پاک و منزه؟ واقعاً دست شما درد نکنه. شما میگید یک نفر مخلص؟ من میگم هزاران شهید. شما میگید یک نفر، من میگم خانواده ی شهدا. اگه میگید برای دهه ۶۰ بوده، من میگم شهدای مدافع حرم، میگم شهدای امر به معروف. اینا کجان؟

منظورم از یه آدم مخلص این بود که من کارشناسی ارشد یا من دکترای نرم افزار شریف بتونم برم زیر دستش کار کنم و یه خدمتی به ممکلت کنم و مطمئن باشم که خدمته.

التماس دعا

یا حرفهامو کامل نخوندید و براساس چند جمله ی اول قضاوت کردید یا خدایی نکرده وقتی به جایی میرسیم دیگه گوش شنوایی برامون نمیمونه. استادِ تحصیل کرده ی نرم افزار دانشگاه تهران با دو تا مدرک دکتری از دانشگاههای خارج و کلی امتیاز دیگه رو مثال زدم که برگشته و داره ذره ذره آب میشه ولی برای مردم و مملکتش ارزش قائله.

انشاءالله که هرجا هستیم مفید باشیم جمیعاً.

ارسال: #۳۴۴۲۳
۲۸ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۰۹ ق.ظ
(۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۴ ق.ظ)stateless نوشته شده توسط:  انشاءالله که هرجا هستیم مفید باشیم جمیعاً.

من که هستم، شما یه فکری به حال خودتون کنید Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۳۴۴۲۴
۲۸ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۱۵ ق.ظ، توسط تولد آفتاب.)
می خواستم نیام ولی نمیشه!
دقیقن! عقایدمون خیلی خیلی متفاوته و بحث بی فایدس.
حالا یه خاطره
امان از این نامهربانی ملت!
یه سال پیش که دانشجو بودم، سوار یه تاکسی شدم که برم پیش یکی از دوستام . یه خانوم دیگه هم با من سوار شد. بعدش خانومه پیاده شد و کرایه اشو داد و منتظر بقیه پولش بود که یهو راننده گازشو گرفت و رفت. من فکر کردم راننده حواسش نبوده!
وقتی رسیدیم به مقصد کرایه اشو دادمو پیاده شدم . یهو راننده گفت کرایه اش ۱۰ تومنه!(گویا فهمیده بود دانشجوام و اونجایی نیستم )
قبلش من از دوستم پرسیده بودم و میدونستم که کرایه اش ۴ تومنه! بهش گفتم آقا من این مسیرو همیشه میام ۴ تومن بیشتر نیست!
یک دفعه پیاده شد و اومد سمتم . گفت مگه حالیت نیست میگم ۱۰ تومنه! منم زیر بار نرفتمو گفتم کرایه شما ۴ تومن بیشتر نیس برو پی کارت! اومد سمتمو یه سیلی محکم زد تو گوشم.(می خواست اخاذی کنه تو روز روشن!) ترسیدمو ازش فاصله گرفتم. دوباره اومد سمتم و با پرخاشگری گفت پولمو بده. منم دست کردم تو کیفمو اتودمو در آوردم. گریه ام گرفته بود . ول کن نبود. دستشو برد به سمته کیفم .یهو یه داد زدمو اتودو فرو کردم تو پهلوش. افتاد رو زمین. منم فرار کردم. متاسفانه مقصد من هم جایی بود که مردم زیاد رفت و آمد نداشتن. بیشتر راننده تاکسیا بودن که اونا هم انگار ماست! اصلن توجه نکردن. رفتم تو یه لاین دیگه و سوار یه تاکسی دیگه شدم.
پی نوشت ۱: هیچوقت زیر بار ظلم نرین!
پی نوشت ۲: وقتی میرین بیرون اتود همراهتون باشه Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana
ارسال: #۳۴۴۲۵
۲۸ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۲۱ ق.ظ
(۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ق.ظ)۸_۸ نوشته شده توسط:  
(28 آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۴ ق.ظ)stateless نوشته شده توسط:  انشاءالله که هرجا هستیم مفید باشیم جمیعاً.

من که هستم، شما یه فکری به حال خودتون کنید Big Grin

بازهم دستتون درد نکنه!

سپاس‌گزاری شده توسط: ۸_۸ , SepidehP , s90211006

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۶۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۰۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۰۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close