زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۸۴۵۶
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۳ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۰ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(12 خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۰۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یعنی ترکی ای که تو کشور آذربایجان حرف میزنن شبیه ترکی تبریزه؟
تو تبریز آذری صحبت می‌کنن نه ترکی!
Huh
خب قضیه پیچیده تر شد.
فکر کنم شنیدم از بعضی از ترک ها که میگن "ما ترک تبریز هستیم".

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۸۴۵۷
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۰ ق.ظ، توسط همیلا.)
(۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۰۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۶ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  آها نه مال ما با اونا فرقی نداره. یه خورده لهجه و میزان استفاده از بعضی کلمان ممکن هست فرق کنه اونم در حد فرق فارسی تهران با یزد، یا ترکی تبریز و زنجان (یا شاید کمتر حتی). من خودم مثل همون کشور آذربایجان صحبت میکنم، واسه همین وقتی میگم کجایی هستم باور نمیکنند (فکر میکنند اهل مثلاً ماکو باشم که نزدیک مرز هست). به جز تعداد معدودی کلمه، اصل بر کلماتی هست که در اون کشور استفاده میکنند؛ یعنی مثلاً برای ابر و مه و شبنم و بخار و ... کلمات متفاوتی استفاده میکنند ولی توو ایران بیشتر بچه‌های امروزی مخصوصاً کسایی که شهر متولد میشند بلد نیستند. مثلاً برای کلمه‌ی عربیِ طویله ما یه معادلی داریم که توو روستا همه بلد هستند ولی وقتی من یه بار استفاده کردم هیشکی متوجه نشد (به جز یک نفر که اونم هم کتاب مزرعه‌ی حیوانات رو به ترکی آذربایجانی خونده بود).
یعنی ترکی ای که تو کشور آذربایجان حرف میزنن شبیه ترکی تبریزه؟
بعد ترکی ای که تو ترکیه صحبت می کنن متفاوته با ترکی تبریز؟
ترکی ای که تو بقیه استان ها مثل آذربایجان غربی و اردبیل و زنجان صحبت می کنن خیلی فرق داره با تبریز؟ اونا دیگه ترکی ای که تو کشور آذربایجان حرف می زنن رو متوجه نمی شن؟ ترکی ترکیه ای چی، متوجه میشن؟
همدان هم یه سریشون ترکی حرف می زنن؟
کلا سوالام راجع به زبان ترکی زیاده. چند ساله تو ذهنم مونده این سوالا. Big Grin
ترکی اذربایجان تقریبا با ترکی تبریز (اذری)یکی هست به جز معدود کلماتی اما ترکی ترکیه یکمی فرق داره اونم مفهوم جمله رو متوجه میشی .ترک های اذربایجان غربی و شرقی فقط تفاوت لهجه وجود داره

باز میشه این در..صبح میشه این شب..صبر داشته باش
ارسال: #۲۸۴۵۸
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۰ ق.ظ
حالا که بحث زبان ها و ایناست، ایلامیا لر هستن؟ کرمانشاهیا هم لر هستن؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۲۸۴۵۹
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۱ ق.ظ
فردا اولین مصاحبه کاریم دارم
فک کنم از هیجان نتونم بخوابم
دعا کنید بچه ها

باز میشه این در..صبح میشه این شب..صبر داشته باش
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande , RASPINA
ارسال: #۲۸۴۶۰
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۰ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۲ ق.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  
(12 خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  حالا که بحث زبان ها و ایناست، ایلامیا لر هستن؟ کرمانشاهیا هم لر هستن؟
ایلامی ها کورد هستن
کرمانشاه هم کورده و حدس میزنم خودتون هر دو رو میدونستید!
من فکر می کردم ایلامیا لر هستن. کرمانشاهیا هم نه لر هستن و نه کرد. Big Grin
کورد با کرد چه فرقی داره؟

استان گلستان ترکمن هستن؟ ترکمن ها زبانشون ترکی هست؟

ارسال: #۲۸۴۶۱
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۳۷ ق.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۳۹ ب.ظ)nina نوشته شده توسط:  چرا واسه یادگیری ترکی تبریز هیچ کتابی یا نرم افزار آموزشی چیزی وجود نداره ؟!!!
چطوری اصولی و درست یاد بگیرم اخه؟ !!!!
خیلی سادست کافی به جای ایول تراکتور بگی یاشاسین تراختور حداقل تو تهران کارت راه میافته Big Grin اگرم رفتی تبریز اصن ولش کن درس بخون تهران قبول شی راه دور نرو Tongue

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
ارسال: #۲۸۴۶۲
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۸ ق.ظ، توسط admin.)
(۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  حالا که بحث زبان ها و ایناست، ایلامیا لر هستن؟ کرمانشاهیا هم لر هستن؟
بخش عمده ایلام کرد هستند، اما مناطق نزدیک لرستان لری و مناطق نزدیک خوزستان هم عربی صحبت می‌کنند!

(۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۸ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  استان گلستان ترکمن هستن؟ ترکمن ها زبانشون ترکی هست؟
زبانشون ترکمنی هست دیگه!

(۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۸ ق.ظ)همیلا نوشته شده توسط:  ترکی اذربایجان تقریبا با ترکی تبریز (اذری)یکی هست
ترکی تبریز واژگان درستی نیست. آذری داریم اما چیزی به نام ترکی تبریز وجود نداره. زبان آذری تفاوت‌های بسیاری با زبان ترکی داره.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Potential
ارسال: #۲۸۴۶۳
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۰۹ ق.ظ
من تبریزی هستم اما اصلا نمیتونم صحبت های ترکیه ای ها رو متوجه شم. اما همه فامیل مون ترکی ترکیه بلد هستن و میگن فقط کافیه ۲ ماه سریال به زبان ترکیه ای ببینیم تا یاد بگیریم. یعنی یه آذری زبان خیلی راحت میتونه زبان ترکیه یاد بگیره. البته من فرصت سریال و فیلم دیدن نداشتم بلد نیستم.

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
ارسال: #۲۸۴۶۴
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۲۹ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۰ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  تو تبریز آذری صحبت می‌کنن نه ترکی!
ادمین عزیز، شما ترک هستی یا من؟ آیا فقط و فقط یک کتاب در مورد این زبان و تاریخچه‌ی اون خوندید؟ چیزی به اسم کلمه‌ی من در آوردی آذری نداریم. اگر حتی فقط یک کتاب در این مورد خوندید بفرمائید تا بحث رو ادامه بدیم، اگر نه بنده بحثی ندارم. هر کسی هم این کلمه رو استفاده کنه از روی بی‌اطلاعی هست از بس که در رسانه‌ها گفته شده و متداول شده -> ترکیِ آذربایجانی. پست‌های قبلی قصه نبافتم بنده.
admin، در تاریخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۹ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

لطفاً کتاب زیر رو مطالعه فرمایید:

آذری یا زبان باستان آذربایجان نوشته احمد کسروی

خیلی بده که شما تاریخچه زبان خودتون رو هم نمی‌دونید.

ارسال: #۲۸۴۶۵
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۹ ق.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
(۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۸ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من فکر می کردم ایلامیا لر هستن. کرمانشاهیا هم نه لر هستن و نه کرد. Big Grin
کورد با کرد چه فرقی داره؟
استان گلستان ترکمن هستن؟ ترکمن ها زبانشون ترکی هست؟
شما واقعا اینارو نمیدونید یا سوالاتون سرکاریه Smile ؟
اگه واقعا نمیدونید راجب همدان باید بگم که:
استان همدان شهرهای شمالیش(رزن + کبودرآهنگ + بهار) همشون ترکن. شهرهای جنوبیش(ملایر + نهاوند + توسرکان) همه لرن.
شهر اسدآباد هم لر داره هم ترک هم کرد. خود شهر همدان هم بیش از ۹۰درصد روستاهاش و کلا اطرافش والبته بعضی از قسمت هایی که اخیرا جز شهر شدن ترکن. اما خود شهر همدان فارسن با لهجه شیرین همدانی. کلا استان جالبیه از نظر تنوع اقوام.
همدانی رو خیلی راحت میشه یاد گرفت؛ کافیه همه افعال رو بصورت کتابی بیان کنید. مثلا: میخوانم، یا می مانم یا می دانم. یا مثلا میتوانم رو میگیم: میتانم. Smile

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , khayyam , NP-Cσмρℓєтє
ارسال: #۲۸۴۶۶
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۵۳ ق.ظ
(۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۸ ق.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  همدانی رو خیلی راحت میشه یاد گرفت؛ کافیه همه افعال رو بصورت کتابی بیان کنید. مثلا: میخوانم، یا می مانم یا می دانم. یا مثلا میتوانم رو میگیم: میتانم. Smile
می توانم یه کم خارج میزنه نسبت به بقیه شده میتانم وگرنه فک کنم همون می توانم بود Smile

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
ارسال: #۲۸۴۶۷
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۳۵ ق.ظ
(۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۸ ق.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  شما واقعا اینارو نمیدونید یا سوالاتون سرکاریه Smile ؟
از دید کسی که ترک (یا آذری، تکلیفش معلوم نشد بالاخره: ) ) یا کرد یا لر نیست، مثل من، هیچ کدوم از این زبان ها رو که متوجه نمیشه، حتی یکی مثلا لری حرف بزنه من نمیفهمم لری داره حرف میزنه یا کردی! محل جغرافیایی این زبان ها هم نزدیک همه. همه برای غرب و شمال غرب ایران هستن. اینکه که از اون منطقه اطلاعاتم کمه. اما مثلا اگه یکی عربی حرف بزنه میفهمم برای جنوب غرب ایرانه چون در حد کتاب های مدرسه عربی میدونم. یا لهجه آبادانی برای من مشخصه چون فارسی حرف می زنن (زبان مادری من).

سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS
ارسال: #۲۸۴۶۸
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۵۰ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
ادمین عزیز من اینجا با شما از دید یک کاربر بحث میکنم چه لزومی داره با پست مدیریتی اعمال قانون کنید.

اصلاً فرض کنیم که تمام گفته‌های احمد کسروی درست، یعنی: در قدیم زبانی به اسم "آذری" وجود داشته که زبانی ایرانی و کاملاً بی‌ربط به ترکی بوده و "تمامی" مردم ناحیه‌ی شمال غرب به اون زبان صحبت میکردند و تا قرن ۱۱ یعنی عصر صفویان هیچ ترک و ترک زبانی در ایران نبوده! یعنی فرض کنیم که قبلش هیچ ترکی نبوده و حتی در حمله‌ی مغول در قرن ۷ هم هیچ ترکی در سپاه مغول نبوده و هیچ ترکی هم در حکومت خوارزمشاهیان نبوده که حکومتشون رو به فنا بده و اینکه در تمامی منابع نوشته شده که مغول‌ها مجبور به یادگیری زبان ترکی شدند (و حتی دینشون هم اسلام شد) چرند بوده و حتی قوم قره قؤیونلوها که در سده‌ی ۷ و ۸ حکومت میکردند هم زبانشان ترکی نبوده و اینکه اسمشون ترکی هست هم لابد اتفاق بوده که چند تا حرف اینطوری پشت سر هم قرار گرفتند و ...

خلاصه‌ی فرضیات بالا این نظریه‌ی کسروی میشه که: زبانی به اسم آذری و کاملاً بی‌ربط به زبان فعلی مردم آذربایجان و ترکیه در قدیم در این مناطق از ایران بوده و زبان فعلی‌ای که صحبت میشه هم از قرن ۱۱ اومده (و نه از قرن مثلاً ۲ میلادی). خب، اوکی من این تاریخچه رو قبول کردم الان، ولی چه ربطی به زبان فعلی ما داره؟ کسروی گفته که یک زبانی بوده و اسمش رو آذری گذاشته و این زبان در قرن ۱۱ از بین رفته و یک زبان دیگه یهو جایگزینش شده. بعد شما میاید به این زبان جدید هم میگید آذری و ادعا میکنید زبان اهل تبریز هم آذری هست!؟ یعنی من زبانی که کسروی ادعا میکنه اسمش آذری بوده و در قرن ۱۱ از بین رفته رو الان هم صحبت میکنم!؟

من اولویت آخرم هست از ویکی‌پدیا منبع بدم ولی چون شما این کار رو کردید من هم انجام میدم، مخصوصاً که در این موارد روی منبع ادعاها حساس هستند. من خلاصه‌ای از هر دو صفحه میذارم.
عنوان صفحه: زبان آذری
زبان آذری زبانی است از خانواده زبان‌های ایرانی غربی که در منطقه آذربایجان (آتورپاتکان) پیش از گسترش زبان ترکی رایج بوده‌است و امروزه گستره آن محدود شده‌است [مثلاً چند روستا در خلخال]. بیشتر دانشمندان ایران‌شناس، در بازگویی ریشه تاریخی زبان دیرین مردم آذربایجان، باور دارند که زبان باستانی آذری بازمانده و دگرگون شده زبان مادها است و ریشه آریایی دارد که تاریخ‌دانان و جغرافی‌نویسان اسلامی آن را پارسی (ایرانی)، پهلوی و آذری خوانده‌اند.
احمد کسروی در تحقیقات گسترده‌ای از منابع فارسی، عربی و حتی منابع تاریخی یونانی استفاده کرد. او نتیجه گرفت که مردم آذربایجان اصالتاً به زبانی ایرانی به نام آذری سخن می‌گفته‌اند که بعد از هجوم ترک‌ها، زبان ترکی مورد استفاده قرار گرفته، ولی هنوز هم ردپایی از زبان آذری در آن مناطق به جا مانده‌است. زبان آذری گاهی به جای زبان ترکی مورد استفادهٔ مردم آذربایجان اطلاق می‌شود؛ اشتباهی که حتی در ویرایش دوم دانشنامهٔ اسلام هم صورت گرفته‌است.

عنوان صفحه: زبان ترکی آذربایجانی
زبان ترکی آذربایجانی زبانی از خانواده زبان‌های ترکی است که توسط مردمان آذری در قفقاز و خاورمیانه با دو گویش در آذربایجان و سایر مناطق آذربایجانی‌نشین ایران و جمهوری آذربایجان تکلم می‌شود. عمده تفاوت بین دو گویش در تلفظ برخی لغات و تفاوت در چند مورد گرامر ابتدایی می‌باشد.

فکر کنم الان همه چی براتون روشن شد. اینکه شما گفتید تاریخچه‌ی زبانم رو نمیدونم بله من تاریخچه‌ی زبان "آذری" رو نمیدونم چون هیچ ارتباطی به من نداره و نه بنده و نه شما تا حالا یک کلمه هم از این زبان نشنیدید.

اطلاعات بیشتر:
عنوان صفحه: زبان‌های ترکی تبار
زبان‌های تُرکی یا به اصطلاح دقیق‌تر زبان‌شناسی، زبان‌های ترکی‌تبار یک خانواده زبانی شامل سی و پنج زبان می‌باشد که عموماً توسط مردمان ترک‌تبار تکلم می‌شوند. این خانوادهٔ زبانی به عنوان بخشی از خانوادهٔ پیشنهادی زبان‌های آلتایی در نظر گرفته شده است.
این زبان‌ها در منطقهٔ وسیعی از شمال آسیا، شمال و غرب چین تا غرب آسیا، بخش‌هایی از خاورمیانه، سواحل مدیترانه، آسیای مرکزی و اروپای شرقی استفاده می‌شوند. جمعیت متکلمان این زبان‌ها به عنوان زبان مادری حدود ۱۷۰ میلیون تن تخمین زده می‌شود.
زبان ترکی استانبولی دارای بیشترین تعداد گویشوران زبان‌های ترکی‌تبار که عمدتاً در آناتولی و بالکان، زبان مادری حدود ۱۵٪ از تمام ترک زبانان می‌باشند. شاخهٔ زبان‌های اغوز که بیشترین جمعیت ترک زبانان را تشکیل می‌دهد به صورت دوطرفه در میان زبان‌های ترکی استانبولی، ترکی آذربایجانی، قشقایی، ترکمنی، تاتاری کریمه، گاگائوز، ترکی گاگائوز بالکان و ... دارای اشتراکاتی بوده و قابل فهم می‌باشند. کاربرد زبان‌های ترکی در مناطق متفاوت ایران از لحاظ تنوع لهجه‌ها و گروه‌های قومی تنها با منطقه قفقاز قابل مقایسه‌است و تعداد متکلمین این گروه‌های زبانی از چندین هزار همجون خلجها تا جمعیت چند میلیونی ترکی آذربایجانی متفاوت است.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sadi_gh , admin , Parisa-SH
ارسال: #۲۸۴۶۹
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۲۵ ق.ظ
(۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۸ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  استان گلستان ترکمن هستن؟ ترکمن ها زبانشون ترکی هست؟
"ترکمن‌های" استان گلستان زبانشون ترکمنی هست، از زیرشاخه‌ی "اغوز" از زبان ترکی.
سخنوران زبان‌های ترکی‌ای که به یک زیر شاخه تعلق داشته باشند، زبان همدیگه رو متوجه میشن. ترکی آذربایجانی و استانبولی و ترکمنی و خراسانی همه‌شون متعلق به این زیرشاخه هستند پس یا راحت زبون هم رو متوجه میشیم، و یا مثلاً در حد دو ماه طول میکشه. من توو خوابگاه زبان ترکمن‌ها رو متوجه میشدم (خوب ولی نه کامل).

اما مثلاً زبان قرقیزستان رو همینطوری متوجه نمیشم چون زیر از یک زیرشاخه‌ی دیگه هست. ولی باز کلمات حداقل مهممون یکی یا شبیه هست. از کلماتی که من میدونم مثلاً به آب میگیم "سو"، اونا هم همینطور. هندونه میگیم "قارپیز"، اونا میگن "داربیز"! به پدر و مادر میگیم آتا و آنا، اونا هم همینطور. بعضی کلماتشون رو هم از استانبولی کش رفتند. در کل حتی وقتی مال یه زیرشاخه نیستند هم باز میشه راحت یاد گرفت.

اونایی که تو تا الان فکر میکردی ترک هستند همه‌شون از شاخه‌ی "اغوز" هستند. قرقیزستان رو مثلاً بعید بود بدونی.
کلی اطلاعات دادما بهت مفتی.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Pure Liveliness
ارسال: #۲۸۴۷۰
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۵۱ ق.ظ
بعد قضیه زبان ترکی و زبان ژاپنی چی میشه؟

سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۳۷ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۸۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close