زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رابطه نماز با موفقیت

ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۴۶ ق.ظ
رابطه نماز با موفقیت
چرا نماز می خوانیم؟ چرا خدا را بگونه ای که خودش گفته می پرستیم؟ چرا باید در نماز این همه خم و راست شد؟

همه چیز که گاهی اوقات ما آن را بی دلیل می دانیم‌، بی دلیل نیست. نمازی را هم که می خوانیم پر از فلسفه و حکمت است. در این پست می خواهم در مورد قیام، رکوع و سجده مطالبی را با شما عزیزان در میان بگذارم.

هنگامیکه در قیام هستیم می خواهیم به تمامی کائنات بگوییم که ای کائنات‌، ما انسانها موجوداتی هستیم که بسیار مقام والایی داریم و خدای مهربان از روح بلند مرتبه خود در ما دمیده و هنگام آفرینش ما گفت: فتبارک الله احسن الخالقین و این را ثابت می کنیم که ما موجودی هستیم که اختیار انجام تقریباً هرکاری را داریم زیرا دستهای ما در حالت قیام آزاد است! بخاطر همین که ما اختیار داریم در حالت قیام از خدای مهربان طلب هدایت می کنیم و از او می خواهیم که ما را جزو گمراهان قرار ندهد و حتی قنوت می خوانیم و خدا در آن حالت ما را آزاد گذاشته تا هرچه دل تنگمان می خواهد بگوید.!

هنگامیکه به رکوع می رویم ثابت می کنیم که ای خدای عزیز با اینکه ما را اشرف مخلوقات خود خواندی چاره ای نداریم جز تو را تعظیم کنیم و در هنگام تعظیم باید دو دست خودمان را به زانو بزنیم که واقعاً در مقابل تو عاجزیم.

زیبایی نماز هنگامی است که به سجده می رویم. در آن حالت ثابت می کنیم که ما در عین اینکه از روح خدا در ما دمیده شده است‌، موجودی هستیم که از پست ترین چیز ممکن خلق شده ایم. در سجده دو دست ما آزاد نیست و این بدان معناست که ما اگر در حالت نفسانی و به عبارتی در حالت پستی خود قرار بگیریم هیچ کاری از دستمان بر نمی آید و اگر بخواهیم الهی شویم کافیست که خدا را صدا بزنیم که سبحان ربی الاعلی و بحمده . و با این کار آرامش خودمان را بدست می آوریم. بخاطر همین قرائت آیات زیبای قرآن در سجده مکروه است.!

در سجده به کائنات ثابت می کنیم که خدا ما را از خاک آفرید. وقتی از حالت سجده خارج می شویم، اثبات می کنیم که خدا ما را در دنیا آفرید به خاطر همین مستحب است در آن حالت بگوییم: استغفرالله ربی و اتوب الیه! یعنی در دنیا ممکن است از من انسان مختار خطایی سر بزند و با گفتن این جمله خداوند من را ببخشد. دوباره سر بر سجده می گذاریم به این معنا که خدای مهربان روزی ما را دوباره تبدیل به خاک خواهد کرد و هنگامیکه سر از سجده بر می داریم به این معناست که روزی همه ما انسانها پس از مرگ برانگیخته خواهیم شد.

به امید اینکه نور حقیقت بر دل همه ما بتابد.

بادا که رستگار شویم
به نقل از وبلاگ
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: banou , Helmaa , mamat , p kh , parimehraban , Bache Mosbat , kadoos , انرژی مثبت , mahan najafi , zer0ne , - rasool - , Potential , hossein63 , mehdifreedom , masoud69 , farzaneh1991 , Lantern , Mansoureh , SepidehP , golce , SarahArshad , Fardad-A , nekooh , najme60 , xxx , good-wishes , baran , SHF , sajad2020
ارسال:
۰۹ مهر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۱ ق.ظ
RE: رابطه نماز با موفقیت
شما امواج الکترونیک را از طریق وسایل الکتریکی که استفاده می کنید و نمی توانید کنار بگذارید دریافت می کنید.
همچنین از طریق لامپهای روشن که حتی یک ساعت هم خاموش نمی شوند.
به عبارت دیگر با امواج الکترومغناطیس شارژ می شوید بدون اینکه بفهمید.

سر درد دارید!
احساس ناراحتی می کنید!

یک دانشمندان غیر مسلمان(اروپایی) تحقیقاتی را برای یافتن بهترین روش برای خارج کردن امواج الکترومغناطیسی که به بدن ضرر می رساند انجام داده است.
با گذاشتن پیشانیتان بیش از یکبار بر زمین،زمین امواج الکترمغناطیسی مضر را تخلیه خواهد کرد.این کار شبیه زمین کردن ساختمانهایی است که احتمال برخورد سیگنالهای الکتریکی مانند رعد و برق به انها وجود دارد تا امواج از طریق زمین تخلیه شوند.
بنابراین سر بر زمین بگذارید تا امواج تخلیه شوند.

انچه این تحقیق را بیشتر شگفت انگیز می کند:
بهتر است پیشانی تان را بر خاک بگذارید

و انچه شگفت انگیزتر است:
بهترین راه که پیشانی تان را بر زمین بگذارید حالتی است که رو به مرکز زمین باشید چرا که در این حالت امواج بهتر تخلیه خواهند شد.
و بیشتر تعجب خواهید کرد اگر بدانید بر اساس اصول علمی شهر مکه مرکز زمین است.
و کعبه درست مرکز زمین است.

منبع:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فایل‌(های) پیوست شده

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana9940 , Bache Mosbat , hossein63 , mehdifreedom , farzaneh1991 , SepidehP , SarahArshad , parimehraban , nina69 , baran , sajad2020
ارسال:
۰۹ مهر ۱۳۹۰, ۰۱:۰۶ ق.ظ
(۰۹ مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۱ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  شما امواج الکترونیک را از طریق وسایل الکتریکی که استفاده می کنید و نمی توانید کنار بگذارید دریافت می کنید.
همچنین از طریق لامپهای روشن که حتی یک ساعت هم خاموش نمی شوند.
به عبارت دیگر با امواج الکترومغناطیس شارژ می شوید بدون اینکه بفهمید.

سر درد دارید!
احساس ناراحتی می کنید!

یک دانشمندان غیر مسلمان(اروپایی) تحقیقاتی را برای یافتن بهترین روش برای خارج کردن امواج الکترومغناطیسی که به بدن ضرر می رساند انجام داده است.
با گذاشتن پیشانیتان بیش از یکبار بر زمین،زمین امواج الکترمغناطیسی مضر را تخلیه خواهد کرد.این کار شبیه زمین کردن ساختمانهایی است که احتمال برخورد سیگنالهای الکتریکی مانند رعد و برق به انها وجود دارد تا امواج از طریق زمین تخلیه شوند.
بنابراین سر بر زمین بگذارید تا امواج تخلیه شوند.

انچه این تحقیق را بیشتر شگفت انگیز می کند:
بهتر است پیشانی تان را بر خاک بگذارید

و انچه شگفت انگیزتر است:
بهترین راه که پیشانی تان را بر زمین بگذارید حالتی است که رو به مرکز زمین باشید چرا که در این حالت امواج بهتر تخلیه خواهند شد.
و بیشتر تعجب خواهید کرد اگر بدانید بر اساس اصول علمی شهر مکه مرکز زمین است.
و کعبه درست مرکز زمین است.

منبع:
بیچاره مردم دین های دیگه که سجده نمیکنن
همش دچار سردرد وناراحتی میشن!!!!Huh

آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند.( فردریش نیچه)
 سپاس‌گزاری شده توسط: navid-p , SORUSH , Amir V
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۹۰, ۰۴:۴۶ ب.ظ
رابطه نماز با موفقیت
اتفاقا یه بار یه کارشناس مذهبی تو تلویزیون اومده بود درباره حجاب صحبت میکرد‌، صحبتشو اینجوری شروع کرد که‌: حیا یک ویژگی فطری است و کلا انسان تمایل به حیا داره و از همین جمله نتیجه گرفت حجاب هم در راستای این ویژگی فطری اومده ....
انسان تمایل به پوشش داره و .. از این جور ..
من هم نتیجه گرفتم کلا همه دنیا و هر کی روسری سرش نیست بی حیاست‌، فقط خودمونیم که آدمای باحیایی هستیم .
........................

جالبه چند سال پیش یه دانشمند دیگه به این نتیجه رسیده بود کشیدن مسح سر باعث جلوگیری از دیوانگی میشه ..
................................................

نمیدونم چرا دوست داریم با استفاده از کوچکترین چیزی عقایدمونو به کرسی بشونیم‌، بگیم دیدی گفتم من راست میگم .. بی خیال بابا !!
 سپاس‌گزاری شده توسط: navid-p , SORUSH
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۹۰, ۰۵:۳۱ ب.ظ
رابطه نماز با موفقیت
به نظر من توی مسائل اعتقادی نباید سعی کنیم همه چیز رو از راه علمی ثابت کنیم . چون بعضی جاها حتی به تناقض می رسه. اینکه یک نفر اومده گفته نماز خوندن ضد سردرد و فلانه باعث نمی شه ایمان کسی محکم‌تر شه یا برعکس اگه کسی بیاد بگه نماز خوندن مثلا کمردرد می آره یا برای زانوها ضرر داره باعث نمی شه شما نماز نخونین.باعث می شه؟!
بعضی چیزها رو وقتی پذیرفتیم تموم شد . همونطور که هنوز نمی شه به روش علمی حتی وجود خدا رو ثابت کرد و هنوز بعد این همه سال از پیدایش علم و دین هنوز هم هر دو طرف در حال بحث و اثبات وجود یا عدم وجود خدا هستن.
این جور چیزها به حس و روح وابسته س تا به عقل و منطق!

من می تونم Smile
فرمول موفقیت در کنکور =یک درصد هوش + نود و نه درصد پشتکارIdea
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , firouzi.s , farzaneh1991 , navid-p , baran
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۹۰, ۰۵:۳۸ ب.ظ
رابطه نماز با موفقیت
درسته . می گن وقتی می خوای چیزیو بکوبی دفاع بد کن ازش .
من خودم نماز رو چون اعتقاد دارم که دستور خداست می خونم . مطمئنم ۹۹ درصد افراد هم به همین علت می خونن . نه به خاطر اینکه انرژی مغناطیسی سرشون خالی شه . ولی اعتقاد دارم حکمت علمی وجود داره برای این قضایا چون خدا خلاف حکمتش دستوری نمی ده .
حالا ممکنه این حکمت همون انرژی باشه یا چیز دیگه ..
کسی که اعتقاد نداره و دوست نداره داشته باشه با این چیزا با اعتقاد نمی شه . دلیل اینکه خدا معجزه رو از طرف انبیا قطع کرده یا فرستادن انبیا رو‌، این بوده که عقل بشر به اون تکامل عقلی رسیده که بتونه بدون دیدن معجزه‌ی صریح یا دریافت کننده‌ی وحی این چیزها رو بپذیره (یا احیانا نپذیره ).

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: firouzi.s , si.mozhgan , hossein63 , Lantern , SepidehP , SarahArshad , Fardad-A , nekooh , baran
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۹۰, ۰۵:۵۷ ب.ظ
رابطه نماز با موفقیت
نماز باعث آرامش ادم می شه این آرامش باعث میشه بهتر تصمیم بگیریم وبهتر عمل کنیم وموفق می شیم
منکه اینجوریم وفتی توهر چیزی کم میارم ۲ رکعت نماز یا خوندن قرآن ودعا حالمو خوب می کنه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , - rasool - , hossein63 , good-wishes , Mahbanoo313 , baran
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۹۰, ۰۸:۲۴ ب.ظ
رابطه نماز با موفقیت
لطفا عنوان تاپیک رو عوض کنید.چون محتوای این تاپیک(از پست اول تا آخرین پست) هیچ ربطی به عنوان تاپیک نداره.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۹۰, ۰۹:۴۷ ب.ظ
رابطه نماز با موفقیت
پدر مومن من ... مادر مقدس من ....

پدر ... مادر ... نماز تو یک ورزش تکراری است بدون هیچ اثر اخلاقی و اصلاح عملی و حتی نتیجه بهداشتی‌! که صبح و ظهر و شب انجام می دهی اما نه معانی الفاظ و ارکانش را می دانی و نه فلسفه حقیقی و هدف اساسی اش را می فهمی. تمام نتیجه کار تو و آثار نماز تو این است که پشت تو قوز درآورد و پیشانی صافت پینه بست و فرق من بی نماز با تو نمازگزار فقط این است که من این دو علامت تقوی را ندارم!

تو می گویی: نماز خواندن با خدا سخن گفتن است. تصورش را بکن کسی با مخاطبی مشغول حرف زدن باشد اما خودش نفهمد که دارد چه می گوید؟ فقط تمام کوشش اش این باشد که با دقت و وسواس مضجکی الفاظ و حروف را از مخارج اصلی اش صادر کند. اگر هنگام حرف زدن "ص" را "س" تلفظ کند حرف زدنش غلط می شود اما اگر اصلا نفهمد چه حرفهایی می زند و به مخاطبش چه می گوید غلط نمی شود!

اگر کسی روزی پنج بار و هر بار چند بار با مقدمات و تشریفات دقیق و حساس پیش شما بیاید و با حالتی ملتمسانه و عاجزانه و اصرار و زاری چیزی را از شما بخواهد و ببینید که با وسواس عجیبی و خواهش همیشگی خود را تلفظ می کند اما خودش نمی فهمد که چه درخواستی از شما دارد چه حالتی به شما دست می دهد؟ شما به او چه می دهید؟ و وقتی متوجه شدید که این کار برایش یک عادت شده و یا بعنوان وظیفه یا ترس از شما هم انجام می دهد دیگر چه می کنید؟ گوشتان را پنبه نمی کنید؟

اگر خدا از آدم خیلی بی شعور و بلکه آدمی که مایه مخصوص ضد شعور دارد بدش بیاید همان رکعت اول اولین نمازش با یک لگد پشت به قبله از درگاه خود بیرونش می اندازد و پرتش می کند توی بدترین جاهای جهان سوم تا در چنگ استعمار همچون چهارپایان زبان بسته‌ی نجیب بار بکشد و خار هم نخورد و شکر خدا کند و در آرزوی بهشت آخرت در دوزخ دنیا زندگی کند و در لهیب آتش و ذلت و جهل و فقر خود ابولهب باشد و زنش حماله الحطب!!!

و اگر خدا ترحم کند رهایش می کند تا همچون خر خراس تمام عمر بر عادت خویش در دوار سرسام آور بلاهت دور زند و دور زند و دور زند...... و در غروب یک عمر حرکت و طی طریق در این" مذهب دوری" به همان نقطه ای رسد که صبح آغاز کرده بود. با چشم بسته تا نبیند که چه می کند و با پوز بسته تا نخورد از آنچه می سازد! و این است بنده مومن آنچه عفت و تقوی می گویند.

کجایی پدر مومن من... مادر مقدس من... وای بر شما نمازگزارانی که سخت غافلید و از نماز نیز. در خیالتان خدای آسمان را نماز می برید و در عمل بت های قرن را. خداوندان زمین را... بت هایی را که دیگر مجسمه های ساده و گنگ و عاجز عصر ابراهیم و سرزمین محمد نیستند...

دکتر شریعتی

حالم خوب است
هنوز خواب می‌بینم
ابری می‌آید
و مرا تا سرآغازِ روییدن ... بدرقه می‌کند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar_engineer , Lantern , variant20002000 , baran
ارسال: #۱۰
۱۱ مهر ۱۳۹۰, ۱۰:۰۷ ب.ظ
رابطه نماز با موفقیت
ممنون بابت مطلب خوبتون از دکتر که اشاره داره به بعضی نماز های سرسری ما . و شرایط نماز درست رو به طور غیر مستقیم و شاید مستقیم به ما می گن .
در شگفتم که سلام آغاز هر دیداریست ولی در نماز پایان است شاید این بدین معناست که پایان نماز آغاز دیدار است.
دکتر علی شریعتی .
امیدوارم هممون آگاهانه دیندار باشیم .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: firouzi.s , Lantern , SarahArshad , baran
ارسال: #۱۱
۱۱ مهر ۱۳۹۰, ۱۰:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مهر ۱۳۹۰ ۱۰:۲۰ ب.ظ، توسط پشتکار.)
رابطه نماز با موفقیت
جالبه
تمامی مطالب دوستان خوبم رو خوندم و چیزی که تو ذهنم تداعی شد داستان موسی و شبان مولوی بود.
بچه ها
بچه ها
بچه ها
می دونید دارید چکار می کنید؟
چرا همش دوست داریم ادیان و مذاهب رو زیر سوال ببریم؟
نمی دونم آیا اینجا جاش هست یانه؟!!!
ولی آیا شده گاهی بجای گیر دادن به اعتقادات دیگران‌، دستشان را بگیریم؟ کمکشان کنیم؟
یادمه یکی از دوستان داشت بشدت پیامبران را بدگویی می کرد. بهش گفتم چرا بد می گی؟ گفت من به پیروی از جدم دین اسلام رو قبول ندارم و جد من زرتشتی بوده و من دوست دارم زرتشتی باشم نه مسلمون فلان و بهمان شده!!!
من گفتم اگه دوست داری زرتشتی باشی همون جناب زرتشت بهت گفته گفتار نیک!!!
چرا اینقدر درگیر مذاهب شدیم؟ انسانیت کجاست؟ خدا کجاست؟ مهر و محبت و انسان دوستی و احترام به همنوع کجاست؟
چرا میخواهیم به چیزی که اعتقاد نداریم به هر طریقی شده ثابت کنیم دیگران اشتباه می کنند؟؟
اصلا آیا لزومی داره؟
مگه اینجا رو آقای تنهایی درست کرده که بجون هم بیفتیم و از هم انتقاد کنیم؟
مگه قرار این تاپیک کمک به همنوع و یاری رسوندن و خدمت به خلق نیست؟
چرا به این فکر نمی کنیم؟
باور کنید مهربانی به خلق خدا، کمک به همنوع و انسان دوستی در همه ادیان وجود داره...
همه ادیان احترام دارند
به نظرم اعتقاد هر فردی قابل احترامه
پس بهتره بجای اینکه همدیگه رو زیر سوال ببریم مشکلات همدیگر رو رفع کنیم. و دست یاری به دیگران رو بلند کنیم.
این صحبت من بود
حال انتخاب با شما
برای همگی شما دوستان و هموطنانم آرزوی سربلندی و شادی و موفقیت دارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , Mansoureh , parichehr65 , SarahArshad , good-wishes , Mahbanoo313 , baran
ارسال: #۱۲
۱۲ مهر ۱۳۹۰, ۰۱:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۰۸ ق.ظ، توسط hossein63.)
نماز تنها عبادتیه که تحت هر شرایطی باید انجام بشه (حتی اگه تو دریا داری غرق میشی )و این به اهمیت فوق العاده نماز برمیگرده .
دلایل علمی داره مثل نیروهای مغناطیسی و رکوع و سجده ۲ تا از حرکات مهم یوگا هستند و هزار تا علت دیگه که شاید هنوز کشف نشده .

هر برنامه نویسی به قوت و ضعف برنامش آگاه تره . وقتی خداوند بزرگ گفته نماز رو چطوری بخون حتما من و شما رو بهتر از خودمون میشناسه....
 سپاس‌گزاری شده توسط: firouzi.s , SarahArshad , baran
ارسال: #۱۳
۱۲ مهر ۱۳۹۰, ۰۱:۵۵ ق.ظ
رابطه نماز با موفقیت
ببینید چه زمانه‌ای شده که برای خوندن نماز ۱۰۰۰ نوع بهونه و دلیل میاریم.
جواب خیلی ساده‌ است: بسیاری از انسان‌ها اعتقاد به وجود خداوندی یکتا دارند که بدون نظرش حتی یک برگ درخت هم جا‌به‌جا نمی‌شه. خدایی که همه عظمت جهان هستی از اونه و همه موجودات تسبیح‌گوی او هستند.
خوب کسی که به خداوند اعتقاد داره دوست داره خودش رو بهش نزدیک کنه، اما راه و روش انجام این کار رو خیلی درست نمی‌دونه. خداوند این درخواست آدم‌ها رو با منسوب کردن پیامبرانی از جنس خود آن‌ها و با برخی معجزات جهت اثبات درستی حرف‌هاشون روی زمین ما فرستاد.
خیلی از انسان‌ها به چنین پیامبرانی اعتقادی نداشته و ندارند و خیلی‌ها هم معتقد شدند. فلسفه دین خیلی ساده بود: راه و روشی رو نشون انسان‌ها می‌داد که هم بتونن روی زمین زندگی خوبی داشته باشند و هم خداوند رو از خودشون راضی نگه‌دارند.

یکی از روش‌های برقراری ارتباط با معبود و درد و دل کردن باهاش عبادت است. توی هر دینی که نگاه کنید چنین چیزی وجود داره، توی اسلام اما این نوع عبادت ساختارمندتر شده و انجام آن به صورت روزانه واجب شده.
ما آدم‌ها نماز رو برای تسکین سردرد و به وجود آمدن میدان مغناطیسی نمی‌خونیم، فلسفه نماز برقراری ارتباط خالصانه و بی‌ریا با پروردگار و هم‌صحبتی و طلب بخشش و عافیت بوده، چه اگه چنین اتفاقی بیافته حتی اگه تیر رو از توی پای شما خارج کنند متوجه نخواهید شد.
بچه‌ها ما آدم‌های درس‌خوانده و عاقلی هستیم، نیازی نیست برای توجیه خیلی کارها به سراغ چیزهای عجیب‌غریبی بریم که مورد تمسخر بقیه قرار بگیریم. که اگه اسلام رو با دلایل من‌درآوردی برخی افراد قبول کنیم دیری نخواهد پایید که از اون متنفر بشیم. به جای نماز از قرص سردرد و برای رد کردن میدان مغناطیسی!! از ضربه به دیوار استفاده خواهیم کرد.

متاسفانه ما آدم‌ها هر روز از اصل دین دور می‌شیم و وارد دنیای عجیبی می‌شیم که تناقضات زیادی با خیلی از فرضیات خیالی ما از دین دارند. من به همه انسان‌هایی که اعتقادی به دین و خداوند ندارم هم احترام می‌گذارم، خوبی دنیا هم در همین انتخاب‌هایی است که آدم برای خودش می‌کنه. مقوله دین چیزی نیست که بشه به سادگی از کنارش گذشت، همه افرادی که به سطح بسیار بالای علمی رسیده‌اند نهایتاً به این مساله برخورد کرده‌اند. مشکل نسل کنونی ما اینه که چیزی از دین نمی‌دونه و تنها تقلیدی کورکوانه از اجدادش داره. به قول یکی از دوستان اگه توی یه جای دیگه مثل اروپا به دنیا اومده بود حتی اسمی از اسلام هم نشنیده بود.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: mamat , narges_r , Bache Mosbat , firouzi.s , hima , malekinasab , Lantern , parichehr65 , HRZ , SarahArshad , saba1000 , مهشاد , SORUSH , good-wishes , Mahbanoo313 , baran
ارسال: #۱۴
۱۲ مهر ۱۳۹۰, ۰۲:۳۲ ق.ظ
رابطه نماز با موفقیت
من نمیخواستم حرفی در این بحث زده باشم اما...
نماز واسه این نیست که ما به موفقیت برسیم، یا سردردمون تسکین پیدا کنه، یا خروج امواج الکترو مغناطیسی از بدن باشه، یا...
حالا من منکر نتایج علمی تحقیقات محققان بزرگ دنیا نیستم
چه بسا که نماز برای دردهایی بیش از اینها دواست
نماز برای تشکر از خداست، نماز برای ارتباط با خداست تا درد دلمون رو به اون بگیم هرچند او از همه چیز آگاهه ولی باید از زبان خودمون نیاز مارو بشنوه.
در حدیثی شنده بودم که خدا نمازی که در آخر از خدا خواسته هاتو طلب نکنی قبول نداره.
نماز یک بهانه است برای نشستن پای صحبت با خدا، حال این صحبت یک طرفه باشه، ولی ما انعکاس این صحبتهارو در زندیگیمان احساس و به عینه مشاهده خواهیم کرد.
البته این به کیفیت اون نمازی که خونده میشه هم بستگی داره منظورم از کیفیت سراپا غرق سخن گفتن با اون بودنه، خلوص نیته، یعنی هیچ ادعایی نداشتن در مقابل اون نمازی که میخونی و در عوض اون چیزی نخواستن یا در حین نماز به چیزهایی که مسبب خواندن اون نماز شده فکر نکردن(یعنی این نماز دلیلی نداشته باشه) و فقط صرف تشکر از بابت داشته‌ها با هر کم و کاستی که ما فکر میکنیم، و در آخر خواستن نیازها بی آن که در طول نماز به آن فکر کرده باشیم و برای آن به نماز ایستاده باشیم.
حال اینها که گفتم یک راه رسیدن به خداست
و به قول معروف راه رسیدن به خدا به تعداد انسانهای روی زمین است.
منتها فقط در این راه خلوص حرف اول و آخر است.
چه بسا انسانهایی که با دین دیگر و باعملی متفاوت ولی با خلوص نیت با خدایشان به رازو نیاز مینشینند.

من اگر چه بندگی را به خدا رسانده باشم
همه بنده ام خدایا به تو می رسد خدایی

بکشان به عاشقانت که کشی به جرم عشقم
مگرم نه وعده دادی که کشی و بر سر آیی

اگه میخوای منو بازم ببینی
من همینجام پشت اون لبخند قدیمی
حلال کنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r , firouzi.s , انرژی مثبت , SarahArshad , baran
ارسال: #۱۵
۱۲ مهر ۱۳۹۰, ۰۳:۰۱ ب.ظ
رابطه نماز با موفقیت
دوستان نماز درست خوندن تمرین می خواد.تمرین تمرکز داشتن درهنگام نماز خواندن و توجه به معنی آیات.این نظر من درباره نمازه.باید اینقدر تمرین کنیم تا جایی که به فلسفه نماز پی ببریم.تازه به نظر من خیلی چیزا درکشون شهودیه.

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , پشتکار , baran

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ترجمه نماز ترجمه نماز ۰ ۹۵۳ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ترجمه نماز
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۶۲ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دلایل شکست پروژه های CRM و راههایی برای موفقیت آنها m2m3m92 ۰ ۲,۲۶۷ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: m2m3m92
  سمینار موفقیت دکتر شاهین فرهنگ m.abbaszadeh1995 ۳ ۳,۴۲۴ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  رابطه n~1 Mr.R3ZA ۰ ۱,۷۳۱ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  توصیه های مهم در رابطه با انتخاب رشته (مهم) Happiness.72 ۰ ۱,۹۴۵ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  رابطه چند به یک somayeh afsh ۰ ۱,۵۵۲ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: somayeh afsh
  حل رابطه جایگذاری با تکرار rahkaransg ۱ ۱,۹۵۵ ۱۷ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rahkaransg
  جواب رابطه های بازگشتی rahkaransg ۰ ۱,۶۷۷ ۱۴ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: rahkaransg
  تقسیم در جبر رابطه ای Ella ۱ ۲,۰۲۲ ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Ella

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close