زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۳۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

خبری بسیار تکان دهنده و شوکه کننده

ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۱۳ ق.ظ
من دانشجو ارشد هستم در علوم تحقیقات کردستان
امروز رفتم دانشگاه دیدم بنز زدن و تبریک گفتن برای ۲۵ رشته اضافه شده به دانشگاه در مقطع دکتری
یکی از رشته های مهندسی سیستم های نرم افزاری هستش

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

واقعا شوکه شدم
دیدم آب از چشمم اومد
اگه جای این پست اشتباست ادمینای عزیز بگن این پست رو باید کجا بزارم
من واقعا ناراحت شدم که میبینم مدرک داره بی ازش میشه Huh

اتلاف وقت خودکشی واقعی است
۱۰
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , gunnersregister , misagh01 , رها-مکانیک , javad94 , Hera
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۳۴ ق.ظ
RE: خبری بسیار تکان دهنده و شوکه کننده
منم واقعا شوکه شدم آدم نمیدونه چی بگه واقعا

ای کاش عظمت در نگاه ما باشد نه در آنچه بدان مینگریم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad372
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط Masoud05.)
(۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۱۳ ق.ظ)mehrdad372 نوشته شده توسط:  من دانشجو ارشد هستم در علوم تحقیقات کردستان
امروز رفتم دانشگاه دیدم بنز زدن و تبریک گفتن برای ۲۵ رشته اضافه شده به دانشگاه در مقطع دکتری
یکی از رشته های مهندسی سیستم های نرم افزاری هستش

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

واقعا شوکه شدم
دیدم آب از چشمم اومد
اگه جای این پست اشتباست ادمینای عزیز بگن این پست رو باید کجا بزارم
من واقعا ناراحت شدم که میبینم مدرک داره بی ازش میشه Huh

اتفاق جالبی نیست !!
اونایی که پاراتی دارن خیلی براشون فرق نداره اونایی هم که پارتی ندارن باز زیاد براشون فرق نداره!!
کسی که میره از جاهای داغون مدرک میگیره و پارتی نداره، تنها در صورتی شانس داره کار گیرش بیاد و از مدرکش استفاده کنه که اولا سواد کافی کسب کنه ( به هر طریقی) ثانیا خلاق و ایده پرداز باشه، والا مدرکش باید بزاره در کوزه ... و تنها چیزی که گیرش میاد اتلاف وقت فراوان برای گرفتن این مدرک هاست

یکی از بچه های ارشد هوش نمیدونست ایجنت چیه!!!! فکرش کن. مونده بودم این دیگه چه مدرکیه که این داره :دی

البته شرایط بچه های که جای خوب درس خوندن هم خیلی بهتر نیست و اینا هم باید اون ۲ شرط بالا رو داشته باشه منتهی کمی شانس بیشتری دارن

بنظرم مهمترین مشکل این قضیه اینه که طرف میره دکتری میگره و چند سال وقت میزاره و توقعش بالا میره در حالی که واقعا سطح تلاشی که کرده با سطح افزایش توقعش همخوانی نداره و این میشه اول دردسر!! کاری که دوس داره گیرش نمیاد چون هر کاری رو نمیخواد، کار گیرش نیاد اگه اقا باشه برا ازدواج اقدام نمیکنه، کار نباشه و زن هم نباشه زندگیش رو جمع کنه میره سراغ رفیق بازی . الی اخر
حالا اگر اون شخص خانم باشه باز مشکل شغلی براش هست، خیلی از خواستگارا رو رد میکنه چون من دکترا دارم و شوهرم هم باید فلان باشه، ازدواج نمیکنه یا دیر ازدواج میکنه که میشه مسبب کلی دردسر و مشکل!!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad372 , Amoojan , mm123456789 , Bache Mosbat , hotmail , hnarghani , nlp@2015 , nina69 , Pegasus , Lonely Palm , maryam.raz , Amir V , masume_ml , نارین , Hera , ali0281
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶ ق.ظ، توسط mehrdad372.)
دوستان عزیز آخه این دانشگاه حتی برای ارشدا استاد نداره
الان برای پایان نامه موندن استاد بیارن
یعتی مدرک دکتری اینقد مسخره شده؟

(۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۴ ق.ظ)jesan نوشته شده توسط:  منم واقعا شوکه شدم آدم نمیدونه چی بگه واقعا
به نظرتون چطور میشه جلوی این چیزا رو گفت؟

اتلاف وقت خودکشی واقعی است
۰
۰
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۴۱ ق.ظ
بی خیال
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ۰۲:۰۶ ق.ظ، توسط Amoojan.)
اتفاقا من فکر میکنم همه این ها از بی برنامگی و بی فکریست است نه هدفمند!
تو مملکت ما ملت اول یه کاری رو انجام میدن بعد دربارش فکر میکنند...
نسل پدر مادرهای ما همه ارزوی بچه های دکتر مهندس داشتن ، دولت هم برای جواب به خواست مردم بدون فکر فقط ظرفیت رو برده بالا و دانشگاه ساخته... حالا بعد ۱۵ ۲۰ سال داریم نتیجش رو میبینیم همه هم این روزا دارن این حرفا رو میزنن...
الان که از پیک جمعیتی رد شدیم کم کم دارن این ظرفیتا رو توی لیسانس کم میکنن و به تحصیلات تکمیلی اضافه میکنن بازم مثل همون روندی بی فکر ۲۰ سال پیش...
جالبه یه جایی درباره این موضوع تو یکی از این سایتای خبری میخوندم که نویسنده گفته بود این یه دورانی هست که تو امریکا و اروپا هم خدا سال پیش بوده... تو این چیزا هم عقبیم... کلا همیشه عقبیم Smile

[تصویر:  balloons.gif]
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , AmiriManesh , arefeh.hp , maryam.raz , mehrdad372 , hiva60 , نارین
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۰۲ ق.ظ
لنتظار چنین چیزی را داشتم
کسی میدونه بر چه اساسی به یه دانشگاه (ازاد یا دولتی) اجازه گرفتن دانشجوی دکتری رو میدن

دست از طلب ندارم تا کام من براید
۰
۰
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۲ ق.ظ
خوب شاید شرایطشون تغییر کنه و استادای خوبی برای مقطع دکترا بیارن تا مهر ماه معلوم میشه جریان چیه مسئولین دانشگاه هم حتمآ میدونن که بالاخره دکترا که شوخی نیست نگران نباشین انشاالله خیر باشه.
۳
۰
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۵۱ ق.ظ، توسط happy07.)
بابا بچه‌ها انقدر شلوغش نکنید، همین‎‌قدر الکی هم نیست دیگه، الان دانشگاه ما دو تا دکتری معماری یکی از شریف یکی از خارج‌ از کشور داره هنوز بهش واسه ارشد معماری مجوز ندادند. ما حداقل دو تا دکتری شبکه داریم که یک کدوم پروفسور هستند بعد تازه از امسال اونم برای اولین بار، اونم تو دوره‌ی ارشد قراره شبکه بگیریم و....
فکر نمی‌کنم همچین الکی الکی یه مجوزی داده باشه چون اونجوری باید جوابگوی اعتراض بقیه‌ی دانشگاه‌ها باشند.

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

۳
۰
ارسال: #۱۰
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۳۳ ق.ظ
زمان پدران ما فقط لازم بود بخونی چی و کجا مهم نبود. فقط بخونی
زمان تقریبا ما مهم بود که چی میخونی
زمان الان مهمه چی و "کجا میخونی"
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال: #۱۱
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۸ ب.ظ، توسط H-Arshad.)
دوست عزیز این بحث چند تا توضیح داره:
اول اینکه اگر دانشگاه آزاد این ظرفیت دکتری و ارشد رو ایجاد نکنه مردم میرن سمت دانشگاه های غیر معتبر که در خارج از کشور وجود داره. برخی دانشگاه های داخل خود مملکت هم ، هیئت علمی درست نداره.
حداقل تو دانشگاه آزاد چند تا دکتر در رشته خودت پیدا می کنی.
از لحاظ مالی هم برای مملکت ضرر هست که دانشجو بره خارج از کشور و معلوم نیست از کجا مدرک میگیره.

این بحث افزایش رشته و گرایش و مقاطع در ارشد هم به خاطر تجمیع واحد های علوم و تحقیقات با واحد های مراکز استانی هست که ۲ هفته پیش صورت گرفت.
یعنی واحد مادر استان ۸ تا هیئت علمی کامپیوتر داشت و علوم و تحقیقات ۷-۸ تا . اینها ادغام شدند و ۱۵ تا ۲۰ تا هیئت علمی داره و تبدیل به واحد های جامع شدند. برای همین توسنتند رشته اضافه کنند و فله ای نبوده.

اگر پارتی نداشته باشید و علم و فنی هم بلد نباشید و صرفا رفته باشید دانشگاه مدرک گرفته باشید . باز هم بیکار خواهید ماند. الان دوست خود من بعد از دانشگاه رفته از ۰ شروع کرده و کتاب زبان C رو گرفته و شروع به خوندن کرده.
تنها نگرانی این موضوع افراد پارتی دار و کارمند هست./
پارتی دار ها راحت با این مدارک به سر کار می روند و سمت میگیرند .
افراد کارمند هم با ضمن خواندن درس در دانشگاه و داشتن کار از افزایش حقوق و سمت برخوردار میشوند که هزنیه اجتماعی و مالی برای دولت و جامعه داره.

همین که طرف ۴ سال بره دانشگاه و هیچ چیز هم یاد نگیره از لحاظ فرهنگی و اجتماعی ، با آدم ۴ سال پیش قبل از دانشگاه فرق خواهد کرد. و خودش نکته خوب و مثبتی هست.
اساتید نقش مهمی در این کار دارند. خیلی از کم کاری ها به خاطر درس ندادن استاد ها هست. دانشجو خودش باید بخواد و از استاد کار بکشه.نه منظتر استاد نشست.
اساتید نباید از وظیفه خودشون کوتاه بیان و به جامعه ظلم کنند با کم کاری هاشون.

باز هم میگم اگر تمام آرزو شخص این هست که بشه کارمند یک اداره. یک مدرک خالی و بدون سواد کافی هست براش.
یک وقت هایی هست طرف روش نمیشه بگه من لیسانس دارم.چون سواد نداره و کم میاره. پس اول و آخر فرق افراد متخصص و سواد دار با بی سواد مشخص و واضح هست.

الان هم مملکت ما با این که اطرافش کشور هایی مثل عراق و افغانستان و پاکستان و و .. اینها هستند، از وضعیت فرهنگی و اجتماعی و علمی بهتری برخوردار هست. این طور نیست که دانشگاه ها کاملا بی اثر بوده .
فرض کنید همه این افراد کشور ما یک مشت بی سواد و الاف بودند.!!!
نیمه خالی لیوان رو همیشه نگاه نکنید. نگرانی من فقط از افرادی هست که پارتی دارند و کارمند هستند که این مدرک ها بدون زحمت بالا می بره اینها رو .
و گرنه از بقیه لحاظ ها کار خوب و مثبتی هست.
۶
۶
ارسال: #۱۲
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۴۵ ب.ظ
خوبه دیگه ، من که خیلی خوشحالم ، الان هم دانشجوی دکتری شریف تو نرم افزار می شناسم هر چی ازش می پرسم اصلا اسمش رو هم نشنیده ، دانشگاه های دولتی هم همینه فقط ورود بهشون سخته
۲
۰
ارسال: #۱۳
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۰۰ ب.ظ
بابا خوبه که یه جامه داریم ۹۰ درصدشون لیسانس و فوق لیسانس دارن.من که افتخار میکنم اینقدر علمی هستیمRolleyesRolleyesRolleyes

خدا خودش به خیر کنه
۲
۱
ارسال: #۱۴
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۲۳ ب.ظ
یکی از بچه ها تو سایت به من پیام داده بود، ارشد مهندسی نرم افزار بود، به من گفت استادمون پروژه ی معماری داده شما موضوع سراغ دارین، بعد از چند تا سوال و جواب از ایشون فهمیدم که منظورشون معماری نرم افزاره، بهشون گفتم معماری نرم افزار - که برای درس مهندسی نرم افزار میخواستن- با معماری کامپیوتر فرق داره، و بهتره اقلا راجع به رشته ای که داره میخونه تحقیق کنه، که ایشون توهین به خودش تلقی کرد، خلاصه همین آدم میخواد بره پس فردا دکترا بخونه دیگه حتما!

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad372 , Masoud05 , نارین
ارسال: #۱۵
۱۳ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۱۲ ب.ظ
اینکه مدرک بی ارزشه فکر نمی کنم مساله ی یکی دو سال اخیر باشه و خیلی وقته که مدرک بی ارزش شده. من قبول دارم که شرایط برای خانم ها کمی سخته. کمی که چه عرض کنم خیلی سخته. علاوه بر دو سه موردی که تو همین تاپیک بهش اشاره کردید چند روز پیش یکی از دوستان به بنده پیام دادن که :

نقل قول: سلام
....
بعدش می خواستم اگه می شه راهنماییم کنید.
منم مثل شما ارشد می خونم. ولی امکانش نیست که تهران بمونم. تنهایی تهران موندن برام سخته و می خوام برگردم شهر خودم.
ولی راستشو بخواید اصلا نمی دونم تو شهر خودم چیکار کنم. شهر کوچکی داریم و از نظر کامپیوتر و ای تی خیلی پیشرفته نیست یا بگم اصلا پیشرفته نیست.
....
به نظرتون یه ادم تو شهر کوچکی مثل .... چیکار می تونه بکنه.
برنامه نویسی واقعا علاقه دارم.
تو دانشگاه c++ خوندم و خودم برای دوره ارشد به جهت انجام پایان نامه و علاقه شخصی جاوا کار کردم.
ولی شرکتی جاوا کار تو .... نیافتم.
واقعا ناامیدم.
جای برادر من، اگر بخواید منو راهنمایی کنید چی میگید.

پاسخی که بنده به ایشون دادم این بود که : "راستش تو ... پتانسیل زیادی برای کار وجود نداره، به جز چند تا شرکت من زیاد ندیدم که برنامه نویس بخوان بگیرن. منظورم شرکت هایی هستن که تخصصی برنامه نویسی کنن. احتمالا اگه بخوایید تو ... بمونید خیلی زود به یه کار خوب نرسید و باید صبر کنید و بگردید تا کار خوبی پیدا کنید. چند وقت پیش بود که یه شرکت تو ... می دیدم که برنامه نویس سی شارپ میخواست. از اونجایی که موقعیت کار کمه احتمالا اگه بخوایید سر کار هم برید از شما سابقه کار بخوان. اگه جاوا رو خوب بلد هستید بهره برید سمت اندروید (هم بازی و هم نرم افزار) و خودتون رو تو اون زمینه قوی کنید. همونطور هم که خودتون گفتید موقعیت کار واقعا کمه ولی اینطور هم نیست که اصلا وجود نداشته باشه. من خودم پی گیر نیستم ولی اگه پی گیر بشید احتمالا تک و توک جاهایی رو پیدا کنید که برنامه نویس بخوان. یه کار دیگه ای که میتونید انجام بدید اینه که تا وقتی که سر کار نرفتید مهارت های مختلف رو یاد بگیرید مثلا اگه اندروید رو یاد گرفتید سی شارپ و WPF و کار با پایگاه داده و طراحی سایت با PHP و ASP رو هم یاد بگیرید تا اگه موقعیتی پیش اومد، شما انتخاب خوبی برای اون شرکت باشید."

اگه واقعا هدمون از درس خوندن کار کردنه، جمله ی " درس خوندن هیچ ارزشی نداره" کاملا درسته. اگه هدف از درس خوندن تدریسه در حال حاضر جمله ی "ارشد پلی است میان کارشناسی و دکترا" کاملا درسته. الان واقعا برای خیلی از جاها فرقی نمیکنه شما ارشدتون رو از کجا گرفتید، اگه هم فرق کنه مطمئن باشید اونجا اصلا با مدرک ارشد حق التدریس یا هیات علمی قبول نمیکنه، بنده تو دوره ی کارشناسی فقط دو تا از اساتیدمون ارشدشون از دانشگاه سراسری بود، بقیه همشون آزاد و غیر انتفاعی بود که قبلا گفتم یکیشون به جرم تقلبی بودن مدرک بعدها دستگیر شدن. یه استاد دکتر هم نداشتیم. شاید اینطوری بگم بهتر باشه، جایی که به مدرک و معدل ارشد شما اهمیت نمیده جای خوبی برای تدریس نباشه و بهتره بگردیدم و یه جای بهتر پیدا کنیم، مگر اینکه ۱- مجبور باشیم(کار دیگه ای وجود نداشته باشه) ۲- خودمون به همونجا راضی باشیم.

و چند سوال: آیا ما قبل از شروع به خوندن برای ارشد آیا نمیدونستیم که نمیتونیم تو تهران بمونیم؟ بعد از اینکه ارشد تموم شد متوجه این قضیه شدیم که نمیتونم تو تهران بمونم؟ آیا قبل از خوندن ارشد نمیدونستیم که تو شهرمون کار وجود نداره یا اگه وجود داره به داشتن مدرک ارشد نیازی ندارن؟ آیا قبل از ارشد خوندن نمیدونستیم که خیلی از دانشگاه ها با مدرک های آزاد و غیر انتفاعی هم حق التدریس قبول میکنن و خیلی براشون مهم نیست که شما کجا درس خوندید؟

دقیقا همین موضوع برای دکترا هم صادقه، و ما در حال حاضر باید بدونیم که خیلی از دانشگاه ها با مدرک ارشد حق التدریس قبول میکنن و نیازی به داشتن مدرک دکترا ندارن. گرفتن مدرک دکترا از یه دانشگاه معتبر الزاما شما رو هیات علمیه یه دانشگاه معتبر دیگه نمیکنه ولی احتمال هیات علمی شدن تو یه دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی رو خیلی بیشتر میکنه مگر اینکه اونجایی که دارید میرید هیات علمی بشید دانشگاه نباشه و چاله میدون باشه که هر کی از راه میرسه هیات علمیش میکنه.

بنابراین اگه ۱- نمیخوایید برید خارج از کشور ۲- نمیتونید تو تهران بمونید ۳- تنها هدفتون کار کردنه، "درس خوندن اصلا ارشی نداره" در غیر این صورت خیلی هم ارش داره و هر چقدر جای بهتری بخونید ارزشش بیشتر نیز خواهد بود.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۰ ۱,۷۲۱ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Sad جمع کننده پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۸ ۶,۹۱۹ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۰۴ ق.ظ
Exclamation جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۴ ۴,۱۰۶ ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
  معرفی منابع و گرایش های مرتبط با فایل های صوتی و تصویری و پخش کننده های صوت و تصویر R.g- ۴ ۳,۶۸۳ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  ضرب کننده آرایه ایی به روش پایپ لاین peace2013 ۱ ۲,۴۶۱ ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  تاخیر ضرب کننده آرایه ای با جمع کننده های CLA peace2013 ۲ ۳,۳۴۰ ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: msour44
  طراحی سایت خبری sharmin555 ۰ ۱,۵۴۰ ۰۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: sharmin555
  تبدیل بازدید کننده به مشتری و کسب اعتماد sayeha ۰ ۱,۵۴۸ ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۱:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeha
  نیم جمع کننده ها alireza01 ۵ ۳,۸۳۶ ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: alireza01
  جمع کننده با بیش بینی رقم نقلی sal ۳ ۲,۸۵۶ ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close