زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۵۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معماری کامپیوتر

ارسال: #۹۱
۰۲ مهر ۱۳۹۰, ۱۲:۲۹ ق.ظ
RE: معماری کامپیوتر
سلام به همه دوستان
ضمن تشکر از جناب هاتف که خیلی لطف کردن این جزو رو میتونین از
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
دانلود کنید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف
ارسال: #۹۲
۰۲ مهر ۱۳۹۰, ۰۷:۲۱ ب.ظ
معماری کامپیوتر
کسی تا حالا این کتاب خونده یا دیده ؟؟؟؟
میتونین در مورد این کتاب نظر بدین؟؟؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

از کتابفروشی پرسیدند : وضع کسب و کارت چگونه است؟

گفت : بسیار بد ، چون آنهایی که پول دارند اهل مطالعه نیستند و آنهایی هم که سواد دارند پول ندارند !!!
ارسال: #۹۳
۰۳ مهر ۱۳۹۰, ۰۹:۵۶ ب.ظ
بچه‌ها نظرتون راجع به کتاب معماری استالینگز چیه؟
امروز ترجمشو از مهندس نرگس رهنما دیدم که از انتشارات باغانی بود
به نظرتون با پترسون و مانو ترکیب خوبیه؟ نکته ای مفید داره؟
ارسال: #۹۴
۰۸ مهر ۱۳۹۰, ۰۹:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۵۲ ب.ظ، توسط Parva.)
(۳۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۵۶ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  
(31 مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۴۰ ب.ظ)tah_206207 نوشته شده توسط:  از دوستان کسی صدای معماری یوسفی رو به صورت کامل داره؟ من از یکی از سایت‌ها دانلودش کردم ولی کامل نیس! بعد جلسه اول جلسه پنجم شروع میشه لطفا اگه دارنش واسه دانلود بزارین بد جور بهش احتیاج دارم. ممنون
بفرمائید:

سلام. میتونید ار این سایت دانلودش کنید

ارسال: #۹۵
۱۴ مهر ۱۳۹۰, ۱۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۵۹ ب.ظ، توسط ۲۹۹۵.)
معماری کامپیوتر
سلام دوستان
این لینک جلسه دوم و سوم معماری یوسفی انشاءالله درسته

از ریخانه خانم متشکرم زحمت کشیدید انشاءالله شما و همگی قبول بشیم

موفق پیروز باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: رضا_ایرانی , Avicenna
ارسال: #۹۶
۲۱ مهر ۱۳۹۰, ۱۱:۵۵ ب.ظ
(۱۸ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ)arasg نوشته شده توسط:  
(14 مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۵۸ ب.ظ)۲۹۹۵ نوشته شده توسط:  

میشه جلسه دوم هم بزارین؟خدا خیرتون بده کارمو را انداختین
(۱۴ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۵۸ ب.ظ)۲۹۹۵ نوشته شده توسط:  سلام دوستان
این لینک جلسه دوم و سوم معماری یوسفی انشاءالله درسته

از ریخانه خانم متشکرم زحمت کشیدید انشاءالله شما و همگی قبول بشیم

موفق پیروز باشید

میشه جلسه اول هم بزارین؟خدا خیرتون بده کارمو را انداختین

کتاب کنکوری مناسب برای این درس کتاب معماری پوران پژوهش تالیف هادی یوسفی است .

سلام جلسه اول تو سایت arshad89it.com موجود هست
موفق باشید
ارسال: #۹۷
۰۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۶:۲۷ ب.ظ
معماری کامپیوتر
به درد نمی خوره استالینگز معماری . اگه اصرار دارین کتاب اضافه بخونین پترسون بخونین . خیر دنیا و آخرت داره توش .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx , jazana
ارسال: #۹۸
۲۸ آذر ۱۳۹۰, ۰۷:۱۶ ب.ظ
اینجوریام نیست
بخش الگوریتم حسابی رو خوب پوشش داده
و امسال یکی از سوالات معماری از carry save بود که خودم شخصا چنین عنوانی رو تو کتابای پوران و راهیان و جزوات مختلف اساتید ندیده بودم
اما تو کتاب معماری پارسه هست.

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , SarahArshad , jazana
ارسال: #۹۹
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۱۲ ب.ظ، توسط jazana.)
(۲۱ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۳۴ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  
(04 آذر ۱۳۹۰ ۰۶:۲۷ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  به درد نمی خوره استالینگز معماری . اگه اصرار دارین کتاب اضافه بخونین پترسون بخونین . خیر دنیا و آخرت داره توش .

آیا معماری پترسون ترجمش در بازار موجوده؟
و کدوم انتشارات بهتر و روان تر مطالبو پوشش داده؟

لینک زیر را ببینید:

کسی ترجمه معماری پترسون ملکیان رو دیده؟ به نظرتان خوبه؟

[تصویر:  79130_1_1379093881.jpg]

نویسنده / مترجم: پروفسور دیوید پترسون، پروفسور جان هنسی / دکتر احسان ملکیان، دکتر علی ذاکرالحسینی
ناشر: نص
ویرایش: چهارم
تعداد صفحه: ۷۶۸
قیمت: ۱۶۰,۰۰۰ ریال همراه با DVD
ارسال: #۱۰۰
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۴۹ ب.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۳۴ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  
(04 آذر ۱۳۹۰ ۰۶:۲۷ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  به درد نمی خوره استالینگز معماری . اگه اصرار دارین کتاب اضافه بخونین پترسون بخونین . خیر دنیا و آخرت داره توش .

آیا معماری پترسون ترجمش در بازار موجوده؟
و کدوم انتشارات بهتر و روان تر مطالبو پوشش داده؟

من ترجمه دکتر سپیدنام رو ۲سال پیش خوندم عالی عالی بود. به نظرم اینو بگیرید بهتره
ولی توصیه من برای این درس فقط حل تمرینات پایان فصل هستش.
این لینک اسلاید های استاد گرامی بنده بود که به نظرم چیزای خوبی هستش

سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , unique_as14 , reyhaneh64
ارسال: #۱۰۱
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۲۲ ب.ظ
(۲۶ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۷ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  مانو یا پترسون....
مسئله اینست...!!!
...
واقعا ً واسه کنکور مهندسی کامپیوتر کدومش رو باید خوند؟؟

نظر شخصی
پترسون شاید کتاب خوبی باشه ولی با خوندن ایشون سواد کنکوریت بیشتر نمیشه
البته بعضی از بخش ها مثل پایپ خوب مطالعه کنی دید کلی پیدا میکنی اما برای جزییات باید کتاب کنکوری بخونی
مانو هرچند مزخرف ولی شاید از مزخرفاتش مستقیم تو کنکور بیارن(برعکس پترسون که مزخرفات نداره و فقط سعی میکنه مفاهیم رو توضیح بده)

راه حل من
۱- اگه امکانش رو داری برو کلاس استاد یوسفی/استاد اجلالی)
۲-جزوه دست نویس معماری اقای اجلالی رو بگیر بهمراه صدا مطالعه کن
سعی کن حتما nبار بخونی تا تمام صحبتهای ایشون رو لمس کنی
اقای اجلالی یک دید درست از معماری با توجه به اطلاعات خودشون به شما منتقل میکنند.
کتاب پوران
بدرد کنکور میخوره!! این کتاب یک دید از معماری با توجه به کتاب های منبع(۸۵% مانو) به شما منتقل میکنه و مزخرفات مانو رو دوباره بیان میکنه(همین مزخرفات تو تست ها امدن)
کم کم که راه افتادی اختلاف بین صحبتهای استاد اجلالی مثلا تو بخش پایپلاین رو با کتاب پوران پیدا کن و سعی کن متوجه بشی اینها دارن با فرضیات متفاوت بعضی مثائل رو حل میکنند
فصل های اخر کتاب پوران(حافضه نانو) کاملا اشتباست اصلا نخون ۱۰۰% چرت گفته(بخصوص حل ۱۰ تست اخر فصل) که امثال هم یکی تو کنکور امد
و در اخر
معماری جز دروسی هست که اگه درست فهمیدی روش حساب کن ولی اگه حفظ کردی و یا خوب نفهمیدی از ایشون بترس
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , اکتیو , nikou , SarahArshad , younes , ریحان
ارسال: #۱۰۲
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۵۲ ق.ظ
(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۳۸ ق.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(01 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۳۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این مشکلات رو منم داشتم. یه کم از هر کدومو اگه میتونید بخونید خیلی به تصمیم گیریتون کمک میکنه.
از مانو یکم خوندم...خیلی ساده و روان توضیح داده
ولی پترسون رو تا حالا نخوندم....
...
شیطونه میگه جفتشو بخونم...[تصویر:  83265_1_1379093341.gif]...
فقط میترسم وقت کم بیارم
شما که دارید از مانو می خونید،همینو ادامه بدین بعد یه نگاهی به تستا بندازین،اگه مشکل داشتین همون مبحثو از پترسون بخونید
به نظرم اینجوری بهتره هم از وقتتون بهتر استفاده کردید هم تقریبا هر دو کتاب رو میخونید.

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
ارسال: #۱۰۳
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۴۹ ب.ظ
(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۴۴ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  یه سوأل از کسایی که کنکور دادن و معماری رو خوب زدن
...
آیا از MIPS هم سوأل میاد؟؟ یا فقط واسه یادگیری و درک مطلب تو کتاب گفته؟؟
از ۸۶ به بعد نیومده اما بخون اصلا سخت نیست من راحت برام جا افتاد

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
 سپاس‌گزاری شده توسط: esisonic
ارسال: #۱۰۴
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۳۵ ق.ظ
معماری کامپیوتر
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۰۸ ب.ظ)elhameli نوشته شده توسط:  سلام
از دوستانی که کتاب پترسون رو خوندن، یه راهنمایی میخواستم :
آیا برای خوندن این کتاب نیازی به پیش نیاز خاصی هست ؟
پایه من توی این درس یه جورایی صفر هست، میخواستم قبل از شروع کتاب پترسون، بدونم نیازی به مطالعه کتابی مثل معماری مانو هست ؟
اگر هست، چه مترجمی برای کتاب مانو بهتر هست و کدوم فصل ها از مانو نیاز به مطالعه داره ؟
ممنون

کتاب پترسون کتاب خیلی خوب و روانی هست ، پیش نیاز خاصی هم نیاز نداره ، در مورد کتاب هم بگم که من معماری رو فقط با کتاب پترسون و بدون رفتن سر کلاس خیلی خوب متوجه شدم و پاس کردم ، این کتاب پایپلاین ها رو خیلی عالی توضیح داده و مفهومی ، فقط بخش نانو ها رو تو ورژن ۳ که من دارم ، نداشت ، حالا نمیدونم توی ورژن ۴ اضافه شده یا خیر
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , elhameli , Aurora
ارسال: #۱۰۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۰۳ ب.ظ، توسط Parva.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۴۰ ق.ظ)elhameli نوشته شده توسط:  خیلی ممنون از راهنمایی که کردید، فقط شما کتاب رو زبان اصلی خوندید یا از کتاب ترجمه شده استفاده کردید ؟
(اسم مترجم رو هم اگه بگید ممنون میشم)
با تشکر

سلام ، خواهش می کنم ، من کتاب رو از روی ترجمه خوندم ، ویرایش ۳ ، ترجمه ی سامان هزارخانی ، جلد سفید رنگی داره و روش هم عکس چرتکه داره ، فقط اینکه یه کم اشتباه تایپی داره، من یه پی دی اف زبان اصلی هم داشتم که هرجا متوجه نمی شدم یا اشکال تایپی داشت از روی اون می خوندم ، اما اشتباهات تایپیش ، به گونه ای هست که به راحتی متوجه میشین و تصحیحش می کنین ، حالا باز کتاب رو خودتون تو کتاب فروشی بخونین رندوم چند صفحش رو ببینین نظرتون چیه ، من که راضی بودم
 سپاس‌گزاری شده توسط: elhameli

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  معماری کامپیوترهای شخصی moslem73421 ۱ ۱,۳۴۶ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۵۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۵۶۴ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  کتاب معماری کامپیوتر دکتر کتیرایی marvelous ۷ ۷,۵۸۶ ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  در کارشناسی دو رشته ای بودم,درارشدالکترونیک یا کامپیوتر(معماری یا هوش مصنوعی)؟؟ z72902 ۷ ۵,۵۸۲ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  بازار کار گرایش معماری کامپیوتر در ایران ƊƦЄƛM ۸ ۱۳,۳۰۱ ۱۰ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  درس طراحی سیستم های کم توان (low power design) ارشد معماری کامپیوتر marmar71 ۲ ۳,۴۴۰ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marmar71
  [درخواست]جزوه معماری کامپیوتر پیشرفته دکتر ناوی ssss777 ۱۰ ۱۶,۷۳۰ ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: bhzbbs_32

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close