زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کتاب معماری کامپیوتر دکتر کتیرایی

ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۸, ۰۲:۴۲ ب.ظ
دوستان عزیز سلام
من الان چند روزه متوجه شدم که دکتر کتیرایی از انتشارات پر کتاب معماری کامپیوتر رو منتشر کرده. من خواستم که اونو تهیه کنم و قبلش قیمتش رو هم جویا شدم. ۹۰ هزار تومن قیمتش هست و گفتم با شماها نیز مشورت کنم.
آیا کتاب خوبی هست؟ من شناختی از دکتر کتیرایی ندارم. ارزش داره که کتاب ایشون رو بخرم برای امتحان ارشد بخونم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۸, ۰۵:۵۶ ب.ظ
نه ارزش نداره!
معماری پوران پژوهش خوبه ولی کافی نیست
من خودم از روی کتاب موریس مانو + کتاب پوران + کتاب دکتر صفری و چند تا چیز دیگه خوندم
کتاب معماری خوب نداریم همشون کم و کسر دارن
یا بعضی جاهارو غلط گفتن
مثلا در قسمت حافظه نانو همشون غلط دارن (البته چاپ های جدید رو نمیدونم)
کتیرایی هم تا جایی که من یادمه و جزوشو نگاه میکردم چند مشکل اساسی در قسمت های نانو حافظه و قسمت های دیگه داشت واسه همین دیگه نخوندمش
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۸, ۱۰:۳۵ ب.ظ
ببین من یه مشکل بزرگ تو معماری دارم و کتاب پوران برای منی که اولین بارمه این درس رو میخونم خیلی کمه. البته موریس مانو رو هم دارم. حالا نظرت چیه؟ من چطوری بخونم که علاف هم نشم و وقتم تلف نشه و در ضمن بفهمم و یاد بگیرم؟
ممنونم اگه راهنمایی کنی.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۸, ۱۱:۲۴ ب.ظ
RE: کتاب معماری کامپیوتر دکتر کتیرایی
(۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  ببین من یه مشکل بزرگ تو معماری دارم و کتاب پوران برای منی که اولین بارمه این درس رو میخونم خیلی کمه. البته موریس مانو رو هم دارم. حالا نظرت چیه؟ من چطوری بخونم که علاف هم نشم و وقتم تلف نشه و در ضمن بفهمم و یاد بگیرم؟
ممنونم اگه راهنمایی کنی.

موریس مانو توصیه نمیشه چون کنکوری نیست!
شما اگه کتاب موریس مانو رو قورت هم بدین بازم نمیشه تست زد
همون کتاب پوران خوبه! ولی اگه به مشکل خوردین سعی کنین فقط همون قسمتی که مشکل دارین رو از بقیه منابع بخونین!
مثلا ممکنه یه فصل یا یه موضوع خاص رو فلان کتاب خوب توضیح داده باشه یا تو اینترنت بتونین یه چیز خوب در موردش پیدا کنین (البته اینترنت یکم وقتتونو تلف میکنه برای جستجو)
پس مرجع اصلی رو کتاب پوران قرار بدین و هرجا به مشکل بر خوردین به همون ترتیبی که گفتم!
دلیل این کار هم اینه که کتاب پوران به صورت فشرده نوشته شده و توضیحاتش خیلی کمه اما سرفصل هاش تقریبا از بقیه کتاب ها کامل تره
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۸, ۱۲:۵۲ ق.ظ
(۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۲۴ ب.ظ)maneshti_sharifi نوشته شده توسط:  
(12 شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  ببین من یه مشکل بزرگ تو معماری دارم و کتاب پوران برای منی که اولین بارمه این درس رو میخونم خیلی کمه. البته موریس مانو رو هم دارم. حالا نظرت چیه؟ من چطوری بخونم که علاف هم نشم و وقتم تلف نشه و در ضمن بفهمم و یاد بگیرم؟
ممنونم اگه راهنمایی کنی.

موریس مانو توصیه نمیشه چون کنکوری نیست!
شما اگه کتاب موریس مانو رو قورت هم بدین بازم نمیشه تست زد
همون کتاب پوران خوبه! ولی اگه به مشکل خوردین سعی کنین فقط همون قسمتی که مشکل دارین رو از بقیه منابع بخونین!
مثلا ممکنه یه فصل یا یه موضوع خاص رو فلان کتاب خوب توضیح داده باشه یا تو اینترنت بتونین یه چیز خوب در موردش پیدا کنین (البته اینترنت یکم وقتتونو تلف میکنه برای جستجو)
پس مرجع اصلی رو کتاب پوران قرار بدین و هرجا به مشکل بر خوردین به همون ترتیبی که گفتم!
دلیل این کار هم اینه که کتاب پوران به صورت فشرده نوشته شده و توضیحاتش خیلی کمه اما سرفصل هاش تقریبا از بقیه کتاب ها کامل تره

دقیقا همینطوره که شما میگین، ولی مشکل من اینه که معماری کامپیوتر رو برای اولین باره دارم میخونم و قبلا آشنایی من باهاش در حد این بوده که تو حل تمرین های خیلی ساده و رسم مدار به شوهرم کمک کنم. خودم تو دانشگاه این درس رو پاس نکردم و تصور کن شما کسی که تا قبل از این همش تو فیلم و کتاب و ورق و خاک صحنه بوده الان یهو داره این درسا رو میخونه. تنها شانسی که دارم ریاضیمه که خیلی خوبه. برای همین الان موندم یه منبع در کنار همین پوران پیدا کنم که کاملش کنه. واسه اینکه به قول شما توضیحاتش کمه و برای منی که اولین باره دارم اینا رو میخونم یه کم گنگه. شانس آوردم مدار منطقی من عالیه وگرنه خدا باید رحم میکرد. ممنون میشم تو پیدا کردن یه کتاب خوب در کنار پوران بهم کمک کنی. Smile

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۸, ۰۹:۵۵ ق.ظ
حتما ویدئوهای دکتر گودرزی از دانشگاه شریف رو ببینید (الان واقعا وقت دیدن اون ویدئوهاست اگه خیلی با این درس آشنایی ندارید) حتی ویدئوهای دکتر موحدین هم یه بخش هاییش بدردتون میخوره.درک خوبی بدست میارید. کتاب مدرسان رو نخرید پر از غلط هست. کتاب نصیر (دکتر اجلالی فکر کنم باید نویسنده اش باشه که عضو هیات علمی دانشگاه شریف هم هستن) هم کتاب خوبیه..زیاد تست بزنید توی معماری..خیلی زیاد..هرچی بیشتر تست بزنید بهتره..حتی تست ها دکتری رو هم ببینید...هرچی ویدئو توی آپارات هست رو ببینید...توی حل تست اساتید نکات خوبی هست...
با تجربه شخصی دو ساله خودم خیلی روی تست های این درس حساب باز نکنید (نه که سخت باشه ها، تست های معماری یجوریه کلن) ممکنه راحت باشه و همه بزنن و ممکن سخت باشه و اصن نتونید بزنید.وقتی زیاد که بخونید هی دوست دارید تست هاش رو بزنید و ممکنه غلط در بیاد..
کتاب پترسون فک کنم منبع بهتری تا مانو باشه..با جزئیات بیشتر و بهتری توضیح میده...

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۸, ۰۱:۳۵ ب.ظ
(۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ق.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  حتما ویدئوهای دکتر گودرزی از دانشگاه شریف رو ببینید (الان واقعا وقت دیدن اون ویدئوهاست اگه خیلی با این درس آشنایی ندارید) حتی ویدئوهای دکتر موحدین هم یه بخش هاییش بدردتون میخوره.درک خوبی بدست میارید. کتاب مدرسان رو نخرید پر از غلط هست. کتاب نصیر (دکتر اجلالی فکر کنم باید نویسنده اش باشه که عضو هیات علمی دانشگاه شریف هم هستن) هم کتاب خوبیه..زیاد تست بزنید توی معماری..خیلی زیاد..هرچی بیشتر تست بزنید بهتره..حتی تست ها دکتری رو هم ببینید...هرچی ویدئو توی آپارات هست رو ببینید...توی حل تست اساتید نکات خوبی هست...
با تجربه شخصی دو ساله خودم خیلی روی تست های این درس حساب باز نکنید (نه که سخت باشه ها، تست های معماری یجوریه کلن) ممکنه راحت باشه و همه بزنن و ممکن سخت باشه و اصن نتونید بزنید.وقتی زیاد که بخونید هی دوست دارید تست هاش رو بزنید و ممکنه غلط در بیاد..
کتاب پترسون فک کنم منبع بهتری تا مانو باشه..با جزئیات بیشتر و بهتری توضیح میده...

ممنونم از راهنماییت، یک دنیا ممنون

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۹۸, ۱۲:۵۱ ق.ظ
من کتاب کتیرایی رو خریدم به قیمت ۹۰ هزار تومن. حالا مهم قیمتش نیست، محتوای خوبی داره، باهاش راحت ارتباط گرفتم و فقط انتظار داشتم از این مفصل تر باشه. ولی خوب نوشته کتاب رو و میتونم بگم توصیه میکنم خوندنش رو به بچه های کنکوری خصوصا خیلی صفر کیلومتر تو این درس

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۶ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  دانلود جزوه شناسایی آماری الگو دکتر بیگی Jooybari ۲۲ ۲۱,۶۶۴ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: studentstar
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۲۴۶ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۱۰۲ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۴,۳۶۸ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۵۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۹۶ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۲۴ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  درخواست جزوه زبان تخصصی دکتر مظفری commasoud ۲۵ ۲۰,۹۷۷ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: miss meri

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close