زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۱-مقدمه :بحثهای کلی برنامه ریزی برای آزمون ارشد

ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۰۱ ب.ظ
سلام دوستان
من قصد ندارم مشاوره بدهم ، اگرچه بی اطلاع نیستم و سالیانه دهها سوال مشاوره را در پیام خصوصی جواب میدم ولی دوست دارم در زمینه های مختلف مشاوره را مطرح کنم رویش بحث کنیم . افراد مختلف را به داخل بحث بکشیم و نتیجه بحث پاسخ سه چهار تا سوال متداول در خصوص برنامه ریزی و نیز یه مسیر روشن برای مطالعه باشد.
من یک موضوعی را باز میکنم . خواهش میکنم اقای جهانی که مشاور هستند و سایرین که دانشجوی ارشد هستند بیایند در بحث چالشی شرکت کنند. علت اینکه نمیشه یه نسخه برای همه پیچید اولین بحث هست.
منتظرم دوستان غلط ، اشتباه و ابهام را بگن و بپرسند.

چند نوع برنامه ریزی داریم ؟
اصولا" دو نوع برنامه ریزی داریم . برنامه ریزی حرفه ای که یک مشاور شما را کاملا" با توجه به تخصص و تجربه اش شما را ارزیابی میکنه و براتون برنامه ریزی میکنه.
برنامه ریزی معمول که یک دانشجو برای گذران یه ترم تحصیلی یا عبور از یک ازمونی مثل کنکور برای خودش تدارک کی بینه.

اولین گام برنامه ریزی برای مطالعه در کنکور کارشناسی ارشد چیست ؟

کنکور ارشد یک مسابقه است. کسیکه یه نمره بالاتر میاره شانسش برای قبولی بیشتره . گاهی بین دو دانشگاه جابجا میشید و گاهی بین قبولی و عدم قبولی و یکسال موندن پشت کنکور.

وقتی قراره من در یک مسابقه شرکت کنم چیکار میکنم.
فرض کنید ورزشی باشه.
اول می پرسم مسابقه محلی است ؟ استانی است ؟ کشوری است ؟ جهانی است ؟ المپیکهBig GrinBig Grin
پس مهمه . چون هر کدام از اینها یه میزان آمادگی میخواد.

دومین سوال من میدونید چیه؟
من میخوام چندم بشم . اول بشم . دوم ف سوم ، فقط برایم کف بزنن.....Big Grin

سومین سوال میدونید چیه؟
من کجای کارم. اگه من نمیتونم ده دقیقه بدوم و شش ماهه جز از خانه تا محل کار نرفتم ، آیا میشه مثلا" با سه ماه نرمش سبک و روزی نیم ساعت دویدن برنز المپیک را بگیرم.

پس اولین اصل اینجا اینه که من میخوام به یک هدفی برسم که قبولی در مسابقه ای بنام کنکوره.
دومین اصل اینه که فاصله من از جایی که ایستاده ام تا هدفم چقدره؟ یعنی من حداقل باید چقدر تلاش کنم تا با احتمال بالای هفتاد درصد به هدفم برسم.
پس اینکه همینجوری کسی بیاد بپرسه من روزی ده ساعت درس بخونم قبول میشم یا نه .یا اینکه من روزی چند ساعت درس بخونم تا نرم افزار روزانه یکی از دانشگاههای تهران قبول شوم پیداست که بستگی پیدا میکنه و جواب ثابتی برای افراد مختلف نداره.
ممکنه واسه یک نفر روزی سه ساعت و دو ماه درس خوندن او را بیاره رتبه زیر پنج کنکور(البته هنوز نمیخوایم رشته ها را جدا کنیم)
ولی کسی ممکنه روزی ده ساعت بخونه و هفت هشت ماه بخونه و بشه هفتصد.
البته فعلا" فقط تاثیر مطالعه و تعداد ساعت مطالعه را مد نظر داریم و تمرکز ومنابع و ... بقیه عوامل را ندیده میگیریم.
یعنی فرض میکنیم منابع یکسانه ، همه هم مثل هم تمرکز میکنن و ساعت مفید مطالعه شون یکسانه.

پس باید هر کس اول ارزیابی بشه که الان که میخواد استارت کنه کجاست ؟ این کجا بودن در هر درس مطرحه.
یعنی مثلا" در گسسته واقعا" چیزی یادتون هست یا کلا" هیچ.
من مایلم تا اینجایی که من شروع کردم نظر تون و سوالاتون را فقط در همین زمینه ها بگید تا بریم جلو.
از اساتید هم میخوام ایرادات را گوشزد کنند.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۳۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , good-wishes , Somayeh_Y , sarehkar , AriAni , amash , پوونه , انرژی مثبت , سجاد۶۷ , maedeh , Donna , fatemeh85 , Mohammad.K , ana9940 , 851571004 , f2000 , tesna , negin90 , samaneh_aftab , sd_javadi , ندا۱ , siloi , somaieh_hassani , iApp , bita_it , cs03 , fatemehkh , reyhaneh64 , zander , persian_boy , zeinab , sahar bano , Apple.CS , yasin68 , jparisa , rezvanjoon , Pegasus , arya_sad , mgshervin , asiehmohammadian , student_92 , mehdi.m2 , alice , elenaaaaa , Doctorwho , رتبه۱سال۹۴ , mrsh1372 , رها-مکانیک , tiran22 , ka1366 , پرهوده , ashena1 , fa_shinobi , faraaz_mb
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۴۲ ب.ظ
سلام
ممنون مقدمه خوبی بود.
اگر امکانش هست لطفا در رابطه با برنامه ریزی هفتگی و ماه و فصلی هم صحبت کنید. به طور مثال اینکه در هفته تمامی دروس بهتر است مطالعه شود و یا اینکه دور اول اتمام دروس در تابستان و دور دوم در پاییز باشد و یا ...
با تشکر از توجه شما و زمانی که میگذارید.
۱
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۲ ب.ظ
RE: 1-مقدمه :بحثهای کلی برنامه ریزی برای آزمون ارشد
می شه درس ها رو ۳ دسته کنیم
درس هایی که یاد داریم
درس هایی که اگه یه بار دیگه کتاب رو برداریم راحت یادمون میاد
درس هایی که هیچی یادمون نمیاد و مباحث برامون نا آشناست

میشه بگین طرز خوندن هر درس چه جوریه مخصوصاً توی تابستون
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: amash
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۱ ب.ظ
این ارزیابی اولیه بر چه اساس باید انجام بشه؟
آیا اگه کنکور دو سه سال اخیر رو بذاریم جلومون و حل کنیم بر اساس اون میشه تعیین سطح کرد؟
یا نمرات مون در دوران تحصیل ملاکه؟ مثلا کسی که درس نظریه زبان و ماشین ها رو ۲۰ گرفته، بیشتر تمرین های کتاب لینز رو هم میتونه جواب بده و چند دوره حل تمرین این درس رو در دانشگاه داشته، اگه توی کنکور نتونه به سوالای نظریه جواب بده، سطحش در این درس مشکل داره یا عدم موفقیتش دلایل دیگه ای داره؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: amash
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۹ ب.ظ
ممنون بابت مشاوره هاتون.
من به شخصه درسایی مثل سیستم عامل یا معماری رو تو دوره ی دانشگاه خیلی کامل و از روی منبع اصلی خوندم و با اینکه تقریبا زمانه زیادی گذشته ،ولی تقریبا بیشتر مباحثشون رو یادمه ! ولی درسایی مثل نظریه یا طراحی الگوریتم رو کمتر خوندم و به نسبت کمتر یادمه (تو سطح صفرم نیستم البته )!! .الان برای شروع تردید دارم از دروسی شروع کنم مثل سیستم عامل و معماری و ...که هم علاقه دارم هم تسلط م بیشتره و هم حجیم تره یا درسایی مثل ریاضیات که اصلا علاقه ندارم ؟!
با توجه به اینکه از مهر چند روز تو هفته صرف دانشگاه رفتن میشه ، به نظرتون تو این ۳ ماه رو کدوم دسته بیشتر تمرکز کنم تا بهترین نتیجه رو داشته باشم ؟
پیشاپیش تشکر بابت راهنمایی
۰
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۲۲ ب.ظ
باز هم سوالاتتون را مطرح کنید . من بحث دوم را شروع میکنم و هر بار سعی میکنم برگردم و ببینم سوالاتتون چیه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۱
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۰ ق.ظ
این سوال رو من چند جا پرسیدم تو مانشت اما هنوز کسی جواب نداده
شاید هم سوالم خیلی مسخره ست ولی خب همین سوال مسخره بزرگترین مشکل منه تو مطالعه

اونم تمرکزه
من هم انگیزه کافی برا درس خوندن دارم و هم اراده و سماجت تو هر کاری رو نه فقط درس خوندن.
اما مشکلی که هست اینه من فقط میتونم فوق فوقش تا نیم ساعت غرق بشم تو درس و بعد از اون راندمان درس خوندنم به شدت میاد پایین. گرچه سعی میکنم با یکی دو دقیقه استراحت انرژیم رو به دست بیارم اما باز هم نمیشه وقتی برمیگردم سر درس اون تمرکز اولیه رو ندارم اصلا و عملا هر چی میخونم دو سه روز بعد یادم میره و فقط اون نیم ساعتی که دقیق خوندم تا سال ها حتی یادم میمونه! خیلی وقت ها هم که خودم رو ملزم میکنم بیشتر از نیم ساعت درس بخونم و به خودم اهدافم رو یادآوری میکنم باز هم نمیشه وسط درس خوندن مغزم مشغول آنالیز گذشته و آینده ی منه جز اون لحظه ی من که نشستم دارم درس میخونم و باید حواسم به درس باشه.
این مشکل رو چجوری میشه حل کرد؟
کلافه شدم از دست خودم :|
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alice
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۵۳ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۰ ق.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  این سوال رو من چند جا پرسیدم تو مانشت اما هنوز کسی جواب نداده

اونم تمرکزه
من هم انگیزه کافی برا درس خوندن دارم و هم اراده و سماجت تو هر کاری رو نه فقط درس خوندن.
اما مشکلی که هست اینه من فقط میتونم فوق فوقش تا نیم ساعت غرق بشم تو درس و بعد از اون راندمان درس خوندنم به شدت میاد پایین. گرچه سعی میکنم با یکی دو دقیقه استراحت انرژیم رو به دست بیارم اما باز هم نمیشه وقتی برمیگردم سر درس اون تمرکز اولیه رو ندارم اصلا و عملا هر چی میخونم دو سه روز بعد یادم میره و فقط اون نیم ساعتی که دقیق خوندم تا سال ها حتی یادم میمونه! خیلی وقت ها هم که خودم رو ملزم میکنم بیشتر از نیم ساعت درس بخونم و به خودم اهدافم رو یادآوری میکنم باز هم نمیشه وسط درس خوندن مغزم مشغول آنالیز گذشته و آینده ی منه جز اون لحظه ی من که نشستم دارم درس میخونم و باید حواسم به درس باشه.

اینکه نمیتونی بیش از نیم ساعت دووم بیاری اینو میتونی هرروز ۵ دقیقه بیشترکنی روز اول۳۵ بعد ۴۰ و...عین ورزش های استقامتی یک مرتبه نباید این انتظار رو از خودت داشته باشی که ۳ ساعت باتمام تمرکز بخونی قبل ازاون چیزی که خیالتو مشغول میکنه اون مشکلتو حل کن ودر مورد اینکه یادت نمیمونه بهترین روش مطالع آدم های بزرگ اینکه مطلب رو خودت درک کنی وبعد ازتموم شدن مطالعه درک وبرداشت خودتورو کاغذ بنویسی.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پوونه
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۲۵ ب.ظ، توسط پوونه.)
(۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۵۳ ب.ظ)tohidi4503 نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۰ ق.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  این سوال رو من چند جا پرسیدم تو مانشت اما هنوز کسی جواب نداده

اونم تمرکزه

اینکه نمیتونی بیش از نیم ساعت دووم بیاری اینو میتونی هرروز ۵ دقیقه بیشترکنی روز اول۳۵ بعد ۴۰ و...عین ورزش های استقامتی یک مرتبه نباید این انتظار رو از خودت داشته باشی که ۳ ساعت باتمام تمرکز بخونی قبل ازاون چیزی که خیالتو مشغول میکنه اون مشکلتو حل کن ودر مورد اینکه یادت نمیمونه بهترین روش مطالع آدم های بزرگ اینکه مطلب رو خودت درک کنی وبعد ازتموم شدن مطالعه درک وبرداشت خودتورو کاغذ بنویسی.
ممنونم از پاسختون.

آخه میدونید مشکل من بزرگتر از ایناست.من یه شکست بزرگ تو کنکور کارشناسی دارم که هنوز بعد چهار سال نتونستم کنار بیام با این موضوع! چون دو سال اول دانشجویی یه مدت طولانی هم درس نخوندم سر لجبازی با خودم هم عادت به مطالعه رو ترک کردم و هم اعتماد به نفسم رو از دست دادم.
وقتی درس میخونم یا یاد کنکور کارشناسی و آرزوهای دبیرستانی و دوستایی که امسال ارشد دادن و من هنوزدانشجو هستم می افتم یا هم یاد مشکلات دیگه ای که داشتم یا هم برنامه هام برای آینده! کلی هم حرف امیدوار کننده میزنم به خودم که آره زمان هنوز هست میشه جبران کرد و از این حرفا اما دقیقا وقتی که نیم ساعت میگذره به کلی ناامید میشم از سبک درس خوندن خودم و شروع میکنم آیه یاس خوندن و فکر کردن به گذشته و این حرفا.
نمیدونم چجوری بگم این مشکلم رو. اصلا عادی نیست وضع درس خوندن من. مثل اینکه مغزم فقط نیم ساعت رو قبول داره حتی یه دقیقه بیشتر هم نمیتونم بخونم. باور کنید خیلی سعی کردم چند دقیقه بیشتر بخونم به صورت پیوسته اما نشد. حتما باید وسط درس خوندن یک ساعت یا حتی دو ساعت استراحت کنم ذهنم کاملا از درس دور بشه بعد برگردم سر درس بازم نیم ساعت میخونم و بعد همین روال طی میشه.
و حافظه ی خیلی خیلی قوی هم دارم صحبت های عادی افراد برای همیشه یادم میمونه و حتی مطالب دبیرستانی رو هنوزهم موبه مو به یاد دارم و صحبت های دبیران منو حتی شوخی هاشون رو چیزی نیست که فراموش بکنم و اینو هم صادقانه بگم کمی تنبلم و زیاد حوصله نوشتن ندارم و حتی جزوه های دانشگاهیم هم خلاصه ترین اما کامل ترین جزوه ست. مشکل من همون عدم تمرکزه که اگه اون حل بشه مطمئنم هرچیزی رو یاد بگیرم یادم هم میمونه.

خودم خنده م میگیره این مشکل رو دارم و نمیتونم حلش کنم!!Big Grin
۱
۰
ارسال: #۱۰
۱۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۴ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۲۲ ب.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۵۳ ب.ظ)tohidi4503 نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۰ ق.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  این سوال رو من چند جا پرسیدم تو مانشت اما هنوز کسی جواب نداده

اونم تمرکزه

ممنونم از پاسختون.

آخه میدونید مشکل من بزرگتر از ایناست.من یه شکست بزرگ تو کنکور کارشناسی دارم که هنوز بعد چهار سال نتونستم کنار بیام با این موضوع! چون دو سال اول دانشجویی یه مدت طولانی هم درس نخوندم سر لجبازی با خودم هم عادت به مطالعه رو ترک کردم و هم اعتماد به نفسم رو از دست دادم.
وقتی درس میخونم یا یاد کنکور کارشناسی و آرزوهای دبیرستانی و دوستایی که امسال ارشد دادن و من هنوزدانشجو هستم می افتم یا هم یاد مشکلات دیگه ای که داشتم یا هم برنامه هام برای آینده! کلی هم حرف امیدوار کننده میزنم به خودم که آره زمان هنوز هست میشه جبران کرد و از این حرفا اما دقیقا وقتی که نیم ساعت میگذره به کلی ناامید میشم از سبک درس خوندن خودم و شروع میکنم آیه یاس خوندن و فکر کردن به گذشته و این حرفا.
نمیدونم چجوری بگم این مشکلم رو. اصلا عادی نیست وضع درس خوندن من. مثل اینکه مغزم فقط نیم ساعت رو قبول داره حتی یه دقیقه بیشتر هم نمیتونم بخونم. باور کنید خیلی سعی کردم چند دقیقه بیشتر بخونم به صورت پیوسته اما نشد. حتما باید وسط درس خوندن یک ساعت یا حتی دو ساعت استراحت کنم ذهنم کاملا از درس دور بشه بعد برگردم سر درس بازم نیم ساعت میخونم و بعد همین روال طی میشه.
و حافظه ی خیلی خیلی قوی هم دارم صحبت های عادی افراد برای همیشه یادم میمونه و حتی مطالب دبیرستانی رو هنوزهم موبه مو به یاد دارم و صحبت های دبیران منو حتی شوخی هاشون رو چیزی نیست که فراموش بکنم و اینو هم صادقانه بگم کمی تنبلم و زیاد حوصله نوشتن ندارم و حتی جزوه های دانشگاهیم هم خلاصه ترین اما کامل ترین جزوه ست. مشکل من همون عدم تمرکزه که اگه اون حل بشه مطمئنم هرچیزی رو یاد بگیرم یادم هم میمونه.

خودم خنده م میگیره این مشکل رو دارم و نمیتونم حلش کنم!!Big Grin

سلام دوست گرامی. من این راه حلی که پیشنهاد می کنم رو بهیچ وجه صد در صد تضمین نمی کنم که برای شما هم پاسخ بده ولی برای من به خوبی جواب داده.
من هماهنگی بین ذهن و جسمم خیلی کم بود و گاهی موقع درس خوندن، جسمم پشت میز بود و ذهنم داشت بین سیاره های منظومه شمسی پرواز می کردBig Grin . چون همسرم به کلاس یوگا می رفت، به من توصیه کرد که برای رفع این مشکل منم برم کلاس یوگا. شاید باورش سخت باشه ولی بعد از حدود یک ماه انجام تمرینات یوگا، هماهنگی بین ذهن و جسمم به مقدار زیادی افزایش پیدا کرد. چون الان وقت زیادی تا کنکور مونده، توصیه من به شما اینه که اگه در اطرافتون کلاس یوگا وجود داره، حتماً یه امتحانی بکنید.

قصدم تبلیغ نیست ولی باید بگم که من ۱۳ سال به شکل نیمه حرفه ای ورزش هایی مثل ووشو، تکواندو و بدنسازی رو انجام می دادم ولی آرامش و اتکاء به نفسی رو که توی یوگا پیدا کردم، در هیچ کدوم از اون ورزش ها بدست نیاورده بودم. امیدوارم موفق باشید.

یک دلشکسته گـر که دعـاگویتان شـود
به زآنکه خود نشسته و عمری دعا کنید

وقتی خدا می بخشد، من که باشم که نبخشم(نلسون ماندلا-۴۶۶۶۴)
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پوونه , tesna , Apple.CS , Pegasus , alice , ka1366
ارسال: #۱۱
۱۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۰۶ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۰ ق.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  این سوال رو من چند جا پرسیدم تو مانشت اما هنوز کسی جواب نداده

اونم تمرکزه

دوست عزیز منم مثل شما بودم و الان هم تجربه و روشی رو که برای رفع این مشکل برای خودم به کار بردم رو میگم ،امیدوارم برای شما مفید باشه.
اول اینکه همیشه سعی کنید یه خودکار و کاغذ کنارتون باشه و مطالبی رو که میخونید ( نه خیلی مرتب و دسته بندی شده و رنگی) بلکه خیلی معمولی و فقط اون کلمه ها یا جمله هایی که به نظرتون کلیدی میاد و مرتبط به قسمت های بعدی هست روبنویسید.

دوم اینکه جمله هایی که میخونید رو با یه مکثی بخونید و سعی کنید فعل و فاعل جمله رو دقیق بخونید مثلا از روی یه جمله با خوندن دو سه کلمه وسط نپرید برید جمله بعدی. این کار به خوده من بیش از حد کمک کرد تا مفهوم مطلب رو بهتر بفهمم و بیشتر توی ذهنم بمونه.

سوم اینکه سعی کنید به موضوعی که میخونید علاقه پیدا کنید (هرچند که سخت باشه این کار) و باعلاقه بخونید و برید صفحه جلو نه اینکه مدام ورق بزنید که چقدر مونده این فصل تموم بشه.

و درمورد آنالیز گذشته و آینده ،چاره ایی نداریم جز اینکه مشغله ی ذهنی رو کم کنیم و یا حتی چیز هایی که باعث میشه ما ناخوداگاه ذهنمون مشغولش بشه رو دور کنیم. اینطورم میشه با خودمون یه قرار بذاریم که فکر کردن به اتفاقات و وقایع رو بذاریم موقع خواب یا یه زمان از روز که درس نمیخونیم.
ساعات مطالعه هم روز به روز بیشتر کنید .مثلا از روزی نیم ساعت شروع کنید و هر روز یه ربع بیشتر کنیدش.
انشالا که موفق میشید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پوونه , ka1366
ارسال: #۱۲
۱۹ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۲ ق.ظ
ببینید من شروع کردم به درس خوندن. روزی ۲ تا ۴ ساعت میخونم.
ولی مشکلی که دارم برنامه ریزی نکردم. یعنی برنامه ۱ هفته ای برای درس خوندن ندارم. برنامه خوندن هر روز رو همون روز میریزم.
برای حل این مشکل باید چیکار کنم؟
ممنون

به قول یکی از دوستان مانشتی:

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۹ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۱۶ ب.ظ، توسط آسمان ابری.)

دقیقا مشکل منم همینه حتی پیش مشاور هم رفتم
می گه چند تا راهکار نیاز هست تا به تمرکز برسی ولی اون راهکارا انجام دادم نتیجه ای نگرفتم
من خیلی زود ناامید می شم از خوندن

دقیقا مشکل منم همینه حتی پیش مشاور هم رفتم
می گه چند تا راهکار نیاز هست تا به تمرکز برسی ولی اون راهکارا انجام دادم نتیجه ای نگرفتم
من خیلی زود ناامید می شم از خوندن

ممنون از وقتایی که می گذارید
من چندی پیش با موسسه مدرسان شریف آشنا شدم و اونجا هم مجموعه کتابهایش و هم ازمونهایش را در رشته آی تی ثبت نام کردم در دروس مشترک مشکل جدی دارم و در درس سیستم عامل فصل های اخرش حافظه بندی و صفحه بندی را مشکل دارم و سایر دروس تخصصی هم یکی دو بحث را نمی دانم
مشکل من این است که خیلی کند درس می خونم و باید دائم برگردم به عقب وقتی هم دوره می کنم فقط شاید ۱۰ درصد مطالب خاطرم هست برای همین اعصابم به هم می ریزد و دیگر نمی توانم درس بخوانم
منکه اینقدر کند پیش می روم و شاید فقط برسم کتابهای مدرسان را بخوانم از کجا بدانم ایا این کتابها به من کمک می کنند یا نه از کجا بدانم از چه کتاب دیگری باید درس بخوانم
آیا کسی هست راهنمایی نماید که پک های مدرسان خوب هست یا خیر
۱
۰
ارسال: #۱۴
۱۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۱۰ ب.ظ
[quote='AriAni' pid='187006' dateline='1370684181']

اونم تمرکزه

[/quote

به هر حال چون اینجا پرسیدید من فقط یک متد خیلی ساده رو به این صحبتها اضافه کنم اول از همه یادتون نره شما هرچیزی که فکر کنید در واقع به ذهن تون اون دستور رو دادید:شما فکر کنید که یک ساعت درس می خونید دیگر به هیج وجه ذهن شما بیش از یک ساعت یعنی یک ساعت و ۵ دقیقه هم گنجایش ادامه مطالعه نخواهد داشت!
علت: شما ذهن خودتون رو پروگرام کردید!
دوم اینکه از روش هایی که تمرکز شما کمک می کنه،بارش فکری:قبل از شروع مطالعه کاغذی رو بردارید و هر آنچه که در ذهن شماست عینا در اون بنویسید و حتی راه حلشو که تو ذهن شما هست بعد این کاغذ رو سریعا پاره کنید و دور بریزید! در کنارتون هم یک کاغذ کوچیک داشته باشید و هر جیزی که به ذهنتون اومد خارج از درس بنویسید و کنار بزارید!

مارک کردن،یاداشت کردن می تونه به تمرکز شما هم کمک کنه!
در پایان از جناب فرداد خواهش می کنم تاپیک جداگانه ای به این منظور و ایجاد کنند تا بیشتر بحث اصلی به بیراهه نروده و انتقال بدهند...
موفق باشید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پوونه , mgshervin
ارسال: #۱۵
۱۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۱۷ ب.ظ
درس های حفظی مثل سیستم عامل و پیاده سازی زبان ها رو چطوری بخونیم؟
وقتی مفهوم چیزی رو متوجه نشم نمیتونم حفظ کنم
تازه وقتی مفهومشو متوجه شدم حفظ میشم اما بعد ۱هفته دوباره فراموش میکنم
چه باید کرد؟

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shiva865

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۴۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۹۳ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۵۶ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۳ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۹۸ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۰۶ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۲۳ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۹۲ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۹۹ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۹۳ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close