زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده)

ارسال:

fatemeh85 پرسیده:

سلام
ساختمان داده از اون درسای مهم کنکور ارشده والبته برای بچه های سخت افزاری فکر میکنم مشکل تره (لااقل برای من که اینطوریهConfused)
پس لطفا دوستانیکه تو این درس قوی هستن راجب این درس اینکه چطور میشه از صفر شروع کنیم و چطور بخونیم توضیح بدن
خیلی خیلی ممنونم
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۸
ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

بعد از مدت ها گفتم یه ارسال درسی داشته باشم ، این بود که با جمع بندی ارسال های قدیم خودم شروع کردم Big Grin
ساختمان داده درسی هست مفهمومی و تجسمی ، باید بعضی چیز را رو خودت تو ذهنت تجسم کنی و اونو روی کاغذ بیاری مخصوصا لیست های پیوندی رو .

اگه پایه خوبی در این درس دارید مستقیم برید CLRS فصولی رو که میگم بخونید والا یه کتاب مثلا مقسمی یا پارسه و یا پوران بردارید و یه نگاهی بهش بندازین ، نیاز نیست تست بزنین ، فقط میخوام که یه خورده با اصطلاحات و مطالب آشنا بشید . بعد از این کار فصول زیر CLRS رو بخونید (بهمین ترتیب ) :
۱ و ۲و ۳ و ۴ و ۶و ۱۰ و ۱۱و ۱۲ و ۷ و ۸ و ۹ (طبق ویراست دوم ).
اینا رو که خوندی تمریناش رو هم حل کردی ، توی مباحث علمی کم نمیاری اما بعیده سر جلسه خوب نتیجه بگیری چون چیزهای مهم دیگه ای هم وجود داره مثل سرعت عمل ، نگرش حل مسئله و ...
الان وقتش رسیده برید سراغ کتب تستی ، این درس از اون درساییه که نوع کتاب تستیش زیاد فرقی نداره
پوران از لحاظ علمی خوبه اما حل تست جالبی نداره اگه اینو بخونید باید در کنارش یه کتاب مجموعه حل تست های سالهای اخیر یه انتشارات دیگه هم دم دستون باشه که هر جا رو نفهمیدی از اون استفاده کنی .
پارسه خوبه هم حلش و هم متنش
مقسمی هم برای ساختمان داده خوبه فقط فصل روابط بازگشتی رو چندتایی غلط تایپی داره که باید مواظبش باشید

روزهای قبل از کنکور هم مجدد تست ها رو حتی شده فقط بخونین ( بدون حل ) چون راه حل و ایده بهتون میده

---
حل رابطه بازگشتی و همچنین ایجاد یک رابطه بازگشتی از مباحث خیلی مهم علوم کامپیوتر و کنکور هست بطوریکه با دانستن آن بطور متوسط ۴ تست رو میتونید بزنید ( از گسسته - ساختمان و الگوریتم )
برای حل رابطه بازگشتی چند روش داریم
۱- قضیه مستر : سر راست ترین راه حل هستش که برای برخی از روابط با شکل ظاهری خاصی جواب میده ، این روش تو همه کتابای تستی خوب توضیح داده شده چون چیز ساده ای هست Big Grin اما خیلی هم کاربردیه ، مخصوصا تو کنکور Big Grin
۲- درخت بازگشت : CLRS خوب این بحث رو باز کرده و نکاتی مثل تعداد گره در عمق فلان ، مجموع گره و ... رو با یه مثال توضیح داده . پیشنهاد میکنم علاوه بر چیزی که گفته شد، حتما چندتا از روابط بازگشتی رو که میتونید به هر روشی حل کنید با درخت بازگشت هم جل کنید تا دستتون بیاد چی به چیه
۳ - روش تغییر متغیر : این روش نیاز به تمرین زیادی داره و توی کنکور بیشتر روابط بازگشتی اول باید تغییر متغیر بدید بعدا با روش مستر حلش کنید
۴- روش معادله مشخصه که بیشتر توی کتابایریاضی گسسته بهش پرداخته میشه . گسسته پوران این مبحث رو خوب گفته
۵- روش های دیگه ای هم مثل تکرار با جایگذاری وجود داره

اینکه از چه روشی حل کنید که کمتر به مشکل بربخورید و سریع تر باشه ، ارتباط مستقمی داره با تعداد تست هایی که حل کردید و راه حلش رو دیدید . باید زیاد مثال حل کنید والا از یه روش نابه جا میرید که یا جواب رو نمیتونید پیداکنید و یا خیلی زمان بر بوده براتون.
یه بار این مبحث رو درست بخویند تا بعداً مجبور نباشید هی بخونینش!

--
بحث پیچیدگی های زمانی :
بهترین کتاب و روون ترین منبع براش ، کتاب نیپولیتانه که خیلی ابتدایی و ساده گفته پس برای اونایی که هیچی از پیچیدگی زمانی نمیدونن ، خوندن این فصل کتاب نیپولیتان توصیه میشه اما اگر زیاد با این مبحث مشکلی ندارید هر کتابی میخواید بخونید ، بخونید چون فرق خاصی باهم ندارن . فقط من کتاب الگوریتم سپاهان رو که میخوندم نسبت به سایر کتب کنکوری دیگه واقعا بیشتر و بهتر این مبحث رو باز کرده هر چند همون مقسمی یا پارسه و یا پوران هم خوبه و مشکلی رو ایجاد نمیکنه .

۱
ارسال:

MSZ پاسخ داده:

روش درس خوندن از صفر(ساختمان داده)

من تو این درس وضعیت مطلوبی دارم (هر چند نمیتونم ادعا کنم قوی هستم)
وضعیت فعلی رو هم مدیون کلاسی هستم که رفتم... کلاسی که متفاوت با همه کلاسایی هست که ممکنه به ذهنتون برسه. اسمش کلاس کنکوره ولی ۵ برابر کامل تر و عمقی تر از دانشگاه تدریس شد
ولی چون میدونم بقیه دوستان به این نوع کلاسی که من شرکت کردم دسترسی ندارن (و فقط به کلاسای پارسه و پوران دسترسی دارن که حتی مفت هم گرونه!!!) پیشنهاد میکنم اول از همه سوالات سالهای پیش رو بررسی کنین تا دستتون بیاد که هر مبحثی چقدر مهمه و کدوم مباحثا بی اهمیت هستن
کلیات مباحث رو بخونین و بعد برین سراغ نکته و تست
فقط بگم که این درس با تست زنی خیلی خیلی تقویت میشه
اولش ممکنه اصلا نتونین خوب تست بزنین... اصلا
ولی رفته رفته خوب میشه
پس اول یه مرور اجمالی از درس بعد نکات و مفاهیم تستی و بعدشم کلی تست... زیاااااااد
من با این روش خیلی عالی نتیجه گرفتم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۱
ارسال:

MSZ پاسخ داده:

(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۳ ق.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  جناب MSZ شما کتاب تست خاصی مد نظرتون هست؟ من کتاب مقسمی و پوران رو تست میزدم تستای زیادی داشت اکثرن هم مشابه توی هر دو کتاب. نشری هست که تستهای فراوان داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون ما مطلبو که میدونیم فقط تست لازمه.

کتاب پوران و پارسه و مقسمی برای این درس تست های خوبی دارن. خیلی از تست ها تکراریه ولی بعضی هاشون هستن که روش های حل مختلف تو کتابای مختلف براشون ارائه شده... که همین خیلی مهمه
ضمنا تست ها رو یه بار نزنین... دائما مرور کنیدشون . این خیلی کمک میکنه
علاوه بر این موارد من یه نگاه اجمالی به کتاب سپاهان انداختم که تست های کنکور های گذشته رو حل کرده و کتاب خوبی به نظرم اومد.
مرور تست ها و چند باره زدنشون مهمه...
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۴ ق.ظ)kashir نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۲ ق.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  یه کلاس کنکور... ولی چه نظر سطح تدریس چه از نظر محتوا خیلی خیلی بالاتر از کلاسای پارسه و مهستان و نصیر و غیره
مسائل و مواردی رو تدریس کردن که نه تنها تو کتاب های کنکوری بلکه حتی تو کتابی مثل کتاب دکتر قدسی هم پیدا نمی کنین
مهندس جان، دل مارو آب کردین، یه جزوه ای چیزی ازش ندارین اینجا بزارین استفاده کنیم؟!! Big GrinBig Grin

این کلاس جزوه محور نبود، مطالب رو باید سر کلاس یاد میگرفتی و یکی از دلایلی که خیلی طول کشید تا تموم بشه همین موضوع بود که استاد تا مطلب رو بهت یاد نمیداد و مطمئن نمیشد که یاد گرفتی ول نمیکردت!
دیدن مطالب این جزوه ممکنه بیشتر باعث سردرگمی و اضطراب بشه. چون اصل مطلب مال داخل کلاس هست (بود!) نه داخل جزوه
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۱
ارسال:

Mansoureh پاسخ داده:

RE: روش درس خوندن از صفر(ساختمان داده)

چند نکته قبل از اینکه مفصل توضیح بدم:

۱- ببینید من همونطور که این درس رو خواندم، توضیح میدم... ممکنه نظرات متفاوت باشه! این روشی است که من این درس رو باهاش خواندم و از ۶ تا سوال کنکور ۹۰، ۲تا جواب دادم و ۲ تاشو هم صحیح زدم - هر چند فکر میکردم اینقدر خوانده باشم که حداقل ۴ سوال این درس رو ۱۰۰ درصد درست بزنم! ۲ سوال دیگه ۴۰٪!!! در کل تعداد پاسخ صحیحم خوب نبوده ولی تجریباتم رو میزارم بلکه چند نکته از اون کمک حال دوستان باشد.

۲- این هایی که میگم برای درس طراحی الگوریتم هم صدق میکنه! به نظر من درس طراحی الگوریتم مکمل ساختمان داده است و اصلا در کنکور نباید این دو رو جدا کنند!

و اما:

این درس از اون درس هایی است که مبحث و تست رو باید با هم بزنیم...
به نظر من کتاب هورویتز برای شروع عالیه... کتاب تست مقسمی رو در کنار اون باید بخونید...

تا یه مبحث توضیحاتش براتون جا نیفتاده به هیچ عنوان تستش رو نزنید... از تمرینات هورویتز نپرید، تمرینات تشریحی اون رو حل کنید... برنامه نویسی هاش رو جدی بگیرید، اگر وقت دارید روی برنامه تامل کنید... مثلا برنامه ی ذخیره ی ماتریس اسپارس طوری که فضای زیادی نگیرد! (حالا دقیق یادم نیست چی به چی بود!!!) نمیدونم این کتاب حل المسائل داره یا نه، ولی تمریناتش اونقدر سخت نیست که نشه حلشون کرد... اوایل نمیخواد همه ی تمرینات رو مو به مو انجام بدید، اون تمریناتی که پیچیده میشن رو فعلا جواب ندید! بعد از اینکه مبحثی رو کامل خواندید، اون موقع است که به اون مبحث خاص مربوطه در کتاب مقسمی رجوع میکنید، خلاصه های اون کتاب رو هم میخوانید و بعد به هر جا رسیدید که نوشته تست های شماره فلان تا فلان رو انجام بدید، تست های مربوطه رو بزنید... اگر بگذارید تست رو ۲ روز بعد از خواندن اون مطلب بزنید که چه بهتر! اینطوری مطمئن میشید که چقدر یاد گرفتید!

یک نکته راجع به تست زنی:

تست ها رو تقسیم بندی کنید... برای مثال اگر فلان مبحث ۳۰ تا تست داره، ۱۰تاش رو بزنید و ۲۰ تاش رو نگه دارید برای دورهای بعد. کنار تست ها به ازای درست جواب دادن یه تیک و به ازای غلط جواب دادن یه ضربدر بگذارید، تست هایی که علامت نخوردند تست هایی هستند که هنوز جواب ندادید! دور بعد که میخواید تست بزنید، تستی که اشتباه جواب داده بودید رو دوباره حل کنید و علامت دیگری کنار تست بگذارید که بدونید یه زمانی چنین سوالی رو اشتباه زده بودید و توی جمع بندی فقط این جور تست ها رو بزنید! علاوه بر اون بصورت رندوم از تست هایی که قبلا صحیح زده بودید هم دوباره بزنید! من تست های مقسمی رو حتی شده بود ۳ بار زدم!

و بعد:

بعد از اینکه همه ی مباحث رو خوب خواندید و مقسمی رو حل کردید و دیگه حالتون از مقسمی بهم میخورد، اون موقع است که بهتره به سی ال آر اس رجوع کنید... آخ چه اون موقع این کتاب رو خواندن حال میده! اصلا انگاری الفبا رو خوب یادگرفتی حالا داری یه کتاب داستان جذابی رو میخوانی...

خواندن سی ال آر اس:

متن کتاب رو بخوانید، نکات رو بیرون بیارید و جایی یادداشت کنید، مثلا یه دفتر خلاصه نویسی یا برگه های جعبه لایتنر! (دفترچه خلاصه نویسی رو پیشنهاد میکنم که نکاتتون منسجم و پشت سر هم باشه) و بعد نکات رو وقتی توی تاکسی هستید، توی اتوبوس، (برای تهرانیا: توی مترو و بی آر تی) موقع خواب، وقتی جلوی تلویزیون نشستی (!) تکرار کنید... تمرین ها و نتیجه ی تمرین ها رو حتما جایی بنویسید... سی ال آر اس هرچه نکته باشه رو دیگه توی عمق ذهنتون جا میندازه... از دستش ندید.

نکته ی خاصی هست بپرسید تا جواب بدم...

۱
ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

RE: روش درست درس خوندن از صفر(ساختمان داده)

روابط بازگشتی رو که خیلی مهمه فعلا بگم :

حل رابطه بازگشتی و همچنین ایجاد یک رابطه بازگشتی از مباحث خیلی مهم علوم کامپیوتر و کنکور هست بطوریکه با دانستن آن بطور متوسط ۴ تست رو میتونید بزنید ( از گسسته - ساختمان و الگوریتم )
برای حل رابطه بازگشتی چند روش داریم
۱- قضیه مستر : سر راست ترین راه حل هستش که برای برخی از روابط با شکل ظاهری خاصی جواب میده ، این روش تو همه کتابای تستی خوب توضیح داده شده چون چیز ساده ای هست Big Grin اما خیلی هم کاربردیه ، مخصوصا تو کنکور Big Grin
۲- درخت بازگشت : CLRS خوب این بحث رو باز کرده و نکاتی مثل تعداد گره در عمق فلان ، مجموع گره و ... رو با یه مثال توضیح داده . پیشنهاد میکنم علاوه بر چیزی که گفته شد، حتما چندتا از روابط بازگشتی رو که میتونید به هر روشی حل کنید با درخت بازگشت هم جل کنید تا دستتون بیاد چی به چیه
۳ - روش تغییر متغیر : این روش نیاز به تمرین زیادی داره و توی کنکور بیشتر روابط بازگشتی اول باید تغییر متغیر بدید بعدا با روش مستر حلش کنید
۴- روش معادله مشخصه که بیشتر توی کتابایریاضی گسسته بهش پرداخته میشه . گسسته پوران این مبحث رو خوب گفته
۵- روش های دیگه ای هم مثل تکرار با جایگذاری وجود داره

اینکه از چه روشی حل کنید که کمتر به مشکل بربخورید و سریع تر باشه ، ارتباط مستقمی داره با تعداد تست هایی که حل کردید و راه حلش رو دیدید . باید زیاد مثال حل کنید والا از یه روش نابه جا میرید که یا جواب رو نمیتونید پیداکنید و یا خیلی زمان بر بوده براتون.
یه بار این مبحث رو درست بخویند تا بعداً مجبور نباشید هی بخونینش!

(۱۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۴۲ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  شما clrs رو از کدوم ترجمه خوندید من زبان اصلی داشتم ولی اصلا نتوستم بخونم هم خیلی اندازه متنش ریز بود هم خوندن متنش وقت گیر و سخت بود.

انتشارات خوارزمی که ویراست ۲ هست . خود زبان اصلیش یکم بخونید راه میفتید فقط روزای اولش که با ادبیاتش نا آشنایید یه کم مشکل دارید بعدش خیلی کتاب روونی میشه .

۱
ارسال:

hotmail پاسخ داده:

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده)

سلام
کورمن خودش یه کتابی به نام Algorithms Unlocked نوشته که با اطمینان میشه گفت تمامی نکات مهم clrs را در برگرفته .

لینک دانلود:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال:

Hengameh.Hoseini پاسخ داده:

ممنون از پاسخ تون.
کتاب رو دانلود کردم و دیدم. عالی بود. اتفاقا دنبال زبان اصلی هم بودم.

لطف می کنید اگه کتاب دیگه ای هم می شناسید که شامل تمرین هم باشه, معرفی کنید؟
راستش, برای مصاحبه شغلی ازم خواسته شده که به مفاهیم پایه ای علوم کامپیوتر مسلط باشم.
به ذهنم رسید که خلاصه ای از سی ال آر اِس رو پیدا کنم و بخونم.

اگر فکر می کنید کتاب دیگه ای هم هست که بتونه تو این مورد بم کمک کنه, ممنون می شم راهنمایی کنید.
من به امید خدا می خونم و خلاصه می کنم و خلاصه اش رو هم اینجا در با بقیه علاقمندان به اشتراک می ذارم
خیلی لطف می کنید
سال خوبی داشته باشید

(۰۲ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۳۶ ب.ظ)hotmail نوشته شده توسط:  سلام
کورمن خودش یه کتابی به نام Algorithms Unlocked نوشته که با اطمینان میشه گفت تمامی نکات مهم clrs را در برگرفته .

لینک دانلود:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

nomad:D پاسخ داده:

آخ گفتی
چه به من بگی کوه بکن چه بگی ساختمان بخون.

۰
ارسال: #۱۰

SarahArshad پاسخ داده:

فاطمه جان عنوان رو بزن
روش درست درس خواندن از صفر (ساختمان داده )
این طور بنویس که همه این تاپیکها زیر هم قرار بگیرن ویه منبع درست وحسابی بشن بعد چند وقت
با تشکر از کمکت

۰
ارسال: #۱۱

ania_13 پاسخ داده:

من تو کل دوران تحصیلم از دبستان تا پایان کارشناسی فقط یه درس رو افتادم اونم همین ساختمان داده بود Big Grin وقتیم پاسش کردم تقریبا هیچی ازش نفهمیدم. اما وقتی خوندمش واسه کنکور خیلی برام راحت شد. الان خیلی دوسش دارم. با کتاب مقسمی خوندم ، بارها و بارها خوندم هیچ کتاب درسی رو تو زندگیم انقدر نخوندم (شد حکایت ابوعلی سینا Big Grin ) کتاب پوران هم خوبه اما آقای یوسفی اونقدر نکته میگه که من یکی سر درد میگیرم با گسسته ش هم همین مشکل رو داشتم. مرجع نمیدونم چی خوبه اما جزوه پارسه رو فراموش نکنید من نکته های زیادی دیدم توش که هیچ جا نبود! درمورد الگوریتم هم نظرم همینه اما به نظرم سخت تر از داده هستش.

۰
ارسال: #۱۲

ania_13 پاسخ داده:

(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ق.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  من تو این درس وضعیت مطلوبی دارم (هر چند نمیتونم ادعا کنم قوی هستم)
وضعیت فعلی رو هم مدیون کلاسی هستم که رفتم... کلاسی که متفاوت با همه کلاسایی هست که ممکنه به ذهنتون برسه. اسمش کلاس کنکوره ولی ۵ برابر کامل تر و عمقی تر از دانشگاه تدریس شد
ولی چون میدونم بقیه دوستان به این نوع کلاسی که من شرکت کردم دسترسی ندارن (و فقط به کلاسای پارسه و پوران دسترسی دارن که حتی مفت هم گرونه!!!) پیشنهاد میکنم اول از همه سوالات سالهای پیش رو بررسی کنین تا دستتون بیاد که هر مبحثی چقدر مهمه و کدوم مباحثا بی اهمیت هستن
کلیات مباحث رو بخونین و بعد برین سراغ نکته و تست
فقط بگم که این درس با تست زنی خیلی خیلی تقویت میشه
اولش ممکنه اصلا نتونین خوب تست بزنین... اصلا
ولی رفته رفته خوب میشه
پس اول یه مرور اجمالی از درس بعد نکات و مفاهیم تستی و بعدشم کلی تست... زیاااااااد
من با این روش خیلی عالی نتیجه گرفتم
موافقم با تست زدن یواش یواش را میفته آدم. کاش میگفتین چه کلاسی؟ من که خیلی کنجکاو شدم Big Grin

۰
ارسال: #۱۳

MSZ پاسخ داده:

(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۳ ق.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  موافقم با تست زدن یواش یواش را میفته آدم. کاش میگفتین چه کلاسی؟ من که خیلی کنجکاو شدم
یه کلاس کنکور... ولی چه نظر سطح تدریس چه از نظر محتوا خیلی خیلی بالاتر از کلاسای پارسه و مهستان و نصیر و غیره
مسائل و مواردی رو تدریس کردن که نه تنها تو کتاب های کنکوری بلکه حتی تو کتابی مثل کتاب دکتر قدسی هم پیدا نمی کنین (ولی جزو برنامه مصوب وزارت علوم هستن که در نتیجه ممکنه ازشون تو کنکور سوال بیاد)
ما فقط ۳ نفر بودیم که تونستیم کلاسهای ایشون رو به آخر یرسونیم چون خیلی ها همون وسطا بیخیال شده بودن چون خیلی مفصل درس میدادن!

ولی این کلاس چیزی نیست که بخوایین ازش تو ذهنتون یه چیز عجیب بسازین!
موقع خوندن درس ساختمان خیلی باید رو تست تمرکز کرد (در مورد درس الگوریتم این رو نمیگم!) چون حتی ریزه کاری های این درس رو میشه لا به لای تست های مختلف و حل اونها یاد گرفت
مهمترین مباحث این درس شامل درخت ها (خانواده درخت ها) مرتبه اجرایی و روابط بازگشتی، پشته و صف و نهایتا لیست ها هست
اینطور بگم خدمتتون که حتی اگر ۲۰۰۰ تا هم برای این درس تست بزنین بازم جا داره که بیشتر بزنین
این یه درس فقط و فقط یعنی تست زیاد. گسسته اینطور نیست. الگوریتم هم اینطور نیست ولی ساختمان با تست زیاد خیلی خیلی پیشرفت میکنه
نیازی به خوندن و حل کردن تمرینات کتاب CLRS تو این درس نیست... این درس فقط و فقط یعنی تست...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال: #۱۴

kashir پاسخ داده:

(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۲ ق.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  یه کلاس کنکور... ولی چه نظر سطح تدریس چه از نظر محتوا خیلی خیلی بالاتر از کلاسای پارسه و مهستان و نصیر و غیره
مسائل و مواردی رو تدریس کردن که نه تنها تو کتاب های کنکوری بلکه حتی تو کتابی مثل کتاب دکتر قدسی هم پیدا نمی کنین
مهندس جان، دل مارو آب کردین، یه جزوه ای چیزی ازش ندارین اینجا بزارین استفاده کنیم؟!! Big GrinBig Grin
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۱۵

ania_13 پاسخ داده:

(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۴ ق.ظ)kashir نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۲ ق.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  یه کلاس کنکور... ولی چه نظر سطح تدریس چه از نظر محتوا خیلی خیلی بالاتر از کلاسای پارسه و مهستان و نصیر و غیره
Big Grin

جناب MSZ شما کتاب تست خاصی مد نظرتون هست؟ من کتاب مقسمی و پوران رو تست میزدم تستای زیادی داشت اکثرن هم مشابه توی هر دو کتاب. نشری هست که تستهای فراوان داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون ما مطلبو که میدونیم فقط تست لازمه.

۰
ارسال: #۱۶

MoonRise پاسخ داده:

چرا اسم کلاستونو نمیگید؟
شاید برای امثال من که امسال سال اولشونه این کلاس مفید باشه

۰
ارسال: #۱۷

ania_13 پاسخ داده:

منصوره جان اونقدر مرتب و جذاب نوشتی که آدم سر ذوق میاد Big Grin

کدوم ترجمه هورویتز رو پیشنهاد میکنی؟ من جعفرنژاد رو دارم. وقتی میخوندم حس کردم مقسمی نکاتش رو خوب گفته به نظرت به تمریناتش اکتفا کنم اشکالی نداره؟

نقص کتاب مقسمی رو بیشتر تو کدوم فصلها میدیدی؟

ارسال: #۱۸

Mansoureh پاسخ داده:

(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۲ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  منصوره جان اونقدر مرتب و جذاب نوشتی که آدم سر ذوق میاد Big Grin
خواهش میکنم...

(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۲ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  کدوم ترجمه هورویتز رو پیشنهاد میکنی؟ من جعفرنژاد رو دارم. وقتی میخوندم حس کردم مقسمی نکاتش رو خوب گفته به نظرت به تمریناتش اکتفا کنم اشکالی نداره؟
اولا ساختمان داده هورویتز به زبان سی رو پیشنهاد میکنم! (چون به زبان سی پلاس پلاسش رو در طول دوران کارشناسی خواندم به نظرم یه جورایی میومد ولی تابستون کنکور ۸۹ وقتی به زبان سی رو خواندم خیلی بهتر بود! شاید به این خاطر که صفحه بندی کتابش بهتر بود و منظم تر!)
من ترجمه ی علیخانزاده رو میپسندم... از مترجمین دیگه خبری ندارم... ولی جعفرنژاد اگر کسی با نگارشش مشکل نداشته باشه، بد نیست!

(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۲ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  نقص کتاب مقسمی رو بیشتر تو کدوم فصلها میدیدی؟
این یکی رو اصلا حضور ذهن ندارم، هر چقدر هم فکر کنم یادم نمیاد... ولی در کل مقسمی کافی نیست چون بعضی از نکات رو بیان نکرده... برای همین میگم سی ال آر اس رو حتما بخوانید...

۰
ارسال: #۱۹

fatemeh85 پاسخ داده:

روش درست درس خوندن از صفر(ساختمان داده)

(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۲ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  فاطمه جان عنوان رو بزن
روش درست درس خواندن از صفر (ساختمان داده )
این طور بنویس که همه این تاپیکها زیر هم قرار بگیرن ویه منبع درست وحسابی بشن بعد چند وقت
با تشکر از کمکت
درست شد ممنون از توجه و تذکرت

۰
ارسال: #۲۰

narges_r پاسخ داده:

نمیدونم چندبار قسمت درختهارو خوندم
۳۰ بار ۴۰ بار ۵۰بار.....
هیچ وقت در طول تحصیلم اینقدر یه مبحثو نخونده بودم!

۰
ارسال: #۲۱

ania_13 پاسخ داده:

(۱۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۵ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  نمیدونم چندبار قسمت درختهارو خوندم
۳۰ بار ۴۰ بار ۵۰بار.....
نرگس جان برامون بگو از چه منابعی خوندی؟ از رو یه منبع خاص ۳۰ بار خوندی؟

ارسال: #۲۲

narges_r پاسخ داده:

(۱۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۰۴ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  
(12 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۵ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  نمیدونم چندبار قسمت درختهارو خوندم
۳۰ بار ۴۰ بار ۵۰بار.....
نرگس جان برامون بگو از چه منابعی خوندی؟ از رو یه منبع خاص ۳۰ بار خوندی؟

من مبحث درختها رو از پوران و پارسه مطالعه کردم
پارسال که تصمیم گرفتم برای خوندن نه تنها ساختمان بلکه همه درسهارو فراموش کرده بودم
برای همینم نتونستم همه درسهارو کامل بخونم ولی خداروشکر اون مباحثی رو که خونده بودم خوب نتیجه گرفتم به جز سیستم عامل که خیلی روش وقت گذاشته بودم و کامل هم خونده بودمش
امسال هم قصد دارم ساختمانو از پوران و پارسه بخونم به جز قسمت پیچیدگیهای زمانی و تابع بازگشتی که قصد دارم این دو مبحثو از clrs هم بخونم

قسمت درختهارو که خوندم برا فهم درس زیاد مشکل نداشتم ولی برام خیلی فرار بود برای همینم خیلی دوره کردم چند بار تستهاشو حل کردم و خداروشکر سر جلسه برای تستهای این قسمت مشکلی نداشتم هرچند که تستهای این قسمت امسال خیلی راحت بودن

۰
ارسال: #۲۳

Masoud05 پاسخ داده:

ساختمان داده درسی هست مفهمومی و تجسمی ، باید بعضی چیز را رو خودت تو ذهنت تجسم کنی و اونو روی کاغذ بیاری مخصوصا لیست های پیوندی رو .

اگه پایه خوبی در این درس دارید مستقیم برید CLRS فصولی رو که میگم بخونید والا یه کتاب مثلا مقسمی یا پارسه و یا پوران بردارید و یه نگاهی بهش بندازین ، نیاز نیست تست بزنین ، فقط میخوام که یه خورده با اصطلاحات و مطالب آشنا بشید . بعد از این کار فصول زیر CLRS رو بخونید (بهمین ترتیب ) :
اینا رو که خوندی تمریناش رو هم حل کردی ، توی مباحث علمی کم نمیاری اما بعیده سر جلسه خوب نتیجه بگیری چون چیزهای مهم دیگه ای هم وجود داره مثل سرعت عمل ، نگرش حل مسئله و ...
الان وقتش رسیده برید سراغ کتب تستی ، این درس از اون درساییه که نوع کتاب تستیش زیاد فرقی نداره
پوران از لحاظ علمی خوبه اما حل تست جالبی نداره اگه اینو بخونید باید در کنارش یه کتاب مجموعه حل تست های سالهای اخیر یه انتشارات دیگه هم دم دستون باشه که هر جا رو نفهمیدی از اون استفاده کنی .
مقسمی هم برای ساختمان داده خوبه فقط فصل روابط بازگشتی رو چندتایی غلط تایپی داره که باید مواظبش باشید

روزهای قبل از کنکور هم مجدد تست ها رو حتی شده فقط بخونین ( بدون حل ) چون راه حل و ایده بهتون میده
انشاالله که موفق باشید .

۰
ارسال: #۲۴

SarahArshad پاسخ داده:

(۱۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۷ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  ساختمان داده درسی هست مفهمومی و تجسمی ، باید بعضی چیز را رو خودت تو ذهنت تجسم کنی و اونو روی کاغذ بیاری مخصوصا لیست های پیوندی رو .

انشاالله که موفق باشید .
عالی بود مرصی

ارسال: #۲۵

Masoud05 پاسخ داده:

(۱۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۶ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  عالی بود مرصی

انشاالله به زودی برای هر فصل این درس بطور جداگانه تجربیاتم رو میگم .

۰
ارسال: #۲۶

ania_13 پاسخ داده:

آقا مسعود کتاب پارسه که فرمودین چندان تستی نداره!

ارسال: #۲۷

Masoud05 پاسخ داده:

(۱۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۵ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  آقا مسعود کتاب پارسه که فرمودین چندان تستی نداره!
خوبه که . فکر کنم ۱۰ سال آخر رو بطور کامل حل کرده فقط مسئله ای که داره اینه که تست ها سال به سال هست نه مبحث به مبحث .اونم با مدیریت خودتون قابل حله . فقط فکر کنم تست های علوم کامپیوتر رو نداشته باشه که اونم میتونی از دوستات یه کتاب ۱ روز قرض بگیری و تست های علوم کامپیوترش رو بزنی .

۰
ارسال: #۲۸

fatemeh85 پاسخ داده:

آقا مسعود خیلی خیلی ازتون ممنونم خیلی دارین این تاپیکو ارزشمند می کنید منکه خیلی دارم از اطلاعاتتون استفاده میکنم امیدوارم همیشه تو زندگیتون موفق باشید Smile

۰
ارسال: #۲۹

SarahArshad پاسخ داده:

در مورد پیچیدگی هم بگید

۰
ارسال: #۳۰

fatemeh85 پاسخ داده:

نظرتون راجب جزوه داده ساختار و الگوریتم دکتر قدسی چیه؟ و از بین کتابای پوران و پارسه و طورانی بنظرتون متن کدوم یکی کاملتره؟

۰
ارسال: #۳۱

ania_13 پاسخ داده:

(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۰ ب.ظ)fatemeh85 نوشته شده توسط:  نظرتون راجب جزوه داده ساختار و الگوریتم دکتر قدسی چیه؟ و از بین کتابای پوران و پارسه و طورانی بنظرتون متن کدوم یکی کاملتره؟
مولف کتاب پارسه طورانی هست!

کتاب پارسه بیشتر نکات پوران رو پوشش داده و علاوه بر اونها نکات زیادی رو گفته. ولی خوب تستهای مولف تقریبا نداره و اگه بخواین بعد از مطالعه هر مبحث تست بزنید باید سراغ یه کتاب دیگه برین چون متمایز کردن مباحث توی آزمون های این کتاب شاید براتون جالب نباشه و از اون گذشته تستهای بیشتر میتونه به یادگیریتون کمک کنه.

من مقسمی رو به پوران ترجیح میدم به خاطر اینکه درمورد حل تستها بیشتر میگه اما پوران بعضی تستها رو درست توضیح نداده! و همون نکات اضافه ای که پوران توی توضیحات هر فصل آورده مقسمی توی تستها توضیح داده.

ارسال: #۳۲

Masoud05 پاسخ داده:

(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۰۴ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  من مقسمی رو به پوران ترجیح میدم به خاطر اینکه درمورد حل تستها بیشتر میگه اما پوران بعضی تستها رو درست توضیح نداده! و همون نکات اضافه ای که پوران توی توضیحات هر فصل آورده مقسمی توی تستها توضیح داده.

کلا حل تست مقسمی جالبه ، اما من خودم از هیچ کتاب درسی ایشون استفاده نکردم در عوضش مجموعه سوالات ۱۰ سال مهندسی کامپیوتر + مجموعه سوالات فناوری اطلاعات ایشون رو خریدم و راضی هم بودم .

۰
ارسال: #۳۳

Masoud05 پاسخ داده:

بحث پیچیدگی های زمانی :
بهترین کتاب و روون ترین منبع براش ، کتاب نیپولیتانه که خیلی ابتدایی و ساده گفته پس برای اونایی که هیچی از پیچیدگی زمانی نمیدونن ، خوندن این فصل کتاب نیپولیتان توصیه میشه اما اگر زیاد با این مبحث مشکلی ندارید هر کتابی میخواید بخونید ، بخونید چون فرق خاصی باهم ندارن . فقط من کتاب الگوریتم سپاهان رو که میخوندم نسبت به سایر کتب کنکوری دیگه واقعا بیشتر و بهتر این مبحث رو باز کرده هر چند همون مقسمی یا پارسه و یا پوران هم خوبه و مشکلی رو ایجاد نمیکنه .

۰
ارسال: #۳۴

narges_r پاسخ داده:

به نظر من بعد از خوندن هرفصل باید تعدادی از تستها ولی نه همه تستها زده بشه بعد برای دور دوم بقیه تستها زده بشه

۰
ارسال: #۳۵

skygirl_00 پاسخ داده:

این فصل دو رو اگه کسی میتونه بیاد برام توضیح بده چی ب چیه!!!!! مرتبه ها رو اصلا درک نمی کنم

ارسال: #۳۶

shahram_sharifnia پاسخ داده:

(۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  این فصل دو رو اگه کسی میتونه بیاد برام توضیح بده چی ب چیه!!!!! مرتبه ها رو اصلا درک نمی کنم

به نظرم اگه مرتبه های زمانیو با یه رابطهکوچکتر بزرگتری نگاشت کنید خیلی تستاش راحت میشه و به راحتی سخت ترین سوالات رو هم میزنید. به نظرم مقسمی این قسمتو خوب گفته

۰
ارسال: #۳۷

Mohammad-A پاسخ داده:

کجاش رو مشکل دارید؟

۰
ارسال: #۳۸

skygirl_00 پاسخ داده:

(۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۵۰ ب.ظ)mam نوشته شده توسط:  کجاش رو مشکل دارید؟
قسمتایی از مرتبه اجرایی f (n) =o(g(n)) مثلا چی جوری مرتبه اجرایی رو متوجه میشه!! یا چطور بگم تون c و n رو با جه روش در میاره!!!
پس برم ببینم کتابمو ، بهتون می گم، کمک کنید.

۰
ارسال: #۳۹

fatemeh85 پاسخ داده:

(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۱ ب.ظ)shahram_sharifnia نوشته شده توسط:  
(15 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  این فصل دو رو اگه کسی میتونه بیاد برام توضیح بده چی ب چیه!!!!! مرتبه ها رو اصلا درک نمی کنم

به نظرم اگه مرتبه های زمانیو با یه رابطهکوچکتر بزرگتری نگاشت کنید خیلی تستاش راحت میشه و به راحتی سخت ترین سوالات رو هم میزنید. به نظرم مقسمی این قسمتو خوب گفته
میشه با یه مثال توضیح بدین؟

ارسال: #۴۰

naderx پاسخ داده:

(۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۱ ب.ظ)fatemeh85 نوشته شده توسط:  
(16 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۱ ب.ظ)shahram_sharifnia نوشته شده توسط:  
(15 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  این فصل دو رو اگه کسی میتونه بیاد برام توضیح بده چی ب چیه!!!!! مرتبه ها رو اصلا درک نمی کنم

میشه با یه مثال توضیح بدین؟

بسم الله رحمان رحیم
توضیحی مختصر (قطره ای از دریا) : هر برنامه که نوشته میشود،تعدادی خطوط دارد که این تعداد خطوط به زبان برنامه نویسی و استعداد برنامه نویس و روش کار برنامه نویس (متد برنامه نویسی) و ... بستگی داره،تا اینجا مشکلی نیست ؟ الحمد الله ، مثلآ من برنامه فرضی x رو با زبان پاسکال تو بیست خط مینویسم و دوستم برنامه x منو با زبان سی و با یک روش دیگه تو ۱۵ خط مینویسه،بگو خوب ! یه بنده خدایی میخواد بیاد و برنامه منو با برنامه ای که دوستم با زبان سی نوشته و دقیقآ عملی رو که برنامه من انجام داده رو مقایسه کنه، میاد و به من میگه : " تو برنامه شما تعداد خطوطی که cpu باید اجرا کنه بر اساس ورودی چقدره ؟ " فرض میکنیم که ورودی ما n باشه و تعداد خطوط برنامه من برابر با این تابع باشه : ۲n+10 و همین سوال رو از دوستم میپرسه و اون با تحلیل برنامش جواب میده که : "تعداد خطوط برنامه من بر اساس ورودی برابر است با تابع ۲n" حالا کسی که اومده مقایسه انجام بده باید بگه برنامه دوست من بهتره ؟ جواب این سوال در اصل "بله" هست، چرا ؟ چون برنامه ایشون ۱۰ تا خط کمتر از برنامه من اجرا میکنه ( برای تمام مقادیر n) ولی میگه برنامه شما دو تا باجی به هم نمیده ! دوست من ناراحت میشه و میگه: "چرا ؟ من مخ ترکوندم و تونستم ۱۰ تا در هر اجرا کمتر وقت cpu رو بگیرم" بنده خدا که اومده مقایسه کنه میگه : "بابا جون وقتی میگم جفتتون بچه هستین، نگین نه ! " ماجفتمون میپرسیم : "چرا؟" و جواب میشنویم که : " فکر میکنید مقایسه من با ۱۰ خط بالا و پایینه ؟ شما جلوی پاتون رون رو میبینید و من دارم آینده رو نگاه میکنم ! وقتی n خیلی بزرگ بشه رفتار تابع های شما بسیار نزدیک هم میشه و چون به n بستگی داره، ده تا خط اینور یا اونور تر تاثیر زیادی نمیذاره ! برنامه هایی که شما نوشتین تو مجموعه O(n) دسته بندی میشه" ما جفتمون میپرسیم: " O(n) چیه ؟ " جواب میشنویم که : " ما یه تعریفی داریم به نام big o که میگه تابع f(n)=O(g(n)) اگر وجود داشته باشه یه "n صفر" و یه c مثبتی که برای مقادیر بیشتر از n صفره رابطه زیر بر قرار باشه : f(n)<= c* g(n) " بعد من میپرسم من نفهمیدم ! مثال بزنید، ایشون سوال میپرسن که : " تابع شما چی بود ؟" من میگم : "۲n+10" ایشون میگن : " قبول داری که اگر من c رو ۵ بگیرم و "nصفره" رو بگیرم ۲ رابطه زیر برای همه مقادیر بزرگتر مساوی "nصفره" (همون ۲) جور در میاد ؟ ۲n+10<5n
من جواب میدم : " آره ! ولی "nصفره" از کجا آوردین ؟ c رو چطور ؟ " بنده خدا جواب میده : " با سعی و خطا و یکم تجربه ! اول c رو یک گذاشتم بعد با خودم گفتم : " نه ! عجب خنکی هستم ، آخه اگر c یک باشه معلومه که ۲n+10 هیچ وقت کوچیک تر از n نمیشه ! " پس با خودم گفتم c رو یه چیزی بدم که محکم کاری بشه و گذشتم c رو ۵ و بعد رفتم به "nصفره" ور رفتم ! و دیدم اگر "nصفره" رو یک بزارم رابطه جور در نمیاد به همین دلیل گفتم بزن بریم بیشترش کنیم ! و "nصفره" رو کردم ۲ و دیدم رابطه کوچکتر مساوی بر قرار شد.

نتیجه گیری بحث : خودتون رو درگیر پیدا کردن "nصفره" , C نکنید ! چرا ؟ چون باید با یک نگاه به تابع، پیچیدگی رو در بیارین نه این که بخواهید اثبات کنید که به ازای چه مقادیری تابع شما پیچیدگیش میشه فلان ! تجربه کار با توابع خیلی دید شما رو باز میکنه ! مشکل اینجاست که دوستان میخواهند کتاب رو مو به مو بخوانند و بعضی وقت ها دوستان هدشون روی یه موضوع ساده گیر میکنه و بیخیال ادامه درس میشن. پس بعضی وقت ها گفتن کلمه بیخیال خیلی کار راه اندازه ! پس بیخیال. Big Grin

۰
ارسال: #۴۱

ania_13 پاسخ داده:

بچه ها من تستای فصل پیچیدگی رو تو کتابای پوران و مقسمی میتونم حل کنم اما بعضی از تستای خارج از این دو کتاب رو با روشهایی که گفتن نمیتونم حل کنم

ارسال: #۴۲

naderx پاسخ داده:

(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۲۰ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  بچه ها من تستای فصل پیچیدگی رو تو کتابای پوران و مقسمی میتونم حل کنم اما بعضی از تستای خارج از این دو کتاب رو با روشهایی که گفتن نمیتونم حل کنم

سلام
مثلآ چه تستی ؟ شاید تونستم بگم مشکل چیه و چرا نمیتونی حل کنی

۰
ارسال: #۴۳

naderx پاسخ داده:

دوستان من حاضرم هر یک از سرفصل های ساختمان داده ها رو با "ویس" + "جزوه" توضیح بدم (بجز درخت ها که متنفرم ازشون !!!) البته توضیحی که برای همه از مبتدی تا حرفه ای قابل فهم باشه، به زبون آدمیزادی ! ولی به نظرم بهتره نام کتاب و شماره صفحاتشو بگید که بتونم زود به زود ویسشو ضبط و اینجوری کمکی کرده باشم به دوستان.

ارسال: #۴۴

milad_rahimi پاسخ داده:

(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۷ ب.ظ)naderx نوشته شده توسط:  دوستان من حاضرم هر یک از سرفصل های ساختمان داده ها رو با "ویس" + "جزوه" توضیح بدم (بجز درخت ها که متنفرم ازشون !!!) البته توضیحی که برای همه از مبتدی تا حرفه ای قابل فهم باشه، به زبون آدمیزادی ! ولی به نظرم بهتره نام کتاب و شماره صفحاتشو بگید که بتونم زود به زود ویسشو ضبط و اینجوری کمکی کرده باشم به دوستان.

سلام دوست خوبم.مبحث مرتبه اجرایی رو واسه من توضیح میدین؟
به اندازه تنفر شما از درخت من از مرتبه اجرایی متنفرم.Big Grin

۰
ارسال: #۴۵

SarahArshad پاسخ داده:

(۱۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ب.ظ)naderx نوشته شده توسط:  
(19 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ ب.ظ)milad_rahimi نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۷ ب.ظ)naderx نوشته شده توسط:  دوستان من حاضرم هر یک از سرفصل های ساختمان داده ها رو با "ویس" + "جزوه" توضیح بدم (بجز درخت ها که متنفرم ازشون !!!) البته توضیحی که برای همه از مبتدی تا حرفه ای قابل فهم باشه، به زبون آدمیزادی ! ولی به نظرم بهتره نام کتاب و شماره صفحاتشو بگید که بتونم زود به زود ویسشو ضبط و اینجوری کمکی کرده باشم به دوستان.

سلام،چشم
حداکثر تا یکشنبه یه جزوه با ویس درست میکنم، پس تا یکشنبه یه سری بزن
فکر می کنم این بخش مرتبه اجرایی مشکل خیلی از دوستان باشه

۰
ارسال: #۴۶

SaMiRa.e پاسخ داده:

یک سوال : امروز یه ترجمه ازکتاب clrs خریدم ( البته زبان اصلیشو دارم ) با ترجمه مهندس دهقان طرزه و زیرنظر دکتر یحیی تابش ( عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف ) .
میخواستم ببینم کسی این ترجمه را خونده ؟ Huh

ارسال: #۴۷

naderx پاسخ داده:

(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ ب.ظ)SaMiRa63 نوشته شده توسط:  یک سوال : امروز یه ترجمه ازکتاب clrs خریدم ( البته زبان اصلیشو دارم ) با ترجمه مهندس دهقان طرزه و زیرنظر دکتر یحیی تابش ( عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف ) .
میخواستم ببینم کسی این ترجمه را خونده ؟ Huh

من این کتاب رو دارم
کتاب خوبیه ، مشکلی نداره ، تازه رنگ بندی کتاب باعث میشه بیشتر بخونیش ! به نظر من خیلی بهتر از جعفر نژاد قمی و گروه خوارزمیه چون هر دو تا شونو دارم !

۰
ارسال: #۴۸

SaMiRa.e پاسخ داده:

(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۲۰ ب.ظ)naderx نوشته شده توسط:  من این کتاب رو دارم
کتاب خوبیه ، مشکلی نداره ، تازه رنگ بندی کتاب باعث میشه بیشتر بخونیش ! به نظر من خیلی بهتر از جعفر نژاد قمی و گروه خوارزمیه چون هر دو تا شونو دارم !

ممنون از جوابت .
شما میدونید کدوم قسمتهاشو برای ساختمان داده باید خوند ؟

۰
ارسال: #۴۹

reyhaneh64 پاسخ داده:

این مطلبو جهت پیگیری ارسال دوستان میزنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Big Grin

ممنون بابت کمک همه.

۰
ارسال: #۵۰

SarahArshad پاسخ داده:

(۱۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ب.ظ)naderx نوشته شده توسط:  
(19 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ ب.ظ)milad_rahimi نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۷ ب.ظ)naderx نوشته شده توسط:  دوستان من حاضرم هر یک از سرفصل های ساختمان داده ها رو با "ویس" + "جزوه" توضیح بدم (بجز درخت ها که متنفرم ازشون !!!) البته توضیحی که برای همه از مبتدی تا حرفه ای قابل فهم باشه، به زبون آدمیزادی ! ولی به نظرم بهتره نام کتاب و شماره صفحاتشو بگید که بتونم زود به زود ویسشو ضبط و اینجوری کمکی کرده باشم به دوستان.

سلام،چشم
حداکثر تا یکشنبه یه جزوه با ویس درست میکنم، پس تا یکشنبه یه سری بزن
ما منتظریم چی شد پس؟

ارسال: #۵۱

naderx پاسخ داده:

[/quote]
ما منتظریم چی شد پس؟
[/quote]

سلام ببخشید یکم دور شد، آخه خودتون میدونید که فی البداهه جزوه نوشتن یکم سخته ، نمیخواهم ماست مالی کنم ماجرا رو به همین دلیل زمان بیشتری میخواهم تا کیفیت کار بالا تر بره ، جمعه آپلود میکنم. (شایدم زود تر)

۰
ارسال: #۵۲

naderx پاسخ داده:

بخش کوچکی از جزوه ای که دارم مینویسم
خدا کنه قابل فهم و خوب از کار در بیاد.

ارسال: #۵۳

milad_rahimi پاسخ داده:

(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۵۲ ب.ظ)naderx نوشته شده توسط:  بخش کوچکی از جزوه ای که دارم مینویسم
خیلی مرسی دوست خوبم.انشالا خدا اجرتو بده.منتظریم.Heart

۰
ارسال: #۵۴

ania_13 پاسخ داده:

ما منتظریم چی شد پس؟
[/quote]

سلام ببخشید یکم دور شد، آخه خودتون میدونید که فی البداهه جزوه نوشتن یکم سخته ، نمیخواهم ماست مالی کنم ماجرا رو به همین دلیل زمان بیشتری میخواهم تا کیفیت کار بالا تر بره ، جمعه آپلود میکنم. (شایدم زود تر)
[/quote]
ممنونم از زحمتی که میکشید

این مبحث مهمیه من کتاب تست که میخونم حس میکنم بعضی نکات رو از روش پریدن مثلا حس میکنم قانونی که باید مثلا برای فلان تست به کار بره نقض شده و بدون توضیح خاصی نویسنده حلش کرده و منم هاج و واج

۰
ارسال: #۵۵

SarahArshad پاسخ داده:

(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۵۲ ب.ظ)naderx نوشته شده توسط:  بخش کوچکی از جزوه ای که دارم مینویسم
به نظرم جالبه و می تونه خیلی مفید باشه ادامه بدید .با تشکر از وقتی که گذاشتید

۰
ارسال: #۵۶

ania_13 پاسخ داده:

ببخشید کی آماده میشه؟ من منتظرم خیلی کنجکاوم Big Grin راستی میشه درباره اینکه چطور میشه بفهمیم حلقه ها به هم وابسته هستن یا نه توضیح کاملی بدین؟ ممنونم یک دنیا

ارسال: #۵۷

naderx پاسخ داده:

(۲۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۶ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  ببخشید کی آماده میشه؟ من منتظرم خیلی کنجکاوم Big Grin راستی میشه درباره اینکه چطور میشه بفهمیم حلقه ها به هم وابسته هستن یا نه توضیح کاملی بدین؟ ممنونم یک دنیا

سلام ، چشم توضیح میدهم، (الان دارم واسه رئیسم یه گزارش چرت درست میکنمConfused ، آزاد شدم چشم (حدود ۱/۵ ساعت دیگه)

۰
ارسال: #۵۸

dpaniz1 پاسخ داده:

امکان داره جزوه پارسه رو آپ لود کنید تا بقیه هم استفاده کنند ... Smile
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ ق.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  اما جزوه پارسه رو فراموش نکنید من نکته های زیادی دیدم توش که هیچ جا نبود!

۰
ارسال: #۵۹

ghaderiyaser پاسخ داده:

من برای افرادی که از صفر میخوان بخونن کتاب لبپ شوتز رو پیشنهاد میکنم. ترجمه فارسیشم هستش تو بازارUndecided

ارسال: #۶۰

Masoud05 پاسخ داده:

(۲۹ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  من برای افرادی که از صفر میخوان بخونن کتاب لبپ شوتز رو پیشنهاد میکنم. ترجمه فارسیشم هستش تو بازارUndecided

مثل هم فکر میکنیم Smile
برای شروع ساختمان داده : لیپ شوتز ، الگوریتم : نیپولیتان Smile

اما یه متد دیگه هم میتونم پیشنهاد کنم ( کسی که قبلا نصفه و نیمه مطالب رو بلد بوده و الان فراموش کرده ) :
ساختمان و الگوریتم مقسمی رو یه نگاه بهش بندازین ( خیلی گیر ندین و سریع برید جلو ، تست هم نهایت از هر فصلی ۵ یا ۶ تا ) بعدش کتاب CLRS هم برای ساحتمان و هم الگوریتم . این مرحله هم که تموم شد خوندن کتابای کنکوری Smile

۰
ارسال: #۶۱

mr-sky پاسخ داده:

من نتونستم این کتاب انقلاب پیدا کنم پارسخ فعلا جدا نمیفروشه

ادرس جای خاصی میشناسید بشه ازاد خرید؟

۰
ارسال: #۶۲

white bird پاسخ داده:

دوستان کسی کتاب دکتر قدسی خونده؟
به نظرتون کل مباحث باید خوند؟
من میخوام این درس از صفر شروع کنم به نظرتون این کتاب خوبه بچه ها؟
اقای MSZ میشه لطفا بگید به چه ترتیبی مباحث داده را بخونیم مثل درس گسسته که گفتید
ممنون میشم

ارسال: #۶۳

ghaderiyaser پاسخ داده:

(۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۴ ب.ظ)white bird نوشته شده توسط:  دوستان کسی کتاب دکتر قدسی خونده؟
اقای MSZ میشه لطفا بگید به چه ترتیبی مباحث داده را بخونیم مثل درس گسسته که گفتید
ممنون میشم
ساختمان داده دکتر قدسی کپی CLRS است. و متنش برای کسی که از صفر شروع کنه مناسب نیست.

ارسال: #۶۴

MSZ پاسخ داده:

(۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۴ ب.ظ)white bird نوشته شده توسط:  دوستان کسی کتاب دکتر قدسی خونده؟
ممنون میشم

سلام
ممکنه دو حالت رو انتخاب کنین. یکی حالت طبیعی خوندن سرفصل ها که خب بر اساس سرفصل های پوران جلو برین خوبه و هرجایی که حس کردین مطلبی رو خوب متوجه نشدین به کتاب مرجع مراجعه کنید و اون قسمت رو بخونین و براش یکی دو تا تمرین حل کنین (در همین حد)
حالت دوم اینه که بر اساس اهمیت مباحث بخونین. این حالت برای کسایی مناسب تر هست که یه پایه ای تو این درس دارن. مثلا اول مباحث مربوط به پیچیدگی زمانی و حل روابط بازگشتی، بعد درخت ها، و ...
من خودم با همون ترتیب کتاب پوران شروع میکنم ولی بعضی ها هستن که روش دوم رو ترجیح میدن.

بازم میگم که تو این درس هرچی بیشتر تست بزنین، همونقدر مسلط تر میشین و مشکلتون با این درس کمتر میشه
بعضی از مفاهیم هستن که ذاتا لابه لای تستها آدم یادشون میگیره
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۶۵

Amir V پاسخ داده:

بچه ها از بین کتابهای کنکوری واسه این درس کدومش خوبه؟

پوران؟ مقسمی یا پارسه؟

مثلا میگن پارسه واسه پایگاه خوب نیس. ساختمان چطوره؟ میخوام ببینم اگه لازمه هر سه رو تهیه کنم و بخونم.

۰
ارسال: #۶۶

MSZ پاسخ داده:

به کتاب Concrete Mathematics نوشته Donald Knuth میتونین مراجعه کنین
ولی ارزشش رو نداره که برا کنکور رو این کتاب کار کنین چون واقعا سنگینه
همون حرفای کتاب پارسه و پوران و مقسمی رو اگه خوب یاد بگیرین به همه تستا میتونین جواب درست بدین
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۶۷

ghaderiyaser پاسخ داده:

چطوری کرمانشاهی Big Grin
--------------------------------------------------
دوستان اگه کسی دیگه میخواد ایمیل بذاره send to all کنم. ۱۲ مگه

ارسال: #۶۸

mahram پاسخ داده:

(۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۴ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  چطوری کرمانشاهی Big Grin
--------------------------------------------------
دوستان اگه کسی دیگه میخواد ایمیل بذاره send to all کنم. ۱۲ مگه
سلام،ممنون. یاحق
mahram2009@gmail.com

۰
ارسال: #۶۹

dpaniz1 پاسخ داده:

ببخشید مطمئنم سوالی که می پرسم تکراریه اما هر چی می گردم جواب سوالمو پیدا نمی کنم (فقط یادمه یه جا دیدم ...) ، اگه امکان داره فصلهایی از CLRS که جز سر فصلهای کنکور در درس ساختمان و الگوریتم هست رو بگید ممنون می شم .... Smile

۰
ارسال: #۷۰

SaMiRa.e پاسخ داده:

(۰۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ب.ظ)dpaniz1 نوشته شده توسط:  ببخشید مطمئنم سوالی که می پرسم تکراریه اما هر چی می گردم جواب سوالمو پیدا نمی کنم (فقط یادمه یه جا دیدم ...) ، اگه امکان داره فصلهایی از CLRS که جز سر فصلهای کنکور در درس ساختمان و الگوریتم هست رو بگید ممنون می شم .... Smile

از این لینک میتونیداستفاده کنید :

البته تو مصاحبه آقای Masoud05 هم گفته شده .

۰
ارسال: #۷۱

nomad:D پاسخ داده:

دوستان!
یه نظرتون من فقط جزوه استاد ابراهیمی مقدم رو بخونم کافی نیست؟
یعنی حتما باید مثلا مقسمی یا غیره ... رو بخونم؟

ارسال: #۷۲

ghaderiyaser پاسخ داده:

(۰۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۴۶ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  دوستان!
یه نظرتون من فقط جزوه استاد ابراهیمی مقدم رو بخونم کافی نیست؟
یعنی حتما باید مثلا مقسمی یا غیره ... رو بخونم؟
برای یادگیری مفاهیم منظورتونه یا سوال حل کردن؟

۰
ارسال: #۷۳

Pakzad پاسخ داده:

سلام به همگی

خدا قوت به همگی

میشه در مورد قسمت برنامه نویسی هم صحبت کنید
مثلا ساختار گره گفته ولی قابل فهم برای من نیست

Struct node {
elementtype info;
node *next;
}

یعنی تو کتاب برنامه سازی پیشرفته ( c++ ) اصلا استراکت نداشتیم ،اصلا استراکت رو کجا برنامه اصلی باید قرار داد

در ضمن تو مرتبه اجرایی چرا همش به بیگ او اشاره میکنند بیگ امگا ،یا نماد تتا چی؟

۰
ارسال: #۷۴

fatima1537 پاسخ داده:

(۰۸ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ ق.ظ)Pakzad نوشته شده توسط:  میشه در مورد قسمت برنامه نویسی هم صحبت کنید
مثلا ساختار گره گفته ولی قابل فهم برای من نیست
البته این تاپیک بیشتر برای نحوه خواندن ساختمان داده است . پرسشهای درسی که به صورت جزئی مطرح میشن در این تالار هستند

۰
ارسال: #۷۵

ghaderiyaser پاسخ داده:

ساختمان داده یه کم گسترده است. اول پوران رو خوب بخونید اگه رسیدید بقیه رو هم بخونید

۰
ارسال: #۷۶

white bird پاسخ داده:

پوران دارم میخونم
بجز فصل اولش که اصلا نمی فهمم بقیه فصلاش تقریبا برام قابل فهمه
بین پارسه و مقسمی کدوم بهتره؟

ارسال: #۷۷

Amir V پاسخ داده:

(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۷ ق.ظ)white bird نوشته شده توسط:  پوران دارم میخونم
بجز فصل اولش که اصلا نمی فهمم بقیه فصلاش تقریبا برام قابل فهمه
بین پارسه و مقسمی کدوم بهتره؟

شما به من مسیج زدی پرسیدی... دوباره...؟ Shy

به هر حال پیشنهاد من همونیه که توی مسیج گفتم خدمتت.

۰
ارسال: #۷۸

Masoud05 پاسخ داده:

برای ساختمان فصل های زیر رو از کرمن بخونید :
درهمسازی - روابط بازگشتی ( مخصوصا درخت بازگشتی ) - درخت های دودویی ویژه

مابقی مباحث رو از روی پوران بخونید

درضمن تسلط به تست های ساختمان داده وابسته به حل تست زیاده ، پوران خوب تست ها رو جواب نداده پس در کنارش از کتاب پارسه یا مقسمی برای بررسی بهتر حل تست ها استفاده کنید

۰
ارسال: #۷۹

m@hboobe پاسخ داده:

من کتاب ساختمان داده:هورویتز زبان پاسکال دارم میخواستم بدونم اصل قضیه که تفاوتی نداره به زبان سی یا سی پلاس ؟! فعلا دارم از مقسمی میخونم فصل دوم رسیدم !

۰
ارسال: #۸۰

sd_javadi پاسخ داده:

من ساختمان پوران رو ۲-۳ بار خوندم تا پیچیدگی زمان ها و بحث های معمولی اش ملکه ذهنم بشه که شد.
خدا رو شکر ۴۴ اینطورا زدم تو کنکور ، کم بود ولی با اون سوالا و با این کتابا کسی بیشتر نمیتونست بزنه. (لااقل من خبر ندارم) شماهم خیلی به خودتون سخت نگیرید ، کتاب یوسفی عزیز رو بخونید و تست هاشو بزنید ، اگه جاییش رو نفهمیدید برید جزوه یا کتاب کنکوری یکی دیگه (مثل مقسمی) رو بخونید و اون قسمت رو حل کنید . بیشتر از این هم وقت نذارید چون ساختمان درس مروره.

۰
ارسال: #۸۱

minai پاسخ داده:

سلام دوستان
یه سوال :
دوستانی که کتاب سی ال ار اس و نیپولیتان رو برای منبع درس ساختمان معرفی کردن میشه لطفا بگن از کدوم انتشارات و کدوم مترجم؟
مسلما جعفرنژاد نیست ،وگرنه پس کی؟

ارسال: #۸۲

javad94 پاسخ داده:

(۰۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۱۸ ب.ظ)minai نوشته شده توسط:  سلام دوستان
یه سوال :
دوستانی که کتاب سی ال ار اس و نیپولیتان رو برای منبع درس ساختمان معرفی کردن میشه لطفا بگن از کدوم انتشارات و کدوم مترجم؟

کتاب سی ال آر اس : انتشارات نص و ترجمه دهقان طرزه و خودم هم این کتاب رو خریدم.

کتاب نیپولیتان هم طراحی الگوریتم هستش نه ساختمان داده تا اون جایی که من می دونم از انتشارات علوم رایانه و ترجمه جعفرنژاد قمی

یا علی

۰
ارسال: #۸۳

Amir V پاسخ داده:

Re: RE: روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده)

(۰۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۱۸ ب.ظ)minai نوشته شده توسط:  سلام دوستان
یه سوال :

نیپولیتان طراحی الگوریتمه نه ساختمان.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

۰
ارسال: #۸۴

ania_13 پاسخ داده:

دوستان من احساس میکنم یه جاهایی رو تو فصل مرتبه زمانی قاطی میکنم. کدوم جزوه یا منبع این مبحثو خوب گفته؟ جز مقسمی و هادی یوسفی

۰
ارسال: #۸۵

Mohammad-A پاسخ داده:

(۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  دوستان من احساس میکنم یه جاهایی رو تو فصل مرتبه زمانی قاطی میکنم. کدوم جزوه یا منبع این مبحثو خوب گفته؟ جز مقسمی و هادی یوسفی
کتاب نیپولیتان و سپاهان ارشد به نظرم مناسب هستند.

۰
ارسال: #۸۶

seyed_eng پاسخ داده:

سلام
می دونم خیلی بحث شده که کدوم کتاب بهتره و...
ولی به نظر من آدم خودش با مطالعه کتابای مختلف می فهمه کدوم بهتره
مثلا این همه از پارسه تعریف می کنن و بعضیا مقسمی رو ضعیف می دونن،ولی من فصل اول ساختمان داده پارسه رو هیچی نفهمیدم!هیچی!
همون مباحث رو(پیچیدگی زمانی) از رو مقسمی خوندم واقعه خیلی بهتر توضیح داده!

۰
ارسال: #۸۸

aatwo پاسخ داده:

بچه ها برای دانشگاه آزاد رشته کامپیوتر کدوم فصل هاش مهمتره

۰
ارسال: #۸۹

ppositiveenergy پاسخ داده:

ساختمان داده ::چی بخونم::
برای درسی مثل ساختمان داده:
من چند تا کتاب دارم
کتاب هوروتیز
کتاب تست پوران پژوهش
کتاب پارسه.
کتاب کورمن
حالا به نظرتون اول از کدام شروع کنم.روند خوندنم چی باشه؟همه شو لازمه بخونم.؟
در ضمن من واسه دکتری ۹۳ میخام بخونم.
در ضمن یه حالت خلاصه برداری هم میخام داشته باشم.

۰
ارسال: #۹۰

nina69 پاسخ داده:

یه کتابی هست از دکتر قدسی اسمش یادم نیست ۳۰۰۰ مساله یا ۳۰۰ مساله
یه چیزی تو همین مایه ها بود
چند ماه پیش یکی از بچه ها توی همین مانشت معرفی کرده بود
کسی از این کتاب استفاده کرده؟
با کتاب داده ساختارهای دکتر قدسی خیلی تفاوت داره؟

۰
ارسال: #۹۱

aydingol پاسخ داده:

اسم کتاب ۶۰۰ مسئله چند گزینه ای از داده ساختارها و الگوریتم ها
نوشته
دکتر محمد قدسی
من یه نگاه سرسری کردم به نظرم جالب بود
باید کمی سوار مطلب باشین تا بتونید ازش بهره ببرید

۰
ارسال: #۹۲

Hengameh.Hoseini پاسخ داده:

سلام. عیدتون مبارک
کسی از دوستان خلاصه ای از نکات مهم کتاب سی ال آر اِس داره, به اشتراک بذاره؟
ممنون می شم

ارسال: #۹۳

skygirl_00 پاسخ داده:

هر فصل از مقسمی خونده میشه بعدش باید تستاشو زد!!!! من سعی می کنم بعد خوندن فصل ،نرم سراغ تستاش . ۳ ، ۴ تا فصل می خونم بعد تست. چطوره

فصل دو مقسمی ک پیچیدگی زمانیه اصلا برام قابل درک نیست.متوجه نمیشم چی ب چیه .همش همینطور بودم تو این فصل. از رو نیپولیتن گفتن خونده شه خوبه!!!! من ندارم کتابشو فعلا. اما میشه تهیش کنم.
یکی بگه چی می خواد بگه مثلا همین مرتبه اجراییه. c رو از کجا در میاره؟ n رو از کجا می فهمه؟

ارسال: #۹۴

Masoud05 پاسخ داده:

(۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۶ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  هر فصل از مقسمی خونده میشه بعدش باید تستاشو زد!!!! من سعی می کنم بعد خوندن فصل ،نرم سراغ تستاش . ۳ ، ۴ تا فصل می خونم بعد تست. چطوره

تعدادی از تستاش رو بزن و تعدادی رو نگه دار برای روز و هفته های بعد . انشاالله به زودی در یه تاپیک مجزا به روش ها و تکنیک های اینچنینی خواهم پرداخت که حاصل تجربه خودم + تعداد زیادی از دوستان خوبمه که در حین خوندن برای کنکور بهم کمک میکردن .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۹۴ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۶۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۱۸۴ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۳,۹۶۱ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۱۲۴ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۲,۹۵۳ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  تفکیک سوالات پاسخ درست بر اساس هر درس Distance ۰ ۲,۶۷۱ ۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۰۸ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  منبع ساختمان داده RASPINA ۷ ۷,۲۳۲ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close