زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۰۵۱
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۵۸ ق.ظ
برای کشتیهای بی حرکت،موجها تصمیم میگیرند . . . !

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: yaser_ilam_com , انرژی مثبت , diligent , mhkpnu , goldoonehkhanoom , fatima1537 , SaMiRa.e , **sara** , sepid , Mansoureh , Pakzad
ارسال: #۴۰۵۲
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۰۳ ب.ظ
-----
الهی ، شکرت که در جوانی شکسته شدم.

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

سپاس‌گزاری شده توسط: farahnaz
ارسال: #۴۰۵۳
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۳۴ ب.ظ
میخواستم بنویسم:
آهای سرنوشت... اسکار حق توست ...سالهاست که مرا فیلم کرده ای ...!

بعد با خودم میگم: سرنوشت چه تقصیری داره.خود کرده را تدبیر نیس!!!

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , maryami , SaMiRa.e , diligent
ارسال: #۴۰۵۴
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۳:۱۵ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
نامه بابا لنگ دراز به جودی ابوت:

کاملا با تو موافق هستم که عده ای از مردم هرگز زندگی نمی کنند وزندگی را یک مسابقه دو می دانند و می خواهند هرچه زودتر به هدفی که درافق دوردست است دست یابند و متوجه نمی شوند که آن قدرخسته شده اند که شاید نتوانند به مقصد برسند و اگرهم برسند ناگهان خود را در پایان خط می بینند. درحالی که نه به مسیر توجه داشته اند و نه لذتی از آن برده اند. دیر یا زود آدم پیر و خسته می شود....... درحالی که از اطراف خودغافل بوده است. آن وقت دیگر رسیدن به آرزوها و اهداف هم برایش بی تفاوت می شود و فقط او می ماند و یک خستگی بی لذت و فرصت وزمانی که ازدست رفته و به دست نخواهد آمد.
جودی عزیزم! درست است، ما به اندازه خاطرات خوشی که از دیگران داریم آنها را دوست داریم و به آنها وابسته می شویم. هرچه خاطرات خوشمان از شخصی بیشتر باشد علاقه و وابستگی ما بیشتر می شود. پس هرکسی را بیشتر دوست داریم و می خواهیم که بیشتر دوستمان بدارد باید برایش خاطرات خوش زیادی بسازیم تا بتوانیم دردلش ثبت شویم.

دوستدارتو : بابالنگ دراز..

گر مرد رهی میان خون باید رفت *** از پای فتاده سر نگون باید رفت
تو پای در ره نه و هیچ مپرس*** خود راه بگویدت که چون باید رفت
 سپاس‌گزاری شده توسط: yaser_ilam_com , **sara** , Aurora , luna , sepid , mhkpnu , diligent , SaMiRa.e , farahnaz
ارسال: #۴۰۵۵
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۳:۲۰ ب.ظ
می گویندمرا آفریدند
از استخوان دنده چپ مردی به نام آدم
حوایم نامیدند یعنی زندگی
تا در کنار آدم یعنی انسان
همراه و هصداباشم

می گویند
میوه سیب را من خوردم شاید هم گندم را
و مرا به نزول انسان از بهشت محکوم می نمایند

بعد از خوردن گندم و یا شاید سیب
چشمان شان باز گردید مرا دیدند
مرا در برگ ها پیچیدند مرا پیچیدند در برگ ها
تا شاید راه نجاتی را از معصیتم پیدا کنند
نسل انسان زاده منست
من حوا
فریب خوردۀ شیطان
و می گویند
که درد و زجر انسان هم
زاده منست زاده حوا
که آنان را از عرش به خاکی دهر فرو افکند
شاید گناه من باشد
شاید هم از فرشته ای از نسل آتش
که صداقت و سادگی مرا
به بازی گرفت و فریبم داد
مثل همه که فریبم می دهند
اقرار می کنم دلی پاک
معصومیت از تبار فرشتگان
و باوری ساده تر و صاف تر از اب های شفاف جوشنده یک چشمه دارم

با گذشت قرن ها باز هم آمدم
ابراهیم زادۀ من بود و اسماعیل پروردۀ من
گاهی در وجود زنی از تبار فرعونیان که موسی را در دامنش پرورید
گاهی مریم عمران، مادر بکر پیامبری که مسیح اش نامیدند
و گاه خدیجه، در رکاب مردی که محمد اش خواندند

فاطمه من بودم
زلیخای عزیز مصر و دلباخته یوسف هم من بودم
زن لوط و زن ابولهب و زن نوح ملکه سبا من بودم و
فاطمه زهرا هم من
گاه بهشت را زیر پایم نهادند و
گاه ناقص العقل و نیمی از مرد خطابم نمودند
گاه سنگبارانم نمودند و
گاه به نامم سوگند یاد کرده، و در کنار تندیس مقدسم اشک ریختند
گاه زندانیم کردند و
گاه با آزادی حضورم جنگیدند و
گاه قربانی غرورم نمودند و
گاه بازیچه خواهشاتم کردند
اما حقیقت بودنم را
و نقش عمیق کنده کاری شده هستی ام را بر
برگ برگ روزگار
هرگز!
منکر نخواهند شد من
مادر نسل انسان ام من
حوایم، زلیخایم، فاطمه ام، خدیجه ام
مریمم
من
درست همانند رنگین کمان
رنگ های دارم روشن و تیره
و حوا مثل توست ای ادم
اختلاطی از خوب و بد
و خلقتی از خلاقی که مرا
درست همزمان با تو افرید
پس بیاموز تا سجده کنی
درست همانطور که فرشتگان در بهشت
بر من سجده کردند
بیاموز که من
نه از پهلوی چپ ات
بلکه
استوار، رسا و همطراز
با تو
زاده شدم
بیاموز که من
مادر این دهرم و تو
مثل دیگران
زاده من! .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

سپاس‌گزاری شده توسط: yaser_ilam_com , Donna
ارسال: #۴۰۵۶
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۲۲ ب.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ ب.ظ)Belissima نوشته شده توسط:  بد اومدن از کسی یک ثانیه تنفر از همون ادم هست....
حالا من با تنفری روبرو هستم که قبلا دوست داشتن بوده...دوست داشتنش رو تبدیل به تنفر کرده، صحنه های خوبی نیست مقایسه الان با گذشته... همش یاد این شعر میافتم: به سراغ من اگر می آیی نرم و آهسته بیا مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهایی من...
دنیای عجیبیه.نمیدونم چرابیشتردوست داشتنها اخرش تنفره.اشتباه کجاست؟Huh
 سپاس‌گزاری شده توسط: Belissima , farahnaz
ارسال: #۴۰۵۷
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۵۱ ب.ظ، توسط mhkpnu.)
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۲۲ ب.ظ)goldoonehkhanoom نوشته شده توسط:  دنیای عجیبیه.نمیدونم چرابیشتردوست داشتنها اخرش تنفره.اشتباه کجاست؟Huh

اشتباهی رخ نمی ده.این ما هستیم که شاید در طی زمان عوض میشیم
اونقدر غرق در چیزهای بی ارزش می شویم که سادگی و لطافت دوست داشتن خالصانه را از یاد میبریم
مقصر ماییم که یا از اول درست انتخاب نکرده ایم یا معنای واقعی دوست داشتن را نمیدانیم
ای کاش بفهمیم که عمر سفر کوتاه هست و از ته دل به همدیگه محبت کنیم.

از آهسته رفتن نترس، از اینکه ندانی ایستاده ای بترس
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , Belissima
ارسال: #۴۰۵۸
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۰۷ ب.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۲۲ ب.ظ)goldoonehkhanoom نوشته شده توسط:  دنیای عجیبیه.نمیدونم چرابیشتردوست داشتنها اخرش تنفره.اشتباه کجاست؟Huh

دوست داشتنی که به تنفر ختم بشه اسمش دوست داشتن نیست، خودخواهیه .

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: uniquegirl , Belissima
ارسال: #۴۰۵۹
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۰۴ ب.ظ، توسط uniquegirl.)
ناگهان چقدر زود دیر می شود...
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۰۷ ب.ظ)nafiseh1366 نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۲۲ ب.ظ)goldoonehkhanoom نوشته شده توسط:  دنیای عجیبیه.نمیدونم چرابیشتردوست داشتنها اخرش تنفره.اشتباه کجاست؟Huh

بدترین چیز اینه که دلت بخواد از کسی که دوستش داری، متنفر بشی، اما نتونیUndecided مسخرست نه؟Huh

أَینَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقتولِ بِکَربَلاء...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Belissima , diligent , farahnaz
ارسال: #۴۰۶۰
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۱۷ ب.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ب.ظ)uniquegirl نوشته شده توسط:  ناگهان چقدر زود دیر می شود...
(18 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۲۲ ب.ظ)goldoonehkhanoom نوشته شده توسط:  دنیای عجیبیه.نمیدونم چرابیشتردوست داشتنها اخرش تنفره.اشتباه کجاست؟Huh

بدترین چیز اینه که دلت بخواد از کسی که دوستش داری، متنفر بشی، اما نتونیUndecided مسخرست نه؟Huh
منم منظورم همین بود.اینکه به خاطرشرایط مجبورشی اون ادم و فراموش کنی و خودت و مجبورکنی متنفرشی که دیگه به طرفش برنگردی.اره مسخرست ولی گاهی اوقات چاره همینه دیگه.Huh
 سپاس‌گزاری شده توسط: Belissima , diligent , uniquegirl , farahnaz
ارسال: #۴۰۶۱
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۳:۳۷ ب.ظ، توسط - rasool -.)
[تصویر:  663lolvm0lz5uw86krp0.jpg]

هر چند که این گوشه نشین ، خود ، دست و پا بسته است.

اما از خدای رحمان می خوام سرانجام همه ی کسانی که به نحوی با مشکلاتی در گیرند رو ختم به خیر بکنه.

الهی! ای کریمی که بخشنده عطایی و ای حکیمی که پوشنده خطایی و ای احدی که در ذات و صفات بی همتایی و ای خالقی که راهنمایی و ای قادری که خدایی را سزایی، به ذات لایزال خود و به صفات با کمال خود و به عزت جلال خود و به عظمت جمال خود که جان ما را صافی خود ده، دل ما را هوای خود ده، چشم ما را ضیاء خود ده و ما را آن ده که آن به.

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

سپاس‌گزاری شده توسط: Belissima , Donna , diligent , انرژی مثبت , firouzi.s , Aurora , mhkpnu , uniquegirl , farahnaz
ارسال: #۴۰۶۲
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۰۴ ق.ظ
دل اگه تنها نبود جا برای مهمون نمیذاشت ، کوه اگه عاشق نبود ، سر به بیابون نمیذاشت . . .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Belissima , diligent , انرژی مثبت , Aurora , goldoonehkhanoom
ارسال: #۴۰۶۳
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۱۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۱۹ ق.ظ، توسط SarahArshad.)
(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۳۱ ق.ظ)Belissima نوشته شده توسط:  بچه ها بحث در مورد عشق و دوست داشتن و تفاوت این دو زیاده شاید تو یه تاپیک مناسب بحث بشه نظرات مختلف هم دیده بشه بهتر باشه.
ولی کلا حتما یه مرحله بعد از انتخاب طرف مقابل بذارید و بعد برید سراغ مرحله علاقه وقتی انتخابش کردید بروید سراغ مرحله شناخت و بعد از اون علاقه خودتون رو وسعت بدید.
دنیای ادمها واقعا متفاوت هست باید اول با ادبیات اون ادم اشنا بشی بعد پیامهای حساست رو بفرستی همون شعر سهراب بهترین توصیف هست که باید نرم و اهسته وارد دنیای کسی شد و باز هم میگم شناخت روحیات.
کاملا باهات موافقم .در ادامه صحبتت میشه این رو هم اضافه کرد که اگه این شناخته نباشه ومستقیم بپری تو دریای عشق .که به نظرم عشق هم نیست وهوسه بعد همین موجهای مواج جلوی چشمات رو میگیره .بعد تو فکر می کنی وای که چه تحفه ای نصیبت شده .می دونی چرا چون تو اون رو اون طوری میبینی که در درونت اون رو ساختی نه اون طوری که اون هست .تو جلوی چشمت مسدوده که ببینی وبعد گیلیلی می کنی یکم می گذره دریا آروم میشه موجها می خوابن تو می فهمی که وای اونی که تو در رویاهات تصور میکردی فقط مال رویاهاست نه بیشتر .اون موقع است که ....

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

سپاس‌گزاری شده توسط: Belissima , Donna , farahnaz
ارسال: #۴۰۶۴
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۲۸ ق.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۱۷ ب.ظ)goldoonehkhanoom نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ب.ظ)uniquegirl نوشته شده توسط:  ناگهان چقدر زود دیر می شود...

منم منظورم همین بود.اینکه به خاطرشرایط مجبورشی اون ادم و فراموش کنی و خودت و مجبورکنی متنفرشی که دیگه به طرفش برنگردی.اره مسخرست ولی گاهی اوقات چاره همینه دیگه.Huh

چرا تنفر؟!!!
بهتر بجای ایجاد حس تنفر در مورد حسهای فعلی و شرایط کنونی بیشتر فکر کرد و باهاشون کنار اومد، الان وقت اینه که به این فکر کنی که کجای کار ایراد داشته که دوباره تکرارش نکنی...
ایجاد این حس تنفر میتونه برای اینده ، تصمیمات اینده و حسهایی که ممکنه در اینده برای فرد دیگه ای ایجاد بشه مشکل ساز بشه

.
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Belissima , farahnaz
ارسال: #۴۰۶۵
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۵۰ ق.ظ
من آخرش نفهمیدم خانم انرژی مثبت با انرژی هسته ای نسبتی دارن یا فقط تشابه نامه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: hkarimi , انرژی مثبت , diligent

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۴۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۸۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close