زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۴۵۱۱
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۰:۱۰ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۲۳ ق.ظ)majidnourirad10 نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۱۲ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  دلم بچه میخواد ...

چند نفر می شناسم که فرزند خونده - فقط حامی مالی - کسی شده بودن . و ماهیانه مبلغی رو ( که میشه هر مقدار حتی خیلی خیلی کم مثله ماهی پنجاه یا ماهی بیست هزار تومان حتی ) براش کارت به کارت می کردن ؛ بدونه این که حتی اون بچه متوجه بشه. مثلا اگه دانش اموزه ابتدایی باشه میشه برای عید ها چند تا لباس قشنگ براش بگیریم کادو کنیم و بفرستیم . یا چند تا کتاب کمک درسی بفرستیم .و توی همه ی رده های سنی بهزیستی ها از این مورد ها دارن.

یک حسی مثله " بابا لنگ دراز " بودن داره . هر چند وقت هم میشه از دور نگاش کرد . یا اگه بخواید از نزدیک ( که البته توصیه نمیشه ؛ چون هم اون بچه معذب میشه و احساس داره و دوست نداره بهش ترحم بشه و یا دوست داره که با بابا لنگ درازش از اون جا بره )
البته شرایط منطقه ی مکانی شما رو نمی دونم و با قوانین اونجا اشنایی ندارم .
بحث بچه خواستن با بحث کمک کردن به یتیم یا نیازمند فرق داره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , majidnourirad10 , yagmur0022 , codin
ارسال: #۵۴۵۱۲
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۲:۳۹ ب.ظ
ما تنها کشوری هستیم که مردمش مسلمانتر از اعراب، مارکسیست‌تر از شوروی، غربی‌تر از اروپا، و دشمن‌ تر از انگلیس به فرهنگ و تمدن ایرانی هستند.
این افراط‌گرایی حاصل چیست؟!

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , khayyam , crevice , ele
ارسال: #۵۴۵۱۳
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۶:۰۵ ب.ظ
میدانی گاهی باید
حتی بی دلیل شاد باشی
گاهی باید در هجوم مشکلات
آرام ترین فرد زمین باشی
امید همیشه هست
و سختی،بخشی گذرا از زندگی
امیدت فقط به خدا باشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۵۴۵۱۴
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۱:۴۰ ب.ظ
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۵۸ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  اگ با بقیه مهربون باشیم، اونوقت یاد میگیریم با خودمون هم مهربون باشیم

به شدت معتقدم که برعکسش درسته. و البته مهربونی اصیل بی قید و شرط، همگی، بدون تبعض و بدون توقع جبران هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , sss
ارسال: #۵۴۵۱۵
۰۱ خرداد ۱۳۹۹, ۰۲:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۳۴ ق.ظ، توسط codin.)
(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۱۰ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(31 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۲۳ ق.ظ)majidnourirad10 نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۱۲ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  دلم بچه میخواد ...

چند نفر می شناسم که فرزند خونده - فقط حامی مالی - کسی شده بودن . و ماهیانه مبلغی رو ( که میشه هر مقدار حتی خیلی خیلی کم مثله ماهی پنجاه یا ماهی بیست هزار تومان حتی ) براش کارت به کارت می کردن ؛ بدونه این که حتی اون بچه متوجه بشه. مثلا اگه دانش اموزه ابتدایی باشه میشه برای عید ها چند تا لباس قشنگ براش بگیریم کادو کنیم و بفرستیم . یا چند تا کتاب کمک درسی بفرستیم .و توی همه ی رده های سنی بهزیستی ها از این مورد ها دارن.

یک حسی مثله " بابا لنگ دراز " بودن داره . هر چند وقت هم میشه از دور نگاش کرد . یا اگه بخواید از نزدیک ( که البته توصیه نمیشه ؛ چون هم اون بچه معذب میشه و احساس داره و دوست نداره بهش ترحم بشه و یا دوست داره که با بابا لنگ درازش از اون جا بره )
البته شرایط منطقه ی مکانی شما رو نمی دونم و با قوانین اونجا اشنایی ندارم .
بحث بچه خواستن با بحث کمک کردن به یتیم یا نیازمند فرق داره

منم همینطور فکر میکنم. مث این میمونه به جای این که ازدواج کنی بری کمک کنی به جهیزیه تازه عروس داماد ها.... هر کدوم جای خودشونو دارن به نظرم. هرچند این چیزا خیلی بستگی به هر فرد و ذهنیتش و خانواده ای که توش بزرگ شده داره. برای من شخصا بچه بایولوژیک با کسی که دوسش داری متفاوته حتی با به سرپرستی گرفتن یک بچه دیگه
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , khayyam , RASPINA
ارسال: #۵۴۵۱۶
۰۱ خرداد ۱۳۹۹, ۰۸:۴۳ ق.ظ
اجاره خونه ها در تهران دوبرابر شده + ۱۰ تا ۱۰۰ تومن بسته به منطقه رفته روی پول پیشSad
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۴۵۱۷
۰۱ خرداد ۱۳۹۹, ۱۰:۳۸ ق.ظ
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۲۰ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  قدرت کلمات را دست کم نگیرید:
کلمه میتواند،
تو را مشتاق کند مثل "دوستت دارم"
تو را ویران کند مثل "از تو بیزارم"
تو را تلخ کند مثل "خسته ام"
تو را سبز کند مثل "خوشحالم"
تو را زیبا کند مثل "سپاسگزارم"
تو را سست کند مثل "نمی‌توانم"
تو را پیش ببرد مثل "ایمان دارم"
تو را خاموش کند مثل "شانس ندارم"
...

بله بله، منکر قدرت کلمات نیستم. چون این جمله رو از توی کانتکسش کشیدم بیرون و اینجا پست کردم این شکلی نشون میده Big Grin
این جمله از کتاب It's Ok that you're not ok خانم مگان دیواین آورده شده. موضوع کتاب در رابطه با مرهم گذاشتن بر درد فقدان و از دست دادن عزیزان هست.
این جمله هم در همین راستاست و میگه کلمات نمی‌تونن فقدان عزیزان رو جبران کنند، هیچ چیزی نمیتونه فقدان عزیزان رو جبران کنه و ما باید بپذیریم که دیگه هیچوقت دنیا برای ما مثل قبل نمیشه. پس راه حل چیه؟ به جای تلاش برای فراموش کردن اون عزیز یا فراموش کردن اصل مشکل، بیایم روی مشکل مرهم بزاریم و مسیر جدید زندگی رو در پیش بگیریم

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , sss
ارسال: #۵۴۵۱۸
۰۱ خرداد ۱۳۹۹, ۰۱:۳۳ ب.ظ
میخوام ی میز و صندلی برای کار بگیرم. برای برنامه‌نویسی و مطالعه میخوام. حتما ۲ سه تا گلدون باید روش جا شه Tongue کسی پیشنهادی داره؟ بودجم هم زیاد نیست رو هم ۵ تومن Dodgy

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۵۴۵۱۹
۰۱ خرداد ۱۳۹۹, ۰۶:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۰۴ ب.ظ، توسط khayyam.)
(۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۴۳ ق.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  اجاره خونه ها در تهران دوبرابر شده + ۱۰ تا ۱۰۰ تومن بسته به منطقه رفته روی پول پیشSad
اینو گفتی گلوم خشک شد ! ۱۵ تیر قرارداد خونم تموم میشه فعلا هیچ صحبتی با صاحب خونه نکردم با خودم فکر کردم به خاطر کرونا امسال با من کنار میاد ولی دلیل نداره حق خودشه می تونه به یکی دیگه اجاره بده .
نمی دونم والا روزگار سختی شده دیگه حوصله همخونه گرفتن برای کمتر شدن هزینه ندارم
+ تنهایی هم مشکلات خاص خودش رو داره از جمله هزینه
+ نه می تونی بجنگی نه می تونی درجا بزنی و بزنی زیر همه چی
+ یه بنده خدایی به من گفت همخونه دختر پیدا کن خخخ هر چند به این مسئله می گن ازدواج سفید ولی این مسئله تو ایران جایی نداره و اگر فرض کنیم حتی ادم مذهبی هم نباشی ( که هستم ) هیچ خانواده ای راضی نمیشه دخترش با یه پسر بدون عقد رسمی همخونه بشه !
+ دوستم چند وقت پیش جمله سنگینی گفت ، " نهایت تلاش تو هر سال اینه هر سال یه ۱۰ الی ۲۰ میلیون پس انداز کنی بزاری روی پول پیش روز از نو روزی از نو " ))
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , RASPINA , crevice
ارسال: #۵۴۵۲۰
۰۱ خرداد ۱۳۹۹, ۰۸:۴۳ ب.ظ
واقعا خیلی باید نفهم باشی که یه نفر بعد از یک ماه بهت زنگ زده و احوالت رو بپرسه، و اول مکالمه بگی که میخواستم کارای شخصیم رو انجام بدم که زنگ زدی!
و تعجب میکنم از خودم که باز به چنین گوسفند‌هایی زنگ میزنم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , khayyam , RASPINA , .:tarannom:.
ارسال: #۵۴۵۲۱
۰۱ خرداد ۱۳۹۹, ۰۸:۵۰ ب.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۵۶ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اینو گفتی گلوم خشک شد ! ۱۵ تیر قرارداد خونم تموم میشه فعلا هیچ صحبتی با صاحب خونه نکردم با خودم فکر کردم به خاطر کرونا امسال با من کنار میاد ولی دلیل نداره حق خودشه می تونه به یکی دیگه اجاره بده....
حتما زنگ بزن بهش ببین برنامش چطوریه. یعنی وضع مملکت روز به روز داره بغرنج تر میشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , Riemann
ارسال: #۵۴۵۲۲
۰۱ خرداد ۱۳۹۹, ۰۹:۱۱ ب.ظ
اگه اینا مارو به عنوان سلطان توت فرنگی نمی‌گیرن و‌اعدام نمیکنن که ما بریم یه ده کیلو توت بخریم مربا بریزیم : )

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
ارسال: #۵۴۵۲۳
۰۱ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۰۴ ب.ظ
.............
ارسال: #۵۴۵۲۴
۰۲ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ق.ظ، توسط crevice.)
امسال دومین سالیه ک ب طور کامل نتونستم روزه بگیرم. هر چند روزه هام همیشه شاید فقط «غذا و آب نخوردن» بوده! ولی حس جالبی نبود که حال و هوای ماه رمضونو امسال تجربه نکردم.
دلم واسه با لگد از خواب بیدار کردن داداش کوچیکه م واسه سحری و کشتی گرفتنامون روی فرش یه ساعت مونده به افطار و پیرو اون مث سگ تشنه و زخم و زیلی شدنمون تنگ شده...Big Grin دلم واسه سفره افطاری ک مامانم واس من تنهایی پهن میکرد و خودش واس نماز میرفت مسجد خیلی خیلی خیلی تنگ شده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , MajidNasiri , MarkLand , Masoud05 , RASPINA , big cloud , ele , codin , Milestone , .:tarannom:.
ارسال: #۵۴۵۲۵
۰۲ خرداد ۱۳۹۹, ۰۷:۱۳ ق.ظ
(۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۰۲ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  امسال دومین سالیه ک ب طور کامل نتونستم روزه بگیرم. هر چند روزه هام همیشه شاید فقط «غذا و آب نخوردن» بوده! ولی حس جالبی نبود که حال و هوای ماه رمضونو امسال تجربه نکردم.
دلم واسه با لگد از خواب بیدار کردن داداش کوچیکه م واسه سحری و کشتی گرفتنامون روی فرش یه ساعت مونده به افطار و پیرو اون مث سگ تشنه و زخم و زیلی شدنمون تنگ شده...Big Grin دلم واسه سفره افطاری ک مامانم واس من تنهایی پهن میکرد و خودش واس نماز میرفت مسجد خیلی خیلی خیلی تنگ شده.
دیگه خارج این مشکلات رو هم داره Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , codin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۵۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۰۳,۸۳۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۰۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۲۹,۶۶۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۵۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۲۹۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۲۰ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۰۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۱۷۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۵۳۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close