زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۲۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۱۹۸۶
۲۶ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۱۲ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۵ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  سلسه مباحث از دست دادی، این تلاشا بی فایده س Sleepy

دلم روشنه ... بالاخره یه روز دقیقا سر بحث میام مانشت. Rolleyes

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , salam5 , The BesT , SepidehP
ارسال: #۴۱۹۸۷
۲۶ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۱۷ ب.ظ
(۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۴ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  
(26 آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۳ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  بلک جواب اینو بده این کاربر منظور منو نمی فهمه
عجب :/
منو قاطی دعواتون نکنید. من جرقه بحث رو میزنم و عقب وای میستم ببینم چی میشه. Big GrinTongue

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , MarkLand , khayyam , ele
ارسال: #۴۱۹۸۸
۲۶ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۲۲ ب.ظ
(۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۱۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  منو قاطی دعواتون نکنید. من جرقه بحث رو میزنم و عقب وای میستم ببینم چی میشه. Big GrinTongue

یکی از کاربرا بهت چی گفته بود ؟!! آتش فراز؟ آتش افروز؟ آتش نشان TongueBig Grin

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۴۱۹۸۹
۲۶ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۲۴ ب.ظ
(۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۷ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  یادم باشه ازین به بعد خسته بودم برای استراحت نیام مانشت چون بهبودی حاصل نمیشه ک هیچ ....

من یاد این شعر میفتم فکر را زیر باران باید برد

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx
ارسال: #۴۱۹۹۰
۲۶ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۵ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۱ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  شما توی سن ۲۷سالگی از یه دخترخانم انتظار دارید هنر داشته باشه.قبوله؟ هنرش هم باید توی زمانهای فراغتش مثل تابستون کسب کنه.قطعا شما آقایون نمیپذیرید یه دختر که آشپزی و هنرهای خانه داری بلد نباشه را همسرتون انتخاب کنید.
در مقابل ما هم از پسر انتظار داریم تووی همون سن دومثقال پس انداز داشته باشه.پس اندازش میتونه همون زمانهایی که دخترخانم داره هنرمندی مربوط به روحیات خودش را یاد میگیره پسر هم کار کنه و پس انداز کنه هرچند کم.
اگر دختر هیچ هنری نداشت باشه قبول از پسر هم انتظاری نیست پس انداز داشته باشه.کمی منصفانه برخورد کنید و اینقدر طلبکار از دخترها نباشید
من دیشب بحثم با پدرم همین بود که آقای داداش که را که لوس بار اوردید الان انتظار نداشته باشید بتونه زندگیشو جمع و جور کنه و همیشه همه چیز براش فراهم کردید حالا هم به پختگی نرسیده و تو زندگیش دچار سختی شده از کوره در رفته. ولی پدرم جواب میداد که من گذاشتم درس بخونید به یه جایی برسید و نگذاشتم سختی بکشید تا درس بخونید.من این حرف قبول ندارم. اون موقع که تابستون مامانم به من میگفت برو کلاس خیاطی و آشپزی برای خودت خوبه، چرا آقای داداش را هیچی بهش نمیگفتن و فقط میرفت با دوستهاش کوه و سفر؟!
چرا یکطرفه قضاوت میکنید؟
از دختر انتظار دارید انتظار پس انداز داشتن ازتون نداشته باشه! این حق دختر هست که این شرایط را از شما بخواد.همونطور که شما هم حقتون هست اون دختر بتونه مدیریت و هنر اینو داشته باشه زندگی با آرامش براتون مهیا کنه
اگه فقط در همین حد انتظار میرفت که خوب بود. اما با این پول فرغون هم نمیشه خرید چه برسه به ماشین!
اون دخترایی هم که من دیدم طرف تمام هنرش درس خوندن تو یه دانشگاه درجه چندم و یه رشته داغون بوده. نه تنها هنری نداشته بلکه ننشسته بوده ۲ ساعت در مورد زندگیش فکر کنه که اصلا میخواد به چی برسه.

پ.ن: راستی دختر ۲۷ ساله از ۲۴ سالگی (فراعت از ارشد) تا ۲۷ سالگی کلا وقتش خالی بوده. فقط تابستون ها رو نداشته. Smile
پ.ن ۲: هنر؟!!! مدیریت زندگی؟!!! چقدر اونجا توقعات زیاده!!!
پ.ن ۳: بالاغیرتا اینجا معروفه (حتی بین زن ها) که دیگه دختر ها هیچ هنری بلد نیستن و نباید توقع داشت که هیچ هنری بلد باشن. الان اینجا هنر داشتن امتیاز اضافه است. جزو معیارا نیست دیگه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , codin , big cloud
ارسال: #۴۱۹۹۱
۲۶ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۳۴ ب.ظ
(۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۲ ق.ظ)Skyrim نوشته شده توسط:  نمیدونم هروقت بحث ازدواج میشه یا من نیستم، یا اینترنت ندارم، خلاصه یه جوریه نمیتونم اظهار نظر کنم.
چه بسا دلیل اصلی مجرد موندنم هم شرکت نکردن در همین سلسله مباحث باشه Big GrinTongue

حالا نه که هر بار بعد از سر گرفتن بحث ازدواج تو مانشت، یکی از حاضرین در بحث به سر و سامون می‌رسه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , big cloud
ارسال: #۴۱۹۹۲
۲۶ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۸ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  خب شما دخترهایی را برید دنبالشون که به خودتون و شرایطتون بخورند. چرا سراغ دخترهایی میرید که شرایطی که میخواهید مثل درس خوندن تو دانشگاه تاپ را نداره؟ چون من دیدم پسرهایی که خیلی تحصیلات و دانشگاه تاپی درس خوندن یه دختر در همون حد خودشون میخوان. شما هم دنبال اون دخترهایی برید که چنین خصلتی داشته باشن.
توضیح پ.ن : اگر واقعا سه سال را بدون کار گذرونده و منبع درآمد از جایی برای خودش نداشته باشه بله حق دارید بگید باید خیلی بیشتر هنرها داشته باشه. (همه دخترها هم اینطور نیستن بعضیشون اصلا دوست ندارن کار کنن و درامد دربیارن ولی بعضیشون برای خودشون استقلال بیشتری میخوان) ولی دختری که بعد از فراغت از تحصیل توی اون سه سال داشته کار میکرده انتظار نداشته باشید به یه پسر بی پول جواب مثبت بده. شما هم که بی پول نیستید . سرکار میرید. یه وام بگیرید یه ماشین بخرید شروع کنید وامهاش را آروم آروم پس بدید بتونید به شرایط مطلوب برسید. یا وام مسکن بگیرید یه خونه کوچیک تهیه کنید شرایط مساعد میشه. منتظرید یه پول قلمبه بیاد تو دستتون؟ همچین اتفاقی نمیفته هیچوقت. حتی نیازی به ماشین هم نیست فعلا. خونه واجبتره میتونید تهیه کنید.
آقا درس خوندن تو دانشگاه تاپ چیه! اصلا قضیه خیلی فاجعه بار تر از این چیزیه که شما میپندارید! طرف مدیریت دولتی شهرستان خونده باشه به عنوان نقطه قوت حساب میشه. اصلا این چیزی که تو ذهن شماست با واقعیت خیلی خیلی فاصله داره.

جواب توضیح پ.ن: جوابش در مانشت نمی گنجد و اینطور نیست که شما میپندارید. Smile
پ.ن: به قول یکی از دوستان می گفت دخترا همین که دختر هستن به عنوان نقطه مثبت حساب می کنن. Smile

سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , codin , RASPINA , Riemann
ارسال: #۴۱۹۹۳
۲۶ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۲ ب.ظ، توسط kilookiloo.)
تو اکثر مواقع انتخابمون رو بین راه درست و راه راحت تر انجام میدیم تا بین راه درست و راه غلط

(۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۸ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  توضیح پ.ن : (همه دخترها هم اینطور نیستن بعضیشون اصلا دوست ندارن کار کنن و درامد دربیارن ولی ...
به نظرم این دسته در آینده هم حق ندارن حرفی از برابری زن و مرد هم بزنن

راهی به انتها هست؟
ارسال: #۴۱۹۹۴
۲۶ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
(۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۹ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  تو اکثر مواقع انتخابمون رو بین راه درست و راه راحت تر انجام میدیم تا بین راه درست و راه غلط
طلام گرون شده ک بخام با آب طلا بنویسم..Big Grin
اصن خرابم کردیا با این جمله، خراااب..
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , blx , kilookiloo , RASPINA
ارسال: #۴۱۹۹۵
۲۷ آذر ۱۳۹۶, ۱۲:۰۹ ق.ظ
کاربر THE Best .. می گن که دختر تو تابستان رفته هنر یاد گرفته ! ( اولا نمی دونم منظورش از این هنر چیه آشپزی !؟ یا چه می دونم هنر چی دقیقا ؟) اگه منظورتون آشپزی هست اون هنر خاصی نمی خواد منی که الان یه پسرم تمام غذاهای ایرانی رو بلدم بپذم و همچنین تمام کارهای خونه رو هم انجام دادم و می دم و دقیقا اگه دختری فقط هنرش اینا باشه از نظر من هنر نیست .

اصلا فرض کنیم پسر تنبل نبوده و تو اون سه ماه تابستون هم رفته کار کرده بگیم ماهی هم ۲ میلیون حقوق گرفته که اصولا اینطوری نمیشه حالا همون دو میلیون بعد این شخص این دو میلیون رو چطوری پس انداز کنه ؟ خودش خرجی نداره ؟

از مهر ماه هم که هر دو دانشگاه درس خوندین از اون به بعدش اگر قرار باشد درآمد زایی باشد که همون میزان دخترم باید درآمد داشته باشد
اگه کار برنامه نویسی یا شبکه یا کلا هر کاری در حوضه کامپیوتر باشه که دخترم می تونه انجام بده !

من سوالم اینه : چرا فکر می کنید یه پسر که تازه بعد از اتمام تحصیلش باید دو سالم سربازی بره باید سرمایه داشته باشه ؟و اگه این انتظار رو دارید چرا شما دخترا ندارید ؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin
ارسال: #۴۱۹۹۶
۲۷ آذر ۱۳۹۶, ۱۲:۱۵ ق.ظ
(۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  پ.ن: راستی دختر ۲۷ ساله از ۲۴ سالگی (فراعت از ارشد) تا ۲۷ سالگی کلا وقتش خالی بوده. فقط تابستون ها رو نداشته.
وجدانا تعداد و نوع فرصت های شغلی برای دختر و پسر یکسانه؟ اونم تو شهرهای کوچیک.
ثانیا کلی ملاحظات هست که دختر باید رعایت کنه و برای پسر وجود نداره. پسر خیلی راحت تر میتونه برای کار دور از خانواده زندگی کنه, توی انتخاب کارهای شیفتی یا کارهایی که سفر شغلی دارن دستش بازتره و کلی موارد دیگه....

(۲۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  پ.ن ۲: هنر؟!!! مدیریت زندگی؟!!! چقدر اونجا توقعات زیاده!!!
پ.ن ۳: بالاغیرتا اینجا معروفه (حتی بین زن ها) که دیگه دختر ها هیچ هنری بلد نیستن و نباید توقع داشت که هیچ هنری بلد باشن. الان اینجا هنر داشتن امتیاز اضافه است. جزو معیارا نیست دیگه.
دونه دونه بیاین دخترای همشهری خودتون تخریب کنین. یعنی تو اون شهر یه دونه دختر خوب نیست. چقدر منصفانه واقعا!

پس این همه که زندگی شون رو دارن خیلی عالی سر و سامون میدن کی ان؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , RASPINA
ارسال: #۴۱۹۹۷
۲۷ آذر ۱۳۹۶, ۱۲:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۶ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۵ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(26 آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  پ.ن: راستی دختر ۲۷ ساله از ۲۴ سالگی (فراعت از ارشد) تا ۲۷ سالگی کلا وقتش خالی بوده. فقط تابستون ها رو نداشته.
وجدانا تعداد و نوع فرصت های شغلی برای دختر و پسر یکسانه؟ اونم تو شهرهای کوچیک.
ثانیا کلی ملاحظات هست که دختر باید رعایت کنه و برای پسر وجود نداره. پسر خیلی راحت تر میتونه برای کار دور از خانواده زندگی کنه, توی انتخاب کارهای شیفتی یا کارهایی که سفر شغلی دارن دستش بازتره و کلی موارد دیگه....
یعنی دختر سه سال نه هنری یاد بگیره و نه کار کنه اوکیه از نظر شما. باشه. اینم حرفیه. صبح تا شب میشینه رمان میخونه مثلا (این یک مثال واقعیه، بر نخوره به دخترا. خودم دیدم).

(۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۵ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(26 آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  پ.ن ۲: هنر؟!!! مدیریت زندگی؟!!! چقدر اونجا توقعات زیاده!!!
دونه دونه بیاین دخترای همشهری خودتون تخریب کنین. یعنی تو اون شهر یه دونه دختر خوب نیست. چقدر منصفانه واقعا!

پس این همه که زندگی شون رو دارن خیلی عالی سر و سامون میدن کی ان؟
یکیش همکار من که رفت یه زن گرفت که درآمدش از خودش بیشتره!

سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , MarkLand , codin
ارسال: #۴۱۹۹۸
۲۷ آذر ۱۳۹۶, ۱۲:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ ق.ظ، توسط MarkLand.)
(۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یکیش همکار من که رفت یه زن گرفت که درآمدش از خودش بیشتره!
شانسی داشته ها Tongue اقا از طرف ما هم بهش تبریک بگو Big Grin

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۴۱۹۹۹
۲۷ آذر ۱۳۹۶, ۱۲:۴۳ ق.ظ
خب من تصمیم گرفتم دیگه آتش افروزی هم نکنم. دیگه بحث ازدواج باشه برای بقیه کاربر ها.

پ.ن: این پست رو زدم که خودمو مجبور کنم.

ارسال: #۴۲۰۰۰
۲۷ آذر ۱۳۹۶, ۱۲:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۹ ق.ظ، توسط sss.)
(۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یعنی دختر سه سال نه هنری یاد بگیره و نه کار کنه اوکیه از نظر شما. باشه. اینم حرفیه. صبح تا شب میشینه رمان میخونه مثلا (این یک مثال واقعیه، بر نخوره به دخترا. خودم دیدم).
صحبت من درمورد توقع پس انداز یکسان بود نه هنر. وقتی شرایط یکسان نیست, توقع نتیجه یکسان داشتن منصفانه نیست.
از طرفی سیستم تربیتی اکثر خانواده های ایرانی طوریه که در نهایت دخترها به اندازه کافی مسولیت تو خونه دارن نه این که بشینن فقط استراحت کنن. رمان خوندن حداقل مفیدتر از بازی کردن ۸ ساعت پشت سر هم نباشه, مضرتر هم نیست.
پسر ۲۸ ساله, بیکار, بدون پس انداز, دیپلم ردی, سرباز فراری با اعتماد به نفس رفته خواستگاری توقع جواب مثبتم داشته فقط چون چشاش رنگیه, اینم مثال واقعی که من دیدم. ولی یه مورد رو ملاک قرار نمی دم.
(۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یکیش همکار من که رفت یه زن گرفت که درآمدش از خودش بیشتره!
الان نتیجه این حرف اینه که یه دونه دختر خوب وجود داشت؟ یا درآمد بیشتر داشتن دلیل خوب بودنه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , RASPINA

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۸۰۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۳,۰۶۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۴۸۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۸ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۵۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۹ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۶۴ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۱۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۷ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close