زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۹۶۳۱
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۱:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۶ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۱ ق.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  پارامترها رو عقل در نظر میگیره نه احساس. پس قابل اعتمادترن.

تو کتابی که دارم میخونم میگه: احساس در محل تلاقی ذهن با جسم متبلور میشود. احساس، واکنش جسم به ذهن است یا میتوانیم بگوییم بازتاب ذهن شما در جسم(نیروی حال _اکهارت تله)
شما گفتید احساس یه بیس عقلی داره که اون پارامتر هایی رو در نظر میگیره. بنده هم گفتم از کجا معلوم اون بیس عقلی پارامتر های گذرایی رو در نظر نگیره؟ از کجا معلوم اون بیس عقلی پارامتر های خوبی رو در نظر بگیره؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۹۶۳۲
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۱ ق.ظ
(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۳ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  شما گفتید احساس یه بیس عقلی داره که اون پارامتر هایی رو در نظر میگیره. بنده هم گفتم از کجا معلوم اون بیس عقلی پارامتر های گذرایی رو در نظر نگیره؟ از کجا معلوم اون بیس عقلی پارامتر های خوبی رو در نظر بگیره؟

ممکنه پارامتر ها گذرا باشن. هیچ چیز قطعی و صددرصدی وجود نداره. ممکنه من از خیلی وقت پیش به علوم انسانی علاقه نداشته باشم ولی الان برم کتاب هاشو بخونم یا برم تو اون رشته تحصیل کنم. پس نمیشه گفت میشه یه نظر قطعی تا آخر عمر داد. فقط میشه درصد قطعیتش رو بالاتر برد.
ارسال: #۳۹۶۳۳
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۰۹ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۱ ق.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  
(23 مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۳ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  شما گفتید احساس یه بیس عقلی داره که اون پارامتر هایی رو در نظر میگیره. بنده هم گفتم از کجا معلوم اون بیس عقلی پارامتر های گذرایی رو در نظر نگیره؟ از کجا معلوم اون بیس عقلی پارامتر های خوبی رو در نظر بگیره؟

ممکنه پارامتر ها گذرا باشن. هیچ چیز قطعی و صددرصدی وجود نداره. ممکنه من از خیلی وقت پیش به علوم انسانی علاقه نداشته باشم ولی الان برم کتاب هاشو بخونم یا برم تو اون رشته تحصیل کنم. پس نمیشه گفت میشه یه نظر قطعی تا آخر عمر داد. فقط میشه درصد قطعیتش رو بالاتر برد.
بله دقیقا به همین دلیل باید به طور خودآگاه (نه با پروکسی احساس) از عقل استفاده کرد و پرامترهایی که به نظر میاد پایدار تر باشه رو انتخاب کرد. نه اینکه قضیه رو به احساس واگذار کنیم که شاید پارامتر های خوبی رو انتخاب کنه و شاید هم انتخاب نکنه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۳۹۶۳۴
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۷ ق.ظ، توسط Paraande.)
(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۱ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  الان من دارم با چند نفر بحث می کنم. اصلا جالب نیست اینطوری. Confused
تو بحث ذهن و احساس فک کنم من هم نظرم با شما Smile

(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۲ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بله دقیقا به همین دلیل باید به طور خودآگاه (نه با پروکسی احساس) از عقل استفاده کرد و پرامترهایی که به نظر میاد پایدار تر باشه رو انتخاب کرد. نه اینکه قضیه رو به احساس واگذار کنیم که شاید پارامتر های خوبی رو انتخاب منه و شاید هم انتخاب نکنه.

موافقم کاملا.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۳۹۶۳۵
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۹ ق.ظ
کلن نیازه یه خورده مثبت تر به قضیه نگاه کنیم دوست داشتن با شناخت و منطق منافاتی نداره

think positive
ارسال: #۳۹۶۳۶
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۲:۱۱ ق.ظ
(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۹ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  کلن نیازه یه خورده مثبت تر به قضیه نگاه کنیم دوست داشتن با شناخت و منطق منافاتی نداره
من گفتم همیشه با هم منافات دارن؟!
مساله اون زمانیه که کیسی رو احساس تایید می کنه اما عقل تایید نمی کنه (یا بر اساس اطلاعات موجود نمیتونه تصمیم بگیره). اون زمان عقل و احساس با هم منافات دارن.

ارسال: #۳۹۶۳۷
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۲:۱۲ ق.ظ
(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۴ ق.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  
(23 مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  کی چنین چیزی رو گفته؟! مگه تو علوم انسانی از آمار استفاده نمیشه؟! اونجا بین داده ها همبستگی میگیرن که یه کار کاملا ریاضیاتی و محاسباتیه.
محاسبات بد نیست. محاسبات وقتی بده که توش افراط بشه.

گفتم "لزوما" میانه خوبی با محاسبات نداره، نگفتم کلا نداره، آمار چیه؟ Smile صحبت مشخصا روی عشق و دوست داشتن هست!
منطق‌گرایی افراطی هم خوب نیست و ممکنه باعث یک حسرت بی‌پایان بشه؛ تو هر زمینه‌ای باید اعتدال رو رعایت کرد. من موافقم که منطق می‌تونه دوام یک زندگی رو تا حد خوبی تضمین کنه، اما زندگی انسانی فقط نیاز به دوام نداره؛

(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۵ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  این عشقای قبل از ازدواج بیشتر دوست داشتنِ گُل و گیسه !
چارتا عکس تو اینترنت میبینن یه شعر حافظم تنگش, جو میگیرشون میرن عاشق میشن !

همه اینطوری نیستند، ممکنه دو نفر تو عرض چند سال هم‌دیگه رو شناخته باشن، تو یک چارچوب مرزبندی شده و مشخص، به نظرم این شیوه ایده‌آلی هست! راه بهتری هم هست؟ Smile

اونوقت اون چه چارچوبیه که چندین سال پایدار مونده؟ (به جز شناخت های فامیلی و همسایگی و این قبیل) خودش یه بحث دیگست!

ارسال: #۳۹۶۳۸
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۲:۱۸ ق.ظ
(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۴ ق.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  همه اینطوری نیستند، ممکنه دو نفر تو عرض چند سال هم‌دیگه رو شناخته باشن، تو یک چارچوب مرزبندی شده و مشخص، به نظرم این شیوه ایده‌آلی هست! راه بهتری هم هست؟ Smile
۱- چه تصمینی هست که تو اون چند سال به گناه نیفتن؟
۲- چارچوب مرزبندی شده؟! کی این مرزبندی رو تعیین کرده؟! خود دو نفر؟! اینکه خودشون میتونن راحت مرزا رو عوض کنن.

سپاس‌گزاری شده توسط: shahlaj
ارسال: #۳۹۶۳۹
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۲:۲۷ ق.ظ
(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۲ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  پیرو صحبت های بالا علاقه ای دیگر به بحث ازدواج ندارم چون فایده ای نداره .

همیشه بحث هایی که مایه ی اعتقادی دارن، طبق طبیعتشون به نتیجه و جمع بندی متقن و صریحی نمیرسن
جدول ضرب که نیست که در کسری از ثانیه به جواب برسیم!
مگر اینکه درستی حرف یه طرف خیلی شدید واضح باشه
در غیر اینصورت در بلندمدت درستی و نادرستی حرف ها بر طرفین حلول میکنه
شما مطمئن باشید در بلندمدت این بحث ها تاثیر خودشونو میزارن

ارسال: #۳۹۶۴۰
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۲:۳۶ ق.ظ
نقل قول: چه تصمینی هست که تو اون چند سال به گناه نیفتن؟

هیچ چیزی تو روابط انسانی تضمین شده نیست، بر همین اساس چه تضمینی هست که شما بعد از ازدواج به گناه نیفتید؟
بنابراین شما نمی‌تونید دیدگاه خودتون در این زمینه رو به همه افراد جامعه تعمیم بدید، ممکنه شما برای اجرایی شدن یک تعهد نیازمند یک سند مکتوب باشید، ولی افراد دیگه با اتکا به پشتوانه عقیدتی خودشون لزوما نیازمند چنین چیزی نباشند، همونطور که ممکنه یک انسانی که ازدواج کرده در شرایطی که زمینه گناه فراهم هست به گناه بیفته (که کم هم نمی‌بینیم) اما یک انسان مجرد خیر؛ نگاهتون رو به این موضوع عوض کنید، همه انسان‌ها از نظر نفسانی با هم یکسان نیستند.
ارسال: #۳۹۶۴۱
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۶:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۶ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
عه هنوز همون آدما، همون بحثا Big Grin

(۲۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اتفاقا تا جایی که خاطرمه مشاور ها میگن در یه ازدواج منطقی بعد از ازدواج علاقه هم به وجود میاد اما اگه منطقی نباشه همون عشق هم وقتی خورد به سختی ها نابود میشه.
قسمت دوم جمله که بدیهی هست ولی در مورد قسمت اول، یا توو خاطرت اشتباه مونده یا مشاورهای فرضی مشکل داشتند چون هر مشاور درست حسابی (یعنی مدرک معتبر، شناخته شده و سابقه‌ی زیاد) من گوش کردم کاملاً برعکسش رو گفتند یعنی نه تنها بدون احساس و علاقه‌ی اولیه نباید ازدواج کرد، حتی بدون "عشق" هم نباید ازدواج کرد. حتی شما توو این فروم‌های مشاوره‌ی دینی هم که اغلب سعی می‌کنند رابطه رو به هم جوش بدهند هم می‌گن بدون علاقه نباید ازدواج کنید.
ویدئوهای دکتر هلاکویی چه سی‌دی‌های ازدواج و چه لینک‌های یوتیوب تقریبا جذابی که در رادیو به مشکلات مردم در این مورد جواب می‌ده که تجربیات باارزشی آدم کسب می‌کنه رو خواستید نگاه کنید به خصوص که ماها (در واقع شماها) سن ازدواجمون هست و خیلی مسائل مهمی وجود داره که یا خبر نداریم، یا در موردشون اشتباه فکر می‌کنیم و ارزش وقت گذاشتن داره. مخصوصا همین مورد شما، اینکه چگونه ازدواج‌های کاملا منطقی که روی کاغذ همه چی درست به نظر میاد، به خاطر همون نداشتن علاقه قبل از ازدواج به بن‌بست میرسه و برای همین ایشون شدیدا نهی می‌کنند. به نظرم ریسک ۵۰-۵۰ هست که بعد از ازدواج منتظر ایجاد علاقه باشیم و با توجه به اینکه حتی وقتی همه چی روی اصول و علاقه‌ی اولیه هست ولی بعد از ازدواج مشکل پیش میاد، اینکه صرفا اصول اولیه درست باشه ولی علاقه رو اقساطی کنیم که دیگه بدتر. مخصوصا اگر پسر منتظر علاقه‌ی بعد از ازدواج باشه به نظرم اوضاع بغرنج‌تر خواهد بود...
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra , Avril89
ارسال: #۳۹۶۴۲
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۷:۵۷ ق.ظ
(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۵ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  
(23 مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۴ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(23 مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  یه جمله ای هست که میگه چیزی رو که نداری تحقیر کن Big Grin
شاید کسی که میگه عشق=طلاق خودش اونو تجربه نکرده و دلداری به خودش میده Smile
عجب! این هم از اون حرفای عجیب بود!
اخه یکی از دوستان دیگه خیلی سیاه نمایی کرد سه طلاقه کرد طرفو کلن Big Grin

عجب!!
اولن که من متاهلم و در توهمات رمانتیک دوران عقد هم به سر نمیبرم و تعداد جلساتی که برای شناخت همسرم داشتم ۱۶ جلسه بود و ۳ جلسه هم مشاوره و ۶ ماه هم علاوه برا این ۱۶ جلسه نامزد بودم البته نه از این نامزدیای اب دوغ خیاری که الان به اسم دوره اشنایی و نامزدی مرسوم هستشو رفت و آمدای ما تعریف شده بود Undecided درضمن من تو خانواده ای بزرگ شدم که ۲ تا از اعضای خانواده ام از نزدیک با بحث طلاق و دختران فراری و بچه های سر راهی حاصل از عشقهای اتشین درگیر بودن و تو هفته داستانها و ماجرایی از این دست برای صحبت تو خونه داشتن .سوما چرا فکر میکنید که چون دارم از طلاق میگم دوست داشتنو تجربه نکردم Undecidedالحمدالله انقدر از همسرم راضی هستم که هیچوقت به این فکر نکردم شاید کسی دیگه ای برام بنز میبودUndecidedعقل حکم میکنه که از تجربه دیگران درس عبرت بگیریم

کسی که میگه بنز قطعا هر عشقی رو تجربه کنه بعد از یه مدت از این که اون تب و تاب بیفته طرف مقابلش میشه پیکان جوانان و دیگران براش میشن بنز.

شما هم خوب نیست انقدر زود قضاوت کنید فقط کافیه دوروبرتونو ببینید تقریب زدن که از هر ۱۰ تا ازدواج ۲ تاش موفق( شهاب مرادی کلاس مجردها)!!

شما با همین فرمون پیش برو و چند سال بعد بیا تجربه اتو تعریف کن!

پناه می آورم به تو...
بعد از هرباران،بعد از هر زخم ،قبل از هراتفاق ،بعد از هر حادثه
و بگو جز تو چه کسی می تواند مرهم باشد بردلم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: elect , NP-Cσмρℓєтє , SepidehP
ارسال: #۳۹۶۴۳
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۹:۲۰ ق.ظ
یه ترکیب شرطی داشتیم توی ریاضیات گسسته.... که خوب هم یادم نمیاد Big Grin خلاصه دوست داشتن شرط لازمه ولی کافی نیست! Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra
ارسال: #۳۹۶۴۴
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۰۹:۲۲ ق.ظ
(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۶:۵۱ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  عه هنوز همون آدما، همون بحثا Big Grin
به به آقا بهنام Smile خوش اومدین
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behnam‌
ارسال: #۳۹۶۴۵
۲۳ مهر ۱۳۹۶, ۱۰:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۵ ق.ظ، توسط MarkLand.)
(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۵۷ ق.ظ)so@ نوشته شده توسط:  عجب!!
اولن که من متاهلم و در توهمات رمانتیک دوران عقد هم به سر نمیبرم و تعداد جلساتی که برای شناخت همسرم داشتم ۱۶ جلسه بود و ۳ جلسه هم مشاوره و ۶ ماه هم علاوه برا این ۱۶ جلسه نامزد بودم البته نه از این نامزدیای اب دوغ خیاری که الان به اسم دوره اشنایی و نامزدی مرسوم هستشو رفت و آمدای ما تعریف شده بود Undecided

یعنی دوران عقد و اشنایی شما توهم نبوده و بقیه که دوست دارن زندگی رو با دوست داشتن شروع کنن دچار توهم هستن اگه دوران عقد دوران توهمه پس شما هم تو جلسات توهم زده بودین مگر اینکه مافوق بشری باشین و این جلمه ای که فرمودین شامل حالتون نشه

(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۵۷ ق.ظ)so@ نوشته شده توسط:  درضمن من تو خانواده ای بزرگ شدم که ۲ تا از اعضای خانواده ام از نزدیک با بحث طلاق و دختران فراری و بچه های سر راهی حاصل از عشقهای اتشین درگیر بودن و تو هفته داستانها و ماجرایی از این دست برای صحبت تو خونه داشتن

دقیقا اشتباهتون همین جاست که این جمع رو که سطح سواد حداقل لیسانس و اکثرا فوق لیسانس هستن رو با پسر دبیرستانی ها یا دختر فراری ها مقایسه می کنین اگه اینجا کسی از دوست داشتن میگه از دوست داشتنی که منجر به فرار از خونه میگه مطمئنا حرف نمی زنه من فک می کنم تو فضای تجربه خودتون هستنین

(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۵۷ ق.ظ)so@ نوشته شده توسط:  .سوما چرا فکر میکنید که چون دارم از طلاق میگم دوست داشتنو تجربه نکردم Undecidedالحمدالله انقدر از همسرم راضی هستم که هیچوقت به این فکر نکردم شاید کسی دیگه ای برام بنز میبودUndecidedعقل حکم میکنه که از تجربه دیگران درس عبرت بگیریم

چه خوب که از همسرتون راضی هستین پس اجازه بدین ما از تجربه دوست داشتن و احساس خوب شما عبرت بگیریم!

(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۵۷ ق.ظ)so@ نوشته شده توسط:  کسی که میگه بنز قطعا هر عشقی رو تجربه کنه بعد از یه مدت از این که اون تب و تاب بیفته طرف مقابلش میشه پیکان جوانان و دیگران براش میشن بنز.
بازم دید خودتونو به عنوان قانون کلی گفتین که هر کسی حتی بنز هم باشه بعد یه مدت پیکانه یعنی نمیشه یه نفرو مث روز اولش دوست داشت؟ شاید تجربه شما بگه نه! ولی این قانون نیست تجربست که برای هر کسی متفاوته

(۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۵۷ ق.ظ)so@ نوشته شده توسط:  شما هم خوب نیست انقدر زود قضاوت کنید فقط کافیه دوروبرتونو ببینید تقریب زدن که از هر ۱۰ تا ازدواج ۲ تاش موفق( شهاب مرادی کلاس مجردها)!!
شما با همین فرمون پیش برو و چند سال بعد بیا تجربه اتو تعریف کن!

من اصلن اون داستان سه بار ازدواج و دو بار طلاقی رو که فرمودین باور نکردم! یه داستان کوتاه بوده احتمالا Smile واسه چی؟ شما ببین اگه یه دختر فقط یه مدت نامزد داشته باشه عقد هم نه فقط نامزد چقد سخته که برای بار دوم طرف مقابل قبولش کنه حالا فک کن طرف دوبار طلاق گرفته و هیچکدومم عین خیالشون نیست که این مطلقه هست و باز باهاش ازدواج می کنن! نمی گم این دید درسته میگم تو جامعه ما این فرمایش شما داستانه!

think positive

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۳۷ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۱۵۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۸ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۶۷۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۵۴ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۸۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close