زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۶۸۱۱
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۸:۰۹ ب.ظ
چه مناظره‌ی خسته کننده‌ایDodgy

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال: #۳۶۸۱۲
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۸:۴۰ ب.ظ
دوستان مناظره گوش دادید؟
هنوز نفهمیدم به کی باید رای بدم.سوالاتی که ازشون پرسیده میشد یک جواب واضح نمیدادن . جوابهای حاشیه میدادن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra , ele
ارسال: #۳۶۸۱۳
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۹:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۴۲ ب.ظ، توسط fo-eng.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۴۹ ب.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  سلام میشه بگید از چه پکیجی استفاده کردید چون من هم وقتی کلاس میرفتم با همین مشکل روبه رو بودم که معلم از همون اول بدون اینکه ادم چیزی بلد باشه شروع میکرد کامل انگلیسی حرف زدن و همین باعث دلزدگی از زبان شد الان میخوام خودم به صورت خودخوان زبانم را قوی کنم چون خیلی تو این زمینه ضعف دارم البته قبلا پکیج نصرت گرفتم ولی خیلی باهاش پیش نرفتم حالا اگه شما بفرمایید چه پکیجی بوده ممنون میشوم .

با سلام و احترام

بله حتما. اینجا
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
درباره اش صحبت کردم.

۱/ ابتدا اگر قواعد براتون مهمه
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو دانلود کنید که نظیر این در هیچ کجای پیدا نمی کنید و به نحوی توضیح داده که واقعا لزومی به حفظ نیست و با گوش دادن اون توی ذهنتون می ره. اینم اگر نخواستید بخونید، نخونید و برید بخش دو که پایین نوشتم رو شروع کنید.

۲/ بخش دو که خیلی واسه استادشون مهمه
هست که خیلی تاکید داره حتما این رو قشنگ فرا بگیرید تا تلفظ تون عالی بشه و واقعا هم تاکید می کنم اول این رو شروع کنید.

۳/ سپس برید اینترچنچ اینترو و بعد ۱ و ۲ و ۳ ... ببینید ایشون خیلی عالی توضیح داده و آدم همون اول فکر می کنه یک ماهه همه رو باید بخونه در صورتی که صبر الزام کار هست و چیزی که خودش تاکید داره اینه که آهسته آهسته و دنبال تمام کردن کتاب نباشید و دنبال یادگیریش باشید، هر هفته دو درس رو می تونید بخونید ولی کندتر هم میشه پیش برید. همچنین فقط اینترچنچ ۲ و ۳ پولیه و بقیه رایگانه که تا اون زمان هم کلی طول می کشه، فعلا رایگان ها رو بخونید.

یکسری پکیج دیگه هم هست که من درباره اش اطلاع زیادی ندارم ولی اینها رو که گفتم
داره که بعد از گذراندن این ۴ اینترچنچ و دوره پسیج که الان دارند روش کار می کنند تا بیرون بدن، بعد دوره های آیلتس شون شروع میشه.

و در نهایت به شما پیشنهاد یک درس رو میدم که دانلود کنید و خودتان درباره اش قضاوت کنید و ادامه بدید. و حتما هم در گروه تلگرامی شون عضو بشید زیرا پکیج های رایگان دیگری نیز هست مثل speak now یا تمرینات اینترچنچ اینترو که فقط در گروه تلگرامشون هست.
@ielts_roadmap

من به شدت این رو برای کسانی که دوست ندارند یا حوصله کلاس زبان رفتن رو ندارند توصیه می کنم. سعی کنید زبان رو پیش کسی یاد بگیرید که شما رو مشتاق کنه و اعتماد به نفس شما رو بالا ببره نه اینکه ... . باور کنید زبان بیشترش تشویق و روحیه و اعتماد نفس بالا بردن و خودت رو قبول داشتن هست و چیزی رو فرا بگیری نه حفظ کنی.

با آرزوی موفقیت

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421 , Iranian Wizard , melodi726 , Soldier's life , RASPINA , salam5 , Menrva , ele , kilookiloo
ارسال: #۳۶۸۱۴
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۰:۵۴ ب.ظ
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۴۰ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  دوستان مناظره گوش دادید؟
هنوز نفهمیدم به کی باید رای بدم.سوالاتی که ازشون پرسیده میشد یک جواب واضح نمیدادن . جوابهای حاشیه میدادن.

دلیلش واضحه دوست عزیز
برای رئیس جمهور شدن به رای ملت نیاز هست
و ملت ما بیشتر با حرفای پوپولیستی به هیجان میان تا حرف حق !!!

هرچه در عالم سیاست رخ بده انعکاسی از رفتار جامعه است !
به قول خود خدا : کُلُّ امْرِئٍ بِما کَسَبَ رَهِینٌ
هرکسی در گرو اعمال خویش است .
به اعتقاد شخصی خودم این آیه رو به جامعه هم میشه بسط داد ! پس جامعه رو هم در گرو اعمال خودش می بینم !

به هرحال !
برخلاف مناظره ی قبلی که قهرمانش جهانگیری بود و پیروز قطعیش چپ ها !
این یکی رو بد وا دادن ! جهانگیری افتضاح بود ! به جای پاسخ دادن به اتهامات و یا لااقل حمله به رقبا , بنا گذاشته بود به روضه خوندن !

هر کس فکر کنه در انتخابات پیش رو , ۶ گزینه روی میز داره سخت در اشتباهه !
۲ تا گزینه و ۲ تفکر بیشتر ندارید , که از بین این دو باید یکی رو انتخاب کنید !
من که تقریباً رأیم مشخصه !

شما هم در وهله ی اول حتماً رأی بدید
و تقاضای دومم اینه که خوب فکر کنید در مورد این دو جریان , ما تقریباً هیچ رسانه ای در ایران نداریم که بیطرف باشه
به حرف رسانه ها اعتماد نکنید و خودتون اخبار و رفتارها رو تحلیل کنید .
و به نطر من به آدم هایی که پشت سر این افراد هستن بیشتر از خودشون دقت کنید
دولت بعدی رو اونا بدست میگیرن , اینا فقط اسم ریاست رو به ارث میبرن !

سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , shahlaj , fo-eng
ارسال: #۳۶۸۱۵
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۱:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۰ ق.ظ، توسط Soldier's life.)
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  
(15 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۴۹ ب.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  سلام میشه بگید از چه پکیجی استفاده کردید چون من هم وقتی کلاس میرفتم با همین مشکل روبه رو بودم که معلم از همون اول بدون اینکه ادم چیزی بلد باشه شروع میکرد کامل انگلیسی حرف زدن و همین باعث دلزدگی از زبان شد الان میخوام خودم به صورت خودخوان زبانم را قوی کنم چون خیلی تو این زمینه ضعف دارم البته قبلا پکیج نصرت گرفتم ولی خیلی باهاش پیش نرفتم حالا اگه شما بفرمایید چه پکیجی بوده ممنون میشوم .

با سلام و احترام

بله حتما. اینجا
درباره اش صحبت کردم.

۱/ ابتدا اگر قواعد براتون مهمه
رو دانلود کنید که نظیر این در هیچ کجای پیدا نمی کنید و به نحوی توضیح داده که واقعا لزومی به حفظ نیست و با گوش دادن اون توی ذهنتون می ره. اینم اگر نخواستید بخونید، نخونید و برید بخش دو که پایین نوشتم رو شروع کنید.

۲/ بخش دو که خیلی واسه استادشون مهمه
هست که خیلی تاکید داره حتما این رو قشنگ فرا بگیرید تا تلفظ تون عالی بشه و واقعا هم تاکید می کنم اول این رو شروع کنید.

۳/ سپس برید اینترچنچ اینترو و بعد ۱ و ۲ و ۳ ... ببینید ایشون خیلی عالی توضیح داده و آدم همون اول فکر می کنه یک ماهه همه رو باید بخونه در صورتی که صبر الزام کار هست و چیزی که خودش تاکید داره اینه که آهسته آهسته و دنبال تمام کردن کتاب نباشید و دنبال یادگیریش باشید، هر هفته دو درس رو می تونید بخونید ولی کندتر هم میشه پیش برید. همچنین فقط اینترچنچ ۲ و ۳ پولیه و بقیه رایگانه که تا اون زمان هم کلی طول می کشه، فعلا رایگان ها رو بخونید.

یکسری پکیج دیگه هم هست که من درباره اش اطلاع زیادی ندارم ولی اینها رو که گفتم
داره که بعد از گذراندن این ۴ اینترچنچ و دوره پسیج که الان دارند روش کار می کنند تا بیرون بدن، بعد دوره های آیلتس شون شروع میشه.

و در نهایت به شما پیشنهاد یک درس رو میدم که دانلود کنید و خودتان درباره اش قضاوت کنید و ادامه بدید. و حتما هم در گروه تلگرامی شون عضو بشید زیرا پکیج های رایگان دیگری نیز هست مثل speak now یا تمرینات اینترچنچ اینترو که فقط در گروه تلگرامشون هست.
@ielts_roadmap

من به شدت این رو برای کسانی که دوست ندارند یا حوصله کلاس رفتن رو ندارند توصیه می کنم. سعی کنید زبان رو پیش کسی یاد بگیرید که شما رو مشتاق کنه و اعتماد به نفس شما رو بالا ببره نه اینکه ... . باور کنید زبان بیشترش تشویق و روحیه و اعتماد نفس بالا بردن و خودت رو قبول داشتن هست و چیزی رو فرا بگیری نه حفظ کنی.

با آرزوی موفقیت

سلام خیلی ممنون دوست عزیز که با حوصله توضیح دادین امیدوارم بتوانم باهاش زبانم را قوی کنم چون واقعا حوصله ووقت رفتن به کلاس زبان رو ندارم .
 سپاس‌گزاری شده توسط: fo-eng
ارسال: #۳۶۸۱۶
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۵:۲۷ ب.ظ
این آهنگ بدون کلام به نظرم از آهنگ اصلیش هم بهتره ... هدفون رو میذاری توو گوشت اصلا میری یه فضای دیگه

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421 , shahlaj , Menrva , Innocence , ele , melodi726
ارسال: #۳۶۸۱۷
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۶:۲۵ ب.ظ
این دلنوشته مدتیه ذهنمو مشغول کرده دوست داشتم بگم اونو و اینجا میگم Smile
آدم حکمت بعضی چیزارو بعدها متوجه میشه. زمان که میگذره و صبر میکنی و یه سری چیزها رو میبینی متوجه میشی که خدا چقدر هواتو داشته که اجازه نداده اتفاقاتی که خیلی دوست داشتی رخ بده واست، اتفاق بیفتن! بعضی آدما ذات خودشونو بعد از یه مدتی خیلی خوب نشون میدن. خیلی دوست داری کمکشون کنی حتی با وجود همه بدی ها و خیانت هایی که بهت کردن... ولی اونها انقدر غرق در توهمات و اوهام باطل خودشون هستن که مسیر درست رو نمیبینن و اصرار عجیبی به رفتن توی مسیر غلط دارن اونم با چه سرعتی! دلت خیلی میسوزه برای این آدما و ایمان داری مسیرشون غلطه ولی وقتی خودشون نمیخوان دیگه اونموقع تکلیف از روی دوش تو برداشته میشه و منبعد باید بذاری برن و منتظر باشی پشیمونی بعدهاشون رو تماشا کنی. این آدما نمیدونن چی میخوان از زندگی حاضرم نیستن گوش کنن به حرف بقیه فکر میکنن هر حرفی میزنی داری برای خاطر خودت میگی ولی باید بهشون گفت نه عزیزمن این حرفا برای خاطر من نیست... آخه من به تو که نیازی ندارم اگه میبینی انقدر وقت میذارم واست روشنت کنم حتما حکمتی داره... حرفایی میزنن که آدم شاخ در میاره حرفایی که با هیچ منطقی سازگار نیست به خودت یه لحظه شک میکنی و میگی وای بر من! درست دارم میشنوم فازش چیه این بنده خدا!!! مگه داریم اصن!!! چطور امکان داره... بعد اینهمه مدت اینو من نشناختم یا این بنده خدا انقدر زود تغییر کرده و از این حرفا میزنه!! میخوان ادای آدمای روشن فکر رو در بیارن ولی نمیدونن که بابا عزیز من این کارا و این حرفا روشن فکری نیست یه چیز دیگه میگن به این چیزا که نمیشه اینجا گفت Smile این آدما بقیه رو محکوم به ندونستن میکنن ولی خودشون مظهر و نماد عدم آگاهی هستن توی بعضی از مسایل البته... اینجور وقتا تو باید فقط برای برگشتن مجدد عقلانیت به مغز این آدما دعا کنی ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Innocence , ele
ارسال: #۳۶۸۱۸
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۷:۱۸ ب.ظ
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۵۲ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  توی مانشت هم جالبه بعضیا کلا به تشکر اعتقادی ندارن. طرف سوال میپرسه کلی جوابشو میدی بعدش دیگه خبری ازش نمیشه یهو در افق محو میشه...حداقل بگو کارت راه افتاد یا نه از نگرانی در بیایم : )) کلا دیگه تصمیم گرفتم به سوال آدمای غریبه جواب ندم : )) نه این که کسی به تشکر کسی نیاز داشته باشه ولی اینا خب اصول اولیه ارتباطاته دیگه
ببخشید من یه سوالی داشتم Big GrinRolleyes

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin
ارسال: #۳۶۸۱۹
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۸:۴۱ ب.ظ
(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۶:۲۵ ب.ظ)sajad90 نوشته شده توسط:  این دلنوشته مدتیه ذهنمو مشغول کرده دوست داشتم بگم اونو و اینجا میگم Smile
آدم حکمت بعضی چیزارو بعدها متوجه میشه. زمان که میگذره و صبر میکنی و یه سری چیزها رو میبینی متوجه میشی که خدا چقدر هواتو داشته که اجازه نداده اتفاقاتی که خیلی دوست داشتی رخ بده واست، اتفاق بیفتن! بعضی آدما ذات خودشونو بعد از یه مدتی خیلی خوب نشون میدن. خیلی دوست داری کمکشون کنی حتی با وجود همه بدی ها و خیانت هایی که بهت کردن... ولی اونها انقدر غرق در توهمات و اوهام باطل خودشون هستن که مسیر درست رو نمیبینن و اصرار عجیبی به رفتن توی مسیر غلط دارن اونم با چه سرعتی! دلت خیلی میسوزه برای این آدما و ایمان داری مسیرشون غلطه ولی وقتی خودشون نمیخوان دیگه اونموقع تکلیف از روی دوش تو برداشته میشه و منبعد باید بذاری برن و منتظر باشی پشیمونی بعدهاشون رو تماشا کنی. این آدما نمیدونن چی میخوان از زندگی حاضرم نیستن گوش کنن به حرف بقیه فکر میکنن هر حرفی میزنی داری برای خاطر خودت میگی ولی باید بهشون گفت نه عزیزمن این حرفا برای خاطر من نیست... آخه من به تو که نیازی ندارم اگه میبینی انقدر وقت میذارم واست روشنت کنم حتما حکمتی داره... حرفایی میزنن که آدم شاخ در میاره حرفایی که با هیچ منطقی سازگار نیست به خودت یه لحظه شک میکنی و میگی وای بر من! درست دارم میشنوم فازش چیه این بنده خدا!!! مگه داریم اصن!!! چطور امکان داره... بعد اینهمه مدت اینو من نشناختم یا این بنده خدا انقدر زود تغییر کرده و از این حرفا میزنه!! میخوان ادای آدمای روشن فکر رو در بیارن ولی نمیدونن که بابا عزیز من این کارا و این حرفا روشن فکری نیست یه چیز دیگه میگن به این چیزا که نمیشه اینجا گفت Smile این آدما بقیه رو محکوم به ندونستن میکنن ولی خودشون مظهر و نماد عدم آگاهی هستن توی بعضی از مسایل البته... اینجور وقتا تو باید فقط برای برگشتن مجدد عقلانیت به مغز این آدما دعا کنی ...

دوست محترم صبر مقوله با عظمت و وسیعی است.
به دوستان توصیه دارم
رو مورد کنکاش قرار دهند. چند روز پیش با عزیزی داشتم این بحث رو ادامه میدادم و بعضی از متونی که برای ایشان در خصوص صبر برداشت کردم رو اینجا می گذارم ...

----
بیشترین تاکیدات مولانا پایداری و مقاومت در برابر "نفس" هست. که در اکثر دیدگاه ها گفته شده همین نفس بزرگترین مانع بین انسان و خداست، زیرا گرایشات نفسانی حالا شامل هر چیزی میشه از پول و ثروت - قضاوت کردن دیگران و ... گرفته تا هر چیز دیگری روح رو وابسته به این کره خاکی می کنه و مانع میشه اون صفات خدا در روح انسان تجلی پیدا کنه برای همین هم سخت ترین مبارزه با همین نفس هست که در دین هم بهش جهاد اکبر می گویند. مولانا معتقد هست صبر در برابر این گرایش های نفسانی و تحمل رنج و درد و .. موجب اون قدرت در روح میشه و انسان رو به کمال مطلق خداوند وصل می کنه.
یکی دیگه از انواع صبر که در مثنوی نیز در موردش زیاد بحث شده صبر در مقابل تمایل به نفس سخن گفتن است که حتی شاعران دیگر همچون عطار نیز این مورد رو تاکید کرده است و رمز و راز رسیدن به کمال رو سکوت و صبر دانسته است. گر سر کار می طلبی صبر کن خموش / تا صبر و خاموشیت رساند به منتها
و بدین سان اساس قرار گیری این نفس در انسان از سوی پروردگار به این جهت در وجود ما قرار گرفته است که صبر و پایداری - نیروی تعقل - عقوبت و پاداش الهی تحقق یابد. در مسلک مولانا نیز همین رو بیان می کنه که نیروی تعقل باید به مقابله با نفس بپردازد و صبر را مثل سپری در برابر اون قرار بده تا سبب تکامل روح شود و در این جهت هست که نفس باعث کمال و ترقی در ما می شود و به سود ما است.
حتما اون داستان معروف طاووس رو شنیدید که داشت پرهاش رو دونه دونه می کَند و حکیمی در این مورد از او سوال کرد که چرا پرهای زیبایت رو می کنی؟ طاووس هم گفت اگر من می توانستم در مقابل نمایش و جلوه دادن پرهایم صبر و مقاومت نشان دهم ، اراده و اختیار در وجود من تحقق می یافت و موجب شکوه و جلال من می شد اما چون نمی توانم از جلوه گری خودداری کنم آن را از بین می برم.

مولانا معتقد هست که صبر در مقابل درد و سختی موجب میشه سرچشمه هایی از علم و اراده و قدرت رو روح آدمی جوشیدن کنه و انسان رو به خداوند پیوند می زند. و مولانا یک بیت هست که میگه: صبر کن اندر جهاد و در عنا / دم به دم می‌بین بقا اندر فنا
فکر می کنم داره می گه که اون رنج و سختی ای که می کشیم و در قبالش صبر می کنیم راه رسیدن به حق هست.

نتیجه ای که می گیریم این هست که اگر بصیرتی در ما وجود ندارد باید با نفس مبارزه کنیم و در مقابل رنج ها مقاومت نشان دهیم تا بتوانیم به درک حقیقت منجر شویم. مثلا در جهان خلقت هم نگاه کنیم از این سو و جهت بسیار می بینیم، صبر ماه در برابر شب و تاریکی موجب میشه از خورشید نور بگیره یا صبر گل در برابر خار موجب میشه که گل معطر و خوشبو شود و... پس این صبر یک نوع تکامل محسوب می شود. یا به نقل مولانا همین روح خودمان که در زندان تن گرفتار و اسیر وسوسه های نفسانی است تا جهت صبر و پایداری در برابر آن تکامل پیدا کند و بتواند به خداوند واصل شود.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: Innocence , فاطمه سلیمانی , moslem73421 , delete4all
ارسال: #۳۶۸۲۰
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۹:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۱۵ ب.ظ، توسط nlp@2015.)
(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۶:۲۵ ب.ظ)sajad90 نوشته شده توسط:  این دلنوشته مدتیه ذهنمو مشغول کرده دوست داشتم بگم اونو و اینجا میگم Smile
........

ارسال: #۳۶۸۲۱
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۰۹:۵۰ ب.ظ
(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۱۸ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  
(15 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۵۲ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  توی مانشت هم جالبه بعضیا کلا به تشکر اعتقادی ندارن. طرف سوال میپرسه کلی جوابشو میدی بعدش دیگه خبری ازش نمیشه یهو در افق محو میشه...حداقل بگو کارت راه افتاد یا نه از نگرانی در بیایم : )) کلا دیگه تصمیم گرفتم به سوال آدمای غریبه جواب ندم : )) نه این که کسی به تشکر کسی نیاز داشته باشه ولی اینا خب اصول اولیه ارتباطاته دیگه
اصرار نکنید جواب نمیدمBig GrinSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva
ارسال: #۳۶۸۲۲
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۰:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴ ب.ظ، توسط fo-eng.)
توی بیمارستان فیروز آبادی دستیار دکتر مظفری بودم. روزی از روزها دکتر مظفری ناغافل صدایم کرد اتاق عمل و پیرمردی را نشان ‌دادن که باید پایش را به علت عفونت می بریدیم. دکتر گفت که این بار من نظارت می کنم و شما عمل می کنید...

به مچ پای بیمار اشاره کردم که یعنی از اینجا قطع کنم و دکتر گفت: برو بالاتر! بالای مچ را نشان دادم و دکتر گفت برو بالاتر!! بالای زانو را نشان دادم و دکتر گفت برو بالاتر!!! تا اینکه وقتی به بالای ران رسیدم دکتر گفت که از اینجا ببر... عفونت از این جا بالاتر نرفته!

لحن و عبارت «برو بالاتر» خاطره بسیار تلخی را در من زنده می کرد خیلی تلخ. دوران کودکی همزمان با اشغال ایران توسط متفقین در محله پامنار زندگی می کردیم. قحطی شده بود و گندم نایاب بود و نانوایی ها تعطیل. مردم ایران و تهران به شدت عذاب و گرسنگی می کشیدند که داستانش را همه می دانند. عده ای هم بودند که به هر قیمتی بود ارزاق شان را تهیه می کردند و عده ای از خدا بی خبر هم بودند که با احتکار از گرسنگی مردم سودجویی می کردند.

شبی پدرم دستم را گرفت تا در خانه همسایه مان که دلال بود و گندم و جو می فروخت برویم و کمی از او گندم یا جو بخریم تا از گرسنگی نمیریم. پدرم هر قیمتی که می گفت همسایه دلال ما با لحن خاصی می گفت: برو بالاتر... برو بالاتر... !!!

بعد از به هوش آمدن پیرمرد برای دیدنش رفتم. چقدر آشنا بود. وقتی از حال و روزش پرسیدم گفت: بچه پامنار بودم.‌.. گندم و جو می فروختم... خیلی سال پیش... قبل از اینکه در شاه عبدالعظیم ساکن بشم...

دیگر تحمل بقیه صحبت‌هایش را نداشتم. خود را به حیاط بیمارستان رساندم. من باور داشتم که «از مکافات عمل غافل مشو، گندم از گندم بروید جو ز جو»؛ اما به هیچ وجه انتظار نداشتم که چنین مکافاتی را به چشمم ببینم.

دکترمرتضی عبدالوهابی / استاد آناتومی دانشگاه تهران

--------------

با خواندن این داستان مو به تن آدم سیخ میشه ... از مکافات عمل غافل نشو ، گندم از گندم بروید جو ز جو ...

سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , فاطمه سلیمانی , Hopegod , delete4all , mostafaheydar1370 , shahlaj , kilookiloo , melodi726 , ele , Asemooni_71 , RASPINA , tohidi4503 , nobody90 , پرهوده
ارسال: #۳۶۸۲۳
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۱:۰۱ ب.ظ
(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۵۰ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۱۸ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  
(15 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۵۲ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  توی مانشت هم جالبه بعضیا کلا به تشکر اعتقادی ندارن. طرف سوال میپرسه کلی جوابشو میدی بعدش دیگه خبری ازش نمیشه یهو در افق محو میشه...حداقل بگو کارت راه افتاد یا نه از نگرانی در بیایم : )) کلا دیگه تصمیم گرفتم به سوال آدمای غریبه جواب ندم : )) نه این که کسی به تشکر کسی نیاز داشته باشه ولی اینا خب اصول اولیه ارتباطاته دیگه
:-)))، ایندفه رو ازین تصمیم صرف نظر کنیدRolleyes به سوالات من پاسخ بدین کلی سوال دارم بی صبرانه منتظرتونمBig Grin Cool قول میدم اصلنه اصلا محو نشمBig Grin یه عالمه ی عالمه هم تشکر میکنم ShyCool

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin
ارسال: #۳۶۸۲۴
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۲:۰۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۰۹ ق.ظ، توسط codin.)
(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۰۱ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۵۰ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۱۸ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  
:-)))، ایندفه رو ازین تصمیم صرف نظر کنیدRolleyes به سوالات من پاسخ بدین کلی سوال دارم بی صبرانه منتظرتونمBig Grin Cool قول میدم اصلنه اصلا محو نشمBig Grin یه عالمه ی عالمه هم تشکر میکنم ShyCool
اگر قول میدین بعدش تشکر کنید قبوله Big GrinCool
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva
ارسال: #۳۶۸۲۵
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۲:۲۶ ق.ظ
غَره مشو که مرکب مردان مرد را
در سنگلاخ بادیه پی ها بریده اند

نومید هم مباش که رندان جرعه نوش
ناگه به یک پیاله به منزل رسیده اند...

سپاس‌گزاری شده توسط: razani.n , Hopegod

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۳۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۱۳۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۸ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۴۸۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۵۴ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۸۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close