زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۱۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۴۳۶۶
۲۵ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۴۸ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۰ ق.ظ)edward71 نوشته شده توسط:  هر کی که Game of Thrones رو ندیده نصف عمر که نه شایدم بیشتر عمرش بر فناست
جدای از صحنه های نامناسبش، داستانی بس هیجان انگیز و رازآلود و غیر قابل پیشبینی داره
برای منی که این ژانر خوشم نمیاد، در اصل هر میزان وقتی که برای دیدن این فیلم صرف کنم بر فنا هست، نه ندیدنش. هیجان کاذب هم اصلاً خوشم نمیاد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness , ele
ارسال: #۳۴۳۶۷
۲۵ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۱۴ ق.ظ
اگر یه وقت دوست داشتید سریال رمزآلود و واقع گرا ببینید حتما حتما سریال کره ای "راز دهکده ی آچیارا" رو ببینید. مال سال ۲۰۱۵ هست و ۱۶ قسمته.
و چون اتفاقاتی هست که تو گوشه کنار ما هم ممکنه رخ بده واقعا تاثیر گزاره، همزمان پر از ترس و درد و نفرت و غم میشید.
اولین فیلیمیه که آرزو میکردم کاش فقط فیلم بود.!
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421 , Milestone
ارسال: #۳۴۳۶۸
۲۵ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۵۳ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۱ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  
(24 آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۶ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(24 آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۳۴ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  ناکرده گنه در این جهان کیست؟ بگو!
آن کس که گنه نکرد، چون زیست؟ بگو!

من بد کنم و تو بد مکافات دهی
پس فرقِ میانِ من و تو چیست؟ بگو!
انتظار داشتم زیرش بنویسید خیام که بیام بحث شروع کنمBig Grin
(عده ای معتقدند این شعر به خیام منسوب شده که خیام را خدا باور جلوه بدن)

بله، با اینکه همیشه تأکید دارم که نام شاعر یا نویسنده ی هر مطلبی اشاره بشه، عمداً ننوشتم. هرچند جدای از اینکه شعر از چه کسی هست، به نظرم معناش هم جای بحث و شُبهه داره. بیت اول شاید یه جور رفعِ تکلیف به حساب بیاد و گناه رو توجیه کنه و بیتِ دوم هم "تو بد مکافات دهی" شایسته ی ذات خداوند نیست. (حداقل در معنای ظاهری که من برداشت میکنم.) البته تخصصی در این زمینه ندارم و فقط علاقه و کنجکاویه.
شرمنده آنیم که در روز مکافات
اندر خور عفو تو نکردیم، گناهی
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , elhamgh
ارسال: #۳۴۳۶۹
۲۵ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۱۷ ب.ظ
بد نبود:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۳۴۳۷۰
۲۵ آذر ۱۳۹۵, ۰۴:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۰۴:۲۴ ب.ظ، توسط stateless.)
(۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  شرمنده آنیم که در روز مکافات
اندر خور عفو تو نکردیم، گناهی

اوه اوه! این دیگه خطرناک تر شد! اینجاست که کارِ هرکس نیست واردِ وادیِ عرفان بشه... اینجور اشعار هم شاعرشون گمنامه معمولاً!
نتیجه اینکه یا باید سکوت کرد یا جرأت داشت (بعید میدونم "جرأت" انتخاب درستی باشه، واژه ی بهتری به ذهنم نرسید) و ناگفته ها رو به زبون آورد، ولو در لفافه که نتیجه ای مثلِ آثارِ بی نظیرِ مولانا داره. یعنی باید ریسکِ حرف و عکس العملِ مردم عادی رو بپذیرند و حتی به بهای از دست دادنِ جونشون حرفشون رو بزنن، شاید که دیگران رو هم به راه بیارن یا کلاً سرشون به کارِ خودشون باشه! اینجا هم بحثِ trade off مطرح میشه!
یادِ منصورِ حلاج افتادم و گالیله که چند وقت پیش همینجا یه دوستی راجع به داستان توبه شون مطلب گذاشته بودن. واقعاً برام سواله ما اگه جای اینجور آدمها بودیم کدوم مسیر رو انتخاب میکردیم؟ مسیرِ حلاج یا گالیله رو؟ هرچند بی ربطن به هم.
(فکر کنم مسیرِ بحث رو عوض کردم!)

(۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۵۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ای نور هر دو دیده بی‌تو چگونه بینم ----- وی گردنم ببسته از تو کجا گریزم

کل شعر:

شاهد از غیب رسید! همین شعرِ مولانا مخاطبش کیه؟ میدونم تفاسیر زیادی براش وجود داره ولی دلم میخواست زمانِ خودشون بودیم یه مناظره ای میذاشتیم ببینیم حرفِ حسابشون چی بوده آخه!

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , SepidehP
ارسال: #۳۴۳۷۱
۲۵ آذر ۱۳۹۵, ۰۶:۳۰ ب.ظ
ساعت رومیزی داریم که زنگش برنامه پذیر باشه؟ لااقل دو تا زنگ داشته باشه. اگه بشه برای روز های خاص بهش برنامه داد که دیگه عالیه. مثلا شنبه تا ۵شنبه ساعت ۷ صبح زنگ بزنه اما جمعه زنگ نزنه. علاوه بر این هر روز ۶ صبح زنگ بزنه. (اسمارت فون ها چنین قابلیتی رو به سادگی دارن اما دنبال ساعت رومیزی هستم برای این کار).
نمره اضافه: اگه شب تاب باشه یا دکمه چراغ داشته باشه.

سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۳۴۳۷۲
۲۵ آذر ۱۳۹۵, ۰۷:۳۶ ب.ظ
چقدر بده که تو بدترین موقع و شلوغ ترین بازه زمانی، یهو یه پیشنهادی بهت میشه که یه عمره آرزوشو داری...
اگه قبول نکنم باید کلی واسه رسیدن به همچین موقعیتی بدو ام...شایدم هیچوقت بهش نرسم
اگه قبول کنم بازه شلوغ تر میشه...همچی بی کیفیت میشه

چیکار کنم...: (

منتظر فردای خیالی نباش...
سهمت را از شادی های زندگی امروز بگیر...
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۳۴۳۷۳
۲۵ آذر ۱۳۹۵, ۰۷:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۴۹ ب.ظ، توسط تولد آفتاب.)
می خام برای یه مدتی آفتابی نشم تو مانشت.Blush
ارشدم نزدیکه Blush
دوس دارم قبل از خداحافظی یه کامنت خنده دار بزارم!

(۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۰۶:۳۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ساعت رومیزی داریم که زنگش برنامه پذیر باشه؟ لااقل دو تا زنگ داشته باشه. اگه بشه برای روز های خاص بهش برنامه داد که دیگه عالیه. مثلا شنبه تا ۵شنبه ساعت ۷ صبح زنگ بزنه اما جمعه زنگ نزنه. علاوه بر این هر روز ۶ صبح زنگ بزنه. (اسمارت فون ها چنین قابلیتی رو به سادگی دارن اما دنبال ساعت رومیزی هستم برای این کار).
نمره اضافه: اگه شب تاب باشه یا دکمه چراغ داشته باشه.

با یک خانم سحرخیز با پوشش الکترونیکی ازدواج کنیدBig Grin Big Grin

خدانگهدار همگی
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarisa , khayyam , SepidehP
ارسال: #۳۴۳۷۴
۲۵ آذر ۱۳۹۵, ۰۷:۵۷ ب.ظ
(۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۳۶ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  چقدر بده که تو بدترین موقع و شلوغ ترین بازه زمانی، یهو یه پیشنهادی بهت میشه که یه عمره آرزوشو داری...
اگه قبول نکنم باید کلی واسه رسیدن به همچین موقعیتی بدو ام...شایدم هیچوقت بهش نرسم
اگه قبول کنم بازه شلوغ تر میشه...همچی بی کیفیت میشه

چیکار کنم...: (
قبول کن
مطمئنا وقتش برام فراهم میشه
وگرنه زمانی که صرف حسرت خوردن میشه از خود کار بیشتر زمان میبره

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: afrooz-OMD , zarisa , SepidehP
ارسال: #۳۴۳۷۵
۲۵ آذر ۱۳۹۵, ۰۸:۲۲ ب.ظ
کسانی که اهل سینما هستند برن فیلم لاک قرمز رو ببینند

شاید ...
ارسال: #۳۴۳۷۶
۲۵ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۴ ب.ظ، توسط moslem73421.)
.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarisa , stateless , SepidehP
ارسال: #۳۴۳۷۷
۲۵ آذر ۱۳۹۵, ۱۱:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۴ ب.ظ، توسط ۸_۸.)
(۲۵ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۲ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  کسانی که اهل سینما هستند برن فیلم لاک قرمز رو ببینند

شاید ...

کمو بیش هستم، اخیرا هم فیلم یتیم خانه ایران، و سیانور را دیدم. شاید اگر فرصت شد لاک قرمز را هم ببینم. یتیم خانه ساختش خوب نبود ولی خب موضوعش چون تاریخی بود خوب بود. سیانور ولی هم موضوعش و هم ساختش خیلی خوب بود. پنج دقیقه آخرش که شبیه فیلمای نولان شده بود، اصلا نفهمیدیم چی شد. اولین فیلم ایرانی هست که آخرش نفهمیدم چی شد و یه جورایی غافلگیر شدم و به خودم گفتم که برم دوباره ببینم. از بازی های خوبش که بگذریم داستانش هم باعث شد تا من دو سه ساعتی در مورد مجاهدین خلق سرچ و مطالعه کنم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , SepidehP , khayyam
ارسال: #۳۴۳۷۸
۲۶ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۵۴ ق.ظ، توسط mostafaheydar1370.)
(۲۴ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  همکف دانشکده یه لشگر آدم دارند اپلای می‌کنند. فردا ددلاین ۷۰ درصد دانشگاه‌های آمریکا هست.
دم امریکا گرم
بدون حتی شلیک ی گلوله تونسته تو قلب پایتخت دشمن شماره ی یک خودش مقر رسمی پایگاه نظامی تاسیس کنه
باید سردر دانشگاه شریف این رو بزنن
به پادگان رسمی امریکا خوش امدید
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۳۴۳۷۹
۲۶ آذر ۱۳۹۵, ۰۴:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۴:۳۷ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۲۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۴۸ ق.ظ)mostafaheydar1370 نوشته شده توسط:  دم امریکا گرم
بدون حتی شلیک ی گلوله تونسته تو قلب پایتخت دشمن شماره ی یک خودش مقر رسمی پایگاه نظامی تاسیس کنه
منظورتون رو نگرفتم. اینا میرن و پشت سرشون رو هم نگاه نمی‌کنند، پس پایگاه نظامی‌ای به درد نخوری هست.
اگه منظورتون از این مباحث نفوذ دشمن و اینا هست که اتفاقاً چند تا از سناتورهای آمریکا طرحی برای جلوگیری از نفود سازمان یافته‌ی ایرانی‌ها رو دادند. از نظرشون این حجم از مهاجرت تحصیلی یک نفود عقاید هست که در طولانی مدت دردساز میشه. پس اگه بخوایم از این نقطه‌نظر برچسب بزنیم باید بگیم دم جمهوری اسلامی گرم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421 , Pure Liveliness
ارسال: #۳۴۳۸۰
۲۶ آذر ۱۳۹۵, ۰۸:۵۴ ق.ظ
(۲۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۴۸ ق.ظ)mostafaheydar1370 نوشته شده توسط:  
(24 آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  همکف دانشکده یه لشگر آدم دارند اپلای می‌کنند. فردا ددلاین ۷۰ درصد دانشگاه‌های آمریکا هست.
دم امریکا گرم

احسنت.

جدای از عده ی اندکی که باید بروند که البته درموردِ اونها هم بحث سر اینه که با چه هدف و تفکری میروند و آیا کوله بارشون تنفر و کینه از مردم و مملکتشون هست یا خیر، این داستان فراتر از دانشگاهِ شریف رفته و از نظرِ بنده، این یعنی اون پادگانی که دوستمون اشاره میکنند. دوستان یا واقعاً نمیدونند چه میکنند یا ...

حرف زیاده در این زمینه.

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۷۲۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۳۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۵ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۸ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close