زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۴۰۸۱
۱۲ آذر ۱۳۹۵, ۰۷:۵۹ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۱۵ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  کاش یارب که نیفتد به کسی کار کسی
انشااللهSmile
پ.ن: خستگی که خیلی وقتها هست اما مهم اینه جا نزدیم، طاقت بیار رفیق?
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , RASPINA
ارسال: #۳۴۰۸۲
۱۲ آذر ۱۳۹۵, ۰۸:۱۹ ب.ظ
دلم هوای سال ۹۲ رو کرده Sad
چقدر زود میگذرن سالها

این نیز بگذرد

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , Pure Liveliness
ارسال: #۳۴۰۸۳
۱۲ آذر ۱۳۹۵, ۰۸:۳۰ ب.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۵۹ ب.ظ)hatame نوشته شده توسط:  
(12 آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۱۵ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  کاش یارب که نیفتد به کسی کار کسی
انشااللهSmile
پ.ن: خستگی که خیلی وقتها هست اما مهم اینه جا نزدیم، طاقت بیار رفیق?
مرسیSmile
ارسال: #۳۴۰۸۴
۱۲ آذر ۱۳۹۵, ۰۸:۵۷ ب.ظ
نتونستم خودمو کنترل کنم. بالاخره آشپزی کردم. Blush
همبرگر گیاهی، غذای ساده و راحت و خوشمزه ای هست، واسه دانشجوها هم خیلی خوبه که وقت ندارن و هم این که تنوع داشته باشن. : )
اگه دوس داشتین دستورش رو میذارم Blush
وسیله ی تزئین نداشتم دیگه :| Sleepy

وَه که جدا نمی شود، نقش تــو از خیال من
 سپاس‌گزاری شده توسط: hatame , s90211006 , Behnam‌ , sara9009 , diligent , RASPINA
ارسال: #۳۴۰۸۵
۱۲ آذر ۱۳۹۵, ۰۹:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۶ ب.ظ، توسط stateless.)
(۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۷ ب.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  نتونستم خودمو کنترل کنم. بالاخره آشپزی کردم. Blush
همبرگر گیاهی، غذای ساده و راحت و خوشمزه ای هست، واسه دانشجوها هم خیلی خوبه که وقت ندارن و هم این که تنوع داشته باشن. : )
اگه دوس داشتین دستورش رو میذارم Blush
وسیله ی تزئین نداشتم دیگه :| Sleepy

خیلی هم عالی... دستورشو بذارید بی زحمت، ما هم استفاده کنیم.

- بیشتر از دو ماهه LED لپتاپم رو عوض کردم، چند هفته است فهمیدم رزولوشن شده ۱۰۹۳*۶۱۵!!! همش فکر میکردم شاید تنظیماتش به هم خورده، امروز فهمیدم به خاطر LED بوده...ConfusedSad

- این فایرفاکس رو که باز میکنیم اون قلبه که هی تند تند میزنهHeart آدم دلش میخواد بره چند دلاری به موزیلا کمک کنه! گوگل که ازمون کمک نمیخواد!

- انقدر دلم میخواد برم این تاپیک مشاعره رو از اول بخونم...Big GrinBig GrinBig Grin

- ..... (اصل حرف همینه)

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: s90211006 , SepidehP
ارسال: #۳۴۰۸۶
۱۲ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۶ ب.ظ، توسط Milestone.)
سلام، من هر وقت می‌رم تو این سایت Applyabroad واقعا سرم گیج می‌ره از مطالب زیادش و عمرا بتونم به نتیجه برسم! Dodgy
من یه سوال دارم، لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره جواب بدهد! Shy

من دقیقا نمی‌دونم چطوری باید درآمد فیلدهای حوزه کامپیوتر داخل ایران و کشوری مثل انگلیس رو معادل‌سازی کنیم. من نتونستم نمونه فعال زیادی پیدا کنم، ولی یکی که مبتدی بود می‌گفت مثلا یک برنامه‌نویس دستمزد پایه‌اش ۲۲ پوند در ساعت هست، ساعت کار مفید هم ۸ ساعته که در مجموع روزی ۱۷۶ پوند و تو ماه ۵۰۰۰ پوند درمیاد، البته من دیگه جزئیاتش رو نفهمیدم اما اینطور که پیدا بود سطح چنین فردی که اونجا ۵۰۰۰ پوند می‌گیره (مهارت‌های پایه و عمومی) تو ایران احتمالا معادل حقوق وزارت کار و حدود ۹۰۰ هزار یا شاید حتی کمتر هست.

سوالی که برای من مطرحه اینه که ما چطور می‌تونیم محاسبه کنیم که مثلا یه فرد کارشناس ارشد تو فیلد تحلیل نرم‌افزار که تو شرکت‌های ایرانی فرضا حقوقش ۳ میلیون هست (ولی خلق ارزشش خیلی بالاتره)، تو اون کشور چقدر هست و اینکه با در نظر گرفتن هزینه‌های تحصیل، خونه، زندگی و... ، پس‌انداز به نسبت ایران رو چطور می‌شه ارزیابی کرد؟ مشکل اینه که متاسفانه چون غالبا تو این کشور به نسبت ارزشی که تولید می‌کنی، دریافتی نداری، نمی‌تونم برای دانش و تخصص‌های خاص توی کشورهای صاحب تکنولوژی که برای این فیلدها ارزش قائل هستند، یه بازه مشخصی رو تعیین کنم. حالا تو ایران یه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای داریم که نرخ خدمات IT رو مشخص می‌کنه ولی قیمت‌هاش در اکثر موارد خصوصا تو شهرستان‌ها واقعی نیست، شاید اونجا هم چنین چیزی باشه و مواردی رو هم دیدم که به علت مشابه دوست دارم به جاش نمونه‌های تجربی رو مبنا قرار بدم، چون چیزی که من محاسبه می‌کنم به نسبت ایران خیلی رویایی هست!
 سپاس‌گزاری شده توسط: afrooz-OMD , sara9009 , s90211006 , diligent
ارسال: #۳۴۰۸۷
۱۲ آذر ۱۳۹۵, ۱۱:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط afrooz-OMD.)
(۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  سوالی که برای من مطرحه اینه که ما چطور می‌تونیم محاسبه کنیم که مثلا یه فرد کارشناس ارشد تو فیلد تحلیل نرم‌افزار که تو شرکت‌های ایرانی فرضا حقوقش ۳ میلیون هست (ولی خلق ارزشش خیلی بالاتره)، تو اون کشور چقدر هست و اینکه با در نظر گرفتن هزینه‌های تحصیل، خونه، زندگی و... ، پس‌انداز به نسبت ایران رو چطور می‌شه ارزیابی کرد؟

سلام
ببخشید قبل از مسئله برام خود صورت مسئله جالبه
توی ایران خیلی چیزا بهم گره خورده که توی دستمزد تعیین کنندست نمیدونم اونور چطوریه ولی به نظرم مقایسه ای نمیشه به جواب رسید
جای شما بودم با چند نفر که اونور شاغل هستن ارتباط می گرفتم و جزئیاتو میپرسیدم
(البته اگه سوالتونو درست متوجه شده باشم : )) )

منتظر فردای خیالی نباش...
سهمت را از شادی های زندگی امروز بگیر...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال: #۳۴۰۸۸
۱۲ آذر ۱۳۹۵, ۱۱:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۵ ب.ظ، توسط s90211006.)
(۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  سلام، من هر وقت می‌رم تو این سایت Applyabroad واقعا سرم گیج می‌ره از مطالب زیادش و عمرا بتونم به نتیجه برسم! Dodgy

من دقیقا نمی‌دونم چطوری باید درآمد فیلدهای حوزه کامپیوتر داخل ایران و کشوری مثل انگلیس رو معادل‌سازی کنیم. من نتونستم نمونه فعال زیادی پیدا کنم، ولی یکی که مبتدی بود می‌گفت مثلا یک برنامه‌نویس دستمزد پایه‌اش ۲۲ پوند در ساعت هست، ساعت کار مفید هم ۸ ساعته که در مجموع روزی ۱۷۶ پوند و تو ماه ۵۰۰۰ پوند درمیاد، البته من دیگه جزئیاتش رو نفهمیدم اما اینطور که پیدا بود سطح چنین فردی که اونجا ۵۰۰۰ پوند می‌گیره (مهارت‌های پایه و عمومی) تو ایران احتمالا معادل حقوق وزارت کار و حدود ۹۰۰ هزار یا شاید حتی کمتر هست.

فکر کنم اگه
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو گوش کنید جواب خیلی از سوال هاتون رو بگیرید Wink

ببخش باران ....

تو می باری و ما

هی شسته نمی شویم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone , sara9009
ارسال: #۳۴۰۸۹
۱۲ آذر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۵ ب.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  سلام، من هر وقت می‌رم تو این سایت Applyabroad واقعا سرم گیج می‌ره از مطالب زیادش و عمرا بتونم به نتیجه برسم! Dodgy

سوالی که برای من مطرحه اینه که ما چطور می‌تونیم محاسبه کنیم که مثلا یه فرد کارشناس ارشد تو فیلد تحلیل نرم‌افزار که تو شرکت‌های ایرانی فرضا حقوقش ۳ میلیون هست (ولی خلق ارزشش خیلی بالاتره)، تو اون کشور چقدر هست و اینکه با در نظر گرفتن هزینه‌های تحصیل، خونه، زندگی و... ، پس‌انداز به نسبت ایران رو چطور می‌شه ارزیابی کرد؟ مشکل اینه که متاسفانه چون غالبا تو این کشور به نسبت ارزشی که تولید می‌کنی، دریافتی نداری، نمی‌تونم برای دانش و تخصص‌های خاص توی کشورهای صاحب تکنولوژی که برای این فیلدها ارزش قائل هستند، یه بازه مشخصی رو تعیین کنم. حالا تو ایران یه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای داریم که نرخ خدمات IT رو مشخص می‌کنه ولی قیمت‌هاش در اکثر موارد خصوصا تو شهرستان‌ها واقعی نیست، شاید اونجا هم چنین چیزی باشه و مواردی رو هم دیدم که به علت مشابه دوست دارم به جاش نمونه‌های تجربی رو مبنا قرار بدم، چون چیزی که من محاسبه می‌کنم به نسبت ایران خیلی رویایی هست!

سلام ، من میتونم شماره یه نفر که تو تهران دفتر مهاجرتی دارن و مشاوره ویزاست ولی برا استرالیا رو بهتون بدم تماس بگیرید تمام سوالاتون رو پاسخ میدن ولی برا محاسبه امتیاز بهتره حضوری برید ولی تلفنی خیلی راحت راهنمایی میکنه .

هدفتان رسیدن به ماه باشد تا اگر از دستش دادید در میان ستارگان فرود بیاید !
(لس براون)
ارسال: #۳۴۰۹۰
۱۳ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۰۰ ق.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۹ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  دلم هوای سال ۹۲ رو کرده Sad
چقدر زود میگذرن سالها

این نیز بگذرد

مرا دوباره به آن روزهای خوب ببر
سپس رها کن و برگرد
من نمی‌آیم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009 , RASPINA , stateless , kilookiloo
ارسال: #۳۴۰۹۱
۱۳ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۶ ق.ظ، توسط Milestone.)
(۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۷ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  سلام
توی ایران خیلی چیزا بهم گره خورده که توی دستمزد تعیین کنندست نمیدونم اونور چطوریه ولی به نظرم مقایسه ای نمیشه به جواب رسید

سلام،
خب منم دقیقا دنبال همین افراد هستم! (: ولی چون تو این چند روز جز یک نفر نتونستم کسی رو پیدا کنم، واسه همین سوال رو به این شکل پرسیدم. مثلا همین فرد که می‌گه ماهی ۵۰۰۰ پوند می‌گیرم در حد یه فارغ التحصیل معمولی کارشناسی هستش که به سطحی از زبان‌ها و ابزارها آشنا (و نه مسلط) هست. حالا من می‌خوام بدون این ۵۰۰۰ که به نظر Base هست، به پول ایران فقط خیلی خوبه (ماهی ۲۵ میلیون) یا اونجا هم خوب به حساب میاد و به همین ترتیب برسیم به سطوح بالاتر مهارت‌ها. راستش می‌شه به صورت جزئی‌تر تحقیق کرد ولی راستش جزئیاتش برام مهم نیست و بیشتر دنبال نگرش افراد به این قضیه هستم.

(۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴ ب.ظ)s90211006 نوشته شده توسط:  فکر کنم اگه
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو گوش کنید جواب خیلی از سوال هاتون رو بگیرید [تصویر:  wink.gif]

سلام
داره از تجربیات سازمانی تو گوگل صحبت می‌کنه ولی تقریبا هیچ صحبتی در مورد پرسش‌های من انجام نمی‌ده! Big Grin با این‌حال خوبه، توصیه می‌کنم بقیه هم گوش کنند. بقیه پادکست‌ها هم خوبه، مرسی از معرفی پادکست دیجی (:

(۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۵ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  سلام ، من میتونم شماره یه نفر که تو تهران دفتر مهاجرتی دارن و مشاوره ویزاست ولی برا استرالیا رو بهتون بدم تماس بگیرید تمام سوالاتون رو پاسخ میدن ولی برا محاسبه امتیاز بهتره حضوری برید ولی تلفنی خیلی راحت راهنمایی میکنه .

سلام، مرسی (:
ویزا؟ امتیاز؟ Confused بابا من اگه دنبال این چیزا بودم که مانشت نمی‌اومدم! Big Grin
اگه ایشون علاوه بر وکالت، مهندسی نرم‌افزار هم خونده که آره، می‌شه بهش زنگ زد! Big GrinSmile راستش دنبال جزئیاتش نیستم، سوالم یه کم کلی‌تر هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: afrooz-OMD , s90211006 , sara9009
ارسال: #۳۴۰۹۲
۱۳ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۱ ق.ظ
واقعا ۲۵ میلیون تو جیب طرف میمونه!؟ آخه اونا آب بخورن باید مالیات بدن واقعا چقدر تهش میمونه...شاید کم و کمتر میشه تهش به همین که اینجا هست میرسه :دی

ارسال: #۳۴۰۹۳
۱۳ آذر ۱۳۹۵, ۰۲:۵۰ ق.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۵ ق.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  
(12 آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۷ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  سلام

سلام،
خب منم دقیقا دنبال همین افراد هستم! (: ولی چون تو این چند روز جز یک نفر نتونستم کسی رو پیدا کنم، واسه همین سوال رو به این شکل پرسیدم. مثلا همین فرد که می‌گه ماهی ۵۰۰۰ پوند می‌گیرم در حد یه فارغ التحصیل معمولی کارشناسی هستش که به سطحی از زبان‌ها و ابزارها آشنا (و نه مسلط) هست. حالا من می‌خوام بدون این ۵۰۰۰ که به نظر Base هست، به پول ایران فقط خیلی خوبه (ماهی ۲۵ میلیون) یا اونجا هم خوب به حساب میاد و به همین ترتیب برسیم به سطوح بالاتر مهارت‌ها. راستش می‌شه به صورت جزئی‌تر تحقیق کرد ولی راستش جزئیاتش برام مهم نیست و بیشتر دنبال نگرش افراد به این قضیه هستم.

(۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴ ب.ظ)s90211006 نوشته شده توسط:  فکر کنم اگه
رو گوش کنید جواب خیلی از سوال هاتون رو بگیرید [تصویر:  wink.gif]

سلام
داره از تجربیات سازمانی تو گوگل صحبت می‌کنه ولی تقریبا هیچ صحبتی در مورد پرسش‌های من انجام نمی‌ده! Big Grin با این‌حال خوبه، توصیه می‌کنم بقیه هم گوش کنند. بقیه پادکست‌ها هم خوبه، مرسی از معرفی پادکست دیجی (:

(۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۵ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  سلام ، من میتونم شماره یه نفر که تو تهران دفتر مهاجرتی دارن و مشاوره ویزاست ولی برا استرالیا رو بهتون بدم تماس بگیرید تمام سوالاتون رو پاسخ میدن ولی برا محاسبه امتیاز بهتره حضوری برید ولی تلفنی خیلی راحت راهنمایی میکنه .

سلام، مرسی (:
ویزا؟ امتیاز؟ Confused بابا من اگه دنبال این چیزا بودم که مانشت نمی‌اومدم! Big Grin
اگه ایشون علاوه بر وکالت، مهندسی نرم‌افزار هم خونده که آره، می‌شه بهش زنگ زد! Big GrinSmile راستش دنبال جزئیاتش نیستم، سوالم یه کم کلی‌تر هست.

یه سر به این کانال بزنید. به طور خاص هزینه های انگلیس می تونید نگاه کنید.??Mohajerat.uk??
??انجام امور مهاجرت و اخذ ویزاى انگلستان??

سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone , sara9009
ارسال: #۳۴۰۹۴
۱۳ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۱ ب.ظ
️توبه نامه گالیله در دادگاه انگیزاسیون :

من گالیله در هفتادمین سال زندگی در مقابل حضرات شما به زانو در آمده ام در حالی که کتاب مقدس را در پیش رو دارم و با دست های خود آن را لمس میکنم توبه میکنم و ادعای خالی از حقیقت حرکت زمین را انکار می نمایم و آن را منفور و مطرود می دانم.
گالیله وقتی توبه کرد در هنگام خروج از دادگاه تفتیش عقاید بر پله ها پای خود را بر زمین می کوبید و با خود زمزمه کرد:
«ای زمین تو به حرکت خود ادامه بده و به حرفهای من کاری نداشته باش.»
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone , s90211006 , sara9009 , diligent , kilookiloo
ارسال: #۳۴۰۹۵
۱۳ آذر ۱۳۹۵, ۰۶:۳۵ ب.ظ
به نظرم اونقدر که حس مفید بودن بر هر درد بی درمان دواست خنده نیست

سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009 , diligent , RASPINA , sss

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۷۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۸۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close