زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۰۵۵۶
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۱۱ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  هوش مصنوعی دید اماری و پایه ریاضی می خواد حالا من معلم خصوصی هم بگیرم طول مدت یکسال هم یادبگیرم ریاضیات رو بازم به دید ریاضی و اماری نمی رسم کسی که پایه ریاضیش ضعیفه قدرت تحلیل نداره اصلا.

درسته که هوش دید ریاضی میخواد اما این نوع نگرش شما باعث دلسردی میشه. حداقل من با شناختی که از خودم دارم میدونم نباید اینطوری که شما میگی به قضیه نگاه کنم. من هنرستانی بودم و پایه ریاضیم خوب نبود دیگه. منتهی برای درس پترن خیلی وقت گذاشتم و کمی اضاع بهتر شد. اینکه میگم وقت گذاشتم مثلا میتونم بگم برای همین درس شاید ۲۰۰ ساعت و یا بیشتر وقت براش صرف کردم (که البته وقت پرت هم توش بود و این غیر از کلاس درس و کلاس حل تمرینش هست). نمیگم ریاضیم خوب شد اما یکم جبرخطی یادگرفتم و آمار هم اوضاعم نرمال شده (از پس نیازهام کامل بر میام).

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , crevice
ارسال: #۳۰۵۵۷
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ق.ظ، توسط خانه سبز.)
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(17 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  هوش مصنوعی دید اماری و پایه ریاضی می خواد حالا من معلم خصوصی هم بگیرم طول مدت یکسال هم یادبگیرم ریاضیات رو بازم به دید ریاضی و اماری نمی رسم کسی که پایه ریاضیش ضعیفه قدرت تحلیل نداره اصلا.

درسته که هوش دید ریاضی میخواد اما این نوع نگرش شما باعث دلسردی میشه. حداقل من با شناختی که از خودم دارم میدونم نباید اینطوری که شما میگی به قضیه نگاه کنم. من هنرستانی بودم و پایه ریاضیم خوب نبود دیگه. منتهی برای درس پترن خیلی وقت گذاشتم و کمی اضاع بهتر شد. اینکه میگم وقت گذاشتم مثلا میتونم بگم برای همین درس شاید ۲۰۰ ساعت و یا بیشتر وقت براش صرف کردم (که البته وقت پرت هم توش بود و این غیر از کلاس درس و کلاس حل تمرینش هست). نمیگم ریاضیم خوب شد اما یکم جبرخطی یادگرفتم و آمار هم اوضاعم نرمال شده (از پس نیازهام کامل بر میام).
خب دقیقا فرمایش شما صحیح هست همونطور که منم منظورم همین بود که خودتون اشاره کردین
سوالم اینجا هست نمیشه با افرادی که ذهنشون اماری و دید ریاضی دارن من و شما رو با اونا مقایسه کرد.
ذهن خلاقی که اونا دارن باعث میشه پیشرفت های چشم گیری داشته باشن.
قطعا شما هم می تونید در پاسخ بهم از رزومه علمی و ژورنال خودتون بگین ولی پاسخ بنده این هست بهتر از کارقبلی شما نمیشه دیگه چون پایه ریاضی و دید اماری ندارید طبق گفته خودتون.
مثال بارز بزنم ثبت مقاله تو نیچر ... از ایران اصلا کسی تو نیچر کامپیوتر ساینس حرفی واسه گفتن داره؟ JMLR , PAMI چطور؟
ارسال: #۳۰۵۵۸
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۵ ق.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ق.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(17 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  هوش مصنوعی دید اماری و پایه ریاضی می خواد حالا من معلم خصوصی هم بگیرم طول مدت یکسال هم یادبگیرم ریاضیات رو بازم به دید ریاضی و اماری نمی رسم کسی که پایه ریاضیش ضعیفه قدرت تحلیل نداره اصلا.

خب دقیقا فرمایش شما صحیح هست همونطور که منم منظورم همین بود که خودتون اشاره کردین
سوالم اینجا هست نمیشه با افرادی که ذهنشون اماری و دید ریاضی دارن من و شما رو با اونا مقایسه کرد.
قطعا شما هم می تونید در پاسخ بهم از رزومه علمی و ژورنال خودتون بگین ولی پاسخ بنده این هست بهتر از کارقبلی شما نمیشه دیگه چون پایه ریاضی و دید اماری ندارید طبق گفته خودتون.
مثال بارز بزنم ثبت مقاله تو نیچر ... از ایران اصلا کسی تو نیچر کامپیوتر ساینس حرفی واسه گفتن داره؟ JMLR , PAMI چطور؟

مقاله داشتن توی JMLR ، NIPS و امثالهم نیاز به استاد خوب، تیم قوی امکانات خوب (از سرور بگیر تا امکانات رفاهی و ...) داره و صرف دید ریاضی در ایران ممکنه راه به جایی نبره. استاد خوب که کلا در ایران نداریم و انگشت شمارن در کل. بقیه مواردم که نیازی به گفتن نیست. من چهار تا هم اتاقیم در دوره کارشناسی اپلای کردن هر چهارتاشون الان مقاله دارن در جاهای خفن. چه من چه سایر دوستام که موندیم همه اندرخم یک کوچه ایم و هیچکسی حتی چیزی سابمیت هم نکرده با این که از نظر درسی با اونا فرقی نداشتیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , blackhalo1989 , arefeh.hp
ارسال: #۳۰۵۵۹
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۸ ق.ظ
ازینکه در منگنه ی زمان قرر بگیرم بدم میاد! چیزی که باعث میشه کارام درست پیش نرن! همیشه به اندازه ی چند ماه وقت کم دارم! چرا اینطوریه؟! Sad
یسری کارها هستن که همیشه موکول میکنم به زمانیکه فراغ بال داشته باشم؛ تا الان که هیچ وقت اون فراغ بال نرسیده! Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , arefeh.hp
ارسال: #۳۰۵۶۰
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۳ ق.ظ، توسط خانه سبز.)
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۵ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ق.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  

مقاله داشتن توی JMLR ، NIPS و امثالهم نیاز به استاد خوب، تیم قوی امکانات خوب (از سرور بگیر تا امکانات رفاهی و ...) داره و صرف دید ریاضی در ایران ممکنه راه به جایی نبره. استاد خوب که کلا در ایران نداریم و انگشت شمارن در کل. بقیه مواردم که نیازی به گفتن نیست. من چهار تا هم اتاقیم در دوره کارشناسی اپلای کردن هر چهارتاشون الان مقاله دارن در جاهای خفن. چه من چه سایر دوستام که موندیم همه اندرخم یک کوچه ایم و هیچکسی حتی چیزی سابمیت هم نکرده با این که از نظر درسی با اونا فرقی نداشتیم.
خدا پدرت رحمت کنه تمامی حرفم این هست ادمای ای کیو بالا باید دپرسشن بگیرن... واقعا خندم میگیره به این سیستم اموزش عالی ... یه عده فکر میکنن توی دوتا الزیور و اشپرینگل چهارتا دری وری چاپ کردن وبعدش رفتن دکتری یا می خوان برن دکتری خبری هست الان واسه خودشون هوش مصنوعی شدن(موش مصنوعی)
عمق فاجعه اینجاس رکب خوردن رو هنوز متوجه نشدن اینا. من وقتی رفتم تو دوره ارشد فهمیدم چه گندی هست.
اساتید از جهت مالی خودشون بستن دانشجو اولویت ۵ یا ۶ خودشون گذاشتن. خروجی کارا واقعا ضعیف طرف میاد دکتری دفاع کنه میبینی ۴ تا ژورنال معمولی فرستاده ارشد ها هم که نگو دیگه.
یکی نیست بگه این هوش مصنوعی بود؟ میگم باید فلانی دید اماری داشته باشی اصلا طرف فکر می کنه منظورم این هست پاشی بری ۴ تا ترم امار و احتمال حفظ کنی و یادبگیری...
این سیستم اموزش حداقل تو هوش مصنوعی چیزی که من می بینم نخبه کش هست.
یه لب نداریم ما یه استاد بدرد بخور بیاد پترن یاد بده، یه استاد بیاد مبانی یادگیری ماشین درس بده! بدبختی همشون هم ادعا دارن که چشم فلک رو هم کور کرده همشون ۲-۳-۴ شغله هستن وفکر پول جمع کردن و تمسخر دانشجوها رو دارن. لعنت به این زندگی من فکر می کردم ارشد خبری هست. نشستم واسه کنکور کوفتی کلی وقت هدر دادم اومدم متوجه شدم داستان چیه. الانم نه کار دارم نه زندگی مثل یه حیون چهار پا دارم زندگی می کنم
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , kilookiloo
ارسال: #۳۰۵۶۱
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۴ ق.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ق.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  

خب بازم به همون علت قبلی، هرچند این حرفتون تا حد زیادی درسته اما من بهش فکر نمیکنم.
مگه دید ریاضی چیه؟!!! دید ریاضی از نظر من تا حد زیادی قابل اکتساب هست، هر چند یه مقداری هم ژنتیکی هست. برای این منظور باید عادت بدید خودتون رو که به دید ریاضی به مسائل نگاه کنید. در این بین، کتاب های زیادی هست که به شما میتونه کمک کنه. مثلا کتاب خلاقیت ریاضی جرج پولیا شاید خوب باشه. من یه مقدار از این کتاب رو خوندم. بنظرم جالبه و دیدگاهی کاربردی تر داره تا اون چیزایی که خوندیم.

راستش در خصوص رزومه خودم قصد نداشتم حرفی بزنم و دنبال یه بحث جامع و عمومی بودم. ولی خب نفهمیدم منظورتون از قسمت "ولی پاسخ بنده این هست بهتر از کارقبلی شما نمیشه دیگه" چی هست. به هر حال در خصوص خودم، تزم جنبه جبر خطی ویژه ای نداشت. آمار هم فقط مفاهیم پایه برام کافی بود که مثلا چقدر سمپل بگیرم چطور تست کنم ایا از نظر آماری روشم بهتره و چیزای اینطوری.
به هر حال من مقداری وقت گذاشتم و چیزایی یاد گرفتم و هنوز که هنوزه دارم آمار میخونم و مباحث آمار کاربردی رو دنبال میکنم و اصلا به پایه ریاضیم فکر نمیکنم...

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin
ارسال: #۳۰۵۶۲
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۶ ق.ظ
رسما mariadb داره جای mysql رو میگیره!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۳۰۵۶۳
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۲ ق.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  خدا پدرت رحمت کنه تمامی حرفم این هست ادمای ای کیو بالا باید دپرسشن بگیرن... واقعا خندم میگیره به این سیستم اموزش عالی ... یه عده فکر میکنن توی دوتا الزیور و اشپرینگل چهارتا دری وری چاپ کردن وبعدش رفتن دکتری یا می خوان برن دکتری خبری هست الان واسه خودشون هوش مصنوعی شدن(موش مصنوعی)
عمق فاجعه اینجاس رکب خوردن رو هنوز متوجه نشدن اینا. من وقتی رفتم تو دوره ارشد فهمیدم چه گندی هست.
اساتید از جهت مالی خودشون بستن دانشجو اولویت ۵ یا ۶ خودشون گذاشتن. خروجی کارا واقعا ضعیف طرف میاد دکتری دفاع کنه میبینی ۴ تا ژورنال معمولی فرستاده ارشد ها هم که نگو دیگه.
یکی نیست بگه این هوش مصنوعی بود؟ میگم باید فلانی دید اماری داشته باشی اصلا طرف فکر می کنه منظورم این هست پاشی بری ۴ تا ترم امار و احتمال حفظ کنی و یادبگیری...
این سیستم اموزش حداقل تو هوش مصنوعی چیزی که من می بینم نخبه کش هست.
یه لب نداریم ما یه استاد بدرد بخور بیاد پترن یاد بده، یه استاد بیاد مبانی یادگیری ماشین درس بده! بدبختی همشون هم ادعا دارن که چشم فلک رو هم کور کرده همشون ۲-۳-۴ شغله هستن وفکر پول جمع کردن و تمسخر دانشجوها رو دارن. لعنت به این زندگی من فکر می کردم ارشد خبری هست. نشستم واسه کنکور کوفتی کلی وقت هدر دادم اومدم متوجه شدم داستان چیه. الانم نه کار دارم نه زندگی مثل یه حیون چهار پا دارم زندگی می کنم

من قبول دارم نظام اموزشی خیلی ضعیف هست ولی خب واقعیت این هست که ما ها باید متوجه اطرافمون باشیم. مثلا وقتی میبینیم اساتید چیزی یاد نمیدن خودمون باید تلاش کنیم البته منظورم نیست که مسئله حل میشه ولی خب از شدت مشکل میشه کم کرد.
ارشد فقط یک دید هست که میتونه بهمون کمک کنه والا خودش به تنهایی درامد زایی نداره...

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , codin , fo-eng
ارسال: #۳۰۵۶۴
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۴ ق.ظ
دوستان جبرخطی که میگین منظورتون جبرخطی عددی هست یا خودجبرخطی؟ (linear algerbra , numerical linear algebra)
منظور از احتمال خود احتمال هست یا مثلا درسهایی مثل فرایند تصادفی؟
داشنجویان مهندسی کامپیوتر غیر از درس دو واحدی محاسبات عددی و درس سه واحدی احتمال مهندسی درس دیگه ای در امار و جبرخطی در کارشناسی میگذرونند؟
ارسال: #۳۰۵۶۵
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۶ ق.ظ
دانشگاه ها ارتباط با صنعتشون رسیده صفر اگه ارتباط با صنعتی هم هست به این نحوه ۹۹ درصد پول رو اقای هیئت علمی می بره ۱ درصدش میده به ۲-۳ تا دانشجو که صبح شب برای پروژه اقا کد بزنه تازه این خوش شانس ترین دانشجوها هست.
خیلی خیلی حرفا هست واسه گفتن اینا باید تو مانشت زده بشه. ملت توی توهم نباشن.
حق دانشجو ارشد هست که توی گرمای تابستون یه پنکه داشته باشه.
حق دانشجو ارشد هست که وقتی تز کار می کنه نگران غذاش نباشه
حق دانشجو ارشد هست که بهش بورس تعلق بگیره در رشته هوش مصنوعی
خیلی چیزا حق دانشجو ارشد هستش ولی این وسط بازی برد برد نیست اساتید هرچی مونده رو جذب خودشون می کنن از وقت شریفشون بگیر تا استفاده از اسم دانشگاه برای جذب پروژه برای پرکردن حساب های بانکی خودشون. این وسط دانشجو زیر بار استرس و فشار و کلی خرکاری و کم فروشی باید امیدوارم باشه ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , codin , agwdt2012
ارسال: #۳۰۵۶۶
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۱ ق.ظ، توسط salam5.)
در کنار استادایی که واقعا شریف هستن و دلسوزانه و پدرانه برخورد میکنن بعضی از استادا خیلی بی انصاف هستن

نمونه ش از استادای ما که واقعا داره پول درمیاره( نوش جونش البته، دمش م گرم که داره از علمش پول در میاره) ولی دانشجو هایی که همه وقتشونو روی پروژه های ایشون کار میکنن تقریبا هیچی دستشونو نمیگیره
آدم و یاد پزشک هایی میندازند که به فقط به پول فک میکنن

"یارب نظر تو برنگردد"
ارسال: #۳۰۵۶۷
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۵ ق.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۰ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  در کنار استادایی که واقعا شریف هستن و دلسوزانه و پدرانه برخورد میکنن بعضی از استادا خیلی بی انصاف هستن

نمونه ش از استادای ما که واقعا داره پول درمیاره( نوش جونش البته، دمش م گرم که داره از علمش پول در میاره) ولی دانشجو هایی که همه وقتشونو روی پروژه های ایشون کار میکنن تقریبا هیچی دستشونو نمیگیره
آدم و یاد پزشک هایی میندازند که به فقط به پول فک میکنن
از علمش پول در میاره؟ چرا بعدش نقض می کنی میگی از دانشجو کار می کشه و پولم نمیده؟
چرا نمیگی بجای علم از موقعیتش سو استفاده می کنه.؟!
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5
ارسال: #۳۰۵۶۸
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۳۰ ق.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۴ ق.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  داشنجویان مهندسی کامپیوتر غیر از درس دو واحدی محاسبات عددی و درس سه واحدی احتمال مهندسی درس دیگه ای در امار و جبرخطی در کارشناسی میگذرونند؟
دانشجو های کارشناسی واحدی تو جبر خطی ندارن.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۳۰۵۶۹
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۴۳ ق.ظ
تا ساعت خواب من برگرده به حالت عادی٬ ماه رمضان سال آینده از راه رسیده!
ارسال: #۳۰۵۷۰
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۰۲ ق.ظ، توسط barca.)
این تاپیک مال دوران مانشت قدیم یا همون دوران دیرین دیرین مانشت بوده Big Grin که فک کنم رکورد فعالیت رو داره!
ساعتم ۴ هستو ما بیدار بریم یه تست بزنیم ببینیم می خوابیم یا نه؟

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۷۵۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۷۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۷ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۶ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close