زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۱۳۴۶
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۹ ب.ظ، توسط Riemann.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
تعریف شما از "عشق" چیه؟ با "خوش بین ها" موافقین که میگن:

عشق مانند پیتزا است وقتی خوب است واقعا خوب است وقتی که بد است باز هم تا حدودی خوب است

یا با "شاعر مسلکای واقعگرا" که معتقدن:
عشق مانند شن روان است. اگر به آن چنگ بزنید از میان دستان شما خواهد لغزید. به آرامی پیمانه ای از آن بردارید تا روح شما را لبریز کند

شاید هم همصدا با "ایده آلیستای شکست خورده ی نیست انگار"هستید که میگن:
زمانی که مرا بوسیدی متولد شدم. وقتی که ترکم کردی، مردم. ودر دو هفته ای که مرا عاشقانه دوست داشتی، زندگی کردم
و شاید هم اصولا آدم خیالبافی هستید:
عشق حریری است که طبیعت آن را طراحی و تخیل آن را نقاشی می کند.
یا یک "معتقد قانع":
عشق لذتی مثبت است که موضوع آن زیبایی است

ممکن هم هست کلا رویکرد مثبتی به این قضیه نداشته باشید و صرفا اونو یک جور

"کاور س-ک-س" بدونین .

یا کمی نرمخوتر به شیوه "وودی آلن":

تو نگاه اول عاشقش شدم کاش تا نگاه دوم صبر می کردم

.
.
.
.
.
.
.
ولی به اعتقاد من فقط زمانی که در عالم عشق افلاطونی سیر کنی، واقعا می تونی کیفیت رویایی عشق رو با تمام روح و جسمت حس کنی. اما به راستی کدوم یکی از ما تا به حال تونسته عشق واقعی رو در معنای افلاطونی اون تجربه کنه؟؟؟!!!

در باره ی عشق افلاطونی و چگونگی اون بعدها باز هم صحبت میکنم. ولی در اینجا بد نیست یه اشاره ای به داستان ضیافت افلاطون هم داشته باشیم که فرضیه ی جالب و در عین حال عجیبی رو مطرح میکنه.

افسانه ی ضیافت افلاطون:

در زمان های خیلی پیش، جنسیت زن و مرد در انسان ها یک جور و با هم بود. تا اینکه مشیت خداوند بر این قرار گرفت که آنان را به دو نیمه ی متفاوت، از یکدیگر جدا کند. از آن زمان افراد بشر در جهان سرگردانند و در جستجوی یکدیگرند.

عشق در واقع آن گونه اشتیاق و تمایلیه که ما، به آن نیمه ی از دست رفته ی خودمون داریم. اگر این افسانه را بپذیریم، در آن صورت هرکدوم از ما در گوشه ای از جهان، همزادی داریم که با او در گذشته، جسم واحدی رو تشکیل می دادیم. و به همین گونه است که ما هر از گاهی کسی را در خواب می بینیم که هرگز در بیداری او را ندیده ایم ولی چهره اش برای ما آشناست. اما همون طور که می دانیم هیچ کس، هرگز آن نیمه ی دیگر خود را نمی یابد و همه در آرزوی پیدا کردن - نیمه ی دیگر خویشتن- می مانند.

و جالب تر اینکه خیلی از مواقع یکی رو پیدا میکنی که فکر میکنی نیمه ی گمشده ی خودته. ولی میبینی که تو نیمه ی گمشده ی اون نیستی. بعضی وقتا هم یکی به تو میگه نیمه ی گمشده ی اونی. ولی میبینی اون نیمه ی گمشده ی تو نیست. بعضی وقتا هم ...

بهتره بیخیال این بحث بشم چون آخرش نفهمیدم این وسط کی به کیه. نیمه ی گمشده اصلا چیه؟اصلا کی پنیر مارو کی جابجا کرده؟

...

...

...

راستی این یارو افلاطون کی بوده؟

برگرفته از وبلاگ گرگدن نامه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

====================================================
هیچ یک از ما عاشق به دنیا نمی‌‌آید

برهنه بوده ایم

روزِ تولد
و کوچک
و شکننده
و در جستجوی آغوشی امن
و از ترسِ تنهایی می‌‌گریستیم
و یک روز
یک نفر که از روزِ اول عاشق نبوده
از ترس تنهایی‌
به آغوشِ امن ما پناه می‌‌برد
عاشق می‌‌شود
عاشق می‌‌شویم
و یک روز
یک روزِ خیلی‌ بد
آغوش دیگری برای او امن می‌‌شود
می‌ رود
می‌ مانیم
برهنه
کوچک
بسیار کوچک
با قلبی شکسته
با روحی شکننده
بی‌ هیچ آغوشِ امنی‌
و از ترسِ تنهایی‌ می‌‌گرییم
و می‌‌گرییم
و می‌‌گرییم...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.girll , Bahar_HS , RASPINA , samane .gh , alim93 , pioneer01
ارسال: #۲۱۳۴۷
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۲۸ ب.ظ
تازه فهمیدم به آدم ها اعتباری نیست

به همین یک آیــه دلخــوشــــم:

” بندگانم را آگاه کن که من بخشندهی مهــــربانم !"
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , **sara** , barca , samane .gh
ارسال: #۲۱۳۴۸
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۵ ب.ظ، توسط diligent.)
(۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۲۳ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  تعریف شما از "عشق" چیه؟ با "خوش بین ها" موافقین که میگن:
به نظرتون نباید اول تجربه اش کرد بعد نظر داد؟
+مانشت یه امکاناتی داره که توش میتونی با خودت چت کنی، خیلی کیف داره :|

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@
ارسال: #۲۱۳۴۹
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۵ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۳ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  به نظرتون نباید اول تجربه اش کرد بعد نظر داد؟
چیو تجربه کرد؟ سوال اینه که اون چیزی که تجربه میشه، آیا عشق هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , shayesteNEY
ارسال: #۲۱۳۵۰
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۴۶ ب.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۲۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  چرا یک دختر باید تک و تنها پاشه بره از آمریکا اقامت بگیره؟!
سوال منم اینه چرا نگیره؟

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.girll , Bahar_HS , shayesteNEY
ارسال: #۲۱۳۵۱
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۵۶ ب.ظ
ذره ای توقع نباید داشت از آشنا و فامیل تو این زمونه
خیلی زمونه ی کثیفیه
حالم بد شد
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , **sara** , diligent , samane .gh , RASPINA , نارین
ارسال: #۲۱۳۵۲
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۱۴ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۲ ق.ظ)samane .gh نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۰ ق.ظ)A V A نوشته شده توسط:  گریه بر هر درد بی درمان دواست، تجربه شخصی
اگه گریه ات نیومد چی ؟؟؟!!!!!!!
تلاشتو بیشتر کن، موزیک غمگین گوش بده، خاطرات بد، گریه س الکی که نیس Big Grin

(۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۶ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۰ ق.ظ)A V A نوشته شده توسط:  گریه بر هر درد بی درمان دواست، تجربه شخصی
حتی بر ترک چای؟ Smile

اعتراف من برای ترک چای
یکی از دوستان بهم گفت گل محمدی دم کنم بخورم بجای چایی، بنظرم ایده جالبی اومد، مادرمم به تازگی گل خشک کرده بود، الان چایی با عطر گل محمدی میخورم Big Grin خیلی خوشمزه میشه:-D
به دو لیوان در روز رسیدم خیلی خوشالمSmile ( متاسفانه نمیتونم روزه بگیرم، خواستم بگم این دو لیوانم مال کل روزمه Big Grin)

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , RASPINA
ارسال: #۲۱۳۵۳
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۶ ب.ظ، توسط diligent.)
(۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۴ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  چیو تجربه کرد؟ سوال اینه که اون چیزی که تجربه میشه، آیا عشق هست؟
عشق رو. شما گفتین تعریف شما از عشق چیه؟ منم گفتم کسی که عشق رو تجربه کرده میتونه بهتر عشق رو توصیف کنه.
سوالتونو عوض کردین که Big Grin
سوالتون سخته، در حد آقای الهی قمشه ایه

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.girll , Riemann , so@
ارسال: #۲۱۳۵۴
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۲۱ ب.ظ
جالب بود:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.girll
ارسال: #۲۱۳۵۵
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۲۷ ب.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۲۳ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  تعریف شما از "عشق" چیه؟ با "خوش بین ها" موافقین که میگن:

اگه عشق رو اینجوری معنا کنیم که رضایت و منافع معشوق رو به خودمون ترجیح بدیم, به نظرم عشق چیزی جالبی نباشه. اگه غیر اینم باشه که میشه دوست داشتن که این تعریف قشنگتره Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۲۱۳۵۶
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۳۲ ب.ظ
خوشم میاد که هر بار من یه پستی میزنم یه امتیاز میگیرم . پست بعدیش را که میزنم امتیازدهنده پشیمون میشه SmileBig Grin
نمیدونستم میشه امتیاز را حذف کرد.
ارسال: #۲۱۳۵۷
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۴۸ ب.ظ
بعضیام آداب معاشرت بلد نیستن, اسمشو می ذارن بی شیله پیلگی
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , RASPINA , shayesteNEY , Menrva
ارسال: #۲۱۳۵۸
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۱ ب.ظ، توسط vesta.)
یکی از بچه هامون از شهرستان اومد تهران دنبال کار و یه دو هفته ای مشغول شده، حالا میگه معذبم میخوام برگردم نمیدونم چیکار کنم و ...(خونه یکی از بستگان نزدیکش بود که اونجا همیشه میگفت راحتم)

دلم واقعا میسوزه برای جوونا، اونم اونایی که از نزدیک نظاره گر مشکلات و بدو بدو کردنشون هستم

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , Aurora , **sara** , mohaddeseh70 , RASPINA , Menrva
ارسال: #۲۱۳۵۹
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۵۴ ب.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۰ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  یکی از بچه هامون از شهرستان اومد تهران دنبال کار و یه دو هفته ای مشغول شده، حالا میگه معذبم میخوام برگردم نمیدونم چیکار کنم و ...(خونه یکی از بستگان نزدیکش بود که اونجا همیشه میگفت راحتم)

دلم واقعا میسوزه برای جوونا، اونم اونایی که از نزدیک نظاره گر مشکلات و بدو بدو کردنشون هستم

برن تو خوابگاه های کارمندی

امام حسن عسکری (ع) : جدال مکن تا احترامت برود و شوخی مکن تا بر تو گستاخ شوند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , **sara**
ارسال: #۲۱۳۶۰
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۵۹ ب.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۰ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  یکی از بچه هامون از شهرستان اومد تهران دنبال کار و یه دو هفته ای مشغول شده، حالا میگه معذبم میخوام برگردم نمیدونم چیکار کنم و ...(خونه یکی از بستگان نزدیکش بود که اونجا همیشه میگفت راحتم)

الان شما مادربزرگ هستید؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۲۶۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۸۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close